I Televisie-genot ElectrohuisBakker Grote belangstelling voor de Doopsgezinde Gemeentendag SCHOUW Naaimachines Rolot Brandstoffen Woensdag GEHAKTDAG SCHOUW zaterdag 8 okt. 196 general® electric diepvrieskasten 2 ha en 9 a bouwland zaterdag 15 okt. 1960 AUTOVERHUUR gevulde koeken Naaimachinehandel Jac. Bruij N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming. Bekendmaking de lopende nota's de fokveedag Pakhuisknecht 500 gram gehakt f 1,50 200 gr boterh.worst 59 Bij de Keurslager Groeneplaats 7 Wij bieden u steeds het nieuwste Drogisterij v. d. SLIKKE PRIJSVERLAGING Werkelijke diepvries temperatuur tot 30 gr, onder nul GRATIS HULP BIJ INVRIEZEN Kistmodellen van I.W.O. Zweden 235 liter 405 liter 565 liter Fa. DE GRAAF SCHOORL HYPOTHEKEN cümJ&h vei&e*té%tfa Coöp. Boerenleenbank te Texi De tijd dat U van Uw T.V. kunt genieten is weer daar. Philips - Erres - Grundig Begunstigd door prachtig weer werd afgelopen zondag op Texel de derde zondag van september gevierd door de Doopsgezinde Gemeenten van Noord- Holland. Deze keer was ons eiland ge vraagd om als gastvrouwe op te treden. Zo kon het dan gebeuren dat er een 850 deelnemers aan deze dag om 9 uur zich in Den Helder inscheepten om de reis naar Texel te ondernemen. Een groep jongeren uit de Gemeente was aanwezig als commissie van ontvangst. Zij deelden de naamkaartjes uit, koffie bonnen voor aan boord, plaatsbewijzen e.d. In Oudeschild kreeg de TESO de moeilijke opdracht deze honderden zo vlot mogelijk naar Den Burg te rijden. Deze pendeldienst verliep zeer vlug, zo dat om 10.45 uur in de Doopsgezinde Kerk br. G. Honig uit Zaandam, als voorzitter van de Gemeentedagcommissie een 500 deelnemers welkom kon heten. Om ruim 11 uur was in de Ned. Herv. Kerk de dag geopend door br. Van Lijnen Nomen uit Hoorn. In de kerkdienst in de Doopsgezinde Kerk ging ds. Van Bilderbeek voor met een prediking over de belijdende Kerk in onze dagen. „Als wij niet belijden, met woord en daad van de trouw Gods, de liefde van Christus en de hoop, die door de Heilige Geest wordt bewerkt, dan zijn wij niet waard „Kerk" genoemd te worden. Dit zal in verschillende ogen blikken tot het martelaarschap kunnen voeren. Zie in de Doperse geschiedenis van de 16e eeuw, zie nu onze Gemeenten in Rusland. Beter gezegd nog: in Siberië. De kerk zal altijd een kerk onder het kruis blijven. Geen synthese met de wereld, geen verdrag met de machten en de overheden. „Dan alleen is de vrijheid van het Woord mogelijk". In die dienst werden op zeer goede wijze enkele liederen gezongen door het vrouwenkoor uit Wormerveer. Tezelfder tijd werd in de Herv. Kerk een lekespel opgevoerd. „Elisabeth" was daarvan de titel. Elisabeth Dirksz. was een meisje in 1540, dat in Leeuwarden, op grond van haar geloof in de evangelische boodschap aangaande Christus gevangen genomen en verbrand werd. Op aangrijpende wijze wist vooral de hoofdrolspeelster duidelijk te maken met welk een strijd dit ge paard ging. Maar het gaf ook weer dat de RUITERS VOOR DE BISSCHOP De ruiters voor de Bisschopstoet wor den zaterdag 24 september a.s. om half drie op het terrein bij de Jeugdherberg aan de Pontweg verwacht. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 gaat zondag op bezoek bij Wieringerwaard 1. Het tweede speelt thuis tegen ZAP 4 en de junioren gaan uit naar Texel-junioren. Denkt U nog even om de inlevering van de toto; dit moet vanavond ge schieden. „DE KIEKENDIEF" In afwijking van eerder gepubliceerde berichten, wordt nu meegedeeld, dat de eerste Kiekendiefavond wordt gehouden op donderdag 29 september a.s., en dus niet deze week. Verdere avonden zijn vastgesteld op 13 en 27 oktober, 10 en 24 november en 8 en 22 december. Het spreekt vanzelf dat nieuwe ge zichten van harte welkom zijn in het Dorpshuis, waar de avonden gehouden worden. A AF JE TOP OP TEXEL Maandag en dinsdag bracht de bekende voordrachtkunstenares Aafje Top een bezoek aan Texel. Maandagavond had zij een ontmoeting met de plattelandsvrouwen afd. Eierland en De Cocksdorp. Dinsdagavond kwam zij naar de plattelandsvrouwen te Den Burg. Gelukkig hebben vrij veel Texelse dames hun dagelijks werk even laten rusten om te luisteren naar de melo- dieuse, duidelijke stem van de kunste nares. Aafje Top vertelde ons een modern sprookje van de Engelse schrijver Paul Gallico „Bloemen voor mrs Harris". Het verhaal vertelt van een Londense werkvrouw, die hunkerde naar schoon heid en waardering in dit leven van mo derne zakelijkheid. Mrs. Harris wil zo graag een mooie dure japon uit een be roemd modehuis in Parijs, net zo'n mooie als de mevrouw heeft, waarvoor ze werkt. Na lang sparen vliegt mrs. Harris naar Parijs om de eerzuchtige droom, die haar nu 3 jaren vervolgt de verwerke lijken. Ze is een enigszins vreemde ver schijning in haar bruine tweedjas. Op haar groene strohoedje wiebelt een roos. Maar door haar eerlijke eenvoud en haar liefde voor de mensen om haar heen wordt dit verhaal een sprookje van vriendschap, begrip en menselijkheid. Daar zit ze voor ons, Aafje Top, in een eenvoudig zwartgrijs geblokt mantel pakje. Haar gezicht, haar ogen, stem en houding vertellen en vertellen maar. En wij zien mrs. Harris. Wij zien al die an dere mannen en vrouwen, waarover het verhaal handelt.... Neen, Aafje Top, vertelde niet slechts met haar stem. Zij sprak met haar hart. Het werd een bede om liefde en menselijkheid in deze we reld van vandaag. Dinsdagmorgen sprak de voordracht kunstenares met de leerlingen van de HBS en de huishoudschool. Zij droeg voor en stimuleerde de leerlingen tot vrije expressie, 's Middags luisterden de leerlingen van de Landbouwschool en de ULO naar het sprookje: „De sneeuwgans" eveneens van Paul Gallico. Een panto mime besloot het programma. Wij zijn erg dankbaar voor wat Aafje Top ons vertelde. O, mochten wij allen het hebben begrepen en verstaan. moed om dit te kunnen blijven belijden voortdurend geschonken werd. De gehele groep droeg dit stuk op de geheel gevulde kerk over. Zo'n spel hoort eigenlijk wel in de kerk thuis. Het royale toneel, tegen de donkerrode achtergrond der gordijnen was een ideale speelplaats. Het blijft echter een zeer moeilijk te bespreken en te bespelen gebouw. Een enkele extra microfoon en versterker deed echter veel. Tussen de middag stonden er palen met bordjes erop bij de uitgangen om de gasten naar hun „broodverblijven" te sturen. Casino, de Landbouwschool en het IJsbeertje waren ruimten, die slechts korte tijd bezet werden. Want ieder wilde graag ook genieten van de zon. 's Middags wisselden de groepen van gebouw. Zodoende weer kerkdienst en iekespel, waarna plm. 4.15 uur de eerste bussen begonnen te rijden en men om goed 5 uur de „Wagemaker", tot de laatste plaats op de dekken volgestapeld, zag vertrekken. De gehele organisatie was vlot en goed verlopen en de indruk, die men van ons eiland kreeg was onvermengd gunstig. TENTOONSTELLING „HANDWERKCLUB" EIERLAND Zoals aan de Midden-Eierlanders be kend is, wordt 22 en 23 oktober in de oude school een bazar gehouden ten bate van de schoolkas en het toekomstige dorpshuis. Er wordt hard gewerkt door diverse clubs om de dingen klaar te krijgen, die verkocht kunnen worden. Er is een damesclub, die haakt en breit uit alle macht. Drie meisjesclubs, kinderen van 8-16 jaar en een club voor de kleintjes, meisjes en jongens van 4 - 8 jaar. De kinderen werken met enthou siasme en maken: poppen, beren, tasjes, tafelkleden, kussens, kinderkleding etc., teveel om op te noemen. Vrijdag 23 september as. van 's mid dags 2 tot 's avonds 10 uur worden ouders en belangstellenden uitgenodigd om de produkten, welke gewrocht zijn door groot en klein van de „Handwerk- club", te bezichtigen ten huize van mevr. Janssen, Hoofdweg E 21, t.o. „De Halm". Ze zouden nog graag enige weken wil len doorwerken, maar.de materialen, die ons zo royaal ter beschikking gesteld werden, raken op, zodat wij nog eens een beroep doen op de Eierlanders om res tanten lapjes en wol. Ook zwarte wol is zeer welkom. Wij werken hard door en tot ziens, vrijdag! mevr. J.-v. E. ZATERDAG PLOEGWEDSTRIJD De Vereniging van Oudleerlingen van de landbouwschool hoopt zaterdagmiddag a.s. de „weergoden" mee te hebben, zo dat een ruim publiek kan genieten van een aantal jonge boeren, die de ploeg- sneden zullen keren en wie de wissel beker dit keer zal winnen, welke verle den jaar door Henk Flens in de wacht was gesleept. Dit keer zal deze vakman toch zeker sterke concurrentie krijgen van de bekende Klaas Eelman. Maar ook Giel Kuip, Frits Koorn, Juul v.d. Geest, Thijs Schraag, Hans Boom, Jan Witte en Kees Wetsteen zullen trachten van zich te laten spreken. Toch is dit aantal wat aan de kleine kant en daarom hoopt het bestuur in de kortst mogelijke tijd nog enkele aanmeldingen binnen te krijgen. Onder ons jongeren zijn toch zeker een 20-tal goede ploegers. Het werk wordt veroordeeld door een deskundige jury, welke bestaat uit de heren H. v.d. Beek, Labora, P. Witte, 's-Hertogenbosch, Timmer, Hoeve Pa- dang, en W. Grisnigt, de Hal. Deze heren zullen uitmaken wie de prijzen zullen krijgen, welke bestaan uit gereedschap pen, aangeboden door fa. De Graaf Schoorl, C. Dros, Eierland, Bakker's Ijzerhandel, Coöp. Aankoop Vereniging en Coöp. L.T.B. Belangrijk is dat jury en deelnemers om 13 uur op het terrein aanwezig zijn, zodat op tijd gestart kan worden. POLIO-BLINDEN-AKTIE Ook tijdens de looptijd van de finan ciële aktie ten gunste van polio-patienten cn blinden zal huis aan huis een gratis krant worden uitgereikt. De krant, die getiteld is: „Polio-Blinden-Krant voor gezond Nederland" zal met een oplaag van 3.200.000 exemplaren tussen 22 en 28 september worden verspreid. 500 Exem plaren met afwijkingen zijn door notaris mr. M. J. Meijer (Amsterdam) tussen het genoemde aantal gevoegd. Eén van de gelukkige bezitters van een krant met afwijkingen zal ƒ25.000,ontvangen voor een reis om de wereld voor twee personen De totale kosten van deze uitgifte worden gedragen door een team Nederlandse bedrijven. In de krant wordt onder meer de vraag gesteld: „Kan een lamme een blinde leiden?" en het ant woord laat geen twijfel bestaan. Hét Ne derlandse volk kan dit echter wel door middel van deelname aan deze contro leerbare geldinzameling. Loten a ƒ1, per stuk zijn in 5 verschillende kleuren op verkoop adressen aanwezig. Ook kan men de loten bestellen door middel van de giro. Het gironummer luidt: 55 22 55 ten name van Polio Rotterdam. De afwij kingen aan de krant verbonden zullen door radio Luxemburg en de Neder landse Draadomroep dato 2 oktober be kend worden gemaakt. Directies van Be- jaarden-zieken-rusthuizen kunnen gratis exemplaren aanvragen. Polio-aktie post bus 1400 Rotterdam. De hoofdprijzen aan de loterij ver bonden waaronder 5 woonhuizen ƒ25.000,per stuk, 5 auto's, TV-ontvan- gers enzovoort .zullen tijdens een speciaal radio-programma radio Hilversum (298 m. dato 14 oktober) bekend worden ge maakt. EEN TEGENVALLER In het bericht van zaterdag j.l. over subsidies aan verenigingen stond abu sievelijk vermeld dat „De Havenkanters" te Oudeschild ƒ177,zouden ontvangen. Dit moet echter ƒ117,zijn. BEROEPEN In de kerkeraadsvergadering, d.d. 19 september j.l., van de Ned. Herv. Ge meente Den Burg werd met algemene stemmen aanvaard het beroep op Ds. Froentjes uit Nijega (Friesland). GEVONDEN IN DEN HOORN Gevonden zwarte sjaal en linker schoen. Af te halen bij wachtmeester Vlucht te Den Hoorn. BOTSING IN DE HOGERSTRAAT Tijdens het seizoen pleegt onze politie op maandagen een waakzame afvaardi ging te sturen naar de Stenenplaats, op dat het drukke verkeer zonder brokken verloopt. Jongstleden maandag werd het seizoen voorbij geacht: botsing. Deze werd mede veroorzaakt doordat een Duitse gast zijn Volkswagen binnen 10 meter van de hoek Hogerstraat-Stenen- plaats had geparkeerd. De heer Roeper van 't Noorden, met zijn kleine personen wagen komende uit de Kogerstraat, wilde via de Stenenplaats de Hogerstraat in draaien. De heer M. Mantje uit De Koog had plannen in tegengestelde richting. De voet van de heer Roeper gleed van de rem op de gaspedaal. Door de Duitse wa gen was er geen uitwijkgelegenheid en een frontale, gelukkig niet zeer hevige, botsing was het gevolg. Wonderlijk ge noeg liep alleen de wagen van de heer Mantje schade op. Koplampen en spat borden liepen fikse deuken op. R. BARENDREGT HZN. HOOFDINGELAND EIERLAND Voor de aangekondigde stemming voor een lid van het College van Hoofdinge landen van de polder Eijerland bestond een geringe belangstelling. Slechts 54 van de 101 stemgerechtigden kwamen hun stem uitbrengen toen zaterdag j.l. het stembureau van de polder zitting hield in het Vliegveldrestaurant. De uitslag der stemming was: R. Barendregt Hzn. 38 stemmen Alb. Dros Bzn. 16 stemmen De heer Barendregt is dus gekozen als Hoofdingeland. Hij volgt als zodanig de lieer P. Dros Bzn. op„ die niet herkies baar was wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. TEXELAARTJES Haring seizoen 1960-1961 Gez. zitkamer met 2 slaap kamers en kookgel aangeb. J. A. Basting Sr. Dorpsstr. 86, Breskens Wij passen en leveren af bij U thuis en komen elke week op Texel. Model- kleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr., tel. 3615, Alkmaar Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Te koop gevr. een flinke driewieler fiets. Marleentje Ellen, De Waal W 35 tel. 390 Oosterend Te koop gevr. gebr. autoped op luchtbanden. K. Eelman, Kerkplein 1 hoek Oester- str. Oosterend Te koop jonge kippen a f3,50. P. Keijser, Gravenstr. 20 Te koop gevr. autoped. A. Sijtsma, Oost O 108, tel. C. Vonk, no 376 - Te koop 2 prima radio's merk Waldorp. Gravenstr. 27 Te koop prima haardkachel merk Bagdad. A v.d. Brink Mulderstr. 3, Oosterend Met grote dankbaarheid geven wij kennis van. de geboorte van onze dochter Liliane Jeannette C. J. W. van Moort L. van Moort-Hagel Wijk en Aalburg, 14 sept. 1960 Maasdijk 123 Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Eric Bij het H. doopsel ontving hij de namen Ericus Cornelis M. A. E. Bakker—Boom C. M. Bakker Ruud Den Burg, Gravenstr. 12 Texel, 17 sept. 1960 Hiermede betuigen wij onze dank voor de vele blijken van medeleven be toond bij het overlijden van onze lieve vader, be huwd-, groot- en over grootvader PAULUS DALME1JER wedn. van Geertje Bakker Namens de familie A. P. Dalmeijer Van Neckstraat 1 Oudeschild, Texel Telefoon 2525 TAXI KIEVIT Te huur in Gerrilsland. C. Smit, „Casa Cara De Koog De Schouw over de tocht sleten in polder Waal en Burg is bepaald op Het bestuur van polder Waal en Burg H. J. Keijser Dz., voorz E. L. Lap, secretaris Prima materiaal en billijke tarieven. Per km, per dag of per week, 4, 5 en 6- persoons wagens. Voor Texel worden de wagens gratis in Den Helder aan de boot gebracht. BEL OP (02235) 202 Julianadorp De speciale aanbieding van 10 stuks voor 80 ct. gaat nog door tot en met zaterdag 24 september Bakkerij DE HOOP, De Koog Anker Gloria ingebouwde motor en verlichting f 295 Anker electrisch in cassette 347 Necchi Super Nova vol automatisch 795 Necchi Nova half automatisch 598 Necchi Super Nova vrije arm in koffer 595 Elna zig-zag vrije arm in metalen koffer 560 Elna super matic vol automatisch 785 Husqvarna zig-zag vrije arm in koffer 570 Bernina automatisch in koffer 698 Stenenplaats, Den Burg Loemoemba is weg maar de Rolot is er nog. U heeft nog 6 weken de kans om flinke prijzen te winnen. Loten verkrijgbaar bij Mw. de Jong—jongeboer, Kogerstr. 118, M. Bosma, Pieter v. Cuyckstr. 6, W Wassenaar, Wittekruislaan 18 te Den Burg. Zwan Ruyslaan 33, De Koog. J J Westdorp, De Cocksdorp 46f. M Ellen-Verbrugge, W 35. A. Backer, Loods- singel 7, Oudeschild. Het M.S. De Dageraad wordt ingaande HED voor plm 14 dagen uil de vaart genomen voor dokk Voor het vervoer van vrachtauto's gelieve hiermede rekening te houden. De Directeur De Brandstoffenhandel wrzoekt beleefd haar geac clientele van het vorige seizoen voor 15 oktober as. te v doen daar er aan hen, die in gebreke zijngeble geen brandstoffen meer geleverd kunnen worden Hoogachtend De Brandstoffenham Bij voldoende deelname organiseert de Ver. van Oud-leerlingen op vrijdag 30 sept een ééndaagse trip per TESO-bus naar in Den Bosch. Kosten f 10,— (van Oude schild naar Oudeschild) Vertrek boot 5,20 u. Terug boot 19 30 uur. Opgave voor woensdag 28 sept. bij de heer C. P. Laan Kogerstraat, Den Burg. gevraagd Firma A. Langeveld Pz. Voor direct gevraagd een hulp in de hulsh. zondags vrij, vrouw hulp behoevend. C. Kooiman, de Ruyterstr 108, Oudeschild Sigarenmag. W. is vrijdag GESLOTEN Vlas TE KOOP puik beste aardappelen 12 ct per kg G. J. Veeger, Westermient B 143 5 lippenstiften in etui 3,75 Nagellak de nieuwste kleuren 1,35 Wenkbrauwen krullers per sluk 2,25 Vloeibare mascara, alle kleuren 1,45 Nylon haarvlechten per stuk 13,75 Schuimrubber haarkrullers, 6 stuks 0,75 10 plastic haarkrullers 0,60 In kuifkammen, haarknotten en spelden zijn wij ruim gesorteerd. T.o. Postkantoor, Telefoon 2371 HUX-II 335 liter van f1575 nu f1490 Hu-13 405 liter van f 1995 nu fI88C HU-18 560 liter van f2550 nu 12290 Waalderstraat 30—35 REKENING-COURANT VOORSCHOTTEN Het Dagelijks Bestuur van de polder Eijerl: op Texel brengt ter kennis van de Ingelanden, de Schouw over de sloten en kreken in de pol zal plaats hebben op en nodigt de ingelanden uit te zorgen, dat op melde datum alle voorschriften als bij de keur paald, stipt zijn nageleefd Texel, 5 september i960 Het Bestuur voornoemd KI. Kalis, voorzitter A. van Hoorn, secretaris Film, sport, toneel, kerkdiensten en elke dag het nieuws Eigen reparatie-afdeling

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2