Moeten er achtduizend schapen van Texel? ik heti vr Lo J. O. Bij de forumavond op woensdag 22 februari kwam uit het publiek de bereke ning, dat er achtduizend schapen van het eiland zouden moeten verdwijnen en dat daarvoor duizend koeien terug zouden komen. Wij kunnen dit wel beschouwen als een berekening op lange termijn, omdat het onmogelijk is duizend koeien voor Texel aan te kopen. Deze duizend koeien zou den dan ook nog een goede produktie moeten hebben om bovengenoemde ruil ren dabel te maken. Wanneer men zijn rundveestapel uit wil breiden, zal het over het algemeen aanbeveling verdienen dit te doen via eigen aanfok. Aannemende dat het juist is dat er op den duur duizend melkkoeien meer op Texel moeten zijn om de bedrijfsvoering rendabel te maken, behoeft dit nog niet in te houden dat er achtduizend schapen moeten verdwijnen. Door een betere graslandexploitatie is het heel goed mo gelijk op Texel meer vee te houden dan men tot nu toe gewend is. Er zijn nog veel bedrijven die vroeger en meer stik stof kunnen strooien om in het voorjaar een vlotte grasgroei te krijgen. Wij kun nen in dit opzicht adviseren omstreeks 1 maart 300 400 kg. kalkammon per ha. op blijvend grasland te geven. Kunstweide vraagt in de regel meer stikstof. Op bedrijven met veel schapen zal men tijdens de groeiperiode van het gras deze schapen op een deel van het bedrijf moeten houden, door hiervoor bijvoor beeld een omweidingssysteem toe te pas sen. Het land. moet voldoende rust hebben voor het produceren van gras. Deze wijze van boeren stemt overeen met de oude boerenwijsheid dat een schaap ruimte moet hebben. Het is echter de vraag of deze boerenwijsheid wel juist is wanneer men met deze schapen gaat omweiden. Ook het boerengezegde „de laatste drop is de boterknop" blijkt niet juist te zijn. Door onderzoek is nl. vastgesteld dat datgne wat een koe de ene dag niet geeft, er gewoon de andere dag bij komt. Het meerdere gras kan het beste benut worden door vroeg in het voorjaar te kuilen. Vroeg maaien betekent meteen een goede nagroei, zodat in de maanden juni en juli de kans groot is op een be hoorlijke grasopbrengst, wanneer men direct na het maaien weer 200 kg. kalk ammon geeft. Het meerdere gras behoeft niet beslist RONDGANG MARGARETHA SINCLAIR BAND Maandag zal de drumband van de Margaretha Sinclair, ter gelegenheid van het 12Vf-jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin, een rondgang door Den Burg maken. Wij hopen dat de weer goden de band goed gezind zullen zijn. STREEKONTYVIKKELING TEXEL afd. Huishoudelijke Voorlichting -fr Excursie naar Rotterdam Heren werkgevers en werknemers in de bouwvakken en belangstellenden. Er zijn nog enkele plaatsen voor de excursie naar het Bouwcentrum op zaterdag 4 maart a.s. De bussen vertrekken om 5 uur uit Den Burg. Gelieve ontvangen toegangs bewijs te tonen. De bootkaartjes worden uitgereikt in de bus en bij de boot. Excursie Huishoudbeurs. In De Waal, De Koog, Den Hoorn en Oosterend e.o. zijn nog kaarten te krijgen voor de Huishoudbeurs in Amsterdam. Totale kosten Den Burg uit en thuis ƒ4,De excursie wordt gehouden op dinsdag 21 maart a.s. TÜT Een kleine herinnering. Dames, eind vorig jaar heeft de com missie Huishoudelijke Voorlichting en kele vragenlijsten uitgezet. Wij verheug den ons dat U ons helpen wilde om een beter inzicht te krijgen in de woontoe stand op Texel. Jammergenoeg zijn nog niet alle vragenlijsten teruggestuurd. Wilt U ons helpen? Kogerstraat 40, Den Burg, tel. 2461 AFTREKPOSTEN INKOMSTEN- EN VERMOGENSBELASTING Editie 1961 Dezer dagen zijn de aangiftebiljetten weer bij de belastingplichtigen in de bus gegleden. Zoals U op de bijlage het duplicaat-aangifteformulier ziet, moeten zij vóór 1 april aanstaande hun aangifte indienen, ingevuld „zonder voor behoud naar waarheid". Geen mens betaalt graag teveel belas ting, maar de belastingdienst acht het niet zijn taak de contribualen voor te lichten omtrent de mogelijkheid bepaalde aftrekposten in rekening te brengen. En juist door gebruik te maken van deze volkomen legale mogelijkheid, kan vaak enorm op de aanslag worden be spaard. Dit jaar is het invullen van de aangifte bijzonder belangrijk; de al sinds 1958 aanhangige herziening van de belasting zal naar alle waarschijnlijkheid dit jaar zijn beslag krijgen, en daarom zijn er be paalde zaken die men beslist nog vóór de herziening moet doen, en andere die men even beslist tot na de herziening moet uitstellen. Deze zeer belangrijke facetten zijn in een apart hoofdstuk verwerkt, doch daarnaast geeft „Aftrekposten" zo als gebruikelijk een compleet en over zichtelijk compendium van alle mogelijk heden voor aftrek. Naast de thans geldende tabellen voor de inkomstenbelasting zijn ook reeds de nieuwe tabellen opgenomen die in de loop van dit jaar geldig worden, met daarbij een vergelijking van de belas tingdruk volgens de thans geldende en ie nieuwe tarieven in een uitgewerkt voorbeeld. Het is geschreven door B. Schippers en J. L. van Hedel, leden van het Ned. Inst, van Belastingconsulenten. Prijs 3,25. gebruikt te worden voor de winning van wintervoer. Het zou ook kunnen dienen om de lammeren langer aan te houden en zodoende onafhankelijk te worden van de voorjaarslammerenmarkt in Den Burg. Ir. H. Postma AANBESTEDING GROEPSGEBOUW RIJKSPOLITIE In Den Haag is door de rijksgebouwen dienst onderhands aanbesteed de bouw van het groepsbureau der rijkspolitie op het eiland. Er waren slechts twee inschrijvingen van het eiland en drie van Den Helder. Er werd als volgt ingeschreven: fa. K. de Klerk, Huisduinen, ƒ144.504,fa. Van der Plas, Den Helder, ƒ146.444, fa. J. de Vries, Den Helder, ƒ147.700, fa. Drijver, Den Burg, ƒ139.750,fa. Duin, Den Burg, ƒ139.239, De begroting werd niet bekend ge maakt, maar ook de laagste inschrijver lag met zijn prijs ver boven het geraamde bedrag. BROMFIETSBERIJDER WORDT ONWEL Maandag reed de heer K. Eelman uit Oosterend op de verbindingsweg Pont- weg-Beatrixlaan, toen hij door onbekende oorzaak kwam te vallen. De heer Eelman is met de ziekenwagen naar zijn woning vervoerd. Vermoedelijk is hij onwel ge worden. Er waren geen personen aanwe zig tijdens het ongeluk. Dokter Van Loon verleende eerste hulp. BUURTVERENIGING WEVERSTRAAT BIJEEN Maandagavond zijn de buurtbewoners van de Weverstraat bijeen geweest in hotel „De Graaf". De heer G. H. Fortgens vertelde daar over zijn werk als journa list. Zijn betoog werd met grote aandacht gevolgd. Ook op de film zag men de journalist aan het werk. De heer A. van der Meulen was zeker de tolk van allen toen hij aan het einde van de avond de heer Fortgens dankte voor zijn boeiende lezing. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. A. KNVB: Texel-BKC 0—1; Succes-VZV 1—1; LSW-RKAFC 30; Helder-Schagen 33; Watervogels-Vios 20. Adsp.: Texel-Oosterend 02; Texel c- Texel b 20. In een verbeten strijd heeft Texel de punten aan BKC moeten afstaan. De ploegen waren volkomen aan elkaar ge waagd. Ow beurten werden de doelen be legerd, waarvan tenslotte B. de gelukkige werd door in zo'n positie het enige doel punt te scoren. Het begin was bij Texel wat twijfel achtig; het niet de bal direct onder con trole hebben en daardoor het afspringen der bal, toonde de nerveusheid, die echter spoedig overwonnen was en na de eerste B.-aanval kwam Texel dan ook los met aanvallen over rechts, waar Kees Groen bijzonder op dreef raakte en vele malen samen met Henk en Ruud op de B-veste afstevende, waar de hechte verdediging echter weinig kans gaf. Rennie was op de midvoorplaats niet thuis. Hans was op links actief en plaatste enige zeer goede voorzetten, die jammergenoeg niet werden benut. Scho ten van Kees en Ruud werden gehouden. Zelfs Bob en Kees Boot probeerden schoten, maar het succes bleef uit. BKC was eveneens gevaarlijk, hoewel haar aanvallen minder talrijk waren. Max v.d. Kerkhof probeerde het heel sterk maar Niek bewaakte hem zorgvuldig. Achter zat het overigens weer goed en we heb ben waardering voor onze spelers voor hun intensieve strijden en nog vraagt iedere tegenstander zich af hoe het kan Texel zo laag op de ranglijst staat. 5 min. voor rust nam B. de leiding. Een aanval op ons doel over links ingezet werd on voldoende weggewerkt, weer voor het doel gebracht, waar de rechtbuiten met een zuiver tikje het gaatje vond, dat niet was afgeschermd en BKC had de leiding. Het zou blijken dat dit het enige doelpunt zou zijn, omdat Texel haar pogingen niet beloond zag. Het bleef spannen en het bleef 01. De wedstrijd werd dooi de heer V.d. Wal uitstekend geleid. En nu? A.s. zondag komt VZV, hoe zal het dan gaan? Schagen wist Helder een 33 gelijk spel af te dwingen. VZV speelde op Wie lingen tegen Succes gelijk, zodat onze positie wel penibel is geworden. Volgens onze berekening is de stand nu: Helder 12—19; LSVV 12—18; BKC 12—17; Vios 12—13; RKAFC 12—12; Watervogels 1212; Succes 1311; VZV 13—10; Schagen 13—8; Texel 13—8, Hol- landia T. 116. Het wordt ten hoogste tijd dat het getij gunstig wordt. De adspiranten moesten de eer aan Oosterend laten. Onze jongens speelden bepaald beter voetbal, maar als elftal waren ze te licht. Voor de rust werd een ver hoog schot ingezonden, waar onze keeper niet bij kon. Vlak voor het einde strafte de linksbinnen een verzuim om terug te spelen af. Maar we komen nog 2 maal. Een compliment voor c, dat met 20 van b won en dat zoveel strijdlust op bracht om b tot het einde te weerstaan. Prima gedaan, jongens! GESLAAGD Oudeschild De heer K. Vlas behaal de het diploma 2de stuurman. SCH. 20 BIJ TEXEL GESTRAND In de nacht van zaterdag op zondag is de Sch. 20 „Oceaan 4" op de Eierlandse Gronden gestrand. De kapitein van deze motorlogger is op eigen kracht weer vlot gekomen. Hierbij verspeelde het echter zijn achterroer. Het schip was voorzien van een voorroer en met een vaart van 4 mijl zette het schip, achteruitvarend, koers naar IJmuiden. Een collega heeft het schip later op sleeptouw genomen. Verschillende sleepboten visten achter het net, daar de Sch. 20 eerst een ver keerde positie had opgegeven. SPORTNIEUWS S.V.C. Dit weekend was voor SVC nu niet direct bevredigend. De adspiranten moes ten in ZDH a hun meerdere erkennen: 12. Het eerste kwam slecht uit de bus door met 30 van Zeemacht 2 te ver liezen, Was dit nu nodig heren en dat met het vooruitzicht a.s. zondag bij de leider Flevo 2 op bezoek te moeten. Het tweede wist tegen WGW de beide punten thuis te houden. Uitslag 70. Na dat de rust met een 10 voorsprong was ingegaan, werd er na rust lustig op los geschoten. Programma a.s. weekend: Oosterend a- SVC a; SVC 2-Zeemacht 3; Flevo 2- SVC 1. S.V. DE KOOG Uitslagen afgelopen weekend: De Koog a-Tex. Boys a 40; Flevo 2-De Koog 1 10—0; De Koog 2-Helder 6 2—6. De adspiranten behaalden een over winning op Tex. Boys a. Het eerste moest met een zwaar geha vende ploeg de strijd .aanbinden met leider Flevo 2. De Koog begon met 10 man, terwijl later nog een speler het veld verliet. Een zeer onsportieve daad tegen over de andere jongens. De rust kwam met een 50 achterstand. Na de rust werd de stand binnen het kwartier opge voerd tot 90. Het laatste half uur was De Koog veelal sterker, maar doelpunten kwamen er niet. Uit een voorzet sloeg een Flevo-speler de bal met de hand over de doellijn en dat betekende 100. De Koger doelman wist nog 2 penalty's te stoppen. Een verdiende overwinning voor Flevo, dat vooral technisch veel beter was. Een volledig De Koog 1 had er ech ter een spannende wedstrijd van kunnen maken. Nu moesten 6 eerste elftal-spelers en 3 tweede elftal-spelers er wat van zien te maken. Het tweede kwam dientengevolge ook al met invallers in het veld en moest een flinke nederlaag lijden tegen Helder 6. De Koog nam de leiding, maar de rust brak aan met een 41 achterstand. Na de rust doelpuntte De Koog weer het eerst en zij konden deze 42 stand lang hand haven. In het laatste kwartier velde Hel der echter met 2 doelpunten definitief het S.V.O.-NIEUYVS J.l. zondag ontving Oosterend Helder 5. De eerste speelhelft had Oosterend de wind in de rug. Deze harde wind bepaal de het spelpeil, waar geen roem van uit ging. Na enige aanvallen wist Oosterend echter de leiding te nemen door een mooi doelpunt van Jaap. Even daarna was het een scherp genomen corner door Boet, waar drie spelers langs doken en de wind de rest deed: 20. Ongeveer 10 minuten voor rust wist Gerard onze voor sprong nog te vergroten tot 30, met welke stand de rust kwam. Na de thee kregen we tegen wind, maar die was gelukkig al aardig minder geworden. Toch kreeg de Oosterend-achterhoede nu veel meer werk te verzetten en wist Helder ook te scoren doordat Siem de bal niet helemaal klemvast kon krijgen. Hij probeerde nog wel op blote knietjes de rollende bal in te halen, maar deze, ge holpen door de wind, rolde als eerste over de doellijn. Tot meerdere doelpunten wist Helder niet te komen, mede dank zij uit stekend werk van Siem. Dus met deze 21 voorsprong kwam het laatste fluit signaal. Nu nog dit jongens; kan er nu nooit eens gespeeld worden zonder dat geschreeuw en gescheld tegen elkaar. Ge bruik diezelfde asem om nog meer ener gie in je eigen spel te geven, dan is het heel wat beter besteed. Bovendien doet het zeer onsportief aan al dat nodeloze geschreeuw. Willen we hier eens om den ken, jongens?! Adspiranten a speelde uit tegen Texel a en wonnen met 20 in een harde wed strijd. Jammer, het was soms een beetje te ruw. Bij de aanvang een weinig ner veusheid bij beide ploegen, want met het winnen van deze wedstrijd nam Ooster end weer het initiatief om weer aan de leiding te komen. Nu staat Texel nog 1 punt voor met één wedstrijd meer ge speeld. Dus jongens, denk er om, houd het beste beentje voor. S. Kuiper was gelukkig weer present in onze gelederen en deed prima werk. De doelpunten werden gemaakt door Siem en Leo en onze keeper was ook goed in vorm, houwen zo Piet. Adspiranten b uit tegen Boys b, voor de zoveelste keer weer onvolledig vertrok ken. Dit nam niet weg, dat onze jongens toch de overwinning nog wisten te be halen: 21. Programma: SVO a thuis tegen SVC a, aanvang 16.15 uur; SVO b gaat uit naar Texel b, aanvang 16.15 uur. Oosterend 1 speelt een vriendschappelijke wedstrijd tegen adspiranten a, aanvang 14.00 uur. Denken de senioren er aan, dat de elftal commissie ook voor deze wedstrijd onder dezelfde condities werkt. Dus zonder meer wegblijven betekent ook nu dat je voorlopig niet meer opgesteld wordt. Zaterdag j.l. is de fundering voor de kleedkamer gestort. Aan al die leden (5), die geholpen hebben, bedankt en van de anderen verwachten we er a.s. zaterdag een paar meer. Z.D.H.-NIEUWS Het resultaat van het afgelopen week end is prima, nl. 5 punten uit 3 wedstrij den. De adspiranten zorgden voor een aan gename surprise door met een 21 over winning uit het hoge noorden terug te keren bij SVC vandaan. ZDH 1 ging naar Tex. Boys 2; het werd een 42 over winning. De rust kwam met een 20- voorsprong. Het 2de elftal kreeg bezoek van Water vogels 4, dat met 1 verliespunt achter, met een goed elftal naar Den Hoorn kwam. De rust kwam met dubbel blanke stand. Watervogels nam direct na de rust de leiding, maar al spoedig was het gelijk door een handig genomen vrije trap: 11. De laatste min. leek niets meer op voet bal. Zondag wacht alle elftallen een zware wedstrijd. Ons eerste krijgt hun grote rivaal Sint Boys op bezoek. Ook het 2de wacht een zware strijd, nl. Helder 6 uit, terwijl de adspiranten het sterke Texel a op bezoÊk krijgen. Al met al een zwaar weekend. TEXELSE BOYS-NIEUYVS Boys 1 heeft zondag in Petten een overwinning weten te behalen. De strijd werd hier aangebonden tegen Petten 1. Dit is en goede en sportieve strijd ge worden. In de eerste helft wogen de elf tallen tegen elkander op, hetgeen de ruststand ook weer gaf, n.l. 11. Na de rust kwam Petten in de aanval, hetgeen resulteerde in een penalty wegens hands. Deze penalty werd echter overgeschoten. Dit was blijkbaar het sein voor de Boys om het initiatief over te nemen, waardoor onze jongens kans zagen de doelverdediger van Petten nog 2 maal te passeren: 31, terwijl de Boys-achter- hoede voor eventuele doorbraken herme tisch gesloten was. Boys 2 moest thuis de strijd aanbinden tegen het sterke ZDH 1. Onze jongens hebben er hard voor gewerkt, maar moes ten vanzelfsprekend met 42 de eer aan ZDH laten. Dit resultaat was veel beter als de uitwedstrijd tegen laatstgenoemde. De junioren hadden er blijkbaar zin in. Nadat de rust, in de uitwedstrijd tegen HRC b, met een 50 voorsprong was in gegaan, werd deze stand volgens de re gelmaat van de klok opgevoerd tot 130. Adspiranten a was bij De Koog a op bezoek en moest met een 40 nederlaag genoegen nemen. Boys b kon het in de thuiswedstrijd tegen Oosterend b niet verder brengen dan een 21 nederlaag. Een volgende keer beter, Boys. Zondag a.s.: Tex. Boys 1-Oudesluis 1; Oudesluis 2-Tex. Boys 2; ZAP b-Tex. Boys jun. a. Zaterdag a.s.: Tex. Boys a- De Koog a. Boys b is vrij. Terreindienst: B. Witte, H. Spigt. KLAVERJASCLUB „DE DOORMARS" Stand na de 8ste competitieavond: 1. Kleve-Dekker 55.734 28 2. Groen-de Brok 51.426 22 3. Koning-Backer 50.423 20 4. Blom-Kalverboer 50.412 21 5. Westdorp-Konmg 50.381 15 "i. Echtpaar Vlas 50.205 16 7. Grootjen-Dekker 50.029 19 8. Echtjaar Vermeulen 50.026 22 9. mevr. Hemelrijk-K. Vlas 49.564 26 10. D. en S. Hemelrijk 49.505 18 11. Vis-Eelman 49.501 14 12. J. P. Burger-J. v. Sikkeleras 48.580 20 13. J. Westdorp-P. Schagen 48.231 19 14. Dootjes-van Sijp 48.041 13 15. E. Westdorp-A. Kuiper 47.994 21 16. Echtpaar Vondel 47.591 14 17 J. v Sikkeleras-J. Kuiper 47.511 15 18. mevr. Krijnen-J. Barhorst 47.102 12 19. De Jong-de Ruyter 47.031 14 20. Bekkers-Maas 46.419 18 21. Kuiper-Schagen 45.608 12 22. Hoep-Swaerts 44.894 7 23. Stolk-v.d. Meer 43.767 10 24. C. Grootjen 42.284 13 RAAInplaa TT) t\ KLAVERJASCLUB DE GRA Uitslag 3de zesweekse: H- 1. P. v.d. Molen-C. v.d. Hoort 39.31 yoor 2. C. v.d. Slikke-T. Huisman 39.obelangs 3. P. Hartog-J. de Jong c 4. Echtpaar Bruin 37.6W10< 5. D. Zuidewind 37.2{Yf"^rz 6. mevr. Kooy-C. C. Barhorst 36.6$^ dar 7. Echtpaar Kramer 36.5' 8. J. Borgman-J. van Heerwaarde N. 36.5!_ 9. D. Ra ven-J. v. Dorp 36.3°argen 10. G. Geurts-A. Witte 35.1^— 11. A. J. Huisman-mej. Bagge 35.ll 12. dames Van Dorp-Kiewiet 35.0! 13. J. Jonkergouw.B. de Graaf 34.7t 14. C. v. Lenten-Kalbersen 34.0C- HET AGENDABUREAU VAN I STICHTING CULTUREEL WEIT*» 0,4 TEXEL Vllv Publikatie van reeds vastgesteld^ van uitvoeringen, vergaderingen eenkomsten. kiw c Maart 1961. «ftW.r Maandag 6, Den Burg, Cursusavond! Herv. Stichting v. Maatschappelijk* Woensdag 8, Den Burg, 40-jarig jufcw Doopsgezinde zusterkring Den Buif Woensdag 8, Den Burg, Cursu Spel en sport. Woensdag 8, Den Burg, Coöp. Aai ver, Ir. Jorritsma spreekt over teej suikerbieten. Donderdag 9, Den Burg, Toneel:n r rijks H.B.S. Fe Vrijdag 10, Den Burg, R.K. Ontwikw iar1 Zaterdag 11, Oosterend, Ontwikk.-?^er Zaterdag 11, De Koog, uitvoering j vereniging. Maandag 13, Den Burg, Optreden nettentheater Bert Brugmans. Maandag 13, De Cocksdorp, Ven tingsbij eenkomst over Akkerbouw. C. Zijdewind. Dinsdag 14, Oudeschild, Ontwikk.- Dinsdag 14, Den Burg, Vrouwenb. Woensdag 15, ledenvergadering Boerenleenbank. Woensdag 15, Oosterend, Lezing Boshardt. Woensdag 15, Oosterend, Ned. Mannenvereniging. Donderdag 16, Den Burg, verg. tenni Donderdag 16, Den Burg, Fotoclub Zaterdag 18, Den Burg, Regionale b| komst P. v.d. A. Zaterdag 18, Den Burg, Interkerk filmavond. Zaterdag 18, De Koog, Uitvoering Advendo. Zaterdag 18, Oosterend, forum ovejj Br. haringvisserij. blad Maandag 20, Eierland, Plattelandse, Dinsdag 21, Den Burg, Ouderavond Dinsdag 21, Excursie naar Huishoudt» Pe Woensdag 22, Den Burg, R.-K. Ontijl r kelingsclub. bare li Donderdag 23, Den Burg, R.-K. Vim*ni /er, afd. Gilde. Rotter breng Zaterdag 25, De Waal, lezing overme( ruimtevaart. L£end Dinsdag 28, Den Burg, schoolcoa? PPI,„ Trio Piet Honingh. Dinsdag 28, Den Burg, Vrouwenb. Hf" Donderdag 30, Den Burg, Plattelandse Q Donderdag 30, Den Burg, Fotoclub April 1961. Dinsdag 11, Oudeschild, Ontwikk.-clJVrijds Dinsdag 11, Den Burg, Vrouwenb. 1 Donderdag 13, Den Burg, Fotoclubjj Zaterdag 15, De Koog, Zanguitvw „Advendo". Zaterdag 15, De Cocksdorp, feesta| Sportver. Cocksdorp. Woensdag 19, Den Burg, R.-K. Ontlede kelingsclub. zangb Zaterdag 22 en zondag 23, Den Weekend voor jeugd van 15 jaarF] ouder C.J.O.T. Dinsdag 25, Den Burg, Vrouwenb. ftmi Woensdag 26, Den Burg, R.-K. Vrouw; bond afd. Gilde. is i Donderdag 27, Den Burg. Plattelands Donderdag 27, Den Burg, Fotoclub Mei 1961 Maandag 1, Oudeschild, Meifeest Maandag 8, Den Burg, Postzegelclub Woensdag 10, Den Burg, Fotoclub Maandag, 22, Den Burg, Wandeltocht! Duinkanters" Donderdag 25, Den Burg, Fotoclub Zend vroegtijdig Uw advertenties in! TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér ƒ0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. ƒ0,20 meer. Moesappelen, 7 kg. voor ƒ1,Huisman, De Veen, telef. 2203 Voor behang naar koeper Tel. 2264 - Zolderopruimingen, lompen, metalen en oud ijzer. J. Jongedijk, Schil derend 60, tel. 2777 Neem een 1ste klas kleer maker, niet duurder, wel beter. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom- kampstr. 8, Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel. Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Te k elektr. wasmachine houten kuip f30, ledikant met zga.n. spiraal compl. f30, tafel f5, naaimachine tafel f5, dressoir f 15 en linnenkast f 15 M. v. Houte Schoolstr. 6, Oosterend Te k. gevr. voetbalschoe nen m. 39. Jelle Westdorp De Cocksdorp 46 F Te K. 2 fauteuils en 4 stoelen f 15. De Vries, Schoonoord singel 12 Goed tehuis gezocht voor lief jong hondje. Hoeve Rembrandt tel. 253, Oosterend Te huur moestuin, kippenhok en varkenshok. P. Kok, Hogebeig B54 Con sumptie aardappelen te k Jac. de Visser, P.H. Polder H 17 - Nog een beperkt aantal amaryllisbollen te k rood, wit, zalm en orange A. van Strien, Wilh laan 94, tel 2904 Met blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon er, broertje Sible Sieb Waayer N. Waayer—v.d. Vis Neja Texel, 27 februari 1961 Peperstr. 25, Oosterend Nico Bakker en Guur v. d. Vis hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 10 maart 1961 nm 3 uur ten gemeentehuize te Den Burg, Texel. Den Burg B 185 A Oost O 78 A Texel, feb'uari 196! Receptie van 4,30—6 uur in het geb. v. Chr. Bel. te Oosterend. Toekomstig adres „Buiten- heim" Kogerweg B 184, Den Burg Heden overleed ziekenhuis „St l.idi na" te Den Helder, geliefde broer, zwa| en oom Reijer Brouwei in de leeftijd van 80". Oosterend Wormer 'l 24 febr. 1961 Wed. A. Griek— Brou1 Fam. H. Brouwer De begrafenis hi plaats gehad op dinsi 28 febr. op de Ni Herv. Begraafplaats: Oosterend. v< 1 org o M.! Bij deze betuig ik i hartelijke dank vooi belangstelling en hehnt leven tijdens de ziektf het overlijden van geliefde en zorgzamer der MAARTJE VLAS \q{ In het bijzonder aan Elias voor zijn hulp, Beerthuis voor zijn vuldig bezoek en woo van troost. Mevr. Sn' Dogger en mevr. Eek de Ridder voor huns| tane hulp Aan de t voor het medeleven tij haar langdurige zieklt Verder dragers en kl oplegsters voor de li eer de overledene bewt P. Eelmi De Ruijterstraat 36, Telt Oudeschild U

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2