tJ Eén en ander over de bond van gepensioneerden Bevestiging en intree Ds. J. G. Beerthuis te Oosterend U REIST Texelse schapen naar Den Bosch Ze N; Hl Z.D.H.-NIEUWS Vrijdagavond is er geen gym, GESLAAGD Bij de onlangs te 's-Gravenhage gehou den examens slaagden de heren A. Kalf, •udeschild, en S. Witte, De Koog, voor het diploma „Bekendheid met de bepa lingen ter voorkoming van aanvaringen •p zee" en de heren J. v.d. Kooy, Ooster end, en D. de Vries, Oudeschild, voor het diploma stuurman Zeevisvaart. Ze wer den opgeleid door de heer D. M. Vlas. LAATSTE ZANGDIENST Den Hoorn Donderdag jl. waren velen naar het Herv. kerkje gekomen voor de zangdienst, die gedurende het ge hele «eizoen gehouden werden. In deze dienst lieten de jongens van de C.J.V. uit Essen, samen een goed koor vormend, verschillende mooie liederen horen. En zo is donderdagavond om 8 uur dan weer de laatste zangdienst. Ook in deze dienst zullen de 27 jongens voor de laat ste maal in dit seizoen, door hun gezan gen, abals ze de laatste weken verschil lende malen vanaf de toren van de kerk •ver het dorp en landschap hebben laten klinken, meewerken deze zangdienst te doen slagen. JONGEREN ACTIEF Den Hoorn Het was een geweldige avond hoorde men van allen, die zater dagavond naar de bonte avond waren geweest in „De Waldhoorn". Dit hadden de organisatoren van het C.J.V.-kamp uit Essen, dat met vakantie vertooft in het verenigingsgebouw „Ons Huis", niet gedacht, dat de grote zaal stampvol zat en de vele jeugdige Hoorn- ders, maar ook gasten aan hun oproep gehoor gegeven hadden. Het was een zeer gevarieerde avond en men zag verschillende jonge Hoornders hun talenten tonen op het toneel. Tante Pietje kwam in de kantine handen te kort om in de pauze de dorst te lessen. D» G. Wolfensberger sloot de avond met htt lezen uit Psalm 103 en gebed. DAMESVOETBAL Den Hoorn Hedenavond weer da- mesvfëtbal. Om 7.15 uur komt een da meselftal van ZDH op het veld tegen een gastenolftal; dat belooft weer spannend te werden. WONING VERPLAATST Diverse obejcten moeten verdwijnen voor de aanleg van de nieuwe pontweg. De Rovf, van mej. S. de Wijn, was een van de woningen, die in de weg stonden. Maai de eigenaresse was zo aan haar „Roef" gehecht, dat vriendenhanden heb ben besloten haar onderdak te verplaat sen. Zo is de afgelopen dagen een huisje verpkratst. Mej. De Wijn zal straks aan de Pontweg wonen. REDERIJKERSKAMER U.D.I. De Rederijkerskamer U.D.I. heeft in studie genomen „Tropenhel", een toneel spel van Maurice Mc.Loughlin, in een vertaling van Ben Bakema. Het ligt in de bedoeling dit stuk op te voeren op 12 november a.s. OPENING KLEUTERSCHOOL DE COCKSDORP De officiële ingebruikneming van de •nlanga opgerichte kleuterschool te De Cocksdorp zal plaats vinden op dinsdag 6 september. NOG STEEDS BELANGSTELLING VOOR DE EILANDEN De trek naar de Waddeneilanden is nqg steeds groot, hoewel er wel meer vertrekken dan komen. De toeristen zijn voor 80% buitenlanders, meerendeels Duitsecs. Op Terschelling werd zaterdag door een Duitse familie een zomerhuisje betrokken voor de duur van twee maan den. Zij boden ƒ250,per week. Lijst van inzenders met schapen van het Texelsch Schapenstamboek in Noord holland voor de Nationale Kleinvee Ten toonstelling op 30 september 1960 te 's- Hertogenbosch. Uit Noordholland komen in totaal 83 dieren verdeeld over 34 inzendingen in 10 van de 11 rubrieken. Van Texel 34 dieren, van het vasteland 49 dieren. R. Bakker, Venhuizen, 4-tal oudere ooien. 3-ta4 1 j, ooien; J. Bark, N.-Beemster: oudere ram P. Brans Azn., Oost: 2-j. ram M. Brommersma, Beemster: schaap met ocfilam en ramlam. Jac. Clay, Sijbekarspel: schaap met ooi lam en ramlam. C. J. Commandeur, Den Burg: oude ram; schaap met 2 ramlammeren. A. Dekker Kzn., Oterleek: schaap met 2 ramlammeren; Gabr. Donker, Schagen-Twisk: 1-j, ram. schaap met ooi- en ramlam; 3-t. ramlam G. EaAman Jbzn., Oosterend: "2-j. ram; P. C. Hin, Spang: 2 oudere rammen; sohaap met ooi- en ramlam; schaap met 2 ooilammeren; 4-t. fokschapen; 4-t ooi lammeren. J. de Jonge, Beemster: schaap met 2 ram lammeren; G. C. Kikkert, De Westen: 1-j ram; schaap met 2 ramlammeren. Wed. N. Kikkert, De Koog: 1-j. ram P. Kistemaker, Abberkerk: 1-j. ram; 4-t oudere ooien. A. Koopmarts, Barsingerhorn4-t. oudere ooien. G. J. v.d. Peet, de Weere: 2-j. ram. Jb. Reyne, Barsingerhorn: 1-j. ram; schaap met 2 ooilammeren. Joh. J. Roeper, Den Burg: 3-t. 1-jarigen; C. Roeper, Alkmaar: oude ram. K. G. Stapel, Schellinkhout: oude ram. P. Verberne, Spang: 3-t. 1-jarigen. Wed. J. Wagemaker, de Weere: 3-t, 1- jarig^n; 4-t. ooilammeren. K, Zwidewind, Oudeschild: 2-j. ram. „TOT U ZAL SPREKEN. Donderdagavond, aanvang 8 uur, wordt voor de Interkerkelijke Jongeren de film vertoond „Tot U zal sprekenDeze film, die zeker het zien waard is, wordt vertoond in het Dorpshuis aan de Burg wal. De toegangsprijs is uiterst laag. zo dat men veel jongeren verwacht. VERKOOP BUITEN GEBRUIK GESTELDE BOERDERIJEN Voor de verkoop bij inschrijving van het boerderijtje „Bloem en Bos", Gerrits- land, en het woonhuis Hogeberg B 53, voorheen in gebruik bij de heer M. Witte Jaczn., bleek flinke belangstelling te be staan. Er werden resp. 13 en 18 inschrijf- 'oiljetten ingezonden. Voor „Bloem en Bos" was het hoogste bod ƒ10.215,voor Hogeberg B 53 was dit ƒ11.510,Er heeft nog geen gunning plaats gehad. Het betrof hier woonhuizen en bedrijfs gebouwen, die hun agrarische bestem ming moeten verliezen, omdat de vroege re eigenaren een nieuwe ruilverkave lingsboerderij hebben betrokken. De be langstelling kwam vooral van de zijde van niet-Texelaars, die een recreatieve bedoeling met de aankoop hebben. C. v. Gr. DUITSE DAME LIEP BRANDWONDEN OP Op een der kampeerterreinen te De Koog was een Duitse dame bezig met een benzinevergasser. Dit apparaat vloog in brand en de dame liep ernstige brand wonden op en moest naar „Parkzicht" te Den Helder worden vervoerd. Tent en uitrusting gingen gedeeltelijk verloren. COLLEGIAAL BEZOEK Burgemeester S. de Waard heeft maan dag met het dagelijks bestuur van de Groningse gemeente Warffum een bezoek gebracht aan Texel. Op het raadhuis is men door ons plaatselijk gemeentebe stuur ontvangen. Er werd o.a. een bezoek gebracht aan de rioolzuiveringsinstallatie te Oudeschild. LAMPIONOPTOCHT TE OUDESCHILD De optocht met lampions, met mede werking van het Kon. Texels Fanfare corps, is een groot succes geworden. Een groot aantal kinderen met kleurige lam pions liep achter het pittig spelende korps. Ook de belangstelling langs de kant was groot. KAPELAAN KOOPMAN NAAR ENKHUIZEN Maandagmorgen j.l. kwam er bericht uit Haarlem, dat Mgr. J. v. Dodewaard kapelaan J Koopman met ingang van aanstaande vrijdag heeft benoemd tot kapelaan te Enkhuizen. Op de dag van zijn benoeming was hij met zijn verkenners nog op kamp ergens in Brabant. En met het noemen van dit feit, snijden we direct iets aan, waar hij gedurende de afgelopen vier jaar zijn volle aandacht aan heeft gegeven. Het jeugdwerk vormde een groot stuk van zijn priesteractiviteit. Vele uren heeft hij doorgebracht in het hoofdkwartier van de verkenners, beter bekend als de paardenstal. Wie dit gebouw nu verge lijkt met wat het vroeger was, kent het bijna niet meer terug: keurig ingedeeld en overal door kapelaan Koopman be schilderd met beelden en figuren uit het welpen- en verkennersleven. We hebben hem leren kennen als een toegewijd priester, die altijd klaar stond als zijn aanwezigheid en zorg werd ge vraagd. We kennen hem als iemand, die glimlachend en vaak met zijn pijp in de mond op zijn brommer er op uit trok, om bij zijn parochianen te zijn. Hij heeft ook veel betekend voor het verenigingsleven, waarbij het hem vooral ging om de mens in de vereniging. De Texelse Boys hebben in hem een aalmoezenier gehad, die er steeds weer op uit was, om in de sport vooral de sportieve geest te handhaven, en hen bij te staan met raad en daad waar het nodig was. De L.T.B. ziet hem node vertrekken. Hij was hun toegewijde adviseur. Hoewel zelf niet van boerenafkomst, heeft hij op vergaderingen en bijeenkomsten steeds geprobeerd de noden en belangen van hen te kennen en te behartigen. Natuurlijk willen we graag ook ver melden zijn werk voor de jongeren. De dansvereniging Musette kon altijd rekenen op zijn steun. Dit geldt ook voor de L.T.J., die door de bemoeienissen van kapelaan Koopman de L.T.M. naast zich kreeg (Land- en Tuinbouw Meisjes). Voor de meisjes bestond voorheen geen enkele vereniging en daartoe bracht hij haar te zamen in deze vereniging. Nog maar en kele maanden geleden heeft hij met enige leden van de L.T.M. en L.T.J. een reis gemaakt naar Lourdes, om daar een agra risch jongerencongres mee te maken. Tenslotte maken wij melding van zijn bijdragen voor het algemeen belang door zijn lidmaatschap van de dorpscommissie in Den Burg. Natuurlijk is er nog veel meer, waar over we kunnen schrijven, met name zijn godsdienstlessen aan vele scholen in Den Burg, Oosterend en De Waal, zijn huis bezoek enz. Het werk van een priester is veelom vattend. In kapelaan Koopman mochten we dit bewaarheid zien. Tot diep in de nacht kon men licht op zijn kamer zien branden. Hij was voor ons een priester die we niet licht zullen vergeten. Donderdagavond om 8 uur zal er gele genheid zijn om afscheid van hem te ne men en wel in „De Zwaan". Vanaf deze plaats wensen we hem al vast veel zegen toe over zijn werk in zijn nieuwe parochie. Tot zijn opvolger is benoemd kapelaan IJ. Tuin, die hier vrijdag zijn eerste plaats krijgt. (van onze correspondent) Oosterend Zondagmiddag werd vi caris J. G. Beerthuis bevestigd tot predi kant van de Herv. Gemeente te Ooster end. De dienst, waarin voorging ds. A. T. Verheule van Sloten (Fr.) was druk bezocht. In de preek, welke ds. Verheule ontleende aan de Schrift lezing van Jerimia dat het in de Kerk en in de wereld gaat om het woord Gods en niet dat het ging om het woord Gods. Het gaat niet alleen om een nieuwe predikant of een goede preek, maar het gaat om het woord Gods, hetgeen wij ook naar buiten moeten uitdragen. Het woord Gods is zegen en vervloeking gelijk, waaraan men kapot gaat. Men breekt onder het woord Gods en het is de plicht van de dienaar Gods, maar ook de gemeente, de gelovigen, het woord Gods over te dra gen. Dit is moeilijk, niet alleen voor de man op de kansel, maar ook voor U. Maar om het woord Gods gestalte te ge ven zonder hieraan kapot te gaan is er hulp in de H. Geest. Ds. Verheule besluit met gebed en het zingen van Ps. 105 vers 3 en 5. Hierna gaat ds. Verheule over tot het bevestigen van ds. Beerthuis, waarna door de Gemeente de toepasselijke Ps. 121 vers 4 gezongen wordt. Onder het zingen van Ps. 118 vers 1-7 betreedt ds. Beerthuis de kansel nu als herder van de Herv. Gemeente te Oos terend en leest Corinthe 3 en wijst speciaal op vers 23, waar men spreekt over de Bouwmeester, die met de hem ten dienste staande bouwmiddelen een hecht en stevig gebouw zal maken, waaraan Gods genade niet vreemd is. Daarom zullen wij allen moeten bidden en werken aan het gebouw, het Evange lie, want God is in ons en met ons door Jezus Christus, onze Heer. Na deze intreeprediking is burge meester de Koning de eerste, die zich tot ds. Beerthuis richt met de opmerking, dat hij, toen hem dit voor de eerste maal gevraagd werd, het erg moeilijk heeft ge vonden. Maar het is schijnbaar een tra ditie hier op Texel, welke ik nu met ge noegen voor mijn rekening neem. „Ds. Beerthuis, als voorzitter van B. en W. verwacht ik, evenals met Uw voorganger, een nauwe samenwerking met de Herv. Gemeente Oosterend en B. en W., waarbij ik de gebruikelijke gelukwensen wil voe gen en succes in Uw Herv. Gemeente." Namens de Classis brengt Dr. Plooij de gelukwensen over en grijpt terug op het gesprokene van ds. Beerthuis zelf, nl. dat bouwen; moge er veel zegen rusten op Uw arbeid en Gemeente. Namens de Doopsgezinde Gemeente brengt ds. Van Bilderbeek de gelukwen sen en spreekt de hoop uit dat ds. Beert- rustiger en prettiger 71 als u voor uw bootovertocht of treinreis vooraf plaatsbewijzen haalt bij de V.V.V. FILMNIEUWS: Vrijdagavond wordt in Texels Bioscoop de film vertoond: „DE AVONTURIER MET DE 100 GEZICHTEN" Een prent, die de lachspieren weer in beweging kan brengen. TOEVOEGINGSVERBOD RUNDEREN IN VERBAND MET BESTRIJDING ABORTUS BANG Met ingang van 8 augustus 1960 is het verboden zijn runderen (vrouwelijke run deren en stieren) ouder van 6 maanden, afkomstig uit andere provincies in Noord- holland in te voeren en aan een bedrijf toe te voegen indien er op de bijbehoren de verklaring geen abortusstempel (drie hoek- of rechthoekstempel) is geplaatst. Dit betekent dus dat zowel de besmette runderen als de vrije runderen van een niet-vrij bedrijf buiten onze provincie niet toegevoegd mogen worden aan een Noordhollands bedrijf. Wat is wel toegestaan! Binnen onze provinciegrenzen mogen na bovengenoemde datum aan de niet- vrije bedrijven nog wèl runderen zonder abortusstempel worden toegevoegd onder de volgende voorwaarden. Ie. Zij moeten gust zijn (de koper dient dus bij de aankoop deze voorwaarde te stellen). 2e. Zij dienen op 8 augustus 1960 reeds aanwezig te zijn in de provincie Noordholland. (Dit kan blijken uit de tijdig ingeleverde verklaring!) 3e. Of zij dienen na die datum in Noord holland te zijn geboren. De hierbovenbedoelde runderen mogen niet meer gestierd worden en dienen dus gust te blijven. De veehouder met een niet-vrij bedrijf die van deze uitzondering om runderen zonder stempels aan te kopen, gebruik wenst te maken, zal zo dikwijls de Ge zondheidsdienst zulks verlangt en dan steeds binnen 10 dagen een verklaring van een dierenarts moeten overleggen, dat het betreffende rund gust is. Ossen Ossen worden in dit verband niet als runderen aangemerkt! Ossen kunnen dus zonder abortusstempel, ook van buiten de provincie afkomstig, aan de Noordhol landse bedrijven worden toegevoegd. Overtredingen van de verbodsbepalin gen zijn strafbaar! De directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren, D. Rempt. huis op het kerkelijk gebied, net als zijn voorganger, weer samen zal werken. Ds. De Lange, namens de Geref. Ge meente, sluit hier direct op aan om ds. Beerthuis uit te nodigen om contacten te leggen met de gemeente in Den Burg en Oosterend. Laten wij niet naast elkaar, maar met elkaar, ja zelfs gearmd samen gaan. De heer Jaarsma, ouderling van de Gemeente Koudum spreekt de verwach ting uit, dat ds. Beerthuis ook in Ooster end zich volledig aan het werk van Gods woord zal geven. Wij in Koudum weten dat U dit is toevertrouwd en brengen de gelukwensen over aan de Herv. Gemeen te van Oosterend met de bevestiging van ds. Beerthuis. Ds. Soesan als consulent van de Herv. Gemeente Oosterend brengt eerst zijn dank voor de prettige samenwerking, welke hij deze twee maanden met de Gemeente heeft ondervonden. Ik kan U zeggen, ds. Beerthuis, dat U een goede en plezierige werkkring wacht, daarom, namens de Ring Texel welkom in ons midden. Ds. Beerthuis dankt de vele sprekers en in het bijzonder ds. Verheule voor de bevestiging en het vele dat deze voor hem gedaan heeft. Tot slot spreekt ds. Beerthuis de ver wachting uit met alle gemeenteleden prettig te kunnen samenwerken, waarbij in geen geval zieken en gebrekkigen ter been vergeten zullen worden. Uitdrukke lijk heeft ds. Beerthuis bevestigd, dat deze gemeenteleden zijn bijzondere aan dacht hebben. De dienst wordt beëindigd met het zin gen van Gezang 94. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 22 augustus 196(1 65 schapen 7090; 40 lammeren 45- 4 nuchtere kalveren 4075; 34 bigge a^1 35—50. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14. 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.10 14.00 16. 18.25 20.30 VanDenHelder: 8.55 11.35 15.00 17. 19.30 21.35 e b< 1 u J Vo fan n Sesti en Billij 3, t Vc idre ichx looi Ukr Pex( Met het m.s. „Koningin Wilhelmina ,Vie worden, voor zover weers- en bijzondei iaar omstandigheden dit toelaten, de volgei .evo de diensten gevaren: Vev Op werkdagen: o a Van Texel: 7.00 9.30 17.00 |n I Van Den Helder: 8.15 11.00 18.15 00 Op zon- en alg. erk. feestdagen: uar Van Texel: 9.00 11.45 17.00 jaa: Van Den Helder: 10.30 13.00 18.30 Surf ;oec OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEl -ngi WOENSDAG 17 AUGUSTUS Tel n. K Den 3urj ien zi 10 Te <ui[ Oeti Jc en M Am: Ieder, die er van houdt uitstapjes te maken per fiets of te voet, weet hoe zulks mogelijk is gemaakt, dank zij de talloze wegwijzers, paddestoelen en op bomen bevestigde wandelplaatjes. Hij kan nu de meest afgelegen, maar dikwijls ook schoonste plekjes van ons land be kijken zonder de kans te hebben in de voor hem onbekende streek te verdwalen. De vereniging, die dit alles mogelijk maakt, de ANWB, kan de duizenden, die dit alles kost, betalen door haar groot aantal leden, die erkentelijk voor het vele, dat voor hen wordt gedaan, gaarne bereid zijn zich een klein geldelijk offer te getroosten, die uit het lidmaatschap voortvloeit. Het is een verheugend feit, dat de mentaliteit van ons volk zodanig is, dat het aantal klaplopers gering is. Maar eigenlijk is het doel van dit epis tel gericht om Uw aandacht te vestigen op een andere vereniging, wier bestaan voor een bepaald deel van ons volk even noodzakelijk is, als de ANWB voor de toerist. Ik bedoel de Algemene Neder landse Bond van Gepensioneerden en ik wil trachten U duidelijk te maken, dat wij, gepensioneerden, het eenvoudig zonder deze Bond niet kunnen stellen. De tijd nü en de tijd zestig jaar geleden verschillen hemelsbreed. Alleen de schuld van het Burgerlijk Pensioenfonds is thans ongeveer driemaal zo groot al vóór zestig jaar onze gehele staatsschuld. Toen was er een zekere stabiliteit in de koopkracht van de gulden. Ze veranderde hoegenaamd niet van waarde. Nu is in de laatste twintig jaar de koopkracht van het geld tot een derde gedaald. Voor zestig jaar ging van de arbeiders vrijwel geen enkele beïnvloeding op het staatsbestel uit. Nu zijn ze vereend in machtige organisaties, die wel zorgen, dat wanneer de koopkracht van de gulden daalt, de lonen in verhouding stijgen. Ze stellen looneisen, die als regel groten deels worden ingewilligd, omdat men vreest voor stakingen, die het economisch leven danig kunnen ontwrichten. Of het landsbelang hierbij wordt gediend, is een vraag, die buiten beschouwing kan blij ven. Door de oorlog, door de zich telkens weer herhalende loonronden, door een grote toename van de Staatsbemoeiing (een secretarie, die voor zestig jaar vier mensen telde, heeft nu een bezettting van twintig of meer ambtenaren), door ver doorgevoerde sociale wetgeving en door misschien nog veel meer oorzaken, is on ze- staatsschuld steeds groter geworden. Steeds nieuwe leningen, steeds nieuwe series bankbiljetten moeten in de kapi taalbehoeften voorzien. En het is in deze onstabiele financiële wereld, waar de devaluatie van de gul den nog steeds verdere voortgang kan hebben, dat de gepensioneerde leeft. Hij is dikwlijs op gevorderde leeftijd en bezit in vele gevallen niet meer de ener gie om bij het dalen van zijn levensstan daard zich op de een of andere wijze een nieuwe bron van inkomsten te verzeke ren. Hij bezit verder geen enkel machts middel om zijn verlangens kracht bij te zetten. Slechts één middel blijft hem en dat is „zich met andere gepensioneerden te ver enigen tot één organisatie, die voor zijn belangen opkomt. En zo is dan de Alge mene Ned. Bond van Gepensioneerden ontstaan, die zich met geen enkele poli tieke groepering verwant voelt en het daarom voor alle gezindten mogelijk maakt toe te treden als lid. Uiteindelijk kenmerkt zich ons volk door een sterk gevoel voor recht en billijkheid en dit gevoel heerst ook bij Kamer en Regering en wanneer nu de rechtmatigheid van onze verlangens dui delijk bij deze instanties wordt uiteen gezet, dan leert de praktijk, dat men daa wel degelijk rekening mee houdt en w moeten erkennen, dat er in de laatst jaren tal van verbeteringen in onze pen sioenregeling zijn aangebracht. Het aanbrengen van deze verbeterin gen is stellig in meer of minder mate be invloed door de tot de regering gericht adressen en de conferenties, die he Hoofdbestuur van de Bond met rege ringsinstanties heeft gehad. Maar het is duidelijk, dat in deze on stabiele financiële wereld het noodzake lijk is, om paraat te blijven om zo moge lijk de gevolgen, die een verdere devalu atie van onze gulden met zich mee zoi brengen, op te vangen. Ik geloof, dat ik niet te veel heb ge zegd, wanneer ik beweer, dat de gepen sioneerde zijn Bond nog minder kan mis sen, dan de toerist de bemoeiingen vai de A.N.W.B. en dat voor hem aansluitini bij „de Bond" een nog meer vanzelfspre kende zaak is. Waar men zoveel vruchtei plukt, dient ook een klein geldelijk offe te worden gebracht. Dit offer bedraag één rijksdaalder per jaar. Daarvoor ont vangt men maandelijks een krantje „D Wachter", waarin alles wordt vermeld wat op pensioenregelingen van toepassinj is. Begrijpt ge iets niet, dat Uw bijzon dere belangstelling heeft, dan kunt t hierover gratis inlichtingen verkrijgen Men leest hier ook de adressen, die aai regeringsinstanties werden gericht. Voo dit bedrag vergroot U het ledental ei daardoor tevens de kracht van he Hoofdbestuur. Voor dit bedrag kunt rekenen, zo nodig, op juridische steun ii geval U in een conflict over Uw pensioen regeling verwikkeld geraakt. De overgrote meerderheid van de ge pensioneerden hebben een juist inzicht ii het werken van „De Bond" en zijn aldu: aangesloten. Maar eigenlijk moest het z< zijn, dat alle gepensioneerden waren aan gesloten. Onder hen, die nog geen lid zijn, stel len velen zich op het standpunt „Ik bei al jaren aangesloten bij een vakvereni ging. Deze is altijd goed voor mijn be langen opgekomen en zal dat ook doei nu ik gepensioneerd ben". Dit standpun is begrijpelijk, maar hierbij wordt tocl één ding uit het oog verloren, dat n.l. be doelde Vereninging haar bijzondere be langstelling heeft voor de belangen vai hen, die nog als werknemer fungeren ei daardoor niet zo gespecialiseerd in pen sioenaangelegenheden kan zijn, als zulki bij de Alg. Ned. Bond v. Gepensioneerder het geval is, die zich hiermee uitsluiten( en alleen bezig houdt en zo komt het voor, dat zo'n Vereniging in een bepaalt geval geen advies kan geven, terwijl d» Alg. Ned. Bond v. Gepens. hiertoe we in staat is. En daarom zou ik tegen zulke mensei zeggen „Blijf Uw Bond trouw, maai •verweeg 2,50 dat is nog geen cent per dag te besteden vooi het lidmaat schap van de Alg. Ned. Bond van Gepens die ook steeds voor U op de bres staat' Begin in ieder geval met het bezoeken /an een vergadering op Texel. Deze za plaats vinden vrijdag 2 september as., ir het Dorpshuis, Burgwal 26 (vroeger» Nieuwstraat). Aanvang 3.15 uur 's mid dags; sluiting plm. 5.30 uur. Daar zal de heer G. de Noo, voorzittei van het Hoofdbestupr U een uitvoerig» uiteenzetting geven over het streven werken van de Bond. Vooral gij, gepen sioneerden die nog niet als lid zijt toege treden, verzuimt toch niet deze bijeen komst bij te wonen. Ik reken op Uw komst. J. A. van Enst Correspondent voor Texel van de afd. Den Helder van de Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden. rej IV dan ken van Bre Zan Tijc St. IV dan ken van Ad Da

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2