mmJ Hl rondvluchten Binnenkort sloop raadhuis? f* Raadsvergaderingen en huwelijksvoltrekkingen in 't „Polderhuis" Zo kan 't niet langer! SINBERG ör „Het is U bekend dat het raadhuis reeds meerdere jaren in een zeer de plorabele en zelfs gevaar voor de vei ligheid opleverende toestand ver keert" Aldus luidt de aanvang van een wel licht historisch pre-advies van B. en W. aan onze raadsleden. Geen zinnig mens twijfelt intussen nog aan de ernst van de toestand. Een eerste credietaan- vraag voor nieuwbouw draagt het jaartal 1953. De eerste stutten om er ger te voorkomen kwamen het toch niet onaardige gebouw in augustus 1959 uiterlijk mismaken. Een onderzoek door de directeur van gemeentewerken en het bureau Wieger Bruin en Vink om het oude gebouw in te passen in een nieuw bouwlichaam, had een volkomen negatief resultaat. Najaar 1960 werden de archiefbescheiden wegens steeds he viger wordende lekkage naar elders overgebracht. Eigenlijk is het een wonder dat het gebouw na stormen nog steeds overeind staat. Niet langer verantword Maar nu is het dan toch zover dat B. en W. het niet langer verantwoord achten zoveel mensen in een dergelijk gebouw te huisvesten. Het is zelfs zó dat één flinke nieuwe scheur het hele geval kan doen instorten. Naar Parkstraat 5 B. en W. stellen aan de raad voor de secretarie voorlopig te verplaatsen naar het pas verworven pand Parkstraat 5. Weliswaar is dit verre van ideaal, maar na het aanbrengen van de hoogstnodige voorzieningen (de 57e wijziging van de gemeentebegroting noemt een post ver- bouwingskosten van ƒ27.000,zal het wel enkele jaren bruikbaar zijn. OPLEIDING JEUGDIGEN VOOR DE ZUIVELINDUSTRIE Naar aanleiding van de advertentie van de Zuivelfabriek „Eendracht" voor arbeidskrachten in Uw blad van 13 sept. j.l., lijkt het mij, als Chef van het plaat selijk Arbeidsbureau nuttig enkele na dere gegevens te verstrekken aangaande de reeds hierin genoemde mogelijkhe den m.b.t. ccn opleiding voor jeugdigen in dergelijke bedrijven. De Stichting Vakschool voor Zuivel- bereiders (gevestigd te Hoorn) is opge richt door: 1. de Bond van op Coöperatieve grond slag werkende Zuivelfabrieken in Noordholland; 2. de Vereniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne; 3. de Bond voor Rundveefokverenigin- gen in Noordholland. Het doel der stichting is het bevorde ren van het vakonderwijs in de ruimste zin genomen in de zuivelbereiding, rundveefokkerij en melkveehouderij in Noordholland, onder meer door de op richting en instandhouding van één of meer vakscholen. Het Bestuur dezer stichting is samen gesteld uit vertegenwoordigers van di verse organisaties op het gebied van de zuivelbereiding, terwijl hierin tevens vertegenwoordigers van de diverse landarbeidersbonden zitting hebben. De school biedt mogelijkheden voor opleiding in de navolgende beroepen: botermaker, kaasmaker, fabriekscontro- leur, chef melkinrichting, centrifugist, melkontvanger, stal- en voederadviseur, consumptiemelkbereider en zuivelma- chinist. De diverse hieraan verbonden diploma's kunnen uiteraard alleen be haald worden wanneer door de leerlin gen een voor ieder beroep afzonderlijk bepaalde tijd in een zuivelfabriek als leerling is gewerkt. De benodigde lessen (1 dag per week) worden gegeven gedurende een half jaar, aanvangende omstreeks september en eindigende omstreeks april en zijn verdeeld in 2 kwartalen. Het totaal aan tal leerjaren (winters) is drie en vindt in het 3e jaar een verdere specialisatie plaats voor de gewenste vakexamens. Vrijstelling van het eerste leerjaar is mogelijk voor hen die: 1. reeds een diploma bezit van één der aan de Vakschool gegeven cursussen; 2. het diploma van een Middelbare Landbouwschool bezit; 3. een ULO-school of daarmee gelijk te stellen opleiding heeft doorlopen. Het cursusgeld bedraagt in het alge meen voor elk winterhalfjaar ƒ15, (hetgeen als laag valt aan te merken), terwijl als twee verschillende cursussen op dezelfde dag worden gevolgd, dit slechts 22,50 bedraagt. Voor verafwonende leerlingen, waar onder uiteraard de Texelaars, wordt een deel van de reiskosten vergoed, nl. de kosten voorzover zij ƒ1,50 per les- dag te boven gaan. Ook de reizen voor her- en eindexamens vanwege de Vak school vallen hieronder. Dit zijn dan in het kort wel de voor naamste gegevens en zijn deze, naar mijn mening, voor ambitieuse jongelui zeker aantrekkelijk te noemen. Vooral met het oog op de in de naaste toekomst te verwachten minder rooskleurige werkgelegenheid op ons eiland leek het mij b.elangrijk het bovenstaande te pu bliceren. Opgemerkt kan nog worden, dat in de naaste toekomst ook in deze bedrijven de 5-daagse werkweek zal worden ingevoerd. Voor nadere gegevens kunt U zich uiteraard vervoegen bij de Directeur van de „Eendracht". Trouwerijen en Raadsvergaderingen Uiteraard is in genoemd pand geen ruimte voor raadsvergaderingen en huwelijksvoltrekkingen, maar ook daar voor is een tijdelijke oplossing. Er is een aanbieding gekomen van de Ge meenschappelijke Polders, die de ver gaderzaal van het Polderhuis i(oude Boerenleenbank) beschikbaar willen stellen voor ƒ1000,per jaar, onder voorwaarde dat zaal en trappenhuis steeds stofvrij zullen worden opge leverd. Behuizing N.V. T.E.M. Ook de N.V. T.E.M. zal naar andere mogelijkheden moeten omzien. Daarin moet een voorstel van B. en W. voor zien tot bouw van nieuwe kantoorruim te nabij de centrale van deze N.V. Na de komende raadsvergadering op 19 september hopen wij U hierover uit voeriger te kunnen berichten. WAARSCHUWINGEN BIJ DREIGENDE OVERSTROMINGEN Het komt ons gewenst voor, nog eens er op te wijzen, hoe op Texel de gang van zaken is bij dreigende dijkdoor braken. Indien evacuatie van een gebied noodzakelijk is, worden de bewoners gewaarschuwd door telefonische berich ten, door middel van een auto met ver sterkingsinstallatie of door schriftelijke bevelen tot evacuatie. Bestaat gevaar door doorbraak van dijken doch is evacuatie niet meer mo gelijk, dan worden de volgende waar- schuwingsseinen gehesen: overdag: 1 zwarte bal (diameter 50 cm); 's nachts: 2 rode lichten, loodrecht bo ven en 2 m. uit elkaar. De seinen worden aangebracht op de volgende plaatsen: Eierland: 1. a: dagsein aan een telegraafpaal recht voor de Rogsloot op de Zee dijk te De Cocksdorp; b: nachtsein op de toren van de Ned. Herv. kerk te De Cocksdorp. 2. op de school te Zuid-Eierland; 3. op de voormalige kaasfabriek van B. Dros Czn. Gemeenschappelijke Polders: 1. Molen 't Noorden; 2. Toren te Oosterend; 3. Gemaal Dijkmanshuizen; 4. Schoorsteen voormalige zuivelfabriek te De Waal; 5. Molen te Oudeschild. P.H. Polder: 1. Op de molen bij het gemaal; 2. Op de boerderij van A. de Visser. Deze seinen zijn dus een waarschu wing, dat evacuatie niet meer mogelijk is en dat een ieder in huis dient te blijven. Texel, 12 september 1961. Het gemeentebestuur van Texel. Nog enkele weken 10 minuten f 8,50 kinderen f5,75 15 minuten f. 12,50 kinderen f8,50 Belt U (02225) 230 Luchtvaartbedrijf N.V. N.V. TEM WIL PERSONEELSWONING KOPEN Voor ƒ24.000,kan de N.V. T.E.M. van de heer P. van Hoorn diens woning met erf kopen (oppervl. 462 m2) gele gen aan de Keesomlaan 30. B. en W. stellen de raad voor om de afgevaardigde van de gemeente Texel naar de algemene vergadering van aan deelhouders van de N.V. T.E.M. te la ten stemmen vóór het verlenen van machtiging aan de directeur tot aan koop van genoemd pand. GRONDVERKOOP DOOR GEMEENTE B. en W. stellen aan de Raad voor 355 m2 grond te verkopen aan de heer P. A. v.d. Vis te Oosterend. De koop som bedraagt ƒ4260,De heer v.d. Vis wil op deze aan de Oranjestraat gelegen grond een woning laten bouwen. AFDELING TEXTIELHUIS ZEGEL NAAR DE GROENEPLAATS Vandaag opent Textielhuis Zegel, ge vestigd aan de Vismarkt te Den Burg, weer haar filiaal aan de Groeneplaats. Tot voor kort was daar onderdak ver leend aan de firma Frans Zegel, die in middels al enige tijd floreert in de Parkstraat. In ons volgend nummer hopen wij op genoemde gebeurtenis uit voeriger terug te komen. OPWEKINSTALLATIE IN DE MOLEN „DE TRAANROEIER" In „Molennieuws" lezen wij: Met de noodzakelijke restauratie van de molenromp van de molen „De Traan- roeier" te Oudeschild, werd nog niet aangevangen in verband met een ver traging in de toekening van een gedeel te van de aangevraagde subsidies. Ten gevolge hiervan kon ook nog niet worden begonnen met de montage der gereed zijnde onderdelen van wieken- kruis en drijfwerk voor de stroomop- wekinstallatie. ALGEMENE TUINBOUWCURSUS Voor de Algemene Tuinbouwcursus hebben zich 8 leerlingen opgegeven. Wil de cursus aanvangen, dan zijn er 14 nodig. Wie geeft zich hiervoor nog op bij de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, Den Burg, tel. 02220 - 2126. „ST. JEROEN" De vakanties zijn voor- bij, wij beginnen aan het Ia winterseizoen. Voor ons kampmate- IjL" riaal z'n winterslaap be- Tr gint (tot begin maart), kan iedereen het nog eens bewonderen. A.s. zondag showen wij dus bij de Paar- destal: 11 uur opening; 11-11.30 uur koken. U kunt dan meteen even proe ven; plm. 12.30 uur warme hap; 's mid dags diverse spelen, zoals evenwichts- balk, yakardraaien, pionieren, zeiltrek- ken enz. enz. Ook foto-expositie over onze zomerkampen. Plm. 4 uur sluiting. Jongens, die wat voor het spel van verkennen voelen, zijn dubbel welkom. Zaterdag (vandaag) zal er in de „Paardestal" om half vier een ruilbeurs gehouden worden, Iedereen is welkom, ook ouderen. Lucifermerken, suikerzak jes, postzegels, sigarenbandjes enz. zijn er te ruilen. Eindelijk hebben wij een opslagplaats voor ons oude papier gevonden. Dus wij beginnen weer. Alles is weer welkom. Heeft U dus oud papier (vooral oude kranten), even een seintje aan Schilder end 66 of tel. 2593. Het wordt dan zo vlug mogelijk bij U afgehaald. BOEKENSTAND KOGER KERK Ds. Waardenburg verzoekt ons de onderstaande noodkreet te plaatsen: Dringend worden allen, die uit de boekenstand in de Herv. kerk te De Koog iets hebben meegenomen en nog niet afgerekend, verzocht dit te willen komen verrekenen of althans te melden bij ds. Waardenburg, zo mogelijk van daag of morgen nog. We zouden zo graag deze dienstverlening van de kerk in stand willen houden! Denkt U s.v.p. hierover even ernstig na, want er zijn enkele boeken niet verrekend, sommige al van een hele tijd geleden. Hier volgt een lijstje: Bijbel ƒ12,50 (al vóór okt. 1959?); Uit het boek der boeken ƒ4,80 (idem); Bijbel 22,55 (al vóór mrt. '61); Ps. en gez. bundel ƒ1,90 (idem); Ps. en gez. bundel ƒ1,20 (idem); Bijbelse geschied, (v.d. Hulst ƒ18,90 (idem); Bijbelse vertell. v.d. Hulst ƒ12,90 (idem); Christen zijn in deze wereld - Bovet ƒ6,(idem). Dit moet natuurlijk terechtkomen, als U allen even meewerkt, die het betreft. A. W. F. W. jr. FILMNIEUWS: Zaterdagavond en zondagmiddag: „LA PALOMA" Het is niet te geloven, maar in deze film presenteert men 6 tophits. Er wordt gezongen en gespeeld door Bibi Johns, Louis Armstrong, Bill Ramsey, Alice en Ellen Kessler en vele anderen in deze film. Een „sterrenbezetting", zoals zelden in één film gebracht werd. Dit is revue, is muziek, is dans. Een van de populairste melodieën ter wereld, La Paloma, het onsterfelijke lied van de witte duif, staat opnieuw in het middelpunt der belangstelling en wel in een moderne jazzbewerking. Als titellied is het thans gebruikt in een muzikale comedie. Er zijn drie theaters in een stader is concurrentie en er is een blij slot. Zondagavond: „DE INDISCHE GRAFTEMPEL" Temidden van de fabelachtige rijk dom van het hof van de Maharadja wordt een strijd gestreden op leven en dood. Met dezelfde hoofdrolbezetting als in „De Tijger van Eschnapur" maakte .Frits Lang nog een Oosterse film, die in velerlei opzichten voor de voorgaan de niet onderdoet, ja zelfs deze hier en daar nog overtreft. Het verhaal in deze film is nog span nender en de pracht nog fabelachtiger dan in de eerste film. We geloven dan ook dat het niet nodig is om over deze nieuwe film veel te vertellen. Het is een film waarbij men zichzelf en zijn omge ving volkomen zal vergeten. Nederlands nieuws O.a.: Tentoonstelling van werken van Rik Wouters in Amersfoort; Hengel- wedstrijd van de club van honderd; De taptoe Delft 1961; Nationale kampioen schappen tienkamp. Wereldnieuws O.a.: Berlijn: Beroering en stilte; Ge makkelijk vissen aan de kust van New- Foundland; Anti-A-bom mars San Francisco-Moskou; Europese sprint kampioenschappen te Zürich. BAZAR IN DE COCKSDORP De Cocksdorp is een kleine gemeen schap, maar telt toch verschillende ver enigingen, die trachten het hunne bij te dragen om het leven te veraangenamen daar in het hoge Noorden. Dat werken kost echter geld en iedere vereniging heeft dan ook altijd met fi nanciële moeilijkheden te kampen. Nu hebben enkele van die verenigin gen te De Cocksdorp de koppen bij el kaar gestoken, met name de Dorpscom- misSie, Plattelandsvrouwen, de zang vereniging en S.V.C., en besloten een bazar te houden en wel op 6 en 7 ok tober a.s. Er zullen veel attracties zijn, waarover U t.z.t. meer hoort. De bazarcommissie mankeert nog wat waardeloze flessen en oud porselein. Wie heeft er nog van die spullen. U kunt dit opgeven bij „tante Lena" of Adri Westdorp en het wordt bij U af gehaald. PUPILLENCOMPETITIE Programma zaterdag 16 september: Texel a-Tex. Boys a; ZDH-Cocksdorp; Tex. Boys b-Texel b. De wedstrijd be ginnen kwart over 3. De aanvangsuren mogen echter in onderling overleg ge wijzigd worden. De jeugdleiders zorgen er voor, dat de uitslag vóór maandagmiddag 12 uur bij D.D. gemeld is, echter tot 25 sept. bij de heer Ten Cate, daar Dapper op reis is. S.V. TEXEL Programma voor zondag: Vrone-Texel; Kaagvogels-Geel Zwart; N.Niedorp-DuinrandersW.Waard-SRC JVC-Vesdo. Texel 2-Helder 4, half twee. Handbal. Texel-WGW, 4 uur; VZV c- Texel (junioren zevenhandbal), half één. We vertrouwen dat onze spelers van beide elftallen, na de eerste teleurstel lende kennismaking, begrepen zullen hebben dat het anders moet. Een sterk onderling verband en een ernstige wil kunnen onze positie in deze klasse enorm versterken. Met ver trouwen dus de toekomst in. Maandagavond, 18 september a.s., om 7 uur wordt in het Dorpshuis aan de Burgwal een vergadering gehouden met alle adspiranten en pupillen. We rekenen er op, dat alle jongens aan wezig zullen zijn. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 speelt morgen zijn eerste thuiswedstrijd en wel tegen Petten 1. Wordt dit een revanche van de 10 nederlaag van het vorige seizoen? Als we ons voldoende op deze wedstrijd voorbereiden en vol enthousiasme spe len is er een reële kans. Aanvang 1.30 u. Het 2de elftal zet de competitie in met een uitwedstrijd naar Vesdo 3. Ook hier is het motto van kracht: „de eerste klap is een daalder waard". Daarom Boys, allemaal op tijd present en je ge ven voor de volle 100°/o. Vertrek 10.10 uur van postkantoor. Succes. De junioren zijn deze week vrij. Adspiranten a gaat vanmiddag op be zoek bij Texel a, aanvang 4 uur. Boys b speelt om 4 uur thuis tegen Texel b. Ook voor de welpen is er een compe titie. Deze begint ook zaterdag a.s. en wel welpen a op bezoek bij Texel a en welpen b thuis tegen Texel b, beide aanvang 3.15 uur. Veel succes, Boys. SPORTNIEUWS SVC Dank zij enkele trouwe medewerkers komt de voetbaltoto ook bij ons lang zaam op gang. Denkt U er vooral om de totoformulieren op de afgesproken tijd klaar te leggen? Dit om onnodig wachten te voorkomen. Persoonlijke af gifte van de formulieren alleen op don derdagavond tussen 7-8 uur op het bekende adres. Tenslotte spreken we af, dat zij die meespelen zelf hun totofor mulieren controleren wat de uitslagen betreft. Gymnieuws. Dames van De Cocksdorp en omgeving, het ligt in de bedoeling om volgende week weer te starten met de gymavonden onder leiding van mevr. Zuidema en wel op donderdagavond a.s. 20,15 uur. Er kunnen nog enkele dames bij, dat verhoogt de gezelligheid. Dus dames, allen present op donder dagavond 21 oktober in het gymlokaal. S.V.O.-NIEUWS Programma voor het a.s. weekend: Zaterdagmiddag twee welpencombi naties, aanvang 14.00 uur. Adspiranten: SVO a-De Koog a, aanvang 15.00 uur. Voor de junioren wordt hoogstwaar schijnlijk nog een wedstrijd ingelast, let dus op het kastje, jongens. Zondagmiddag: Oosterend-Watervo gels, aanvang 13.30 uur. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 20 september a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3.00 uur; De Koog 4.00 u. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Werkdagen: v. Texel: 5.20 7.40 10.40 13.10 15.40 18.15 v. Den Helder: 6.30 9.10 12.00 14 20 17.00 19.30 Zon- en alg. erkende chr. feestdagen: v. Texel: 7.40 10.40 16.00 18.25 v. Den Helder: 9.10 12.00 17.15 19.30 WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Maandag 18 september Den Burg, De Graaf, postzegelruilbeurs. Dnisdag 19 september Oudeschild, 't Skiltje, Ledenvergadering Ontwikkelingsclub. Woensdag 20 september Den Burg, De Zwaan, R.-K. Vrouwen afd. Gilde, mevr. Nuwenhuis-v.d. Rijst spreekt over „Omgangsvormen". Vrijdag 22 september Zd.-Eierland, Vliegveldhotel, Platte landsvrouwen, Instituut van Leeuwen geeft voorlichting over Huidverzorging. Zaterdag 23 september Den Burg, 13.30 uur, Opening nieuwe boerenleenbank. Oost, 14.00 uur, Wielerronde van Oost. Z.D.H.-NIEUWS Het eerste gaat morgen haar in maken in de tweede klasse met bezoek aan AGSV 1. Laat een ieder ten volle geven. Monden dicht, vrijl en even kijken waar de bal naar gaat. Het 2de gaat ook met de boot om ZAP 6 in Anna Paulowna te zoeken. Hier geldt hetzelfde pa nooit opgeven. Strijd sportief. Nu over de training, die woensdag K avond op het veld begonnen is ond» le leiding van de heer Schaap. De traint K was in zeer goede handen en zwaard®'" opkomst was 19 spelers; ga zo door, is hard nodig en als je werkelijk v® de mooie sport voelt, heb je er toch een uur voor over om je spel op voeren. Volgende week: ZDH 1-Dirkshom BKC 4-ZDH 2. INGEKOMEN PERSONEN Dirkje Zwitser wv. Brouwer, Beverwijk, Scheijbeecklaan 20 nar Den Burg, Weverstraat 87; Jozef Stam, van Warmond, Mgr. Aengeneni laan 3 naar Molenstraat 18, Den Burj Hans H. Smit, van Haarlem, Trompsi 54 naar Loodssingel 22, Oudeschild Foppe Otter, van Leeuwarden, Beet gumerstraat 31 naar Den Hoorn sal® wagen a.d. Kuilderweg; Jan Nieuwen huis, van Rotterdam, Heer Vrankestraa 16b naar Waalderstraat 25, Den Buij Judith J. van der Waals (ev. Nieuw® huis) van Rotterdam, Honingerdijk naar Waalderstraat 25, Den Burg; Bets J. Beverdam (ev. Heij) van Almeli Troelstralaan 36 naar C 44; David de Meeberg, van Hilversum, Groest naar B 131a; Lodewijk W. van Koot® van Hoogeveen, Stationsstraat 27 naj Den Burg, Schilderend 93; Pierke Dok ter (ev. Otter) van Barradeel, Tzumma rum, Swaerderwei 28 naar Den Hoors Wl salonwagen a.d. Kuilderweg. VERTROKKEN PERSONEN Jannie Faber, van De Koog, KaapflCJ ugi D. on he r bl ook en it i i'O VA de V. in ie c ge at" plas j iöe- dag ICIU ■ten :cun tel. 5 naar Utrecht, Mr. Tripkade 34; Eddi J. J. Eelman, van De Koog, Dorpsstraj J 3 naar Amsterdam, a.b. Pollux, Ooster dokskade; Jannette W. Kalf, van S naar Haarlem, Spruittenbosstraat Lena Blok van B 91 naar Zoetermea Zegwaardseweg 116; Michiel W. Bakke - hi van B 148 naar Heemstede, Cruquiswe 15; Jan A. Pruissen (en echtgen.) va Den Burg, Groeneplaats 14 naar Hoon Grote Noord 115; Berendina van Les ten van E 58a naar Vlaardingen, Hot singel A; Trijntje van Hoorn, van Cocksdorp 79 naar Alkmaar, Kennerae: ^U1 Cocksdorp 79 naar Eindhoven, St. TT» in<* park 10; Louis van Hoorn, van resiastraat 26; Wilhelmus P. de Port: Den Helder, Ceramstraat 49; KlazinaA van der Struijs (ev. v.d. Groen) van De van Den Burg, Schilderend 141 Burg, R. P. Keijserstraat 12 naar All maar, Retiusgracht 5. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN De volgende aansluitingen zijn reel of komen binnenkort in dienst: Den Burg: no. 2291, J. W. de Zuid-Haffel B 67; no. 2281, G. Boo Kerkesteeg3, Oudeschild; no. 2694, mt C. J. M. Bruggeman, Lerares M.0 Duinweg B 147 no. 2724, J. Bruin Wa Trompstraat 10, Oudeschild; no. 225) m7 P. Daalder's Aann. bedr. N.V., Weti^( R. P. Keijserstraat 6; no. 2074, W. Eelman Nzn., De Veen B 14; no. 2791 A. J. Huisman, Emp. II P.T.T., KogersSÏ 63; no, 2671, C. Huisman, de Lelie, Wö u terweg B 138a; no. 2123, S. Knol, Tuk derij de Mars, Kadijksweg B 12a; 2191 K. H. O. Linnhose, Weverstr. 43 Q^*e no. 2113 C. Rijf, Dir. muziekschool. v. Beierenstr. 19; no. 2725 J. N. Rijk, Zwerfsteen; no. 2633 Texels Stoomboot Onderneming, Woonhuis H. Boekei, Wilhelminalaan 58, en rcfcpst 2635 Woonh. J. Brouwer, Beatrix! no. 2691, J. Verberne. Veehoud., Nieuw Spangerweg, De Waal; no. 2473, J. K de Vries, Boogerd 28; no. 2282, S. H Wuis Dzn., Pluimveeh., Schilderend no. 2692, Jan Zegel, firm. Textielhui^gens Zegel, Wilhelminalaan; no. 2693, H. Zijm, veehouder. Warmoesstr. 6. De Cocksdorp: no. 283, Paviljoen d Toren, Vuurtorenweg bij de Vuurtores no. 284, Texels Eiegen Stoomboot Ofl dern., De Cocksdorp 50. Eierland: no. 295, C. v. Lenten Jacm TransportbedrPostweg E 60e. Den Hoorn; no. 391, Jac. H. Bakkes Witvliet en Westerlaken, Esso Filli** veehouder, Jan Ayeweg H 87a; n stat., Pontweg. Oosterend: no. 302, J. Th. Boon 't Noorden O 145; no. 201 J. Daalda Ambt. PTT, Hoekstr. 1; no. 344, 1 Eelman, Landb. en veehoud., 't Noor den O 175; no. 343 B. v.d. Vis Affl Kotterstr. 15; no. 338 A. Wuis, Landb. veehoud., 't Noorden O 166. GESLAAGD Aan de Rijkskweekschool te Alkmai slaagde voor de akte van bekwaamheii als volledig bevoegd onderwijzer, d« Texelaar P. Quartel. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 11 uur ds. Beerthuis De Koog 19.30 uur ds. Soesan De Waal 10 uur Eerw. heer Veldhuis Oosterend 10 uur ds. Beerthuis hn Oudeschild 11.15 uur ds. van BilderbeJ| gezamenlijke dienst met Doopsgö GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. De Lange 3 uur ds. M. Schenkeveld, De Steel Oosterend 10 uur ds. M. Schenkeveld 3 uur ds. De Lange GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15'.30 uur Dienst GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in Gebouw voor Chr Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek-, Oudeschild 11.15 uur ds. Van Bilderbee IjCi samen met de Ned. Herv. Kerk "un 1 Woensdag 20 september 8 uur ZusteJ kring Den Burg. &el, 1 Car 5. E ir b 22 Van Apo k< luiidi in in m. oud< too Te kc naa lei ki If 15 fE slraa k< 'Iers Woo k li i«8 Mar Fran Jacqi Kari tiescf i Ruy iept< Bi

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2