Albert Heijn prijzen zijn speculaas SPECULAAS?! ?9 S3 39 55 59 39 20 49 68 89 98 98 69 iOnwu Ontbijtspek™'"».™.. Appelmoes Boterhamkorrels Lucifers Mayonaise Sperziebonen AH-Bier Pils 3»,* Knakworst"1^..* Bijenhoning Prima cacao 2w..am st ree komwi kkel mg „De jaren waarop wij wachten 9 1 maakt u het leven goedkoper! Dit zijn de normale prijzen bij AH 46 7 ct 65 10 ct 75 16 ct 49 10 ct 24 4ct 59 10ct 79 11 ct 105 16ct 109 11 ct 105 7 ct 95 26 ct 100.000 magnetische wandblikopeners bij AH-Vacuumkoffie PROGRAMMA GRASLANDDAG De Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting en de Streekontwikkelingscommis- sie Texel organiseren een graslanddag op het bedrijf van Gebr. Hoogenbosch, Zuidhaffel B 80 te Den Burg, welke ge houden wordt op donderdag 14 septem ber 's middags van 13.30 tot 16 uur. Gedemonstreerd worden: a. Kunstmeststrooiers. 1. Amazone centrifugaalstrooier voor bevestiging aan de hydraulische hefin- richting van de trekker. Deze wordt gedemonstreerd door de heer W. H. Bakker, Den Hoorn 17. 2. Koning centrifugaalstrooier op drie wielen voor paardetractie. Wordt gede monstreerd door de heer H. Bas, Hoorn- derweg B 107. 3. Lely centrifugaalstrooier voor beves tiging aan de hydraulische hefinrichting van de trekker. Wordt gedemonstreerd door de heer C. Bakker, Hoornderweg H 6, Den Hoorn. 4. N.M. centrifugaalstrooier voor beves tiging aan de hydraulische hefinrich ting van de trekker. Wordt gedemon streerd door de heer G. van Groningen, Prins Hendrik-polder. 5. Zweegers centrifugaalstrooier voor bevestiging aan de hydraulische hefin richting van de trekker. Wordt gede monstreerd door de heer D. Wuis, 't Noorden 0 171. 6. Vicon pendelstrooier voor bevesti ging aan de hefinrichting. Wordt gede monstreerd door de heer M. C. Bakker, Spijk. 7. Schotelstrooier. Wordt gedemon streerd door de Werktuigencoöperatie Texel. b. Weidesiepen. 1. Bandenweidesleep voor trekkerge- bruik. Wordt gedemonstreerd door de heer A. van Veen, Akersloot. 2. Gecombineerde weidesleep voor trekkertractie, 1 rij schrapers ket- tingeg. Wordt gedemonstreerd door de heer S. van Egmond, „Tienhoven", De Waal W 6. 3. Gecombineerde weidesleep, systeem Kooiman voor paardetractie. Werk- breedte 1.75 meter. Wordt gedemon streerd door de heer J. de Graaf, De Westen H 86. 4. Weidesleep Alberteg voor trekker- gebruik. Werkbreedte 2.20 meter. Wordt gedemonstreerd door de heer C. Veeger, „Lindehoeve", De Westen. 6. Weidesleep systeem Meereboer, Schoorl. Driedelige weidesleep met vas te schrapers, voor bevestiging aan de hefinrichting van de trekker. Werk breedte 3.30 meter. De heer J. J. Kruizinga, hoofdassis tent voor landbouwwerktuigen, Alk maar, zal tijdens de demonstratie enkele voorlopige indrukken weergeven van de diverse werktuigen. Getracht zal worden het werk van de kunstmeststrooiers op banen plastic weer te geven. Deze plastic banen wor den met olie bespoten, zodat de kunst- mestkorrels hierop blijven liggen. Verder is op het terrein een geluids installatie aanwezig. Diverse boeren zul len tijdens de demonstratie hun mening weergeven over het gedemonstreerde. Wij vestigen Uw aandacht erop, dat de demonstratie aanvangt om 13.30 uur precies. U bent van harte welkom. Bij slechte weersomstandigheden wordt de demonstratie uitgesteld tot vrijdag 15 september (de volgende dag). CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 13 september worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht van 13.00 tot 16.30 uur. INGEVOERD VEE •In de maand augustus werd op Texel ingevoerd: 10 koeien, 14 pinken, 27 graskalveren, 11 biggen en 10 ram- lammeren. ALWEER EEN NIEUWE DRUMBAND (Ingezonden) Lezend in de Texelse Courant van woensdag 6 september over een zekere meisjesdrumband, die in Groningen was geweest, troffen we in bedoeld artikel een poging tot het schrijven van een korte band-geschiedenis. De eerste helft van het artikel was besteed aan een tambour-maitre van de marinebasis te Den Helder, en ach, deze man speelde toch echt een geringe rol bij het bake ren van de band (na tweemaal repete ren werd hij overgeplaatst naar Am sterdam). Daarna stapt de historicus over op de periode van onze geliefde meneer Stomp. Beste geschiedschrijver, hier is iets geweldigs vergeten! Dit is niet de echte bloedwarme geschiedenis van onze band! U noemt de baby, U noemt de kraamverzorgsters en doktoren, maar waar is de geestelijke vader. Kijk, dat viel ons op: in iedere regel van Uw ar tikel missen wij de naam van kapelaan Stam de Eerste. Hij is degene, die de moed had, een drumband op te richten; hij was het, die het broodnodige geld probeerde te verzamelen; die zelf de bazuinen instrueerde en die uiteindelijk de meisjes de weg opstuurde, om ze daardoor te laten uitgroeien, tot wat ze nu zijn. Hiervan staan onze plakboeken vol, lieve journalisten. Hulde dus aan degene, die in deze huldiging een leeu wenaandeel verdient! Enige „kleine" meisjes van het begin. Naschrift: Het geplaatste verslagje betreffende de Drumband hebben wij volledig overgenomen uit een dagblad van het Noorden. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Werkdagen: v. Texel: 5.20 7.40 10.40 13.10 15.40 18.15 v. Den Helder: 6.30 9.10 12.00 14.20 17.00 19.30 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: v. Texel: 7.40 10.40 16.00 18.25 v. Den Helder: 9.10 12.00 17.15 19.30 INGEKOMEN PERSONEN Sara Mossel (ev. Vlessing) van Am sterdam, Eemstraat 60hs. naar Graven straat 13, Den Burg. VERTROKKEN PERSONEN Elmire D. van der Heijden, van K 48b naar Nijmegen, P. v. Blitterw.str. 19; Ferdinand C. J. Graaf, van Den Burg, Groeneplaats 11 naar Amsterdam, Pr. Hendrikkade 189; Gerardus W. van Bijsterveld (en gezin) van Den Burg, Waalderstraat 19 naar Amsterdam, Bor- rendammehof 13 III; Meindert J. Nota, van De Cocksdorp 5 naar Amsterdam, P. Hendrikkade 189; Hermanus R. S. Bakker van B 152b naar Zeist, Kroost- weg 149; Neeltje Kelderhuis (wv. Epe), van K 43 naar Coevorden, Stieltjeska naal 1; Geertje M. Poel, van Den Burg, Groeneplaats 3 naar Deventer, Eerste Kruisstraat 5; Jacob W. v.d. Gracht van Den Burg, Beatrixlaan 38 naar Ede Gld., Verl. Maanderweg 119; Tjitsche B. Vis ser, van Den Burg, W. van Beierenstraat 9 naar Bloemendaal, Leyweg II 1; Froukje Schurer, van Den Burg, Ko- gerstraat 31 naar Zuidwolde, Steenber ger Esweg 33; Anthonia G. Schoorl, van Den Burg, Weverstraat 71 naar Am sterdam, Biesbosstraat 68; Jacobus F. Commandeur, van B 189 naar Haarlem, Kleverparkweg 58 rd; Bauke S. Wierin- ga van S 26a naar Rotterdam, Meinesz- laan 97a; Johan Haarsma, van Den Burg, Molenstraat 42 naar Rhoon, Tijsjesdijk 69; Jacob Dorresteijn, van Den Burg, Molenstraat 79 naar Ede Gld. Evertsenstraat 7; Pieter J. Verberne, van W 33 naar Amsterdam, Pr. Hen drikkade 189; Alida A. Voorthuijzen, van E 95 naar Den Helder, Piet Hein- straat 37; Hendrikus W. Hin van B 109 naar Beverwijk, Romerkerkweg 2; Mar- garethe M. C. Beers, van Den Burg, Groeneplaats 13 naar Amsterdam, Balth Floriszstraat 3 II; Jozephus A. Z. M. Brügemann, van Den Burg, Warmoes- straat 9 naar Medemblik, Ridderstraat 10; Anna M. G. Graaf, van Den Burg, Hogerstraat 9 naar Bergen, Loudels- weg 20. FEUILLETON 21. Aan het eind van zo'n lange dag kwam notaris Greedel belangstellend informeren naar de gang van zaken. Hij zei vernomen te hebben, dat juffrouw Koosje was aangesteld als waarnemend moeder. Dat scheen hem bijzonder veel genoegen te doen. Juffrouw Koosje voelde zich wonderlijk in haar element. Zij was in een beste stemming en zei schertsend tot notaris Greedel: „Mag ik u in kennis stellen met mijn gezinsuit breiding met 54 kinderen". „Mijn oprecht gemeende gelukwen sen", lachte hij, „en hoe maakt de moe der het?" „Bestaat er niet een mop, waarbij men bij zoveel kinderen, het eerst naar de vader vraagt?" „Ik vraag excuus. Hoe maakt de va der het?" Een ogenblik verduisterde het gezicht van juffrouw Koosje. Ze lichtte haar hoofd trots op en antwoordde veelbete kenend; „De vader is zich nog niet van zijn nieuwe eerbiedwaardige functie be wust". „Zou je dat denken?" deed hij kwasie verbaasd en juffrouw Koosje zag tot haar ergernis zijn ogen tintelen van pret achter zijn brilleglazen. Zou hij zich nu nog steeds verschuilen achter zijn belofte, om een jaar lang geen nadere uitleg van zijn handelingen en woorden te geven. Ze had zich eerst weinig bezig gehouden met die opmer king, die hij kort na het voorlezen van het testament plaatste. Ze dacht, dat het in ieder geval voor haar van weinig belang zou zijn. Nu hij zijn vreemde handelswijze volhield, begon ze te twij felen, of de clausule, die aan de gift, bestemd voor het fonds, waarvoor een nieuw tehuis gebouwd moest worden, ook niet enigermate betrekking had op haar en notaris Greedel. Heel zijn af wachtende houding, zijn vreemde uitla tingen bewezen, dat na verloop van tijd, ergens nog grote veranderingen te wachten stonden. Hoe dan ook, het jaar vorderde snel. Ze moest zich maar geen muizenissen in het hoofd halen. Wat zou het nu nog voor haar kunnen betekenen? Toch werd ze altijd wat kriegel, als ze met de notaris weer in zo'n raadselachtig gesprek gewikkeld was. Haar vrouwelijke nieuwsgierigheid en meer nog, haar karakter, dat haar altijd recht door zee op haar doel deed afgaan, kon die geheimhouding moeilijk verdragen. Gelukkig gaven de gebeurtenissen in het tehuis haar genoeg afleiding. Ze had zich ook weer aan een nieuw experi ment gewaagd en aan de nieuwe be woner, van de kamer waaruit de heer Kleijberg vertrokken was, een stukje tuin toegewezen. De man kon eerst niet wennen. Hij had altijd iets te verzorgen gehad. Dat achter de ramen koekeloe ren, zoals hij dat noemde, dat maakte hem ziek. Hoewel juffrouw Koosje wist, dat ze de regels van het tehuis overtrad, had ze samen met de man een stukje grond opgezocht. Het was groot genoeg voor hem wat werk te geven en het lag goed K -prijzen I ALBERT HEI]a Sinds jaar en dag geeft Albert Heijn u onmiddellijke kortingzodra u koopt strijkt u de korting op. AH-prijzen zijn de laagste van Nederland voor gegarandeerde kwaliteit. Alles wat er af kan is er afl Zie hoe dat op kan lopen. Kijk maar: Bij de koffie of de thee, op de boterham m gemiddeld q q elders onmiddellijke 4 q korting 1V Ct v k gemiddeld elders A SI 311 3 S halve schijven blik 250 gram Deze moderne, solide, verchroomde wand-blik opener opent alle blikken in 'n handomdraai houdt het dckicl magnetisch vast. Winkelwaarde f 9.75 - Voor u slechts f 2.79 6 koffiezegels. (Besparing dus maar liefst f 6.96) Op elk blik AH-Vacuumkoffle treft u een kofflezegel aan. Plak zes van deze zegels op uw spaarkaart (gratis ver krijgbaar ln elke AH-winkel). Zond geen geld. Stuur alleen de volle kaart op naar AH-Zaandam cn u ontvangt (tegen betaling van f. 2.79 aan de post bode) na. okt. a.s. de wandblikoponor. AH-vacuum-verse koffie altijd „een half uur geleden" gebrand in blikken van 250 gram VOL-AROMATISCH 1.72 MILD-KRACHTIG 1.45 MILD-GEURIG 1.45 PITTIG1.20 Weekreclame ERWTEN met wortelen LITERBLIK 49 NU 2 VOOR 89 AH-PUDDING 7 SMAKEN PEA PAKjE 15 NU 2 VOOR 25 BOEREMETWORST 100 GRAM VAN 39 VOOR 35 Bij elk pakje CHOBA van 58 ct Boccrhamsmccrsol met chocoladcsmaak Butterscotchrcep GRATIS SU Albert Heijn Wanneer u enig AH-arcikcl niet ólke cent waard acht die u er voor betaalde dan gcefc ALBERT HEIJN het volle bedrag terug. reek beschut. De man was opgetogen en fleurde helemaal op. Hij beloofde juf frouw Koosje, dat ze heel wat snijbloe men van hem zou krijgen. Nee, juf frouw Koosje had geen gewetensbezwa ren over dat stukje tuin. Wel maakte zij zich zorgen over zuster Wilma, die veel te hard werkte. Ze verloor alle kleur uit haar gezicht en pas zag juffrouw Koosje, tot haar grote bevreemding, dat ze met een kopje koffie de zoldertrap opging. Lachend noemde ze zuster Wilma „de verstrooide professor". Zuster Wilma had gepoogd op die scherts in te gaan, maar haar handen hadden als in grote schrik gebeefd. Natuurlijk, dat kopje koffie moest bij mijnheer Untever zijn. Die kreeg nu wel eens meer een extra koj>je koffie van haar. Stom, om naar de zolder te gaan. Hoofdschuddend was juffrouw Koosje doorgelopen. Toen ze nog een keer omkeek, zag ze zuster Wilma nog weifelend op de trap staan. Op de zolderverdieping waren alleen de kamertjes van de meisjes, ook dat van Henny. Verder was er een fruit- en rommelzolder, welke laatste tevens werd gebruikt als mangelkamer. Daar de was bijna geheel naar de wasserij ging, werd de zolder zelden of nooit gebruikt. De meisjes gingen alleen naar hun kamer, wanneer dit beslist nood zakelijk was. Voor de rest van de dag lag de zolderverdieping leeg en ver laten. Geen wonder dat juffrouw Koosje verbaasd keek, toen ze zuster Wilma de trap naar de zolderverdieping zag be stijgen. Temeer nog, omdat juist zij haar kamertje beneden, tussen de twee kleine ziekenzaaltjes had. Haar drukke bezigheden deden haar het voorval vergeten, maar wel lette ze er op, dat zuster Wilma niet te veel van haar krachten vergde. Haar goede be doelingen werden evenwel doorgaans met een ongeduldige houding van zuster Wilma beloond. Enige dagen gingen al weer zonder bepaalde gebeurtenissen voorbij. Juf frouw Koosje haalde al wat verruimd adem. Ze scheen de vuurproef te hebben doorstaan. Nu kwam het er maar op aan, om op dezelfde voet verder te gaan, dan kon ze na de vakantie van de vader en moeder, haar functie onbe zwaard aan hen overdragen. Glim lachend dacht ze aan de misverstanden, die dan wel eens zouden ontstaan, want verschillende bewoners waren haar ge woon „moeder" gaan noemen. Ze waren werkelijk boos geworden, toen juffrouw Koosje, op die benaming niet dadelijk reageerde. Met Henny voerde ze lange gesprek ken over het tehuis en haar bewoners. De gewoonte en verhoudingen werden dan onder de loep genomen, en ontleed. Juffrouw Koosje had alle bewondering voor het heldere oordeel van Henny. Voor Henny waren die gesprekken een troost. Haar gedachten vertoefden dikwijls bij Harry. Zijn zuster stuurde haar telkens brieven en hield haar van dag tot dag op de hoogte van zijn toe stand. Harry was nog steeds opgewekt, al sloopte die vreemde ziekte zijn krachten. Hij sprak nog dikwijls over haar, schreef zijn zuster. Hij was Henny nog steeds dankbaar voor de mooie t welke hij door haar komst had mogea beleven. (ïu De brieven waren voor Henny, al een oase in een woestijn. Want hoewe ze in het tehuis gezelligheid vond juffrouw Koosje, leed ze heel erg on( de vijandschap van zuster Wilma. weet dit aan de klakkeloze praatjes, di< men, in het stadje, over haar had rond gestrooid. Haar verschijnen in de dun auto, had de sluizen van de afgunst opa gezet. Diep in haar onderbewust# wist ze wel de uiteindelijke bron val de praatjes, maar wat wilde ze zichzelf niet toegeven. Maar alsof het tegen haar ge: werd, zo zeker wist ze, dat de groot# schuld bij Hank lag. Hij moest zijn min' der faire houding tegenover haar goed praten. Hij wilde in de ogen van stadgenoten zijn gedrag als de enige juiste laten doorgaan. Een paar woord* van hem, dat hij twijfelde aan juiste levenshouding en daarom hun verloving verbroken had, was voldoende om uit te groeien tot de smadelijke toe spelingen, welke men zich over has* veroorloofde. HOOFDSTUK IX Nieuwe beproevingen voor Henny Op een vroege morgen, volgend op rustige dagen, kwam de hele bovenver dieping in rep en roer. De onrust zeiti zich voort naar de benedenverdiepmi en juffrouw Koosje zag zich plotseliBI geplaatst voor een finaal op hol slagen huishouden. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4