a| w GRAF. MONUMENTEN pWFSTOELiZn gemeub. woonruimte GESLAAGDE TEXELSE FOKVEEDAG (Vervolg van pagina 1) De uitslag Rubriek 1, oudere rammen Zeer goede klasse met beste kopnum- mers, dit bewijst de vele eerste .prijzen la en kampioen, fokker P. de Waal, eig. P. C. Hin; lb fokker mevr. wed. J. Wa- gemaker, eig. C. J. Commandeur; lc fokker K. Reyne, eig. P. C Hin; ld fok ker K. Linnhose, Oosterend, eig. G. Eel- man Jaczn., Oosterend; le fokker-eig. Gebr. Koorn, Driehuizen; 2a fokker S. W. Koning, Oosterend, eig. R. Eelman Azn., Oosterend; 2b fokker-eig. C. J. Comman deur, Den Burg; 3a fokker-eig. Gebr. Koorn, Driehuizen; 3b fokker S. W. Ko ning Lzn., Oosterend, eig. R. Eelman Azn., Oosterend; 3c fokker G. Eelman Jbzn., Oosterend, eig. P. Zijm Hzn, Den Hoorn; 3d. fokker-eig. G. C. Kikkert, De Westen. Rubriek 2, tweejarige rammen Regelmaat is iets minder dan eerste ru briek: la fokker C. J. Commandeur, Den Burg, eig. K. Mantje, Oudeschild; lb fokker G C. Kikkert, eig. G. Eelman Jbzn., Oos terend; lc fokker P. C. Hin, eig. K. Zui- dewind, Oudeschild; 2a fokker R. Bakker, Venhuizen, eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 2b fokker P. van Berkel, de Weere, eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 3a fokker-eig. gebr. Koorn, Driehuizen; 3b fokker mevr. wed. Burggraaf, eig. gebr. Huisman, Den Burg; 3c fokker C. J. Commandeur, eig. P. C. Hin; 3d fokker- eig. C. Koorn Hzn, De Dennen; 3e fokker P. Verberne, Spang, eig. A. Bakker, Spang. Rubriek 3a, éénjarige rammen Goede uniforme koppen, enkele met te rechte achterstand: la fokker M. C. Bakker, Den Hoorn, eig. G. C. Kikkert; lb fokker Joh. J. Roeper Johzn., Oosterend, eig. P. Verberne, Spang; 2a fokker G. C. Kikkert, eig. M. C. Bakker; 2b fokker G. C. Kikkert, eig. Joh. J. Roeper Johzn.; 3a fokker Joh. J. Roeper, eig. G. J. Veeger; 3b. fokker W. J. Bakker, eig. C. Verberne. Een eervolle vermelding in deze rubriek voor W. Trap en P. Verberne. Rubriek 3b éénjarige rammen 1a tevens reserve-kampioen, fokker C. Verberne, Spang, eig. wed. N. Kikkert (wisselbeker N.V. TESO); lb fokker-eig. G. Eelman Jbzn, Oosterend; 2a fokker- eig. C. Verberne, Spang; 2b. fokker G. C. Kikkert, eig. wed. N. Kikkert; 3a fokker K. Zuidewind, Oudeschild, eig. wed. N. Kikkert; 3b fokker G. C. Kikkert, eig. wed. N. Kikkert. Eervolle vermelding wed. N. Kikkert. Rubriek 4, drietallen ramlammeren van één vaderdier. Wat matige rubriek zonder uitvliegers. Eerste prijs niet toegekend; 2. Inzending P. C. Hin (De heer Hin heeft nog geen prijzen genoeg verkregen, daarom ook in deze rubriek de wisselbeker van de Wol federatie, die aanvankelijk bestemd was voor de eerste prijswinnaar)3. Inzending P. Verberne; eervolle vermelding voor de inzending van P. C. Hin. Rubriek 5a, schapen met twee ramlam meren (geb. voor 30-3) Goede rubriek met prima kopnummers 1. fokker-eig. mevr. wed. C. W. Goeman, Spang (Wisselbeker uitgeloofd door Wes- sanen); 2. fokker-eig. C J. Commandeur; Sa. fokker-eig. K Mantje; 3b fokker-eig. C. J. Commandeur; 3c fokker-eig. M. J. Kikkert. Eervolle vermelding: fokker- eig. K. Mantje. Rubriek 5b, schapen met twee ramlam meren (geb. na 30-3) 1. fokker-eig. G. C. Kikkert; 2. fokker- eig. P. Zijm; 2. fokker-eig. mevr. wed. C. W. Goeman; 3. fokker-eig. P. Verberne. Eervolle vermelding voor fokker-eig. K. Zuidewind en fokker-eig. P. C. Hin. Rubriek 6a, schapen met een ooi- en een ramlam (geb. voor 29 maart) Zeer matige rubriek, waarvan met moeite de kopnummers waren te plaatsen 1. fokker-eig. G. Eelman Jbzn, Oosterend; 2. fokker-eig. G. J. Veeger, Den Burg; 3a fokker-eig. Jac. Roeper, Den Burg; 3b. fokker-eig. Joh. J. Roeper Johzn. Rubriek 6b, schapen met een ooi- en een ramlam (geb. na 28 maart doch voor 3 april). Een middenklas in rubriek 6: 1 fokker-eig. P. C. Hin; 2a fokker-eig. C. J. Commandeur; 2b. fokker-eig. D. Hin, Oudeschild; 3a fokker-eig. C. Koorn, De Dennen; 3b fokker-eig. M. C. Bakker, Den Hoorn. Aan de lunch kreeg het adspirant- jurylid Jn. Veeger, Emma Hoeve, Den Hoorn, een pluim van zijn mede-jury leden. Zijn kijk op de goede dieren was uitstekend. Rubriek 6c, schapen met een ooi- en een ramlam (geb. na 2 april) Zeer goede rubriek met beste kopstukken 1. fokker-eig. P. C. Hin; 2a. fokker-eig. G. Eelman Jbzn., Oosterend; 2b fokker- eig. G. Eelman Jbzn.; 3a fokker-eig. P. C. Kin; 3b fokker-gig. G Eelman Jbzn. Eer volle vermelding voor C. J. Commandeur en M. C. Bakker. DAAR KOMEN DE MUZIKANTEN... De komende weken zullen de leden van het Koninklijk Texels Fanfarecorps hun jaarlijkse ronde doen met de donateurs- kaarten. Het minimum bedrag, dat de donateur betaalt is ƒ1,50, maar U mag (graag) wat meer betalen. Den Burg, De K:oog en Oudeschild zul len door de heren muzikanten worden bezocht. Wij wensen de actieve vereni ging veel succes! CONCOURS HIPPIQUE IN UTRECHT Maandag hebben diverse paardenlief hebbers zich gemeld voor een bezoek aan het concours hippique te Utrecht. De „wagen" is nog niet vol. Tot en met za terdag kan men zich opgeven bij mevr. Keesom, Molenstraat. Rubriek 7, schapen met twee ooilammeren Matige rubriek, eigenlijk zonder kop- nummer: 1. fokker-eig. P. C. Hin; 2. fokker-eig. G. Eelman Jbzn.; 3 fokker-eig. P. C. Hin: Eervolle vermelding voor M. C. Bakker en Joh. C. Roeper. Rubriek 8a, schaap met een ramlam (geb. voor 29 maart) Vrij goede rubriek met best kopnummer la fokker-eig. Wed. C. W. Goeman, Spang (fraai type met mooie kop); lb fokker-eig. C. Verberne;2a fokker-eig. P. Zijm Hzn., Den Hoorn; 2b. fokker-eig. Joh. J. Roeper Johzn.; 3a fokker-eig. C Koorn Hzn.; 3b fokker-eig. G. C. Kikkert, De Westen; Eervolle vermelding: G. Eel man Jbzn., Oosterend. Rubriek 8b, schaap met een ramlam Wat gewone rubriek, la (best stel) fokker-eig. Joh. J. Roeper Johzn; lb fokker-eig. G. C. Kikkert (goed ramlam met gewoon schaap); lc. fokker-eig. K. Zuidewind; 2a. fokker-eig. G. Eelman Jbzn.; 2b fokker-eig. Joh. J, Roeper Johzn.; 2c. fokker-eig. G. C. Kik kert, De Westen; 3a fokker-eig. C. J. Commandeur; 3b fokker-eig. A. J. Lap, Den Hoorn; 3c fokker-eig. M. C. Bakker; Eervolle vermelding voor K. Zuidewind, P. Verberne en gebr. Huisman. Rubriek 8c. schaap met een ramlam (geb. na 3 april) Gewone rubriek waarbij het kopnum mer ook enkele fouten vertoonde: 1. fokker-eig. Joh. J. Roeper; 2a fokker- eig. P. C. Hin; 2b fokker-eig. G. Eelman Jbzn.; 3a fokker-eig. C. Verberne; 3b fokker-eig. C. J. Commandeur. Eervolle vermelding voor P. C. Hin en mej. M. Keijser( hoek Stenenplaats). Rubriek 9, Viertallen oudere ooien Zeer goede rubriek met uitgesproken kopnummers: la inzending van P. C. Hin, Spang, kam pioen); lb Joh. J. Roeper, Oosterend, reserve-kampioen; lc. P. C. Hin; 2a. C. J. Commandeur, Den Burg; 2c R. Eelman Azn., Oosterend; 3. R. Eelman Azn, Oos terend. Eervolle vermelding inzending van M. J. Kikkert. Rubriek 10, viertallen 1-jarige ooien van één vaderdier. Beste rubriek met veel typische dieren met goede tot zeer goede huiden, met en kele bemerkingen op koppen, la P. C. Hin; lb Joh. J. Roeper; 2a gebr. Huisman, Den Burg; 2b. P. Verberne, '"pang; 3a Joh. J. Roeper; 3b C. J. Com mandeur; 3c C. J. Commandeur. Rubriek 11, viertallen ooilammeren van één vaderdier. Beste rubriek met goede kopnummers: !a P. C. Hin; lb Joh. J. Roeper; lc P. C. Hin; ld P. Verberne; 2a M. C. Bakker, Den Hoorn; 2b Joh. J. Roeper; 2c M. C. Bakker; 2d G. Eelman Jbzn; 3. Jac. Roe per, Den Burg. Eervolle vermelding: G. C. Kikkert en C. Veeger. 7 beste ramlammeren no. 8730 van Joh. Roeper Johzn.; no. 6174 van P. C. Hin; no. 6305 van K. Mantje; no. 6237 van P. C. Hin; no. 7653 van G. C. Kikkert; no. 7685 van G. C. Kikkert; no. 6255 van C. Verberne. Aan het slot van deze dag werd door de jury medegedeeld, dat de Texelse fok kers goed voor de dag waren gekomen. Het aantal inzenders kan echter groter zijn. Er werd gememoreerd, dat de scha pen, die van de nieuwe verkavelde wei den komen, beter waren gegroeid. Daar om kan het aantal inzenders zeker uit breiden in de toekomst. Tot slot nam de voorzitter, de heer A. Koopmans, Barsingerhorn, afscheid als voorzitter van „Het Texelsch Schapen stamboek in Noordholland" en hij wenste de Texelse fokkers veel succes en hoopte dat zij op de ingeslagen weg zouden voortgaan. Z.D.H.-NIEUWS Het eerste elftal speelde zondag de laatste oefenwedstrijd voor de competitie. Oosterend 1 bracht een bezoek aan Den Hoorn. We wonnen met 21, maar deze uitslag is van minder belang, wel het ver toonde spel en dat liet nog veel te wensen over. Het duurt allemaal veel te lang, waardoor het tempo steeds weer zakt. Snel afgeven en vrije ruimten opzoeken. Zondag: Sint Boys-ZDH 1. Jongens, zorg voor een goed begin. Denk om het vertrek van de boot, zie het kastje. Donderdagavond trainen, bij droog weer op het veld, anders in „De Wald hoorn" om 8 uur voor de senioren. DE PACHTWET IN DE PRAKTIJK Schadeloosstelling en verlenging pachtovereenkomst DE PACHTWET blijft een moeilijk probleem, vooral als het gaat om schade loosstellingen, wanneer een pachtover eenkomst niet wordt verlengd. We willen met deze uiteenzetting een paar misver standen wegnemen en de twee mogelijk heden tot schadevergoeding bespreken. Indien de verpachter het gepachte wil bestemmen voor andere dan op de land bouw betrekking hebbende doeleinden en deze in strijd zijn met het algemeen be lang wijst de pachtkamer het verzoek om verlenging van de pachtovereenkomst af. De voorgenomen bestemming is volgens de pachtwet in overeenstemming met het algemeen belang, wanneer zij met een goedgekeurd uitbreidingsplan of weder- opbouwplan in overeenstemming is. Om onnodige kosten en teleurstellingen te voorkomen, is het gewenst dat de pachter zich, voordat hij verlenging van de pachtovereenkomst aanvraagt, eerst goed laat inlichten over eventuele bouw plannen in zijn gemeente. Indien de pachtkamer het verzoek om verlenging van een pachtovereenkomst op grond van uitbreidingsplannen afwijst, heeft de pachter recht op een door de verpachter te betalen schadevergoeding. Dit recht bestaat alleen als de pachtover eenkomst is aangegaan of geldt voor de wettelijke duur, dus voor het land zes jaar en voor een hoeve twaalf jaar. De Pachtkamer stelt deze schadevergoeding vast en moet bij het bepalen rekening houden met de mogelijkheid, dat de pachtovereenkomst zou zijn verlengd, wanneer het gepachte voor agrarische doeleinden zou zijn bestemd. Eerst dan kan de Pachtkamer het aantal jaren be palen op grond waarvan een schadeloos stelling kan worden uitgekeerd. Boven staande regeling geldt niet voor kleine percelen kleiner dan 25 are, daar die hier buiten vallen. Geen recht op schadeloosstelling IN DE PACHTWET wordt ook reke ning gehouden met de mogelijkheid dat er veranderingen aan het gepachte zijn aangebracht met het kennelijk doel een hogere schadeloosstelling te krijgen. Bij de vaststelling van de schadevergoeding blijven deze veranderingen buiten be schouwing. Eveneens vervalt het recht op schade vergoeding wanneer de pachtovereen komst in werking is getreden, nadat reeds aan het gepachte bij een goedge keurd uitbreidingsplan of wederopbouw- plan een niet-agrarische bestemming gegeven. Recht op schadeloosstelling heeft de pachter wel wanneer er een pachtover eenkomst eerder is aangegaan en de pacht aan zijn echtgenote, kinderen schoonzoon of schoondochter, pleegkind of medepachter is overgegaan. Het tijd stip van pachtovergang heeft hierop geen invloed. Bescherming van de pachter VOOR HET GEVAL de pachter van de kant van de verpachter tegenwerking ondervindt, is in de Pachtwet nog een ander soort schadevergoeding opge nomen. Wanneer n.l. blijkt dat een verzoek om verlenging van een pachtovereenkomst door de pachter is afgewezen met het motief dat de verpachter of zijn naaste familieleden de grond wil gebruiken en dit motief in strijd is met de waarheid, is de verpachter tot schadevergoeding aan de pachter verplicht. Eveneens wan neer het in strijd is met de waarheid, o at het verpachte voor niet-landbouw- kundige doeleinden is bestemd. De ver pachter moet de juistheid van zijn moti vering bewijzen. De Pachtwet heeft deze moeilijkheid ook wel aangevoeld door te bepalen dat behoudens tegenbewijs die wil geacht wordt niet aanwezig te zijn geweest, indien door binnen een jaar na het einde van de pachtovereenkomst de grond in gebruik te nemen of door aan te tonen dat het omstreden perceel een jaar later een niet-agrarische bestemming heeft gekregen. Wanneer het perceel na een jaar nog ongebruikt staat, moet de verpachter contracten tonen, waaruit blijkt dat binnen een half jaar zal worden gebouwd. Het kan zijn dat de verpachter tracht te doen voorkomen, dat van persoonlijk gebruik sprake is door het gepachte korte tijd zelf te gebruiken, maar het daarna een andere definitieve bestemming te geven. In dit geval is de verpachter ook tot schadevergoeding verplicht. Het schadevergoedingsbedrag OP VERZOEK van de pachter of ambtshalve is de Pachtkamer bevoegd het bedrag te bepalen dat de verpachter aan de pachter zal moeten betalen, in dien later mocht blijken, dat het niet de bedoeling is geweest, de motieven, waar op het verzoek tot niet verlenging van de pachtovereenkomst is gebaseerd, te rea liseren. Dit door de Pachtkamer vast te stellen schadevergoedingsbedrag moet de ver pachter in voorkomende gevallen beta len, echter zonder dat de pachter het recht op verdere schadeloosstelling ver liest. Een voordeel voor deze regeling voor de pachters is, dat hij niet behoeft te bewijzen dat hij in werkelijkheid scha- *10-1 LAPPIE KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD 40. En zo probeerden Lappie en Jonas de verkoopcijfers van die dag nog wat op te voeren. Lappie was bezig, achter het stal letje, om de balonnen op te blazen, ter wijl Jonas, voor het stalletje staande, ze te koop aanbood. De zaken gingen uitste kend. „Ik zei je wel, dat we hier de ba lonnen moesten gaan verkopen. Zie je wel, ik heb daar altijd zo'n voorgevoel vanmoet je óók leren Lappie", zei Jonas, toen hij weer een nieuwe serie balonnen kwam halen. „Mooie rooie, witte, blauwe, groene, gele en pimpel paarse balonnen!" riep Jonas de bezoe kers van de kleine jaarmarkt toe. „Hier moet je wezen, mensen, hieróóóó!" de heeft geleden tot dat bedrag, wat door de Pachtkamer is vastgesteld. Het bespaart hem een omslachtige procedure. Wanneer kan worden aangetoond, dat de werkelijke schade beduidend hoger dan het vastgestelde bedrag, kan een eis tot vergoeding van de meerdere schade worden ingediend. Men moet dan echter wel over deugdelijke bewijzen kunnen beschikken, voor men tot die eis over gaat, daar de verpachter ook alles in het werk wil stellen het tegendeel te be wijzen. De termijn binnen welke de pachter nog een vordering tot schadevergoeding bij de Pachtkamer kan instellen, is ge steld op vijf jaren na het beëindigen van de pachtoverkomst. Deze termijn is dus nogal ruim gesteld. Deze zelfde termijn geldt ook voor het instellen van een vordering bij de Pachtkamer tot betaling van het bedrag dat door de Pachtkamer als schadevergoeding is vastgesteld. Men ziet uit dit alles, dat de Pachtwet een zeer moeilijke zaak is en dat men goed doet, zich uitvoerig op de hoogte te stellen. Verzekert u in voorkomende moeilijke gevallen van een deskundig adviseur. Proces om verlenging van pachtovereenkomst EEN ARREST van de Pachtkamer van het gerechtshof te Arnhem geeft een goed beeld weer uit de praktijk. Ditmaal gaat het om een verzoek van een pachter tot verlenging van een pachtovereen komst, dat in hoger beroep afgewezen werd op grond van billijkheid. De pachter had in eerste instantie aan de Pachtkamer van het kantongerecht verlenging van zijn pachtovereenkomst gevraagd. Aangenomen kan worden dat hij als argument heeft aangevoerd dat door het verlies van het verpachte de grondslag van zijn maatschappelijk be staan ernstig zou worden aangetast. Dit te meer, daar de verpachter niet van plan zou zijn het gepachte zelf te gaan ge bruiken. De verpachter stelde daartegenover, dat hij het verpachte dringend nodig had voor eigen gebruik, namelijk om het voor de hoogst toelaatbare prijs te verkopen, welke de pachter er niet voor wilde ge ven en dat de billiijkheid meebracht, dat de pacht niet zou worden verlengd. Dit te meer daar de pachter van zijn voorkeurs recht van koop afstand had gedaan. De Pachtkamer van het kantongerecht wees de vordering van de pachter toe en verlengde de pachtovereenkomst met de maximale termijn van zes jaar. De over wegingen van de Pachtkamer waren in het kort weergegeven, de volgende: door het verlies van het gepachte zou de pach ter in de grondslag van zijn maatschap pelijk bestaan ernstig worden aangetast; de verpachter zou het gepachte niet zelf willen gaan gebruiken, maar het vrij van pacht voor een hogere prijs willen ver kopen dan als voor gepacht land mogelijk zou zijn; verlenging van de pacht zou de voorgenomen verkoop niet in de weg staan, vooral nu de pachter van zijn voorkeursrecht afstand had gedaan. In hoger beroep TEGEN deze beschikking is de ver pachter in hoger beroep gegaan. De gron den waarop de verlenging door de pacht kamer billijk werd geacht, werden door hem aangevochten. Hij stelt n.l. in hoger beroep, dat hij voor de hoeve ƒ46.000, vrij van pacht kan krijgen en toont dit aan met een voorlopig koopcontract voor die prijs. De pachter had niet meer dan ƒ35.000,voor de hoeve willen geven. Verder stelt de verpachter, dat hij het van ƒ46.000,niet kan vragen voor de hoeve, indien deze nog'voor langere tijd is verpacht. Nog afgezien van de vraag hij de hoeve al verpacht verkopen katf Hierdoor zou hij dus bij verlenging va de pachtovereenkomst ernstig worden tx nadeeld in zijn financiële belangei Voorts stelt hij, dat de pachter blijkbaa )u weinig prijs stelt op het behoud van hi itt gepachte, omdat hij niet voor de hoogj on toelaatbare prijs wil kopen, maar voc >ct niet meer dan ƒ35.000,en bovendie van zijn voorkeursrecht van koop afstan heeft gedaan. Tenslotte, dat hij als vei s pachter door verlenging van de pacht DN overeenkomst iedere kans zou missen d hoeve voor de hoogsttoelaatbare prijs verkopen. Redenen waarom naar zij cordeel het verzoek naar billijkheid zo moeten worden afgewezen De pachter stelde daartegenover dat h een iets hoger bedrag heeft geboden, vr cp naam, dat hij van zijn voorkeursrech eTeen maar afstand heeft gedaan voo 1 et geval de pachtovereenkomst zou wor je den verlengd en dat hij op straat zo staan, indien hij de hoeve niet zou kun nen behouden. In het proces bracht de verpachter no f0< -laar voren, dat de pachter een ander be rfi roep heeft, daarvoor de nodige diploma'* bezit en zich dus ook nog in dat beroe] zou kunnen vestigen. De pachter stelde nog, dat hij wel voo ƒ46.000.zou willen kopen, maar geei mogelijkheid ziet om dat bedrag bijeen tü brengen. Uitspraak MET DEZE GEGEVENS moest d Pachtkamer van het gerechtshof te Arn hem nu uitspraak doen. De overwegingei Ier waren de volgende: Omdat de verpachte ^r; niet het voornemen heeft de hoeve zelf t< gaan gebruiken, moet naar billijkheii worden beslist. De ervaring heeft ge leerd, dat bij verkoop van een verpacht< hoeve aan een ander dan de pachter ii vele gevallen de prijs zelfs lager ligt dai bij verkoop van dezelfde hoeve wannee deze onverpacht zou worden verkocht Immers bij de vaststelling van de hoogs toelaatbare tegenprestatie voor de ver koop houdt de Grondkamer er geen reke ning mee of de hoeve al dan niet is ver pacht. Tegenover het belang van de verpach ter om de hoeve voor de hoogst toelaat bare prijs te kunnen verkopen, welk be lang blijkens de door hem gegeven uit eenzetting (die niet door de pachter if bestreden) reëel en redelijk is, staat he belang van de pachter om als pachter he gebruik en genot van de hoeve te behou den. Onder de hier aanwezige omstandig heden, waarbij de pachter de hem gebo den gelegenheid het gepachte te kopen niet heeft aangegrepen, brengt de billijk heid mede, dat de eigenaar-verpachter de kans krijgt de hoeve voor de hoogst toelaatbare tegenprestatie en dus vrij van pacht te verkopen. Op grond van deze overwegingen werd de beschikking van de Pachtkamer van het kantongerecht vernietigd en het ver zoek om verlenging afgewezen. Het blijkt dus dat de beslissing van de pachter om de hoeve niet te kopen en om van zijn voorkeursrecht van koop afstand te doen, zeer verstrekkende gevolgen heeft gehad. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel; 7.30 10.10 16.00 18.25 VanDenHelder: 8.55 11.35 17.15 19.30 Zend vroegtijdig Uw advertenties inl TEXELAARTJES Drogisterij W. Bakker, apotheker-assistent van 12 - 24 september wegens va kantie gesloten. Te k. jonge kippentegen de leg, W x R prima afstam ming. E. v. d. Ban, De Koog, teleloon no 352 Appels, peren en pruimen voordelig bij F. Stark, Oosterend Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Voorheen en nu hèt adres voor U, Carel Schmidt, uw kleermaker. Boomkampstr., tel. 3615, Alkmaar. Elke week op Texel Klaverjasclub „Texel", Den Burg, vrijdagsavonds 8 uur in het dorpshuis aan Den Burg. Ook nieu we leden welkom. Beste lange handkar te k. Loodssingel 12, Oudeschild - Te koop voor inmaak en dagel. gebr. pr. slabonen zomerwortelen en bietjes, v. d. Slikke, Nieuwstr. 9 Oosterend Gevr. meisje voor de mor genuren op „Brakenstein" Verl. grijze, gebreide jongenstrui. Pansier, Keij- serstraat 11, Den Burg Te k.'n kolenkachel, g. st. G. Dros, Kogerweg K63b telef. 351 Te koop een eikenhouten tafel met 2 uittrekbladen f 20,- Schil derend 47 Te k. aan- geb. een z.g.a.n. Etna ko lenkachel f 40,- en een aantal weckflessen. Wilh. laan 61 Mooie wollen vesten maat 42, f 12,50 Prachtige sjaals, alle kleu ren. Breierij Schilderend 130 Volop Clappsperen te k. 35 ct p. kg A. v. Strien Wilh. laan 94, tel. 2904 Wegens vakantie gesloten van 12 tot 19 september. Kapper Eelman Te k 'n consul oliestookkachel met scheepskarburator f 110,— C. Kooiman, Gra- venstr. 19, telef. 2339 Den Burg Goed tehuis ge zocht voor jong poesje. Binnenburg 3 Te k. 2 VI. reuzen, V, Van hoog bekroonde ouders, billijke prijs, na 6 uur, de Porto, Gasthuisstr. II, Den Burg Weggelopen beige-rood katje plm. 8 weken oud. W. Conijn, Boogert 14 B.z.a. meisje voor hele da gen. Brieven onder no 125 bur. Tex. Crt Inplaats van kaarten Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Cornells Pieter C. P. Voorthuizen S. J. Voorthuizen- Bouwens Adriaan Wieringerwaard, 3-9-'60 Nieuwesluis 31 Met grote vreugde en dank aan God geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje die bij het H Doopsel de namen ontving Simon Johannes A. Zijm—Nooij P. J. Zijm en kinderen Don Hoorn 15 Texel, 4 sept. 1960 Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Rudolf Jacob R. v. Sikkeleras-Keijser M. J. v. Sikkeleras Peter Tijdelijk adres De Ruyterstraat 3 Oudeschild, 6 sept. 1960 Algemene kennisgeving Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Annetta Grieta H. Wiegers—Cats H. Wiegers Appie Keesje Benno De Koog, Dorpsstraat 12 Texel, 5 sept. I960 Hiermede onze innige dank voor de belangstel ling ondervonden bij het overlijden van onze beste man en broer J. Eelman Namens de familie Wed. M. Eelman- v. Poppel Arie ITOOMSTCfHMOUWERO 'MSTCCNMOUWERÖ COTTm OUDORP ZS.UKMAM VftAAOT CiTALOOUS AgentenI Den BurgM. W. KOORN Wilhelminalaan 54 Den HoornG. BAKE- LAAR Kerkstraat 85 De KoogP. EELMAN, Brink 6 De Cocksdorp: C. BOS Hollandseweg C57 EierlandB. G1EZE, E 117a. Jong echtpaar zonder kinderen zoekt bij of in Den Burg. Brieven met prijsopgaaf onder no. 124 aan bureau van dit blad.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2