De jaren waarop wij wachten LAATSTE FASE VAN WEEKEND 2000 Vrijdagavond j.l. heeft in de o.l. school te Oosterend de laatste keer Weekend 2000 een avond gevuld. Weekend 2000 was een grote actie met als doel de o.l. school een geluidsprojec tor te verschaffen. Dat dit als geslaagd beschouwd mag worden is bekend en op deze avond waren dan ook de mede werkers uitgenodigd om onder het ge not van een kopje koffie met gebak het verloop van dit 3-daags festijn te horen. De heer Van der Snoek gaf een over zicht van de diverse ontvangsten der stands, waar de aanwezigen dan ook wel nieuwsgierig naar waren. De eind uitkomst, waaruit blijkt dat alles be taald is, laat nog een tekort zien van ongeveer ƒ300,Verwacht wordt dat dit bedrag door het annuleren van aan gegane leningen gereduceerd zal wor den. Nadat de heer Van der Snoek allen heeft bedankt voor hun spontane mede werking, worden 2 films met de nieuwe geluidsprojector vertoond, nl. over de Zuiderzee en over de schilder Rem brandt van Rhijn. Zowel voor de jeugd als ook voor de aanwezigen leerzame films. Na afloop werd nog even gezellig nagepraat als sluitstuk van een ge slaagd Weekend 2000. S.V. TEXEL Vrone-Texel 15. Het eerste heeft zich gelukkig geheel hersteld na de nederlaag van vorige zondag. Het elftal was versterkt door het meespelen van C. Boot. Ook de opstelling van Ruud als spil was een grote verbetering en kwam vooral de rust in de achterhoede ten goede. Bijna de gehele wedstrijd gaf Texel de toon aan en met de rust was het door doelpunten van Rennie, Piet en Wim al 30. Na de rust maakte Max er 50 van, waarna Vrone de traditio nele eer kon redden. Goed gedaan en probeer woensdags te komen. Texel 2-Helder 4 2—0. Het tweede bleek toch ook niets te voelen voor nog een nederlaag en won volkomen ver diend van Helder. Vooral voor de rust was het een aardige wedstrijd. Ook van de adsp. en welpen goede prestaties. Texel adsp. a won met 72 van Boys a; de Texel b adsp. wonnen met 60 van Boys b. Texel welpen a won met 40 van Boys welpen a. Ook welpen b kwam voor de eerste keer in het veld. Voor de meesten was dit de eerste wedstrijd van hun leven. Ze ver loren in een spannende wedstrijd met 10 van Boys welpen b. Al met al een goede dag voor onze voetballers. Nogmaals willen wij er op wijzen, dat als spelers iets hebben, dat hun niet aan staat, er altijd te praten is met de elftalcommissie na de training op woensdagavond. Handbal: Doordat er nog verschil lende dames met vakantie zijn, begint de competitie voor het le elftal op 1 oktober a.s. Willen de dames daar reke ning mee houden. Het zevental verloor met 7—5 van VZV b. Het is jammer, dat jullie geen keepster meer hebben. Probeer er een te krijgen. Programma voor zondag: JVC-Texel, half 3; N.Niedorp 2-Texel 2. Voor zaterdag: Oosterend-Texel a adsj. en Texel b-Tex. Boys b adsp. BOERDERIJBRANDEN IN JULI In de maand juli 1961 zijn 41 boer- derijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Drie van deze branden kwamen voor in Groningen, acht in Friesland, één in Drente, vijf in Overijssel, vier in Gelderland, drie in Noordholland, één in Zuidholland, drie in Zeeland, negen in Noordbrabant en vier in Limburg. De directe schade, door deze branden aangericht, wordt geraamd op ƒ1.898.075,—. Zeventien van deze branden werden veroorzaakt door hooibroei, één door oververhitting van een butagastoestel, twee door het spelen met vuur; één door het omvallen van een petroleum- toestel; één door vonken uit een trac tor; één door het verbranden van tak ken; twee door blikseminslag; één door een stallantaarn bij hooiopslag, terwijl in vijftien gevallen de oorzaak onbe kend bleef. Bij deze branden kwamen 65 varkens, 2 stuks rundvee en 272 stuks klein- en pluimvee om. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 heeft het in zijn eerste thuis wedstrijd tegen Petten 1 niet gemakke lijk gehad, want 2 maal moesten zij een achterstand in zien te lopen, doch uit eindelijk wisten zij met 53 te zege vieren. Meteen na de aftrap enkele Boys- aanvallen. R.-buiten M. v.d. Wetering probeerde meteen de lat doormidden te schieten doch 't lukte hem niet. Even daarna was het de paal, die voor Petten redding bracht. Na de eerste 10 minuten wist Petten het spel in handen te ne men en moest de Boys-verdediging alle zeilen bijzetten. Na ca. 30 min. wist de Petten 1-binnen de stand op 10 te brengen, nadat keeper Spigt een gevaar lijk schot had gestopt, doch niet onder controle kon krijgen. 3 min voor de rust was het A. Boogaard, die voor de Boys de gelijkmaker scoorde. Het eerste kwartier in de 2e helft was geheel voor Petten, hetgeen zeer terecht een 21 voorsprong voor Petten ople verde door een doelpunt van de mid- voor. Na dit bewuste kwartier kregen de Boys meer vat op het spel en begon de middenlinie de voorhoede bij hun aanvallen te steunen. Midvoor J. van Heerwaarden bracht in de 20e minuut de partijen weer op gelijke voet: 22. Enkele minuten daarna was het A. Boogaard, die de bal inkopte nadat de Petten-keeper de bal niet voldoende wegstompte. Dit geschiedde onder groot gejuich van de junioren, die het score bord met veel enthousiasme in een voor sprong wijzigde. 5 min. daarna zagen we het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Een Petten-aanval werd door spil Ze venhoven onderschept, welke de bal even opdreef en keurig plaatste naar r.- buiten v.d. Wetering, die in een snelle run langs de lijn ging en 3 spelers naar zich toe wist te trekken, waarna hij een afgemeten boogbal over deze verdedi gers heenplaatste op het hoofd van A. Boogaard, die onhoudbaar inkopte: 42. Kort hierna bracht Petten de stand op 43. In de laatste 10 min. was het we derom A. Boogaard die Petten-keeper listig omspeelde en de bal in het ver laten doel deponeerde: 53. Boys 2 was op bezoek bij Vesdo 3 en kwam met 10 man in het veld. Toch wisten zij voor de verrassing van de dag te zorgen door met een 40 overwin ning naar huis terug te keren. Adsp. a moest met 40 in Texel a zijn meerdere erkennen. Boys b kon het tegen Texel b ook niet bolwerken en verloor met 60. Welpen a was op bezoek bij Texel welpen a en verloor met 52. Boys welpen b speelde thuis tegen het welpen b-efltal van Texel. Onze pupillen wonnen met 10. Zondag a.s.: Oudesluis 1-Tex. Boys 1; Tex. Boys 2-Oudesluis 2; Boys jun. a- WGW b-jun. Zaterdag a.s.: Tex. Boys a- ZDH a; Texel b-Tex. Boys b. Het programma voor de welpen is nog niet bekend, zie hiervoor in het kastje. Terreindienst: E. Stiekema, H. van Sambeek. S.V. DE KOOG Het eerste verspeelde de winst tegen Helder 5. De voorhoede kon maar een maal een treffer plaatsen. Helder wist er 3 te maken. Het 2de ging roemloos ten onder tegen WGW 3. De eindstand v/as 50. De adspiranten speelden een pittige wedstrijd tegen Oosterend adspiranten en wonnen verdiend met 60. Goed zo, Het eerste ontvangt zondag SRC 2, om half twee. Zondag wist SRC 2 van Zee macht 2 te winnen; dat wordt dus weer een hele opgaaf. Het tweede gaat naar HRC 7 en zal uit een ander vaatje moe ten tappen, willen ze de puntjes mee naar huis nemen.. De adspiranten gaan naar Cocksdorp adspiranten. Doe je best, jongens, en zie dat de puntjes bin nenkomen. KLAVERJASSEN De drive op dinsdag j.l. t.b.v. Texels Museum was niet zo goed bezocht als de vorige keer. Er werd door 26 koppels deelgenomen en tezamen kan er een netto-bedrag van ƒ100,aan het Museum worden overgemaakt. De uitslag was als volgt: 1. T. Dekker-P. Kleve 7118 pnt. 2. D. Backer-P. Schagen 6985 pnt. 3. P. de Brok-H. Grootjen 6816 pnt. 4. D. Hemelrijk-S. Hemelrijk 6607 pnt. 5. P. Veeken-Th. J. Witte 6569 pnt. 6. Joh. A. Barhorst-G. Caspers 6564 pnt. 7. C. Grootjen-C. A. Kaczor 6544 pnt. SPORTNIEUWS SVC Uitslagen dit weekend: welpen ZDH- SVC 3—0; adsp. ZDH-SVC 1—7; Water vogels 4-SVC 2 9—1; BKC 3-SVC 1 2—3 Alle elftallen speelden dit weekend uit. Van de vier wedstrijden werden er twee gewonnen en twee verloren, geen slecht resultaat. De adspiranten schijnen dit jaar even anders voor de dag te willen komen als vorig jaar. De welpen moes ten hun meerdere erkennen in de ZDH- welpen, maar alle begin is moeilijk, jongens. Het eerst wist in een zeer harde strijd tegen BKC de volle winst te behalen. Na een 20 voorsprong genomen te heb ben,.kwam BKC op gelijke voet: 22. SVC wist echter nog een doelpunt te maken: 32. Met deze stand kwam het einde. Programma zondag a.s. SVC 1-Zee- macht 3, aanvang 1.30 uur; Callantsoog 3-SVC 2, aanvang 2 uur. Zaterdag: SVC a-De Koog a, aanvang 4 uur. De training. Met ingang van vrijdag a.s. wordt de training weer hervat in het schoollokaal. Na de welpen en adspiranten wordt om 8 uur begonnen met het eerste en tweede elftal. Het aantal van deze laatste groep zal aan merkelijk hoger moeten zijn dan vorig jaar. Dus jongens, komt allen, dat be vordert de geest en het spel in beide elftallen. Z.D.H.-NIEUWS Het begin van de competitie is voor onze elftallen niet denderend verlopen. Het eerste speelde in Aartswoud tegen het pas gepromoveerde AGSV een goede wedstrijd. De thuisploeg beschikt over een goede ploeg en behaalde haar tweede overwinning. De rust ging in met een 30 achterstand voor onze jongens, waarvan twee ongelukkige doelpunten. Na de rust gaven we ook goed partij. AGSV wist nog éénmaal Loek te passeren en de eindstand op 40 te brengen. We zoeken nog naar de juiste opstelling. Het is een sportieve strijd gebleven en we hielden vol tot het einde. Het tweede, met vele jonge spelers, op bezoek bij ZAP, mist nog de routine. Ze stonden irifet de rust zelfs met 31 voor, maar moesten toch met 63 de punten achterlaten. De adspiranten ver loren met 71 van de pittige SVC- jeugd. Onze welpen zorgden gelukkig voor een lichtpunt van dit somber week end door met 30 van de SVC-welpen te winnen. Zondag krijgt het eerste Dirkshorn 1 op bezoek, aanvang 1.30 uur. Het 2de gaat naar BKC 4; de adsp. en welpen naar de Boys. Mannen, allemaal vanavond present op het veld; bij heel slecht weer in het dorpshuis, voor de training onder de goede leiding van de heer Schaap, spe ler van Heerenveen. Voor de adspiran ten en welpen is nog steeds geen trai ning; dit moet ook anders. BRIDGEN De woensdag 1.1. gehouden jaarver gadering kreeg door het feit, dat Groot Slem 29 september a.s. 12% jaar be staat een feestelijk tintje. De opkomst was prima, zodat naast het winnen van prijzen, de uitslag ook voor de compe titie van belang werd. De eerste telling van de B-groep wees naast de winnaar vier paren aan voor de 2de plaats. Een zeldzame uitslag, De definitieve uitslag werd echter als volgt: A.: 1. M. Bakker-Nap 54.35% 2. Luyckx-Wessels 58.33% 3. Brücher-Gieze 51.39% 4. Echtpaar v.d. Heerik 49.07% 5. Echtpaar Gilijamse 48.61% 6. Gebr. van Sambeek 47.22% 7. Backer-Raven 46.30% 8. mevr. Kooijman-Veenema 45.83% 9. Echtpaar Beemsterboer 45.37% 10. mevr. Keijser-Blom 43.52% B.: 1. Bakker-Huizinga 58.93% 2 t.m. 4 Kellner-van Lente 52.98% dames Hattuma-v. Heerwaarden 52.98% Dam-Dros 52.98% 5%. Bruin-Mantje 51.79% 5V2. Stolk-Verstegen 51.79% 7. Roeper-v.d. Werf 39.88% 8. Bos-Ran 38.69% De volgende drive wordt gehouden woensdag 27 september a.s. Nieuwe le den zijn nog welkom. Er wordt gespeeld in hotel „De Lindeboom-Texel", aan vang 8 uur. ALGEMENE TUINBOUWCURSUS De algemene tuinbouwcursus te Den Burg gaat door omdat zich thans 15 personen hiervoor hebben opgegeven. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 15 september 1961 Gevonden te Den Burg: grote heren- bril met donker montuur; herenpols horloge merk „Agia"; wit zijden sjaal; donkerblauwe herentrui met hoge boord; bruine portemonnee met rits (zonder inhoud); sigarettenaansteker „Helena"; blauw damestruitje met rits achter; groene Big-Ben regencape; speelgoedvrachtauto; 2 dekens (molton); armbandje met beeldje; hoofddoek (sou venir Nederland); kentekenplaats TE 14-25; grijze driehoekige hoofddoek; paar bruine „Nappa" herenhandschoe nen; Camera (Agfa-Isola); bruine heren portemonnee met ƒ1,95, sleutel en kaar tjes; kinderarmbandje; bruine heren portemonnee met 2 sleuteltjes; rode damesblouse; driewielige autoped „Ma rijke"; bontgekleurde pop met punt muts; kinderbril. Verloren te Den Burg: bruine dames- portemonee (souvenir) met ƒ1,foto's en briefje luchtvaartbedrijf Sinberg; wit badpak met zwart en groen; grof- gebreid damesvest (zwart-rood gemal- leerd); Agfa Clack; beige damesporte monnee met ƒ1,pasfoto, briefje stand elektriciteitsmeter; rood over hemd; ovaal klein damesarmbandhor loge met rekband; rubber deurmat; badmantel (voornamelijk blauw met iets rood en wit); smeedijzeren ketting; bruine herenportemonnee met ƒ1,50 en briefje boodschappen A. Heijn; wollen grijze herensjaal; nikkelen dopje van rijwielbagagetasje; rood jongensfietsje met groot zwart zadel; zeer donkere baddoek met blauw kinderz wembroek je. Gevonden te Oosterend: leesbril; zon nebril met speciale glazen; grijze molton deken; blauwe KLM-tas; twee lig stoelen. Verloren te Oosterend: bruine porte monnee met rits, waarin ongeveer ƒ4, bruine portemonnee met ƒ8,grijze Big Ben-regenjas; bruine portemonnee met ongeveer ƒ4,50; langwerpige porte monnee met ongeveer ƒ1,50. Het bureau der Rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. NA-INLEVERING OUDE VAKANTIEBONNEN 1960-1961 Het bestuur van het Vacantie- fonds voor de Landbouw deelt mede, dat aan de werkgevers zowel als aan de arbeiders nog éénmaal gelegen heid zal worden gegeven om de even tueel nog in hun bezit zijnde oude va kantiebonnen van het boekjaar 1960- 1961, kenbaar aan de opdruk „Geldig tot en met 30 april 1961", in te wisselen. Ofschoon de periode, waarbinnen deze per 1 mei 1961 ongeldig geworden va kantiebonnen ter omruiling of ter ver zilvering moesten worden aangeboden, reeds lang is verstreken, zal bij wijze van uitzondering nog uiterlijk tot en met 30 november 1961 de gelegenheid daartoe worden opengesteld. Echter zal in alle gevallen, derhalve zowel bij om ruiling als bij verzilvering, een korting worden toegepast van 10% wegens de te late inlevering. De werkgevers dienen de bonnen, zoals gebruikelijk, op te zenden aan de administratie van het Vakantiefonds voor de Landbouw, Buitenrustweg 3 te 's-Gravenhage en mede te delen of te rugbetaling dan wel omruiling voor nieuwe bonnen wordt gewenst. De arbeiders dienen de bonnen, welke geplakt moeten zijn in de hiervoor be stemde opplakboekjes, in te leveren bij een plaatselijke penningmeester van één der navolgende landarbeidersbon den, t.w. Algemene Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond; Nederlandse Chris telijke Landarbeidersbond en Neder landse Katholieke Landarbeidersbond „St. Deusdedit". Met nadruk wordt er op gewezen, dat dit de laatste gelegenheid is om vakan tiebonnen van het boekjaar 1960-1961 in te leveren. Na 30 november 1961 zal dan ook onder geen enkele voorwaarde meer tot vergoeding van deze bonnen worden overgegaan. TEXELSE ZEEHONDEN BLIJVEN IN HET NIEUWS •Op 9 september j.l. schreef het dag blad „De Telegraaf" dat de actie voor behoud van de zeehonden in het Texels Museum bij zijn lezers weerklank had gevonden. De helft van het benodigde bedrag (ruim ƒ40.000,zou nu al bin nengekomen zijn. Vele andere bladen hebben aan ons museum aandacht be steed. Op kleurrijke wijze is dit gedaan door het bekende damesweekblad „Li- belle", dat 4 pagina's aan de zeehondjes besteedt in het nummer van 16 septem ber j.l. Het ziet er naar uit dat er voor het museum straks een fikse basis zal zijn om verder te werken. Het scheepszwembad, dat de Mij. Ne derland heeft aangeboden, is er immers ook nog. Het zou prachtig kunnen die nen als een soort „opvangcentrum" voor jonge zeehondjes. Overigens is de zaak nog lang niet rond. Men zal zich er nog op beraden hoe een verantwoorde exploitatie zal kunnen worden gevonden. Want dat het allemaal heel veel geld kost weten we nu maar al te goed. BEJAARDENRIT DE WAAL Traditiegetrouw gaan ook dit jaar de bejaarden van De Waal en directe om geving een dagje uit. Dit festijn zal plaats vinden op zondag 1 oktober. Het bestuur hoopt wederom te kun nen rekenen op de financiële medewer king der Waalders, alsmede op de heren autobezitters. FILMNIEUWS Zaterdagavond en zondagmiddag: „KOP-OP, HANDEN THUIS" De titel doet niet direct vermoeden, dat alle kolossale dwaasheden die erin voorkomen, zich afspelen in een school, zij het dan een heel bijzondere. Er is een zachtmoedige hoofdonder wijzer, die al vele jaren ontelbare leer lingen moet vertellen, dat zij het niet zo bont moeten maken, en er is een door de schepper rijkelijk bedeelde wiskun- delerares wier handen los zitten maar die het hart op de rechte plaats blijkt te hebben. Het verhaal moet U zelf maar gaan bezien. De reclame van de importerende filmmaatschappij belooft U overrompe lende lachbuien die U wellicht enkele ribben zullen kosten Zondagavond: „DE BLAUWE NACHTVLINDER" U kent Zarah Leander toch nog wel? U kun haar zondagavond in haar laat ste, uiterst dramatisch film gaan zien als de moeder, die onschuldig 15 jaar in de gevangenis heeft gezeten. Haar bestaan blijkt haar zoon verborgen te zijn gehouden. U wilt wel geloven dat zij hem tóch ontmoet, en wel in „De Blauwe Nachtvlinder", een zaak waar zij een baantje krijgt en waar haar zoon geregeld een danseresje komt be zoeken. De zoon worden belangrijke pa pieren ontstolen; moeder Zarah komt er achter hoe het allemaal zit. Bijna is haar zoon de prooi van de dief, die nie mand anders blijkt te zijn dan de man, die vijftien jaar geleden reeds door haar zou zijn vermoord: Het is misschien allemaal een beetje moeilijk, maar als toch een buitenlandse persstem zegt dat „de moedige come-back van Zarah Leander op de meest verrassende wijze is geslaagd", dan nemen wij dat voet stoots aan. Nederlands nieuws O.a.: Diploma-zwemmen in Medem- blik, 80-jarige haalt zwembrevet; Aals meers bloemencorso in Amsterdam; Vlootschouw in Den Oever, garnalen- vloot op spelevaart; De bouw van het sluizencomplex in het Haringvliet. Wereldnieuws O.a.: Berlijn: Britse oefeningen, con tact over de barricaden; De neutralisti- sche landen in Belgrado bijeen; De nacht op de Mont-Blanc; Onlusten in Rio de Janeiro; Russische expositie en modeshow in Parijs; Rik van Looy we reldkampioen op de weg. FEUILLETON 22. Mevrouw Wibeau, die altijd wat onrustig sliep en zich dan wel eens op de gang waagde, was plotseling tegen een jongeman opgebotst. Ze was eerst meer verbaasd, dan ge schrokken. Maar de jongeman schrok wel, want die had het als een haas op een lopen gezet. De verbazing van me vrouw Wibeau werd ontsteltenis, toen de jongeman niet de trap naar beneden koos, maar de zoldertrap. Met grote sprongen, telkens treden overslaande, was hij in een minimum van tijd bo ven en verdween uit het gezicht. Bijna op hetzelfde ogenblik zag me vrouw Wibeau het gezicht van Henny boven aan de trap. Ze combineerde daarmee de verdwijning van de jonge man. Nu kende haar verontwaardiging geen grenzen meer. Ze wachtte niet tot er iemand naar boven zou komen, of om haar grieven op een normale manier aan juffrouw Koosje te zeggen. Nee, ze begon op een zenuwachtige manier aan Henny te roepen, terwijl ze uit alle macht op de noodbel drukte. Het werd een heen en weer geloop en geschreeuw, waarvan niemand iets be greep. Mevrouw Wibeau beschuldigde Henny openlijk van wangedrag. Stel je voor, die jongedame, met nadruk op „jongedame", had het gewaagd, om hier in dit huis, waar iedereen op zijn goede naam gesteld was, een jongeman te halen. Was het geen schande? Hiertegen moesten strenge maatregelen genomen worden. En wel onverwijld. Juffrouw Koosje zal haar pupil wel de hand bo ven het hoofd willen houden, maar daarmee hoefden de bewoners geen ge noegen te nemen. Ze had al dadelijk geen vertrouwen in dat amateursmoe derschap, zei ze minachtend. Juffrouw Koosje voelde wel dat er in die laatste zin een zekere jaloezie schuil ging. Doch dat deerde haar op dat moment niet. Erger was de beschul diging voor Henny. Dat er waarheid in de beschuldiging zou kunnen zijn, kwam zelfs niet bij haar op. Een en ander zou wel een toevallige samenloop van om standigheden zijn. Maar hoe die ver dachtmakingen te ontzenuwen? Dan diende in de eerste plaats de insluiper gevonden te worden. Ondanks de dringende eis van me vrouw Wibeau, om de politie te waar schuwen, begon ze heel praktisch aan een ondervraging. Mevrouw Wibeau verklaarde met te genzin, dat de indringer er feitelijk niet als een boef uitzag. Hij droeg keu rige kleding en had een beschaafd ge zicht. Maar hij was bij haar verschijning ontzettend geschrokken, en dat was toch een bewijs van een slecht geweten. Ze had met haar dikke huispantoffels erg zacht gelopen, want ze wilde nooit iemand lastig vallen met haar slapeloos heid. Bij de hoek in de gang was het gebeurd. Als hij niet zo hard was weg gelopen, zou ze gewoon aan een ontmoe ting met een der bewoners gedacht heb ben. Ze had naar de grond lopen kijken en geen zin in een gesprek gehad. De vlugge haastige voetstappen hadden haar echter ineens bij haar positieven gebracht. Terwijl de jongeman boven verdween, zag ze Henny verschijnen. Beschuldigend wees haar vinger naar Henny, die verwonderd de woorden aanhoorde. Ja, natuurlijk was ze te voorschijn gekomen. Mevrouw Wibeau had geroepen en haar kamertje was het dichtst bij de trap, vandaar dat ze ook als eerste kwam kijken wat er eigenlijk gebeurd was. Op een vraag van juffrouw Koosje ontkende ze iets gezien te hebben. Ze keek naar beneden en had alleen me vrouw Wibeau gezien. Langzaam, en met een spierwit ge zicht, was ook zuster Wilma naderbij gekomen. Nadat ze stil naar het groepje mensen had staan kijken, begon ze hen te manen om weer hun kamers op te zoeken. Beneden waren de mensen eerst ook van al de herrie wakker geworden en nu weer naar bed gegaan. Mevrouw Wibeau rebelleerde nu grondig. Wat dacht men wel. Naar bed, terwijl er hier in huis zulke schandalige dingen gebeurden. Zuster Wilma moest toch beter weten. Die schandvlek dien de grondig van dit huis te worden ge nomen, en anders was ze hier de langste tijd geweest. Een huis, waar jongeman nen zo maar ongestraft konden binnen dringen, dat was ver beneden haar waardigheid. Anderen beaamden dit ook. Dit kon zo maar niet getolereerd worden. Hier moest streng worden opgetreden. Juffrouw Koosje zag in haar ver beelding al de grote uittocht van de be woners. Dat zou voor haar beleid toch wel het grootst mogelijke fiasco beteke nen. Ze zou als moeder voor honderd procent gefaald hebben. Maar kom, de soep werd nooit zo heet gegeten, als ze werd opgediend. Toch moest ze deze zaak tot in de fineses onderzoeken. Er gens moest deze jongeman een hand langer hebben. De vraag was nu, of hij zich tijdens de verwarring uit de voeten had gemaakt, of zich nog in huis verstopte. Terwille van de opstandige mevrouw Wibeau, maar meer nog, om de eer van Henny te redden, moest de indringer gevonden worden. Terwijl het groepje mensen nog op gewonden stond te praten, stuurde ze alle drie de meisjes naar hun kamers, om zich behoorlijk te kleden en daarna het huis te doorzoeken. Om de bewo ners terdege te laten begrijpen dat ze ook klaarheid in de zaak wenste, vroeg ze aan de meisjes, om desnoods geza menlijk de kamertjes stuk voor stuk na te kijken. Zuster Wilma zou beneden de zaak in handen nemen. Henny, op wie de zware verdenking rustte, kreeg geen opdracht, omdat juffrouw Koosje zeer goed besefte, dat dit een algemeen ge snuif ten gevolge zou hebben. Diep terneergeslagen zocht Henny haar kamertje weer op. Wat was ze toch een uitgesproken pechvogel. Wat had ze nu in haar leven misdaan? Totaal niets, toch kreeg ze telkens van die ge mene duwen te incasseren. Het leven was voor haar onrechtvaardig. Alleen Harry was haar dankbaar, maar voor de rest kwam ze niet anders tegen dan ondank en hoon. Haar verloving met Hank was al geen onverdeeld geluk geweest. Altijd was er de twijfel al, of Hank wel de juiste man voor haar was. Altijd de kleine en grote ergernissen over de onvolkomenheden in zijn karakter. Telkens had ze daar wel een verontschuldiging voor gezocht, die haar achteraf altijd maar half be vredigde. Nu had ze totaal afstand van hem gedaan, ook met al haar stille ge dachten, maar nu voelde ze zich zo een zaam in het leven staan. Wie zou haar missen, als er plotseling iets met haar gebeurde. Nu weer de verdachtmakingen, met betrekking tot die jonge indringer. Wie kon dat toch in vredesnaam geweest zijn? Waarom moest nu juist weer de schuld op haar vallen? Ze ging in ge dachten de jonge mannen uit het stadje na. Mevrouw Wibeau kende bijna alle families, maar deze jongeman was voor haar een vreemdeling geweest. De dienstmeisjes waren verloofd en de ge* liefden waren allemaal aan mevrouw Wibeau bekend, daar ze altijd nog al belang stelde in het afscheid nemen, dat meestal bij het hek van de voortuin plaats had. Zuster Wilma had, zover ze na kon gaan, geen mannelijke kennissen. Ze scheen ook praktisch geen familie te hebben. Trouwens, wie zou zuster Wil ma verdenken? Zij was een voorbeeld van deugdzaamheid Bovendien had de insluiper niet boven, maar dan beneden moeten zijn. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4