streekonfwikkelinq Keurslager Demonstratie 399.-/; Ontwikkelen en afdrukken Woensdag gehaktdag EYK GOËNGA De graslanddag wordt gehouden op donderdag 27 april a.s. u rijdt weg zonder trappen de fiets die HELEMA AL vanzelf gaat Dokter H. Schalkwijk afwezig van 28 april t.m. 15 mei prima consump tie-aardappelen kippenhok SINT JORISDAG 1961 Zondagmorgen waren alle padvinders van het eiland op de Groeneplaats aan wezig. Voor de Boerenleenbank was een grote vlaggemast geplaatst. Drie vlaggen gingen naar boven: De Hollandse Drie kleur, de vlag van De Zwalkers en van de St. Jeroengroep. De wet van de Pad vinders werd speciaal naar voren ge bracht. Burgemeester C. De Koning sprak bij deze vlaggenparade een speciaal woord tot de jongeren. Jammer, dat later op de dag het weer zo slecht werd, maar gelukkig konden de kampvuren toch nog plaats vinden. NUMMERS NOG NIET AFGEHAALD Tijdens de Winkeliersbeurs te Den Burg zijn diverse waardebonnen uitge reikt. De volgende nummers zijn nog niet afgehaald: 96, 178, 373, 395, 468, 1350 en 1585. De waardebonnen kunnen wor den afgehaald bij Boekhandel Langeveld De Rooij. TERUG OVER DE GRENS De Rijkspolitie Texel heeft dinsdag twee jongens, 16 en 17 jaar, terugge bracht naar Wiesbaden. Deze jongens waren met toestemming van de ouders vertrokken naar Nederland. Later vonden de ouders het echter raadzaam dat de knapen terugkwamen. De Rijkspolitie heeft deze wens vervuld. Z AKENNIEUWS RAN S VLEESHOUW NAM MODERN SLACHTLOKAAL IN GEBRUIK De Cocksdorp Ran's Vleeshouw N.V, heeft maandagochtend 'n modern slacht- lokaal, annex worstkeuken en organen- lokaal, in gebruik genomen. De heer Brandsma, directeur Vétérinair-Hygiëni- sche Dienst der gemeente Texel, compli menteerde de onderneming en de uit voerders van de bouw met hetgeen hier tot stand is gebracht in het kader van de algehele modernisering van het slacht- wezen. De min of meer officiële opening voltrok zich rond het fraai gegroeide lichaam van een os, een produkt van hoeve „Axel". Het rund heeft jammer- genoeg niet kunnen constateren, hoe de glimmende tegels met het blanke vlees van het slachtoffer harmoniëerden, hoe mooi hij er bij opgetakeld werd aan een hoogst doelmatige constructie, hoog aan het plafond. Aannemer Joh. Zoetelief vroeg onze mening, waarbij zijn blik het antwoord weerspiegelde: „Mooi stuk werk!" De slager kan onder deze omstandig heden niet alleen efficiënt werken, maar eveneens de hygiëne op verantwoorde wijze dienen. En vooral om dit laatste is de modernisering van grote betekenis. Noemen wij ook de naam van de met selaar, de heer D. Trap, en het tegelwerk, dat de heer P. Kooper vakkundig ver zorgde. Een aanwist voor „durp". OUD-PAPIERACTIE ST. JEROEN We missen een oude kracht en daarom kunnen we ook de trekker niet meer ge bruiken. Dat is ook de oorzaak, dat U ons een tijdje heeft gemist. Een kleine re organisatie was nodig. Maar we gaan door en we hopen dat U al Uw oude spullen voor St. Jeroen beschikbaar wilt stellen. Voor oud papier; Schilderend i HARTELIJK DANK Zaterdagnacht (misschien wel zondag morgen vroeg) zijn de touwen uit de vlaggemast vertrokken op de Groene plaats. De Verkenners zijn er de „ge bruiker" zeer dankbaar voor, maar mis schien dat ze na het gebruik weer terug komen. DE TEXELSE LOOPSTAL Tijdens het radio-landbouwpraatje van dinsdagmiddag hebben vele Texelaars ge luisterd naar de heer Rutten uit De Eendracht. De heer Rutten sprak, hoe kan het anders, over de resultaten van zijn loopstal. TOCH VOORJAAR (HALF APRIL) 't Gordijn is weer eens opgetrokken. En schijnt de zon weer helder blij, Wel zijn we van al die kou geschrokken Was 't winter, of was 't welhaast mei. De bloemen staan allang te bloeien En de schoonmaaktijd is in volle gang, Bij beddenkloppen, of een fietstocht. Alom voelt men de voorjaarsdrang Wie vrij heeft kan eens fijn genieten, Al drijft een donk're wolk nog aan, Waaruit 't kan regenen, ja, gieten, 't Is met de winter nu gedaan. We zien het gras als 't ware groeien, De akker wordt opnieuw bewerkt, De lammeren zijn in 't veld aan 't stoeien, Zo is 't, dat men Gods almacht bemerkt. A. van Leeuwen-Boon BOERDERIJBRANDEN IN FEBRUARI In de maand februari 1961 zijn vijftien boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Vier van deze branden kwamen voor in Groningen, één in Friesland, één in Drente, twee in Overijssel, twee in Noordholland, één in Zeeland, drie in Noordbrabant en één in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht werd geraamd op ƒ636.405, Eén van deze branden werd vermoede lijk veroorzaakt door kafbroei, één door spelen met vuur; één door het hangen van een kleed bij een brandend petro leumstel; één door een lekke schoor steen; twee door kortsluiting, terwijl in negen gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen twee paar den, vijfendertig koeien, één varken, drie stuks kleinvee en 11.000 stuks pluimvee INGEZONDEN ERE WIE ERE TOEKOMT Aan dit spreekwoord dacht ik terwijl ik stond voor het (in mijn ogen) mooie front van ons oude Raadhuis. Want wat zag ik? Ons oude waaggebouw keurig in stijl gerestaureerd. Mijn compliment (en ik weet zeker, dat ik spreek namens vele Texelaars) aan Gemeentebestuur en aan hen, die er aan werkten. Uit de wijze waarop dit is gebeurd, spreekt liefde voor dat, wat wij, en vele vreemdelingen, niet graag willen missen. Wat zullen daarvan deze zomer, met op de achtergrond de poort van Hotel Texel of de gevel van hotel „De Oranjeboom" veel gewone en kleurenfoto's gemaakt worden. Want dat is een unieke foto Zullen die, (ofschoon het op zich zelf een mooi gebouw is) ook gemaakt worden van de nieuwe Boerenleenbank? Of van het gat wat gemaakt is tussen P. Uit geest en A. Poel in? Ik geloof het niet. Tesselaars, is Uw oog genoeg gericht op datgene wat Den Burg of andere plaatsen op ons eiland sfeer geeft? Dit is het, wat misschien onbewust de gezellig heid brengt en wat de vreemdeling boeit en trekt. Laten wij zeer, zeer zuinig zijn op oude gebouwen, laat het nageslacht iets moois na en laat dit in stand houden hiervan niet alleen over aan natuurmo numenten. Die kan ook niet alles. Wat U, gemeentebestuur, misschien nog wel kan? Jaren geleden verzocht ik of die ijzeren stok, waar men mee moet pompen, aan de pomp op de Stenenplaats, niet vervan gen kan worden door een echte pomp zwengel met knop. Het werd in over weging genomen. Kan dit niet voor zomer 1961? En, als de pomp dan in kleuren is op geschilderd, de tap vernieuwd en hij weer water geeft, oogst U veel dankbaarheid. En van de vele buurtbewoners, dat ze ('t werkt zo schoon zeggen de vrouwen) hun stoepen met dit water kunnen boenen; én niet in de laatste plaats van de honderden kampeerders en anderen, ouden en jon gen, die hun dorst kunnen laven aan de pomp. Voor hun een gebeurtenis. Want jaren lang worden hier zomers honderden foto's gemaakt, met de één drinkend en de ander pompend er op. Bezien de gasten straks thuis met hun vrienden deze er dergelijke foto's, dan zeggen deze laatsten: Wij willen ook naar Texel toe, want daar is naast het natuur schoon ook nog sfeer en romantiek. U dankend voor deze plaatsruimte voor een algemeen belang, J. Agter. SCHOOL VOETBAL 1961 Jongens, a.s. zaterdag 29 april gaat de schoolvoetbal rollen en maken we een begin met de eerste ronde. Een week later, dus op 6 mei, spelen we de tweede ronde, waarna we weten, welke vier ploegen in de finale zullen komen. Hier volgt het programma voor zater dag 29 april a.s.: Groep A, Texel-veld: 2.00-2.30 uur o.l.s. Den Burg-De Waal 2 35-3.05 uur De Koog-o.l.s. Oosterend ".10-3.40 uur De Cocksdorp- g.I.s. Den Burg 3.45-4.15 uur De Waal-o.l.s. Oosterend 4.20-4.50 uur De Koog-De Cocksdorp Groep B, Texelse Boys-terrein: 2 00-2.30 uur R.K. school Den Burg 1- C.V.O. Den Burg 2.35-3.05 uur R.K. school Den Burg 2- Oudeschild 3.10-3.40 uur Den Hoorn- R.K. school Den Burg 1 3.45-4.15 uur C.V.O. Den Eurg- R.K school Den Burg 2 4.20-4.50 uur Oudescnild-Den Hoorn Zorg tijdig aanwezig te zijn, doe je best en veel succes!! B. FILMNIEU WS Zondagmiddag weer Lachkanon. zo'n Formby „LEVEN IN DE BROUWERIJ" Wij zouden met een regel kunnen vol staan: George Formby als detective. Want de naam van deze lachkomiek is genoeg om te weten wat er zal worden vertoond. Ofschoon George werkzaam is bij een courant, is zijn enige verlangen zijn geschiktheid als amateurfotograaf te tonen. Hij toont dat ook en men moet werkelijk gaan zien hoe hij dat doet. Zondag- en maandagavond: Terence Morgan, Hazel Court en Robert Beatty in „FOTOMODELLEN EN CHANTAGE" Een Engelse film, die zich op het ken nelijk toch niet geheel voor de Franse policier gereserveerde pad des verderfs beweegt: zondige meisjes treden behalve voor de film ook voor de fotocamera aan, die hier wat schutterig wordt ge hanteerd door op avontuur beluste „high society". Naderhand moeten nieuwsgierige heren betalen voor foto's, die niet hun signa tuur, maar die van een louche chanteur dragen. Misschien niet zo'n bekend on derwerp voor Rank-regisseur John Le- mont, maar hij heeft toch spannend vak werk geleverd. Nederlands nieuws O.a.; Concertgebouw-orkest naar Ame rika, feestelijk afscheid op Schiphol; Zwemwedstrijden in Amsterdam, „Het IJ" wint J. P. Hauser-beker; Het Veer- sche Gat gaat dicht, le caisson op zijn plaats; Nieuws uit Nieuw-Guinea: Plech tige installatie van Nieuw-Guinea-raad. Wereldnieuws O.a.: De installatie van de Nieuw- Guinea-raad; Anti-Amerikaanse betoging in Lissabon; De geschiedenis van Adolf Eichmann; Tafeltenniskampioenschappen in Peking; Senegal onafhankelijk; Zwem wedstrijd voor varkens. De graslanddag wordt niet gehouden op vrijdag 28 april maar donderdag 27 april 1961 (morgen) op het bedrijf van de heer Jac. Dros, „Propagatie", Eierland. Een programma wordt U op het terrein gratis uitgereikt. Bij zeer slechte weers omstandigheden gaat de demonstratie niet door. GRONDVERKOOP De raad wordt in de komende vergade ring voorgesteld diverse percelen grond aan te kopen, die nodig zijn voor uitbrei ding en beplanting. Van de heer E. Vlessing een perceel ge legen aan de Kogerstraat, groot ongeveer 137 m2, voor een prijs van ƒ137,Deze grond is nodig voor de aanleg van de ver bindingsweg Kogerstraat-Pontweg. In Den Burg zijn ook diverse percelen nodig in het uitbreidingsplan voor bos- aanplant. Deze percelen zijn eigendom van: de heer en mevrouw T. Huisman-Kuiper, groot 250 m2. B. en W. stellen de raad voor dit aan te kopen voor ƒ750, van de heer en mevrouw H. van Boven- Huizinga, groot 170 m2, voor de prijs van ƒ510,—; van de heer en mevrouw J. Boon-Bos, groot 170 m2, voor ƒ510, van de heer en mevrouw P. Boon-Smit, groot 185 m2 voor ƒ555, van de heer en mevrouw W. J. Boon- Dros, groot 180 m2, voor ƒ540, De percelen zijn allen gelegen aan de Kogerstraat te Den Burg. Voorts stellen B. en W. voor in het be lang van de Volkshuisvesting, voor de som van ƒ2800,aan te kopen van mej N. Boon, wonende te Bakkum, een per ceel grond, ongeveer 197 m2 groot met de daarop staande woning en schuur, plaat selijk gemerkt Den Hoorn 97. Van de heren J. Jellema en C. Kuip te De Koog, grond gelegen aan de Badweg te De Koog. Van de heer Jellema een perceel grond 114 m2 voor ƒ342,en van de heer Kuip een perceel, groot 102 m2 voor ƒ306, BIJ ONS IN HET JAN LIGTHARTHUIS Verheugen wij ons en met reden, want nee, eerst mijn excuses aanbieden, dat ik al niet eerder blijk heb gegeven van onze vreugde en voldoening, voor het feit dat de aansluiting op de waterleiding, bij ons in de Prins historie is geworden. Lang gewacht, maar niet stil gezwegen, hebben we toch leidingwater gekregen, geproefd en deugdelijk bevonden. Wij mogen veronderstellen, sterker nog, per soonlijk mogen constateren dat die dank baarheid en voldoening ook bij de andere buren in de Prins, in hoge mate aanwezig is. Nou niet langer sjikaneren van zus en zo, en dat 't zo lang heeft geduurd. Wat weten wij simpele mensjes eigenlijk af, van wat er omgaat in de breinen der machtige technische plannenmakers? Wat zijn we toch ongeduldig uitgevallen, zelfs de meest gemoedelijke Texelaar verliest zijn evenwicht, als hij nu bijna een jaar de nieuwe pontweg bereid, zoals deze er nu nog bijligt. Zeker, goede vrienden 't is waar, dat men zich thuis gekomen, moet betasten of het hart nog wel op de goede plaats zit en met in de keel. Wacht maar burgers van Texel, nog een nachtvorstje en u zult zich langs welgebaande heir banen op geriefelijke wijze kunnen ver plaatsen, als de vele vierkante kilometers geasfalteerd zijn. Dan is ons schone eiland een stuk kleiner geworden, van wege de vele wegen en sloten. Weg zand, grint en paardepaadjes, .vant ook Texel kan de stuwing dezer tijd niet afremmen. Laat ons niet jammeren wat eens was, maar behoudt als bevol king uw karakter, daar is waarachtig niet voor nodig dat u een „mondje-over-de- grens" leert spreken, als u begrijpt wat ik bedoel. Mochten er onder u zijn die gebrek hebben aan levensruimte, en die zijn er, laat het u troosten, dat er zich nog zeer veel grond onder het waddenwater bevindt. Is er niet iemand geweest, die misschien min of meer ironisch heeft op gemerkt, dat „God de wereld schiep, be halve Nederland"! Terugkomende op het begin van dit epistel, doet het ons deugd te kunnen vermelden, dat we bovendien een tweede rij „bomen" rijker zijn geworden, zodat in de nabije toekomst tussen de bomen onze tenten nog meer beveiligd zullen zijn tegen de „somwijle" harde wind stoten. 't Heeft mij, eerlijk gezegd, enigszins verwonderd, dat m'n vriend Huib nog niet gekomen is, tot het schrijven van enige sonnetten, vanwege de verheugende metamorphose bij ons aan 't Horntje. Onder zijn wondervolle bezadigde leiding mochten we weer in Haarlem, met woord en beeld iets over ons werk vertellen. Tja, en dan is zowaar m'n vriend en collega Jan de Vries benoemd tot recrea tieconsulent op Texel. Ook een jovele jongen van de barricade in Jeugdzorg- land, wij zien hem node vertrekken bij ons uit Amsterdam. Hij heeft waarlijk niet in een van de makkelijkste volks buurten gewerkt, 't zal hem ook niet mee vallen zich van zijn jongeren los te scheuren Maar ja, hij wordt metterwoon een burger van Texel, maar ik mag nog steeds trots zijn op mijn „bastaardschap!" Voelt u 'm'k Hoop van harte, dat hij met zijn vrouw en kinderen spoedig zal acclimatiseren (wat wel mee zal vallen) en Texel van de a.s. nieuwe bur ger profijt mag trekken. Alzo, tot zover deze ontboezeming uit d'aloude Jordaan, met gevoelige dank voor de plaatsing. Waarvan acte! Joh. K. A. Schreuder Langeveld De Rooij TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér ƒ0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. ƒ0,20 meer. Onze maatkleding bevor dert Uw zelfvertrouwen. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. (02220) 2721. Te koop een schuur tje 3 bij 2.40 meter A. d. Vis Zoon, tel. 2356 - Te k puik beste aardappe len ziek vrij en geen blauwe worden thuis bezorgd P Beers Molenstr. 30 Den Burg telf. 2913 Moesappelen, 7 kg. voor ƒ1,Huisman, De Veen, telef. 2203 Voor behang naar koeper Tel. 2264 Zolderopruimingen. lompen, metalen en oud ijzer. J. Jongedijk, Schil derend 60, tel. 2777 Te koop kinderwagen ge broken wit hoog model bedje, boodschappennet f 25.- Tromp Hoekstraat 6 Oosterend Te koop 2 armstoelen, 1 spiegel J Brans Oosterend O 16 Te koop lederen vest maat 46 tot 48 adres Warmoes str. 29 Wie heeft Ria haar autoped gevonden? L. Huisman Oosterend Aangeb twee 2-persoons ledikanten (Engels en eikenhout) R Visser Wijde Bliek De Cocksdorp Te koop een hok voor bergruimte of voor kippen in prima staat afm. 2x3 m hoogte 1.80 en 1 40 m.M. C. Keyser, De Waal Te koop 2C0 kg poolgoed Pimpernel 45-50 J. van Heerwaarden K25a Koog Gevraagd gem. huisje voor 5 personen van 12 tot 20 of 23 aug Eickhorn Rem brandtkade 21 Utrecht - Opruiming 30 wolvlokma- trassen f 3,- weegschaal f5,- en broodrnachine f 25, De Zilvermeeuw eind Californiëweg Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Johannes (Hans) M. C. Hilverda— Schaatsenberg J Hilyerda Sietse en Jackie Vogeimient 6, De Koog Texel, 24 april 1961 Inse Bonne en Doris Hildebrandt hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders kennis le geven, dal op zondag 30 „pril vm 10 uur hun huwelijk ingezegend zal worden door de Wel eerwaarde heer ds A W. F. Waardenburg in de Ned. Herv kerk te De Koog Texel. De Koog, Kogerweg K 45 Berlijn, Calvinstr. 14 Receptie Kogerweg K 45 op zondag 30 april van 4 uur Toekomstig adres Kölr, Kalk, Kalk Mlilhei- merslr. 40—42 Duitsland Op 3 mei a s hopen onze lieve ouders P. de Wit Joh. de WitVisser dedag te herdenken waar op zij 40 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Gelegenheid tot feliciteren van 3—4 30 uur Vliegveld Restaurant Texel Heden nam de Here tot Zich onze geliefde broeder Jan Trap wedn. van J Brouwer in de ouderdom van 81 jaar. Namens de tam. Trap lam. Brouwer J Rademaker-de Boer Oosterend, Texel 21 april 1961 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 25 april jl. Enige en algemene kennisgeving voor Texel Hiermede geven wij met diepe droefheid kennis van het overlijden van mijn zo lieve vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Johanna Justina Elisabeth de Koning—van Ramshorst in de ouderdom van 54 jaar. C. de Koning A. Bouwknecht- de Koning H. Bouwknecht Nicole Frans Kees Jaap Jacky Wouter Christien Texel, 24 april 1961 Weverstraat 101, Den Burg De crematie zal plaats vinden donderdag 27 april om 15,00 uur te Westerveld. Het Vluchtelingencomité Texel geeft met grote verslagenheid kennis van het overlijden van zijn voorzitster Mevr. J. J. E. de Koning van Ramshorst Het comité stelt er prijs op teverklaren dat alle activiteiten die het heeft kunnen ont plooien, in zeer belangrijke mate door mevr. De Koning werden gestimuleerd en bezield. Haar grote inspirerende activiteit, ter leni ging van anderer nood, mogen velen een voorbeeld zijn. Moge het zo smartelijk getroffen gezin in deze uren troost putten uit de positieve levenshouding van de overledene. Bestuur en personeel der gemeente Texel geven met diepgevoeld medeleven kennis van het overlijden van mevr. J. J. E. de Koning van Ramshorst echtgenote van de burgemeester Talloze malen heeft zij de gemeente mede vertegenwoordigd en blijk gegeven van een intensieve belangstelling voor het wel en wee van de gemeente en haar personeel. Bij ieder contact toonde zij een diepe interesse voor persoonlijke omstandigheden. Op meerdere terreinen heeft zij voorts in het gemeenschapsleven hoogst nuttige initia tieven ondernomen en tot een goede voltooiing weten te brengen. Haar overlijden laat een leegte na, in het bijzonder voor haar gezin. Mogen de gezins leden troost en nieuwe inspiratie vinden in het voorbeeld, dat mevr. De Koning gedurende haar arbeidzaam leven steeds voor anderen is geweest. 500 gr. vleesgehakt 1 ZS zoals u het gewend bent *»wö 250 gram metworst De gehele week 3 slavinken 3 biefstuk tartaar 3 soorten vleeswaren in 2C0 gram keuze uit 5 soorten 0,88 1,08 1,78 0,98 Den Burg tel (02220) 2971 Den Hoorn tel. (02226) 252 's morgens om 9,30—12,00 uur, op het bedrijf van de heer |ac. Dros, „Pro pagatie" te Eierland. MQBYLETTE EN u hoeft niets te bedienen EN o stuurt licht EN O rijdt stabiel EN uw kleren blijven schoon I vraag da uitvoerige lotdar bi): met J AA verende 4<U- foorvork M. A. J. VONK Op zaterdag 29 april hopen onze lieve ouders C. Huisman en C. Huisman-v. d. Star hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen New-Zeeland J Huisman C Huisman-de Groen Der, Hoorn J. Huisman A Huisman de Groen P. Zijm H. Zijm—Huisman Den Burg J. v. Heerwaarden j. v. Heerwaarden Huisman en kleinkinderen TE KOOP Witte, „De Bemes" Tel. 02223-273 Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Te koop gevraagd in goede staat verkerend opp. plm. 60 m2. Brieven onder no 222 bur. v d. blad

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2