bücxcl BOERDERIJ GEDEELTELIJK DOOR BRAND VERWOEST Donderdagavond om 8 uur is er brand ontstaan in de nieuwe ruilverkavelings boerderij „Patrimonium". Deze plaats i: het eigendom van de fam. Kooger, Ca nada, en wordt bewoond door de familie Jb. Kooger. De zes kinderen, waarvan er reeds en kelen naar bed waren, konden allen in veiligheid worden gebracht. De woning bleef behouden door de aanwezige brand muur in het gebouw. Ook de stallen, die van een brandvrij dak waren voorzien, bleven gespaard. Het hooivak en de ver dere bovenverdieping gingen geheel ver loren. Toen de brand uitbrak, vermoede lijk kortsluiting, heeft men nog wel ge tracht door het slaan met zakken de brand te blussen. Maar door de lucht koker werd de brand aangewakkerd en viel er niets meer te redden. De brand weer van Den Burg was spoedig ter plaatse en kon vrij vlug water geven. Ook de brandweer van Oosterend heeft al haar krachten gegeven. De gehele huisraad werd uit de slaap kamers naar beneden gehaald, maar be hoefde niet uit het woonhuis te worden ontruimd. Ook burgemeester De Koning was op het terrein aanwezig. Er is ongeveer 40 ton hooi verloren ge gaan. De eigenaar was verzekerd. NOORDHOLLANDSE DOOPSGEZINDE GEMEENTEDAG Op zondag 18 september wordt op Texel een Doopsgezinde gemeentedag ge houden. Op deze dag zullen ruim 600 Doopsgezinden van Noordholland het eiland bezoeken. Natuurlijk willen wij graag allen gastvrij ontvangen. Het ligt in de bedoeling in Den Burg de gasten na kerktijd aan onze tafels te nodigen. Men heeft zelf lunchpaketten mee, maar een kopje soep of koffie zal welkom zijn. Om deze ontvangst echter tot een succes te maken hebben wij de medewerking nodig van alle leden van de Doopsgezinde gemeente. In het begin van de komende week zullen zusters bij U langs komen om te vragen hoeveel plaatsen U vrij heeft. Nog even wordt U er op gewezen, dat ook de Texelse Dopersen zich behoren op te geven tot deelname. Opgaven tot deel name gaarne schriftelijk uiterlijk woens dag 14 september bij B. Bakker, Wever straat 15. Deelnamekosten ƒ1,storten bij de Ned. Middenstandsbank, postgiro 17392 of contant. Mej Feenstra. Probeer ook die Rheumatiek van (J al te schudden. Neem Kruschen om dat wonder zelf te beleven. Ge zult Uzelf 'n ander mens voelen, jeugdiger, kwiek, vief en weer blij Want met de onzuiverheden in Uw bloed, door Kruschen's vijf minerale zouten losgemaakt en afgevoerd, verdwijnen ook die Rheumatische pijnen en maakt Uw stramheid iplaats voor dit monter lenig gevoel. VERTROKKEN PERSONEN Pieter L. Schaatsenberg, van Schilder end 112, Den Burg, naar Wormerveer, Vestaplein 8; Hendrik Brouwer (en echt genote) van Schilderend 112, Den Burg, naar Wormerveer, Vestaplein 8; Willem H. Castricum, van H 94b naar Castricum, Zeeweg 25. JAARVERGADERING DORPSHUIS „DE WIELEWAAL" Het bestuur van het Dorpshuis „De Wielewaal" nodigt alle leden en dona teurs uit tot het bijwonen van de jaar vergadering, te houden op donderdag 22 september in het dorpshuis. Deze vergadering had eigenlijk in fe bruari gehouden moeten worden, doch moest uitgesteld worden door ziekte van de penningmeesteresse, mevr. R. du Porto-Kieft. Daarna vervielen we in de drukte van het „lammeren", gevolgd door de seizoendrukte. Nu is het dan zover en verwacht het bestuur vele aanwezigen. De agenda vermeldt o.a. de verslagen van secretaris en penningmeester, be stuursverkiezing (aftredend zijn de heren W. Albers en P. Bakelaar, welke zich beiden herkiesbaar stellen) en het win- terprogramma. GEREF. ZONDAGSSCHOOL DEN BURG Ook de Gereformeerde Zondagsschool Den Burg begint weer a.s. zondag om 11.15 uur in het verg.-lokaal van de Geref. Kerk. Met een gekleurde filmstrip over de zending (met geluidsband) wordt deze eerste zondag ingezet. PLOEGWEDSTRIJD Door de Ver. van Oud-leerlingen van de Landbouwschool wordt op zaterdag middag 24 september weer een ploeg- wedstrijd georganiseerd. De wedstrijd wordt gehouden op het bedrijf van de heer J. G. Flens, hoeve „Gent", Eierland. Het perceel, waar geploegd wordt, ligt op de hoek Postweg-'s-Hertogenbosch- weg. Evenals vorig jaar wordt er weer alleen met tractoren geploegd. De wisselbeker, welke vorig jaar voor de eerste keer door de heer Henk Flens werd gewonnen, zal dus door hem op eigen terrein verdedigd worden. Door enkele Texelse smeden en aan koopcoöperaties zijn prijzen beschikbaar gesteld voor de 5 beste ploegers. De prij zen bestaan uit gereedschappen. De jury bestaat uit 4 practische landbouwers en een loonwerker. Het bestuur rekent er op, dat er weer voldoende animo is. Voor de organisatie is opgave noodzakelijk voor zaterdag 17 september, d.m.v. onderstaand formulier te zenden aan A. Hin, Dijkmanshuizen. Naam deelnemer: Merk en type tractor: Merk en type ploeg: „DEINING OM DE DORPSDOKTER" Toneelgroep „Het Masker" zal dit win terseizoen beginnen met een blijspel van P. L. v. Prooijen-Bogaerds. „Deining om de dorpsdokter". Genoemde toneelgroep is reeds enige weken met de studie bezig. VERWARMINGS- EN HUISHOUDBEURS Bakker's Ijzerhandel heeft deze week in „Casino" haar jaarlijkse show ge houden. De nieuwste kachels werden be proefd. Centrifuges, wasmachines, was- combinaties, ze waren er in diverse ma ten en prijzen. Aan belangstelling heeft het niet ontbroken. Vooral in de avond uren was de animo zeer groot. BEJAARDENRIT DE WAAL De traditionele bejaardenrit voor De Waal wordt dit jaar gehouden op zondag 2 oktober. Het bestuur rekent er ook nu weer op, dat de Waalders hun financiële bijdrage hiervoor wederom zullen leve ren. Stelt de mensen met de inteken lijsten niet teleur? Verder wordt weer de medewerking gevraagd van de heren autobezitters. Zonder deze voertuigen kan zo'n gezel lige rit nu eenmaal niet doorgaan. „DE HAVENKANTERS" De vakanties zijn voorbij en ook „De Havenkanters" gaan weer beginnen met de repetities. 14 september is de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen. De leden worden dan allen weer verwacht, maar ook nieuwe leden zijn hartelijk wel kom. Dit jaar bestaan De Havenkanters vijf jaar en het ligt in de bedoeling dit lustrum feestelijk te vieren. Er zal dus behoorlijk moeten worden geoefend om straks met het 5-jarig be staan goed voor de dag te kunnen komen en ieder, die daaraan zijn of haar steen tje bij wil dragen zal met open armen worden ontvangen. ,,'T AMATEURTJE" DE WAAL De Waalder toneelvereniging ,,'t Ama teurtje" zal op 18 en 19 november a.s. een uitvoering geven van het blijspel „Dei ning om de dorpsdokter", geschreven door P. L. van Prooijen-Bogaerds. De jaarlijkse ledenvergadering wordt gehouden op woensdag 14 september a.s. cm 8 u. in het Dorpshuis „De Wielewaal". Het bestuur verwacht alle leden dan bij elkaar. Er zijn enige belangrijke punten te bespreken, o.a. het komende N.A.T.U.- toneelweekend op 24 en 25 september, dat op Texel wordt gehouden, winter plannen en een bestuursverkiezing (aftre dend zijn mevr. E. I. Albers-van Zonne held en mevr. A. Keijser-Zegel, beiden herkiesbaar). Verder zullen er enige filmpjes worden vertoond. AGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 10 september De Koog, Buteriggel, slotavond seizoen. De Waal, 2 uur, Wielerronde De Waal. Den Hoorn, bejaardenrit. Dinsdag 13 september De Waal, drumband Sinclairgroep met lampionoptocht. Woensdag 14 september Den Hoorn, Dorpsfeest. Donderdag 15 september Den Hoorn, Dorpsfeest. FILMNIEUWS Zaterdag-, zondag- en maandagavond: „THE NUN S STORY" (Zuster Luc) De waardige en met veel smaak ver filmde geschiedenis van een non, die na 17 jaar het klooster verliet. „The Nun's Story" is gemaakt naar Kathryn Hulme's gelijknamige roman. De jonge Gabrielle neemt in haar ouderlijk huis te Brugge afscheid van haar vader, dr. Van der Mal, en haar jongere broertjes en zusjes. Bedroefd er kent haar vader, dat hij niets begrijpt van de discipline en gehoorzaamheid, welke het leven van zijn dochter voor taan zullen beheersen. Een indringende vertolking van Audrey Hepburn van de hoofdfiguur in deze film. Na haar inkleding bekent zij aan Moe der Emmanuel haar verlangen om ver pleegster in de Congo te worden. Zij wordt zuster Luc op de school voor Tro pische Geneeskunde. Aan het eind van de tweede wereldoorlog bekent zij haar biechtvader: „Vader, ik hoor niet in het klooster. Ik draag het kruis van Christus boven een hart, dat vervuld is van haat tegen onze vijanden". Een film, die een ieder moet gaan zien. Zondagmiddag: „TOT DE LAATSTE KOGEL" In 1869, als Texas nog bezet is door de Noordelijken en het Noordelijke leger zo onpartijdig mogelijk tracht de orde te handhaven, maken profiteurs misbruik van het feit, dat de verarmde inwoners van Texas de hoge lasten niet kunnen dragen. David Porter krijgt opdracht toe zicht te houden. Gewantrouwd door zijn vrienden en gehaat door zijn vijanden, kon hij slechts vertrouwen op zijn schiet vaardigheid. Als een donderslag raasde een mensenjacht over de vlakten. Nederlands nieuws O.a.: Olympische atleten vertrekken naar Rome; Het voetbalseizoen begonnen, Helmut Rahn speelt voor Sportclub En schede; Polsstokverspringen in Winsum, kampioenssprong van ruim 12 meter; Kinderboerenbruiloft in Nieuw-Amster- dam; De Nationale Tenniskampioen schappen, finales heren-dubbel en dames- enkel. Wereldnieuws O.a.: Het proces Powers in Moskou; Congo: Verwarde situatie in Congo en Katanga, Congolese studenten uit België uitgewezen; Belgische politie-officieren terug naar Katanga; Vorderingen in de ruimtevaart: Ruimtepak beproefd; Neus- kegels geborgen uit zee en in de vlucht; Russische ruimtehonden; Duite postra- ketten; Wereldkampioenschappen para chutespringen in Bulgarije; Rome voor de Olympische Spelen. GOED VOORBEELD. De gemeente Bergen (Limburg) hield drie maanden lang een bedrag van 100.000,onder zich, dat voor de ge meente Bergen (NH.) bestemd was. Krantenbericht. Hoera, weer nieuws onder de zon! Daar komt opeens een hele ton, (Of honderdduizend pieterman In het verkeerde Bergen an. Nu schijnt 't, dat Limburg deze ton In Bergen ook wel bergen kon, Alzo deed men niet goed, niet slecht. Er werd alleen maar niets gezegd En dacht men licht in dit geval Aan een verlate carnaval Of een vervroegde Sinterklaas. Want niets is ons immers te dwaas. Doch Bergen, vlak onder de kust. Was met dat al toch niet gerust En bleef niet gaarne naar de duiten Tot het oneindige toe fluiten. Geen wonder dat men Bergen's wijzen, De haren zag ten berge rijzen En men daar vroeg hoe of het kon. Dat men niets hoorde van de ton. Nu kan ik één ding niet goed snappen, (Nog daar gelaten hoe ze 't lappen) Dat Limburg zweeg in elke taal. Dat is toch niet collegiaal. Zoiets zou Texel niet passeren. Die zou de poet zó retourneren En zeggen: „Is U niet abuis? Die centen horen hier niet thuis. Die duiten hebben wij niet nodig. Bij ons is dat heus overbodig, Wij raken nimmer in de knel En doppen zelf de boontjes wel. Zolang wij zelf de grond nog kopen Voor rond twee piek en die verkopen Voor twaalf pop aan de cliënt, Dan draait de zaak hier nog patent!" Zo kunnen and're vroede heren. Van onze vroedschap dus nog leren Hoe men het geld moet binnen halen. (Al moet dan Sijmen het betalen). Maar ja, wie daar nog over teut Hij is tóch altijd de pineut. Huib de Rijmelaar. GEEN WINTERGRAAN OP GESCHEURD GRASLAND Als we bovenstaand onderwerp onder Uw aandacht brengen dan is dit zeker niet de eerste maal. We bemerken echter telkens, dat nog niet iedereen met de bezwaren van het verbouwen van win tergraan op gescheurd grasland op de hoogte is. Vooral landbouwers, die voornemens zijn wintertarwe te verbouwen, hebben nog al eens de neiging hun keuze te laten vallen op een perceel gescheurd grasland of vaker nog op een gescheurde kunst- weide. Men komt tot deze keuze op grond van het feit, dat wintertarwe hoge eisen stelt aan de grond en hieraan meent men te kunnen voldoen door „nieuw" bouwland te kiezen. Uit ervaring is ons echter bekend, dat deze keuze veelal teleurstelling geeft. Wintertarwe en wintergerst en voor winterrogge geldt dit in iets mindere mate voelen zich niet „lekker" op „nieu we" grond. Veelal zien we op dergelijke Dercelen, dat het graan een holle stand krijgt, terwijl ook de gezondheid van het gewas te wensen overlaat. Het stro heeft een gele kleur en ook de korrel is bijna altijd van mindere kwaliteit. Daar gescheurd grasland en ook een gescheurde kunstweide voor diverse an dere gewassen een prima „voorvrucht" is, betekent het schade voor de boer in dien toch wintertarwe wordt verbouwd. Ideale gewassen voor gescheurd gras land zijn erwten, aardappelen en haver. Nu er mogelijkheden zijn om vreterij te voorkomen worden ook met de verbouw van bieten op deze percelen goede resul taten bereikt. C. v. Gr. Z.D.H.-NIEUWS Morgen Sint Boys 1-ZDH 1; boot van 10.10 uur. Succes mannen. SPORTNIEUWS S.V.C. Zondag start het eerste voor de compe titie en wel met de thuiswedstrijd tegen WGW 3. Scheidsrechter is de heer Zegers. Aanvang half twee. Zorgen de spelers er \oor vroegtijdig aanwezig te zijn. WGW beschikt over een uitstekend elftal, dus een gewaarschuwd man telt voor twee. Direct allen voor de volle honderd pro cent geven. De eerste punten zijn de beste. Het 2de is vrij. Training: de adspiranten trainen voor taan vrijdagavonds in de school. S.V. TEXEL Zo staan we dan weer voor een nieuwe competitie en wij vragen ons opnieuw af: hoe zal het gaan? Elke keer rijst de vraag hoe is onze samenstelling en hebben we rekening te houden met moeilijk te bezet ten plaatsen. Hoe of de ploegen ook worden samen gesteld, als we maar op elke speler mo gen rekenen, als we maar begrip hebben voor de club, zorgen voor een prima har monie en vooral ook door grote ijver en gestaag volhouden de open gevallen plaatsen te overbruggen. Het zal niet ge makkelijk gaan, maar des te groter de bevrediging als we kunnen zeggen na afloop: zie zo, dat hebben we er weer goed afgebracht. Programma voor zondag: 4e kl. A KNVB: Texel-RKAFC; LSW- VZV; Watervogels-BKC; Heider-Succes. Afd. N.H., res. 2e kl. E.: JVC 2-Texel 2. De junioren zullen dit seizoen niet met een eigen elftal aan de competitie deel nemen. Hun aantal is juist iets te klein, terwijl ook het 2de elftal moet worden aangevuld met de oudste junioren. Er worden nu 2 afdelingen adspiranten op het eiland samengesteld. Eén afd. voor spelers van 14 - 16 jaar en één afd. voor spelers van 12 - 13 jaar. In deze afd. spe len 2 elftallen mee, zodat het voor de jeugd een Texelse aangelegenheid wordt. Nadere mededelingen volgen nog. Terreinwerk. Voor onze timmerlieden zijn nog een paar karweitjes op te knap pen. Voor andere medewerkers is ook nog wel het een en ander te doen. Dus tot vanmiddag dan. HERMAN EMMINK LEIDDE BP QUIZ We keken wel wat vreemd op, toen wij bij het BP pompstation van de fa. De Graaf en Schoor 1 ons brommer tank je lieten volgieten. Een blonde mijnheer, die we wel „ergens" van kenden, sprak ons aan en vroeg: „Kunt U mij zeggen welk land op de Olympische Spelen te Rome tot nu toe de meeste gouden me dailles heeft behaald?" We wisten het niet en waagden de gok: „Amerika". Het was fout en dus kwamen we niet in aan merking voor BP dagprijs. Sinds januari n.l. van dit jaar is de be kende radio- en tv-zanger Herman Em- mink in gezelschap van enkele heren van de BP maatschappij, bezig aan zijn „BP touring-tournee". Driemaal per week wordt een BP-pompstation „ergens" in Nederland bezocht, en iedere automobi list, motor of bromfietsberijder, die komt tanken doet automatisch mee een deze reizende quiz. Hem wordt dan een vraag gesteld, welke betrekking heeft op ge beurtenissen van de laatste 24 uur. Iedere goede krantenlezer heeft dus een kans op de dagprijs, die bestaat uit een presentje met een waarde van ongeveer ƒ70,Te vens ontvangt hij daarbij een aantal „re latiegeschenkjes", zoals landkaarten van Nederland en Europa, een kaartspel en een reproduktie van een Chinese aquarel. Deze relatiegeschenkjes vormen in het geval, dat de deelnemer het antwoord schuldig blijft de troostprijs. De heer Em- mink vertelde ons dat zijn werk op deze wijze bijzonder afwisselend en interes sant is geworden. Soms gebeurde het dat kinderen, die om een fles benzine kwa men voor de vergasser, de dagprijs won nen! De dagprijswinnaar wordt, nadat is gebleken, dat het juiste antwoord is ge geven, meegenomen naar een geïmpro viseerde radiostudio, meestal bestaande uit de huiskamer van de pomphouder, waar de bandopnameapparatuur is opge steld. Daar wordt de vraag nog een keer herhaald met het winnende antwoord en aansluitend hieraan een praatje over de plaats waar de quiz wordt gehouden. De opname met dit interview wordt de vol gende dag uitgezonden over Radio Luxemburg. De winnaar van de dagprijs op Texel was de heer Tollenaar, Kogerstraat 67, Den Burg. Woensdagmiddag kon de heer Van Vliet, een der BP medewerkers de prijs gaan aanbieden. Het echtpaar Tolle naar mocht kiezen tussen een luxe reis- wekker en een scheerapparaat. De reis- wekker werd gekozen en de bijkomende relatiegeschenkjes werden dankbaar ge accepteerd. Deze actie, welke werd geor ganiseerd in samenwerking met de fa. De Graaf en Schoorl en BP, zal ongetwijfeld haar vruchten afwerpen in de vorm van een grotere bekendheid van het merk BP en een daardoor stijgende verkoop. S.V. DE KOOG Morgen begint de competitie met al leen een wedstrijd voor De Koog 1 en wel thuis tegen Flevo 2. Dit is een onbekende tegenstander, maar laten we proberen de competitie goed in te zetten. De wedstrijd begint om half twee. Denken we vooral om de training? Laat de trainers nu niet voor een paar man naar De Koog komen. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 11 september op om 6.08 uur en gaat onder om 19.04 uur; 14 sept. op om 6.13 uur en onder om 18.57 uur. Maan: 12 sept. L.K 20 sept. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 10 sept. 11.46 en 23.45; 11 sept. 12.09 en 12 sept. 0.07 en 12.33; 13 sept. 0.37 en 13.11; 14 sept. 120 en 14.08; 15 sept. 2.23 en 15.24; 16 sept. 3.45 en 16.51; 17 sept. 5 08 en 18.12. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. TEXELSE BOYS-NIEUWS Zo beginnen we zondag a.s. weer met frisse moed aan de competitie 1960-'61. Boys 1 wacht meteen al een zware op gaaf, nl. uit tegen Oudesluis 1. Gezien de uitslag van 2 weken geleden, is het wel zaak om je met inzet van alle krachten aan deze wedstrijd te geven. Vertrek met boot 10.10 uur. De bus gaat om 20 min. voor 10 vanaf postkantoor. Het 2de speelt thuis tegen Oudesluis 2. Ook hier is aanpakken geblazen, Boys, jullie wedstrijd begint om 1.30 uur. De indeling van de junioren is ook be kend gemaakt en is als volgt: Texel, Tex. Boys; BKC; HCSC; Helder b; HRC b, JVC; ZAP; Vesdo; Watervogels. Nu we zondag de eerste thuiswedstrijd hebben, dient er nog wel het een en an der op het terrein te gebeuren. We zijn toch allemaal van mening, dat bij het be gin van de competitie het terrein er prima uit moet zien. Ook aan de tent moet nog wat gebeuren, nl. het tralie werk voor de ramen en de letters erop geschreven. Zodoende zijn we van oor deel, dat alle leden deze week terrein- dienst hebben. Het speelveld moet weer even uitgemeten worden. Daarom, Boys, laten we met elkaar er voor zorgen dat het geheel in prima konditie is. Vele handen maken licht werk. Voor de goede orde zij gemeld, dat de directeur van de V.V.V.-Texel van De Koog naar Den Burg verhuisd is. Voor adres en telefoonnummer: zie adv. V.V.V.-leden, die de aandacht op hun bedrijf willen vestigen onder K.N.A.C.- leden, wordt geadviseerd een advertentie te overwegen in het K.N.A.C.-Handboek 1961, dat verschijnt in een oplage van 25.000 exemplaren. De thans reeds ge- acquisiteerde twee pagina's ope- Q~V nen met een advertentie van de V V.V.V.-Texel. -ü V.V.V.-Texel. S.V.O.-NIEUWS Deze week gaan we starten met de actie voor de bouw van onze nieuwe kleedtent. Ons nieuwe terrein is nu goedgekeurd en nu is aan ons de taak om een nieuwe kleedkamer te bouwen. Stel de jongens, die bij U aan de deur komen niet teleur en koop een paar stenen of een zak ce ment, natuurlijk is er niets op tegen als U een balk wilt kopen. Ook kunt U zich nog opgeven om mee te spelen. Voor ƒ1,50 kunt U meespelen in de Toto. De training voor adspiranten tot 13 jaar en welpen is op dinsdagmiddag 4.30 uur op het veld. Komen jullie allemaal. VERGADERING VAN DE RAAD (Vervolg van pagina 1) eens. Deze post is in principe reeds goed gekeurd en als we alle verhalen van rod del ontdoen, blijft er toch wel wat te werken over voor een dergelijke kracht. Een probleempje is er op het eiland dat toch uit de weg moet. Juist daarom is het van groot belang dat een dergelijke kracht op Texel komt Ik zou U dan ook dringend aanraden deze post te hand haven. De heer Van der Kooi was niet te over reden en vroeg stemming. Hiervan was de uitslag 5 tegen aanstel ling recreatieleider en 10 voor. Tegen waren de WD-leden, het A.-R.-lid Daalder en het C.H.-lid Van der Vis. De agenda De agenda van de gehouden vergade ring werd vrij vlot afgewerkt. Burge meester C. de Koning werd herkozen als vertegenwoordiger in de Raad van Be stuur van de N.V. Luchtvaartterrein Texel. De heer S. Bakker werd gekozen als bestuurslid van de Stichting Texels Museum. De raad ging akkoord met het aangaan van een lening van ƒ460.000, met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. De principiële uitspraak over de vestiging van een imbicielenklas, ver bonden aan de Beatrixschool ging onder de hamer door, zo ook de begrotingen van gemeentewerken en sociale dienst. De benoeming van de leden der com missie voor de woonruimte ging minder vlot. De heer De Grave verzocht de ver gadering te schorsen. Na heropening werd de voordracht aangehouden en de heren A. Dros Bzn., B. Oostra, M. W. Koorn, J. Buisman en J. Daalder in de commissie benoemd. Aan de heer A. C. Plaatsman, Willem van Beierenstraat, Den Burg, werd een perceel grond verkocht te De Koog, Ple vierstraat, groot 656 m2. De koopsom be draagt ƒ6560, Rondvraag Tijdens de rondvraag kwam het ru moer te De Koog rijkelijk ter tafel. De heer Van Schoonhoven zag graag, dat er op korte termijn iets aan gedaan zou worden. Een commissie van deskun digen zal dit moeten gaan bezien. Burgemeester De Koning was van oor deel, dat de overdrijving in de pers hier veel schade had berokkend. Maar, zo stelde hij, ieder jaar wordt na het seizoen de balans opgemaakt door een groep betrokkenen en B. en W. Wij stellen U voor een commissie te benoemen, die een rapport moet uitbrengen over te nemen maatregelen. Over dit probleem is lang gesproken, maar het was te voorzien, dat de leden van de raad geen afdoende maatregelen ter tafel zouden brengen. De heer Van Schoonhoven was van oordeel dat er meer recreatiemogelijk heden voor de jeugd moeten komen. De jongeren bezig houden is een voornaam ding. De heer Smit bracht het parkeerpro bleem in Den Burg weer naar voren. Met de verkeerspolitie wordt contact opgenomen. De heer Dros sprak namens de woning commissie en vond het een onjuiste zaak van de gemeente woningen in deze tijd leeg te laten staan. Hij doelde hier op en kele woningen op het Raaksje. Particu lieren worden verplicht hun woningen goed onderhouden te verhuren en de gemeente laat ze leeg staan. Is het niet mogelijk deze woningen tijdelijk op te knappen? De heer Roeper was wel van mening dat de gemeente iets had ver zuimd, maar niet bewoonbaar maken: een bordje „onbewoonbaar verklaard" ont breekt. Een dergelijk „schilderij" zal bin nenkort de Groeneplaats sieren. De verbouwing van huize Irene is ook nog niet in kannen en kruiken. De heer Wassenaar wilde graag inlichtingen over de gang van zaken. Waarschijnlijk dat dit huis ook als verpleeghuis kan worden gebruikt en daardoor steun van het zie kenfonds kan ontvangen. Burgemeester De Koning moest tot zijn spijt antwoorden, dat vooral de Rijks molens langzaam malen en dat er. nog steeds gewacht wordt op 'n goedkeuring. Telefooncel De heer Van der Kooi zag gaarne een telefooncel geplaatst in de nabijheid van de bejaardenwoningen. Dit werd zeer juist beoordeeld; men zal zich tot de PTT wenden met een desbetreffend verzoek. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Soesan De Cocksdorp 19.30 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Wolfensberger Collecte kinderbescherming De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg De Waal 11 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Bediening H. Doop Oudeschild 11 uur ds. Soesan GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19.30 uur ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 uur Prof. Dr. C. Veenhof, Kampen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek Oosterend 11.15 uur ds. Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderbeek

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2