Blauw en Zwart Laatste kans in 1961 C23m SCHOUW 3\ pet. rente Bronchi letten Moeder tot 50 gulden KORPS RIJKSPOLITIE PFAFF handnaaimachine elektrisch (PFAFF)b elektrisch Help Dzelf dn Dn tafelburen Pfaff heeft de prijzen van verschillende typen machines onlangs aanzienlijk verlaagd. Profiteer van deze uitzonderlijke kans om Uw hartewens in vervulling te laten gaan. Wat een plezier, wat een voordeel zult U hebben van Uw Pfaff... Gun U zelf zo'n Pfaff! WB mm GOEDERENHANDEL PH. VLESS1NG, DEN BURG, TEXEL, Tel. 02220 - 2520 J. G. Dekker PHILIPS Martien Groot en Zn. woensdag 6 sept. 1961 NUTSSPAARBANK GENERAL ELECTRIC U.S.A Den Helder Café restaurant „FORMOSA" mannen van de daad! gil Prijs compleet met koffer Prijs compleet met koffer 298.- Prijs compleet met koffer VISAFSLAG DEN OEVER (Vervolg van pagina 1) heeft een eigen stijl. Het is een land schap dat niet geheel vlak is. Burgemeester Schellinger had plaats genomen achter de speaker en vertelde van zijn gebied. Hedenmorgen wordt er op Wieringen een prachtig gerestau reerde molen geopend. Wieringen is al oud, dat blijkt uit het 400-jarig bestaan van de Doopsgezinde gemeente aldaar. Ook daar wordt vandaag aandacht aan besteed. De gemeente Wieringen kunnen wij geen dode gemeente noemen. Kampen op Texel de sportverenigingen met ter reinen en moeten zijzelf zorgen voor kleedlokalen, de gemeente Wieringen heeft een sportterrein of liever terrei nen met een accommodatie om van te kwijlen. Misschien dat onze raad daar eens een kijkje moet gaan nemen. Wie ringen bezit ook industrieën. Al zijn die nog bescheiden, toch is uitbreiding reeds noodzakelijk De eendenmesterij wordt veel ter hand genomen. Na die rondrit over het land van onze buren kwamen wij in de visafslag. Een gebouw waar de gemeente Wieringen niets heeft te vertellen daar aan de voet van de haven. Het is eigendom van de vissers. Niet alleen van de eigenaars van de vloot, ook de bemanning van de Wieringer vloot heeft daar aandelen in. Het is een bloeiend bedrijf. Dat bewijst de aanvoer van garnalen etc'. De prijzen van de vis? Die was ons inziens gunstig. Wij zouden namelijk graag eens per week tong eten zoals wij die daar hebben gezien. De prijs echter niet voor de portemonnee een verslaggever. Leest U de prijzen maar. Visafslag Den Oever: Waddenzee: exportgarnalen 5636 kg ƒ0,802,66; handelsgarnalen 1610 kg ƒ0,80—1,31; fuikaal 2285 kg 2,40—3,— schol 574 kg. ƒ0,55—0,75; schar 477 kg ƒ0,45—0,72; tong 1445 kg 2,20—2,80 bot 87 kg ƒ0,16—0,60; gul 31 kg ƒ0,55— 0,75. Alles per kilogram. Noordzee; tong 1007 kg 2,504,20 schol 1379 kg. ƒ0,75—0,98; wijting 494 kg ƒ0,37—0,40; tarbot 30 kg 1,90—3,- schar 14 kg ƒ0,60—0,65; bot 180 kg ƒ0,16—0,20. Texel was toch vertegenwoordigd de afslag. Diverse kisten met garnalen van de TX 54 van de heer Slik werden in de afslag verwerkt. De aal werd matig gevangen, maar toch zagen wij er enkele zo dik als de pols. Het was gezellig druk daar in de afslag van Den Oever en menig koper was tevreden over zijn koop. Vis eet men nog steeds en het is gezond. Toch hebben de Wieringers ook nog zorgen. Nu de haven kleiner wordt wil men graag^ een uitloopsteiger, waar de f schepen kunnen lossen. Als straks de Zeeuwen ook gebruik moeten maken van de bestaande haven is deze veel te klein. Het gemis van een eigen re- paratiewerf wordt steeds meer gevoeld. Worden er op Wieringen wel schepen gebouwd, repareren moet elders ge beuren. Men was daar thans bezig een Zweedse boot af te werken. Deze wor den dan met een lier over de dijk ge bracht Zorgen en vooral wensen zullen er blijven, dat weten ook de bestuurders op Wieringen. SCHOUW GEMEENSCHAPPELIJKE POLDERS Verwijzende naar de advertentie in dit nummer met betrekking tot ge noemde schouw, worden de ingelanden erop gewezen, dat in de verkavelde ge bieden alle nieuwe kavel- en wegsloten op genoemde datum moeten zijn ge maaid. Op de nieuwe tochtsloten met uitzon dering van de „Jan Ayesloot", welke door de Ruilverkaveling zijn gegraven berust de verplichting tot maaien niet bij de aanliggende eigenaren. Alle oude nog bestaande tochtsloten en cenen dienen echter wel door de aanliggende eigenaren te worden ge maaid. Het bestuur van de Gem. Polders verzoekt ons erop te wijzen, dat bij de Schouw door alle bestuursleden nauw lettend wordt toegezien of men aan zijn verplichtingen heeft voldaan. Hoestdrank in tabletvorm. 95ct KLAVERJASSEN Aan de klaverjasdrive t.b.v. het dorpshuis 't Ski! tje werd door 30 kop pels deelgenomen, zodat een gunstig re sultaat kon worden afgedragen. De uitslag was: 1. Echtpaar D. M. Vlas 7529 pnt. 2. mevr. v. Hoorn-mej. Westdorp 7201 pnt. 3. T. Dekker-P. Kleve 7199 pnt. 4. P. de Brok-H. Grootjen 6770 pnt. 5. Echtpaar P. van Vondel 6746 pnt. 6. G. Dekker-P. Kaan 6634 pnt. Aan de drive t.b.v. Texels Museum werd door 32 koppels deelgenomen. Hier was de uitslag: 1. H. Bekker-Jac. Bekker 7441 pnt. 2. A. Dootjes-A. de Ruyter 7077 pnt. 3. D. Hemelrijk-S. Hemelrijk 7018 pnt. 4. B. Lassche-P. Hartog 6876 pnt. 5. P. Kaan-Jn. Kuyper 6837 pnt. 6. P. Vos-T. Eelman 6813 pnt. 7. mevr. D. Hemelrijk-D. Backer 6636 pnt. 8. P. Dam-G. Dros 6612 pnt. De prijzen voor deze drive waren be schikbaar gesteld door de Oudeschilder Middenstand, waarvoor hartelijk dank van de klaverjasclub en het Texels Museum. Daar er een zeer groot aantal prijzen was binnengekomen, besloot het bestuur deze over twee avonden te ver delen en derhalve op dinsdag 12 septem ber nogmaals een drive te organiseren, weer t.b.v. het museum. De beschikbaar gestelde taart werd onder de aanwezigen verloot en bracht ƒ17,50 op. Winnaar werd G. Caspers. NIEUWS VAN HET ARBEIDSBUREAU De Chef van het plaatselijk Arbeids bureau vestigt de aandacht van jonge mannen in de leeftijd van 19 - 23 jaar, die minimum 6 klassen Lager Onder wijs hebben genoten en geen brildrager zijn, op de mogelijkheid tot opleiding voor de dekdienst aan boord van Hol- land-Amerika Lijn-schepen, waarbij on derwijs wordt gegeven in theoretische en praktische vakken. De duur van de cursus is 2 maanden- Na afloop van de cursus volgt directe plaatsing bij de dekdienst. Tijdens de opleiding worden de buiten Rotterdam wonende cursisten in der Zeemanshuizen gehuisvest. Na opleidnig huisvesting aan boord. Tijdens de 2 maanden durende op leiding worden de reis- en verblijfkos ten door de H.A.L. betaald, terwijl aan alle cursisten bovendien een zakgeld van ƒ10,per week zal worden uitge keerd. Bij plaatsing aan boord als „dekhulp" op één der schepen, teneinde de nood zakelijke scheepspraktijk op te doen, doen zij het normale matrozenwerk mee en ontvangen de aanvangsgage van ma troos, nl. ƒ357,94 per maand vrije kost en inwoning. Reflectanten kunnen zich dagelijks melden op genoemd Arbeidsbureau en wel tussen 8.15 en 12.30 uur. VERLAAGDE PRIJZEN uit de (zuur)brand. Houd altijd Rennies bij de hand. Dan kan overtollig maagzuur U niet deren. Eén of twee Rennies doven Uw pijn als er iets verkeerd valt. Ze zijn gemakke lijk in te nemen - onopvallend - en één voor één hygiënisch verpakt. Nog lekker van smaak bovendien. JUFFROUW FABER NAM AFSCHEID De Koog Dinsdagavond belegde de Oudercommissie van de Luberti-school een bijzondere vergadering teneinde af scheid te nemen van juffrouw .Faber, die de school gaat verlaten, door haar benoeming te Utrecht. In zijn openingswoord memoreerde het hoofd der school, de heer Stoer, de goede sfeer die juffrouw Faber steeds wist te scheppen. Namens de gehele schoolgemeenschap dankte hij haar voor al de liefde en toewijding, die zij aan de school had geschonken. Hierna nam de heer Bakker, voor zitter van de Oudercommissie het woord. Ook hij bedankte juffrouw Fa ber en bood haar namens oudercommis sie en personeel een cadeau aan. Zichtbaar ontroerd dankte juffrouw Faber voor alle vriendelijkheid, waarna men nog een uurtje gezellig bijeen bleef. Woensdag nam juffrouw Faber af scheid van haar leerlingen. Ook van hen mocht zij een mooi geschenk ontvangst nemen. S.V. TEXEL Programma voor zondag: Tex. Boys- Texel. Aanvang half twee combinatie voor Texel 2; aanvang kwart voor drie combinatie voor'Texel 1. Dat beide wedstrijden een sportief karakter mogen dragen en het motief oefening voor de naderende competitie nummer één moge zijn, is het belang van beide clubs. De welpen nemen deel aan het HRC- toernooi. Er is een aantrekkelijk pro gramma. Op zondag 10 september begint de competitie met een thuiswedstrijd tegen Wieringerwaard, het pas gepromoveerde elftal. W. beschikt over een snelle jonge ploeg, waartegen Texel alleen met pri ma spel zich zal dienen te weren. Texel 2 gaat op bezoek bij SVC te De Cocksdorp. We hopen slechts dat ons elftal een betere partij op de grasmat weet te leggen dan vorige competitie. Jammergenoeg ontbreken er nog en kelen bij de training. Willen de adspiranten er op rekenen voortaan om zes uur ter training te ko men en kunnen ook de scholieren uit Den Helder aanwezig zijn. GAAT EEN NALATIGHEID ENKELE TEXELAARS GELD KOSTEN? Dezer dagen kwam een inwoner van Den Burg bij ons om het adres van een deskundige, die „moeilijkheden" zou kunnen oplossen. Het is logisch dat evraagd werd: „Wat zijn die moeilijk heden?" Deze man is bewoner van een der nieuwe huizen aan de rand van het dorp. Sinds één jaar worden deze huizen bewoond en de bewoners zijn dik tevreden. Tevreden, totdat zij dezer dagen een rekening ontvingen van de aannemer, groot ƒ1200,per bewoner- eigenaar. De prijs, die voor de wonin gen betaald moest worden staat zwart- op-wit en de eigenaar, die het ons ver telde, was dan ook niet van plan te betalen. De aannemer vertelde dat de toegezegde subsidie minder was dan de afspraak. In de overeenkomst staat dat de woningen voor 'n bepaald bedrag ge bouwd zouden worden en alle subsidies die kwamen voor de aannemer zouden zijn. De opdrachtgevers zijn hiermee ak koord gegaan. Het schijnt nu dat de aanvraag voor de subsidie te laat is ingediend. De vraag kan gesteld worden wie draagt de strop? De huidige eigenaar, de aannemer of de instelling die de sub sidie-aanvraag te laat heeft ingediend? Ongetwijfeld zal er een oplossing ge vonden worden. Wij zijn benieuwd of de deskundige spoedig zijn antwoord gereed heeft. PFAFF ar w stele Uitknippen en inzenden in open envelop, gefrankeerd met post- zegel van 4 ct. aan Pfaff, Den Bosch. Verzoeke gratis toezending van de folder met de afbeeldingen van Pfaff-naaimachines. Naam: Straat: I Woonplaats:. Ook voor U S Mevrouw, hebben wij Het luiste CORSET Anatomtsch- wetenschappelijk verantwoord; voor eon be tor figuur en In Kot belang van Uw gozondhold. Mot regelbaar Speciaal adres voor Korsetten o a. met buikband, Stepins B h.'s Korsettière Paskamer aanwezig LANGEVELD DE ROOIJ N.V. Grote PRIJSVERLAGING regenpakken Vanat heden zijn onze beroemde superregenpakken in prijs verlaagd, grote omzet kleine winst Nu geen 40,— maar 37,50 Vraagt en draagt ons beroemde superregenpak Het ideale regenpak voor landbouwers en veehouders ijzersterk, soepel, waterdicht, geen onderhoud, olie zuur en loogbestendig verbeterd naadloos model. Extra ruime broeken met het zwaarste garen genaaid Wel nagemaakt maar nog nooit geevenaard wacht voor namaak Wij brengen u het beste voor de laagste prijs Leverbaar in complete pakken en lange jassen met gratis zuidwester voor mannen en jongens PIET ÏFROEGOP St. Pancras Tel 02267 588 rima oordelig vanouds vertrouwd adres Het adres voor laarzen en lederen kleding Wij hebben nog één Zwitserse horlogefabrikant be reid gevonden om in totaal 20 oude horloges voor curiositeit en laboratoriumproeven voor veel geld te willen ontvangen. Hierdoor kunnen wij alleen nog as maandag 4 sept. voor het laatst in 1961 voor een oud horloge geven bij aankoop van een nieuw Zwitsers dames- of herenwinkel- ankerhorloge met volledige schriftelijke garantie. Profiteert van deze laatste kans welke u geboden wordt, het is onherroepelijk de laatste keer in 1961 dat wij deze abnormaal hoge prijzen voor een oud horloge kunnen geven Na maandag kunnen wij geen oude horloges meer inruilen. Rijks gediplomeerd Horlogemaker DE KLOKKENDOKTEB Hoorn, telefoon 4896 Wij staan met onze reizende horlogewinkel maan dags op de markt standplaats bij postkantoor met werkelijk betere horloges voor veel lagere prijs. De Schouw volgens art 28 der Keur voor dt Gemeenschappelijke Polders op Texel over de IAN AYESLOOT is bepaald op Belanghebbenden wordt erop gewezen, dat niet voldoen aan de bepaling in bovengenoemd artikel als een overtreding wordt beschouwd Het bestuur van de Gem Polders S. Keijser Jbz Dijkgraaf E. L Lap, Secretaris Voor alle spaargelden tot elk bedrag met bovendien veel meer rentedagen Spaardeposito 3'/2 pet rente Inlichtingen kantoor Binnenburg 9 Tel 2920 Dagelijks open: Ma tot vrij 9-12 14 16 dinsd. en vrijd. 19-20 HYPOTHEEK BESCHIKBAAR Vries en koelkasten van top-kwaiiteit GEBR. SCH00RL Dat zijn de kleuren van de Rijkspolitie - het Korps van mannen van de daad. Zij treden re gelend op - zij onderzoeken - zij staan als ver trouwensmannen midden in de gemeenschap. Een interessant en boeiend vak, dat - naast een aantrekkelijk salaris l) - voor de jongeren bij zonder goede promotiekansen biedt. Ligt uw leeftijd tussen 21 en 28 jaar, bent u tenminste 1.75 m lang en hebt u een goede algemene ontwikkeling? Vraag dan inlichtingen bij het Bureau Wer ving Rijkspolitie, Koningskade 8a. Den Haag. Telefoon 07018 23 25. Vermeld daarbij de naam van dit blad. i) Aanvangssalaris wachtmeester circa f Jf65.per maand. 0 Deze rnhoi Ezel De f rat zr iele di iren. ren, ;d be Eigei leen en, d; «11e n Dmste Door cofdz; :oei ii juni mal Dit ii lïensii in atal geen Ea we reide Gelu soeilijl tnde bgeto Waai frervlc ïijzen ook an ov lor En. W ar ge lag rijs vé noc De gi fcnstap reesde met rger lie be: Met )rgvul ber De v oed. L agste; iport *vredi ■et de ei is Dit a foor o sstelai sooie M: andho tortdu Ons S ttdig o cze ke ëd to' later tot kbben ïsvolle het Met Iter di 'Pend. Name ie heer Jhelai jeper Zuring dde. ramer fethouc ïndir

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4