flanellen lakens Balletschool Petrovicks" Vraagstuk Oudeschild besproken iu Structuurnota Noordhollands Noorden Speciale Herfstaanbieding Belangrijke tariefswijziging bezoekreizen Australië—Nieuw-Zeeland Deze week is de structuurnota Noordhollands Noorden, een boekwerk van 130 pagina's, verschenen. Deze nota is samengesteld door een werkgroep van acht Noordhollanders: mevr. mr. E. P. Broekman-Vriesman, en de heren A. M. Boelen, C. Egas, O. V. L. Geuermonprez, Th. Laan, H. Schelhaas, dr. M. A. J. Visser en drs, W. F. G. Wiese. Onder Noordhollands Noorden wordt verstaan het gebied boven het Noordzeekanaal met uitzondering van de stad Amsterdam en de industriegebieden van de Zaanstreek en IJmond. Dit Noordelijke gebied heeft eigen problemen op allerlei gebied. Genoemde commissieleden zijn er van overtuigd dat naast wetenschappelijk onderzoek bezinning en activiteit nodig is van allen die zich verantwoordelijk voelen in dit gebied. Daarvoor is deze structuurnota een waardig uitgangspunt. Naast bezinning is ook de activiteit om gezamenlijk en dat geldt ook voor de Texelaars nieuwe wegen te vin den en te bewandelen onontbeerlijk. Wie niet enkel wil afwachten wat van hogerhand beslist of door „de loop der gebeurtenissen" bepaald wordt, en wie eenmaal ingezien heeft, dat de belangen van de eigen plaats of de eigen groep niet langer als geïsoleerde grootheden kunnen worden nagestreefd, die zal tot grotere samenwerking moeten beslui ten. Een samenwerking die meer vraagt dan een opstelling van alle particuliere belangen en belangetjes, maar die ook een visie vraagt op het geheel. Er worden diverse hoofdtsukken in de nota behandeld. Deze keer willen wij ingaan op de voor Texel wel belang rijkste vraag: „Wat is de toekomst van Oudeschild en wat is de toekomst van de Waddenzee?" In een volgend artikel willen wij stil staan bij de recreatieve functies in het gebied en speciaal van Texel. Ook wordt in de nota besproken de ontwik keling en werkgelegenheid en de perspectieven voor de middenstand. Het mosselvraagstuk in de Waddenzee Het mosselprobleem heeft meerdere aspecten. Het meest actueel is het vraagstuk van de overplaatsing naar de Waddenzee. Zoals wij al eerder hebben vermeld is de produktie reeds in be langrijke mate verplaatst naar de Wad denzee. Rekening houdende met de af sluiting van de Zeeuwse stromen is de vraag aan de orde of de gehele Zeeuwse mosselkwekerij naar de Waddenzee verplaatst kan worden. Bovendien zou dan mogelijk ook de verwatering van de mosselen (het uitspoelen van vuil uit de schelpen) in het Waddengebied moeten plaatsvinden. De eerste vraag is hoe de belangen van de Zeeuwse vissers zich verhouden tot die van de Waddenvissers. Voor de Waddenvissers zullen visgronden ver loren gaan als de Zeeuwen steeds meer mosselkweekgronden in beslag gaan nemen. Daarmee hangt samen de vraag in hoeverre de Waddenvissers buiten de welvaartsbron van de mosselteelt gehouden mogen worden. ONTWIKKELINGSCLUB OUDESCHILD Dinsdag heeft de ontwikkelingsclub Oudeschild het seizoen 1961-'62 geopend met een lezing van mej. dr. Jo Daane over dialecten. Het onderwerp lijkt op het oog niet zo aantrekkelijk, maar dr. Daane wist het zodanig boeiend te brengen, dat het voor de bezoekers een prima avond is geworden. Dr. Daane betoogde dat het verschil tussen taal en dialect meestal niet zo erg groot was, want dialect is in feite ook taal. Spr. liet met behulp van het projectieapparaat verschillende taalgebieden zien en wees op de invloed, die diverse culturen op de naburige taal en de dialecten hebben gehad. Van elke nieuwe cultuur kwamen weer nieuwe woorden. Bijzondere invloed op onze taal had b.v. de vertaling van de bijbel door Maarten Luther van het Latijns in het Duits. Ook hebben we, maar in mindere mate, Romeinse en Griekse in vloeden. Sterker is de Franse invloed in de dialecten terug te vinden. Spreekster noemde b.v. het woord ajuin, in België juin, in Nederland uin en ui enz. Dr. Daane stelde dat 2°/o van de be volking de Nederlandse taal goed be heerst, de rest spreekt min of meer dialect. Na de pauze werden bandopnamen gedraaid van dialecten uit diverse pro vincies. Het bleek, dat als de zinnen niet te vlug werden uitgesproken de dialecten behoorlijk verstaanbaar wa ren. Er werd ook nog een bandje ten gehore gebracht in Texels dialect, ge sproken door mevr. Krijnen-Boon, mevr. Krijnen-Eelman en de heer C. A. Kaczor. Al met al een boeiende avond en na afloop werd dr. Daane dan ook met een zeer hartelijk applaus beloond. De heer v.d. Galiën bracht spreekster ook nog dank voor de prettige en begrijpelijke manier waarop ze het onderwerp had gebracht. Hij wekte voorts op om zo veel mogelijk de jaarvergadering te bezoeken, die op 19 september zal wor den gehouden en waar de rest van het winterprogramma zal worden bespro ken. S.V. TEXEL Programma voor zondag: le kl. C, N.H.: Duinranders-Kaagvogels, SRC-N.Nie- dorp, Texel-Wieringerwaard, WGW- JVC, Vesdo-Vrone. Res.: 3 I: SVC-Texel 2. Beide wed strijden vangen om half drie aan. Hedenmiddag gaat een adspiranten- en welpen-elftal naar Oosterend. Ook Texel 2 zal het lastig krijgen. SVC heeft een prima elftal en een ge waarschuwd man telt voor twee. Bedenk allemaal dat we onze club geen mooier cadeau kunnen geven dan de promotie van beide elftallen. De jeugdluciferactie. Willen de jon gens, die nog niet hebben afgedragen dit op zaterdag 16 september doen bij de heer W. Geus, Weverstraat. Niet ver geten, jongens. De tweede vraag is of, en zo ja, waar in het Waddengebied de „kunstmatige verwatering" van mosselen zal plaats vinden. Dit is in theorie denkbaar in de omgeving van Harlingen in Friesland of in Noordhollands Noorden b.v. Wierin- gen, Den Helder of Texel. Omdat het centrum van de mossel- handel gevestigd moet worden in de nabijheid van de plaats waar de mosse len worden schoongemaakt (verwaterd) is de plaats van vestiging voor Noord hollands Noorden van groot belang. De derde en zeer essentiële vraag is, in hoeverre de mosselparasiet die de' Groninger Wadden en een deel van de Friese Wadden reeds besmet heeft, ook de rest van het Waddengebied zal aan tasten en welke gevolgen dit voor de produktie mee zal brengen. In samenhang met de vorengenoemde vragen is met name Friesland reeds enige jaren zeer actief bezig de mossel cultuur in Harlingen uit te breiden en zo mogelijk Harlingen tot een nieuw mosselcentrum te maken. De mosselteelt en -handel is dusdanig belangrijk, dat het gewenst lijkt, dat het Provinciaal Bestuur van Noordholland in overleg met de betrokken gemeenten Wieringen en Texel, een grotere activiteit gaat ontplooien ter stimulering van de vesti ging van mosselbedrijven in Noord hollands Noorden. Daarbij zijn speciaal de gemeenten Wieringen en Texel ge ïnteresseerd. Wat Texel betreft vormt het dorp Oudeschild in toenemende mate een probleem. De economische basis is uitermate zwak. Deze wordt nog smaller, indien de veerboot niet meer naar Oudeschild zal varen. De visserij van Oudeschild is tot een minimum teruggelopen. Het zou voor deze plaats van belang zijn indien enkele hier gevestigde vis sers deel zouden kunnen nemen aan de mosselkwekerij in de Waddenzee. Dat is mogelijk en dient met kracht bevor derd te worden, indien men voor Oude schild nieuwe impulsen wenst. Zonder nieuwe impulsen heeft het dorp vrijwel geen perspectief, hetgeen toch wel een uiterst droevige zaak zou zijn, voor de gemeente Texel niet aan vaardbaar. De impuls van de mosselkwekerij zou aanmerkelijk versterkt worden indien tevens een aantal Zeeuwse mosselvis sers zich op Oudeschild zou willen vestigen om vandaar uit de mossel- visserij voort te zetten. Dat lijkt niet uitgesloten, met name niet indien Pro vincie en Gemeente daartoe enige moeite willen doen. Het gaat daarbij niet om een massale vestiging maar om de vestiging van een beperkt aantal. De impuls van het mosselbedrijf zou zeker veel krachtiger worden, indien de kunstmatige verwatering op Texel zou kunnen plaatsvinden. Hoewel Wie ringen uit verkeerstechnische overwe gingen eerder in aanmerking lijkt te komen, dient men de mogelijkheden van Texel niet te onderschatten. Voor de verwatering is zeewater no dig, vrij van ziektekiemen en met een hoog zoutgehalte. Aan de Friese kust noch aan de Afsluitdijk is dit te vinden, zodat de omgeving van Wieringen of Texel overblijft. Waarschijnlijk zijn onder Wieringen voldoende gunstige voorwaarden te vinden, hoewel nadere voorzieningen getroffen moeten worden onder andere ten aanzien van de vuil- lozing van Den Helder, die volgens dr. Havinga thans te dicht onder Wieringen plaatsvindt. Waarschijnlijk is de kwaliteit van het water bij Texel nog gunstiger. Daar staat tegenover, dat het transport van Texel over het veer zal moeten plaats vinden. Dat is weliswaar een bezwaar, maar van beperkte aard, indien straks de veerverbinding met het Horntje ge reed is. Indien Wieringen in verband met de kwaliteit van het water zou uit vallen, zou een concentratie van de mosselteelt en -handel op Texel ernstig overwogen moeten worden. In aanvulling op het voorgaande nog enkele opmerkingen over de positie van Wieringen t.a.v. de mosselvisserij. Hier zijn reeds enkele mosselkwekers geves tigd. Het hier gelegen vissersdorp Den Oever ligt voor de mosselkwekerij vrij gunstig en t.a.v. de handel op Beligë en Frankrijk zelfs relatief zeer gunstig met name in vergelijking tot Harlingen. Bovendien wordt de sfeer van deze plaats voor vissers nogal aantrekkelijk geacht. Een uitbreiding van de mossel teelt vanuit Den Oever ligt voor de hand. Wat betreft de vraag waar de kunstmatige verwatering zal plaats vinden, daarop is op dit ogenblik nog geen afdoend antwoord te geven. Het is echter een zaak van zo groot belang, dat de provinciale en gemeentelijke overheden zich daarmede intensief zul len moeten bezighouden. Daarbij is het verheugend, dat tussen beide betrokken gemeenten een goede samenwerking be staat. Indien het mocht gelukken een groot deel van de mosselvisserij in Noordholland-Noord te concentreren, zou dit een nieuwe bron van welvaart betekenen, die zeer welkom zal zijn. De verruiming van de werkgelegenheid, die hiermede gepaard gaat zal beschei den zijn. MANNENKOOR VERBREEKT JARENLANGE TRADITIE Het Mannenkoor van Oosterend heeft zolang wij ons kunnen herinneren steeds op zondag gerepeteerd. Naar wij vernemen heeft het Mannenkoor deze oude traditie verbroken en zal te be ginnen a.s. dinsdagavond 8 uur gerepe teerd worden in het Gebouw voor Chr. Belangen. Belanghebbenden gelieven hiervan notitie te nemen om in het ver volg de dinsdagavond te reserveren. DE STEM DES VOLKS Woensdagavond 13 september begin nen de repetities weer. Nu in het voor malige landbouwschoollokaal, dat inge richt is tot dorpshuis Hollewal (voorm. Nieuwstraat). We hopen met ons eigen programma aan te vangen, waaronder weer uit de walsen van Strauss enz. Kom regelmatig en versterk onze „Stem". Nieuwe zangeressen en zangers en zij die het willen proberen, zijn van harte welkom. Er heerst altijd een ge zellige sfeer van vriendschap en saam horigheid. Repetities dus elke woens dagavond, altijd aanvang 8 uur. KRIJGT DEN HOORN DRUMBAND? In aansluiting op de huis aan huis verspreide circulaire betreffende de op richting van een drumband nog een korte toelichting. Bij veel mensen be staat onzekerheid over de grootte van het benodigde bedrag. Het korps zélf heeft echter al een bedrag voor plm. 8 instrumenten uitgetrokken, terwijl van het opgehaalde geld verder instrumen tarium wordt aangeschaft. Hoe groter dit bedrag, des te meer instrumenten aangekocht kunnen worden. In de loop van volgende week hopen wij bij U langs te komen. S.V.C.-NIEUWS Morgen speelt om half drie het eerste thuis tegen Texel 2. Willen de heren die terreindienst hebben dit even goed ver zorgen. Hierbij is ook inbegrepen de kleedkamers schoonvegen. Het 2de speelt morgen om 2 uur op het B-terrein tegen Watervogels 4. Ver trek boot 10.30 uur. Adsp. zijn vrij. Afd. Gymnastiek. De gymlessen op zaterdagmorgen o.l.v. de heer Van Veen zijn weer be gonnen. Hier volgen nog even de uren: half 9-half 10 jongens half 10-half 11 meisjes 6 t.m. 9 half 11-half 12 meisjes 10 en ouder. Nieuwe leden zijn natuurlijk van harte welkom! ZONDAGSSCHOOL BEGINT MORGEN Den Burg. De zondagsschool, die iedere zondag in de Hervormde kerk te Den Burg wordt gehouden, gaat morgen weer beginnen Om twaalf uur worden kinderen vanaf vijf jaar verwacht in het kerkgebouw Binnenburg. „DE KRACHT VAN HET KLEINE" „De kracht van het kleine" is het onderwerp dat maandagavond op de Evangelisatieavond aan de orde komt. Het zal worden behandeld door de he ren Graaf en Kraak van Den Helder. Deze bijeenkomst vindt plaats in het huidige dorpshuis (voorheen landbouw school). Om acht uur is een ieder wel kom. BOERENHULPVERLENING OP TEXEL MOGELIJK? Het antwoord der Texelse boeren: Ja! Donderdagavond waren in hotel Texel diverse boeren bijeen om te komen tot oprichting van een vereniging „Boeren- hulpverlening". Het slechte weer was stellig oorzaak dat niet meerdere agra riërs aanwezig waren. De heer Jac. Roeper betreurde het in zijn welkomst woord dat hierdoor waarschijnlijk niet kon worden overgegaan tot oprichting van een vereniging. Toch werden diver se punten onder de loep genomen. Aan de hand van Statuten en regle menten van bestaande verenigingen werd nagegaan wat de mogelijkheden zijn voor Texel. Ziekte levert bij herha ling moeilijkheden in de bedrijven op; daarom moet men hulpverlening meer organiseren. Naast hulpverlening tij dens ziekte kan gedacht worden aan vakantie, vergaderingbezoek etc. Ook de Standsorganisaties, vijf op ons eiland, zijn van' oordeel dat een ge noemde vereniging op Texel bestaans recht heeft. Uit genoemde organisaties is een commissie gevormd, die de moge lijkheid heeft onderzocht. Onder voor zitterschap van de heer Roeper werd deze avond op de plaatselijke mogelijk heden ingegaan. Het verheugde hem, dat er reeds 28 boeren op Texel zijn die in principe bereid zijn toe te treden als lid. De belangstelling voor een hulp verleningvereniging bestaat niet alleen bij de boeren. Ook de plaatselijke coö peraties hebben interesse bij genoemde vereniging. Er werden verschillende punten be sproken, o.a. dat men in de beginperiode voor het tijdvak van 3 jaar lid moet worden. Daarna is het mogelijk jaarlijks het lidmaatschap op te zeggen. Iedere deelnemer stelt zich garant (als er geen zieke leden zijn) de aange stelde kracht enkele dagen in dienst te nemen. Een hulpkracht kost voor een gehele dag 30,of ƒ3,per arbeids uur en ƒ4,per melkuur. In dit loon zijn sociale lasten etc. inbegrepen. Een kracht wordt betaald door de vereni ging. Men moet niet denken, aldus de heer Roeper, dat dit een goedkope kracht is, maar een hulp in nood. Een kracht, die zal worden aangesteld, moet een all-round kracht zijn. Een goede kracht te vinden zal niet gemakkelijk zijn, maar toch wel mogelijk, gezien het eventueel geplande salaris. Het gaat er om of er voldoende boe ren op Texel zijn die lid willen worden van de vereniging. 30 a 35 leden maken een gunstige regeling mogelijk. Volgens de aanwezigen is het nodige aantal leden op Texel zeker te vinden. De heer Roeper is gaarne bereid de nodige inlichtingen te geven en nieuwe leden te noteren. Binnen niet al te lange tijd hoopt men te komen tot de defini tieve oprichting van een vereniging „Boerenhulpverlening op Texel". JONGDIERENDAG 1961 VAN DE TEXELSE SPORTFOKKERS Op zaterdag j.l. hield de kleindieren- vereniging „de Texelse Sportfokkers" haar jaarlijkse Jong-dierenkeuring in de Zwalkersburcht aan de Beatrixlaan te Den Burg. Er werd gekeurd door 2 bekende keurmeesters, welke 78 konijnen en 53 duiven te beoordelen kregen. Er werd streng gekeurd, zodat uiteindelijk bij de konijnen slechts 3 maal het predikaat ZZG toegekend werd en bij de duiven hetzelfde resultaat. Verschillende ras sen waren zeer goed vertegenwoordigd, hetgeen altijd een mooie reclame is. De uitslag van deze mooie keuringsdag was als volgt: Prijzen konijnen le prijs met ZZG: Black en Tan van M. Heijmans, die hiermede in 't bezit van de wisselbeker kwam; 2e prijs met ZZG: Witte Wener van mevr. B. Bar- horst-Barhorst; 3e prijs met ZZG: Black en Tan van M. Heijmans; 4e prijs met ZG Witte Vlaamse reus van K. de Por to; 5e prijs met ZG: Franse hangoor (bont) van P. v.d. Molen; 6e prijs met ZG; Witte Wener van mevr. B. Bar- horst-Barhorst; 7e prijs met ZG: Black en Tan van M. Heijmans; 8e prijs met ZG: Gele van Bourgondië van R. Slik ker. Voor de jeugdleden waren 2 prijzen beschikbaar. Deze werden gewonnen door: R. Slikker met Gele van Bour gondië, en F. Breman met Witte Wener. Prijzen duiven le prijs met ZZG: oud-Holl. meeuw - blauwzilver doffer van J. Kiljan; 2e prijs met ZZG oud-Holl. meeuw, blau we doffer, eveneens van J. Kiljan; 3e prijs met ZG: Nederl. Hoogvlieger, rood-witschild doffer van J. Barhorst, Oudeschild. Bij de tafelkeuring oude dieren be haalde bij de konijnen de le prijs ZZG P. v.d. Molen met Franse hangoor, kleur ijzergrauw, terwijl bij de duiven de le prijs ZZG behaald werd door J. Kiljan met oud-Holl. meeuw, kleur blauw-zilver, doffer. De Texelse vereniging ,,De Sportfok kers" kan hiermede op een zeer ge slaagde keuringsdag terugzien! TEXELSE BOYS-NIEUWS Zondag a.s. starten we weer met de competitie. Boys 1 wordt direct voor een moeilijke wedstrijd geplaatst, nl. uit tegen Zeemacht. Vertrek om 10.20 uur vanaf postkantoor. De boot 10.40 uur. Boys 2 speelt een oefenwedstrijd tegen De Koog 2, aanvang 3.00 uur op het Boys-veld. Ook de junioren spelen een oefen wedstrijd nl. tegen Oosterend jun., aan- van 1.30 uur op het Boysveld. De adsp. a spelen vanmiddag om 3.30 uur op 't Boysveld een vriendschappelijke wed strijd tegen De Koog a. P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. 53. tel. (02220) 2721. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Onze maatkleding geeft u iets persoonlijks, wat Uw zelfvertrouwen bevor derd. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel. Deurw. Prins houdt ^maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor behang naar koeper Tel. 2264 Te koop gevr. wandel wagen. D. S. Boon, Strij- bosstraal 3. De Koog, Tel. 206 Te koop 10 (H L.) kip pen aan de leg. C. Ka- minga, Slufterweg E 133e Steeds alle persil cadeaux voorradig als u ons uw emmertjes stuurt p o.g. wat u wenst Gymver Oos terend. J. Daalder, Vliestr. Rentenaar Prima Jerricans f3.50 zolang de voorraad strekt Boonaerts, Gravenstr. 24 Den Burg. Wie heeft mijn boek „Het Legaat" van Nes- Uilkeus? Gaarne terug daar het een gedachtenis is F Bakker—v. d. Knaap, Oos terend. Met droefheid berich ten wij U, dat van ons is heengegaan ons lief kleindochtertje en nichtje. Joke Heerschap in de leeftijd van 7 jaar L. Heerschap J. Heerschap-Halsema B. Heerschap E. Heerschap- Verstegen De teraardebestelling heeft plaats gehad op vrijdag 8 september j.l. te Castricum. FILMNIEUWS: L Zaterdagavond en zondagmiddag: v DE GEMASKERDE VLEERMUIS a In het zomerhuis „De Eiken" bij het plaatsje Zenith gebeuren vreemde din. gen. In dit huis, dat gehuurd is door een a schrijfster van detectives, zwerft een n man rond met masker en klauwen als van een vleermuis. Die klauwen slaan toe en moorden, steeds op dezelfde wij. ze. De man is op roof uit naar gestolen geld, dat verborgen is in een geheime safe ergens in het huis. Die safe wordt uiteraard ontdekt en de vleermuis wordt ontmaskerd. Drie schoten maken een eind aan zijn leven. Maar voor het zover is kan men anderhalf uur in spanning grieze- len bij deze goed opgezette en vlotte film van regisseur Crane Wilbur. Zondagavond: 10 VROUWEN VERDWENEN IN PARIJS In deze film kunnen wij kennismaken Ji met de moderne Blauwbaard. Een han- delaar in antiquiteiten wordt verliefd op een showgirl. Hij heeft echter niet voldoende geld om datgene te geven waarnaar zij zo verlangt: de rijkdom. Hij zoekt naar mogelijkheden om in u een korte tijd veel geld te verdienen, daar hij vreest anders in ongenade te vallen bij haar. Hij verleidt de ene vrouw na de andere en na zich van hun y spaarcenten verzekerd te hebben, ont doet hij zich van hen. Langzamerhand komt de ontknoping, waarbij de zaken- man-misdadiger (George Sanders) wordt ontmaskerd. a PROTESTANTSE KERKDIENSTEN !i HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 11 uur ds, Froentjes De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg De Waal 11.00 uur ds. Waardenburg V Oosterend 10 uur ds. A. W. Kok, van Nieuw Amsterdam, extra collecte medische zending. Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis, extra coll. rustende godsdienstonderwijzers GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. De Lange p H. Avondmaal 19.30 uur ds. De Lange H. Avondmaal en dankzegging Oosterend 10 en 3 uur ds. C. Lugtigheid GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15'.30 uur Dienst GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr Belangen C DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek 0 De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderbeek K Oosterend 10 uur da. Reinhold De Waal 11.15 uur da. Reinhold u Joop Vermeulen en Tinie v. d. Heide hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk waarvan de voltrekking D.V. zal plaatsvinden op vrijdag 15 september 1961 n m. 3 uur ten gemeentehuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening n m 3,30 uur in de Ned. Herv. kerk te Den Burg door de Weleerwaarde heer Ds. D. J. Froentjes. Oudeschild 101, Texel Eierland c 45 H, Texel Gelegenheid tot feliciteren n m. van 5 tot 6.30 uur in het Bondsgebouw te Oudeschlid. Toekomstig adres: Vogel- mient 5, De Koog. Simon Rijk en Rika Anema geven U namens weder zijdse ouders kennis vat hun voorgenomen huwe lijk waarvan de voltrek king zal plaatsvinden op donderdag 21 sept a.s 's morgens om 11 uur it de parochiekerk van dt Heilige Nic van Toienlijs te Witmarsum. Daarna zal tot hun intentie een H, Mb worden opgedragen. Groeneplaats 5, Den Bug Schoolstraat 11, Witmar sum. Toekomstig adres. Waal- derslraat 25a Den Burg, Texel. Receptie op de trouwdag van 3 tot 5 uur. extra zware kwaliteit 150 x 230 5,95 175 x 230 6,95 Aanbieding geldl alleen van 6 t/m 13 september Inlichtingen Passabureau Velthuijs. Zitting maandag 11 sept van 10,4512,30 uur in hotel Texel Den Burg 19 Voor beginners en gevorderden Voor kinderen beneden 12 jaar zijn speciale lessen sa mengesteld. Inschrijving 15 september, 's avonds tussen 8 en 9 uur in hotel „De Oranjeboom", Groe neplaats, Den Burg.

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2