Eilanden van rust m Het gewraakte artikel Spit* Spierpijn st reekomwikkeling Huidgenezing K inderpostzegel- actie 1960 Onze T.V. stelt u tevree iT(»vm3 De béste tandpasta TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT ZATERDAG 12 NOVEMBER 1960 Lang zijn de Waddeneilanden waarlijk eilanden van rust geweest totdat de moloch van het verkeer ook deze rust punten in zijn armen klemde. Met uit zondering van Vlieland, dat dank zij de moeilijkste verbinding tot nog toe aardig gespaard is gebleven voor de auto-in vasie, zijn er op de kleine Waddeneilan den zomers veel meer auto's dan verant woord is voor de verkeersveiligheid en de rust. Het rapport van de Studiecommissie Waddeneilanden 1959 zegt hierover het volgende: „Er zal naar gestreefd moeten worden het toenemende autoverkeer op Texel, Terschelling en Ameland in zodanige banen te leiden, dat de wielrijders en voetgangers er geen overlast van onder vinden en omgekeerd. Van Vlieland en Schiermonnikoog zullen auto's behou dens uitzonderingen geheel moeten worden geweerd. In de jaren na de oorlog is het aantal auto's dat naar de eilanden werd ver voerd met sprongen toegenomen (Texel: 5900 auto's in 1939 en 55.600 in 1958!). Verwacht mag worden dat het meenemen van auto's naar de daarvoor in aanmer king komende eilanden nog aanzienlijk zal toenemen. Niet alleen doordat steeds meer particulieren een eigen auto ter beschikking krijgen of speciaal voor de vakantie kopen of huren, maar ook doordat men door de auto mee te nemen veel minder reisperikelen heeft en zelf een groot deel van of alle bagage kan meenemen. Met name is te verwachten dat tal van Duitsers hun auto mee zullen nemen naar de eilanden: de vrachtprijs zal in vele gevallen lager zijn dan de totale stallingskosten aan de wal, men voorkomt gezeul met koffers e.d. aan de wal (Holwerd!) en op het eiland heeft men tijdens de vakantie de beschikking over een iegen vervoermiddel. Aan het onbeperkt autoverkeer zijn, vooral op Terschelling en Ameland, grote schaduwzijden verbonden: het wegennet is zo weinig gecompliceerd, dat vrijwej alle autoverkeer zich zal afspelen op de verbindingsweg oost-west, dezelfde, die voor een groot deel óók door de ~andere verkeersdeelnemers moet worden ge bruikt. De situatie brengt mede, dat op een enkele uitzondering als Midsland na dit autoverkeer zich ook door de vrij nauwe dorpskommen moet persen, zodat dus niet alleen de landelijke rust van het eiland en zijn dorpen wordt ver stoord, maar dat ook de fietsers en wan delaars op de buitenwegen en in de be bouwde kommen voortdurend worden ge hinderd". Maar niet alleen en zelfs niet in de eerste plaats zijn het de auto's, die de rust op deze eilanden verscheuren. Brom fiets is een veel te zachtzinnig woord voor de projektielen, die met veertig kilometer snelheid en het geluid van een straaljager door de duinen vliegen. Er zijn bromfietsen, we weten het, maar hun bescheiden geluid wordt volkomen over stemd door dat van hun knetterende fa milieleden. De Studiecommissie Waddeneilanden kwam tot een aantal nogal kostbare aan bevelingen om het gemotoriseerde ver keer in goede banen te leiden, maar, wel licht omdat slechts verkeersbelangen overwogen werden, de meest voor de hand liggende oplossing werd niet ge noemd. De ANWB is van oordeel dat Vlie land, Terschelling, Ameland en Schiermonnikoog gesloten verklaard dienen te worden voor éllc gemoto riseerde verkeer! Alleen op deze wijze kunnen deze eilanden weer de eilanden van rust worden, die ze thans slechts preten deren te zijn. Natuurlijk, er zullen enkele uitzon deringen moeten worden gemaakt voor de dokter, de brandweer, land- bouwtrekkers, een enkele leveran cier. Maar laat het bij uitzonderingen blijven. De toeristen kunnen van en naar de boot even goed per diligence of janple- izer gereden worden als per bus. Waar schijnlijk prefereren ze de paardentrak- tie. De vrachtrijder zal wat meer te doen krijgen om de bagage van de badgasten te bezorgen en er zal meer vraag komen naar kruiers op het havenhoofd. Angst voor het teruglopen van de in komsten uit het vreemdelingenverkeer door deze maatregel behoeft men waar- k en reumatische pijnen wrflft U eveneens weg met k A lijk niet te hebben. In onze bezeten tijd is rust het meest begeerde goed voor de vakantieganger. De plaatsen van de op hun bromfiets vastgeroeste jongelui zul len gaarne ingenomen worden door fiet sers, voor wie deze eilanden van rust waarlijke trekpleisters zullen worden. Dat het loont om het verkeerslawaai uit te bannen is o.m. bewezen in twee dorpen in Baden: Buchen en Traun- bischofsheim, van oudsher bekende toe ristenplaatsen. In 1958 hebben zij samen een miljoen mark meer verdiend aan het vreemdelingenverkeer door invoering van een volstrekt verbod van gemotori seerd vervoer in deze dorpen. Het voor beeld heeft hier en daar in Zwitserland al navolging gevonden. In Pichl-Mandling in Stiermarken is men wat voorzichtiger begonnen: af schaffing van alle muziekautomaten (op initiatief van de exploitanten zelf!). Ge volg: het bezoek is met veertig procent toegenomen. Van de grote plaatsen heeft Florence het voorbeeld gegeven. Gedurende de maanden juli t.m. september is het rijden met motoren, scooters en bromfietsen in de binnenstad verboden. Als het verbod wordt ingevoerd voor de vier eilanden voor Texel lijkt het ons moeilijk uitvoerbaar dan kan de gemeenschap belangrijke investeringen in wegenaanleg, parkeerruimte e.d. voor andere, prettiger doeleinden bestemmen, de rust keer weer en de middenstand zal er wel bij varen. Maar eh. niet te veel uitzonderingen alstublieft! KLAVERJASCLUB „DE DOORMARS" Stand na de 6de competitieavond: 1. J. D. Koning-D. Backer 38.942 12 2. Grootjes-Dekker 38.756 14 3. Kleve-Dekker 38.455 9 4. Echtpaar Vlas 38.183 11 5. De Brok-Groen 38.021 11 6. Blom-Kalverboer 37.837 11 7. mevr. Knjnen-J. Barhorst 37.784 18 8. D. Westdorp-J. Koning 37.682 15 9. Joop Westdorp-P. Schagen 37.566 14 10. Vos-Eelman 37.469 16 11. J. v. Sikkeleras-J. Kuiper 37.053 18 12. mevr. Hemelrijk-K. Vlas 37.005 15 13. De Jong-B. de Jong 36.834 8 14. G. v.d. Meer-Stolk 36.647 18 15. J. Anker 36.630 10 16 dames Sikkeleras-Dogger 36.248 14 17. S. Hemelrijk-D. Hemelrijk 36.239 12 18. Dootjes-van Sijp 36.182 9 19. Hoep-Swaerts 35.326 12 20. S. Kuiper-A. Schagen 35.288 13 21. Echtpaar Vermeulen 34.927 9 22. A. Kuiper-E. Westdorp 34.338 12 23. Echtpaar Vondel 33.999 8 24. J. P. Burger-J. v. Sikkeleras 33.749 8 25. Bekkers-Maas 32.776 10 26. Snijders 6088 3 BLIKSEM-VERKOOP MET UNIEKE ƒ10.000,— WEDSTRIJD TEN BATE VAN 'T NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Een Reclame Service Bureau heeft de opdracht aanvaard ten bate van het Ne- derlandsche Roode Kruis 500.000 zeer aantrekkelijke bakjes met bloembollen te verkopen. Aan het tot bloei brengen van de bollen in deze bakjes is voor de kopers een grote wedstrijd verbonden. De bezitter of bezitster van de bol len, waaraan het eerst een knop opengaat, wordt eigenaar of eigena resse van ƒ10.000,in contanten. Alleen voor de beste verzorging kan de prijs worden toegekend. Het is niet toegestaan de bloei van de bollen door onnatuurlijke methoden te bevorderen. Het aanmelden moet geschieden bij no taris Mr. ,F. A. de Gelder te Amsterdam. De PTT heeft haar volledige mede werking aan deze actie gegeven door de notaris hiervoor een speciaal telefoon nummer ter beschikking te stellen. Een jury van deskundigen, onder voor zitterschap van de heer P. G. Balken ende, oud-hoofdassistent A bij de Rijks- tuinbouw voorlichtingsdienst, zal de aan te melden bloembollenbakjes beoordelen en onder toezicht van de notaris de prijs winnaars aanwijzen. Personen, die zich binnen een half uur na de eerste be kroonde melding bij de notaris hebben gemeld, maken eveneens een kans op een deel van de prijs. Het laat zich aanzien, dat deze actie, dank zij de medewerking van vele offi ciële instellingen en het bedrijfsleven, een groot succes zal worden, mede dank zij het feit, dat het betreffende bloem bollenbakje, hetwelk berust op een nieuw octrooi, voor het publiek zeer aantrek kelijk is. CURSUS BEDRIJFSBEHEER We stellen ons niet voor, dat iedereen, die dinsdagavond aanwezig was op de vierde avond van de inleidingenreeks over Bedrijfsbeheer het voor 100°/o eens was met de spreker. Maar het staat wel vast, dat de heer P. C. Muntjewerf de ruim 70 aanwezigen weer flink aan het denken heeft gezet over allerlei zaken, die de toekomst van de boerenbedrijven betreffen. Het beeld, dat de heer Muntjewerf daarvan geeft is niet direct een opwek kend beeld. Het zal werkelijk wel zo worden, dat alle zeilen bijgezet moeten worden om de haven te halen. Het klinkt niet erg hoopvol als spreker het streven van de boeren om de kostprijs te verla gen een „wedstrijd zonder finish" noemt. Intussen betekent dit niet, dat de heer Muntjewerf daarom niet voor kostprijs verlaging zou gevoelen. Het tegendeel is waar! De inleiding van de heer Muntje werf was om zo te zeggen een „pleidooi" om met alle mogelijke middelen te trach ten de kostprijs van de landbouwproduc ten omlaag te krijgen. In deze strijd zul len vooral de voorlopers de vruchten plukken. En daarom is het zaak aan de kop te blijven. In dit verband wees de heer Muntje werf op verantwoorde mechanisatie en een goede inrichting van bedrijfsgebou wen. Als de heer Muntjewerf over me chanisatie spreekt, dan betekent dit niet, dat hij van oordeel is dat iedere boer zo veel mogelijk werktuigen moet aanschaf fen. In zeer veel gevallen is gezamenlijk gebruik van werktuigen of het laten ver richten van werk door de loonwerker voordeliger. De heer Muntjewerf zag er niet tegen op een flink bedrag te besteden aan ver betering van de bedrijfsgebouwen, omdat hij van oordeel is, dat dit door doelma tiger werken en verhoging van het aantal stuks rundvee goed gemaakt kan worden. Op een vraag welke „soort" stal het beste is uit het oogpunt van arbeids besparing antwoordde de heer Muntje werf, dat het z.i. vast staat, dat de Hol landse stal voordelen heeft boven de Friese stal. Spreker durfde zich nog niet positief uit te spreken over de loopstal. Dit object verkeert naar zijn mening nog in het proefstadium. Volgende week dinsdag wordt de in leiding verzorgd door de heer P. Glas, bedrijfsdeskundige te Schagen. De kern van het betoog van de heer Glas is wel: Rundveehouderij of Schapenhouderij? De heer Glas bespreekt een en ander aan de hand van de uitkomsten van een gemid deld Texels bedrijf. Daarnaast worden bedrijfsplannen gesteld met een veel gro ter aantal stuks rundvee en minder scha pen. Hierbij wordt dan nog onderscheid gemaakt tussen een bediijf, waar naast het grasland enig bouwland en kunst weiden aanwezig zijn en een zuiver graslandbedrijf. Wij menen, dat dit een onderwerp is, dat zeer actueel is. Het kan niet anders of diverse Texelse boeren moeten zich wel eens de vraag stellen: Welke kant moet ik met mijn bedrijf in de toekomst uit? Door hierover samen te praten kun nen we o.i. tot een oplossing komen. Daarvoor is dinsdag a.s. gelegenheid. C. v Gr. Op de derde avond van de cursus Be drijfsbeheer zijn de volgende suggesties door deelnemers gedaan: Meer aandacht besteden aan de teelt van pootaardappelen door het geven van een aardappelselectiecursus. Er zijn op het ogenblik te weinig selecteurs op Texel. Alle boeren te adviseren een deel van de voederbieten te behandelen met kiem- remmingsmiddelcn om; 1. veevoer te besparen; 2. vergelingsziekte tegen te gaan. Naast de nieuwe ruilverkavelings boerderijen komen we nog tal van oude bedrijfsgebouwen met ondoelmatige stal len tegen. Verbouwde voorbeeldstallen met subsidie van de streekontwikkeling zouden kunnen worden ingericht. Het gehele eiland in te richten voor toerisme. De meeste suggesties zijn door samen werking van allen tot stand te brengen. Of de laatste wenselijk is, blijft een open vraag. De landbouw heeft als dienende taak de mens te voorzien van de primaire levensbehoeften. Deze geheel om te schakelen in het bieden van comfort aan vakantiegangers, wijkt te ver af van het doel van de streekontwikkeling, dat is door versterkte voorlichting te komen tot groter welvaart van de agrarische be volking. Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder LAPPIE KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD 48. Voorzichtig maakte hij de kamerdeur open, want Jonas mocht niet wakker worden, en sloop het kleine trapje af. De mars bengelde over zijn schouder. Lappie merkte het niet eens. Gewoontegewijs had hij haar opgepakt en meegenomen. Gelukkig kraakte het trapje niet. Bene den gekomen moest Lappie eerst even aan het duister wennen. De voordeur stond op een kier en een zwak licht schijnsel, veroorzaakt door de straatlan taarns, scheen naar binnen. „Eens kijken waar die mannen naar toe zijn.mom pelde Lappie en liep naar de voordeur VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der gemeente Texel op vrijdag 18 november 1960, n.m. 2.30 uur ten gemeentehuize. Texel, 8 november 1960. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Notulen 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Benoeming van bestuursleden van de Sociale Dienst wegens periodieke aftre ding per 1 januari 1961. 4. Benoeming van bestuursleden van het Algemeen Weeshuis wegens periodieke aftreding per 1 januari 1961. 5. Benoeming van een afgevaardigde en van een plaatsvervangend afgevaardigde van de raad naar de in 1961 te houden algemene vergadering van aandeelhou ders van de N.V. Texelse Elektriciteits maatschappij. 6. Stemming over de benoeming van een commissaris van de N.V. Texelse Elektri citeitsmaatschappij wegens periodieke af treding per 1 januari 1961 van de heer C. de Koning. 7. Benoeming van bestuursleden van de Stichting Sociaal Toerisme Texel wegens periodieke aftreding per 1 januari 1961. 8. Benoeming van bestuursleden van de Stichting Texels Museum wegens perio dieke aftreding per 1 januari 1961. 9. Vaststelling van een verordening als bedoeld in artikel 10 en artikel 43, eerste lid, der Drankwet, S 1931, nr. 476, voor de gemeente Texel. 10. Vaststelling van de negende verorde ning tot wijziging van de Bouwverorde ning der gemeente Texel. 11. Onttrekking aan het openbaar ver keer van een gedeelte van de straatweg ,,'t Buurtje" te Oudeschild. 12. Aangaan van een overeenkomst met de Staat der Nederlanden tot het aan vaarden in erfpacht van een perceel grond te Den Hoorn. 13. Verkoop van een perceel bouwter rein te Oosterend aan de heer G. Vla ming, aldaar. 14. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1960. 0 Dooit peen angst te hebben voor Brandend maagzuur Als 0 maar Rennies bij de hand hebt. Dan dooft U 't vuur in 'n oogwenk, stilt U de snerpende pijn nog vóór ze goed kan doorzetten. Steek daarom al- fijd 'n paar Rennies bij U. Ze zijn een voor een hygiënisch verpakt en U kunt ze innemen zonder dat iemand er weet van heeft. Geen glaasje water, geen vieze smaak. Integendeel, doodgewoon laten smelten op Uw tong. En als Uw speeksel met de wondere Rennies-op- lossing Uw maag bereikt, is de brand op slag gedoofd. HOUD UW BANDEN IN DE GATEN Het Verbond voor Veilig Verkeer wijst op de gevaren, welke gladde, versleten en beschadigde banden kunnen opleve ren. Vooral in de herfst- en wintermaan den is het van groot belang zorgvuldig na te gaan in welke conditie de banden van uw auto, motor, scooter (maar ook van brommer of fiets!) verkeren. Wanneer het loopvlakprofiel minder dan 1 mm. bedraagt, kunt U de desbe treffende autoband het best meteen weg gooien, want een dergelijke versleten band verlengt de remweg van uw wagen cn verhoogt het slipgevaar. Laat om de 5000 km. de banden van Uw auto verwisselen, raadt het Verbond voor Veilig Verkeer U dringend aan. Bij deze verwisseling speelt ook de reserve band een rol. In het algemeen kan men deze werkzaamheden het best in de ga rage door deskundig personeel laten uit voeren. Zorg er voor dat uw banden goed op spanning zijn. Het instructieboekje van uw auto, motor of scooter vertelt u, hoe groot deze spanning voor Uw vier- of tweewieler precies moet zijn. Als de spanning in de band te laag is, buigen de zijwanden door en kan de band warm lopen. Te hoge spanning doet het loop- vlak in het midden teveel slijten en levert slipgevaar op. Het Verbond adviseert u speciaal in het winterhalfjaar uw banden goed in de gaten te houden. Let ook op versleten wiellagers, te ruime fuseepennen, fouten in de schokbrekers of remmen en op slecht sporende wielen, want die vei korten de levensduur van uw banden. En zoiets kan vooral in deze tijd van het jaar gevaarlijk zijn! S.V. TEXEL Programma voor zondag: 4e kl. A KNVB: BKC-Texel; VZV- Succes; RKAFC-Hollandia T.; Schagen- Helder; LSW-Watervogels. Afd. NH: Texel 2-Succes 3. Adspiranten hedenmiddag: SVC a- Texel a; Texel b-Tex. Boys b en De Koog b-Texel c. De vele regens van vorige week legden het amateurvoetbal geheel stil en mogen we nu verwachten, dat er een comp. programma kan worden afgewerkt. We hebben dan ook hoop en vertrou wen in de nieuwe opstelling, waarin Cees Boot als spil en Bob als middenvoor werd opgesteld. Het is altijd een spannende strijd geweest met goede en minder goede uitslagen. Laten we vertrouwen hebben in de ploeg, want het wordt spannend in enze afdeling; alleen vooralsnog aan de verkeerde kant. Dus mannen, zet 'm op en laat je niet ontmoedigen. Als het soms eens anders zou gaan als we wen sen, dan juist met nog meer verbeten energie er tegenaan. Succes. Texel 2 krijgt Succes 3 op visite. Het zou toch wel prettig zijn als we ook eens een paar puntjes meepikten. Zullen we het daar maar op houden. De adspiranten behoren gewoon door te gaan; jullie zijn op de goede weg. Succes allemaal. Het zal U bekend zijn, dat de kinder postzegelactie ten doel heeft, gelden in te zamelen, welke ten goede komen aan instellingen, werkend op het zeer brede terrein van de jeugdzorg d.w.z. kinder- hygiëne en kinderbescherming in de ruime zin van het woord. Het gaat niet uitsluitend om inrichtingen, waar kinde ren verzorgd en verpleegd worden, inte gendeel, de gelden worden besteed voor het werk van alle particuliere instellin gen, die op een of andere wijze de ge zondheid en het welzijn van de kinderen bevorderen. Maandag 14 november begint de kin derpostzegelverkoop. Het Plaatselijke comité stelt zich voor, om op deze dag op het terras van hotel „Texel", tijdens de markt te beginnen. Verder zijn de postzegels en kaarten dagelijks verkrijg baar in het postkantoor te Den Burg. Het comité acht zich gelukkig, dat een aantal dames zich wederom bereid ver klaard heeft om bij de verkoop te assis teren. Gezien het succes van het vorige jaar vertrouwen wij, dat de Texelse be volking ook dit jaar weer vele zegels en kaarten zal kopen. Het Plaatselijk Comité ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 12 november op om 7.54 uur en gaat onder om 16.54 uur; 16 nov. op om 8.01 uur en onder om 16.48 uur. Maan: 18 nov. N.M.; 25 nov. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 12 nov. 0.57 en 13.51; 13 nov. 1.54 en 14.58; 14 nov. 3.14 en 16.19; 15 nov. 4.37 en 17.38; 16 nov. 5.55 en 18.47; 17 nov. 7.01 en 19.44; 18 nov. 7.58 en 20.31; 19 nov. 8.45 en 21.15. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. JAN AGTER A.N.W.B. AFD. KAMPEREN VERGADERDE MET TEXELSE LEDEN Op dinsdag 8 november hield de ANWB, afd. kamperen, met de bij haar aangesloten leden, een samenkomst in hotel „De Lindeboom". Voor de ANWB waren aanwezig de heren v.d. Weyde, v. Berkel en Kroon. Bij de besprekingen over de ervaringen van het afgelopen seizoen kwam o.a. het zgn. „Nozemprobleem" aan de orde. Men was er in het algemeen over eens, dat dit probleem door de Pers van een dei ning tot een orkaan is opgezweept. Wat Texel nu niet direkt als vakantie-eiland ten goede zal komen. Zou een tegen- artikel in de Nederlandse Pers misschien goed werk kunnen doen? Van de zijde van de ANWB werd aan gedrongen op de aanstelling door de Ge meente van de recreatieleider. Het kwaad bestrijden met geleide recreatie, zoals dit in de meer besloten Jeugdcentra het ge val is. Het instellen op de kampeerter reinen van een kampraad, valt ook zeer te overwegen, teneinde in samenwerking met andere kampeerterreinen te komen tot een competitie voor o.a. voetbal en volleybal. Dit vooral in de morgenuren. Het stichten van een kantine en sport veld kan ook bijdragen tot een verant woorde recreatie. Ook werd gediscussieerd over e.v.t. in stellen van een avondklok op de kam peer terreinen. Indien een avondklok zal worden ingesteld zal dit wel veel bij dragen tot de handhaving van orde en rust op de terreinen. Blijft echter de vraag hoe de handhaving hiervan op de grote terreinen, b.v. Kogerstrand, te con troleren valt. Bij de meer besloten centra is dit geen probleem. De samenkomst werd besloten met de vraag over het bestaansrecht van de door de ANWB afgegeven Kampeerkaarten. Na de uiteenzetting van de heer v.d. Weyde was men het er toch wel over eens, dat de Kampkaart voor de eige naar/beheerder een stok achter de deur betekent. Dit wat betreft de handhaving van orde en rust op zijn terrein. De ANWB streeft er naar een zo duidelijk mogelijke betekenis aan en gebruik van de Kampeerkaart te geven. en niet duurder dan andere SPORTNIEUWS S.V.C. Hedenmiddag spelen de adspiranten thuis tegen Texel, aanvang 4 uur. Het tweede gaat morgen op bezoek bij Water vogels, aanvang 2 uur. Scheidsrechter is de heer Beers. Het eerste ontvangt om half twee Succes 4; scheidsrechter is de heer Zegers. We hopen dat het program ma nu afgewerkt kan worden. VOLLEYBALNIEUWS Zondagmiddag komt L.O.S. uit Den Helder op bezoek bij de heren. Er be staat zelfs een kans dat ook Zeemacht meekomt, wat het geheel alleen maar aantrekkelijker kan maken. Verzoeke uiterlijk half twee aanwezig te zijn. Succes, jongens! Graag hadden wij voor de dames ook eens iets georganiseerd, doch dan zal de trainingsavond toch geregelder bezocht moeten worden. Dit laat namelijk nogal iets te wensen over. Ook voor de trainer is het prettiger werken wanneer ieder een aanwezig is. Met wat meer animo van dameszijde is er heus iets te be reiken. Afgesproken? Stuur bij verhindering even een be richtje aan de secretaresse. Wij staan nog steeds open voor nieuwe leden. Trainingstijd: heren woensdagavond 9 uur; dames donderdagavond 9 uur.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4