Blauw en Zwart Balletschool Petrovicks" 2 man Veerdienst SPOED s TIMMER'S BAKKERIJ [eurslager KORPS RIJKSPOLITIE gesloten Austin A 30 gesloten V.V.V.-TEXEL bollenland Zuivelfabriek „Eendracht" gesloten woon-winkelhuis Wolter H 53 Vakantie Dansinstituut R. J. Boom 't Boekhuis is normaal geopend. 't Kleuterhuis Met vakantie hopen wij te gaan van 18 t.e.m. 30 september tot G. Coevert Woensdag gehaktdag EYK GOËNGA mannen van de daad! TEXELAARS STEKEN DE HELPENDE HAND UIT Het is alweer enkele weken geleden, dat wij in onze kolommen hebben ver meld dat ds. Wolfensberger, hervormd predikant te Den Hoorn, in Oostenrijk een ongeluk was overkomen. Enkele Texelaars kwamen met het plan bij de redactie om de terugtocht van ds. Wolfensberger mogelijk te ma ken. Met het vervoer van Oostenrijk naar Nederland is een flink bedrag ge moeid. Wij weten echter dat veel Texe laars bereid zijn de terugtocht mogelijk te maken. Dinsdagmorgen is de moeder van de Hoornder predikant naar Oos tenrijk vertrokken en ds. Wolfensberger Sr. vertelde ons, dat zij zal vragen of vervoer al spoedig mogelijk is. Zij hoopte met haar zoon naar Holland te rug te mogen komen. Of dit reeds spoe dig zal kunnen gebeuren hangt van een heleboel factoren af. De toestand van ds. Wolfensberger is bevredigend te noemen. Wel zal het nog geruime tijd duren voordat hij zijn arbeid in Den Hoorn weer kan aanvaarden. Wat de reiskosten zijn is ons nog niet bekend, daar de N.V. Sinberg een bere kening zal maken en een landingsplaats moet kiezen. Toch kunnen Texelaars, die de reis mogelijk willen maken reeds een gift overschrijven op het gironum mer van de Texelse Courant no. 652 met vermelding: Hulp ds. Wolfensber ger. Voor bewoners van Den Hoorn is het mogelijk het af te dragen aan de heer S. Lap BznDen Hoorn 89a. In een der volgende nummers komen wij hier nader op terug. MORGEN BEJAARDENTOCHT VAN OOSTEREND Morgen zullen de bejaarden van Oosterend hun jaarlijkse tocht gaan maken. Om half een zullen 32 auto's zich opstellen, zodat men om 12.45 uur kan vertrekken. De thee zal geserveerd worden in jeugdherberg „Panorama" en de koffie in de kantine van „Loods mansduin". Een bezoek aan de nieuwe haven bij het Horntje staat, hoe kan het anders, ook op het programma. Om ongeveer 19.00 uur arriveert men weer in Oosterend, waar in het Gebouw voor Chr. Belangen een kofffiemaaltijd wordt aangeboden. Na afloop van deze maaltijd is er nog een gezellig onder onsje, waarin de verrassing niet ont breekt, welke men jammergenoeg dit jaar voor het laatst zal kunnen horen en zien, omdat deze dan niet meer be schikbaar is. Ook dit jaar wacht de Oosterender bejaarden een genoeglijke dag. POSTZEGELNIEUWS Op maandag 18 september hervatten we onze clubavonden. Deze avond wordt dan tevens, zoals gebruikelijk, de jaarvergadering gehouden. We doen een beroep op de leden om toch vooral de clubavonden trouw te bezoeken. Teneinde de bestuursleden, die de aankoop van zegels verzorgen, zoveel mogelijk gelegenheid te geven aan het ruilen deel te nemen, verzoeken we de leden de zegels vóór de club avonden af te halen. Momenteel is ver krijgbaar bij de heer J. van Laar de Jamboulke-serie van Suriname a 2,25 en bij de heer M. J. Witte een kinder serie van de Ned. Antillen a ƒ1,65. Bij laatstgenoemde kan, na 20 september, tevens de Sociale Zorg-serie van Nieuw Guinea ƒ1,05 worden afgehaald. Z.D.H.-NIEUWS Vanavond begint om 8 u. de training, bij goed weer op het veld, anders in het Dorpshuis. Allemaal present, het is hard nodig. Op de vergadering, die vorige week werd gehouden, is besloten om ƒ0,25 boete te stellen voor wegblijven zonder afbericht en geldige reden. Af- bericht bij P. de Wit, tel. 212, en H. Kiewiet, tel. 290. Het eerste speelde zaterdagavond een oefenwedstrijd tegen een pittig elftal van de Mok en het 2de zondagmiddag eveneens tegen de Mok. Voor beide werd het een nederlaag. Zondag gaat het eerste naar Aarts woud en krijgt een zware dobber tegen AGSV, dat zondag met 72 zegevierde. Het tweede gaat naar ZAP. S.V. DE KOOG De eerste comp.-zondag verliep niet zo best. De wedstrijd tegen Oosterend was 2 min. oud toen Jan Brouwer met een ver, hoog schot de score opende. De Koog pakte hierna de zaken beter aan, wat resulteerde in verschillende cor ners. Doelpunten bleven echter uit. De Koog bleef sterker en Henk Knol wist de stand gelijk te maken. Dit was ech ter van korte duur. De rust kwam met 13. Na de rust werden de doelen nog diverse malen opgezocht en het einde kwam met 56. Het tweede speelde vriendschappelijk tegen Boys 2; eindstand 33. De adspi- ranten moesten in Boys-adsp. met 31 hun meerdere erkennen. Het eerste gaat zondag uit naar Hel der 5. Het tweede begint de comp. met een thuiswedstrijd tegen WGW 3, half 2. De adspiranten spelen tegen Oosterend, zie kastje. Denkt U om de training vrijdagavond 7.30 uur. S.V.O.-NIEUWS Oosterend speelde uit tegen De Koog en wist de volle winst te behalen. Maar liefst vijf doelpunten van Jan Brouwer en één van v.d. Meer. Jammer dat Frits er al vrij vlug uit moest wegens been blessure. Hopelijk ben je gauw weer van de partij, Frits. Zondag speelden de jun een oefen wedstrijd tegen Boys-jun. Sportief dat de Boys nog een speler af wilden staan, want er waren van ons drie spelers zon der meer weggebleven. Zaterdagmiddag speelden Oosterend a-Texel a. Ook hier drie spelers niet opgekomen. Laten deze jongens er heel goed om denken, dat ze dan wel eens voor onbepaalde tijd uit het elftal genomen worden. Oosterend welpen-Texel welpen was ook een leuke wedstrijd. Er werd door de jongens pit tig gespeeld. De uitslagen zijn: De Koog 1-Oosterend 56; Boys jun.-Oosterend jun. 41; Oosterend a-Texel a 18; Oosterend w.-Texel w. 1—0. VOOR DE POLITIERECHTER: ASBAK KOST ƒ15,— Op 29 juli nam de 24-jarige Amster dammer W. L. R., voor de sport, een asbak mee uit een café te De Koog. De caféhouder was hier niet van gediend en daarom moest de student voor de politierechter verschijnen. Mr. J. Mar kus stelde de vraag of de Amsterdam mer asbakken verzamelde. Dat was niet het geval, maar deze asbak viel zeer in de smaak. Het werd dan ook een duur geval. Mr. Markus eiste 15,De po litierechter was het hier mee eens. De politierechter kreeg nog een „zo mers" geval te behandelen. Tijdens een onenigheid over een plaats op het kampeerterrein te De Koog sloeg een verwarmingstechnicus H. J. A. R. uit Amersfoort een jongen in het gezicht. Dat kwam hem bij ver stek op 25,te staan. SPORTNIEUWS SVC Het eerste heeft zondag j.l. de eerste comp.wedstrijd tegen Texel 2 met 50 gewonnen. Ondanks deze overwinning kunnen we toch niet zeggen dat er uit stekend is gespeeld. De spelers van SVC èn van Texel 2 kunnen naar ons inzicht beter. Het duurt ruim een kwartier voor Liekel ons de leiding geeft met een mooi schot: 10. Denken we nu dat er meer rust zal komen in het elftal na dit doelpunt, niets is minder waar. Het blijft een zenuwachtig gedoe over beide zijden. Na de thee is SVC weer sterker en wordt de stand tot 50 opgevoerd. Programma a.s. weekend: BKC 3- SVC 1; Watervogels 4-SVC 2. Voor de adsp. is nog niets bekend. Nog even een verzoek: nu we over voldoende spelers beschikken is het van belang, dat de elftalcomm. precies weet welke spelers zondags kunnen spelen. Vanaf heden worden alle leden ver zocht, indien ze de komende zondag niet kunnen spelen, dit voor woensdagavond half acht te berichten aan P. Boon, De Cocksdorp, tel. 206. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 is zondag j.l. weer aan de competitie begonnen en heeft meteen voor een verrassing gezorgd, want waar niemand in feite op gerekend had, is ge beurd, nl. een 32 overwinning op Zee macht 1. Zij het onder protest van Zee macht wegens vermeend buitenspel bij het 3e doelpunt. Het bleek al gauw dat beide ploegen tegen elkaar opgewassen waren. Fel en sportief werd er om de bal gestreden. Als na 35 min. spelen bij een Boys-aan val een Zeemacht-back bij een laatste wanhoopspoging de bal met de hand uit doel slaat, wijst scheidsrechter v. Zwee- den naar de bewuste stip. De penalty werd door A. Boogaard onhoudbaar in geschoten: 01. In de 2de helft is Zee macht iets agressiever, hetgeen na 10 min. de gelijkmaker oplevert. Kort hier op moest een van onze back wegens een kleine blessure tijdelijk het veld ver laten. Van deze nummerieke meerder heid wist Zeemacht te profiteren, de steeds gevaarlijke midvoor bracht de stand op 21. De Boys gingen verwoed ten aanval, gesteund door de midden linie. L.buiten P. Hopman kwam in het bezit van de bal en wist uit een onmo gelijke hoek de bal achter de Zeemacht keeper te jagen: 22.. Tien min. voor tijd was het A. Boogaard die de bal in het net schoot: 32. Tegen dit doelpunt tekende Zeemacht protest aan. De scheidsrechter noch de grensrechter van Zeemacht hebben echter buitenspel ge constateerd. Zondag Boys 1 thuis tegen Petten 1. Boys 2 begint zondag uit tegen Vesdo 3. Terreindienst: H. Spigt, A. Barhorst. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Texel-Wierin- gerwaard 13; Duinranders-Kaagvo- gels 61; SRC-N.Niedorp 21; Vesdo- Vrone 0—3. SVC-Texel 2 5—0. Adsp.: SVO-Texel 09; welpen: SVO-Texel 1—0. De kennismaking met de le kl. N.H. is èn voor de spelers èn voor onze trouwe kijkers wel op een grote teleur stelling uitgelopen. W. speelde een ste vig spel en wist met lange trappen, vaak goed geplaatst, in ons doelgebied door te dringen en stevig en snel ons doel te belagen, wat Texel op de knieën bracht. Tot de rust wisten we nog stand te houden, maar evenals vorige week, ging het in de 2de helft mis. Om precies half drie liet scheidsrech" ter Van Ockenburg beginnen en meteen is het duidelijk dat W. grote plannen heeft. Snel en doortastend gingen ze ten aanval, zodat Bertus in het eerste kwartier al meer werk kreeg dan zijn collega. Enkele T-aanvallen mislukken. Ook nu weer te veel lopen met de bal, waartegen W. wel gewapend was. Ze gaven geen gelegenheid tot vrijspelen of goedleggen, maar grepen resoluut en stevig in. Daar moeten we niet alleen aan wennen, maar uit leren hoe we in deze afd. moeten spelen om succes te hebben. Texel kwam meer ten aanval, maar de verre schoten leverden niets op. Een gevaarlijke W.-aanval werd overgeschoten. Doordat Ruud de bal niet tijdig afgaf, kwam Piet buitenspel. Hij stond in mooie positie. Een schot van Hans werd gestopt. Plotseling W- aanval, Bertus liep iets te vroeg uit, maar de aanval werd afgeslagen. Bij een T-aanval ontstond een misverstand in de W.-achterhoede, waarvan P. Roe per profiteerde. 10 dus na 20 min. De rust kwam r^iet 11. De 2de helft was nog nauwelijks be gonnen of W. had de leiding genomen na een slap moment in onze defensie. Bij een T.-aanval miste Thijs een mooie kans, uit een goede T.-aanval miste Hans een opgelegde kans. Dan moet Bertus uitlopend redden en tot corner werken. Uit een ren scoort de gevaar lijke W.-linksbinnen met een prachtige kogel no. 3. Texel was geslagen en kon zich niet meer loswerken. A.s. zondag uit naar Vrone. Adsp. wonnen overtuigend van SVO, maar de welpen konden het deze keer met redden. Hoe bestaat het. Texel 2 ontvangt a.s. zondag Helder 4. TEXELAARTJES Kinderledikantje te koop H. Broekman, Tienhoven. Te koop klamp mest W. Keesom. Van 19 sept. tot 2 okt. wegens vakantie gesloten Drogisterij W. Bakker Apothekers-Assistent Te koop gevraagd goed onderhouden Aga of Etna fornuis. J.Verberne, Spang W 33 Tel. (02223) 357. Te koop 10 oudholl. stoelen en oudholl. arm stoel en dito kinderstoel Kamerstr. 5, Tel. 207, De Koog. Klaverjasclub „Texel" vrijdag 15 sept. wordt er weer begonnen met kla verjassen, in de voormalige landbouwschool aan de Burgwal. Na jaren kijkt U nog met tevredenheid naar onze maatkleding. Dus uitein delijk het voordeligst. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Met vreugde en dank aan God geven wij kennis van de geboorte van ons doch tertje en zusje Ilse Anna Maria D. v. Heerwaarden C. A. v. Heerwaarden- Schouwvlieger Rudi Den Burg, Kogerstraat 75, Texel, 1U september 1961 Enige kennisgeving. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij U kennis van de geboorle van onze zoon en broertje Albert Jan C. M. Timmerman-Lap B. Timmerman Henk Den Hoorn 106, Texel 11 september 1961 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Marrie Martha (Rietha) H. Ellen C. C. Ellen—Brouwer Kees en Jan Den Hoorn, Texel 12 september 1961 Geboren Jan zoon van L. v. d. Schans F. v. d. Schans- de Boer De Ruyterstraat 119, Oudeschild, Texel, 8 september 1961 De heer en mevrouw Te Riele-Kops geven met grote blijpschap kennis van de geboorte van hun zoon Martien Bij het H. Doopsel ontving hij de namen Martinus Andreas |ohannes De Koog, Texel, 8 september 1961 Vogelmient 46 Van 19 sept. tot 2 okt. wegens vakantie Drogisterij W. Bakker Apothekers - assistent Te koop aangeboden mooie van 1955 Dongestr. 25, Den Helder Telefoon (02230) 3628 Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve moe der, behuwd- en groot moeder Renetta Aliena Bakker weduwe van Arie Langeveld in de ouderdom van 80 jaar. De Waal: A. H. Keyser- Langeveld Den Burg: M. P. de Gorter- Langeveld M C. de Gorter Nieuw Breda, Eierland: A. M Langeveld G. M. Langeveld- Keyser Rusthuis „St. Jan", Molenstraat, Den Burg, Texel 11 september 1961 De begrafenis zal plaats vinden woensdag 13 september n.m. 2 uur vanuit Rusthuis St. Jan op de Algemene Be graafplaats te Den Burg Faillissement Jan Cornells Kikkert van beroep landbouwer, bloembollenkweker, wo nende te De Koog op Texel, Waalenburgerhuis W76, doch thans wonende te St. Germain de Salles in Frankrijk. De curator in genoemd faillissement brengt ter kennis dat bij beschikking van de Edelachtbare Heer Rechter - Commissaris d d. 7 sept. 1961 is bepaald le. dat de schuldvordering uiterlijk de eerste no vember 1961 te zijnen kantore moeten zijn in gediend. 2e. dat de verificatiever gadering is bepaald op donderdag 16 nov. 1961 des voormiddags te 11.30 uur, te houden het inüerechtsgebouw aan de Geestersingel 13 te Alkmaar. De Curator, Mr H. jul. Knuwer, Advocaat en procureur. Den Helder, 8 sept. 1961 Spoorstraat 8. Tot dinsdag 19 september D. Frank Werkster gevraagd om ge durende vakantieperiode de lokaliteiten van de V.V V. te Den Burg een schoonmaakbeurt te geven. Goed loon Spoedige aan melding vóór vrijdag s.v.p. te Den Burg. TE HUUR I a 1,5 ha goed omgeving De Koog Adres te bevr. bur.v d. blad Gevraagd voor fabriekswerkzaam- heden. Goed loon. Voor jongens bestaat de mogelijkheid te worden opgeleid op deZuivelvak- school te Hoorn. Schilderweg, Telefoon 02220 - 2205 Wegens vakantie van 18 tot 30 september Bakkerij Bakker Binnenburg fE KOOP met schuur en erf Weverstraat 25 leeg te aanvaarden. Te bevr. bij Daalder, Kogerstraat 23. H.H. Geitenhouders Staat ter dekking destamboek- en premiebok 1,5 jaar Kampioen van Purmerend 1961. Afstamming en melklijsten ter inzage. H. Spigt, Spang W 32 van 12 tot 20 september W. Veeger, Westermient B 142a Den Burg Weverstraat 33 Den Burg Tel. 2336 Cursussen voor beginnenden, gevorderden en gehuwden. Privé-lessen Inschrijving vanaf heden. Voor de cursus in Eierland ook bij de heer O. Kikkert R. J. Boom, gedipl. leraar 9) Voor beginners en gevor derden. Voor kinderen beneden 12 jaar zijn speciale les sen samengesteld. Inschrijving 15 september, 's avonds tus sen 8 en 9 uur in hotel „De Oranjeboom" Groeneplaats, Den Burg. Verhuizen, zaken open, druk seizoen, dus zijn we moe en gaan wat uitrusten. 't Kleuterhuis is gesloten van woensdag 20 t/m zaterdag 24 september Heeft U iets dringend nodig, koopl het nu Kunt U wachten, dan zijn we 25 september, hopelijk weer uitgerust, present met een pracht winter collectie. BINNENBURG 3 N.V. Texels Eigen Stoomboot Ondernemin Expediteurs en vrachtrijders wordt hierbij mede gedeeld, dat het m.s. „Koningin Wilhelmina"maij dag 18 september as. voor ongeveer 14 dagen nu dok gaat. De Directeur. Wilt U daarom Uw bestellingen deze week tijdig opgeven, zodat wij daaraan al onze aandacht kunnen besteden. HOGERSTRAAT - DEN BURG Het concern Algemeene Friesche Levensverzekering-Mij. en De Groot-Noordholiand- sche van 1845 (alle levens- en schadeverzekeringen) roept in nevenfunktie wegens vertrek van Dick Slegh, sollicitanten op naar de funktie van AGENT met standplaats Texel; bij voorkeur niet noor delijker wonende dan de lijn Den Hoorn, Den Burg, Oudeschild. Vereist wordt: volkomen betrouwbaarheid, gezond verstand, voldoende energie en initia tief tot zelfstandig werken. Zakelijke borg stelling. Gegarandeerd wordt: prima klantenkring en vakopleiding door deskundige inspecteurs. Sollicitanten tot 45 jaar kunnen hun brieven met volledige gegevens inzenden aan de in specteur der maatschappijen, de heer D. C. Verdonk, Oude Bergerweg 78, Bergen (Nh.) Geen persoonlijk bezoek dan na oproep. blijft nader aankondiging geopend. 500 gr. vleesgehakt 1,78 250 gram gekookte worst van 1,10 voori Den Burg tel. (02220) 2971 Den Hoorn tel. (02226) 252 Dat zijn de kleuren van de Rijkspolitie - het Korps van mannen van de daad. Zij treden re gelend op - zij onderzoeken - zij staan als ver trouwensmannen midden in de gemeenschap. Een interessant en boeiend vak, dat - naast een aantrekkelijk salaris 1- voor de jongeren bij zonder goede promotiekansen biedt. Ligt uw leeftijd tussen 21 en 28 jaar, bent u tenminste 1.75 m lang en hebt u een goede algemene ontwikkeling? Vraag dan inlichtingen bij het Bureau Wer ving Rijkspolitie, Koningskade 8a, Den Haag. Telefoon (070) 18 23 25.'Vermeld daarbij de naam van dit blad. Aanvangssalaris wachtmeester circa f J/65.per maand.

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2