Marine - landingsvaartuig bij paal 12 lek geslagen Wie wint het Stamboekveulen van de Paardensportvereniging? Dinsdagavond zeer spannende voetbalwedstrijd Diverse diefstallen op Texel ontdekt Vorige week vrijdag zijn de vrienden van het Paard bijeen geweest in hotel „De Lindeboom-Texel". De belangstelling voor de ledenvergadering was zeer be vredigend. De statuten werden met een enkele wijziging aanvaard en de konink lijke goedkeuring is aangevraagd. De vereniging heeft een klein batig saldo, maar gezien het onderhoud en het opknappen van de oude wagens is dit kleine saldo onbeduidend. Er werd voor gesteld een verloting te organiseren ter bestrijding van de onkosten en voor eventuele risico's van het te organiseren eoncours-hippique. De prijzen die be schikbaar zijn, zijn de moeite waard. De eerste prijs is een stamboekveulen. Heeft de winnaar werkelijk niets aan een veu len, dan mag gekozen worden tussen een radiotoestel en een huishoudkoelkast. De overige prijzen zijn niet minder aantrek kelijk: Stamboekooilam, huishoudelijke artikelen enz. De heer Biesheuvel hield een kort praatje en vertelde van een onderzoek van de Brabantse organisaties ABTB en CBTB betreffende bedrijfseconomie. Dit onderzoek was gedaan op 2 x 25 bedrij ven tussen de 15 en 25 ha. Op deze bedrijven maakte men een behoorlijk grotere winst met paarden dan met motorische trekkracht. Ook werd op genoemde bedrijven meer vee gehouden Gemcentepersoneel tegen Geestelijkheid-Onderwijs Dinsdagavond wordt een zeer span nende strijd gestreden. Op het gemeente- terrein te Den Burg zullen de heren geestelijken van het eiland in samenwer king met heren van het onderwijs achter het leer aanrennen. Of zij vlugger zijn dan het elftal dat is samengesteld uit ge meenteambtenaren zal dan blijken. Kapelaan Tuin is altijd speler geweest van Volendam en die club heeft een prima reputatie. Dominee Wolfensberger ziet deze wedstrijd als een oefening voor de wedstrijden in Geneve. Maar ook bij de ambtenaren zal er danig gestreden worden, want de heer Groen moet toch als speler van SVT zijn club niet be schamen. De wedstrijd vangt aan om 7.30 uur en het kwartje entree, dat wordt gevraagd is beslist geen hinderpaal. Temeer daal de opbrengst van deze wedstrijd is be stemd voor het Prins Bernhardfonds (poliobestrijding). Hieronder de opstelling van de elf tallen: Gemeente-elftal: doel; J. Kikkert: echter, van rechts naar links: J Tjoel- ker en P. Beemsterboer; midden: T. v.d. Heerik, C. van Trigt en D. van Wilsum; voor: C. Groen, D. Huizinga, C. van Es, P. Witte en S. Lakeman. Combinatie (geestelij kheid-onderwijzers) Doel: J Wieten; achter, van rechts naar links: G. v.d. Glas en P. Kleve; midden: kap. Tuin, L. v.d. Wulp en J. Bruin; voor: A. Peetoom, ds Wolfensberger, ds. Waar denburg, kap. Suydgeest en R. den Broeder. Scheidsrechter: S. Bakker; grensrech ters: A. Poel en G. Pansier. TERSCHELLINGER GAAT HOTEL BOUWEN IN IERLAND In zeer mild klimaat met financiële tegemoetkoming van de Ierse Staal Door de heer J. de Graaf, de eigenaar van hotel Victoria op Terschelling en eveneens van het aldaar in aanbouw zijnde hotel Europa, wordt momenteel een diepgaand onderzoek ingesteld naai de mogelijkheid inzake de bouw van een groot hotel met 100 kamers aan de Ierse westkust, direct aan de Atlantische Oceaan. Hij heeft daartoe een studiereis naar Ierland gemaakt en diverse plaatsen aan de Ierse westkust bezocht. Het bleek, dat daar reeds sprake is van een vrij om vangrijk toeristisch bezoek van Engelse vakantiegangers en van Amerikanen van Ierse oorsprong, terwijl de laatste tijd de Duitsers deze aantrekkelijke streek ook al hebben ontdekt. In een van de badplaatsen daar is de heer De Graaf door het gemeentebestuur gratis een groot terrein aangeboden voor de stichting van een hotel. Belangrijke besprekingen zijn gevoerd met de Ierse luchtvaartmij. „Air Lingus" te Dublin, teneinde te komen tot zeer goedkope vliegreizen vanaf Dusseldorf-Amsterdam naar het in West-Ierland gelegen vlieg veld Shannon. Ook werden besprekingen gevoerd met de Irish Tourist Board, de Ierse staatsinstelling tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. De onderzoekingen worden nu verder voortgezet en indien er geen ernstige hin derpalen worden ontmoet zal getracht worden met het realiseren der plannen in 1962 te beginnen. Schitterend natuurschoon, lage kosten van het voedselpakket, zeer belangrijke financiële tegemoetkomingen van de Ierse staat en een overvloed aan arbeids krachten zijn de grote voordelen van Ierland. Het klimaat aan de westkust is zeer mild, wat wel blijkt uit het feit, dat het vee in de wintermaanden buiten blijft. Onmiddellijk aan de Oceaankust is de regenval uiterst gering, terwijl vorst, sneeuw en mist er onbekend zijn. De heer Biesheuvel wees er op, dat het inschakelen van een loonwerker op vele bedrijven economisch meer verantwoord 's dan het aanschaffen van kostbare trek kracht. De vergadering had een genoeglijk verloop en de films die werden getoond, vielen zeer in de smaak. De voorzitter, de heer Joh. C. Roeper, wekte aan het eind der vergadering een ieder op de te houden gezelligheidsrit op 25 juni a.s. mee te maken. Het te houden concours, aldus de voorzitter, moet men zien als een gezamenlijke show van het goede Texelse paardenmateriaal. Tijdens het concours zal de Texelse warmbloed- hengst uitkomen in een match a deux te gen het best geplaatste paard uit het nummer éénspan open klasse. Over de verloting zal binnenkort meer bekend worden gemaakt. Kort na de paasdagen werd door een middenstander in Den Burg bij de Rijks politie alhier aangifte gedaan van ver missing van een radiotoestel. De politie heeft nadien ijverig gespeurd. Thans zijn de gebroeders M. uit Den Burg aange houden. Bekend is dat de jeugdige broers, 15 en 18 jaar, diverse diefstallen hebben gepleegd. Niet alleen kwam het radio toestel voor de dag, er kwam ook een tweede toestel en nog diverse andere ar tikelen, zoals boeken, speelgoederen etc., te voorschijn. De politie heeft de oudste in verzeker de bewaring gesteld en wacht op bericht tot overplaatsing van de officier van justitie De ontvreemde artikelen zijn waarschijnlijk allen uit zaken te Den Burg afkomstig. Toch acht de politie het niet uitgesloten, dat ook in andere plaat sen diefstal is gepleegd. De waarde van de goederen, die ontvreemd zijn, is onge veer ƒ2000,De politie is thans met het verdere onderzoek bezig. HOORNDER KLEUTERSCHOOL „DE KREKELTJES" HIELD FEESTELIJKE JAARVERGADERING Donderdag heeft de Hoornder Kleuter school haar jaarvergadering gehouden in het Dorpshuis. De belangstelling was zeer goed. Toen de voorzitster, mevr. L. Bruin-Trooster de aanwezigen welkom heette, was de zaal van ,,De Waldhoorn practisch geheel bezet. 's Middags om drie uur had op het schoolplein een kleine plechtigheid plaats gevonden. Na vijf jaar was. de school van 2en eigen naam voorzien. Op een keurig ,.bord" prijkt nu de naam „De Krekeltjes" Mevrouw J. Zijm-Huisman, die zeven jaar de kleuters heeft verzorgd, onthulde de naam door het wegtrekken van de Nederlandse driekleur. Mevrouw Zijm heeft zeven jaar de leiding gehad van de kleuterschool te Den Hoorn. In het begin kon men eigenlijk niet spreken van een school, want in het donkere „Ons Huis" werden de kleuters ondergebracht. Spijkers sierden de vloer en de omgeving was allesbehalve prettig. Op initiatief van mevrouw Alderlieste werden toen stappen ondernomen om een nieuwe kleuterschool te bouwen. Deze is ijf jaar geleden geopend, gelijk met de Jan Drijver-school. Uit handen van de voorzitster mocht zij ter gelegenheid van deze onthulling een bloemetje ontvangen. De heer T. van der Heerik, hoofd commies afdeling Onderwijs, was bij deze ceremonie aanwezig. De naam van de school is door de heer Van der Heerik bedacht. Het is een aardige versiering daar aan de school. Met vereende krachten is nog wel wat te bereiken, want diverse jutters zijn in de weer geweest om een geschikte plank aan het strand te vinden. Na veel speuren is de geschikste gevonden en hebben andere hulpvaardige handen de naam er opgeschilderd en de plank ver der gelakt. Het is een keurig geheel, dat het aanzien zeker verhoogd. 's Avonds werd in „De Waldhoorn" voor de pauze op zeer vlotte wijze de jaarvergadering gehouden. Mevrouw L. Bruin-Trooster als voor zitster opende de vergadering, waarna de administrateur, de heer T. van der Heerik, een financieel overzicht gaf. Het gaat de school goed, maar de kas laat toch nog wel wat te wensen over. De leidster, mej. R. Slegh, die een complimentje kreeg voor het prima werk dat zij verricht, gaf een goed verzorgd jaarverslag over het wel en wee van De Krekeltjes". Mevr. C. Bakker-Slot en de heer M. Witte kregen nog een verrassing, caar zij 15 jaar in het bestuur zitting hebben. In het bestuur werd voor de aftredende heer T. Commandeur de heer W. J. Bak ker Jzn. gekozen, terwijl de beide dames, I.. Bruin-Trooster en C Bakker-Slot wer den herkozen. Na de pauze werd er met een vlot tem po een gevarieerd programma afgewerkt met zang en schetsjes verzorgd door oud leerlingen van de kleuterschool. Ook versjes, die zij op de school geleerd had den, brachten zij nu een 13 jaar later nog maals ten gehore. En zo kon de voor zitster deze feestelijke jaarvergadering, die goed geslaagd was, sluiten. Zij nog vermeld, dat er door de heer T. de Leeuw een enveloppe met inhoud, namens de ouders, aan het bestuur over handigd werd. VANDALISME OF KINDERWERK?? Een Duitse toerist had zijn nieuwe wagen (drie weken in gebruik) gepar keerd op het Schilderend. Toen hij 's avonds wat uit zijn auto wilde halen, ont dekte hij diverse krassen op de zijkant, die er kennelijk met opzet waren aange bracht. 's Middags was hij aan het strand geweest bij paal 12 en het is nu natuur lijk de vraag waar zijn die krassen er op gekomen. Volgens de toerist niet aan het strand anders had hij ze vast en zeker ontdekt. De dader is zoek, maar dat neemt niet weg dat iedere Texelaar hier op zal moeten letten. De toerist, die voor de tweede maal het eiland bezocht, was lang niet te spreken. Wat er alle maal werd gezegd zullen we in het mid den laten, maar een prettige vakantie was het voor de eigenaar van de wagen niet meer. Ouders gelieven hier de kinderen op te wijzen, want we geloven te moeten aan nemen dat dit geen vandalisme is maar kinderwerk al kon men de toerist hiervan niet overtuigen. ONDER DE POMP In Oóstrend luste ze graag graatis drank! Graatis?? Jaa, as er iin jaarig is, jatte ze het üt hüs. RUILBEURS IN DE PAARDESTAL Vandaag zal er weer een ruilbeurs in de „paardestal" gehouden worden. Ieder een is welkom, ook volwassenen. Het zal om 4 uur beginnen. De St. Jeroen-verkenners MARKTPREEK Maandag spreekt ds. De Lange om 11 uur over „Er is in de liefde -geen vrees". DE AFGELOPEN WEEK Tijdens het drukke pinksterweekend is bij De Koog een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De heer Mantje keerde op dit drukke weggedeelte zijn auto, waarbij hij door de wagen van de heer C. Drijver in de zij werd aangereden. Beiden werden ernstig 'gewond. De heer Mantje werd met inwendige kneuzingen direct naar een ziekenhuis te Den Helder vervoerd. De heer Drijver werd, na verbonden te zijn, naar huis gebracht. De auto's waren zwaar beschadigd. Te Den Burg reed tweede pinksterdag de heer M. Koorn, Wilhelminalaan, met zijn auto een bromfietser aan. De heer Koorn wilde van het linker weggedeelte overgaan naar het rechter op de Schil- derweg. De heer Winter kwam met zijn bromfiets vanaf Oudeschild en meende door te kunnen rijden. De wagen ramde de bromfiets en de heer Winter kwam tegen een hekje aan. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Dé politie heeft proces-verbaal opge maakt. Ook te De Koog is luilak „gevierd". Het is alleen jammer, dat dit voor vele inwoners geen feest meer is. maar een ergernis om alles wat vernield wordt. Nog erger is, wat een inwoonster van ons dorp overkwam, toen zij dusdanig in het gezicht gestompt werd, dat zij bloedend verwond raakte, terwijl haar kleding ge heel onder het plaksel werd gesmeerd, waardoor deze totaal bedorven was. Dit is niet leuk meer en zo is ook het feest van luilak niet bedoeld. Wil deze folklore blijven bestaan, dan zal het anders moeten, jongelui! Het ligt aan jullie, dus blijf sportief. De leden van de Hervormde Vrouwen verenigingen te Den Burg zijn deze week twee dagen op stap geweest. De dames hebben gelogeerd in Warffum, waar zij ontvangen werden door mevr. De Waard, oud-lid van de vereniging. Een knaapje van dertien jaar reed op een bromfiets door Den Burg. Het kwam hem duur te staan, want de Rijkspolitie nam de bromfiets in beslag en maakte proces-verbaal. Dinsdag reed de heer E. Moojen in de stationcar van de fa. Van der Meer- Langeveld op de Kogerweg. De heer Moojen, die op weg was naar Den Burg kwam nabij de Pelikaanweg in botsing met een schrikhek en een kastje van de N.V. TEM. Hij wilde met de car een wa gen passeren, maar kwam later tot de gedachte het toch niet te doen. Door flink remmen slipte de wagen en kwam hij in de berm. De chauffeur bleef ongedeerd, maar de auto werd danig beschadigd. Ook de schakelkast van de T.E.M. werd ver nield. Ook hier maakte de politie proces verbaal op. Bij oefeningen van de Mariniers is nabij paal 12, Jan Ayeslag, een landings vaartuig van de Koninklijke Marine lek geslagen op de aldaar aanwezige resten van bunkers. De Jantjes waren woensdagmiddag bezig te landen met de L 9520 toen plot seling de motor verstek liet gaan. Het werd eb, zodat er niet bijzonder veel water meer was aan het strand. Het lan dingsvaartuig geraakte aan de grond. Men heeft toen getracht het schip weer vlot te krijgen, maar ook met hoog water is dat niet gelukt. Men kwam achter de aanwezige bunkerresten en wegtrekken was daarom onmogelijk. De L 9520 is een landingsvaartuig van ongeveer 5 ton en voorzien van een 1 linke'motor. Woensdagmiddag werden er geen vor deringen gemaakt met het vlottrekken van het schip. De commandant gaf bevel dat er 's nachts gewaakt moest worden on men de volgende dag opnieuw zou pro beren het vaartuig vlot te krijgen. Donderdag is de toestand echter erger geworden. Het schip is stukgeslagen op de stenen. Er kwam een gat in de bodem van ongeveer 20 centimeter en wegtrek ken was hierna practisch uitgesloten. Al het materiaal werd uit het schip gehaald en vond een veilig onderkomen in het paviljoen van de heer Kooiman. GEEN RECLAMEBORDEN MEER OP GEPARKEERDE WAGENS? In strijd met landschapsschoon Om een einde te maken aan het par keren van voertuigen met reclames langs de openbare weg buiten de bebouwde kommen en aan het parkeren van voor verkoop of verhuur bestemde auto's op dergelijke plaatsen, hebben Ged. Staten aan Provinciale Staten voorgesteld, de Reclameverordening Noord-Holland 1950 en de Opslagplaatsenverordening Noord- Holland aan te vullen door vaststelling van een nieuwe verordening Landschaps schoon Noord-Hoiland. Deze zal het mo gelijk maken op te treden tegen allerlei ontsieringen en zelfs tegen verwaarlozing van terreinen en gebouwen, die van de openbare weg af zichtbaar zijn. Daar er op Texel nogal van deze ver plaatsbare reclameborden zijn, zal ook het eilandelijke schoon gezuiverd worden van diverse obstakels. OPWEKINSTALLATIE IN DE MOLEN „DE TRAANROEIER" TE OUDESCHILD In „Molennieuws" lezen wij over de Oudeschilder molen het volgende: De verschillende dnjfwerkonderdelen bestemd voor de overbrenging van het vermogen van de koningsspil naar de generator zullen worden geleverd door Lindeteves-Jacoberg N.V. te Amsterdam en zijn inmiddels in bestelling gegeven door de fa. Th. Bremer en Zn. te Adorp, die alles zal monteren. In de werkplaats van laatstgenoemde firma worden thans de nieuwe roeden en alle onderdelen van het automatisch wieksysteem met alumi nium jalouzie- en zomede vleugelrem- kleppen vervaardigd. In verband met enige nieuw ontdekte sporen van lekkage werd het nodig ge- cht om een nader onderzoek in te stel len naar de betrouwbaarheid van de chtkantstijlen van de molenromp, welke versterkt waren met zware vurenhouten planken. Na het plaatselijk verwijderen van de buitenbekleding van de romp is loen gebleken, dat diverse achtkantstijlen uit twee delen bestonden en aan de bo venzijde sterk waren ingerot ten gevolge van lekkages. Het zal nodig zijn deze stijlen gedeeltelijk te vernieuwen, waarbij tevens nieuw kruisverband dient te wor den aangebracht. Bovendien wordt overwogen om de nolenromp van een rietbedekking te voorzien ter vervanging van de houten bekleding, welke niet waterdicht is ge bleken en daardoor aanleiding tot de bovengenoemde lekkages heeft gegeven. De enkele Duitse gasten, die aan het strand waren, hadden door deze „nood landing" een aardig verzetje. De nodige opmerkingen werden gemaakt, maar de marinemannen gingen onverschrokken voort. Bij laag water is het donderdagmiddag toch gelukt het gat weer dicht te krijgen. Het schip was daarmee echter niet uit zijn gebonden positie bevrijd. Voor de tweede maal werd bevolen, dat de ma trozen de nacht moesten doorbrengen in de open lucht. Men zou dan vrijdag maar weer een poging wagen om de L 9520 vlot te krijgen. Het werd voor ons een beetje droevig gezicht. De gasten op het strand kregen er plezier in hoe de Koninklijke Marine aan het dokteren was om een landingsvaartuigje vlot te krijgen. Mis schien dat het meer als een oefening moet worden gezien? Vrijdagmiddag was het nog steeds niet gelukt het schip vlot te krijgen. Een tent werd opgeslagen en de Jantjes houden trouw de wacht. Hoe lang deze kampeer- partij zal duren is een vraag. VERSTERKING RIJKSPOLITIE Tijdens de zomermaanden zal de rijks politie op het eiland met enkele wacht meesters worden vermeerderd. Te De Koog zullen, buiten de bereden politie om, twee man gedetacheerd worden en tevens wordt een speurhond in de bad plaats gestationeerd. Den Burg krijgt eveneens twee man en Oudeschild zal met één man versterkt worden. LEIDSE MARKT Te Leiden werden 1500 Texelse lamme ren aangevoerd. De prijs variëerde van ƒ72,tot 87,50. De handel werd rede lijk genoemd. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK Dinsdag 30 mei Den Burg, Dorpshuis, Slotavond vrou wenbond N.V.V. (kienavond). Vrijdag 2 jimi De Waal, De Wielewaal, Vergadering Raad van afgevaardigden Centraal jeugd- overleg Texel. Zaterdag 3 juni Diverse dorpen, Sportuitwisseling met Opsterland. Zondag 4 juni Diverse dorpen, Sportuitwisseling met Opsterland. Donderdag 8 juni Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kie kendief". N.B.: Volgende week zal i.v.m. vakantie geen weekagenda verstrekt worden. iel I de I de I Clï BOOTDIENSTREGELING N.V. TESO ingaande zondag 28 mei 1961 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.40 13.10 15.40 18.15 Van Den Helder 6.30 9.10 12 00 14.20 17.00 19.30 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel. 7.40 10.40 16.00 18.25 Van Den Helder 9.10 12.00 17.15 19 30 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes 19.30 uur ds. F. v.d. Zee, van Egmond aan Zee, Jeugddienst. De Cocksdorp 10 uur ds. Beerthuis Maandcollecte kerkeraadskas Den Hoorn 9.30 uur ds. Wolfensberger De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg Heilig Avondmaal De Waal 9.30 uur ds. Waardenburg Heilig Avondmaal Oosterend 10 uur ds. Soesan Maandcollecte kerkvoogdij 19.30 uur ds. Beerthuis, jeugddienst Oudeschild 11 uur ds. Wolfensberger Maandcollecte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur ds. P. Wulffraat |boven van Amsterdam-C. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur da. Reinhold aei 1 in ste< Phi het zet nia op zijn moi zijn kun zuil zien stra tuig hou dat cpar knel Jc op f nu c sen die j (J1 v gers sverl de d grott buite want 'Oude niet kope: nieuv wij r mij c 'melk reker fabrir en he geef Ja, briek 'wat 1 de m< [helft Voor beha»g naar Hoeper Tel. 2264 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor stoomgoederen en onzichtbare stoppage, het beste adres. Zelfde week retour. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, telef. 3615. Elke week op Texel Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Wij hebben een grote sortering zacht- en hard board, tegelboard, massa- nieten enz. enz. tegen concurrerende prijzen. Franco thuis. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Grote sortering hout, schroten, latten, ge schaafde en geploegde ribben, asbestplaten, ge galvaniseerde en licht- platen. Franco thuis. Con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zonen, Wilhel minalaan 17, tel. 2356 Te koop groot kippenhok of loods plm. 60 vierkante meter opp. P. Keijser Gravenstraat 20 Den Burg Te koop 20 jonge hennen, W L. K. Kikkert, Eierland Te koop schuurtje goed onderhou den 6 bij 4 m. Voor alle doeleiden geschikt P. Bon ne Kogerweg K45 - Te koop grasgewas van 1,25 ha. te bevragen na 18 uur Kikkert en v. Boven E 75 en 76-Te k Engels ray- en lucernegewas om zelf te maaien groot 0,85 ha. P. Jansen, Postweg E 54, Eierland Te koop Dal- matinerhond KI De Koog Texel Op 28 april ver loren manchester jas tus sen Vertrouwen en Hoeve „Irene" Edo Spoelstrg P.H. Polder Te k 10 a 15 jonge kippen 13 w. oud, R I.R. C. Garritsen, Vianen Te koop Jawa Junio' in prima staat Weverstr. 63— Wie kan inlichtingen geven over mijn, begin mei bij Swarthof weggenomen dames fiets, merk Zebu Bij terug brengen beloning Wilhelminalaan 29 Te Koop damesfiets merk junker Schilderend 91 - Te koop hooikros C. W. Bakker „St Anna" Te koop voetbalschoenen m. 40 en 42 Keesomlaan 21 - Te koop 1 paar nieuwe damesschoenen met in gebouwde steunzool maat 40 (26,5) Wilhelminalaan 94 Te koop het hooi* gewas van 2 Ha. land te bevr. bij Fam. Witte, Oos terend, Tel. 274 'Wie heeft Rins v.d. Zwaag zijn grijs jas-vestje gevonden; Enkele weken gelede* laten liggen in de dennen Kogerstraat 52 Te koop gebruikte vleessnijmachine en tevens sla en bloemen- plantjes 50 rent per 100 bij Familie v. d. Berg Dennenoord, Tel 2423, Den Burg Passagebureas Velthuys houdt maandag 29 mei zitting in Hotel „Texel" van 10.30 tot 12.30 uur. gesprc die oi dat er bruikr vrienc 'oedsr kwam enkele naar nen b bet bi veel v Prijzer bet be rest g: stenen En c iedere enorm* tijden Ul'Pi] EN HE iïRDV stand Kijk Bikkel, 'en opd ichter iifect a

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2