goed boek GRASMACHINES grasmachine ☆☆☆☆☆☆ft ☆☆☆☆☆☆ft schilderalleszel D. J. ROEPER ook even om de koffie bij Kooiman In het paviljoen Jan Ayeslaj PATER WITTE TER AARDE BESTELD Pater Witte is woensdagmorgen in het klooster van de Paters van de H. Geest te Gemert met zeer grote plechtigheid begraven. Het klooster is en oud kasteel, door 2 slotgrachten omgeven. Een gedeelte van het slot is tijdens de oorlog verwoest, doch nu weer opgebouwd. 'De teraardebestelling was enige dagen uitgesteld, omdat de Pater Provinciaal der Orde in het buitenland verbleef en deze er op stond zelf de H. Requiem Mis ter intentie van Pater Witte op te dragen. De priesterstudenten van Gemert, in vereniging met alle aanwezige broeders en paters, zongen de Gregoriaanse ge zangen tijdens het binnendragen van het stoffelijk overschot in de Kapel, de H. Requiem Mis en het ten grave dragen. Machtig weerkaatsten de gezangen tegen de oude muren van het kasteel, wat op de aanwezigen, in deze zeer luisterrijke en eerbiedwaardige omgeving, diepe indruk maakte. Onder de aanwezigen waren verschei dene Oversten van afdelingstehuizen der Orde, evenals enige paters die met hem in Afrika in de Rooms-Katholieke Missie gewerkt hadden en nu in Holland ver bleven. De Orde legt zich speciaal toe op het onderwijs. Pater Witte ontving, reeds na 15 jaren hard en moeizaam werken voor zijn buitengewone prestaties op dit gebied de burgeronderscheiding in The Most Excellent Order of the British Empire, met name: Officer of the British Empire. Hij droeg voortaan de eretitel: Honorary Sir. Slechts weinigen hebben de betekenis van deze onderscheiding begrepen. In naam stond hij nu hoger dan de Gouver neur van Kenya en moest hij samen met deze bij officiële gelegenheden parades afnemen. Als het echter enigszins kon trachtte hij zich aan deze plicht te ont trekken. Pater Witte bleef de eenvoudige, hard werkende priester. In zijn 15 missieposten richtte hij diverse lagere scholen, maar vooral kweekscholen, zelfs ambachts scholen op. Over de 1500 leerlingen leidde hij op tot onderwijzer voor het middel baar onderwijs, de z.g. High Schools. Voor hij deze keer Afrika verliet, had hij contact opgenomen met de Hogere School voor Tropische Cultures in Ne derland, om colleges te kunnen volgen tijdens zijn verblijf in Nederland. Bij zijn terugkeer in Afrika zou hij dan een School voor Planters op kunnen richten, iets, waaraan in Afrika een dringende behoefte is. Het heeft echter niet zo mogen zijn. Onze Meester hierboven besliste anders. Te zijner intentie wordt er in de paro chiekerk van de H. Joannes de Doper in Den Burg op maandag 10 april om 's avonds 8 uur een Plechtige Requiem Mis opgedragen. Alle parochianen en allen, die hem gekend hebben, kunnen, door hierbij aanwezig te zijn, hun erkentelijk heid aan hem betuigen. Z.D.H.-NIEUWS Na het goede succes van de afgelopen week, nl. 40 en 30 overwinningen op de SVC-welpen en adspiranten, krijgen de welpen en adspiranten hedenmiddag bezoek van de Oosterend-jeugd. Het eerste speelde gelijk tegen BKC 3 11. Tweede paasdag speelt het eerste tegen het tweede een vriendschappelijke wedstrijd. S.V. DE KOOG Programma paasweekend: Cocksdorp 2-De Koog 2, aanvang 2.30 uur; De Koog a-Cocksdorp a, aanvang 12.00 uur. Beide wedstrijden worden op tweede paasdag gespeeld. RUIMTEVAART J.l. zaterdagavond hield Prof. Dr. C de Jager, medewerker aan de Utrechtse Sterrenwacht, voor een helaas gedeelte lijk gevulde zaal in het Dorpshuis ,,De Wielewaal" te De Waal een lezing over het zeer actuele onderwerp „Ruimte vaart". Toen enige jaren geleden de eerste raket met kunstmaan het wereldruim werd ingeschoten, verscheen dit met vet te koppen in de pers. Tegenwoordig zijn we al helemaal hieraan gewend. We we ten dat de Amerikanen en de Russen een wedloop houden. Zeer belangrijk is de brandstof van een raket. De huidige brandstoffen (o.a. vloeibare zuurstof, temp. 180° C.) kunnen de raket een snelheid geven van 3 km. per seconde. Om echter los te komen van de aantrek kingskracht der aarde is een snelheid nodig van 12 km. per seconde! Wil men dit bereiken, dan moet men gebruik ma ken van een 4-traps raket. De eerste trap krijgt een snelheid van 3 km./sec., de tweede 6 km./sec., de derde 9 km/sec. en de vierde de vereiste minimumsnelheid van 12 km./sec. Hierbij speelt ook weer een grote rol het gewicht van de raket. De huidige raketten kunnen als last mee nemen een tiende van hun eigen gewicht. Gaan we uit van een „Redstone", een Amerikaanse raket, die 10.000 kg. weegt, dan kan deze meenemen 1000 kg. Ook dit kan weer een raketje meedragen van een tiende van zijn gewicht, dus de derde trap weegt slechts 100 kg. Dit is niet veel, als we nagaan, wat er nodig is om een mens de ruimte in te sturen. Het blijkt wel, dat een eerste vereiste is, dat men de juiste brandstof vindt en dat de raketten zo licht mogelijk worden geconstrueerd. De tijd nadert, dat een mens de ruimte in wordt geschoten. Volgens de plannen had dit vorig jaar in december in Ame rika al moeten gebeuren. Daartoe zijn 9 Amerikanen speciaal opgeleid, die de laatste maanden iedere proefneming op Cape Canaveral bijwonen. Zij waren der halve getuigen van de geslaagde als van de mislukte lanceringen. Dan te weten, dat zij daarin hadden kunnen zitten. Gezien de berekeningen hierboven blijkt wel, dat, wil men een mens de ruimte insturen, men een raket nodig heeft van 1 miljoen kilogram! De vierde H.B.S.-NIEUWS Jaap Boersma uit Zuid-Eierland, leer ling van de rijkshogereburgerschool- Texel is door het Ministerie van O. K. en W. aangewezen om als vertegenwoordiger van Nederland deel te nemen aan een internationaal kamp in de Verenigde Staten. De uitnodiging gaat uit van de „Louis August Jonas Foundation Inc." te Walden, New York. Het doel van het kamp wordt op de volgende wijze om schreven: „to offer cultural and intellectual oportunities to boys of out standing ability, te work for increased knowledge of international problems and goodwill; to create an atmosphere which will foster high ideals and ethics in future life". Het is een eervolle onderscheiding voor de rijks-H.B.S. „Texel" en voor Jaap Boersma in het bijzonder, dat hij als Nederlandse leerling is aangewezen. GEZELLIGE AVOND Dinsdagavond komen leden van de Volksdansgroep Texel bijeen in Jeugd herberg Panorama. Een ieder, die deze dansavond wil bëzoeken, is van harte welkom. Medewerking wordt verleend door 15 trekkers en treksters, die voor een week werkzaam zijn in en om Pano rama. WIE HEEFT ER WAT VOOR DE GYM? Leden van de gymvereniging Oosterend halen gaarne oude kranten, tijdschriften etc. bij U vandaan. Even een berichtje aan de heer J. Daalder, Vliestraat, of mevr. Rentenaar en voor het verdwijnen van al Uw overtollige spullen wordt zorg gedragen. PALMPASEN IN OUDESCHILD Ook te Oudeschild in Palmpasen ge vierd onder grote belangstelling van de jeugd. Het was weer een fleurig en kleurrijk gezicht al die versierde Palm paasjes. Na afloop van de wandeling door het dorp werd in de R.-K. Volksbond een vrolijk filmprogramma vertoond, dat zeer in de smaak viel. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 1 april Den Burg, Oranjeboom, 3 uur Meeting Partij Texels Belang. Maandag 3 april (2de paasdag) Den Burg, Wandeltocht De Duinkanters Den Burg, Start puzzelrit MAB-club Woensdag 5 april Den Burg, „Casino", Kinderfilm „Lassie komt thuis" van Bestuurdersbond NW. Den Burg, De Graaf, Kadervergadering C.N.V. om 8 uur. Vrijdag 7 april Den Burg, Café Nota, de heer M. Mantje houdt lezing over „Natuurbescherming in de praktijk". TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 is vrij. Het 2de elftal gaat een vriendschappelijke wedstrijd spelen op 2e paasdag tegen een jeugdelftal van Oos- terend. De wedstrijd begint om 2.00 uur op het terrein van Oosterend. De junioren gaan 2e paasdag op bezoek bij HCSC-jun. Dit kan en zeer spannende wedstrijd worden, als we bedenken, dat HCSC tot op heden één verliespunt heeft en wij twee verliespunten. Daarom Boys, concentreer je volledig op deze ontmoe ting en geef je gedurende de hele wed strijd voor de volle 100% Tracht dit tot een mooie en sportieve strijd te brengen, door met 11 man te spelen in een team verband. Snel reageren en samenspelen is het devies. Vertrek 10.30 uur van het postkantoor. Succes, Boys. Boys a speelt om 12.00 uur thuis tegen Texel a op 2e paasdag; Boys welpen om 1.00 uur tegen Texel-welpen op het Boys- veld. trap (capsule met mens) weegt dan 1000 kg. Men is er in geslaagd de gewichts verhouding al wat gunstiger te maken. Er zijn raketten, die een vierde van hun eigen gewicht kunnen meevoeren, zodat de vierde trap van een 10 tons raket plm. 150 kg. weegt. Om de aarde zweven thans een dertig tal kunstmanen en nog ongeveer vijftien stukken (brokken, hulzen). Al deze kunst manen worden geregeld waargenomen door de Sterrenwacht te Utrecht, bijge staan door amateurs. Het is moeilijk om de baan van een kunstmaan voor meer dan 4 dagen te voorspellen. Dit komt door het luchtlaagje dat zich op die hoogte nog om de aarde bevindt. De Russen hebben reeds succes gehad met het zenden van een raket naar de maan. In september 1959 's avonds om 2V2 min. over 10 kwam de raket op de maan terecht. Enkele sterrenwachten hebben dit kunnen zien! Zij zagen een donker wolkje, dat even later weer verdween. Men veronderstelt, dat de raket neer kwam op een plaats, waar onder de „maankorst" gas zat, dat explodeerde. Normaal gesproken, had men, gezien de toestand op de maan, niets mogen zien. De Amerikanen hebben het plan in augustus of september maandelijks een raket naar de maan te sturen. Het doel is de maanbodem te onderzoeken. Zullen aanvankelijk „harde" landingen worden uitgevoerd, later zullen dit „zachte" landingen zijn. Langzamerhand hoopt men dan instrumenten over te brengen naar de maan, bijv. een seismograaf, om te onderzoeken of, en in hoeverre, de maan vulkanische verschijnselen kent. Dit zal geschieden in 1963. In 1965 of 1966 hoopt men in staat te zijn een elektrische auto over te schieten, welke, volgeladen met instrumenten, vele gegevens zal kun nen overseinen, waarna men tegen 1970 mensen op de maan wil trachten te laten landen. Wanneer men nagaat, dat de zon kant van de maan een temperatuur heeft van 120° C., terwijl op 40 cm. onder het oppervlak een temperatuur heerst van 40° C., dan vraagt men zich eigenlijk af, wat de mens daar moet zoeken. Bo vendien loopt men de kans meteoorste nen met een snelheid van 50 km. per seconde door zich heen te krijgen! Door dat n.l. de maan geen luchtlaag heeft als de aarde, verbranden deze stenen niet. Doordat de maan miljarden jaren, uur na MEVROUW LUBERTI NAM AFSCHEID De Koog Op de Ouderavond van de kleuterschool „Het Mierennest" hanteer de mevr. Luberti voor het laatst de voor zittershamer. Vanaf het moment, dat zich een commissie vormde tot oprichting van een kleuterschool te De Koog is zij voor zitster geweest en haar bezielende geest heeft velen aangespoord tot aanpakken. In haar openingswoord memoreerde zij, dat de weg van de kleuterschool niet al tijd over rozen is gegaan. Door ziekte van de leidster zijn er, in de 2Vt jaar dat de school bestaat, 6 verschillende leerkrach ten geweest, wat vooral voor de kinderen niet erg prettig is. Na de paasvakantie hoopt juffrouw Scheepmaker, na een half jaar ziekteverlof, weer te beginnen en zij dankte de tegenwoordige leidster, 1 juffrouw Verstegen, voor alles wat deze in het belang van de kinderen en de school had gedaan en bood haar namens bestuur en kleuters een boeket bloemen en een doos chocolade aan. Vervolgens brachten secretaris en pen ningmeester hun verslag uit, waarna de bestuursverkiezing volgde. Mevr. Luberti stelde zich niet meer beschikbaar en door vertrek van mevr. Wensvoort was nog een vacature ontstaan, zodat er 2 nieuwe leden gekozen moesten worden. Gekozen werden mevr. P. Koorn en de heer P. Oosterhaven. Bij de rondvraag werden verschillende interne zaken besproken. Hierna nam de secretaris, de heer A. Schoo, het woord om mevr. Luberti te danken voor alles wat zij gedaan had. Veel moeilijkheden waren er geweest, maar steeds wist zij ze te overwinnen. De goede verstandhouding met het Gemeen tebestuur was voor een groot deel haar werk. Namens bestuur en ouders bood hij haar een grote foto van de school en een plant aan. Na de pauze werd de film van de ope ning van de school vertoond, waarna het werk van de kleuters nog werd bezich tigd. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 2 april op cm 6.14 uur en gaat onder om 19.14 uur; 5 april op om 6.07 uur en onder om 19.20 uur. Maan: 1 april V.M.; 8 april L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 1 apr. 8.54 en 21.08; 2 apr. 9.29 en 21.41; 3 apr. 9.59 en 22.16; 4 apr. 10.31 en 22.48; 5 apr. 11.01 en 23.15; 6 apr. 11.30 en 23.43; 7 apr. 12.02 en 8 apr. 0.16 en 12.44. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. ERNSTIGE BOTSING De heer Slot reed met zijn auto op de Hoofdweg en kwam vanaf De Cocksdorp. Vanaf de dreef van „Padang" kwam de heer Tuinema op zijn bromfiets. Deze kon de naderende auto niet zien door een huisje, dat het uitzicht belemmerd. Het gevolg was dat de bromfietser door de auto werd geschept. De brommer kwam onder de wagen en de heer Tuinema werd in de berm geslingerd. Hij kwam er bij zonder gunstig onder vandaan. De auto werd slechts licht beschadigd. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. ONDER DE POMP D'r wös puur liefhebberee fóór dót koetje bee dót boertje op de Kóógerweg. Gien wónder, skeen ók een bezonder soort te weeze. De leste kóópman hód 't over een skorriemorrie. 'Hèèw jee 't ók hóórd. De hééle ge- meenteplóntsoenediinst wórt óphééve! Hoe, dót so? De skoolkienders kenne 't veul vlugger! (Ingezonden door comité Texels Belang) uur, door meteoorstenen is gebombar deerd, is het maanoppervlak geploegd tot stof. Op Venus, waarheen de Russen al een raket stuurden, welke deze planeet slechts op 100.000 km. passeert (voorwaar een prestatie) is de toestand niet veel beter. De oppervlakte is kokend heet en droog. Er zijn geen oceanen. Al het water zit in de lucht, in regenwolken. Het regent er aan een stuk door. Bij nadering van het Venus oppervlak stijgt het regen water weer als wolken stoom op. Wat moeten wij, mensen, daar in hemelsnaam doen. Zelfs het Hollandse klimaat is dan nog niet zo slecht. Op Mars, onze andere buurplaneet, is de toestand iets gunstiger. Mars heeft polen, met een ijslaag van enige centi meters dik. Deze kunnen in minder dan een dag verdwijnen. Enige jaren geleden heeft men dit kunnen constateren. Men heeft ook kleurverschillen waargenomen in lente en herfst, zodat dit kan duiden op plantengroei, waarschijnlijk laag ontwik kelde mossoorten. De temperatuur is on geveer 10° C., terwijl de nachten afkoe len tot plm. 50° C! Op Mars is weinig lucht aanwezig, zodat de mens zuurstof moet meenemen. Zijn er levende wezens in het heelal? Er zijn vele sterrengroepen, waarvan ons zonnestelsel er slechts een is. Men schat het aantal sterrenverzamelingen op onge veer 100 miljard! Deze staan miljoenen lichtjaren bij ons vandaan. Het licht gaat met een snelheid van 300.000 km. per se conde, zodat men zich de afstanden in het heelal niet kan voorstellen. Toch zijn er geleerden, die ervan uit gaan, dat er gens in die onmetelijke, onbegrensde ruimte leven is. Men heeft zelfs een taal ontworpen om met die mensen con tact op te nemen. Het klinkt natuurlijk fantastisch, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ook andere wezens radio- seinen kunnen uitzenden en opvangen. Prof. Dr. C. de Jager beëindigde zijn levendig betoog met het aanhalen van de relativiteitstheorie van de beroemde ge leerde Prof. Einstein. Deze geleerde zei: „Als en raket snel genoeg gaat, gaan de klokken en het leven in deze raket lang zamer lopen". Dit betekent dus, dat, wanneer men na een raketvlucht van enige jaren, bij terugkeer op aarde, be groet wordt door een zeer oud mannetje, dat je kleinzoon blijkt te zijn! WELKOM MET DE PAASDAGEN Zondag en maandag, eerste en tweede paasdag, zal het Texels Museum geopend zijn. De directeur, de heer G. de Haan, en zijn staf zullen U gaarne welkom heten. Ieder jaar is er weer wat nieuws te zien, zodat een bezoek voor een ieder de moeite loont. De eerste paasdag geopend van 2-6 uur; tweede paasdag van 9-6 uur. Maakt U ook Uw gasten er even op attent? FILMNIEUWS: Zaterdag- en zondagavond: „DE GROTE CARUSO" In deze film ziet men hoe de legenda rische figuur van Caruso met zijn goede stem de harten van 's werelds schoonste vrouwen veroverde. Enrico Caruso wordt als zoon van arme ouders in 1873 te Na pels geboren. Reeds als jongetje van 10 jaar valt zijn bijzonder mooie stem op. Deze stem wordt geschoold in het kerk koor. Hij belooft zijn moeder op haar sterfbed zijn door God geschonken stem verder te ontwikkelen. Later maakt hij ook een succesvolle toernee door de Europese hoofdsteden. Het is een romantische geschiedenis van een straatzanger, die eens de grootste tenor aller tijden zou zijn. Zondagmiddag: „THE SHOW IS ON" De sensationele circusshow met een dol vermakelijk verhaal, verfilmd in een adembenemend tempo. In de hoofdrol de Tjechische acteur Jaroslav Marwan. Nederlands nieuws O.a. Amsterdam, 50-jarig bestaan van „de joodse invalide"; Utrecht: de 76ste jaarbeurs. Prinses Marijke opent nieuwe hal; Sittard: folkloristisch gebruik „krombroodjes rapen"; Hengelo: Veld huizen wint veldloop; Gorinchem: Ope ning van nieuwe verkeersbrug door Ko ningin Juliana. Wereldnieuws O.a.: De Congo-conferentie op Mada gascar; De ontvoerders van Eric Peugeot gevangen; Volkstelling in een mieren hoop; Een ideale auto, die nog niet te koop is. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN I Eerste paasdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Paascollecte 19.30 uur ds. Froentjes, zangdienst n m.m.v. het dameszangkoor. Paascollecte De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Paascollecte Den Hoorn 10.30 uur ds. Wolfensberger I Paascollecte De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg Paascollecte De Waal 11.00 uur ds. Waardenburg D Paascollecte Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis I Paascollecte Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis Gezinsdienst, Paascollecte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. De Lange 3 uur ds. Scholten I Oosterend 10 uur ds. Schol ten 3 uur ds. De Lange GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst y DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Oosterend 10 uur da. Reinhold De Waal 11.15 uur da. Reinhold Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis, Ge- meenschapp. dienst mei Hervormden Tweede paasdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Interkerkelijke dienst De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan. Dienst met de Zondagsscholen. Den Hoorn 10 uur ds Wolfensberger Paascollecte Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis |t Gezinsdienst. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Gemeenschappelijk» dienst in de Herv. kerk. hu Oosterend 10 uur Jeugd-Paasdienst de DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Gezamenlijke dienst in 'e de Hervormde kerk. - Den Hoorn 10 uur ds. Van Bilderbeek HERV. GEMEENTEN WAAL EN KOOG Doopaangifte zaterdag 1 april (heden) om 2 uur in de pastorie te De Koog. Voor een LANGEVELD DE ROOU N.V. TEXELAAKTJES Te koop gevr. een kinder zitje voor achter op de fiets. J. Zijm, Westergeest B66 Te k. aangeboden voetbalschoenen m. 39 en lage bruine jongens schoe nen z.g.a n. m. 40 W. v. Beierenstr. 15 Te koop 2-jarige stamboek pony, A. v.Boven tel 2721 Te koop houten W C. C Eel- man Kamerstr. 1 Te koop puik beste aardappe len ziek vrij en geen blauwe worden thuis bezorgd P Beers Molenstr. 30 Den Burg telf. 2913— Te koop aangeboden 3delig2-pers binnen veringsbed, een doorbrandfornuis, Essefairy 45 weck flessen 1,5 liter 1 paar gymschoenen m.40 1 keer gedragen Lijnbaan 31 Den Burg—Omruimte te maken jonge legkippen te koop br. 1960 in volle leg v.d. Ban De Koog tel 352 Aangeboden 2 als nieuwe zware snelbrom- mers 1961 p.l.m. f300,-be neden nieuwprijs Burgwal 31Den Burg Te koop 2 pers slaapkamerameuble ment, dressoir overgordij nen, tafelkleed, 2 keuken stoelen en vloerkleed. W. v Beierenstraat 11 je stuurt toch ook je Persil emmertjes naar de Gym in Oosterend? Ja, natuurlijk want dan krijg je per kerende post de theedoek of wat je hebben wilt en de porto kosten ver goeden ze ook nog J.Daal der Vliestraat of Rentenaar Peperstaat Te koop 2 ton erwtenstro. J G. van Maldigem Jachtlust - Te koop lange en korte leren jas J. Verberg, Koger- straat 50 Te k restant combinestro tarwe, gerst. S. C. Keijser Korenschoof Te k. 2 p. voetbalschoe nen en basketbalschoenen leeftijd 7, 10, 12j. billijke prijs Moerbeek Hogerstr. Aangeb enige werk kleding w.o. zo goed als nieuwe blauwe broek en kiel, manchester broeken, falcon regenjas, blauwe oxfordjas, kort manches terjasje (bonker) en voet balshort flinke maat gr zwart alles in goede staat bevr. Molenstraat 79 Onze grote sortering „Sico" en „Brill" gazonmaaiers hebben alles voor De meest verkochte ma chines in Nederland. BARKER'S IJZERHANDEL Tel. 2767 Laat nu uw nazien en slijpen op onze speciale, daarvoor ingerichte slijpmachine. Gratis halen en brengen. Bakker's Ijzerhandel Telefoon 2767 Moesappelen, 7 kg. voor ƒ1,Huisman, De Veen, telef. 2203 Voor behang naar koeper Tel. 2264 Zolderopruimingen. lompen, metalen en oud ijzer. J. Jongedijk, Schil derend 60, tel. 2777 Als Umet overleg koopt, dan koopt u onze maat kleding. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, telef. 3615. Elke week op Texel Grote sortering hout, schroten, latten, ge schaafde en geploegde ribben, asbestplaten, ge galvaniseerde en licht- platen. Franco thuis. Con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zonen, Wilhel- minalaan 17, tel. 2356 - P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Wij hebben een grote sortering zacht- en hard board, tegelboard, massa- nieten enz. enz. tegen concurrerende prijzen. Franco thuis. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Deunv. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika. Canada enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Enige kennisgeving voor Texel Getrouwd Hans Koolhaas en Hannie Blok Rotterdam, 30 maart 1961 Toekomstig adres Ampèrestr 7 I, Amsterdam (O) Met grote blijdschapgeven wij kenuis van de geboorte van onze dochter Janette Hermina Janine T. C. Vlas-v. d. Vlies' C. Vlas 1,1 Dr Eykmanstraat 17 :rd Amstelveen I Tijdelijk: Eibernest Amsterdamseweg 242 Amstelveen, 29 maart 1961 Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Maarten Willem M. Bruijn T. G Bruijn-v. Wijk Hanneke en Peter Den Burg-Texel 29 maart 1961 Parkstraat 22 sp ei Hoezee I Lang leve |oop en Gré Aan alle belangstellenden^ met de thuiskomst van mijnF vrouw, zeggen wij hartelijk!,' dank fam. Jac. Bonne Burgwal 14 Den Burg Texel Hiermede betuigen wij onzr hartelijke dank voor alk medeleven in de laatste maanden en voor despon- tane hulp met het werk fam. G. Bakelaar Den Hoorn 85 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken vat belangstelling bij ons 4C jarig hnwelijk ondervondet KI. Boon G Boon-v.d. Zwaard Den Hoorn 79 Ga uw woning gezellig maken met Vraag gratis brochures kleurstalen en advies bij Warmoesstraat 81, Den Burg, tel. 2264 Komt u met de pasen r~

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2