Cjrocn <2warL-Jexel s in het harL, I doe'tsnei DOE mee!! te rollen! tijd om een ROYAL te rollen! tijd om een ROYAL te rollen! Jhuin doe Wet, PIGMA-DER'fa Nette meisjes »DE SMULPOT- In een moderne tijd moet je modern verhuizen ZATERDAG 8 JULI 1961 TEXELSE 74e JAARGANG No. 7572 COURANT Jitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij in Burg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. ƒ2,25 p. kwart. 25 ct incasso. Adv. 10 ct p. mn> VAKANTIETIJD In het afgelopen weekend trokken een 7000 gasten naar ons eiland. Naar [Terschelling en Vlieland 8 - 9000, ruim 4000 naar Ameland en meer dan 2000 |naar Schiermonnikoog. Onder deze vakantiegangers waren vele Duitse ;ten. Naar schatting bevinden zich momenteel zo'n 50.000 gasten op de Waddeneilanden. HANDELSREGISTER Onder nieuwe inschrijvingen lezen wij: Diversen De Graaf Smederij, Texel, Den Burg, Waalderstraat 32. Smids- en kachel- smidsbedrijf. enz. E.: J. de Graaf. J. Trap Dz., (e), Texel, Oosterend, Vliestraat 20. Agrarisch loonwerker, groot- en kleinh. in land- en tuinbouw- zaden. GEEN AANLEIDING TOT WIJZIGING De Texelse bloembollenkweker W. werd in 1959 veroordeeld tot een boete van ƒ2250,wegens overtreding van de bloembollenteeltverordening. Maan dag is door het Gerechtshof te Amster dam in hoger beroep uitspraak gedaan ia deze zaak. Er werd geen aanleiding gevonden het besluit van de economi sche politierechter te Alkmaar te wij zigen. De boete blijft ƒ2250,of dertig dagen. CONSULTATIEBUREAU VOOR RHEUMABESTRIJDING De spreekuren op iedere tweede vrijdag van de maand in het Witte Kruis-gebouw te Den Burg, zullen in juli en augustus gehouden worden van 12-16 uur. GESLAAGD Oosterend Onze plaatsgenoot B. A. Roest heeft dinsdag j.l. te Amsterdam bij de R.E.M.E.C. met goed gevolg examen gedaan voor Rijwielhersteller. INGEVOERD VEE Ingevoerd vee over de maand juni: 11 koeien; 1 stier; 7 pinken; 4 nuka's; 5 zeugen; 1 beer; 1 geit; 1 ram. GESLAAGD Aan de Uitgebreid Technische Tex tielschool te Enschede slaagde Ide Moerbeek, Parkstraat, Den Burg, voor het algemene gedeelte. GYMDEMONSTRATIE Vanavond demonstreert de Oosteren- der gymvereniging bij de muzieknis. Om 7 uur start de gymvereniging, voor afgegaan door muziek voor een rond gang door het dorp, waarna om 7.30 uur begonnen wordt met gymdemonstraties door jonge en oudere leden. Op het van de gymnastiek is van alles te zien en deze mooie sport vraagt dus een goede belangstelling. (Zie adv.) mei en zonder zon lub» 2.95 flacon 7.50 «n 2.95 bij Uw droglit GESLAAGD Mej. N. M. Kikkert, Den Hoorn, aagde in Amsterdam voor het diploma A.V.V.C. Aan de Amsterdamse Huis houdschool behaalde zij het getuigschrift Vormingsklas. Bij de V.V.V.-Texel is ingaande heden de mogelijkheid opengesteld zich °P te geven als zogenaamd „slaperslid". Opgave uitsluitend persoonlek bij de bureaux, tegen contante betaling van ƒ10, Ook zij, die vorige jaren reeds geno teerd stonden, dienen dit weer te doen. Wegens moeilijkheden met de inning van de bijdragen van „slapersleden" in voorgaande jaren, kunnen wij slechts Jie gegadigden in het register opnemen die zich persoonlijk tegen con tante betaling melden. Deze wijze van werken betekent kostenbesparing. V.V.V.-Texel ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 9 juli op om 4.30 uur en gaat onder om 20.59 uur; 12 juli op 4 33 uur en onder om 20.57 uur. Maan: 12 juli N.M.; 21 juli E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: juli 4.12 en 17.01; 9 juli 5.33 en 18.15; 10 juli 6.41 en 19.11; 11 juli 7.33 en 20.03; i 2 juli 9.01 en 21.30; 13 juli 9.01 en 21.30; 4 juli 9.38 en 22.08, 15 juli 10.12 en 22.43. Aan het strand ongeveer een uur eer- wr hoog water. GEREFORMEERDE VROUWENVERENIGINGEN BIJEEN Hieronder een verslag op rijm van de toogdag van de Gereformeerde vrou wenverenigingen van Texel, dat wij van een der dames ontvingen. Op 27 juni van dit jaar Kwamen de Geref. vrouwen verenigingen van Texel bij elkaar, Terwijl ook zusters uit de kring komen zouden Om onze jaarlijkse toogdag te houden. Om tien uur waren wij present, Ontvingen de gasten aan Oosterend. De presidente sprak een welkomstwoord Dat door ons allen werd aangehoord. Het eerste waar wij nu mee beginnen Is staande ons bondslied te zingen. Hierna bracht men de koffie rond Wat een ieder heerlijk vond. Een koortje dat treedt nu naar voren En laat een tweetal liederen horen. Spelletjes, die kinderen van school hadden geleerd, Werden toen voor ons gedemonstreerd. Dan, terwijl wij naar huis toe gaan, Biedt het bestuur de gasten een broodmaaltijd aan. Om half twee kwamen we weer bij elkaar. Toen stonden er drie bussen voor ons klaar. Als we bij de kerk in Den Burg zijn gekomen En daar allen plaats hebben genomen, Beginnen we eerst met gezang, Om daarna te luisteren naar ds. Rang. Die zijn onderwerp heeft gewijd. Aan Christen zijn in de moderne tijd. De techniek, literatuur, de mensen van heden, Zijn anders dan van een aantal jaren geleden. Alles veranderd zo men ziet, Maar God Zelf veranderd niet. Laten wij dan in de tijd van heden, De rechte weg blijven betreden. Ds. Rang beantwoordde nog enkele vragen, Die intussen waren op komen dagen. Daarna eindigde Ds. met dankgebed, Toen werd onze reis weer voortgezet. De Dennen werd nu opgezocht. Daar hebben we eerst koffie gekocht. Dan zijn we nog wat rond gaan rijden En deden onze gasten weer uitgeleiden. De reis naar Oosterend werd weer aanvaard. Om half zeven zaten wé daar om de tafels geschaard, Enkele meisjes hadden een broodmaaltijd gereed, Welke' een ieder eer aan deed. Om half acht begon de tijd Van muziek en gezelligheid, Want Excelsior ging ons voor, En trokken wij het dorp zo door, Totdat we bij de muzieknis zijn gekomen, Waarin Excelsior plaats heeft genomen. Wij traden allen ook naar voren En lieten blij onze liederen horen. Als we weer in 't gebouw zijn aangekomen, En ieder zijn plaats heeft ingenomen, Zorgt iedere vereniging voor een vrolijke noot, Wat ons heel wat gezelligheid bood. Zo kwamen we aan het eind van die prachtige dag, Waar elk met dankbaarheid op terugzien mag, Na de vakantie, waarin het werk stil wordt gelegd, Hopen wij, zoals ons Bondslied het zegt, Weer „Eendrachtig te werken, 't Geloof te versterken De kennis te vernieuwen, Is 't doel dat ons wacht". A. J. H. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 12 juli a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3.00 uur; De Koog 4.00 u. BRIDGEN Er zijn deze zomer weer 5 drives ge organiseerd voor gasten en Texelaars. Het is mogelijk dat er nog een zesde bijkomt, dan te houden in de Slufter vallei. De datum wordt nog nader be kend gemaakt. De eerste drive is inmiddels woensdag j.l. gehouden in hotel „De Lindeboom- Texel". De uitslag daarvan was: A.: 1. Echtpaar v.d. Heerik 29 pnt. 2. Dam-Dros 28Ve pnt. 3V2. Kellner-van Lenten 25V2 pnt. 3V2. Raven-Ran 25V2 pnt. 5. Schön (Dtl.)-Veenema 23 pnt. 6. Luyckx-Wessels 22V2 pnt. 7. Bakker-Kuiper 14 pnt. B.: 1. Backer-Huizinga 34V2 pnt. 2. Bruin-Mantje 32Ve pnt. 3. dames Ypma-Eecen 31V2 pnt. 4V2. Gebr. van Sambeek 27 Vz pnt. 4V2. Blom-Kleve 21 Vz pnt. 6. Jansen-Stuiven 26V2 pnt. De volgende drive wordt gehouden te De Koog in Badhotel „Juliana", aan vang 20.30 uur. WEEKEIND 2000 Onder deze titel zal er groot feest zijn in Oosterend, want donderdag, vrijdag en zaterdag, 20, 21 en 22 juli a.s., is er weer van alles te beleven en de baten hiervan zijn voor een filmprojector voor de o.l. school. Er is voor deze drie dagen een uitgebreid programma vastgesteld, waarvan jong en oud kan genieten. Het feestterrein omvat zowel de o.l. school als het gehele schoolplein, hetgeen be tekent dat er vele attracties zijn. Aan dit 3-daagse festijn is een floralia verbonden en een ieder, die van mening is een prachtige potplant te be zitten, of prachtige snijbloemen heeft, kan deze tentoonstellen. Hieraan zijn prachtige prijzen verbonden. Het is voor degenen, die een cursus bloemen- schikken hebben gevolgd een mooie stimulans om aan deze tentoonstelling deel te nemen, Verder is er wat bloem en plant betreft nog wel meer te zien, want bloemisterij Hin zorgt voor een speciale stand. Er is nog meer, want de bekende Texelse schilder Blok v.d. Velde expo seert ook en wat niet vergeten mag worden is de huisvlijttentoonstelling. Evenals bij planten en bloemen is 't hier mogelijk om zijn of haar kunstwerk en/ of handenarbeid tentoon te stellen. Men hoeft nu niet de familie of kennisen kring alleen dit werk te laten zien. Nu komt een ieder even zien naar zijn of haar werk, waaraan ook prijzen zijn verbonden. Degene, die meent iets bij zonders te kunnen brengen, geve zich op bij de heer Th. v.d. Snoek, Mulder straat 15. Oosterend. Op een uitgebreide bazar kunt U Uw geluk beproeven met verschillende leuke attracties, waarvan er enige zijn, die voor Oosterend zowel als voor Texel geheel nieuw zijn. Naast de school zal een zweefmolen verrijzen, terwijl als klap op de vuurpijl vrijdag en zaterdag een groot openluchtbal is gepland. Mu ziek wordt gebracht door verschillende bekende bands, met als grote attractie diverse volksspelen. Het is dus een uitgebreid gevarieerd programma, waarvan een ieder kan ge nieten. Weekeind 2000, grootscheeps opgezet, zal beslist voor ieder iets aantrekkelijks hebben en dat is ook nodig, want wil Weekeind 2000 zijn naam eer aandoen, dan zal de opbrengst ./2000,moeten bedragen. Voor de verschillende evene menten zal nog een nader programma bekend worden gemaakt. gevraagd 's morgens, 's middags en de hele dag. Hoog loon. Binnenbnrg 5 BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 29 juni tot en met 6 juli 1961 Geboren; Johannes, zv. Gijsbertus J. van den Berg en Alberta J. van Oort. INGEKOMEN PERSONEN Meis Blom, van Engeland, naar C 94; Dingena P. Biersteker, van Warmen- huizen, Krabbendam, Westfr.dijk 104 naar O 26a; Cornelia A. Keijser, van Utrecht, Catharijnesingel 101 naar Gasthuisstraat 44, Den Burg; Ferdinand A. J. van der Werf, van Franeker, N. Bolwerk 23 naar Kogerstraat 10, Den Burg; Andy D. de Hoop, Petrus J. A. M. de Leeuw, van Den Helder, Buiten haven 5 naar H 131; Koos Zoete, van Ten Boer, Jog. Rengerstraat 14, naar Binnenburg 9, Den Burg; Joukje Doel, van Gaasterland, Balk, Meerweg 31 naar Warmoesstraat 22, Den Burg. De kassier van de Coöperatieve Boe renleenbank, de heer Th. M. Graaf, heeft lang gepuzzeld hoe hij nu het vlotst zou kunnen verhuizen. Het trap lopen met al de meubelstukken en ver dere huisraad lokte nem en zijn helpers maar weinig aan. Er werd een keurige oplossing gevonden. Op de foto ziet men een bouwlift, die de helpende hand heeft geboden. Deze lift van de fa. Drijver was nog maar enkele uren op Texel toen hij dit bij zondere karwei te verwerken kreeg. De bouwlift is negen meter hoog en er kan nog een verlengstuk tussen, zodat een totale hoogte van twaalf meter bereikt kan worden. Het hefvermogen is 500 kg, maar zo zwaar waren de stukken niet. Op het punt waar de goederen moesten zijn sloeg de machine automa tisch af. De instelhoogte is te regelen. Ook de veiligheid van deze bouwlift is in orde. Mocht de staaldraad het eens begeven dan zakt de lift maar tien centimeter en slaat de controlepal toe zodat de machine stopt. Ook de verhuizers waren over deze inschakeling best te spreken, want het bespaarde een enorm werk. Inmiddels heeft de familie Graaf zich in de Texelse wolkenkrabber geïnstal leerd. DOE MEE - WIN EEN TV De tweede week van de actie nieuw bouw Texels Museum is voorbij. Don derdagavond moesten honderden en nog een honderden enveloppen gesorteerd worden. Vele vakantiegangers en Texe laars hebben de afgelopen dagen een of meer actie-enveloppen gekocht (maar 25 cent) en de gok gewaagd. Het is ook een pracht van een kans een spiksplin ternieuw TV-toestel voor 25.cent. Waar vindt U dat? Vele gasten zijn dan ook dol op de actie. Jammer is het dat nog vele pensionhouders en hotelexploitan ten etc. de gasten niet op de actie wij zen. De winkeliers willen wij aanraden geef vooral de bonnen om een zo groot mogelijk succes te behalen. Het is trou wens een succes aan het worden. Winnaar van het tweede TV-toestel werd de heer J. Neervoort, Sibogastraat 13 I, Amsterdam Jammer was het dat de heer Neervoort zijn adres op het eiland niet had bekend gemaakt, want nu was het niet mogelijk deze winnaar dit heugelijke feit mede te delen. Het werd slagzin nummer 16. De slag- HET KAMP IN GAASTERLAND Van 22 tot 29 juli wordt er in de buurt van het Slotermeer een kamp ge houden voor jongeren van dertien tot en met vijftien jaar. De kosten bedragen 30,alles, behalve zakgeld, inbe grepen. De overtocht van Oudeschild naar Kornwerderzand gaat per kotter. De reis en het kamp zijn volledig verze kerd. De leiding bestaat uit de dames Frouke en Aly Cupido en de heren B. Lap Szn. en ds. G. H. Wolfensberger. De jongens en meisjes, die wensen deel te nemen, moeten zich tussen 8 en 13 juli opgeven aan de hervormde pas torie of het V.V.V.-kantoor in Den Hoorn, met vermelding van naam, adres en eventueel telefoonnummer, leeftijd en geslacht. Men krijgt dan nadere ge gevens toegestuurd. Op maandag, 17 juli, is er om acht uur in „Ons Huis" een voorbespreking, waar alle deelne mers verwacht worden. Uiteraard hoe ven zij, die zich al opgegeven hebben, dit niet weer te doen Iedereen is wel kom tot alle plaatsen bezet zijn. Men wordt geboekt in volgorde van aanmel ding. zinnen, die reeds getrokken zijn blijven evengoed meedraaien. Het is dus niet uitgesloten dat het een volgende keer weer nummer zestien is. De organisatoren hebben nog getracht familieleden in Amsterdam te bellen om te vragen waar de winnaar op Texel verblijft. Dit is niet gelukt, maar inmiddels zal de heer Neervoort wel het TV-toestel in ontvangst hebben ge nomen. U mag het best weten: in stilte had Uw verslaggever op het toestel gere kend, maar ja. een volgende keer beter. We hebben nog acht kansen. Natuurlijk wordt de concurrentie groter en komen er steeds meer liefhebbers voor een TV voor 25 cent, maar het is een bekend gezegde: „Wie waagt die wint!"

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 1