NEELS ic) ma f AUe perken te buiten Ouwe Sunderklaas j Belangrijk Diepvriesnieuws AUTOSC Trakteert U eens! Parka's autocoats, slippercoats en montycoats Kleuterjasjes Jongensbroeken Jongensspijkerbroeken herenregenjassen onbetwist de beste kist Gezondheid ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN GENERAL® ELECTRIC Wederom PRIJSVERLAGING DIEPVRIESKASTEN Werkelijke diepvries temperatuur tot 30 gr. onder nul GRATIS HULP BIJ INVRIEZEN Kistmodellen van 1 W O. Zweden 235 liter 405 liter 565 liter Fa. DE GRAAF SCHOORL Philips hoorapparaten Electrohuis Bakker sUëcA" heren- en jongenstruien en slipovers Sigma vanaf f|900,00 Esta 770,00 Dros' Smederij Electrohuis Bakker Tech. bureau J. Agter S. Rentenaar ,'p5' 0 0 9? FOTO LANGEVELD DE R00IJ N.V. Hotel „De Hoop" De Cocksdorp optreden van de Rythme Stars Dansen Entree f 1,00 Eigenaar H. J. Kanis HUX-II 335 liter van f1495 nu f1395 Hu-13 405 liter van f1845 nu I1755 HU-18 560 liter van f2295 nu f2195 Waalderstraat 3035 Gespecialiseerd bedrijf DUIJNKER OOSTSLOOTSTRAAT *-6 DEN HELDER TEL. 373* uit voorraad Vrijblijvend op proef PHIll" Dealer voor Texel Zend vroegtijdig Uw advertenties in! Volkswagenbusjes te huur voor kleine gezel schappen met en zonder chauffeur. Van Koningsbruggen Loodsgracht 22 Den Helder, tel. 2026 Steeds voorradig Het grote, veelgevraagde mode-artikel voor jongens in alle prijzen en maten Bestikte en schapenvachtvoermg, groen en lever Uitknoopbare voering, leeftijd 6 jaar vanaf f 27,50 Kleine stijging per maat VOORDELIGE PRIJZEN Verbaasd is iedereen over onze enorme voorraad voor alle leeftijden in 16 opvolgende malen, gevoerd en onge voerd, schapenvacht, vergeiijkt de prijzen Nergens vindt u een groter en mooier assortiment. Wederom een enorme sortering (40 stuks) met en zonder capuchon en teddy voering, bestikte vocrii g, enz vanaf leeftijd 3 jaar Wij zijn 20 pet goedkoper! met en zonder caput vanaf leeftijd 3 jaar Wij zijn 20 pet goed voor alle leeltijden. Corduroy (fant manchester) in groen en grijs. De solide merken Beva, KLM enz. Vraag naar onze alle leeftijden, vanaf 6 jaar 5,25, kleine stijging per maat Uitgebreide collectie Nergens maar dan ook NERGENS vindt u die prachtsorterii g zo uitgebreid en voor zulke lage prijzen Bezichtigt onze prachtige collectie in alle kwaliteiten en malen Falcon, Hazewind, enz e> z. Wij zijn 20 procent goedkoper Grootste speciaa'zaak voor Den Helder en omstreken WIJ Zijn au pruLcm Kledingmagazijn N V Door samenwerking met de Texelse slagers kunt u nu GRATIS een nieuwe bij ons ge kochte diepvrieskist of kast voor de eerste maal vakkundig laten vullen met uw eigen slacht. Verzorgd door Uw EIGEN slager'. De kosten van slachten en verpakken is voor onze rekening. w< Uit I Do Verder alle merken diepvrieskisten of kasten leverbaar. 1 len kei prt kaï Als u glundere gezichten wilt zien, tracteer Uw gezin dan eens op een extra fijne kop Douwe Egberts Koffie, het fijnste van de plantages. Uitgezochte melanges worden op een speciale wijze gebrand, waardoor de fijne geul en pittige smaak volledig tot hun recht komen. Door de grote vraag is Douwe Egberts Koffie altijd vers bij Uw winkelier verkrijgbaar. ROOD MERK De kwaliteitskoffie bij uitstek 250 e 1.56 FIJNE DESSERT De koffie voor fijnproevers werkelijk iets bijzonders. 50 g 1.88 pesSO t."t FEUILLETON 99 27. Dat in de zaak van Hilde klaarheid was gekomen, betekende alleen voor hem zelf dat het aanzicht van de wereld ver anderd was, voor de rechercheurs was er geen enkel nieuw winstpunt bij. Bij al de moeilijkheden kon hij het op gewekte gevoel, dat Hilde hem met dat veelzeggende glimlachje geschonken had, best gebruiken. Die snuffelaars uit de stad hadden meestal iets aanmatigends over zich. Hoewel hij weinig met hen in aanraking was gekomen, verlangde hij in het geheel niet naar hun honende en laatdunkende opmerkingen Doorgaans traden ze op met een air van ,,laat mi] dat varkentje maar eens even wassen". Nadat Polten zich in zijn .pension wat had opgefrist, toog hij, al nadenkend over de te volgen gedragslijn, naar de burge meester. Tot zijn grote opluchting vond hij deze in een zeer optimistische stemming. Burgemeester Zwiersma kon weer re gelmatig denken en had geen last van hoofdpijn. Hij had ook al een kort ge sprek met zijn dochter gevoerd en na enige voorzichtige peilingen van Marrigje konden er werkelijk een paar waarde rende woorden voor Bob op overschieten. Verder wenste Marrigje nog niet te gaan. Papa's hoofd moest gespaard wor den en haar nieuwsgierigheid over de indruk, welke Bob na het onderzoek op het gemeentehuis had achtergelaten, was voorlopig bevredigend. Ze wilde met dit kleine resultaat te vreden zijn en de zaak niet forceren. Bovendien was moeder nu op haar hand en daardoor was de zaak al grotendeels gewonnen. Moeder had er slag van om baar mening ongemerkt aan haar man op te dringen, terwijl hij in de over tuiging verkeerde, dat het louter en alleen zijn eigen voorstellen waren, die werden aangenomen. Marrigje keek het leven wat zonniger aan. Aan twee mensen in het dorp was weer wat geluk gebracht. Het leed geen twijfel of Theo zou het aanbod van Bob's vader aannemen. De verwarring door Linda's verdwijning zou misschien enige uitstel kunnen veroorzaken, maar dit zou geen afstel worden, daar kende Marrigje Bob en zijn vader te goed voor. Opperwachtmeester Polten trof daar door in het huis van burgemeester Zwiersma een stemming aan alsof alle dingen zich al tot een goed einde had den opgelost. In feite voelde hij zich pas voor het begin van het onderzoek staan. Zijn bezoek mocht maar kort duren en de patiënt kon hem geen nieuwe ge zichtspunten geven. Burgemeester Zwiersma verbaasde zich dat hij bewusteloos tegen de grond was geslagen, terwijl achteraf de ver wonding zo meeviel. Enfin, hij had alle vertrouwen in Pol ten en deze moest maar tonen, dat ze hier in het dorp in staat waren hun eigen boontjes te doppen. Juist nu de rechercheurs met het onderzoek geen haast maakten, was het een mooie ge legenheid voor Polten om te tonen wat hij in zijn mars had. Ofschoon Polten trots was op dit in hem gestelde vertrouwen, legde het hem nog meer de verplichting op, om, koste wat het koste, de zaak tot klaarheid te brengen. Na een dag van veel gevraag en onder zoek in alle richtingen, besloot Polten de nacht op het gemeentehuis door te bren gen. Van uit de grote ramen kon hij heel wat van de omgeving onder controle houden. De straatverlichting en een weinig maanlicht zouden hem daarbij goede diensten bewijzen. Dintel was volgens Vrenken in de buurt van het raadhuis gezien en ook andere getuigen, welke hij die dag ge sproken had, meenden hem in het avond uur daar te hebben opgemerkt. Allicht werd hij wakend op zijn post wijzer, dan slapend op zijn pensionbed. Bovendien had hij bij die taak prettige dingen om aan te denken en daarom betrok Polten met een vrij opgewekt gemoed een plaatsje in de raadszaal. Zoals hij al half verwachtte verstreken de uren, zonder dat er iets belangrijks gebeurde. Over het dorp voltrok zich langzaam maar zeker de nachtelijke stilte. De mensen waren gewend om vroeg naar bed te gaan. Het was voor de meeste inwoners ook weer vroeg opstaan geboden. In de stad begon om deze tijd van de avond het vertier pas goed. Bioscopen kwamen uit en men tracteerde zichzelf dan dikwijls op een etentje. Jonge men sen flaneerden veelal zonder doel langs de straten. De meeste ramen zouden nog verlicht zijn. Hier verdween het ene pinkende lichtje na het andere. Voet stappen klonken steeds zeldzamer. Polten nam zich voor om nu bij het minste gerucht op zijn qui-vive te zijn. Hij zou zijn dromerijen moeten staken en zijn aandacht uitsluitend vestigen op de dingen die op straat en hij de huizen bewogen of geluid maakten. Hij had de verlichting in de raadszaal uitgeschakeld en zette zonder geruis te maken een stoel in een van hoeken, van waar hij een goed uitzicht had. Diepe stilte was er rondom hem. Donker tekende zich de huizen af tegen de nog wat nalichtende avondhemel. Een eenzame fietser haastte zich door de straat. Polten keek scherp toe. De fietser sloeg linksaf. Polten zag een schim van degene die het rijwiel be stuurde en glimlachte. Straks zou de man vergezeld worden door een dame, die een stevig en veelgebruikt koffertje droeg. Morgen zou het dorp weer een nieuwe wereldburger rijker zijn. Span ning of geen spanning, het leven ging door. Hij werd warm bij de gedachte dat ook voor hem een tijd zou kunnen aan breken dat hij midden in de nacht of misschien wel klaarlichte dag naar vroedvrouw of dokter zou moeten, omdat Hilde hem iets in het oor had gefluis terd. Wel grote help, wat gaf hij zich weer over aan ijdel gemijmer. Als hij zo door ging, in trance de toekomst te beleven, dan zou men in staat zijn, om vlak voor zijn ogen het derde schilderij te stelen. In plaats van dan zijn pas ontloken eer zucht bevredigd te zien, zou hij enkele strepen van zijn mouwen kunnen tornen. Hij zou Hilde niet meer onder de ogen durven komen. Polten zocht zijn stoel weer op en tuurde naar buiten. Ineens hief hij het hoofd op en keek om zich heen. Het was, alsof hij een koude luchtstroom voelde. Bij het schaarse licht constateerde hij dat de ramen dicht waren. Ook de deu was niet open gegaan Vreemd. Hij voelde toch duidelijk dat het opeen frisser werd. Een en al aandacht blee Polten doodstil zitten. Ergens achter in de zaal klonk ee zacht schurend geluid en dan een doff plof. Polten sloeg zich voor het hoofd uitte bijna een luid-uitgesproken vei wensing. Stommelingen waren ze ge weest, om geen moment aan de zolder t denken. Geen ogenblik hadden ze vei moed dat de trap, die achter in de zaa tegen het plafond was opgehangen, ge bruikt zou kunnen zijn. Nog minder da de dief daar op de bovenverdieping ee toevlucht zou hebben gezocht en gevon den. Hij had de dief destijds toch d buitentrap horen afrennen. Nu had hij dadelijk het schurend gf luid begrepen. De indringer moest da wel doortrapt brutaal zijn om gewoon i het hol van de leeuw te blijven. Nu ha de stilte in het gemeentehuis de dief vet leid om uit zijn schuilhoek te komen. Een ogenblik dacht Polten er over 01 nog even vlug de telefoon te gebruike en hulp in te roepen. Maar de kans wi groot dat men de schijf hoorde ratele en op zijn hoede zou zijn. Hij moest er r> rekening mee houden dat er meer da een dader was. (Wordt vervolgd) «naOKMMr «ié voor Baby en kennis voor Moeder, dit alles in een BABYSET

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4