)0yloewel, 135 - SINAS 72 SPAR koffie GUSTA REAL APPELMOES Seizoen opruimint l .".10! Bollenpellers metselaar Ver. Oud Leerlingi Landbouwschool zwarte bessen Aanvang vrijdag 14 juli 9 uur P. BOSMA Dubbel sparen, dubbel Sparzegels! Rundvlees AUTO IN DE SLOOT Dinsdagmorgen raakte op een nog onbekende wijze een vrachtwagen van de firma J. C. Rab in de sloot langs de Laagwaalderweg. De wagen was leeg en de chauffeur kwam er heelhuids onder vandaan. De politie heeft een onderzoek ingesteld. GRONDVERKOOP Donderdag 20 juli komt de gemeente raad bijeen en zal naast de gemeente begroting ook enige kleinere punten behandelen B. en W. stellen de raad voor van de heer W. N. de Wijn, Kogerstraat, een perceel grond te kopen gelegen aan de Wilhelminalaan. De bedongen koopsom bedraagt ƒ1,per m2 en 6230,voor de opstal; totaal ƒ14.000,B. en W. stellen voor in het belang van de volks huisvesting het genoemde aan te kopen. Van de heer J. Bakker, Hogerstraat, zal worden gekocht een perceel grond nabij het Schilderend en enige opstallen voor een totaal bedrag van ƒ15.500, BIJBEL- EN SPREEKUUR BIBEL- UND SPRECHSTUNDE U wordt hartelijk uitgenodigd voor een bijbeluur, vanavond 8 uur in de kerkekamer van de kerk aan de vijver l(achterom). Sie sind herzlich eingeladen für eine Bibelstunde, heute abend 8 Uhr in einem Gemach der Kirche am Teich (bitte um die Ecke gehen). Wie de marktdominee persoonlijk wil spreken, kan om 9.30 uur terecht op dezelfde plaats. WEEKAGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 12 juli De Cocksdorp, 19.30 uur Volksspelen aan de dijk. De Koog, 7 uur, Start puzzelrit voor auto's, bromfietsen en motoren. De Koog, 8 uur, Badhotel, bridgedrive HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 12 juli 9.01 en 21.30; 13 juli 9.01 en 21.30; 14 juli 9.38 en 22.08; 15 juli 10.12 en 22.43. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 10 juli 1961: 612 lammeren 6595; 15 schapen 90 120; 4 nuchtere kalveren 75150; 10 biggen 6575. UITGEBREIDE DEMONSTRATIE VAN GYMVERENIGING OOSTEREND Nadat eerst een rondgang door Oos terend was gemaakt, voorafgegaan door Muziekvereniging Excelsior, werd bij de Muzieknis een uitgebreide demonstratie gegeven. Met grote interesse worden de prestaties van de kleinen onder leiding van de heer Van Veen gevolgd. Het grootste deel van het programma wordt door meisjes en dames in beslag geno men, terwijl de afd. jongens tot een handjevol is ingekrompen en dan nog kleinen. Voor gymvereniging Oosterend is dit verlies aan jongens wel te be treuren. Ringen, brug, evenwichtsbalk en paard waren de toestellen waarop men zijn kunnen liet zien, terwijl een vrije oefening door dames gegeven deze de monstratie besloot. Het is wel frappant, maar bij iedere demonstratie, welke gymvereniging Oosterend heeft gegeven is de tempe ratuur wel wat laag, zodat halverwege het programma vele kijkers verdwijnen. Voor de gymvereniging niet leuk, maar misschien is het een stimulans om de volgende keer het programma wat te bekorten. Een kort maar krachtig ver toon met een massale sluiting is mooier dan een slot met een minimum aan be langstelling. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel op donderdag 20 juli 1961, n.m. 2.30 uur ten gemeentehuize. Texel, 10 juli 1961. De burgemeester van Texel, C. H. ROEPER, l.b. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Inwilliging van het verzoek van de heer P. Kleve te Oudeschild om eervol ontslag als hoofd van de openbare lagere school, aldaar. 4. Benoeming van een hoofd van de openbare lagere school te Oudeschild. Voorgedragen wordt de heer J. Visser te Vroomshoop. 5. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs te Den Burg. De voor dracht wordt nader bekend gemaakt. 6. Mededeling van de jaarstukken over 1960 van de Sticthing Prof. Dr. W. H. Keesomstudiefonds te Texel. 7. Behandeling van enkele belasting reclames. 8. Vaststelling van de begroting van de dienst van gemeentewerken voor het jaar 1962. 9. Goedkeuring van de begroting van de Sociale Dienst in de gemeente Texel voor het jaar 1962. 10. Vaststelling van de gemeentebegro ting voor het jaar 1962. 11. Vaststelling van een aantal wijzigin gen van de gemeentebegroting voor 1962 12. Indiening van een verzoek om toe kenning van een aanvullende bijdrage uit het Gemeentefonds ter dekking van het tekort van de gemeentebegroting voor 1962. 13. Goedkeuring van de begroting van het Algemeen Weeshuis te Texel voor het jaar 1962. 14. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1961. 15. Aankoop van een perceel grond met opstal te Den Burg van de heer W. N. de Wijn, aldaar. 16. Aankoop van enige percelen grond met opstal te Den Burg van de heer J. Bakker, aldaar. UITSTEKEND GESLAAGDE TEXELSE SPORTDAG Het weer was goed gezind, waardoor de Opmars door De Koog met de drumband Marg. Sinclair volledig tot zijn recht kwam en een fleurig schouw spel opleverde. Voor het eerst namen hieraan ook De Waddenruiters en de ponyclub deel. De opening mislukte volledig door de defecte microfoon. De aarzeling die hierdoor ontstond werd resoluut afge broken door dit gedeelte over te slaan en met het programma te beginnen. Het publiek was inmiddels al in groten ge tale aanwezig en het was daarom goed dat de nummers heren hoogrek en kast- springen, jongens paardspringen, dames ringen en brug ongelijk, de aandacht verdeeld hielden. Ook hierna vond het optreden van de drumband alles belangstelling en waar dering. Veldloop Een vijftiental deelnemers verschenen aan de start voor de traditionele veld loop, waaronder verschillende bekende gezichten. M. de Bakker uit Wognum was een van de prettige verrassingen, die lange tijd het veld aanvoerde. Toch werd hij geen winnaar, want zowel H. Kiewiet als Jac. Zuidewind passeerden hem in de tweede helft. Met ruim ver schil won Hans de 3600 m. lange loop in 12.15 min. Voor Jac. Zuidewind werd 12.22 en voor M. de Bakker 12.24 ge noteerd. D. Eelman moest genoegen nemen met de vierde plaats. Vervolgens kwamen nog binnen: 5. D. J. Bakker, 6. G. Jimmink, 7. P. Verhagen, 8. P. J. van Heerwaarden, 9. J. van Bennekom, 10. M. Laan en 11. E. Bonne. Nadat het lange mat-werk van de dames en meisjes van ZDH en SVC en de volleybalsters van GVT en GDS de aandacht hadden gaande gehouden, werd die plotseling verdeeld over twee andere demonstraties. De Waddenrui ters op het nevenveld en de judoclub „Dun Hong" vormden hoogtepnuten op deze middag. Na eerst te hebben ge toond hoe verschillende grepen worden uitgevoerd, werden vervolgens enige werkelijke gevechten te zien gegeven. Zowel de judoka's bij monde van hun leider, de derde dan W. Post, als tal rijke toeschouwers getuigden van een zeer prettige en geslaagde demonstratie. Ook de Waddenruiters wisten hun publiek langdurig te boeien. Inmiddels was het zevenhandbal begonnen en wa ren er twee heren volleybalteams uit de lucht komen vallen, die onder grote belangstelling een onbeliste strijd streden. De handbalsters van SVT wonnen hun partijtje met 53 en kunnen tegen de meisjes van WGW op een prettige wedstrijd terugzien. Een algemene vrije oefening van de dames en meisjes van GVT slaagde wat minder goed,^ dan de later gedemon streerde ritmische oefening van de dames. De knotsoefening van de meisjes kwam er heel goed uit. Junioren voetbalwedstrijd Zowel bij de combinatie als bij de Boys ontbrak nog wel iets aan de sa menhang in het elftal. Toch werd het een levendige wedstrijd, die voorname lijk door de vuurkracht en het samen spel van het SVC-trio Ar ie Veen, Nico Bakker en Maarten Boon tot een 61- overwinmng voor de comb, werd op gevoerd, waarbij de tegenscore werd beperkt door een goed keepende P. Beuving. Over het uitgebreide middagpro gramma werd niet meer dan een kwar tier op het gestelde schema verloren, zodat van 6 tot 7 uur gepauzeerd kon worden. Daarna traden Texel 1 en de comb, der overige clubs in het veld. Al vlug nam de combinatie de leiding, welke voorsprong zelfs werd opgevoerd tot 20. Texel 1 begon toen wat beter te draaien en liep de achterstand in. De spanning bleef er in, ook toen Texel een 32 voorsprong nam, waarmee de eindstand was bereikt. De leiding was ook nu bij de heer P. Zegers in goede handen, terwijl W. Koorn de beste speler was. Het was prettig veel bezoekers van 's middags ook 's avonds weer terug te zien. Hieruit blijkt immers dat het pro gramma wel lang, maar toch niet te lang is geweest. Z.D.H.-NIEUWS De adspiranten hebben bij Schellink hout een fijn weekend gehad. Het was jammer, dat zij niet volledig daar heen konden en nu aangevuld moesten wor den met welpen. Desondanks hebben zij een prima figuur geslagen. Door 1 ver loren, 1 gelijk en 1 gewonnen wedstrijd werd de 3de prijs behaald. Ons lid Klaas de Leeuw, die door een ongeluk met zijn motor momenteel in een hospitaal ligt, maakt het goed. Zijn enkel is gebroken en zit in het gips. De dokter is verder tevreden. Jongens, Klaas ligt ver weg en ontvangt daar door weinig bezoek. Laten wij voor een briefje of ansichtkaart zorgen. Het adres is Soldaat K. de Leeuw, Regnr. 40.0216.240 Centraal militairhospitaal, Zaal C, 's Gravenhage. De competitie nadert weer en we zul len ons moeten voorbereiden om een goed figuur te slaan. In de zomer wordt er weer volop geoefend. Jongens, voor deze oefenwedstrijden maakt de elftal commissie combinaties. De spelers zijn verplicht op de plaats te spelen waarop ze opgesteld zijn. Laten we deze wed strijden ook als oefenwedstrijden be schouwen en niet alleen om te winnen. Monden dicht, snel afgeven en het gaat er niet om wie de doelpunten maakt. De Toto is weer afgelopen, maar het duurt niet lang of we gaan weer starten. Het is nu de gelegenheid voor nieuwe Toto-leden om U op te geven. Het af gelopen seizoen vielen er 4 prijzen te Den Hoorn, dus nu is het Uw beurt. Vraag inlichtingen aan de Toto-commis sie of aan het bestuur. ZATERDAGAVOND GECOSTUMEERD SPUITVOETBAL Ten bate van het uniformfonds van het Kon Texels Fanfare wordt er zater dagavond een gecostumeerde spuitvoet- balwedstrijd gehouden op de speelweide te Den Burg. De leden van de brand weer hebben er nu reeds zin in het bruine monster een flink eind weg te werken. Deze bijzondere wedstrijd be gint om 7.30 uur. Entree slechts 25 cent. VEEL BELANGSTELLING VOOR NATUURPAD Voor het nieuwe Natuurpad van Staatsbosbeheer bestaat nu reeds een flinke belangstelling De afgelopen da gen was het nu niet bepaald strandweer en dat is misschien de reden dat zovelen de tocht langs het natuurpad hebben ondernomen. Een toerist vertelde ons, dat hij nog zelden zo'n prachtig pad had gewandeld en dat zijn interesse voor bloem en plant nu veel groter is dan voorheen. Gewapend met een boek om alle aange wezen bomen en planten na te gaan, trok hij voor de derde maal het pad langs. Óp onze vraag of hij reeds eerder iets dergelijks had gedaan, werd neen geantwoord. We mogen dus wel zeggen dat het Natuurpad in een behoefte voorziet. GESLAAGD Voor het u.l.o.-diploma A slaagde Menno Stam en voor het u.l.o-diploma A plus middenstandsdiploma Annie v.d. Zwaag. ZONDER COMMENTAAR „De huisvrouwen moeten op de vrije- zaterdagen hun mannen geen bood schappen meer laten doen, maar hen de tijd gunnen zich aan hun hobby's te wijden", aldus mevr. dr H. Verwey- Jonkers op een vergadering van de Na tionale Vrouwenraad te Oosterbeek. „Passen de vrouwen zich niet genoeg aan, dan kunnen de spanningen in het gezin door de arbeidstijdverkorting toe nemen", aldus spreekster. Van alle Nederlanders kreeg in 1960 88 procent vakantie. Daarvan bleef 43 procent thuis en 45 procent dat is ruim 5 miljoen mensen gingen twee of meer dagen weg. Vier miljoen bleven in eigen land. 41 procent van hen lo geren bij familie of kennissen, aldus ge gevens van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Werkdagen: V. Texel: 5.20 6.25 7.40 9.30 10.40 12.10§ 13.10 14.30 15.40 17.15 18.15 V. Den Helder: 6 30 8.15 9.10 11.00 12.00 13.20§ 14.20 16.00 17.00 18.40 19.30 Zon- en alg erkende chr. feestdagen: V. Texel: 7.40 8.55 10.40 11.40 14.00 16.00 17.00 18.25 20.30 V. Den Helder: 9.10 10.15 12.00 13.00 15.00 17.15 18.15 19.30 21.30 is van 1 juli tot en met 26 aug. 1961 alleen op zaterdag. FILMNIEUWS Maandag- en dinsdagavond: „ALLES DE LUCHT IN" Norman Wisdom met zijn komisch en tevens gevoelig talent, die in zijn beste momenten aan Charley Chaplin herin nert, is hier een arme jongen, die zich, op grond van het motief dat recher cheurs en rechters ook aan het werk moeten blijven, laat overhalen als ex plosie-specialist in een dievenbende te treden. Gekleed in Amerikaans generaals uniform laat hij tenslotte, op order van Washington naar hij voorgeeft, een bouwvallig Engels stadje, geterroriseerd door een groot-industrieel, de lucht in springen met gevolg dat het met Ame rikaans geld fris en hygiënisch wordt herbouwd. Een grappige film, die in het tweede deel wat traineert, maar die u moet gaan zien om Norman Wisdom, die vriendelijk en argeloos, steeds bereid zijn medemens te helpen, altijd opnieuw weer de dupe wordt, maar kans ziet overal het beste van te maken. Dol, dwaas, daverend. De nieuwste Norman Wisdom, die U weer niet zult willen missen. Nederlands nieuws O.a.; Delta einde eerste fase, Noord- Beveland viert feest; Groot gildefeest in Helmond; De TT-races in Assen, Gary Hocking wint 500 c.c.; De 50ste verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Wereldnieuws O.a.: Boerenopstand in Frankrijk; Franse Utrillo's in Montmartre ver brand; President Lübke op officieel bezoek in Parijs; Kampioenschap para chute-springen; Overstroming in en om de Turkse hoofdstad; De zeil-regatta van Kiel begonnen; Spannende paarden race in Ierland. Aanstaande donderdag, 's avonds om 8 uur trekking prijswinnaar van het derde TV-toestel. Levert Uw envelop pen vóór die avond om 6 uur in bij de bekende adressen. TEXELAARTJES 2 lieve poesjes, dol op Felix, zoeken goéd te huis "Bij en Blom" De Koog Texel tel. 351 Te koop prima vroege aardappelen 17 ct. de kg Bas Wes- terweg Te koop tank wagentje op luchtbanden inhoud plm. 90 Itr met chroom tapkraan S. D. Keyser, Molenstraat 79 Den Burg Te koop wasmachine met wringer en centrifuge W. Veeger, Westermient B 142a Den Burg Tel. 2793 - Te koop groot kippenhok p.l.m. 60 vierkante m opp. en een partij legnesten P. Keyser Grnvcnstr. 20 Den Burg Te koop prima kapok- bed z.g.a.n. en herenfiets jan Dirksoord 5 Stu dent (Texelaar) zoekt voor p.l.m. 25 uur per week vakantiebaan Lijnbaan 25 Den Burg Gevraagd bessenpluk kers (sters) S. Knol, De Mars. Wij vervullen hiermede de droeve plicht U mede te delen dat na voorzien van de gena demiddelen der H. Kerk onverwachts in de Heer is overleden in de ouderdom van 86 jaar onze lieve broer en oom Reijer Witte J.P.zn Namens de familie A. Hin- Witte Kogerweg B 175, Texel 7 juli 1961 De plechtige H Mis van requiem heeft plaats gehad op dinsdag 11 juli 1.1. v.m 9 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof al hier. Op 8 juli 1.1. is van ons heengegaan onze lieve vriendin Johanna Maria Vermeulen op de leeftijd van 72 jaar Zij leefde voor anderen Jans Geeriigs Rie Smits Hinke Geeriigs Nieuw Loosdrecht 8 juli 1961 Rembrandtlaan 7 De begrafenis heefl op dinsdag 11 juli plaats gevonden. gevraagd J. Pranger Telefoon 2589 Biedt zich aan woning moet disponibel zijn te Den Burg. Woningruil op Texel mo gelijk. Br. onder no. 248 bur. v.d. blad bij genoeg animo woif? er op donderdag 27 j een trip georganiseerd n: Oostelijk Flevoland. Kosten f 15 incl. wari maaltijd. h i. Wat lij 't t 'eamiL jjke o uffrou Opgave voor zaterdag iaar h juli bij. a eer J. Witte, 's Hertogenbosi agelij D. Roeper, De Fenne fuist o: - en ze lat Uitbetaling Landbout vakantiebonnen Zaterdag 15 juli van 5 6 uur. Den Burg -joh Oost—P. Verijzer De Koog—A J Eierland—A. de Ridi Giel r li Wint a< Te koop S. Knol, De Mi Telefoon 2123 Uitbetaling Landbout vakantiebonnen van 4 tot 6 uur C. Bos, Hollandseweg C. J. Barhorst, Haffeldi weg 5 Ondergoed voor uw hele gezin Tima, KFW, Sint enz. met 10 pet. korting. Scheepjes breiwol, div. kleuren, 10 pet korting De bekende Lonneker vakkleding 5 pet korting Verder nog enkele speciale koopjes w o. Jongens slips 0,50 Crepe sokken 1,50 Jeagerhemden m m. 3,95 Lange onderbroek Restanten Tima directoirs 1,75 idem dames camisoles 2,10 Weekenders w o. ook donkere voor het werk 7,2 Partij mooie 2e keus baddoeken 1,95 en 2,75 Berends blousje r.m 2,25—2,75 Enkele wollen dekens met 20 pet korting Uw geld is goed besteed bij ompje r toch erg Zijn lenny, raarde icht odig 1 «nzaai ad lat jjn aa let be: ndere et vo< tie wi elijk ïgenhr en. Vc ieorge oester ]ks op Ja, e erandi iel. A ■achte: oed e uis. W antooi ebroki J Voor leef K ef har n. De vorm >men. en ia; ust ha :raaltj' uid h£ mg ni hei ouw ondc ezen i ch be hu\ eik 2» pak roodmerk 250 gram van 148 voor f. elk 2e pak dessertkoffie 250 gr. van 180 voor i literblikken van goudreinetten van 138 voor SMEERKAAS pakje 32 en 1 2 zegels gr VRUCHTENROLLEN 3 stuks 57 en 24 zegels gr] KNABBELKOEKEN zak 75 en 30 zegels gi ANANASBLOKJESsnoepIe,200gr.ÓÓ en 26 zegels gr^ AZIJN fles 48 en 20 zegels gi Speciale picnic-aanbiedingl blik 350 gram van 138 voor ZZ-10% Palingworst _0 100 grom van 46 voor 0^-10% Neem mee, omdat het zo voordelig is! 3>okkcnToiletzeep van 92 voor M Margrieten m0 250 gram 3 J De Spar) geldig van 13 t/m WERKELIJK VOORDEEL - 10°/„ KORTING - 100°lo KWAL»

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2