HOEKSEMA TAXI sanitair „Alle perken te buiten HOEKSEMA Koopt bij NEELS LET OP! Staatsbosbeheer Binnenkort gaan wij verhuizen H.H. BOLLENKWEKERS N.V. v/h C. R. Keijser Co. voor halve prijzen KEES NUIJENS - SCHAGEN grote LAPPENDAG voor halve prijzen SNEEKES - SCHAGEN Den Helder Café-restaurant „FORMOSA' O korting op chemisch- reinigen en triploneren volledige en vakkundige behandeling 1e klas afwerking - snelle aflevering I De Nederlanden van 1870 MEDEWERKER Wat is het «Plan 't Horntje» Openbare bijeenkomst MAQUETTE LICHTBEELDEN Teenagerbal 't Skiltje chauffeur Meiion Koopman Zn verkrijgbaar bij Firma De Graaf en Schoorl naar het noodgebouw, de voormalige V.B.Z. 10, 20, 30, 40 en 50 pet korting Algemeen Ziekenfonds »Tex; Algemene vergadering een uiterst moderne autorijschool. Waarom Stram on Stijf door *t leven? Op dinsdag 10 januari a.s. wordt u uitgenodtgd een VOORLICHTINGS AVOND bij te wonen gehouden in hotel Het Witte Huis te De Koog, aanvang 20 uur. De onderwerpen bolrot In narcissen en wortelrot in crocussen zullen worden besproken. Na afloop der lezing zal een interessante geluidsfilm worden vertoond. Maandag 9 jan. a.s. op de markt Restanten wollen truien en vesten Kindertruien tot 16 jaar v.af 7,95 Damestruien 12,95 Herentruien 1^95 Damespullovers 9J5 Damesvesten 14)75 Vele koopjes Maandag 9 januari 1961 lappen voor mantels, jacks, jpponnen en rokken Tevens partij kinderbroeken (Schuttersveld) tot 14 jr. vanaf 4,95 VERVERIJ EN CHEM. WASSERIJ Gebr. Sinds 1886 n.v. LEEUWARDEN, Kelders 13 Agentschap DEN HOORNFa Klaas Boon en Zn. Manufacturenhandel .n<T« N.V. Levensverzekering mij. zoekt een ambitieus niet ouder dan 45 jaar, om als agent-incasseerder in bestaand agentschap op Texel werkzaam te zijn. Vast salaris, provisie en event, onkostenvergoeding. Waarborgsom f 500,—. Na 1 jaar opname in premie- vrij pensioenfonds. Soli, richten aan het Hoofdkantoor Leidsestraat 82- 84, Amsterdam voor ALLE INWONERS van Texel, onder auspiciën van de V.V.V. Texel. Ir. J. W. Tops, hoofdingenieur van Rijks waterstaat, komt een uiteenzetting geven over de stand van zaken in verband met de nieuwe veerhaven aan 't Horntje. Geen Texelaar, die de toekomst van het eiland aan het hart gaat, mag op deze bijeenkomst die speciaal belegd is om aan heersende misverstanden een einde te maken, ontbreken. „Oranjeboom" dinsdagavond 10 januari 8 uur Telefoon 2525 TAXI KIEVIT GEVRAAGD een flinke Liefst bekend met veevervoer V.T.B. Den Burg Publieke houtverkoping op dinsdag 10 januari 1961 in hotel Het Witte Huis te De Koog om 14— uur precies. Verkocht zullen worden 150 kavels, bestaande uit denneslieten loofhout-geriefhout naald- en loofhout brandhout. De kavels liggen langs de Okusweg (vanaf lan Aije- slag), Botgrasweg, Rozendijk, Ploegeianderweg en Kuyslaan. Aanwijzing op 7 januari om 10 uurenop 9 januari om 14 uur vanaf Jan Aijeweg nb Heidehof Met Ingang van 1 januari 1961 is het kantoor op zaterdag GESLOTEN, be houdens na afspraak. Notaris Van Wijland. Garage Reij Den Burg, Waalderstr. 15 Tel. (02220) 2.3.4.5 b.g.g. 2101 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in OosterendI Kapper Bakker, Tel. 203 Voor Uw aanleg en onderhoud van Uw Loodgietersbedrijf Erkend Waterfitter De Koog, Dorpsstr. 15 Telefoon (02228) 223 In het kader van de streekontwikkeling zal de heer H. VRIES, specialist boerderijbouw van het consulentschap Schagen, een lezing houden voorde werknemers en werkgevers in de bouwsector, over nieuwe ontwikkelingen in de boerderijbouw Deze lezing wordt gehouden op donderdag 12 jan. 's avonds 8 uur in hotel Texel te Den Burg. De Streekontwikkelingscommissie Busregeling: van De Cocksdorp 19,15 u via Wage- ningseweg naar Oosterend vertrek 19,35 u, via De Waal vertr. 19,40 u naar Den Burg met anti-roest! Waalderstraat 32. Den Burg, Telefoon 2382 WJJ wm0" zo weinig mogelijk overbrengen, waardoor u van de vele fiteren TV6" m0.dernst? goederen voor bijzonder lage prijzen kunt pro fiteren. De meeste goederen brengen wij in de verkoop met Enkele voorbeelden van de vele spotkoopjes volgen hieronder Moderne winterjassen vanaf 49,50, 57,50, 65,00 enz. enz. tot 145 De nieuwste kostuums vanaf 59,00, 67,50, 75,00 tot 179,00. Heren Parka's met uitknoopbarc mouton, schapevacht vanaf 59,50 Heren Regenjassen vanaf 39,50 enz. enz. enz. De nieuwste Herenjekkers in vele prijzen en maten. Heren sportcolberts, meer dan 800 stuks voorradig, in 26 opvolgende maten vanaf 25,75, moderne tweeds. Den Burg, Texel op donderdag 12 januari 1961 des avonds aci in hotel De Graaf, Den Burg. Verzekerden die deze vergadering willen bez kunnen zich voor vervoer opgeven bij het k van het ziekenfonds, bij de boden, en bij de be leden, voor de Cocksdorp P Zoetelief Gz OosterenJ, Oost en Het Noorden S. Zijm Trei en J Bakker, Burgerweg; voor Den Hoorn, Leeuw; voor De Waal, J Lok; voor Oudesch P H. polder Alb. Backer. Loodssingel en K. Be: 't Horntje. 1800 fantasie herenoverhemden en weekenders, bestemd voor zomer 1961, die nu reeds in ons bezit zijn, moeten weg. Let op!! De nieuwste kleuren (No-Iron, niet strijken), tomaat, reseda, kanariegeel, violet, cerise, azuur blauw, lila, mosgroen, enz. Pracht kwaliteit van 12,75 voor 6,25. Bovendien de modernste fantasie geruite Herenoverhemden van 12,75 ook voor 6,25. Onze alom bekende witte en grijze No-Iron Herenoverhemden voor 6,25, zeer solide, bij 2 stuks voor 12,00. Alle jongenswinterjassen met kortingen. Herenpyjama's nu weer in alle maten van Parka's, Montycoats, Regenjassen enz. enz. 6,85 mt. 56 7,15 - mt. 58 7,45. GROOTSTE SPECIAALZAAK VAN DEN HELDER EN OMSTREKEN. FEUILLETON - Met ingang van 16januari 1961 starten wij Met de soepele Renauit-Dauphine leswaji (model 1961) en onze gemakkelijke, gratis, I orielessen kan nu ieder snel een rijbewijs ha Indien u het wenst geven wij u gaarne proel Alle personen die voor !0 januari a s. ond staande aanmelding inzenden ontvangen openingsaanbieding IC rijlessen voor tof f 58,— (normaal f 70,— Het bedrag hoeft niet ineens, doch per les betaald worden. 10 rijlessen voor f 58,00 De eerste les wil ik ontvangen op(dati inv. s v p.) te voormidS /namiddag uur. Wens wel/niet afgehaald te worden Naam Adres No. j Woonplaats Handtekening Inzenden aan AUTORIJSCHOOL VIJN Binnenburg 13, Den Burg, Texel. 33. De wrede trek verdween niet van zijn gezicht. In die enkele ogenblikken had hij al begrepen dat hij hier met ge vlei en smeekbeden niets meer kon be reiken. Ze doorzag hem en haar fierheid zou het winnen van haar liefde, zover kende hij Linda wel. Maar haar vertrek kon voor hem gevaarlijk worden. Boven dien was zijn hebzucht geprikkeld door de wetenschap dat ze een niet onbelang rijke som geld bij zich had. Ze las als het ware de gedachten in zijn ogen. Ze probeerde haar verdriet de baas te worden en Eric met minachting te bekijken. „Wanneer het je enkel om mijn geld te doen is, kun je het krijgen, alsjeblieft, het was toch al bijna in je bezit". Van binnen zei een zacht stemmetje: ,,en jij zelf ook bijna". „Natuurlijk pak ik dit geld aan", zei Eric spottend, „Ik kan ine niet veroor loven om trots te zijn. Jij, met je rijke papa achter je, kunt allicht de fiere dame uithangen". „Dan ga ik nu maar", zei Linda en ze kon het niet helpen dat haar stem ge broken klonk. „En mij zeker verraden, onnozele gans, je blijft hier", donderde Eric's stem haar opeens toe. Verwonderd bleef ze staan. „Bij jou blijven, ik denk er niet aan. We hebben gelukkig niets meer met el kaar uit te staan". „Geloof dat maar niet. Waarom denk je, dat ik mij maanden heb lopen ver velen in dit verschrikkelijke eentonige nest? Dacht je, dat dat genoeg beloond is met deze armzalige grijpstuiver? Nee liefje, dat moet meer opleveren". „Ik zou wel eens willen weten hoe?" Linda verwonderde zich er over dat ze nog woorden kon vinden. Haar benen trilden zo, dat ze zich vast moest houden. Haar intuïtie zei haar, dat ze zich in groot gevaar bevond. Ze dwong zich over Eric's woorden na te denken. Hij was voor haar in het dorp gebleven, dus streefde hij een zeker doel na. Ze begreep nu duidelijk, dat zij voor hem alleen maar de rijke fabrikantsdochter was geweest. Hij had, niet ten onrechte, gevoeld dat zij verliefd op hem was en hij wilde dat zoveel mogelijk uitbuiten. Wat een kuiken was ze toch geweest. Zij, die dacht alle wijsheid in pacht te heb ben, had zich als een verliefde zotin aan gesteld. Haar trots kreeg op dat moment een meer dan gevoelige knak. Ze moest al haar wilskracht te hulp roepen, om de teleurstelling en de pijn, die haar hart teisterden, meester te woiden. Ze moest hier beslist vandaan en ze keek als om hulp zoekend rond. Met een katachtige sprong was hij bij de deur en belette haar zo de uitgang. Ze richtte zich hooghartig op. „Wat denk je eigenlijk met dit optre den te bereiken? Je kunt mij hier toch niet tegen mijn wil vasthouden?" „Dat was ik nu juist wel van plan", beet hij haar toe. „Ik hoop dat je vader het altijd nog de moeite waard vindt om een flink losgeld voor je te betalen". Linda keek ontzet in het verwrongen gezicht van Eric. Hoe was het mogelijk dat ze in hem een ridder had gezien, zonder vrees of blaam. Nu haar ogen op zo'n hardvochtige manier waren open gegaan, onderscheidde zij gemakkelijk het misdadige in zijn trekken. In plaats van te jammeren en te klagen om haar verloren liefde, mocht ze dankbaar zijn, dat ze bijtijds tot inkeer kwam. Bijna was ze met deze man, die het enkel om haar geld te doen was, vrijwillig in het huwe lijk getreden. Desondanks was het een zware opgaaf om zo ineens de stem van je hart het zwijgen op te leggen. Hoe graag woelden haar handen door die zwarte glanzende krullen. Hoe had ze zijn lenige gestalte bewonderd. Wat had ze niet verlangd naar een kus van zijn mond. Nu stond hij daar en staarde haar waakzaam aan. Koud en gevoelloos ston den zijn ogen en het was duidelijk dat er van hem geen medelijden was te ver wachten, Geld was alles, dat hij najaagde Gezien die schilderijendiefstal deinsde hij dan ook nergens voor terug. Haar blikken gleden weer naar de beschilder de doeken. Eric liet een onaangename lach horen, toen hij haar blik volgde. „Dat was louter toeval hoor. Nadat ik bij jullie vandaan ging, kwam ik langs het gemeentehuis. Plotseling kreeg ik zin om die schilderijen, waar dat ventje, die Hilko over opschepte, weg te halen. Ik wist dat het raadhuis meestal open was. Aan de andere kant van de gang zaten burgemeester Zwiersma en Polten zwaar te confereren. Ik vond het een reuzemop om die doeken zo vlak onder hun neus weg te halen Jammer dat er een kink in de kabel kwam, daar er ook nog iemand op de bovenste verdieping bleek te zijn. Daar had ik in de gauwigheid niet op gerekend. Dat derde schilderij moest ik toen laten hangen. Het was echt spannend. Ik heb fijn genoten en boven dien nog iets kostbaars buit gemaakt". Stomverbaasd keek Linda naar Eric en vroeg zich af of ze hem nu voor het eerst zag. In zekere zin was dat zo. Nu begreep ze hoe hij dat onverschillige air kon aannemen. Als je zo doortrapt bru taal was, dan had je zeker maling aan alle gewone dagelijkse dingen. Weer moest ze iets, wat ze zo in hem bewonderd had. loslaten. Het was telkens of er dierbare herinneringen, die met weerhaken in haar lichaam bevestigd waren, nu werden losgerukt. „Je bent ontaard slecht Eric", zei ze met trillende stem, maar eens zal het verkeerd gaan en dan zal je voor je da den moeten boeten". Zijn uitdagende lach sneed haar door de ziel. Ze had zo graag iets van haar idool in haar hart bewaard. Stukje voor stukje brak hij zelf het beeld af, dat ze in mooie dromen van hem opgebouwd had Maar nu moest ze toch heus weer naar huis en met een resoluut gebaar pakte ze haar koffer op. „Spaar je de moeite", zei hij gebiedend, „je blijft hier". Ze zag dat het hem ernst was, maar ze kon nog steeds niet in de mogelijkheid geloven, dat hij haar de vrijheid kon ont nemen. Ze stapte dapper op hem af en duwde hem opzij. Hij rukte haai de koffer uit de hand en poogde haar vast te grijpen. Ze wor stelde zich los en rukte aan de deur. Het was te laat. Hij sleurde haar terug en smeet haar ruw in een stoel. Dat was teveel voor Linda, die zich met een hart boordevol liefde naar de woonwagen had begeven. Het werd plot seling zwart voor haar ogen en een diepe flauwte ontfermde zich over de, zoveel geweld aangedane, gevoelens van het meisje. „Dat maakt alles heel wat gemakke lijker", mompelde Eric tevreden. HOOFDSTUK XI. Linda spoorloos verdwer Hoewel de dokter burgen^ Zwiersma rust had voorgeschreven deze te draaien in zijn bed. Dat wl toch een samenloop van omstandig!^ - dat, juist nu er in de gemeente zulb zonderlijke dingen gebeurden, hij moest houden. Bovendien voelde hi helemaal niet ziek, maar ja, de tl wilde het zekere voor het onzekei; men en daardoor lag hij zich nu te-, - bijten, omdat hij werkloos toe moefi terwijl alles in het dorp onderstel was. Het ontbrak hem wel niet aan I leven. Ofschoon zijn echtgenote i dat de visite niet te lang bleef, hij over gebrek aan bezoekers niet te k De grootste verrassing beleefd, deze avond, toen Dintel zijn opwal kwam maken. Duizend excuses, Dintel telkens en telkens weer, tl burgemeester hem verbood het nog één keer te noemen. (Wordt vervolg Verdrflf Uw Rtoamatisch» Pijn«n! n met Krusohen Salts. U kunt alleen maar zelf ondervjj| wat Kruschen voor U kan doen. om moet ge liever vandaag dan n J met de bloedzuiverende Kruschen beginnen. De aansporende werkin Kruschen's vijf minerale zouten bloedzuiverende organen, doet 't krachtiger stromen, onzuiverheden den uitgedreven langs natuurlijk® en daarmee ook de oorzaak vai:4 lijden en pijn. Ét J*

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4