Groen 2rwa in het harL, BBEEBSa De trek van en naar Texel Ook U kunt verlost worden met Krnschen Salts. Opkomende pijn Onze T.V. stelt u tevree ZATERDAG 5 NOVEMBER 1960 TEXELSE 74e JAARGANG No 7503 COURANT Jitqave N.V. v.h. Lanqeveld de Rooi; Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij Den Burg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. ƒ2,25 p. kwart. 25 ct incasso. Adv. 10 ct p. mn> OVERDENKING: DE MOLENSTEEN Op een dag kwamen de discipelen bij Jezus en vroegen: „Meester, wie is nu eigenlijk de grootste in Uw rijk?" Ze hoopten allemaal dat Jezus zou zeggen: „Jij natuurlijk, stoere Petrus, altijd zo recht door zee", of „jij, Bartholomeüs, m'n trouwe volgeling". Ieder vond zich zelf er het meest voor in aanmerking komen. Maar Jezus keek hen allemaal voorbij en riep een kind. Altijd speelden er kinderen om Hem heen en nu zette Hij een van hen midden in de kring der groten. Het zou verlegen en bang geweest zijn als Jezus er niet was. Nu keek het vrij en vertrouwelijk naar Hem op. Jezus zag het kind aan en zei: „Wanneer jullie niet anders worden, als kinderen, dan laat Ik zelfs niemand van jullie bin nen in Mijn rijk". Daar stonden de grote mensen, met al hun gewicht, waarmee ze de kinderen opzij duwden of onder de voet liepen, omdat ze die kleintjes niet eens zagen; daar hadden ze geen tijd voor, alle aandacht gold henzelf. Nu vormden ze een machtige kring rondom dat kleine rijk Gods in hun midden, waar zij zelf buiten stonden. „Wie zichzelf ge ring zal achten als dit kind, die is de grootste in Mijn rijk". Als ze 't nog niet begrepen hadden, was nu duidelijk wat Jezus bedoelde. Klein en nietig stond het kind tussen al die kerels in; alle twaalf keken ze op dat kopje neer; ze zagen voor zich wat ze moesten zijn, onbelangrijk, want wat is nu een kind? „En ieder die zo'n kind ont vangt in Mijn naam, ontvangt Mij". Nie mand had meer iets te zeggen, de grenzen waren duidelijk getrokken; ze wisten aan welke kant hun meester stond; wat zij over 't hoofd zagen, koos Hij uit. Hun geringschatting trof Zijn schat. De grootste en de kleinste waren sa men. Daarom was het kind de grootste in Jezus' rijk, omdat Jezus zelf de grootste was, en Jezus en het kind waren één. Zo belangrijk vond Hij het, dat Hij zelfs zijn eigen leven in ruil gaf voor dat van het kind. Ik weet niet hoe U staat tegenover het rijk van Jezus, maar zo'n kind en ieder die zich net zo nietig weet, die staat er in en nog wel vooraan, waar Jezus staat. „Maar ieder die een van deze kleinen, die in Mij geloven, tot zonde verleidt, het zou beter voor hem zijn dat een molen steen om zijn hals was gehangen en hij verzwolgen was in de diepte der zee" Wij mensen, die ondanks alle kinder postzegels, nog altijd van onze eigen boosheden en conflicten de kinderen het slachtoffer maken èn van onze gemak zucht, én van ons winstbejag! wij moeten goed bedenken, dat zij tot hun latere moeilijkheden en verkeerde nei gingen verleid worden door onze schuld, omdat wij onszelf te belangrijk vinden om te worden als een kind. Dus geldt die molensteen ons. Tenzij wij naast de kinderen gaan staan in het rijk God, dichtbij Jezus hun grote Vriend S. d. L. VERKOPING IN DE HERV. KERKEKAMER TE OOSTEREND Dinsdagavond jl. heeft de Kerkekamer in het teken van de Verkoping gestaan. Beide Zusterkringen hebben breiend en naaiend hieraan gewerkt en het was dus een grote bevrediging, dat ondanks het slechte weer het verkopen als geslaagd mag worden beschouwd. In de gehouden verloting waren ver schillende aardige prijzen. De hoofdprijs, een deken, viel op no. 740. Verder zijn er rog prijzen gevallen op de nummers 369, 210, 524, 536, 176. Deze prijzen zijn af te halen bij mevr. Vos-Bruin, Peper straat 13, Oosterend. SCHAAKNIEUWS De uitslag van de 4de ronde is: P. Bakelaar-A. Keizer V* F. Drevel-J. Hooijberg 0- J. Hoogerheide-F. Vlugt 0 T. J. v.d. Galiën-C. Schulte 0 A. Laan-A. Terpstra 1 R. Vlugt-C. Joustra 0 De volgende samenkomst weer in de school. DAMNIEUWS „EIJERLAND" Uitslagen 31 oktober j.l.: A. Boon Mzn-G. ten Brug 11 A. v. Hoorn-P. J. Stolk 0 J. v. Loo-H. Bruining 0 P. de Bloois-R. Hooijberg 20 J. Blom-W. Stolk 1 A. Boon wist uit een schijnbaar ver loren stand, door een prachtige afruil, nog remise te halen. P. J. Stolk verkreeg de volle winst. J. v. Loo verloor door een klein foutje zijn kans op een punten verdeling. P. de Bloois speelde zijn be kende spel, d.w.z. te sterk voor Hooijberg. Jn. Blom en W. Stolk bleken van gelijke kracht ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER RENOUT (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Dierenartsen: J. DORRESTIJN, tel. 2455 Zondagsdienst Witte Kruis Zr. FORTGENS (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. HOL (zondag van 9 tot 13 uur) (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 9 november a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht p de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3 00 uur; De Koog 4.00 uur. WITTE SPATBORDEN IN DONKERE DAGEN Is het spatbord van Uw fiets of brom fiets nog zuiver wit? Neen? Begeeft U zich dan op woensdag 9 november of donderdag 10 november a.s. naar de Groeneplaats te Den Burg. De Afdeling Texel van het Verbond voor Veilig Verkeer zorgt er nl. voor, dat daar gedurende die dagen enkele man netjes staan, die gratis het spatbord van Uw fiets of bromfiets wit zullen schil deren. Verder zal op die dagen een verfwagen in de Ralston-verffabrieken door de gemeente rijden om de fietsen en brom mers van de schoolkinderen een wit kwastje te geven. Laat U deze gelegenheid niet voorbij gaan en bedenkt steeds weer, dat witte spatborden in donkere dagen een zegen zijn in het verkeer. TEENAGERAVOND TE DE WAAL Op zaterdagavond, 5 november (heden avond) zal wederom in het Waalder dorpshuis „De Wielewaal" een teenager- avond worden georganiseerd, onder lei ding van de heer en mevrouw Jaspers. Waren de jongelui de vorige maal aan vankelijk enigszins beduusd vanwege het feit, dat er leiding aanwezig was van een volwassene, later bleek dit erg mee te vallen. Men vond algemeen, dat de avond zeer geslaagd was; ook de „rock and roll" had een beurt gehad! Er heer ste een gezellige stemming. Zorgen de danslustigen weer zoveel mogelijk voor een partner? Het ligt in de bedoeling beurtelings in Oudeschild en De Waal een dergelijke avond te organiseren, zodat men voor taan om de twee weken in Oudeschild of in De Waal kan dansen. VEILIG VERKEER-CURSUS TE DE WAAL Op de eerste bijeenkomst van de Veilig Verkeer-cursus te De Waal moest voor zitter Albers tot zijn spijt constateren, dat slechts weinigen aanwezig waren op de cursus, die toch zo belangrijk is voor ons allemaal. Hij vraagt zich af of iedereen het „Be zinnmgsnummer" van Wegwijs wel heeft gelezen. Daar staan enige artikelen waarbij je de schrik om het hart slaat. De gevaren langs de weg zijn heel groot. Groter, dan menigeen beseft. Er zijn er, die zeggen: „Ik geef altijd maar voorrang, dan kan mij niets ge beuren. Al die voorrangsregels ken ik niet". Dergelijke mensen moesten toch hoognodig verschijnen op een cursus, waar dit op duidelijke wijze, zowel door adjudant Gulmans als door opperwacht meester Stomp, wordt uiteengezet. Denk niet, dat U alle verkeersregels en borden goed kent. Dat bleek j.l. maan dagavond, toen de heer Stomp enige al gemene verkeerssituaties behandelde Meermalen bleek, dat de oplossing van een probleem anders was, dan men had gedacht. En dit overkwam toch ook men sen, die dagelijks achter het stuur van een auto zitten. Daarom kwamen zij toch naar deze cursus, omdat zij beseffen, dat dit hoog noodzakelijk is. Heel verstandig. Voor hen geldt dit berichtje natuurlijk niet. U, die niet kwam, U laat zich toch niet afschrikken door die vijf gulden cursus geld? In vergelijking met wat U er mee zult besparen, is dit belachelijk laag Bedenkt U nog eens goed en laat het resultaat zijn, dat U maandagavond ook aanwezig bent in de Redmer IJska school. Bij een voldoende aantal aanwe zigen kan de cursus dan aanvangen. Benut deze gelegenheid, want de eerst komende jaren zal er geen cursus gege ven kunnen worden. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 27 oktober t/m 3 november 1960 Geboren: Monica Augusta, dv. Johan nes Smit en Maria Dorothea Josephina Rutten. Ondertrouwd: Hendrik Witte en Anna Adriana van de Wetering INGEKOMEN PERSONEN Jan D. Eveleens, van N.-Amstel, Kost- verlorenweg 7 naar Den Burg, Wilhel- minalaan 63; Halbe Zijlstra (en gezin) van Eindhoven, Jer Boschlaan 223 naar Den Hoorn 113b. VERTROKKEN PERSONEN Cornelis J. de Wolf, van De Waal 12 naar Breskens, Dorpsstraat 86; Marie Kreumer, van Den Burg, Witte Kruis- laan 19 naar N.-Amstel, Pruimenlaan 162; Josephina C. Hoogenbosch, van Den Burg, Jan Dirksoord 11 naar Haarlem, Gen. Bothastraat 37; Hendrika J. Ver meulen, van Oosterend, Oranjestraat 3 naar Arnhem, van Pallandtstraat 38; Petronella J. Bakker, van De Koog, Dorpsstraat 44 naar Amsterdam, van 't Hoflaan 13; Jan Nap, van Den Burg, Mo lenstraat 28 naar Hasselt, Prinsengracht Jan C. Bakker, van Oudeschild, De Ruyterstraat 99 naar Warmenhuizen, Dorpsstraat 179; Petrus J. Zoetelief, van Den Burg, Parkstraat 32 naar Wieringer- meer, Brinkweg 1Margaretha Kuip, van B 129 naar Leiden, Hooigracht 15; Simon van Heerwaarden, van Den Burg, Koger- straat 13 naar Beverwijk, Mandeweg 92; Jacob Heinis, van Den Burg, Schoonoord- singel 35 naar Vlissingen, H. de Keizer straat 7. fan die Rheumatische Pijnen U moet een kuur doen, de Kruschen Kuur, iedere dag 's morgens de be roemde kleine dosis. Beroemd - ja over de hele wereld, om zijn wondere aansporende werking op de bloed zuiverende organen. Die worden met Kruschen tot hernieuwde jeugdige werking gebracht en drijven zo de on zuiverheden uit, die nu die ondragelijk snerpende pijnen verwekken. kou of griep, blustU snel uitmetde veelzijdig samengestelde Koker 50 tabl. 90 ct - 25 tabl. 60 ct UITVOERING U.D.I. Zondag a.s. wordt in „De Oranjeboom" tussen 12 en 1 uur gelegenheid gegeven tot plaatsbespreken voor de uitvoering van U.D.I. op zaterdag 12 november a.s. Opgevoerd wordt het toneelspel „Tro- penhel". Er zijn nog enkele losse kaarten verkrijgbaar. De uitvoering wordt beslo ten met het bekende U.D.I.-bal. De dans muziek wordt verzorgd door het gezel schap Gebr. Kok. BAZAR TE ZUID-EIERLAND Wij houden op vrijdag en zaterdag, 11 en 12 november, bazar in „Bethel". Deze bazar kan weer slagen door Uw mede werking. Kijkt U nog eens na, of U iets missen kunt, dat als prijs dienen kan. Ook een cake kunnen wij goed gebrui ken. U kunt één en ander afgeven bij de bekende adressen. Verder bent U allen van harte welkom. Zie ook advertentie in de Texelse Cou rant van a.s. woensdag. De bazarcommissie Zuid-Eierland BENOEMING HEEMRAAD Bij Koninklijk Besluit van 22 oktober 1960 no. 23, is met ingang van de eerste woensdag in december 1960 herbenoemd tot heemraad van het waterschap de Ge meenschappelijke Polders op Texel, C. W. Bakker te Den Hoorn op Texel. EVANGELISATIE-AVOND Maandag 7 november wordt de maan delijkse evangelisatieavond te Den Burg gehouden, om 8 uur in het Dorpshuis. Ds. A. H. Agtereeck uit Den Helder. OOK UW KIND IS MUZIKAAL Reeds 140 kinderen bezoeken de mu ziekschool op het eiland. Hieruit blijkt, dat dit onderwijs in een behoefte voor ziet. Dit is begrijpelijk, omdat muziek in ieders leven een belangrijke plaats in neemt. De één hoort graag een mars, de ander een simfonie en zo zouden we door kunnen gaan. Maar muziek hoort men graag en beoefent men graag. Ieder mens heeft aanleg voor muziek, de één in min dere, de andere in meerdere mate. De huidige jeugd heeft ruim de gelegen heid de muzikaliteit te ontwikkelen. Dit gebeurt door middel van een 2-jarige opleiding Algemeen Vormend Muziek onderwijs. Dit onderwijs wordt op Texel gegeven door de heer C. Rijf, na de schooltijd op maandag, dinsdag, woensdag en don derdag. De heer Rijf, die thans nog in Den Helder woonachtig is, zal zich ver moedelijk 1 januari op Texel vestigen Dan is het mogelijk ook in de buiten dorpen klasjes te vormen, mits deze klas jes niet kleiner zijn dan 18 leerlingen De commissie van toezicht van de muziekschool Texel acht het mogelijk dat ook de dorpen Den Hoorn en De Koog een eigen klas zullen krijgen, terwijl een combinatie Eierland-Oosterend voldoen de leerlingen voor een eigen klas moet kunnen opbrengen. Het AVMO-onderwijs gaat 1 januari van start en is in de eerste plaats be doeld voor leerlingen van de 4de klas der lagere scholen. De inschrijving voor de cursus sluit 12 november a.s. en kan geschieden bij de administrateur, de heer G. A. Oskam, p.a. Raadhuis, Den Burg. Periodiek verschijnen in de Texelse Courant de overzichten van ingeko men en vertrokken personen, die vertellen dat Cornelis B. en gezin van Barradcel gekomen zijn en Ge- zina K. naar Amsterdam vertrokken is. Het is wel eens nuttig zich af te vragen om welke aantallen het hier bij gaat over een langere periode, m.a.w. welk beeld geeft de migratie van en naar Texel over de periode 1948 - 1957. In de 10-jarige periode 1948 - 1957 nam de bevolking van Texel toe van 9.478 tot 10.475. Deze groei van bijna 1.000 inwo ners is voor een deel een gevolg van na tuurlijke factoren, voor een ander deel van economische factoren. Onder de na tuurlijke factoren verstaat men geboorte en sterfte. Het aantal geborenen op Texel in die 10 jaar bedroeg 2.519, het aantal overledenen 867, zodat er sprake was van een natuurlijke groei van de bevolking met 1.652 zielen. De economische struc tuur van de overwegend agrarische ge meente laat echter niet toe dat iedereen die behoort tot het aantal waarmee de geboorte de sterfte overtreft (geboorte overschot) ook een arbeidsplaats kan vin den. In beginsel neemt de werkgelegen heid in een agrarische samenleving niet toe. Er zijn voor de jongeren slechts zo veel arbeidsplaatsen beschikbaar als er open vallen door sterfte, ouderdom, ziek te en verhuizing. In de laatste 15 jaar komt daar nog bij dat het aantal arbeids plaatsen in de landbouw zelfs afneemt. Op Texel zullen in de jaren 1961 t/m 1965 plm. 80 a 100 personen de landbouw ver laten, zonder dat er anderen voor in de plaats treden. Het toenemende verzorgingspeil, waarin Texel zich mag verheugen en de uitbreiding, welke de horeca- sector ondergaat, leiden er toe dat daardoor het aantal arbeidsplaatsen wel weer enige uitbreiding onder gaat. Een groot deel van het geboor te-overschot is echter gedoemd het eiland te verlaten. Zou die afvloeiing niet plaats hebben dan zou de sa menleving gebukt gaan onder een grote structurele werkloosheid. Het is niet zo, dat alleen maar mensen wegtrekken. Er vestigen zich ook mensen van elders. Het aantal vertrekkenden overtreft evenwel de binnengekomenen aanmerkelijk. In de jaren 1948 t/m 1957 zelfs met 655. Tegenover de hiervoor becijferde natuurlijke groei van 1.652 zielen, staat dus een achteruitgang van 655, zodat per saldo nog een groei van 997 zielen plaats vond. Alleen op papier Eigenlijk bestaan de begrippen ge boorte- en vertrekoverschot alleen maar op papier. Men kan nooit van iemand zeggen dat hij nu juist wél en een ander niét tot dat overschot behoort. Beide begrippen zijn niettemin belangrijk bij het onderkennen van een bepaalde sa menhang. Daarbij gaat het hier in de eerste plaats om de migratie en de rich ting daarvan. Er is nagegaan ten opzichte van welke provincies Texel een vestigings- resp. vertrekoverschot heeft. (De buitenlandse migratie blijft hier buiten beschouwing). Ten opzichte van de drie noordelijke agrarische provincies Groningen, Fries land en Drente, alsmede Overijssel, heeft Texel een vestigingsoverschot van 242, ten opzichte van alle andere provincies w.o. het vasteland van Noordholland, een vertrekoverschot van 584. De toestroming komt dus uit het noorden de afvloeiing heeft plaats naar het zuiden. Doorgangshuis Texel is in een zeker opzicht, zij het dan met enige overdrijving, een door gangshuis voor agrariërs uit de noorde lijke provincies, die, na enige tijd op Texel te zijn geweest, de landbouw de rug (moeten) toekeren en afvloeien naar elders. Opvallend is het grote aantal Friezen onder de migranten uit het noorden. Niet minder dan 372 Friezen komen in de jaren 1948 -1958 naar Texel, terwijl er 223 vertrekken naar Friesland, zodat t.o.v. Friesland, Texel een vestigings overschot van 149 personen bezit. Deze ontwikkeling ziet men ook elders. In het gebied Wieringermeer, inclusief Wieringen, bedroeg het vestigingsover schot t.o.v. de noordelijke provincies 751, waaronder dat van Friesland 432. Alleen al in het jaar 1957 bedroeg in Wieringer meer en Wieringen het vestigingsover schot t.o.v. Friesland al 120, terwijl het vertrekoverschot naar Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Limburg, Noord- Brabant en de Noord-Oost Polder in to taal 105 bedroeg. Ook de Wieringermeer is een doorgangshuis voor de Friese landarbeiders op hun weg naar de in dustriegebieden langs de IJmond en de Nieuwe Waterweg. Vertrek vindt dus plaats onder econo mische dwang. In de hier beschouwende tien jaar is die dwang niet steeds even groot geweest, zoals blijkt uit de volgen de cijfers, waarbij het vertrekoverschot per jaar is uitgedrukt in de gemiddelde bevolking. Parallel met deze reeks loopt de reeks van de werkloosheidscijfers per 31 januari, welke eveneens een afspie geling vormen van de schommelingen in het economische leven (conjunctuur). Jaar, resp. migratie-overschot in van de bevolking (incl. buitenlandse migra tie) en mannelijke werkloosheid in v.d. totale mann. beroepsbevolking: JAN AGTER 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 5.0 5.2 12.5 11.5 8.9 7.4 1,6 90 3.4 4.3 7.6 6.6 2,6 2.5 0,5 4.0 ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 6 nov. op om 7.44 uur en gaat onder om 17.03 uur; 9nov. op om 7.49 uur en onder om 16.58 uur. Maan: 11 nov. L.K.; 18 nov. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 5 nov. 9.46 en 21.52; 6 nov. 10.14 en 22.20; 7 nov. 10.46 en 22.47; 8 nov. 11.16 en 23.13; 9 nov. 11.49 en 23.42; 10 nov. 12.19 en 11 nov. 0.13 en 12.59; 12 nov. 0.57 en 13.51. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 5 november Den Hoorn, „De Waldhoorn", avond t.b.v. de bejaardensociëteit. Zondag 6 november Den Burg, Start betrouwbaarheisrit MAB-club voor motoren en bromfietsen. Dinsdag 8 november Den Burg, Waddenconferentie in diverse zalen; sectiebesprekingen. Den Burg, Landbouwschool, P. C. Munt- jewerf spreekt over „Kosten en kosten berekening". Den Burg, Dorpshuis, bijeenkomst Vrou wenbond N.V.V. Woensdag 9 november Den Burg, Casino, 9 uur, Waddencon ferentie; 21.30 uur De Oranjeboom, fees telijke slotavond Waddenconferentie. De Cocksdorp, o.l. school, ouderavond. Donderdag 10 november Den Burg, Dorpshuis, fotoclub. De Koog, Luberti-school, ouderavond. Vrijdag 11 november Oosterend, „Centrum", Majore Boshart spreekt over „Ons werk in Amsterdam" Den Hoorn, De Waldhoorn, 8.30 uur, forumavond burgemeester en wethouders Zuid-Eierland, bazar ten bate van de kerk, in de kapel. Zaterdag 12 november Den Burg, Oranjeboom, Rederijkers kamer U.D.I. voert op „Tropenhel". Zuid-Eierland, bazar ten bate van de kerk, in de kapel. Uit deze cijfers valt tevens af te lezen dat in 1950 en 1951 de migratie, wellicht onder invloed van de woningsituatie el ders, achterbleef bij de economische toe stand, zoals die in de werkloosheidscijfers tot uitdrukking komt. Het grote vertrek voor 1952 wordt voor een belangrijk deel veroorzaakt door een sterke emigratie. Het teruglopen van de emigratie na 1952 hangt eveneens sa men met de verbeterde economische positie. (Over de ontwikkeling van de emigratie zullen wij nog afzonderlijke gegevens publiceren). Men kan zich tenslotte afvragen welke gevolgen de hiervoor gesignaleerde be volkingsbeweging: instroming van agra riërs uit de noordelijke provincies en af vloeiing naar de zuidelijk gelegen in dustriegebieden, heeft gehad op de leef- tijdsopobuw van de bevolking. Op 1 januari 1947 bedroeg op Texel het aantal mannen in de leeftijd van 20 - 54 jaar 2.261; op 31 december 1957 is dit aantal gedaald tot 2.211. Het aandeel van deze leeftijdsgroep in de totale bevolking daalde van 24,35% tot 20,95%. Deze da ling van het aantal mannen, waar, eco nomisch gezien, de samenleving van Texel in de eerste plaats cp steunt, vond plaats in de periode dat de bevolking toe nam met 1.274 zielen. Minder mensen moeten dus nu voor meer mensen zorgen Toeneming van de bevolking vond plaats bij 55-jarigen en ouderen met 200 personen. Overigens, ook binnen :de groep van 20 - 54-jarigen valt een ver oudering te constateren: 200 20 - 39-jari gen minder en 151 40 - 54-jarigen meer. Behalve de ouderen zijn ook de jonge ren toegenomen. De 0-19-jarige mannen stegen met 411, terwijl hun aandeel in de totale bevolking groeide van 16,6 tot 20,2%. De conclusie dat een geringer aantal mannen van 30 - 39 jaar voor een groter aantal jongeren en ouderen moet zorgen, lijkt op zichzelf misschien verontrustend; of dit inderdaad het geval is, is nog zeer de vraag. Indien per hoofd van dit 30 - 39-jarigen naar verhouding meer gepro duceerd wordt, is er geen vuiltje aan de lucht. De algemene economische situatie, onder andere tot uitdrukking komende in de- cijfers omtrent inkomens en vermo gens is een zodanige, dat een teruggang van de productieve leeftijdsgroep niet ge paard is gegaan met een welvaartsda ling, maar met een stijging.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 1