BRIDGE merk KLM, is heden GESLOTEN. AFWEZIG M. C. Visser gesloten Solex oto MEISJE Voor betere aardappelen Dr. D. R. Ubbens afwezig m k CALTEX EDELHAARDOLIE ledenvergader aardappelrooi T VONK M. A. J. T exels Bio scoopTheate: Telefoon 2027 De luchtslag om Japai De dag der vergeldiiu 'n Goede raad Als U TEXTIELHUIS ZEGEL HELDENDOM Ja, zo kan het genoemd worden. De genen, die zich spontaan aangemeld heb ben om aan de ploegwedstrijd deel te nemen. Helden zijn het in vergelijking tot de vele anderen, die met allerhande kleine argumenten voor de dag kwamen, zodat ze niet mee konden doen. Het noe men van deze argumenten is m.i. het ver bloemen van datgene wat het tegenover gestelde is van de titel van dit stukje. Wanneer je zo als organisator zijnde r.iet elke keer na een telefonische afwij zing even denkt aan die enkele spontane aanmelders, zou ons nummer niet meer te bellen zijn, omdat enkele harde vuist slagen dit zwarte kastje wel zó ingedeukt zouden hebben, zodat de cijferkrans wel scheel zou kijken en waarschnijlijk het inwendige mechanisme minder lichtelijke schade zou hebben opgelopen, zodat zelfs monteur Adam wel raar zou staan te hoofdschudden en die is toch wel wat gewend. Het staat niet in deze geciviliseerde maatschappij, maar af en toe bekruipt je het oerinstinkt om met al deze gasten eens heerlijk een robbertje te vechten. Je innerlijk is zó geladen, dat je die hele rij wel achter elkaar „lust", niet met het doel ze „pijpie" te slaan, maar zo dat bij deze knapen de haren ook wat overeind zouden gaan staan, dat ook hun vuisten zich zouden ballen en dat ze wat leeu- wenbloed zouden krijgen. Me dunkt dat ze op deze wijze aangepakt, vrij spoedig ook onder bovengenoemde titel vermeld zouden kunnen worden en dat degenen, die volgend jaar de ploegwedstrijd moe ten organiseren Vio van de energie nodig zullen hebben van wat er nu aan ge spendeerd is. Maar let op! We mogen zo niet, want gummiknuppeltjes huizen in broeken van mensen, die toe moeten zien op orde en rust, waarbij geen handgemeen mag plaats vinden. Laten we daarom ook in het vervolg ons daar dan ook bij aan passen. Het betreft hier toevallig een cate gorie van mensen, die een oorvijg als deze moeten kunnen verdragen, maar rnen merkt in de gehele samenleving een verslapping op dit gebied. Daarom meen ik ook voor anderen te pleiten. Organisatoren worden door de bank zwaar becritiseerd, maar dan zijn deze er zelf net niet bij, wat strikt fout is. Kom er dan voor uit en doe het zo dat Uw kri tiek kan bijdragen tot verbetering. Voor een organisator is iets onontbeerlijk dat niets kost, n.l. de doodgewone simpele medewerking, waar enthousiasme uit groeit, wat op haar beurt weer onont beerlijk is voor een prettige samenleving, welke we hier op Texel toch zo fijn kunnen hebben. Wanneer U dit stukje leest, doe dit dan terdege, want dan weet U hoe er een gesprek over te vormen en waar de kri tiek gebracht moet worden. André Hin. TWEE MAANDEN VOORWAARDELIJK De Texelse huisvrouw T. G. Br.-v. W. werd donderdag door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. STREEKONTWIKKELING „TEXEL" CURSUS BEDRIJFSBEHEER In oktober en november zal een cursus in de landbouwschool gehouden worden, die bestaat uit een serie voordrachten rondom bedrijfsbeheer enz.; een econo mische cursus dus. 11 oktober wordt gestart met een lezing van de heer C. P. Laan: „Is economie ook voor U van belang?" 18 oktober vervolgt de heer C. Bras te Schagen met: „Waar blijft de winst?" 25 oktober spreekt de heer C. Bras te Schagen over „Gezonde financiering". 8 november komt de heer P. C. Muntje- werf te Purmerend met het onderwerp: „Kosten en kostenberekeningen". 15 november houdt de heer P. Glas een inleiding over „Practisch bedrijfsbeheer". 22 november wordt besloten met een forumavond met als forumleider de heer F. Brouwer en als forumleden de heren C. Bras, P. C. Muntjewerf, P. Glas en C. P. Laan. De cursusavond is dus steeds dinsdag. Kosten zijn er voor de deelnemers niet aan verbonden. Ze is voor jong en oud, dames en heren. Houdt deze avonden vrij! C. P. Laan. TEXELSE BOYS-NIEUWS De competitie begint nu in alle afde lingen op volle toeren te draaien. Het 1ste gaat op bezoek bij Wieringerwaard 1, dat gedegradeerd is uit de 4e klas KNVB, dus een zware tegenstander. Vertrek om 9.40 uur vanaf Postkantoor. Boys 2 speelt thuis tegen ZAP 4. Nu met 100% enthousiasme aan de gang! Aanvang 1.30 uur. De wedstrijd van de junioren is afge last in verband met het terugtrekken van de Texel-junioren. Dit betreuren wij. Boys a speelt zaterdagmiddag thuis te gen ZDH a, aanvang 4.00 uur. Boys b speelt dan uit tegen Texel c, aanvang 4.00 uur. Het welpen-elftal speelt ook een wedstrijd, nl. uit tegen Texel-welpen, aanvang 3.00 uur. Zie elftallen in kastje. Terrcindienst: Th. Witte en T. Reij. Vergadering. Maandagavond is de tus sentijdse vergadering. Leden, aanwezig zijn om 8.00 uur in hotel „De Zwaan". S.V.O.-NIEUWS Morgen, aanvang 13.30 uur, speelt Oosterend thuis tegen Zeemacht 2. Dit wordt dan de eerste comp.-wedstrijd op het nieuwe veld. Het verkleden gebeurt in de oude school in het schoolstraatje. De vergunning voor de nieuwe kleed kamer is er nog niet. Wel loopt de bouwstenen-actie al tien dagen. Het grootste gedeelte van Ooster end hebben we al gehad. De opbrengst tot nog toe, is niet om over te roemen. Misschien dat de rest van het dorp het goed zal maken. De Cocksdorp en Oude- schild hebben we al gehad; in deze bui tendorpen viel het ons hard mee wat de ipensen ons gaven! We hebben nog enkele mensen nodig die een avond mee op pad willen; laat eens zien dat je wat voor SVO over hebt. Stel je maar even in ver binding met M. Mosk of A. Kalis. OUDERAVOND MET EEN INTIEME OUDERWETSE SFEER (van onze correspondent) Vrijdag jl. heeft de o.l. school te Oos terend het seizoen 1960-'61 geopend met een ouderavond, die, zo wij kunnen zeg gen, een ouderwetse sfeer bezat. Er was een vertrouwde stemming, welke van deze avond voor de aanwezigen een ge noeglijke avond maakte! Er was ook een vrij goede opkomst en nadat de voorzit ster, mevr. Witte-Kager 'n ieder welkom had geheten, kreeg de secretaresse, mevr. Timmer-Blooker het woord voor de no tulen, waarop het hoofd der school, de heer V.d. Snoek nog een kleine toelich ting gaf. Vervolgens kreeg meester Vos het woord voor een kleine causerie, getiteld „Wat doen wij met de kinderen", welke wij in drie etappes zouden kunnen ver delen, n.l. leerplan en methode, huiswerk en het overgaan of zittenblijven. De heer Vos betoogde, dat iedere onderwijzer zijn uiterste best doet om het vertrouwen niet te beschamen en indien er fouten zijn, hij deze eerst bij zich zelf moet zoe ken. Spreker greep terug op zichzelf en zei, dat voor hij onderwijzer was en op kantoor werkte, hij ook op de plaats van de ouders stond, dus uiteindelijk best aan kon voelen hoe een ouder tegenover de onderwijzer staat en denkt. Uitvoerig ging de heer Vos in op de lesgeving en het door de ouders gevraagde huiswerk, waarbij de hulp der ouders in verband met het systeem fataal en foutief is. Met een aanschouwelijk voorbeeld werd dit aangetoond, waarin heel duidelijk bleek, dat ondanks de goede bedoeling der ouders, er bij het kind een verwarde situatie ontstaat, welke de leermethode vernietigt en de onderwijzer in een moeilijke situatie plaatst. De heer Vos ziet het huiswerk meer voor de goede leerling. Meester Vos wordt hartelijk bedankt voor zijn betoog, waarna meester Van der Snoek mededeelt, dat om persoonlijke redenen de voorzitster, mevr. Witte- Kager de oudercommissie gaat verlaten, zodat in deze vacature moet worden voorzien. In de gehouden stemming wordt mevr. Brans-Mantje gekozen, wel ke de benoeming aannam. Meester v.d. Snoek feliciteert mevr. Brans-Mantje met haar benoeming en dankt mevr. Witte-Kager voor het vele werk aan de school gedaan en verwacht bij het vragen om hulp bij mevr. Witte-Kager dit nooit tevergeefs zal zijn. Voor het vele goede overhandigt meester Van der Snoek een cadeautje namens de Oudercommissie. Hierna volgen verschillende medede lingen omtrent de S.O.O.S., t.w.: de knut selclub die a.s. maandag zal beginnen; gebrek aan tonelisten etc.. Men kan van olies gebruiken blijkbaar, want er is van alles te doen. Meester Vos komt nog even terug op zijn causerie, waarin hij het hele onder werp zitten blijven en overgaan heeft vergeten. Met een vrolijke noot komt hij hierop terug en brengt uitvoerig het hoe en waarom van het zitten blijven en overgaan. Het is alles zeer duidelijk, want vragen zijn er niet. In de pauze zit men aan een lekker bakkie met koek en is er gelegenheid het werk der kinderen te bekijken en even tueel met de onderwijzer te praten. Hier van wordt ruim gebruik gemaakt. Na de pauze volgt verslag van de schoolreisjes 1960 en de plannen voor 1961, een en ander met een vrolijke noot. Als laatste sluit meester Van der Snoek met een verslag van het kamperen van klasse 5 en 6. Dit doet hij met kleur- dia's, op volgorde van uit en thuis. Dit was een leuk verslag in beeld en naar onze mening door een ieder ten zeerste gewaardeerd. Voor de rondvraag blijkt geen animo te bestaan en daar er geen voorzitter der Oudercommissie is, dankt meester Van der Snoek de aanwezigen voor de ge noeglijke avond en verwacht ook in de toekomst Ouderavonden op een zelfde prettige manier te mogen meemaken en besluit met wel thuis, welterusten en tot Zuiver Uw bloed met Kruschen - en verdrijf so de oorzaak van Uw Rheomatlsche Pijn! Kruschen maakt U al gauw een heel ander mens, vrij van stramheid en pijn en weer tot alles in staat. Dat doen Kruschen's vijf minerale zouten, die de bloedzuiverende organen aanzetten tot jeugdig-krachtige werking en zo de pijnverwekkende onzuiverheden uitdrij ven langs natuurlijke weg. SPORTNIEUWS S.V.C. Zondag speelde het 2de zijn eerste comp.-wedstrijd tegen Helder 6. In een spannende strijd moest het 2de de over winning met Helder meegeven. Programma voor morgen; Het tweede speelt aan Den Helder tegen Zeemacht 3, aanvang 2 uur. Vertrek boot 10.10 uur. Zorgen de spelers er voor op tijd te zijn. Het eerste ontvangt om 2 uur De Koog 1. Dit zal ongetwijfeld een zware opgaaf zijn voor het eerste. De Koog beschikt over een prima elftal, hetgeen we met de bekerwedstrijden wel gezien hebben. Er zal dan ook snel gehandeld dienen te worden en direct de bal spelen. Scheids rechter is de heer Zegers. Deze zal zeker in staat zijn met medewerking van beide elftallen om dit tot een sportieve strijd te maken. Denken de spelers om het aan- vangsuur, daar dit, in overleg met scheidsrechter en De Koog is gesteld op 2 uur. De adsp.-competitie start vandaag en wel met de thuiswedstrijd tegen De Koog a, aanvang 4 uur. Z.D.H.-NIEUWS Zondag: ZDH 1-BKC 3, 1.30 uur; het tweede elftal is vrij. Hedenmiddag 4 uur; Tex. Boysa-ZDH. Het programma voor volgende week luidt: ZDH 1-Tex. Boys 2, half 3; Water vogels 4-ZDH 2. Zondagmiddag na het spelen van het eerste is er voetballen voor de jeugd van 9 tot 14 jaar, waaraan iedereen kan mee doen. Zeg het voort, jongens. S.V. TEXEL Programma voor zondag: 4e kl. A KNVB: Vios-RKAFC; VZV- Schagen, BKC-LSW, Succes-Water- vogels, Texel-Hollandia T. Afd. NH: WGW 2-Texel 2. Adspiranten, zaterdagmiddag: Ooster- end-Texel, 4.15 uur; Oosterend b-Texel b 3 uur; Texel c-Tex. Boys b. Handbal. Hugo Girls-Texel, half twee; jun. Texel-N. Niedorp. Alles wijst er op, dat het deze week „allesaantreden"is. Met spanning zien we de thuiswedstrijd van het eerste tege moet. Hollandia stuurde vorige zondag Succes met een stevige nederlaag naar huis, waaruit we zouden kunnen afleiden, dat H. over een sterke ploeg beschikt. We hopen toch dat we zullen bewijzen in deze afdeling thuis te horen. Dus Texel flink aanpakken! Texel 2 hangt weer af van de samen stelling, maar met elf man is er altijd een kans. De adspiranten beginnen vanmiddag. Alle drie elftallen moeten aan de slag. Doe je best, allemaal. Denkelijk wordt het een dubbele competitie. Ook de handbalsters beginnen weer, het wordt trouwens al hoog tijd. Voor beide elftallen het allerbeste toe gewenst. Krijgen we zondagavond de uitslagen even! En dan succes allemaal. S.V. DE KOOG Programma voor a.s. weekend: SVC 1- De Koog 1, 2.00 uur; Watervogels 4-De Koog 2, 2 uur. Vertrek boot 10.10 uur. Cocksdorp a-De Koog a, hedenmiddag 4 uur. De Koog 1 gaat de eerste Texelse der by tegemoet. De Koog 2 gaat op bezoek bij de aloude tegenstander, Watervogels 4 De adspiranten gaan naar het hoge Noorden om Cocksdorp te bestrijden. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Waardenburg De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Bediening H. Doop Maandcollecte voor de kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur ds. Wolfensberger Bevestiging van ambtsdragers 19.30 uur ds. Wolfensberger H. Avondmaal De Koog 10 uur Eerw. heer Veldhuis De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis 19.30 uur ds. Beerthuis, Jeugddienst Oudeschild 11 uur ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15 30 uur ds. J. F. Wynhoud, van Den Helder DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur da. Reinhold-Scheuermann Oosterend 11.15 uur da. Reinhold-Scheuermann Woensdag 28 september a.s. Zusterkring Den Burg. Nell Spanjer en L. J. Roeper hebben de eer U, mede na mens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op zaterdag 1 oktober 1960 om 11.45 uur ten gemeentehuize te Zwolle. Huwelijksinzegening om 12.45 uur in de Jeruzalem kerk, Molenweg, Zwolle, door ds H. v. Bilderbeek. Gelegenheid totgelukwen- sen naafoop van de dienst Zwolle, Westerlaan 6 Den Burg, Emmalaan 7 Toekomstig adres: Hof- laan 61", Rotterdam Hiermede betuigen wij onze oprechte dank, aan allen, die tijdens de ziekte het overlijden en de ter aardebestelling van Mevr. de wed. A. EELMAN-KRIJNEN blijken hebben gegeven van hun deelneming. In het bijzonder dokter Renout, doktoren in het St. Lidwinaziekenhuis voor geneeskundige hulp, alle zusters zowel op Texel als in St. Lidwina voor hun liefderijke verpleging. Ds Beerthuis voor de woorden van troost tot ons gespro ken Verder buren, dragers en kleedoplegsters en allen voor de laatste eer de overledene bewezen. Namens de familie Jn. Eelman Everstekoog 68 Onze afdelig drukkerij Dir. Texelse Courant texelaartjes P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor cmi- graticverpakkingcn naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Knutselaars! Hout. board, triplex enz. enz. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelmina- laan 17, tel. 2356 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Natural golflichtplaten. Asbest golfplaten, grote sortering, concurrerende prijzen. A. v.d. Vis en Zoon, Wilhelminalaan 17. tel. 2356 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Grote sortering nieuw hout, tegen concurrerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika, Canada enz. Nieuwe gegalvaniseerde golfplaten, lang 2,14 m. breed 0,68 m., per stuk ƒ6,A. v.d. Vis Zoon, Wilh.laan 17, tel. 2356 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Grote sortering hard board, zachtboard, tegel- board, asbestboard, con currerende prijzen. A v.d. Vis Zoon, Wilhel minalaan 17. tel. 2356 Voor klassekleding en aparte dessins. Model kleermakerij Carcl Schmidt, Boomkampstr. 8 Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Te koop gevr. een gitaar Martha Bakker, Boogerd 30 Te k. zw. leren heren jas m. 52 z.g a.n. kinderw. t 20,- opvouwb. wandel wagentje f5,- Keesomlaan 26, Den Burg, na 6 uur Telefonisch aangesloten no 242 B. Timmerman „De Spar" Den Hoorn 106 Te k. Fongers herenrijwiel met lamp en prima ban den en wegens te klein zw. jas en vest met ge- gestr. broek mt 50. Prijs billijk. AdresKogerstr. 114 Den Burg Te k. 2j0 kg consumptie wortelen. D Scholtanus, Eierland 43 Prima eigenheimers te k k 12 ct Beukema,'t Noor den 165a Inplaats van kaarten Gerardus J. v. Ree en Geertruida B. Wierdsma geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op woens dag 28 september n.m. 14 uur in hei gemeentehuis te Den Burg, Texel. Receptie op de trouwdag 15 uur tot 17 uur in hotel „De Graaf" Toekomstig adresWaal- derstraat 25a, Den Burg Hans Kragten en Maria G. Hopman hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huweiijk, waarvan de voltrekking zal plaatsheb ben op zaterdag 15 okt. a.s v.m. 9 uur in de Parochie kerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, Texel Koningsweg 121, Utrecht Ongeren B 196, Texel Receptie van 3 - 4 uur Ongeren B 196, Texel Op dinsdag 27 september hopen mijn lieve opa en oma J. G. Oele en C. W. Oele-Bruin hun dertig-jarig huwelijks feest te vieren. Hun kleinzoon Jan Gelegenheid tot feliciteren in Bos en Duin van 3.30 tot 4 30 uur Dokter Schalkwijk van 27 september tot 6 oktober Zangver. Advendo 0e Koog Dinsdag 27 september hervatting der repetities Nieuwe leden vanaf 16 jr hartelijk welkom. Jeugdkoor Jong Advendo eveneens dinsdag 27 sept. hervatting der repetities Leeftijd van 6 tm 8 jaar om 5,45 u tot 6,45 u Leeftijd van 9 tm 15 jaar 6.45 u tot 7,45 u. Opgave van nieuwe leden voor het jeugdkoor in het jeugdhuis bij aanvang der repetitie. Het Bestuur. Woensdag 28 sept a.s. aanvang klaverjasclub 0e Graaf kinderarts afwezig tot 10 oktober De consultatiebureaus voor zuigelingen worden waar genomen. (Geen grijs haarCrème Marchal is NU beschaafd geparfumeerd Onschade lijk. Onmiddellijk resultaat Voordelig. Bij A. VAN DER SLIKKE T.o. Postkantoor, Wegens vakantie vanaf 25 sept. t m. 3 okt Groentenhandel Fa Wed. G v.d. Vis&zn Steeds grote sortering groente en fruit voor lage prijzen Maas' Groentenhandel Den Burg, tel. 2425 Oudeschild, tel. 2815 nu weer uit voorraad leverbaar. Solex Service Station Zegel, Den Burg Telefoon 2150 GEVRAAGD voor lichte kautoorwerk- zaamheden en correspon dentie Liefst Mulo of een gelijkwaardig diploma. N.V. Ph. Vlessing Maas' groentenhandel Den Burg, telef. 2425 Oudeschild, tel. 2815 keel-, neus- en oorarts van 24 tot en met 28 sept, DE VEREDELDE PETROLEUM Dros' Autocentrale woensdag 28 septemb vergaderen en bridgi hotel De Lindeboom- Nieuwe leden zijn van welkom bij „Groot Coöp. P.T.V. „Te Notering slachtpluinv week van 12 septe f 1,60 per kg Ver. voor vriene van het paart Denkt U om de a.s. dinsdagavond in „De Lindeboom-Texe Het voorl. be GEVRAAGD Joh. Bakker, „Amal Wat een klank, wat een liji Dat is haute couture in ERRES radio! ERRES brengt tJ weergaloos mooie radio toestellen in prijzen vanaf f. 125.-. Stuk voo stuk "creaties" in vormgeving en techniek. Voor uitgebreide kleurenfolders en demonstratie van de ERRES-serie 1960/61 bent U welkom bij' voor Radio en T.V. Zaterdag 8 uur Zondagmiddag 4 uur Wendell Corey en Forrest Tucker in De nooit tevoren onthulde geschiedeni van de enorme luchtreuzen B 29 TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag en maandag 8 uur Howard Keel, Anne Heywood en Cyril Cusack in (Floods of fear) Een springvloed overspoelde onschuldig levens en isoleerde een jong meisje mt twee tuchthuisboeven. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. manchester werkkleding nodig hebt; eis dan met klem want: gemaakt van HOUTVESTER manchester Verkrijgbaar bij:

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2