Eén week modekoningin 6*9$ FIINE SNIJWORST PRIMA CACAO tONGO SS»"** Macaroni ZU Vermicelli 19 AH-Slasaus Leverpastei 29 2óc£./tédudiz Vergelijk deze prijzen met wat u elders betaalt. Bedenk, voor alle AH-artikelen geldt: onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie - - Alleen nog deze week MALS ROOKVLEES 100 gram van 55 Yoor 49 PRIMA HONING per pot van 98 voor 89 ZELFR. BAKMEEL per pak 35Nu 3 pak 1 CHOC. PASTILLES per rol van 69 voor 59 De lekkerste Vrnchtentoffees ötf maakt u het leven goedkoper! BOUW RUILVERKAVELINGSBOERDERIJEN GAAT DOOR Een paar weken geleden vertelden we U iets over de voortgang van het werk van de ruilverkaveling. Een zeer belang rijk aspect van de ruilverkaveling, nl. de verplaatsing van boerderijen werd toen niet aangeroerd. Nu is het werkelijk niet zo, dat de Texelaars niet weten, dat er in het kader van de ruilverkaveling ook boerderijen worden gebouwd. Maar het blijkt ons toch telkens weer, dat lang niet iedereen in de gaten heeft van welke omvang dit is. We kunnen U en passant wel vertellen, dat de meeste leden van de Commissie, die met de uitvoering van de ruilverka veling op ons eiland is belast bij de aan vang van het werk ook niet heeft durven hopen, dat de „verplaatsing" van boer derijen zo'n omvang zou aannemen. Aan vankelijk was de animo ook zeer gering. Het blijkt ook echter hier, dat voorbeel den het doen. Verder moeten wij, naar ik meen ook niet vergeten, dat de hele ontwikkeling van het boerenbedrijf en ook die van het verkeer een stimulans is om te streven naar een doelmatig in gerichte boerderij in de onmiddellijke omgeving van de bijbehorende grond. De factor arbeid wordt steeds belang rijker en de moeilijkheden met het ver voer van vee langs de wegen worden bij het toenemend verkeer steeds groter. Op 't moment is het zo ver, dat 29 Texelse boerengezinnen een nieuwe ruil verkavelingsboerderij hebben betrokken. En wij menen wel te kunnen zeggen in c'lle gevallen tot groot genoegen van de bewoners. Toch betekent het betrekken van de nieuwe boerderij in enkele geval len een grote verandering. Wij denken hierbij aan de gezinnen, die in de afge lopen maanden het dorp Den Hoorn ver lieten om in de wijde ruimte van de Hemmer een nieuw begin te maken. Ook hier is de eerste indruk, dat men het zeker wel klaren zal. Bij de bouw van de genoemde 29 boer derijen blijft het in elk geval niet. Er wordt op het ogenblik gewerkt aan de bouw van boerderijen voor de heer M. Koorn, Oudeschild, S. C. Keijser, Nieuwe Spangerweg, R.-K. Armbestuur, Nesweg, P. Kikkert, Zuid-Haffel, en W. G. Com mandeur, Weezenspijk. De twee eerst genoemde boerderijen worden van het type, dat met Agrobouw wordt aange duid. Te oordelen aan de uitlatingen van landbouwers, die reeds nu kennis hebben genomen van dit type boerderij menen wij te moeten concluderen, dat er nog meer boerderijen van dit type op Texel zullen verrijzen. Als voordelen hoorden we noemen het naar verhouding grote grondoppervlak bij een niet al te grote hoogte. Ook de mogelijkheid om stal en schuurruimte op vrij eenvoudige wijze uit te breiden, in dien dit nodig is, acht men wel een voor deel. Toch zal men o.i. wel wat vreemd opkijken tegen het feit, dat niet alleen het dak van asbestgolfplaten is, maar dat ook de wanden van de schuur gedeeltelijk van dit materiaal zijn. Ook na de bouw van deze vijf boerde rijen wordt het programma van boerde- rijbouw nog niet afgesloten. Aan vier landbouwers is eveneens goedkeuring ge geven voor boerderijverplaatsing en het laat zich aanzien, dat met de bouw van deze boerderijen ook dit jaar nog kan worden begonnen. Ze zullen verrijzen in het Hoornder Nieuwland, de Grie, Jan Ayeweg en Fonteinsweg. Verder zijn nog aanvragen in behan- COLLECTE GEZAMENLIJKE MILITAIRE (STEUN)-FONDSEN De traditie van deze collecte is thans ruim 140 jaar oud. In 1820 gaf Koning Willem I een vergunning aan „het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewapende dienst in de Nederlanden, jaarlijks eens eene Collecte langs de huizen van alle Ingezetenen des Rijks met uitzondering van dezulken welke aan het fonds bijdragen, te mogen doen, mits dat de te doene Collecte algemeen in alle steden van het geheele Rijk plaats hebbe en op den bepaling, dat de tijd en wijze waarop dezelver jaarlijks zal plaats heb ben door de Subcommissiën met de Plaat selijke Besturen geregeld worden. Brus sel, den 16 November 1820. Willem". De Stichting Gezamenlijke Militaire Fondsen opgericht in 1948, heeft de tra dities van het bovenvermelde fonds naar de datum van oprichting als regel genoemd „Fonds 1815" overgenomen en heeft thans in meer dan 600 gemeen ten plaatselijke commissien, die jaarlijks trachten een huis-aan-huis-, dan wel een straatcollecte te organiseren voor het zuiverliefdadig doel, dat door deze fond sen wordt nagestreefd, die daarmede een nationale ere-plicht, die op alle Neder landers rust, naar beste krachten trach ten te vervullen. De Gezamenlijke Militaire (Steun-) Fondsen, kortweg „G.M.F." genaamd, verlenen niet alleen waar nodig steun aan oud-militairen, hun gezinnen en/of nagelaten betrekkingen, maar ook helpen zij bij de moeilijkheden, die vele van de dagelijks demobiliserende militairen bij hun terugkeer in het burgerleven onder vinden. Want wel tracht de Overheid deze zoveel mogelijk op te vangen en is haar welzijnszorg zover als die strekt uit stekend, doch zij is gebonden aan be paalde normen. Doen zich bijzondere ge vallen voor waarin zij geen hulp kan verlenen, dan is men op particulier ini tiatief alléén aangewezen. Nagelaten betrekkingen, die wel pen sioen genieten, maar soms ineens voor grote uitgaven komen te staan, vermink ten en ook kinderen van omgekomen mi litairen die, doordat zij hun vader ver loren hebben, niet in de gelegenheid zijn te studeren en die anders deze gelegen heid wel zouden hebben gehad, zij allen worden geholpen. Daarvoor zijn grote bedragen nodig. U weet nu waar het om gaat. Voor wie en door wie! Geeft dus in de komende meidagen de collectant van de G.M F. uw bijdrage en beseft daarbij, dat ook hij voor dit goede doel zijn bijdrage geeft, door zijn tijd daarvoor te offeren. Collectanten kunnen zich melden bij het Plaatselijk Comité waarvan het adres op het Gemeentehuis bekend is. deling voor de bouw van een boerderij in polder Waal en Burg en nabij het ge maal Dijkmanshuizen. We hebben goede hoop, dat ook met de bouw van deze boerderijen nog dit jaar een begin kan worden gemaakt. En ook dit zullen de laatsten nog niet zijn. Er „zweven" nl. nog diverse geval len, waarbij zowel van de kant van de betreffende landbouwer als van de zijde van de Plaatselijke Commissie gestreefd wordt naar verwerkelijking van de plan nen. We twijfelen er niet aan of er zullen ook hier nog wel een aantal „verplaatsin gen" uitrollen. Als we op dit moment de balans opmaken, mogen we o.i. de ver pachting wel uitspreken, dat als de ruilverkaveling op ons eiland een feit is geworden zo'n 45 nieuwe boerderijen ge bouwd zullen zijn. C. v. Gr. FEUILLETON 20. Maar Nancy had een gevoel of haar hoofd los op haar lichaam zat en zei haas- tig. „Wij zochten reeds naar u, om onze verontschuldigingen aan te bieden, met bij het souper aanwezig te kunnen zijn. Er wacht ons een drukke tijd en boven dien zou ik, met het oog op de bestellin gen van mevrouw Schuursma nu even wat aantekeningen willen maken". Er werd afscheid genomen. Monsieur Bernhard met groot respect in zijn ogen en mevrouw Schuursma straalde, omdat er zo vlug met haar wensen rekening werd gehouden. Toen ze zich hadden ver wijderd plofte Nancy met een lange zucht terug op de weelderige zitbank, zich af vragend, of Hans in overgrote ijver nog steeds naar monsieur Bernhard liep te zoeken. Voor haar was dit gesprek een marteling geweest en leek het urenlang geduurd te hebben. In werkelijkheid was het slechts een korte tijd en toch had het voor haar zo'n grote verandering mee gebracht. Hoewel haar hart niet geheel gerust zou wezen aleer mademoiselle aan alles haar goedkeuring had gehecht, voel de ze zich al een heel ander mens. Had ze nu maar moed genoeg om tegenover Hans open kaart te spelen, maar nee ze wilde nog geen afstand van hem doen Weliswaar hadden mevrouw Schuursma en monsieur Bernhard haar geaccepteerd als de plaatsvervangster van mademoi selle, maar als ze dit aan Hans bekend maakte, kwam van het een, het ander. Langzaam, maar zeker, zou ze haar be scheiden plaatsje in de huishouding ver raden en wat bleef er dan over van de schitterende verschijning, die ze deze avond was geweest. Als ze durfde, dan verdween ze nu, net als Assepoester en kon Hans met een van haar schoentjes langs de deur gaan leuren. Uiteindelijk zou mademoiselle de schoen passen en Hans zou het bedrog merken. Ze moest zelf glimlachen om haar dro merijen en op hetzelfde moment werd ze opgeschrikt door een joviale, maar harde -stem, die haar bijna juichend toesprak. Het interview Een keurig geklede heer, met het ge makkelijke optreden van iemand, die ge wend is veel onder de mensen te ver keren, kwam op haar toelopen. Hij maak te een correcte buiging en stelde zich voor als Sandten, journalist, verbonden aan het grote dagblad „Hollanddoor". Enigszins angstig gaf Nancy hem een hand die stevig en enthousiast gedrukt werd. Daarna vroeg hij met dezelfde grote levendigheid, of mademoiselle hem een vraaggesprek wilde toestaan. Het verzoek wekte nieuwe schrik bij Nancy. Wat stond haar nu weer te wach ten? Kwam er dan geen eind aan de ver rassingen. Ze had wel alle recht, te wei geren, maar wie weet wat zo'n eigenwijze journalist dan over haar zou schrijven. Het was raadzamer hem te vriend te houden. Terugleunend in de kussens zei ze met een vermoeide glimlach, „U kunt uw gang gaan" „Graaf exclusief mademoiselle, graag exclusief, u maakt me tot de gelukkigste -»ller stervelingen als u alleen ons blad net recht geeft op een vraaggesprek over deze show". „Goed, goed", ze wuifde met haar hand. Ze kon de belangrijkheid niel in zien, maar het was haar hetzelfde. Ze had trouwens geen moment aan de mo gelijkheid gedacht, dat journalisten ge brand konden zijn op een onderhoud met haar. Het kon niet erger worden dan het ?1 was. Och ja, toch wel. Ze moest vooral op haar woorden letten, want als ze zich in haar enthousiasme over de show liet gaan, dan zouden haar wel eens de dage- lijkse dorpsuitdrukkingen ontvallen. Voor zichzelf tag ze geen reden dit te verbergen, maar aan mademoiselle was ze verplicht de ervaren en vakkundige dame uit te beelden. Een klein beetje geluk had ze weer hard nodig en het was zaak goed op haar antwoorden te letten. Naar ze hoopte zou het de laatste vuurproef zijn en daarna zou ze zich vlug naar de vei lige beslotenheid van mademoiselles huis laten brengen. Daar, in haar eigen kamer tje zou ze eindelijk zichzelf kunnen zijn. „Wilt u misschien eerst iets gebrui ken?" vroeg Sandsten voorkomend Nancy dacht aan het glas champagne, dat haar heel even in een overmoedige bui had gebracht. Hoe kort daarop was, els een koudwaterstraal de opmerking van Hans, over het kopen van de model len, op haar gevallen. Nee, ze zou zich nergens aan wagen. Het was het ongeluk uitdagen. Kom, ze moest zich niet zo terneergeslagen gedragen. Tot nu toe Wie kien is koopt bij AH PER FLES SINAASAPPEL GRAM 35 100 GRAM 69 Ter kennismaking Nog deze week per potje van 1.69 voor 1.44 keuze uit; melk; puur;melk en puur gemengd; extra bitter 250 GRAM (ELLEBOOGJES) 250 GRAM gfl Vraag in uw AH- winkel naar de nieuwe Camping- Prijscourant Klaar-tcrwjjl-u-wacht-maaltijdcn Ruime keuze. Gemakkelijk om mee te nemen of in huis te hebben. Heel blik l.*9 Half blik 99 BLIK 100 GRAM 200 GRAM KWALITEITSGARANTIE Wanneer u een bij AH gekocht artikel niet èlkc cent waard acht die u er voor betaalde dan wordt, u door Albert Heijn het volle bedrag vergoed. Albert Heijn LAPPIE KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD 64. Wat er aan de hand was, kwam Bik kel eerder achter dan hij vermoeden kon, want op dat moment betrad de Dintel- steinse bevolking onder luid geschreeuw het plein. Bikkel zag dat ze Lappie vast hielden en het Meeuwenoordse beeld bij zich hadden. „Waarom is al dit tumult!" riep hij woedend uit. „Hij heeft ons beeld meegenomen!" riep men. „Dat is ons beeld!" riep Bikkel en hij wees naar het voetstuk. De mensen werden er stil van. Lappie keek zijn ogen uit en snapte er niets van. Alle ogen keken naar het beel op het voetstuk en dat op de grond. het vreemde was, dat ze precies gelij waren. Dezelfde hoed, cape, schoene gespen en zelfs net zo groot! mocht ze echt niet mopperen over de gang van zaken. Haar grootste schrik, on verwachts eigenares te zijn van een serie peperdure modellen, was naar alle waar schijnlijkheid al in iets goeds omgeslagen. Dus waarom al die zwarte gedachten. Met iets van haar oude levendigheid vroeg ze plotseling. „Waaraan heb ik eigenlijk de eer van een interview te danken?" „Het is ons opgevallen", antwoordde Sandten, „dat u met veel smaak diverse modellen kocht, meer nog het gemak waarmee u ze kocht. Doorgaans maken de inkopers notities en onderhandelen later. Volgens de dames in ons gezelschap was uw keus dikwijls zeer frappant en raak. Dat was alles bij elkaar voldoende voor mij, om enige inlichtingen in te winnen en in een apart artikeltje zou de sfeer van de show het duidelijkst getekend worden, dacht ik zo". Nancy knikte, ten teken dat ze het be greep en Sandten begon de vragen op haar af te vuren. „Hoe lang bent U reeds aan de zaak van mademoiselle Henriëtte verbonden?" „Ruim een jaar", zei Nancy en dacht, daarbij hoeft hij niet te weten, dat ik meer aardappels schil dan japonnen maak. „Heeft u reeds eerder inkopen gedaan?" Even stokte Nancy, maar dan vond ze, dat de boodschappen, gedaan voor de huishouding ook onder de inkopen gere kend konden worden en ze vond dat ze de waarheid geen geweld aandeed, toen ze antwoordde: „Jazeker, meermalen". Werkte U mee op het atelier of win kel, of misschien in de ontvangst- en pas salon?" „Op al deze plaatsen", zei Nancy en zag zich in verbeelding lopen met stof doek en ragebol. „Zo", zei Sandten verrast. „Zover ik het vak kan beoordelen, krijg ik de in druk, dat mademoiselle Henriëtte een buitengemeen talent in u heeft ontdekt". „Ze heeft die opmerking wel eens ge maakt", lachte Nancy. Direct daarop zei ze peinzend, „Ik hoop dat het zo zal blijven". Zeer bescheiden, geen eigendunk, schreef Sandten in zijn notities en vroeg daarna, „Heeft U reeds een ontwerp op uw naam staan?" Met een beetje trots dacht Nancy ai de geschiedenis met de freule en ze vow dat ze ook hier niet al te veel de waa: heid geweld aandeed, door te bewerei dat ze reeds aan ontwerpen toe was. H< werd ijverig genoteerd. „Gaat U regelmatig optreden als k koopster voor mademoiselle Henriëtte was de volgende vraag. „Nee, o nee", deed Nancy verschrik „Ditmaal vertoeft mademoiselle in buitenland en was daardoor verhinde! deze belangrijke show bij te wonen". „U heeft ettelijke modellen gekocht! zei Sandten op vragende toon, trachtep op slimme wijze het juiste aantal uit meest betrouwbare bron te vernemen. „Tamelijk veel", knikte Nancy en haar grote blauwe ogen was niet te leze: dat ze de bedoeling van de vragenstell' nad begrepen. Hij lachte eens fijntjes. Ondanks hai blonde teerheid en haar jeugd, bleek niet op haar mondje te zijn gevallen. ceite had hij wel graag te maken met ei gevatte tegenspeelster. Je kreeg dl meer de gelegenheid het interview n» een pikant sausje op te dissen.

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4