SmPoe Ml,. Wdoe'tsnè DOE MEEl Goed samenspel in de wereld van vandaag Dit zijn de spelregels U... voor PTT..... 2529elke {les „De jaren waarop wij wachten Eierbeschuit f LIMONADESIROOP ct goedkoper ia» llillllifrriitiül, pakken SIAMRIJSTQQ Dubbel sparen door dubbel Sparzegels PINDAKAAS grote pot 98 en 40 zegels gratis GEV. AARDBEIEN ONTBIJTKOEK reuze stuk 72 en 28 zegels gratis ONTBIJTKOEK groot stuk 58 en 24 zegels gratis SPRITS pak 50 en 20 zegels gratis MARGARINE-VOORDEEL bij 3 pakjes SPAR-MARGARINE voor 120-10%, rol van 30 voor ^pr-10% ook heerlijk bij yoghurt, pudding of custard j (o 40 gram) van 75 voor ^■^F-10°< snoepje, 200 gram #0 en 2o zegels gratis Neem mee, omdat bet zo voordelig is! Nootmuskaat Q- busje 50 grom van 109 voor "D.10% 3 Hikjes Tomatenpuree Italiaanse, van 54 voor ^rD-10% Pindakoekjes 250 grom 66 -10% Speciale aanbieding fijne vleeswaren! Z.IW. gram van 48 voor 42-1 Gebraden gehakt 100 gram van 39 voor ww-10% Soepballetjes blikje von 69 voor DV-10% geldig van 29 juni t/m 6 juli fot spar geeft u élke prijsverlaging door! droogkokend, van 112 voor -10% FEUILLETON door Hanoi Spoor. HOOFDSTUK I Het testament Met een heftige schrikbeweging hield juffrouw Koosje opeens haar handen doodstil. Verduld nog aan toe, zat ze daar weer met haar duimen te draaien, en dat opzo'n plechtig ogenblik, waarop het voorlezen van het testament moest beginnen. Bestraffend keek ze naar haar handen, alsof het dingen waren, die niet tot haarzelf behoorden. De familie zou natuurlijk denken, dat ze voor haar eigen voordeel zat te duimen. Juffrouw Koosje rechtte haar rug en keek onderzoekend de kamer rond. Stijve boel, zo met die hooghartige fa milie. Voelden zich allemaal verplicht net te doen alsof men diep onder de indruk was van het verscheiden van mijnheer Verwaayen.. Juffrouw Koosje wist wel beter. Suikeroom had hun ge duld lang genoeg op de proef gesteld. Zelf had ze ook niet gedacht, toen ze twintig jaar geleden huishoudster werd in dat grote, deftige huis van mijnheer Verwaayen, die toen al 78 jaar was, dat ze hem nog twintig jaar zou mogen ver zorgen en zijn huishouding besturen. Hij leek toen over zo weinig levensreserve te beschikken, en droeg zelf ook de ge dachte rond, dat hij al heel oud .was en praktisch niet meer meetelde. Wat voel de zij zich toen met haar veertig jaar daarbij nog jong. Het was of haar leven daar helemaal opnieuw begon. Tot zo lang had ze haar moeder opgepast, en was wat blij, dat ze na de dood van haar moeder zo'n prachtige betrekking bij de heer Verwaayen kon vervullen, ook al zou dit volgens de eerste berekening wel eens van korte duur kunnen zijn. Doch er brak een mooie tijd voor haar aan. Mijnheer Verwaayen schonk haar zijn volle vertrouwen en ze kreeg prak tisch het gehele beheer over zijn grote woning en het personeel. Neefjes en nichtjes liepen af en aan, om de nooit gehuwd geweest zijnde oom de nodige eerbewijzen te brengen. Juffrouw Koos je leerde hen al gauw onderscheiden. Er waren familieleden, die biina met dui delijke woorden haar verweten, dat zij er de oorzaak van was, dat oom zo lang in. leven bleef. Haar zeer preciese zorgen werden door hen niet erg op prijs ge steld, alleen hun aangeleerde bescha ving hield hen er van terug om er haar in ronde woorden op te wijzen, dat zij het leven in een zwak lichaam volgens hun maatstaven onnodig rekte. Er waren ook familieleden, die wel de gedachte koesterden, dat een legaat aan hen goed besteed zou zijn, doch de familiebanden zodanig voelden, dat ze ook zonder dat wel op visite wilden ko men. De opgediste spijzen en dranken bij deze gelegenheid waren tenslotte ook niet te versmaden. Eén was er, voor wie alle bijgedachten uit de boze waren. Henny, die nu met roodgeweende ogen zat te wachten, alsof straks met het voorlezen van het testa ment haar doodvonnis zou worden uit gesproken. Henny had dubbel verdriet. Ze had zielsveel van haar oude oom ge houden en zou hem zeker heel erg missen. Maar dat alles werd in haar gedach ten opzij geschoven voor dat ene feit, dat nu haar verloving zou worden ver broken. Hoe mooi en verstandig Henny ook was, over één zaak kon ze niet re delijk denken, dat was over haar ver loving. Henny was de lieveling geworden van juffrouw Koosje, en een grote ergernis beving haar, als ze keek naar de lange gedaante van de verloofde van Henny, en zag hoe Henny een inverdrietig snuitje naar hem ophief, om als een verwaarloosd hondje om genegenheid te bedelen. Hoe kon een meisje, dat be giftigd was met zo'n volmaakt figuurtje en zo'n fijnbesneden, knap gezichtje, zich zo totaal verliezen aan iemand, die haar volkomen onwaardig was. Ja goed, Hank was lang en slank en had een beschaafd voorkomen, doch zijn karakter was zo zakelijk, vanaf zijn keurig gepommadeerde haar tot aan zijn uitdagend glimmende schoenen, dat ieder weldenkend mens dit kon consta teren. Hij maakte een indruk van een automaat; doe er geld in en elk gewenst artikel kan geleverd worden. Het ergste was, dat Henny het wist en toch in een allesoverheersende liefde dit van hem wilde aanvaarden en ook nog trachtte te verontschuldigen. Het spreekwoord; liefde is blind, ging bij Henny niet op, maar wel: liefde vergeeft alles. Nu zou ze ondervinden, dat liefhebben ook lij- Dag en nacht staan zij klaar: de mensen van PTT. Ook op de stations, waar zelfs, in het holst van de nacht duizenden zakken post door hun handen gaan. Hun aanwezigheid, ieder uur, is de garantie dat op werkdagen alle brieven, van daag gepost, morgen bezorgd zullen worden: overal in Ne derland Goed samenspel tussen PTT en u maakte de communicatie in Nederland tot een der best functionerende ter wereld. Goed samenspel tussen u en PTT zal maken dat daaraan, ondanks het bestaande perso neelsgebrek en de werktijd verkorting, zo min mogelijk afbreuk wordt gedaan. Goed samenspel vraagt spor tiviteit en... spelregels. Wan neer u op sportieve wijze de nieuwe spelregels hanteert, helpt u PTT ook na 30 juni a.s. zijn taak voor u op de beste wijze te vervullen. den kan betekenen Want Hank was eerzuchtig en wilde, koste wat het kos te, iets bereiken in de wereld. Hij wilde iets betekenen en macht hebben. Vol gens zijn theorie was dit alleen te be reiken via het bezit van een groot kapi taal. Zo hij al een beetje liefde voor Henny voelde, omdat dit bij zo'n inne mend persoontje niet veel moeite hoefde te kosten, zijn plannen waren al lang gericht op het vermogen dat Henny als het lievelingsnichtje van oom Ver waayen ongetwijfeld erven zou. Zelfingenomen en zo egocentrisch aangelegd als Hank was, had hij zijn bedoelingen niet helemaal voor de ver standige Henny kunnen verbergen. Hank zag in de verte een rooskleurige toekomst en kon zich daarin zozeer ver diepen, dat hij behoefte voelde om er Henny deelgenoot van te maken. Noch haar schouderophalen, noch zachte ver wijten konden hem van zijn eens inge nomen standpunt afbrengen. Hank wist dat hij een aantrekkelijke jongen was en vond dat dit gehonoreerd moest wor den. Henny had reeds lang de zekerheid, dat zo zij niet het door hem begeerde geld zou bezitten hij met een beleefd excuus afstand van haar zou doen. Ze wist niet wat haar bezielde om tot het laatst te willen vechten orn Hank te be houden Zij kende toch zijn karakter door en door, zijn berekendheid, zijn overdreven gehechtheid aan uiterlijke vormen, zijn snobisme en zijn lege hart. Waarom hoopte ze toch, dat ze hem in de toekomst zou kunnen leren, dat er ook andere waarden zijn, waarmee je veel gelukkiger en minder afhankelijk van andere mensen kunt worden. Juffrouw Koosje vermoedde dat Hen ny zojuist Hank had voorbereid op het geheim dat zij en Henny al enige maan den wisten. Ze zag een grote woede in de ogen van Hank komen en met nauw beheerste drift zag ze hem opspringen en met grote stappen toelopen op mijn heer Greedel, de notaris, die met de uitvoering van het testament belast was. Er kwam een zacht licht in de ogen van juffrouw Koosje als ze naar mijnheer Greedel keek. Mijnheer Greedel bezat die aangeboren voornaamheid, die waardigheid en statigheid, die iedereen dadelijk met het nodige ontzag vervulde en die Hank, ook al zou hij miljoenen bezitten, nooit tot uitdrukking zou kun nen brengen. Zij herinnerde zich nog de eerste ontmoeting met de heer Gree del, die zeer veel bij de heer Verwaayen op bezoek kwam en hem door de vroe gere vriendschap met Greedels vader ook als een familielid beschouwde. Precies even oud waren zij en Gree del. Bij de eerste ontmoeting en nu nog, voelde zij zich ver de mindere van dit uitgesproken deftige heerschap. Niet zo maar, in alle nederigheid, doch met iets van opstandigheid, die ze, gelijk haar gewoonte was, zelf weer kruidde met het nodige gevoel voor humor. Iedere ontmoeting met hem werd een soort schermutseling van keurige, zachte en tactvolle terechtwijzingen van hem, bs antwoord met geestige, lichtspottend en rake opmerkingen van haar. Soü vond zij zichzelf een Pygmalion, verouderde uitgave dan, omdat ze zie wel op een jeugdig uiterlijk kon berfc pen maar niet de pretentie had om zki te vergelijken met de uitgesproke schoonheid van een filmster of tonefc speelster, die het stuk van die naam bt roemd deed worden. {Wordt vervolgd) (Actie nieuwbouw Texels Museum) d Zie raambiljetten! 1 Belast PTT niet op zaterdagGa alleen in dringende gevallen naar het postkantoor: zorg zélf voor een kleine voorraad postzegels. 2 Denk op vrijdag al aan zaterdag! Post uw brieven vrijdag bij voor keur vóór 12 uur. Ver zend altijd uw brieven zodra zij klaar zijn en wacht niet tot het laat ste moment: dan voor komt u overbelasting. Let ook vooral op de ge wijzigde buslichtings- tijden op zaterdag. 3 Telegrafeer op zater dag alléén in dringende gevallen en dan zo vroeg mogelijk! Geef gelukstelegrammen,die op zaterdag bezorgd moeten worden, reeds vrijdag of eerder op. Bedenk dat u overal - dag en nacht - tele grammen per telefoon kunt aanbieden op 009. 4 Vraag niet aan de telefoniste wat u zelf in uw telefoongids kunt vinden! De telefoon gids vertelt u Alles over tarieven, netnummers en abonneenummers. 5 Vraag geen telefoon gesprekken aan die u zélf tot stand kunt brengen! Bijna heel Nederland is automa tisch bereikbaar. Be paal zélf dc gesprek- kosten met behulp van de tarieven in uw tele foongids. Post Op zaterdag zullen - alleen voor spoedgevallen - de hoofdpostkantoren en een be perkt aantal bijkantoren en postagentschappen tot 12.00 uur geopend blijvende hulpkanto ren en poststations tot 10.30 uur. Daartegenover zal men thans iedere vrijdag ook na 15.00 uur op elk postkantoor en post agentschap geldzaken kunnen afdoen. De post zal op zaterdag in één keer worden bezorgd. Telegraaf De telegraafkan toren in AmsterdamRotterdam en s-Gravenhage blijven dag en nacht voor de aanbieding en aflevering van telegrammen ge opend. Voorts nemen alle op zaterdag opengestelde postin- richtingen telegrammen aan zo lang de loketten voor de post dienst geopend zijn. In een aan tal grote plaatsen worden de telegrammen tot 21.00 uur be steld; in de overige plaatsen slechts gedurende de openstel ling en tussen 17.30 en 18.30 uur. Telefoon De telefoniste kan in het algemeen slechts worden ingeschakeld voor: gesprekken met het buitenland, gesprekken vanuit telefooncellen, gesprek ken met nog niet geautomati seerde netten. De inlichtingen dienst zal alleen in bijzondere gevallen informaties verstrek ken betreffende tarieven, net nummers en abonneenummers.

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4