Laatste ronde -ndoe 'tsnêl öoemeev Mijmerij Taxi 2323 t gemaakt Huid genezing Meisje, 19 jaar net meisje hulp in de huishouding Peugeot 203 flink meisje 3-deurs koelkast Blokfluitlessen in clubverband Klaverjassen Rundveefokver. Texel monsternemer Wij zijn met vakantie 28 augustus tot en met 9 september F. Blom, Dors- personeel Gevraagd jonge kippen Vakantie Fototoestel Fotobedrijf zelfstandige hul pony Fa. ZEGEL Zn. prima monteur LAMPIONOPTOCHT IN OOSTEREND Donderdagavond a.s., op de verjaar dag van Prinses Wilhelmina wordt in Ooserend een lampionoptocht gehouden. Uiteraard natuurlijk met begeleiding van muziek. Ondanks dat hiervoor nog enkele dagen resten, verwacht men toch een goede deelname. Er wordt om half negen gestart bij de school met de bijbel. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL ZONDER DIRECTRICE De landbouwhuishoudschool alhier heeft thans te kampen met een ernstig personeelstekort. Mej. Droog, de huidige directrice gaat de school per 1 oktober verlaten. Hebben wij voor de vakantie vermeld dat tot haar opvolgster was benoemd mej. F. Schurer, lerares aan de school, deze heeft zich echter teruggetrokken. Mej. Huitema zal tijdelijk als hoofd der school fungeren daar alle oproepen voor een directrice onbeantwoord ble ven. Door het personeelstekort komt ook de geplande vooropleiding verzorgende beroepen te vervallen. TWEE GELOVEN OP EEN KUSSEN Twee geloven op een kussen, daar slaapt de duivel tussen. Over dit on derwerp spreekt dokter C. P. van Andel van Utrecht, zondagavond in de jeugd dienst. Deze dienst wordt gehouden in de Hervormde kerk te Den Burg. De aanvang is half acht. *VV -■ MEDEDELING WITTE KRUIS Den Burg. In verband met vakantie van de zusters is het wijkgebouw te Den Burg van 26 augustus tot en met 11 september gesloten. Het is alleen mo gelijk van 11 tot 12 uur bij het badhuis gebruiksartikelen van Het Witte Kruis te bekomen. ..HENGELEN, HENGELEN.. Morgenmiddag zullen vele sportvissers deelnemen aan de hengel wedstrijd na bij Paal 9. Om twee uur vindt de lo ting plaats in het paviljoen en om half drie wordt het startschot gegeven. Kaarten voor deze wedstrijd, ten bate van het Texels Museum, kunnen wor den gehaald bij de hengelsportzaken op het eiland. Deze week beginnen wij aan de laat ste ronde „Nieuwbouw Actie Texels Museum" Nog een week zijn we in de gelegen heid om actie-enveloppen in de bekende bussen te deponeren. De afgelopen week zijn er ruim 4700 enveloppen ingeleverd, deze week ver wacht men het restant7000 stuks Als iedere Texelaar er één voor z'n rekening neemt zijn er te kort. Deze week is het T.V.-toestel gewon nen door Mevr. Elias, Julianastraat En nuwerkt iedere Texelaar mee om de laatste ronde te doen slagen. Doe weldoe het NU. GAAT WADDENZEE NU HELE MOSSELENPRODUCTIE LEVEREN? De Zeeuwse mosselcultuur heeft een flinke klap gekregen. Door het rijksin stituut voor de volksgezondheid is na- melijk een verbod uitgevaardigd tot verhandeling van Zeeuwse mosselen. Dit naar aanleiding van de vergifti- gingsgevallcn, die zich na het mosselen eten hebben voorgedaan. De vermoedens, dat de vergiftigings verschijnselen ontstaan door het plank ton, dat de mosselen als voedsel nutti gen, zijn juist gebleken. Het instituut heeft proeven genomen met het water in Zeeland en daaruit een plankton- extract getrokken. Bij toediening aan kleine dieren bleken deze zwaar ver giftigd te zijn. De ongunstige planktonontwikkeling in de Zeeuwse wateren behoort tot de zeldzame uitzonderingen en zal zich in lange tijd misschien niet meer herhalen. In de Waddenzee heeft het plankton een normaal gehalte en veroorzaakt geen vergiftigde mosselen. De Wadden zeemosselen zijn dit jaar buitengewoon goed ontwikkeld en er is een rijke oogst. Waar de Waddenze toch al voor meer dan 75 procent van de totale mosselen productie levert is er geen bezwaar dat het dit jaar voor 100 procent zou moeten zijn. Onze exportpositie komt er niet door in gevaar. De geschiedenis met het Zeeuwse wa ter is echter wel een reden te meer om de mosselen in het vervolg geheel in de Waddenzee klaar te maken door aldaar de nodige verwaterplaatsen aan te bren gen. MET HERSENSCHUDDING ONDER DE WOL Donderdagmiddag, ongeveer 1 uur, kwamen een brommer en een VW met elkaar in aanraking op een onprettige wijze. Nabij „Veltheim" in het Noorden verleende de heer J. Barhorst uit Den Burg met zijn brommer geen voorrang aan een Volkswagen uit Maastricht-. De schade aan de wagen was gering, de brommer werd echter zwaar be schadigd. De heer Barhorst zelf liep een her senschudding op en diverse ontvellin gen aan handen en gezicht. Hij werd naar zijn woning vervoerd. De politie heeft proces-verbaal ge maakt. 1 11 'gezondheid Puistjes verdrogen door Purol poeder STREEKONTWIKKELING TEXEL Misschien is hier ook iets voor U by. Dezer dagen kwamen wij op een be drijf, waar „de veestapel" juist was uit breid. Een „kanjer" van een zeug had een toom biggen gebracht. Helaas sneu velden er de eerste twee dagen zoveel, dat het maar een heel gewoon koppeltje werd. Oorzaak: dood liggen van de big gen door de „onhandige" zeug. Dit geval staat niet op zichzelf. Het dood liggen van de biggen komt nog zeer veel voor en betekent een enorme schadepost voor de varkensfokkers. Het zou beslist onjuist zijn dit feit maar zonder meer risico te aanvaarden. Dat behoeft ook niet. Er zijn zeker maatregelen te treffen die het voornoemde risico kleiner ma ken. De specialisten van de landbouw- voorlichtingsdienst kunnen U hierover inlichten. Als U dus ook met deze moei lijkheden zit vraag dan eens inlichtin gen. Heel veel veehouders - en voor de akkerbouwers ligt het niet anders - weten nog te weinig van bepaalde on derdelen van hun bedrijf af. We kunnen dat ook wel begrijpen. Het valt niet mee om naast de vele „normale" werkzaam heden ook nog tijd te besteden aan ad ministratief werk. Zo wisten wij tot voor enkele jaren niet wat nu zo ongeveer de kosten aan krachtvoeder per schaap waren, omdat geen enkele veehouder dat precies kon vertellen. Nadat er van een aantal Texel bedrijven een bedrijfsecono mische boekhouding wordt bijgehouden is dit anders geworden. We weten nu dat dit de laatste jaren zo tussen f 20, en f 30,per schaap ligt. Ook zonder een bedrijfseconomische boekhouding kan men echter bepaalde dingen aan de weet komen en zonder al te veel moeite. Zo waren wij enkele da gen geleden op een bedrijf, waar de boer ons precies kon vertellen wat de schapen dit jaar hadden opgeleverd. Hij vertelde ons, dat hij een gemid delde prijs van f 79, voor zijn lamme ren had gehad. De voerkosten had hij precies bij gehouden en de totale kosten van het voer gedeeld door het aantal groot gebrachte lammeren. Hij kon toen berekenen, dat de krachtvoerkosten op f 15,per lam kwamen, waarbij ook alle krachtvoer voor de schapen is in begrepen. Hij kwam dus aan een netto lammerenprijs van f 79,— min f 15, of f 64,Het aantal groot gebrachte lammeren was 1.66 stuks per schaap. Dit levert aan lammeren een bedrag van 1.66 x f 64,of f 106,per schaap op. De wol had per schaap f 19,opge bracht, zodat hij ons voorrekende, dat hij na aftrek van de voerkosten op een bedrag van f 125,per schaap kwam. Het is nog nodig te vertellen, dat deze veehouder alle lammeren in reke ning had gebracht. Dus ook de „keur- ooien", die op het bedrijf bleven. Ook daarvoor was de gemiddelde prijs van de marktlammeren berekend. De op brengst van de oude schapen werd ech ter niet in rekening gebracht. Deze be rekening is zeker niet te voordelig, om dat de waarde van de oude schapen in ieder geval hoger ligt dan de aangeno men prijs voor de keurooien van f 79, per stuk. Het gaat er ons nu niet direct om of de schapenhouderij op deze wijze lo nend is. Maar we vinden het erg veel waard als veehouders ons dergelijke ge gevens kunnen verschaffen. Het valt akkerbouwers van de vaste wal dikwijls op, dat hun Texelse colle ga's nog steeds rassen van granen „aan houden", die aan de vaste wal al lang vergeten zijn. Als we vertellen, dat op Texel nog steeds Zege haver en Mans- holt 2-rijige zomergerst wordt ver bouwd, dan weet iedere akkerbouwer wat we bedoelen. Het is niet zo, dat dit een kwestie van het klakkeloos aanhouden van deze rassen is. Men heeft hiervoor zeker een reden. Deze reden is de goede prijs, die het zaaizaad van genoemde rassen op brengt. Toch vragen wij ons af of het geen tijd wordt hier een streep onder te zet ten. Als we ook dit jaar de opbrengst van een ras als Mansholt 2-rijige ver gelijken met die van de nieuwere rassen zomergerst en we nemen dan ook in aanmerking, dat er nog meer nadelen aan bedoeld ras vast zitten, dat geloven wij, dat het hoog tijd wordt om te zeg gen: Daar houden wij mee op! Het duurt nog enkele maanden voor dat we moeten beslissen welke rassen we zullen kiezen voor de zomergranen, maar met de ervaringen van dit jaar nog vers in 't geheugen menen we hier reeds nu op te moeten wijzen. C.v.Gr. S.V. TEXEL Hedenmiddag spelen 2 jeugdelftallen tegen Duitse jeugdploegen. Aanvang half vier. Voor elftallen zie kastje. Allemaal op tijd precent. Het is mogelijk dat zondag een com binatie tegen Tex. Boys speelt. Mededelingen aap Senioren en junio ren. De heer ,F. Schellinger is benoemd tot 2e penn. bij wie de contributie moet worden betaald. De jeugcomm. is als volgt en bestaat uit de heren Pansier, voorz., Groen, secr., W. Geus, penn. bij wie de contri butie betaald moet worden. Dus jongens geen geld naar het terrein meebrengen, maar naar de heer Geus brengen. De heren Ten Cate en Van Zeijlen zijn leden van deze commissie. Afd. Handbal Voorz. mej. H. Schouten, Secr. mej. Westdorp, penn. mej. Jonker, bij wie de contributie bezorgd dient te worden. Neem van bovenstaande goede nota in het belang van S.V. Texel én van U zelf. Het comp. programma voor de 10e september hebben we nog niet ontvan gen. Neemt deel aan de „Toto" misschien bent U de gelukkige. Opgave bij het bestuur. Deelnemerskosten f 1,50 en 50 cent twee kolommen plus 10 cent admi nistratiekosten. Doe het snel. De eerste stoot van onze jeugdluci- fersactie was al raak De jongens heb ben flink hun best gedaan. Nu nog wat doorzetten voor de laatste pakken. Ik bracht mijn gast een eindje weg, En reed nog even om, Langs Elzehout, de dennen door. Zo, naar „De Mient" weerom, En 'k mijmerde terwijl ik reed. Wat is ons eiland mooi, De slechte zomer zelfs ten spijt, 't Is alles bloei en tooi. De bossen bramen langs de sloot, In allerhande kleur. De dennenbomen recht en stoer, Met hun aparte geur, Een grote haas kruiste mijn pad. Helaas ik had geen zout, Om dat te leggen op z'n staart, Dus mij ontging die bout. En toen ik bij de duinen kwam, En zag de blauwe pracht, Van vele, vele klokjes klein Die klingelde heel zacht. En nu gekoesterd door de zon Die o zo vriendelijk scheen De witte wolken dreven hoog Naar verre oorden heen De hei die daar te glanzen lag. Als één groot bloem tapijt, Wat maakt zij onze duinen mooi In deze zomertijd. En eer ik dan mijn huis inga Dan zeg ik heel stil. Heer Wat maakt Gij toch ons eiland mooi Heb daarvoor dank en eer. T. Kikkert-Bruin „De Mient" PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds Froentjes 7.30 uur Dokter Van Andel, jeugddienst De Cocksdorp 10 uur ds. Beerthuis extra collecte Noodlijdende kerken en personen. Oudeschild 11 uur'ds. Soesan Oosterend 9.30 uur ds. Soesan Den Hoorn 9 uur en 10.30 uur Eerw. heer Veldhuis De Koog 9 uur Ds Waardenburg 10,30 uur Ds Herfkens 21.15 uur Duitse en Nederlandse dienst tgg afscheid Ds Herfkens De Waal 10.30 uur Ds Waardenburg DUITSE DIENST Den Burg 8.45 uur ds. H. Herfkens uit Oberhausen, in de Herv. kerk GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. De Lange 19.30 uur Ds. H. Robbers van Rotterdam Oosterend 10 uur ds F. J. Scholten 19.30 uur ds. F. J. Scholten, afscheid GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 uur ds. D. Vreugdenhil, Zwolle GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur da. G. A. Reinhold De Koog 7.30 uur da. G. A. Reinhold TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér ƒ0,20 Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr ƒ0,20 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 - Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke- ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concur r. prijzea Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Wij hebben een grote sortering zacht- en hard board, tegelboard, massa- nieten enz. enz. tegen concurrerende prijzen. Franco thuis. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Slechter kan wel, maar beter niet, onze nieuwste coupe een juweeltje van pasvorm. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, Telefoon 3615 Elke week op Texel. P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. 53. teL (02220) 2721. Grote sortering hout, schroten, latten, ge schaafde en geploegde ribben, asbestplaten, ge galvaniseerde en licht- platen. Franco thuis. Con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhel minalaan 17, tel. 2356 Nu volop rode pruimen ooi: voor jam M Huisman De Veen, tel. 2203 Te koop meisjesfiets tot 10 jaar. Loodssingel 32, Oudeschild Pick-up te koop met platen. S. Daalder, De Koog 13 4 prima eiken stoelen met z.g a.n. zuiver wollen moquette samen f 50, 2 fauteuils, noten met zuiver wollen moquette f 50 per stuk weinig gebruikt, z g. a.n. pluche tafelkleed f 15, laag bloementafeltje f2 50, gangspiegel f 5, Ieeslamp f 10, wit oliefornuis compl met pijpen en trekregelaar f 45, 1 acht- of 2 vierdl. konijnenhokken f 60. J. Visman, De Ruijterstraat 7 Oudeschild Te koop prima aardbei- planten, Moulin Rouge, 4 ct Der stuk. D. de Haas, De 'Waal 28 Wil jongen die maandag 14 aug. mijn portemonnee in de bioscoop vond, die tegen bel. terugbezorgen A. Boon, Dennen H 94b Te koop z g a n kolen haard f 50. Kogerstraat 3, Den Burg Ter overname leerboe ken voor middenstands cursus, compl. Parkstr. 12 Aardbeiplanten te koop P. v. d. Slikke, Pontweg B 131 Te koop prima Eigen heimers per zak 13 ct per kg. H. Beukema 't Noorden Aan komen lopen Sia mees poesje. D. v.d Werf tel. 396 De Koog Te koop racefiets. Bevr P. Roeper, Warmoesstr81 Jonge kippen te koop Red 1st. Boersen, 't Noorden O 164 Te koop gevr, i.g st.z. box. R. Hooijberg, Postweg C 30 De Cocksdorp Biedt zich aan meisje voor 2 ochtenden p week Adres bur. van dit blad Te koop nog enige res tanten hout, planken, deur kozijnen met deuren en vuilwater afvoerpijp met bochten. Aanwezig bij het voormalig telefoongeb. aan de Waalderweg. F. Buijsman, tel. 2133 BAKKERS IJZERHANDEL De heer en mevrouw De Beurs—Wielinga geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Marcel Roland Den Burg, 24 aug. 1961 Binnenburg 6 Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van onze zoon Frans Robert Martin A. Room—van Dijk C. M. Room Den Burg, 21 aug 1961 Beatrixlaan 92 Tijd adres Gem. zieken huis, Den Helder Met vreugde geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Corrie die bij het H. Doopsel de namen ontving Cornelia Hendrika J Witte C. M. Witte- Bastiaans Catharina en Annie „De Voorzorg" 23 augustus 1961 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziekte voorzien van degenade- middelen der 1$ kerk, onze lieve moeder en grootmoeder Maria Ludovica de Vos weduwe van Leon de Puijsselaar in de ouderdom van 78 jaar. G. de Puijsselaar T. de Puijsselaar— van Andel A. de Puijsselaar en kleinkinderen Oudeschild, Texel, 24 augustus 1961 Loodssingel 4. De plechtige H. Mis van requiem zal aan God worden opgedra gen hedenmorgen 9 uur in de parochiekerk van de H. Martinus waarna begrafenis op het r k kerkhof te Oudeschild. Hartelijk dank aanvele Texelaars die mij tijdens mijn verblijf van 37 weken in het ziekenhuis na het ongeluk dat mij op Texel is overkomen, hebben be dacht met hun bezoeken, bloemen, fruit, post, enz. G. de Ridder—Engel Kliefstr. 59, Wieringen Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij het overlijden van mijn geliefde man Jacob Kok ontvangen. H. Kok-Blom Den Burg, Texel Na een onvergetelijke vakantie groeten wij al onze familie en vrienden. Fam. C Ellen Canada Bij mijn vertrek naar Washington wil ik al mijn familie, vrienden en ken nissen hartelijk groeten. Mairie Bremer biedt zich aan 2 halve ol' 1 hele dag Br. nr. 268 bur. v d blad BIEDT ZICH AAN: voor dag en nacht vanaf 2 oktober Schoonoordsingel 37 telefoon 2378 GEVRAAGD Mevr. Renout, Oosterend TE KOOP in prima staat. Schilderweg B 27a GEVRAAGD: voor huishouding en e v. winkel Brligemann 't Kleuterhuis TE KOOP plm 900 Itr inhoud De Kok, Singel 80, Den Helder voor kinderen vanaf 7 jaar Aanmelden voor 2 sept. J. Visser, Warmoesstr, 8 tel. 2489 a s. dinsdag 29 augustus t b.v. „Texels Museum" in 't Skiltje te Oudeschild aanvang 8 uur. Inleggeld 0,75. vraagt voor Zuid-Eierland route Postweg voor 5 da gen per week een Inl. bij Jac. Roeper |ohz. Duinweg, Den Burg en bij B. Oostra n.b. Zuivella- briek. bakkerij De Gouden Aai Oosterend, gevraagd J. Grisnigt, de Hal B Nare. Laurens Koster dn Sneeuwklokjes enkele en dubbeli Scilla Siberica 6, 7 en Crocus Remembrance alle malei Bloembollenbedrijf j. Lisl, Kogerweg tel. 02228 - 26: TE KOOP aan en tegen de leg. Jn v. d. Star, 't Noordei tel. 317 Oosterent Voor een JAN DE WAAL, Weverstraat 51 Mevr. v. Aalderen een 3 ol 4 ochtenden p. weel Beatrixlaan 106 Heden extra mooie bloemkool lekkere handperen en pruimen. Als steeds puikbeste aardappelen MAAS' Grocntenhandd Den Burg - Oudeschild TE KOOP 2 jaar oud en een vos jaar oud, zeer mak vou alles, Gelders type C. J. Koning, Oost O 16 tel. 389 Oosterend bestellen (02220) bellen Toon Smidt Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker ii Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 2M berekend op vervoer van 2 personen - zweefarm-verinj voor en achter - rotsvaste wej- ligging - prijzen vanaf f 609.' Vraag een RAP-proefri» W' Parkstraat tel. 2150 Tevens plaats voor e®

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2