Eén week modekoningin FEUILLETON 24. Met iedere trede, welke ze naar be neden daalde, steeg haar nieuwsgierig heid. In de hal aangekomen verloor ze op eens alle aarzeling en verhelderde een welkomsglimlach haar gelaat. Met uitge stoken hand liep ze een heer tegemoet van middelbare leeftijd, met een zeer ge soigneerd uiterlijk, kennelijk van Itali aanse afkomst, maar die haar in perfect Frans toesprak. „Wat een verrassing Signorina, U op onze show onder de bezoeksters te zien". Henriëtte keek stralend naar hem op. „Het was heerlijk, daar te zijn, Signore Biancia. De vele keren, dat ik U in Parijs tijdens de shows ontmoette, wist ik met, dat U aspiraties had in de richting van een eigen modehuis. Het was geweldig. Signore Biancia boog hoffelijk. Hij leidde haar naar een tafeltje op het zon overgoten terras en wenkte een ober. On middellijk waren zij in een interessant gesprek verdiept over de vele aspecten van de haute couture. Daar tussendoor greep Biancia iedere gelegenheid aan, om Henriëtte zijn bewondering voor haar duidelijk te maken. Henriëtte glimlachte om zijn complimentjes. Zij wist, dat het zuidelijke temperament hierin ook een woordje meesprak en ze wilde daarom aan de vleiende opmerkingen niet al te veel waarde hechten. Niettemin deed het haar vrouwelijke eigenwaarde goed, in- plaats van sneerende uitvallen van Ray mond te moeten verdragen en de minder correcte houding van hem voor lief te nemen, nu een heer in haar gezelschap te hebben, die zich uitputte om bij haar in de gratie te komen. Ze bespraken de mo dellen, welke door Biancia waren ge toond en Henriëtte gaf onverbloemd haar mening te kennen. Hij luisterde geïnte resseerd, intussen bedenkend, welke een ranwinst Henriëtte voor zijn zaak zou betekenen. Maar hoe zijn verzoek in te kleden? „Vond u onze show toch wel in alle opzichten geslaagd?" vroeg hij in span ning. „O ja", gaf Henriëtte volmondig toe. „Natuurlijk waren er wel verschillende modellen, die in ons land, met zijn dik wijls grauwe, grijze luchten, absoluut ."ouden misstaan, maar aan de andere kant zouden onze teenagers in de wolken zijn, met de vrolijke jeugdige modellen en gedurfde lijnen". „Vindt U, dat we voor de werkelijk ele gante vrouwen te weinig creaties toon den?" „Nee, toch niet", zei Henriëtte haastig, Maar hier en daar was te veel uitbun digheid en daarin zouden onze vrouwen, een enkele uitzondering daargelaten, zich niet op hun gemak voelen". „Toch zouden wij, evenals het Parijse modehuis Maxcel, een bezoek willen brengen aan Nederland. Er ligt daar nog een heel terrein op modegebied braak. Ook grote confectiemagazijnen zouden hun eigen modellen kunnen bestellen en daarmee reclame maken en concureren. Bovendien zijn de Nederlanders prettige mensen, om zaken mee te doen. Zij hou den zich correct en serieus aan hun ver plichtingen". „Al te veel eer", lachte Henriëtte. „Wij zouden echter", ging Biancia ern stig verder, „een vakkundige Nederlandse adviseuze aan onze zaak moeten verbin den. Een dame die zonodig geheel zelf standig beslissingen kan nemen, iemand die bevoegd is, naast de directeur, als het moet als zijn plaatsvervanger op te tre den". Biancia neigde licht tot haar over en keek haar veelbetekenend in de ogen. Henriëtte begreep onmiddelijk zijn be doeling. Haar werd een plaats aangebo den, een eervolle plaats, temidden van de Italiaanse modewereld, waar Biancia reeds een zeer grote betekenis had ge kregen. Na een verrompelend begin wer den zijn shows als toonaangevend be schouwd en een nieuwe lijn, door hem gecreëerd gaf de doorslag voor de mode in het nieuwe seizoen. Maar ze zou haar vrijheid kwijtraken en weinig gelegen heid hebben haar eigen inspiraties te volgen. In de eerste plaats zou ze de hel pende hand moeten bieden bij het uit werken van Biancia's plannen en daarna zouden de modellen voor Holland ge schikt worden gemaakt. Voor ieder an der waarschijnlijk een zeer verleidelijke aanbieding, maar voor haar niet. Zij zou immers haar eigen zaak moeten opheffen, of de verantwoording op haar beurt aan anderen overdragen en daar voelde ze niets voor. Diep in gedachten bleef ze zitten, terwijl Biancia zijn dringende blikken steeds op haar gevestigd hield. Ze wilde Biancia niet kwetsen en zocht naar de woorden, om hem duidelijk te maken, hoe ze met geheel haar hart, haar Haagse modehuisje was toegedaan. Toen ze zich weer met een verontschuldigend glimlachje tot Biancia wendde, was er iets, dat op onverklaarbare wijze haar aandacht afleidde en ze draaide haar hoofd in de richting, waarheen ze op mysterieuze wijze getrokken werd. Biancia voelde een weigering aanko men en greep met een smekend gebaar haar hand. Op dat ogenblik keek Henriëtte recht in de sombere ogen van Raymond, die blijkbaar al een poosje al zijn aandacht op hen had geconcentreerd. Ze kwam onzeker overeind. „Ray mond", fluisterde ze en zich gejaagd tot Biancia wendend zei ze zacht. „Wilt U mij een moment excuseren?" Doch Biancia, die de grote verandering op haar gezicht bespeurd had, sprong op m zei galant. „Laat mij afscheid van U remen. Ik mag U niet langer ophouden. Geef mij enkel gelegenheid U weer te zien?" Met haar gedachten al bij Raymond wisselden zij nog enige woorden, waarop Biancia haar haastig verliet. „Raymond", zei Henriëtte hartelijk en er klonk werkelijk blijde verrassing in haar stem. „Wie zou jou hier hebben ver wacht". „Jij in ieder geval niet", beet hij haar toe. „Nee, natuurlijk niet", zei ze verbaasd. „Hoe kon je weten waar ik me bevond?" liesl E V A loofd „Waar bloeiende bloemen zijn, vang ji vlinders", zei hij nors. „Met ander woorden, ik hoefde alleen maar te infor meren waar het carnaval der mode hoog tnni tjj vierde en daar zou ik je vinden, zie§a:or daar". „Buitengewoon aardig van je", ze Henriëtte naar woorden zoekend. „Aardig, aardig. Je gelooft toch zekei niet, dat ik een dure reis naar Italië j maakt heb, om alleen maar aardig zijn". Nee, er gleed een bitter lachje o^llidck Henrièttes mond. Nee, Raymond haê fexe| v/erkelijk nooit moeite gedaan om alleen maar aardig te zijn. Maar ze verwierj haar boze gedachten en begreep dat Ray mond, door naar Italië te gaan, al een zeer grote zelfoverwinning had bereikt Ze moest dit niet gaan bederven door ee; onvriendelijke houding. „Waren er heel dringende redenen' vroeg ze met zachte stem", dat je verre reis naar Italië gemaakt hebt?" „Dringend, dringend", deed hij noj steeds mokkend. „De vrees, dat je bank roet zou gaan, deed mij hierheen komer. Je was al dagenlang niet thuis, zei Nancy Ik ging naar Parijs, omdat ik na enig na denken wel kon vermoeden, dat je wee' eigenwijs was en je toch zou laten ver lokken grote uitgaven te doen. Ik nac een vliegtuig, maar je was niet op d< gewone adressen. Ik keek in de krante: de modeartikelen na en zag. dat ook Italië de modekermis in volle gang was Net iets voor jou, dacht ik, als het hel van de dam is, om dan maar zonder eni| verstand overal op aan te vliegen. Nu. heb ik ongelijk?" (Wordt vervolgd) In zijn functie van In specteur Generaal van de Koninklijke Luchtmacht heeft Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard vorige week een bezoek gebracht aan het Naviga tie Station Noord te Den Helder. In het Deibelkamp, waar de prins tegen twaalf uur aankwam, inspecteerde hij de gewapende wacht, waarna hij zich met zijn gevolg naar de onder officiersmess begaf. Hier werd hij opgewacht door een uit vier personen be staande deputatie ge vormd door de tweede luitenant J. A. Smaal, ad judant W. F. de Jong, korporaal le klas W. W. Spruyt en de soldaat H. de Graaf. Uit banden van de luitenant Smaal ontving Prins Bernhard, als aandenken aan zijn visite aan Den Helder een „badge", een embleem waarvan het Navigatie Station „Noord" het eerste van alle luchtmacht- afdelingen er één heeft. Op het embleem is en spin getekend, die in een web zit De woorden „Semper Vigilans" duiden op de constante waakzaamheid van de Navi gatie Station „Noord" ACTIEVE SUPPORSTERS Zondag heeft „Advendo", de gemengde zangvereniging van De Koog, deelgeno men aan het concours te Callantsoog. Een trouwe supporster had, om zich niet te verslapen, maar twee wekkers gezet. Een der wekkers liep af. De dame :it de veren, zette een kopje thee, maakte zich verder reisvaardig en zat daarna ge duldig op de bus te wachten. Dat duurde lang.... want haar wekker had om 1 v.ur gerateld. Toch was de dame op tijd bij de bus en heeft haar „Advendo" na het behalen van een eerste prijs toegejuicht. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK Vrijdag 2 juni De Waal, De Wielewaal, Vergadering Raad van afgevaardigden Centraal jeugd- overleg Texel. Zaterdag 3 juni Diverse dorpen, Sportuitwisseling met Opsterland. Zondag 4 juni Diverse dorpen, Sportuitwisseling met Opsterland. Donderdag 8 juni Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kie kendief". HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudesthild: 31 mei 9.24 en 21.44; 1 juni 10 04 en 22.24; 2 juni 10.46 en 22.50; 3 juni 11.27 en 23.36 Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. De L 9520 op het strand nabij paal 12. Dit marine- landingsvaartuig vertoeft reeds enige dagen op het strand. Vorige week woensdag geraakte de motoren van het schip buiten werking en kwam de boot op het strand te recht. Donderdagmiddag sloeg het landingsvaar tuig lek op de resten van de bunkers. Het gat werd bij laag water gemaakt, maar zaterdagmiddag was er opnieuw een lek inge slagen. De dienst was echter voorbij en de ma trozen moesten zondag „overwinteren" nabij het paviljoen van de heer Kooiman. Maandag werd de ar beid aan het gestrande vaartuig voortgezet. BOOTDIENSTREGELING N.V. TESO Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.40 13.10 15.40 18.15 Van Den Helder 6.30 9.10 12.00 14.20 17.00 19.30 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 10.40 16.00 18.25 Van Den Helder 9.10 12.00 17.15 19.30 VERGADERING CENTRAAL JEUGDOVERLEG TEXEL Leden zullen kennismaken met de heer J. M. de Vries jeugd- en recreatie consulent op het eiland Vrijdagavond zullen besturen van de Texelse Jeugdorganisaties bijeenkomen in „De Wielewaal" te De Waal. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer J. M. de Vries, die met ingang van 1 juni is be noemd als jeugd- en recreatieleider op het eiland, welkom worden geheten. De taak van de heer De Vries is twee ledig. Enerzijds zal hij in de zomermaan- oen werkzaam zijn om te pogen de re creatieve mogelijkheden voor de op Texel verblijvende gasten (in het bijzonder de jeugdige gasten) te vergroten, anderzijds zal de heer De Vries in de wintermaan den beschikbaar zijn om de plaatselijke jeugd- en jeugdwerkorganisaties met raad en daad terzijde te staan. Tijdens de vergadering zullen de mo gelijkheden worden onderzocht voor het Texelse jeugdwerk om in de zomermaan den bepaalde activiteiten ter hand te ne men, welke ook voor de gasten van be lang zouden kunnen zijn. Na de pauze zal mej. Veenstra van de Huishoudelijke voorlichting een toelich- ting geven op een in het dorpshuis opge stelde expositie van het voorlichtings centrum voor ouders en opvoeders. Het bestuur van het C.J.O.T. verwacht vele bestuursleden van verenigingen en levens alle leiders en leidsters van clubs. 67. De veldwachter krabde eens met de vinger achter zijn oor. „Hetzelfde beeld?" vroeg hij verbaasd. „Ja", antwoordde Bikkel. „De oprichter van Meeuwenoord is een en dezelfde man als de oprichter van onze stad". De veldwachter haalde 3 verlicht adem. „En we hebben maar één afbeelding uit de nalatenschap van de goede man overgehouden snapt U?" „Ja", riep de veldwachter. „U zou dus snel uw eigen beeldje afmaken en dat dan verwisselen, 's nachts bijvoorbeeld. „Juist!" riepen Eduard en Bikkel in koor. „Dat mag niet!" stelde de veldwachter vast. „Dan bent U in overtreding Z.K.H. PRINS BERN HARD BEZOCHT DEN HELDER Op de foto hiernaast zien wij Prins Bernhard in gesprek met beman ning van het Deibelkamp te Den Helder. De Texe laar Harry de Graaf, was bij de verwelkoming in het kamp aanwezig. LAP PIE KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD S.V. TEXEL De afgelopen week hadden we bezoek van de Duisburger Post Sportverein Blau-Weisz. De spelers logeerden bij ons en het is een prettig en nuttig bezoek geworden. Vrijdagavond speelde Texel comb- Blau-Weisz. Hier waren de gasten tech nisch beter en sneller en Texel moest alle zeilen bijzetten, maar kon toch niet ver hinderen, dat ze spoedig tegen 'n achter stand opkeken. Het plaatsen liet te wen sen over, al dient opgemerkt dat de strijdlust groter was dan in de laatste 3 competitiewedstrijden. Vooral in de 2e helft bood Texel flinke tegenstand en kwam enige malen dicht bij een doelpunt. De eer werd gered met een goed tegen- punt, uitslag 13. Zaterdagavond speelde Texel-Blau- Weisz. Nu waren Ruud en Cees Boot van de partij, hetgeen de krachtverhouding +en goede kwam en we werden getrac- teerd op een prima snelle, op goed peil staande partij voetbal. De gasten speelden technisch beter; hun combinaties klopte meestal goed. Dat was bij Texel niet zo zuiver, maar er werd met bezieling ge speeld. De gasten bleven gevaarlijker en steunden op een heel sterke verdediging. Ons aanvalsspel was veelal goed van op zet en we waren even gevaarlijk. Max had pech met een gloeiende kogel tegen de lat. Enkele goede Kansen gingen ver loren, maar er zat vaart in het spel. Henk speelde tactisch vaak heel goed. Z'n af geven meestal zuiver en zo kwam er vol op spanning. Voor de rust wist B. de lei ding te nemen, waarop Texel het eerste half uur van de 2de helft een vlot offen sief inzette. Na goed opbrengen kreeg Max de bal, passeerde en zou alleen op de keeper afgaan, werd ongeoorloofd aan gevallen, maar bleef in het bezit van de bal. Toch gaf de scheidsrechter, die prima deze wedstrijd leidde, vrije schop, die door Ruud hard en zuiver werd inge schoten. Zelfs volgde nog een tweede doelpunt, maar dat werd terecht afge keurd. Jammer, het was een goed besluit van een mooi opgezette aanval. Het laat ste kwartier zakte het tempo wat, waar- coor B, nog gevaarlijk kon worden. Het bleef 11. Een prachtige spannende wed strijd, die ons hoop geeft voor de a.s. competitie, waarin we dan moeten pro beren het verloren terrein te herwinnen. Dat zou dan een prachtig cadeau kunnen worden voor ons 50-jarig bestaan in 1962. Dus onze afspraak nakomen: extra trainen. Daartussen zagen we de finales school- wedstrijden, waar o.l.s. via Rudy kam pioen en bekerhouder bleef. En dan nu weer een groot sportevene ment op zaterdag en zondag. De Sport uitwisseling met „Opsterland". Handbal: Texel-DWO 3—2; Texel- N. Niedorp (jun.) 61. Voetbaltraining. I.v.m. de TV-uitzen- ding vervalt deze week de training op woensdagavond van de jun. en sen. De v/elpen en adspiranten trainen dus wel. Alle junioren en senioren worden nu donderdagavond verwacht om kwart over zeven. Bij des sportuitwisseling Texel-Bever- wijk is in de kleedkamer achtergebleven: 1 portemonnee, 1 zonnebril en 1 zakmesje. Terug te bekomen bij D.D. Mevrouw J. Zijm-Huis- man onthult hier het naambord aan de kleuter school te Den Hoorn. Na lang beraad heeft de kleuterschool, die verbon den is aan de Jan Drijver- school een eigen naam. Met sierlijke letters prijkt de naam „De Krekeltjes" bij de ingang van de school. Vele kleuters waren bij de onthulling van de naam aanwezig. Vorige week donderdag hield de kleuterschool ter gelegen heid van het vijftien-jarig bestaan een feestelijke jaarvergadering. HET AGENDABUREAU VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Publikatie van reeds vastgestelde data van uitvoeringen, vergaderingen en an dere bijeenkomsten. Juni 1961 Donderdag 8, Den Burg, Fotoclub Zondag 25, Den Burg, Gezelligheidsrit paardensportvereniging. Donderdag 29, Den Burg, Rondgang en taptoe Kon. Texels Fanfarekorps. Juli 1961 Dinsdag 4, Den Burg, sportdag ULO- school. Dinsdag 4, woensdag 5, donderdag 6, vrijdag 7: Avondvierdaagse. Woensdag 5, Den Burg, Concert Noord hollands Philharmonisch Orkest. Donderdag 6, Den Burg, Ouderavond dr. J. P. Thijsseschool Zondag 9, De Koog, Sportdag Texelse Sportraad. Zaterdag 22, Den Burg, Concours-Hip pique paardensportvereniging. Zaterdag 22, Den Burg udoic Donderdag 27, vrijdag 28, zaterdag 29, Oosterend, bazar t.b.v. o.l. school met attracties.. Zaterdag 29, zondag 30, maandag 31 en dinsdag 1 aug., Den Burg, Zomerfteai R.-K. jeugdbeweging. Augustus 1961 Donderdag 3, vrijdag 4, zaterdag 5, Oude- schild, Braderie t.b.v. kerkrestauratie. Donderdag 10, Den Burg, Concert geza menlijke koren en korpsen. Donderdag 17, vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20, Den Burg, fancy-fair t.v.v. Sportvereniging Texel. Zaterdag 19. Den Burg, Concert geza menlijke koren en korpsen. Donderdag 31, Oosterend, Lampion optocht. September Donderdag 7, Den Burg, 70-jarig bestaan Kon. Texels Fanfarekorps. Vrijdag 22, Zuid-Eierland, bijeenkomst Plattelandsvrouwen. Oktober Dinsdag 3, Den Burg, Optreden toneel groep „De Schouwspelers". Maandag 16, De Cocksdorp, bijeenkomst Plattelandsvrouwen. November Dinsdag 7, Den Burg, Concert door hei Nederlands Kamerkoor. Vrijdag 17, Eierland, bijeenkomst Platte landsvrouwen. December Maandag 18, De Cocksdorp, Advents- avond Plattelandsvrouwen. Dinsdag 19, De Cocksdorp, Adventsmid dag voor bejaarden. Men wordt verzocht wijzigingen e 3 re, méé] te b 11 u aanvullingen van deze lijst zo spoedi mogelijk door te geven. Dit kan schrift* lijk of telefonisch geschieden aan de Ad ininistrateur van de Stichting culturce werk Texel p.a. raadhuis Den Burg (tel K 2220/2141). U bewijst er andere ver enigingen een dienst mee, als U Uw dat te zo spoedig mogelijk doorgeeft. Voo «n schriftelijke opgaven zijn kosteloos kaar Jillij ten verkrijgbaar ten raadhuize. Wilt bij het bepalen van een datum voor eec|toff< bepaalde activiteit zoveel mogelijk reke ian ning houden met andere activiteiten nak< Hierdoor wordt onderlinge concurrentii Joon van verschillende verenigingen voorko naar men. |p t

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 6