DRUM de juiste maat voor Teen-agers Geslaagd Paardensportfeest Textielhuis Zegel SHAG in plastic tabakszak! Zo gaat dat als de rust verstoord wordt Half zwaar- heel lekker! Voortreffelijk van kwaliteit! SPORTNIEUWS S.V.C. Zondag werden de wedstrijden voor het Gouden en Zilveren Kruis voortgezet. Het eerste speelde uit tegen ZAP 2 en Jeed een 53 nederlaag. Het 2de schoot uit zijn slof door met niet minder dan 112 van JVC 2 te winnen. Zondag is het eerste vrij. Het 2de speelt thuis om half twee tegen Watervogels 3. Toto. Nu de voetbalcompetitie weer draait is eveneens de toto weer gestart. Om hieraan deel te nemen moet men zich eerst laten registreren bij de heer Van Hoorn. Er kunnen er nog best wat hij. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 28 augustus 1960 Gevonden te Den Burg: grijslinnen re genscherm; rode plastic portemonnee; paar bruine zeer hoge schoenen (leder en gummi); witte plastic bal, damesbril; bruine slipper (soort sandaal); lederen motormuts; bronzen gasfles; kwartje; wit gebreid sokje; zonnebril. Verloren te Den Burg: blauw over hemd; witlederen handschoen; zwart vul potlood met drukknop; zwarte gummi re genbroek; schoen; lichtbruine varkens- lederen herenhandschoen; bruine porte monnee met o.a. postzegels en ƒ1,50; band van racefiets; lichtbruine porte monnee met o.a. ƒ1,10; 27,50 (bankbiljet van ƒ25,en muntbiljet van ƒ2,50); be lichtingsmeter merk „Weston" in lederen foudraal; zwarte portemonnee met trouwfoto; 3 VW-sleutels aan ring (1 sleutel afgebroken); witte damesporte monnee met plm. ƒ0,50; groen dekzeil; crème damesportemonnee met ƒ4,50; pakje inh. 2 boeken; paar groene dames schoenen maat 37. Gevonden te De Cocksdorp: groene jongentrui; gouden verlovingsring met inscriptie H. G. Kamphuis; soort dames badpak (bikini). Verloren te De Cocksdorp: verchroomd knipmes; grote baddoek inh. 5 badpak ken; portemonnee met plm. ƒ15,wit damesvest en blauw badpak; groen he- renvest; fototoestel. Gevonden te De Koog. 3 muntbiljetten van ƒ2,50; witte knipportemonnee met 45,doublé dameshorloge met band; geel bloesje; statief; rode kindercape. Verloren te De Koog: bankbiljet van 25,zilveren armband met naam plaatje „Egbert"; vierkant damespols horloge merk Palermo (zilver); gouden herenhorloge met wit perion bandje; kakikleurige lange pantalon; rijwielzijtas; bruine portefeuille met geld, foto's en treinabonnement; Agfa-Clack in bruin- lederen tas; herenhorloge merk Velona met lederen bandje; damesparaplu; por temonnee (portefeuillemodel) met plm. ƒ11,en militair vrijvervoerbewijs van A'dam naar Nijmegen; bril met bruin- naturel montuur; rode knipportemonnee met plm. ƒ30,schakelarmband; Ma rokkaanslederen portemonnee met plm. 60,—. Het bureau der Rijkspolitie van Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. Te De Koog van 19.00 tot 20.00 uur. Bij de V.V.V.-Texel is uit Bad Godes- berg bij Bonn een brief ontvangen van een vaste zomergast, die er om het maar eens populair te zeggen niet om liegt. Een buitenlandse gast voelt zich ge roepen een mening te geven over het toe ristische wel-en-wee van het eiland Texel. Waarom doet hij dat? Omdat hij Texel in lange jaren heeft ervaren als een vakantieparadijs, maar de vrijwel afgelopen zomer ervaringen heeft opgedaan die hem hebben doen afvragen: „Blijft Texel mij wel datgene bieden wat ik er zoek?" Nadat de briefschrijver enkele malen zeer nadrukkelijk heeft gesteld, dat hij in feite geen recht tot kritiek heeft, komt hij niettemin terwille van wat hij signa leert als „de goede zaak" tot de volgende opmerkingen: Toen wij in 1957 voor de eerste maal naar Texel kwamen ondergingen wij dit vakantieoord (niet in de laatste plaats ook in vergelijking met bepaalde Duitse badplaatsen, die wij daarvoor bezocht hadden) als een soort paradijs, voor wat betreft rust en herstelmogelijkheid voor de gespannen zenuwen. Sinds die tijd zijn echter helaas de verhoudingen door de oprichting van steeds nieuwe campings- plaatsen in de directe omgeving van De Koog en door de voortdurende toename van het autoverkeer, dat nog meer bad gasten van elders aanvoert, grondig ver anderd. Zelfs vóór en achter de strand huisjes, die bijzonder prettig zijn inge richt en waarvan wij gaarne gebruik ma- S.V. DE KOOG Zondag a.s. spelen 2 combinaties van spieren alvast wat los te gooien. De wed- elftallen van De Koog tegen elkaar om de strijd begint om half drie. Laten we de keuzecommissies niet in de steek, man nen. We willen de spelers er nogmaals op attenderen de training beter te be zoeken, daar de belangstelling tot nog toe niet zo best is. Er wordt vrijdag avonds getraind. De secretaris gaat verhuizen naar Den Burg. Hij komt te wonen Haffelderweg 14. De toto kan dan ingeleverd worden bij de heer A. Mosk en de rest van de toto's wordt normaal opgehaald. ZJD.H.-NIEUWS De adspiranten speelden zaterdagavond tegen de adsp. van Schellinkhout, die aan Den Hoorn logeerden; onze jongens won nen met grote cijfers. Zondag speelde ons eerste elftal een oefenwedstrijd tegen Texel 2. Het was jammer, dat Texel erg zwak uitkwam. Het werd een vrij gemakkelijke 81 overwinning. Zondag: ZDH 2-De Koog, 1,30 uur; ZDH 1-De Koog, 3.00 uur. Het laatste oefenprogramma voor de competitie. Op 11 september staat ons eerste voor een zware start, n.l. Sint Boys 1 uit. ken is het niet in de verste verte meer zi ongestoord als vroeger; men moet zei: vechten voor het recht vóór en naast di badhuisjes met zijn ligstoel te vertoevei. hoewel een bord boven bij de politiepost duidelijk maakt dat vóór en achter d< strandhuisjes geen andere mensen op eei plaats aanspraak kunnen maken. Het ergste daarbij is echter, dat het daarbij] meestal gaat om jonge mensen helaai heel vaak juist uit mijn vaderland dii zich onbehoorlijk gedragen en in het bij zonder niet de minste rekening houden] met de aanwezigheid van kleine, dus on bedorven, kinderen, zodat men tenslotte de opvoeding die men zijn eigen kinderen wil laten geworden zelfs in de directe nabijheid van het eigen strandhuisje ge vaar ziet lopen. Daarbij komt het kolos sale lawaai, vooral veroorzaakt door bromfietsen enzovoort, dat voor een va kantieplaats van deze omvang nauwelijks nog te verdragen is. Ik kan U slechts verzekeren dat wij, cn met ons vele anderen, deze hele ont wikkeling met grote droefheid volgen, vooral omdat wij ervan overtuigd zijn, dat het zover beslist niet behoefde te komen. Het eiland Texel is immers zo groot en het strand zo uniek langgestrekt, dat voor alle soorten van vakantiegan gers dezulken die werkelijk de rust behoeven en in hotels en pensions wensen te wonen enerzijds en anderzijds zij die aan het lawaai, respectievelijk het leven in campings de voorkeur geven voldoende ruimte ieder voor zich aan wezig zou zijn. Waarom moet, zo vragen zich vele badgasten af, het rustversto- rende camping- en kampeerleven nu be slist in de onmiddellijke nabijheid van de badplaats De Koog ontwikkeld worden, en dat nog wel in deze omvang? Waarom kan hiervoor niet een andere plaats, bij voorbeeld Westerslag (liever niet Red.) cf een plaats daartussen gekozen worden, zodat alle groepen van vakantiegangers, vooral ook diegenen die zich niet tot lawaai en Wild West-manieren geroepen voelen, aan hun trek komen? Voor de noodzakelijke verzorging van de meer apart-liggende campingplaatsen zou toch beslist een oplossing te vinden zijn (rijdende winkels e.d.)! Edoch, ik beschouw het niet als mijn taak hier als nietgenodigde hervormer en adviseur op te treden. Het ging mij slechts daarom, U eens de gevoelens weer te geven, die vele vakantiegangers, juist ook uit Duitsland ten aanzien van de ont wikkeling van de badplaats De Koog be wegen, zodat zij zich afvragen of zij ook in de toekomst zich deze plaats nog als vakantie-doel zouden kiezen. Buitendien heb ik U deze brief ook geschreven, om dat ik als Duitser tot mijn spijt heb moeten constateren, dat het niet in de laatste plaats mijn jongere landgenoten van het zogenaamde „Halbstarken-type" zijn die hebben meegewerkt aan de wei nig verheugende verschijnselen in en bij de badplaats De Koog en ik het daarom betreur dat mijn land in toenemende mate door deze jongelieden wordt ver tegenwoordigd, terwijl de serieuze toe risten zich langzaam maar zeker uit De Koog en Texel terugtrekken. Dr. R. S. De heer J. Aqter heelt enkele jaren geleden een beker beschikbaar gesteld voor de Paardensport. Zaterdag won hij zijn eigen beker met Zemma, een 2-jarige merrie. Mevr. J. M. v.d. Berq-de Jonge overhandigt de beker. (Vervolg van pagina 1) «Ier voor de anderen. Ook het berijden van deze paarden in het zadel was een aardige onderbreking van het program ma. Ook hier een Texelse rijder. Keijser jr. van de Ruitersplaats zat in het zadel •f het dagelijks werk was. De knieën hoog en stevig tegen het paard genoot hij van de rit. Hieronder de uitslagen van de ver schillende concoursnummers. Concours voor éénspannen tuigpaarden voor luxe rijtuig (open klasse): 1. Carolus van M. C. Bakker; 2. Morina van mej. E. Witte; 3. Rozina van P. Dros Nzn. Concours van éénspannen fokmerries landbouwtuigpaard, aangespannen voor de landbouwwagen. 1. Rozina, eig. P. Dros Nzn.; 2. Didrinie, eig. M. Witte; 3. Tinie, eig. Jn. Plaatsman. Concours van tweespannen landbouw- migpaarden, gespannen voor landbouw wagen: 1. Carolus en Victor, van M. C. Bakker en J. C. Roeper; 2. Ulinarda en Zetta van Jac. de Graaf; 3. Rolanda en Tinie, van Gebr. Burgman en Jn. Plaats man. Concours van éénspannen tuigpaarden veor luxe rijtuig, gereden door dames. Ook de dames hebben deze middag hun liefde voor het paard getoond. In dit nummer was de uitslag: 1. Morina, eig.-ber. mej. E. Witte; 2. Ro zina, eig. P. Dros Nzn., bereden door mevr. Keesom-Karsten; 3. Willy, eig. H. v.d. Beek. Het slotnummer was zeker het hoogte punt van deze middag. Concours van tweespannen tuigpaarden voor luxe rij tuig, open klasse. Jammer, dat hier ver schillende rijders, die wel op het pro gramma stonden vermeld, verstek lieten gaan. Nu werd de strijd gestreden tussen drie deelnemers. Dat ook hier de jury het niet gemakkelijk had, werd duidelijk door de vele ronden die moesten wor den gereden alvorens de opstelling van winnaars kon worden gemaakt. Nummer 1 werd Carolus en Victor, van M. C. Bak ker en J. C. Roeper, gereden door M. C. Bakker; 2. Willy en Seritina, van H. van der Beek en J. C. Roeper, gereden door H. Spigt; 3. Tinie en Rolanda, van Jn. Plaatsman en Gebr. Burgman, gereden door W. Zijm. De Vereniging voor Vrienden van het Paard kan met voldoening terugzien op een zeer geslaagd concours-hippique. De aaneenschakeling van de diverse num mers ging wat moeilijk, zodat de wacht tijden voor het publiek vrij groot waren. Maar het prachtige weer heeft zeker deze wachttijd gecompenseerd. VOLLEYBAL-NIEUWS Na een korte rustperiode zal de trai ning weer een aanvang nemen. Om tot goede prestaties te komen, zal er inten sief getraind moeten worden. Wij ver wachten dan ook, dat iedereen in de toe komst de training trouw zal bezoeken. Trainingstijd voor de heren: woens dagavond om 9 uur; voor de dames: don derdagavond om 9 uur. Nieuwe leden kunnen zich opgeven aan de zaal. Verzoeke bovendien deze week de contributie te betalen. Het jonge meisje draagt ook -n' graag een panty. Maar dan ch een van tule net-elastiek, met en nylon voorpandje en zacht flanellen binnenkruisje (uit- neembaar voor extra was beurt). Met of zonder jarre telles te dragen. Fractisch en modieus, toch maar 10.95 Kent u onze Pas-Tunetto Jeugd Collectie? Een aan trekkelijk voorbeeld is dit speciaal voor de „Teen-agers" ontworpen strap-less be- ha'tje. Het heeft driekwart cups van charmant gebor duurde poplin. De cups zijn bovendien verstevigd met dunne flexibele beugels. In uitstekend wasbare sanfor poplin 5.75 Idem, met uitneembare binnencups 735 In nylon, met uitneembare binnencups 9,75 Extra schouderbandjes verkrijgbaar.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4