„Alle perken te buiten g FLITSER! PHILIPS Ontwikkelen en afdrukken r; ☆nr Prov. fokveedag Dokter Elias afwezig puikbeste aardappelen P. Beers ONZE SPAARBANK KAN MEER VOOR U DOEN. Coöp. Boerenleenbank te Texel RONDE VAN EIERLAND Zondagmiddag hebben wielrenners van de vastewal en van het eiland de strijd Jangebonden in de ronde van Eierland. De start en finish waren voor Hotel De Hoop te De Cocksdorp. Hier vond na af loop van de wedstrijd ook de prijsuit- reiidng plaats. De junioren waren slecht vertegenwoordigd. Vier rijders versche ren aan de start. De eerste prijs ging bij de junioren naar de Wreringermeer. M. Bakker mocht de beker in ontvangst ne men. Nummer twee werd Peter Witte en nummer 3 Jacob Vlaming. Bij de senioren was meer belangstel ling. Zij moesten 4 maal 16 km. rijden. 15 rijders namen de strijd op en waren wei- ara uit het gezicht verdwenen. Maar spoedig waren er al een paar uitvallers. De eerste ronde werd verreden in 26 min. 40 sec., de tweede in 24 min. en de derde in 25.15. Had men gedacht dat de laatste ronde sneller zou worden verre den, dit was echter niet het geval. Dertig minuten precies hadden de renners nodig voor de laatste toer. Jaap Vlaming pas seerde driemaal de startpost als nummer één. De laatste maal was Bas Mosk de eerste, die dus winnaar werd in de ronde van Eierland. Over deze overwinning waren de me ningen verdeeld. „Men" zei dat de rijder zich had laten trekken. Nu is dat moeilijk te beoordelen voor de heren organisa toren. De wedstrijd wordt gereden op een openbare weg en als er een bromfiets passeert en deze blijft een moment voor de renner rijden dan laat de wielrijder zich niet trekken maar wordt hij door de bromfietsberijder meegenomen. Men kan toch moeilijk verwachten dat de renner op de rem trapt en stopt. Meer controle op de weg is dus zeker raadzaam. C. Vla ming werd nummer twee. De derde prijs was voor de rijder A. de Groot uit Bur- gerbrug. Verschillende premies waren beschik baar gesteld. Deze werden uitgereikt aan J Vlaming, P. Roeper, A. de Boer en D. Bakker. De heren J. Vlaming en W. van Westen reden als laatste de ronde uit. Zij passeerden de finish broederlijk ge armd. Broederlijk hebben zij ook de ge wonnen premie gedeeld. De ronde van Eierland 1960 behoort dus weer tot het verleden. MUTATIES BIJ HET WITTE KRUIS De wijkzusters M. Kreumer en H. Baars hebben met ingang van 1 novem ber ontslag gevraagd als verpleegster van het Witte Kruis alhier. Op eervolle wijze is hen dat ontslag verleend. Nader vernemen wij dat zuster Kreumer in het huwelijk zal treden en zuster Baars naar het buitenland vertrekt. MUZIEKVERENIGING EXCELSIOR BEHAALDE MOOIE RESULTATEN Oosterend Woensdag j.l. behaalde Excelsior, directeur de heer Brouwer, op het concours van de Friese Bond te Wommels prachtige resultaten. Vorig jaar werd in Bergum in de 3de afdeling een le prijs behaald. Dit jaar heeft Ex celsior haar naam de volle waarde ge geven, want zonder meer kwamen zij uit in de le afdeling en behaalden bij de concertuitvoering met 92 punten een 2de prijs. In deze afd. kwamen 14 korpsen waarvan drie uit de eerste afd. en elf uit de 2de afd. Dit is dus een prachtig resul taat. In de marswedstrijd werd met 64 pnt. een 1ste prijs verkregen. De drumband van Excelsior, voor de eerste maal op concours, kwam in de 2e afdeling uit en behaalde met 62x/« pnt. een 2e prijs. Dit was lVs pnt. tekort voor een eerste prijs. Werkelijk de moeite van het vermelden waard, want de Drum band van Excelsior is er nauwelijks een half jaar. Op deze manier zullen wij Excelsior wel weer vrij spoedig in de ere-afdeling 2ien verschijnen. Proficiat Excelsior met deze behaalde successen. DIEFSTAL OPGEHELDERD De diefstal in de R.-K. Jeugdherberg te Den Burg is opgehelderd. Een 21- iarige Duitser is door de mand gevallen. Tevens kwam aan het licht, dat hij ook in Arnhem zijn slag had geslagen. De jeugdige Duitser werd in De Koog aan gehouden en naar het bureau te Den Burg oyergebracht. Hief werd duidelijk dat hij reeds enkele diefstallen op zijn naam had staan, ook in Duitsland. Hij bekende in de plaatselijke jeugdherberg een bedrag van ƒ210,te hebben ge stolen. Hij had deze som nog in zijn bezit en de politie heeft de eigenaars hun geld teruggegeven. Hij is aan de Duitse justitie overge leverd. ONTHULLING MOZAÏK '(Van onze correspondent) Ben Hoorn Het was vrijdagavond druk in de Dorpsstraat bij de Waldhoorn, waar 't dorpshuis wederom in het midden der belangstelling stond, want het zeer fraaie mozaïek, dat door de heer Kerrer ep de gevel van het gebouw is aange bracht, werd onthuld. Burgemeester De Koning verrichtte de onthulling door het inschakelen van een schijnwerper, die het mozaïek in het zonnetje zette, terwijl drie adspiranten van ZDH de vlag verwijderde. Burgemeester De Koning prees de heer Kerrer voor zijn prachtig werk en felici teerde Den Hoorn met dit mooie mozaïek. Het is de bedoeling van het bestuur een verlichting boven het mozaïk aan te brengen. De heer Kerrer vertelde iets over zijn schepping. Schepen en een kademuur, waar een vrouw en meisje de schepen na kijken. Vroeger had Den Hoorn veel met de zee te maken. Sohapen, de omschake ling van het dorp naar het heden. En het doel van de Waldhoorn. D.E.K., onder leiding van directeur U, D. Bousma verleende muzikale mede werking en de dames van Z.D.H. waren eveneens actief. S.V. TEXEL ZDH-Texel comb, werd een ferme overwinning voor Z. Het werd 81. Het was de Texel-elftalcommissie niet gelukt alle geplaatste spelers binnen de lijnen te brengen. ZDH was dan ook oppermachtig, had een geweldige doel- puntenhonger, maar besteedde, voor ons gevoel, te weinig aandacht aan het tech nische gedeelte. De zwakke T.^ploeg stond voortdurend onder druk, waarbij spoedig bleek, dat onze backs het niet konden bijsloffen. De spil deed veel en goed werk, waarbij onze doelman alle ge legenheid kreeg zich in te spelen, wat hem goed afging. De tegenaanvallen leverden wel aar dige kansen op, maar veelal was men niet ter plaatse. ZDH nam spoedig de leiding met een mooi doelpunt. Minstens 2 doelpunten werden door onze spelers in eigen doel gescoord. Uit een voorzet van Hans schoot Gerie ineens hard en zuiver in. Was het met de rust al 61, na de hervatting moesten onze jongens slechts 2 maal vissen. Het zal nog wel even anders moeten. A.s. zondag gaat Texel op bezoek bij een DWS-elftal. Er wordt 's morgens ge speeld. 's Middags volgt dan een bezoek tij Ajax-PSV. Dat kan een prachtige sportdag worden. Doordat er nog wat plaatsen in de bus beschikbaar zijn, is er gelegenheid voor enkele supporters tegen betaling der kos ten. Heeft U interesse, meldt U dan spoe dig bij de secretaris, de heer Ten Cate. Na de wedstrijd tegen ZDH is wel ge bleken hoeveel we in snelheid, balbehan deling en techniek te kort komen. Dus regelmatig trainen. Maak er nog gebruik van een kom zo vroeg mogelijk. Over Teun en Henk bereiken ons gun stige berichten, dus houwen zo, hopen we. De toto. Nog steeds is er gelegenheid om in de voetbaltoto mee te spelen. Meldt U bij onze vereniging, laat U voor ƒ1,50 een registratiekaart verstrekken en U kunt meespelen. Formulieren worden bezorgd en ge haald, kunnen ook bij Hotel De Graaf gehaald en ingeleverd worden. Te Oude- schild kan men zich opgeven bij F. Schel- linger, Heemskerckstraat 8. Lidmaat schap van een vereniging is niet meer verplicht. U speelt a 25 cent per kolom, min. 2 kolommen. Doe allen mee ten bate van ons aloude SVT. WORDT VERWACHT De Koog Ans en Jaap Daniëls (de bekende) zullen zaterdagavond 10 sep tember in de „Buteriggel" te De Koog ..hun" avond verzorgen. Dat deze in de smaak zal vallen is zeker. Een ieder, die dit „span" heeft meegemaakt weet dat succes verzekerd is. Of we deze avond moeten zien als sluitstuk van het zomer seizoen of start van winterevenementen? Wij weten het niet, maar leest U ook de advertentie, die a.s. zaterdag wordt ge plaatst. OUDSTE ZOONS VAN GESNEUVELDEN NIET IN DIENST Een abonnee uit Alkmaar stuurde ons onderstaand dagbladberichtje. Zij was van deze regeling niet op de hoogte en daar het geen officiële mededeling van de Overheid is geweest, plaatsen wij het ook in de Texelse Courant. Een zoon van de abonnee is om deze reden vrijstelling verleend. De minister van defensie heeft het vrij- stellingsbeleid ten aanzien van dienst plichtigen zodanig gewijzigd, dat de enige of oudste zoon van een in Nederlandse krijgsdienst gesneuvelde man, niet voor militaire dienst zal worden opgeroepen. Onder de nieuwe regeling vallen ook zoons van omgekomen verzetslieden en van in krijgsgevangenenkampen overle den militairen. Tot nog toe werden krachtens artikel 24 van de dienstplichtwet jonge mannen van wie een broer in Nederlandse krijgs dienst in gesneuveld, tot buitengewoon dienstplichtige bestemd. Met een gesneu velde werden volgens artikel 39 van het dienstplichtbesluit gelijkgesteld zij, die in het verzet zijn gevallen. In haar rapport over het probleem van de diensttijdver- korting pleitte de commissie-Van Voorst tot Voorst in oktober vorig jaar voor een soepele houding in dit opzicht ten aanzien van zoons van gesneuvelden of omgeko men verzetslieden. In de circulaire vart de minister wordt gezegd dat alleen de enige of oudste in leven zijnde zoon van een niet hertrouw de weduwe van een gesneuvelde of daar mee gelijk gestelde van dienstplicht zal worden vrijgesteld. Administratief be hoort deze groep tot de buitengewoon dienstplichtigen, die onder normale om standigheden nimmer wordt opgeroepen, maar waarop in geval van oorlog alsnog een beroep kan worden gedaan. De nieu we vrijstellingsmaatregel is reeds gerui me tijd geleden door de minister per spe ciale circulaire intern bekend gemaakt. Naar buiten is zij niet officieel aange kondigd. FEUILLETON Dan voelde hij zich heen en weer ge slingerd tussen het verlangen naar Ineke en de wilde lust om Linda onder zijn per soonlijke invloed te brengen. Hij vond zich een slappeling iedere keer, als hij het verdriet zag in Ineke's ogen en hij wilde een held zijn, telkens als hij de uitdagende ogen van Linda ont moette. Ineke wilde hij behouden. De eerste de beste die een hand naar haar durfde uitsteken, zou hij een kopje klei ner maken, maar Linda wilde hij zijn wil opleggen. Linda deed zijn bloed sneller stromen en zijn slapen kloppen. Linda vertegenwoordigde de romantiek van de films. Je voelde dat Linda een nog onbe kende wereld voor je kon openen. Die koelheid was slechts een dun laagje ver nis. Hoe was het anders te verklaren, dat slechts een vluchtig aanraken van haar vmgertoppen voldoende was om je ge dachten wild te laten rondtollen en je te gedragen als iemand, die de champagne naar het hoofd is gestegen. De uitnodiging was gekomen en Hilko had zelfs geen seconde meer aan Ineke gedacht. Nu zou hij kennis maken met het exotisch bestaan van Linda. Hij zou haar nader komen, dan wie ook, nam hij zich voor. Ze zou bewondering krijgen voor zijn mannelijk optreden en knap voorkomen. Als een bakvis, dat naar haar eerste bal gaat, had hij voor de spiegel staan draaien. Daarna was hij vol zelf zelfver trouwen naar het huis van Linda Wevels gegaan. Als een koud stortbad was al de te leurstelling op hem gevallen bij het zien van de nonchalante kleding van de overi ge leden van het gezelschap. Het had hem maar half met de situatie verzoend, dat Linda wel" veel werk van haar toilet had gemaakt. De eerste momenten had hij zich erg opgeprikt gevoeld. Met vreugdekreten was hij begroet en nog had hij niets begrepen. O, hij drie dubbel overgehaalde stommeling, waar had zijn verstand gezeten? Hij was opgenomen in de groep, en hoe. Hun gesprekken over de allerlaatste films, het bezoeken van bars en het orga niseren van knalfuiven had hem maar matig geïnteresseerd. Hun vragen kon hij moeilijk beantwoorden. De meisjes had den zich dicht tegen hem aangevlijd en meermalen had hij de spottende blik van Linda opgevangen, als hij een weinig ge negeerd opkeek. Dan dacht hij weer aan zijn voornemen, om zich een beetje man van de wereld te tonen. Doch de verha len klonken hem soms overdreven be lachelijk in de oren en hij meende vast dat hij, zo hij zijn gedachten maar wat meer kon ordenen, hen dan wel op enkele leugens zou kunnen betrappen. Maar ze lieten hem geen kans. Het scheen er meer om begonnen te zijn, een sterk pointe aan een verhaal te krijgen. De verteller had dan bij zo'n geslaagd geheel een bijzonder succes. Telkens opnieuw werden de gla zen volgeschonken en Hilko had zich al verwonderd dat Linda van haar ouders toestemming had gekregen om een der gelijke hoeveelheid alcohol te schenken. In de loop der gesprekken bleek echter dat de jongelui zelf voor de nodige geest rijke dranken hadden gezorgd. Er werd muziek gemaakt en gedanst. De rock and roll was ook voor Hilko door HANOL SPOOR, geen onbekende. In eigen kring deed men ook wel eens wat rare sprongen en dat ging dan voor de moderne dans door. Maar hier verwachtte hij ieder moment dat ze het volgende ogenblik in de kroonluchter zouden blijven hangen. Zelf was hij ook in een enigszins overmoedige stemming geraakt. Hij had lang niet alles aanvaard wat men hem aanbood, maar het weinige dat hij tot zich genomen had, scheen voldoende te zijn om zich enige tijd aan te passen bij de uitgelaten stem ming die er heerste. Hij had zich één ge voeld met de club, toen ze allen een wei nig vermoeid van de inspanning, die het diep beleven van de dans meebracht, zich weer in een kring voegden en Hilko aan moedigden om ook eens iets over zijn aorip ten beste te geven. Of was er hier op dat dichtgeplakte dorp dan helemaal niets te beleven. Zelfs Linda werd gehoond om haar uit houdingsvermogen in deze negorij. Dit werkte op de ridderlijke gevoelens van Hilko. Bovendien kon hij nooit het hak ken op zijn dorp verdragen en opgejaagd door hun spottende opmerkingen en tot zijn eigen verwondering veel losser van tong dan hij ooit geweest was, begon hij alle evenementen van het dorpsleven op te noemen. Hij oogstte niet die bewonde ring, welke hij eigenlijk verwacht had. Hilko ging door en roemde het vereni gingsleven, de gymnastiek, muziek, zang en volksdansen. „Luister", zei hij, „hier dichtbij worden volksdansen uitgevoerd en als je even stil bent hoor je de muziek". In de stilte welke op zijn woorden volgde huppelde de aanhef van een volksdansmelodietje naar binnen. Hilko zag in zijn verbeelding de paar tjes elkaar buigend begroeten en ten dans leiden. Ineke zou er ook bij zijn. Licht als een hinde bewoog zij zich en iedere keer, bij het wisselen, was hij weer trots als Ineke zijn partner werd. Nog bleef het stil, dan begon het gezel schap om hem heen luid te joelen. „Dat noemt hij muziek, jongens, zo'n krassend geval van het jaar honderd, daar wordt op gedanst. Hilko toch, jongen, wat laat je je nu ontgaan. Zit je hier bij zo'n arm zalige pick-up en je kunt daar de meest klankrijke muziek beleven". Het gehoon nam geen eind. Hilko was even verbluft. Nu deed hij de volksdan sen al zo lang mee en nooit was het hem opgevallen dat de grammofoon, die voor de begeleidende muziek zorgde, zo ver sleten was. Wat maakte voor hem de sa menkomsten dan zo mooi en kleurrijk, dat hij het gekras van dit oude instru ment nooit eerder had gehoord? Ze lieten hem geen tijd om langer daarover te denken. Hij moest meer over zijn dorp vertellen. Hilko begon over de jaarlijkse kermis en kreeg ook dan weer de kous op de kop. Kermis houden, ja, dat kon men op die boerendorpen, maar hoe dacht men over de kunst en wat deed men aan culturele ontwikkeling?" Even was Hilko uit het veld geslagen. In zijn verhitte brein kwam toch nog de gedachten, dat zij nodig over culturele ontwikkeling moesten spreken. Daar was het de club wel voor. In zijn ijver, om het dorp op zijn voordeligst voor te stellen, zag hij niet hoe ze elkaar knipoogjes toe wierpen. TARIEVEN GEBRUIK DORPSHUIS DEN BURG INGAANDE 1 SEPTEMBER A.S. VERHOOGD De exploitatie van het dorpshuis te Den Burg leverde reeds sinds geruime tijd aanzienlijke tekorten op. Het „Cen traal bestuur" van de „Stichting cultureel werk Texel" heeft in verband hiermede besloten de tarieven voor het gebruik van het dorpshuis ingaande 1 september a.s. te verhogen. Enerzijds dient hierbij in aanmerking genomen te worden, dat de tarieven gedurende meerdere jaren op hetzelfde ongewijzigde niveau hebben ge legen, terwijl anderzijds het dorpshuis door meerdere voorzieningen (o.m. de aanschaffing van oliekachels) een pretti ger aanzien heeft gekregen. Het „Cen traal bestuur" stelt zich voorts op het standpunt, dat voorwaarde voor een ver dere expansie van het dorpshuis in Den Burg moet zijn. dat de financiële basis een gezonde is. Hiertoe is te meer aan leiding, nu ook in de buitendorpen dorps huizen zijn ontstaan, waarom van een bevoorrechte behandeling van het dorps huis in Den Burg geen enkele reden meer kan zijn. Bij de nieuwe tariefsregeling is ver band gelegd met de werkelijke kosten. De tarieven gleden voor één gebruikstijd dat is of een morgen, of een middag of een avond) dan wel een gedeelte daarvan. Onderscheid is voorts gemaakt tussen incidenteel gebruik en regelmatig ge bruik. De tarieven vcor incidenteel gebruik gedurende één gebruikstijd zullen in gaande 1 september a.s. de navolgende rijn: a. bij gebruik van één lokaal of de twee te combineren lokalen, wanneer geen verwarming wordt verlangd 3,50; b. bij gebruik van één lokaal of de twee te combineren lokalen, wanneer verwarming middels één kachel wordt verlangd ƒ5, c. bij gebruik van de twee te combine ren lokalen, wanneer verwarming mid dels twee kachels wordt verlangd 7,50 Bij regelmatig gebruik (hieronder wordt verstaan gebruik gedurende meer dan 10 gebruikstijden per kalenderjaar) zijn de tarieven ingaande 1 september a.s. de navolgende: a. bij gebruik van één lokaal of de T. Bij uw CAMERA hoort een (Een Philips flitsiampje) kost een kwartje Langeveld 0e Rooij TKXXLAABTJES Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53. tel. (02220) 2721. Wij passen en leveren af bij U thuis en komen elke week op Texel. Model- kleermakerij Corel Schmidt, Boomkampstr., tel. 3615, Alkmaar Klaverjasclub „Texel", Den Burg, vrijdagsavonds 8 uur in het dorpshuis aan Den Burg. Ook nieu we leden welkom. Nu volop heerlijke pruimen ook voor jam en bowl. M Huisman De Veen, tel. 2203 Te k. gevr. een jongens fietsje, leeftijd jaar, F. Huisman, Ongeren Te k. 2 grote kippenhokken of loodsen, plm. 60 en 80 vierk. m. opp. P. Keyser, Gravenstr. 20, Den Burg Gevr. een net meisje voor hele of halve dagen. M. Huisman De Veen, tel. 2203 Te k. aangeb. een B D oliekachel, „Ambassador". G Rijk, Kogerstr. 74 Te koop pracht wekperen, J. Kiljan Jzn, Gasthuisstr. 22, Den Burg B.za. net meisje liefst voor de huis houding. Warmoesstr. 54, Den Burg Zelfst. meisje 17 jaar biedt zich aan als hulp inde huish voor hele dagen. J. Nijboer, Hoofdweg C 3, Eierland Ik heb mijn bril verloren te Den Burg. Gaarne terug s.v.p. R. Schaap, Oosterend Langeveld De Roojj Den Burg - Texel twee te combineren lokalen, wannee geen verwarming wordt verlangd ƒ2, b. bij gebruik van één lokaal of d twee te combineren lokalen, wannee verwarming middels één kachel word verlangd ƒ4, c. bij gebruik van de twee te combine» ren lokalen, wanneer verwarming mid dels twee kachels wordt verlangd ƒ6,— Bij aansluitend gebruik gedurende een iweede of volgende gebruikstijd wordt voor de tweede of volgende gebruikstij^ een reduktie van 20°/o verleend op bo venstaande tarieven. Bij gebruik voor zakelijke doeleinden r wordt op bovengenoemde tarieven een opslag van 20% toegepast. Voor incidenteel gebruik kan men zich ook in de toekomst rechtstreeks in ver binding stellen met de beheerder van het dorpshuis, de heer Jac. de Boer, Waal- derstraat 31 te Den Burg. Voor regelmatig gebruik stelle men zich in verbinding met de administrateur van de Stichting cultureel werk Texel, de heer G. A. Oskam, p.a. raadhuis Denl Burg. I AANRIJDING NABIJ DEN HOORN Zondagmiddag vond een aanrijding plaats op het hoekje bij het Torenhuis, toen de heer Van Geelkerken uit Amster dam, met een gehuurde auto uit Den Burg, niet precies wist welke kant hij op zou gaan. Op dat ogenblik naderde de heer P. Vennik uit De Koog op een brom fiets, die de auto niet meer kon ont wijken. Het bleef gelukkig alleen bij materiële schade. HET PLATTELAND NU Ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan van de Nederlandse Bond van plattelandsvrouwen zal in het VPRO- programma van vrijdag 2 september een gesprek worden gevoerd tussen mevrouw R. J. Tonckens-Hadders (presidente), mevrouw G. Eshuis-Ritsema (lid) en me vrouw D. Elema-Bakker (oud-presidente), Gespreksleider is ds. A. Faber. Het be lang van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen ligt o.m. hierin, dat zij door cursussen, maandelijkse bijeenkom sten, culturele arbeid, internationale con tacten en andere activiteiten veel heeft bijgedragen tot verrijking en ontdekking van de mogelijkheden voor de vrouwen op het platteland. Met dankbaarheid en vreugde geven wij U ken nis van de geboorte van onze dochter Paulina Petronella (Paulientje) Joh. J. Sligman H. A. Sligman- Ligtenberg Texel, 29 augustus 1960, Wageningseweg C 45 i, Post De Cocksdorp. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze tweede zoon Rudol! Pieter Ab en Nel Bakker Vogelmient 21, De Koog Texel, 26 aug. 1960 Met grote vreugde en dank aan God geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje dat bij het H. Doopsel de namen ontving Anna Veronica Maria Wij noemen haar Annette. M. H Smit M. M. Smit—Meester Den Burg, Texel 28 augustus 1960 Schilderend 145 Kees Zijm en Annie Ottens geven u hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking za! plaats vinden op vrijdag 16 sept. vm 10 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg op Texel. Receptie op de trouwdag van 14,30—16,30 uur in hotel De Zwaan. Westerweg B 138b, Den Buig. Op maandag 5 sept.|_ hopen onze lieve ouders J. Smit J. Smit—v. Beek de dag te herdenken dal ze voor 25 jaar in het huwelijk zijn getreden. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Gelegenheid tot feliciteren 's miodags van 4—6 uur in 't vliegveld-hotel. Rundveefokvereniging „Texel" Voor de grote Ie Hoorn op vrijdag 9 sept. a.s. zal bij voldoende be langstelling een bus rijden vanaf Den Helder. Vertrek 's morgens met boot van 7,40 en terug met boot van 16,40. Hiervoor kunt u zich op geven t m maandag 5 sept. bij B. Oostra van 8 tot 19 september Waarnemend dokter van Loon en dokter Schalkwijk Apotheek bij dokter van Loon maandag t.m. vrij dag van 2 tof 6 uur zater dag van 9 tot 12 uur. TE KOOP Betaal geen 25 ct per kg aan de kar, want voor 15 ct per kg brengen wij ze U franco thuis en beter zijn er niet. Molenstraat 30, telef. 2913 Zeker, cea goede spaarrente is ccn belangrijk punt. Maar wij kunnen U mier bicden: Renteberekening over het volle bedrag Uw tegoed blijft gemakkelijk opvraagbaar Jcugdspaarbockjcs met 10 toeslag Bijschrijving van olie soorten pensiucneo Goede service ui alle baokukca

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2