9 rocn in het harL, Klaas Eelman weer ploeg- kampioen Blij vooruitzicht Mej. J. Droog nam afscheid van de landbouwhuishoudschool re» Jitgcrve N.V. v.h. Lcmgeveld de Rooij Boek-, Kantoorboek- en Fotohande] Handelsdrukkerij )en Burg, Texel - Postbus 11 Te! 2058 ÏOENSDAG 4 OKTOBER 1961 TEXELSE 75e JAARGANG No. 7599 COURANT Zaterdag hebben diverse boeren van eiland een ritje naar De Cocksdorp maakt. Op het land van de heer Van Beek werd in de morgenuren een Jveropfokwedstrijd gehouden en na middag hebben enkele jonge agra- ts laten zien wat ploegen is. Voor 5 ae ploegwedstrijd was de belangstel- Qg van de zijde der deelnemers niet groot. Op het laatste moment hebben ch verschillende deelnemers terugge- okken. Dat terugtrekken is voor de anisatoren minder prettig. Ondanks de regen werd om even'half eefcee gestart in twee groepen. Met de sndgaande ploeg werd gewerkt door 5 slnemers, waaronder de heer Klaas ïlman, die de beker moest verdedigen, ft de kantelploeg werd door zes jonge ëren gewerkt. Onder hen waren en- de zeer goede ploegers. De jury, bestaande uit de heren P. J. fitte, H. van der Beek, C. Timmer, W. hsnigt en J. Bakker, heeft heel wat etertjes over de zwarte akker getip- dd voor dat de uitslag bekend was. Bij de heren, die met de rondgaande «g werkzaam waren, was de beoor- nj ding niet moeilijk. Het werk van laas Eelman werd dan ook door de ttoekers beoordeeld als „fantastisch", kunt uit de veur eten". Inderdaad het werk van deze jonge Texelaar bewonderen waard. Heel rustig hij te werk en hij beoordeelde ook grond onder het ploegen. Regelmatig raaide hij zijn ploeg hoger of lager, al 'ar gelang de grondsoort. Om half zes maakte de jury de uit- ag bekend in hotel „De Hoop". De eerste rubriek: KI. Eelman 415 pnt.; 2. P. van Leeu- 372V2 pnt.; 3. J. Zuidewind 36IV2 4. F. Koorn 351'/! pnt.; 5. B v.d. tide 308 pnt. in rubriek twee was het verschil on ding minder groot: w. Voorthuizen 391'/t pnt.; 2. J. v.d. fst 366 pnt.; 3. J. van Heerwaarden 1 pnt.; 4. H. Voorthuizen 361 pnt.; 5. Hin 357 pnt.; 6. D. Quartel 348 pnt. Binnenkort zullen de prijzen worden 'gereikt tijdens een vergadering van Landbouwjongeren. Kalveropfokwcdstrijd :j Op hetzelfde terrein van de heer Van j rBeek werden 's morgens dertig kal- 1 fn door een deskundige jury, be- 1 ""de uit de heren W. Pijper, Alk- l ;V C. Roeper Mzn. en B. Oostra, be- 1 'deeld. 1 Ook in deze wedstrijd waren er twee 1 »pen: de kalveren die geboren waren 1 or maart en die geboren waren na 1 I art' Sian deze wedstrijd werd niet alleen lgenomen door Texelse boeren, maar door enkele jeugdige boerinnen. En is opvallend, dat het kalf van een jeugdige dames de eerste prijs in wacht sleepte. if is in deze wedstrijd veel gevoerd ook door sommigen duur gevoerd. Pnjzen lopen bijzonder veel uiteen. door een der deelnemers 962 liter melk gevoerd en door een ander 32 liter. Ook de andere voederproducten lopen sterk uiteen. De kosten, die ge maakt zijn, variëren uiteraard: de hoog ste is ƒ321,87 en de laagste ƒ86,—. Maar ook hier ligt de waarheid in het midden. De jury heeft de volgende uitslag be kend gemaakt. Kalveren geboren voor 1 maart: 1. P. van Leeuwen; 2. J. Zuidewind, die tevens de toiletprijs kreeg; 3. B. van de Velde; 4. T. Huisman; 5. G. P. Koorn. Kalveren geboren na 1 maart: 1. Mej. D. Stark; 2. D. Wuis; 3. Jb. Hin; 4. J. van Heerwaarden; 5. B. Oostra. In deze groep was het kalf van D. Eelman het best getoiletteerd. RHEUMA CONSULTATIEBUREAU In de maand oktober 1961 zal Dr. C. v.d. Berg, in plaats van op de 2e vrijdag op de eerste vrijdag (nl. 6 oktober) het spreekuur houden. BEJAARDENRIT DE WAAL Begunstigd door ideale weersomstan digheden zijn j.l. zondagmiddag de be jaarden van De Waal rondgereden over Texel. Er is altijd wel wat nieuws te bezichtigen. Zo voerde de tocht dit jaar natuurlijk via de havenwerken bij 't Horntje. De technisch ambtenaar van Rijkswaterstaat, de heer Weijdt, gaf enige explicaties omtrent dit voor Texel gigantische werk. Er wordt daar ge werkt met duizenden kubieke meters zand alsof het maar niets is. Op de Jeugdherberg „Panorama" werd de thee gebruikt. De jeugdher- bergvader, de heer Veldwisch, vertelde de bejaarden het een en ander over de gang van zaken aldaar en leidde ver volgens zijn gasten door het gehele ge bouw. Daarna ging de reis naar het noorde lijk gedeelte van het eiland en werd een kopje koffie gedronken in het Prins Hendrik Hotel. Even na zessen keerde het gezelschap weer terug in „De Wielewaal". Onder gezellig gepraat werd de broodmaaltijd genuttigd. Enige Waalder jongelui, Emmy Bakelaar, Ineke Plaatsman en Ariena Verijzer zorgden op gezellige wijze voor de muzikale en vocale om lijsting. Na de maaltijd vertoonde meester Al- bers een aantal kleurendia's. Vooral de dia s van De Waal, genomen vanaf de nieuwe kerktoren, sloegen in. „Kijk, daar woont die en dat is dat!" Er werd druk heen en weer gelopen om te tonen, wat men zag. De reacties waren gezellig en enthousiast. Na deze vertoning sprak de heer J. van Heerwaarden een woord van dank tot allen, die meegewerkt hadden aan deze mooie dag: zij, die met de lijsten hebben gelopen, zij die de bijdragen leverden, zij die hun auto beschikbaar stelden, zij die 's avonds de koffie en de thee verzorgden, de heren van de politie, die de stoet op prettige wijze langs Texels wegen voerden, allen heel hartelijk dank. Aan de gerechtelijke boeten zal in 1962 19 miljoen gulden naar het depar tement van justitie moeten vloeien. Krantenbericht. Nou, dat weten we dan, makkers, Samen negentien miljoen. Nu, daar kunnen wij natuurlijk. Als het moet, wel wat aan doen. Éénmaal zonder achterlichtje Levert een paar knaken op. Zonder licht de mist in rijden Kost je dad'lijk veertig pop. Eventjes je buur uitschelden Stemt de rechter ook al bij, want die pikt er voor de schatkist Graag nog een paar tientjes bij. Verder kunt ge ook uw hondje Laten plassen op 't trottoir. En oom pliesie staat gelijk al met zijn boekje voor u klaar. Verder kunt ge met Uw auto Rijden zonder rijbewijs, Zonder richting aan te geven En meteen is het weer prijs. Turen, gluren, helen, stelen. Zich bedrinken, vul maar aan. Vullen lekker met elkander De justitie schatkist aan. Maar wat zal er nu gebeuren Als na negen maanden blijkt. Dat wij saam onze justitie Niet genoeg hebben verrijkt? Legt dan voortaan de politie Extra zout op elke slak En draait men dan voor het minste Dadelijk reeds in de bak? Kijk, ik vind het wel wat vreemd, hoor, Dat er nu reeds wordt verwacht Dat er zó'n bedrag aan boetes In het laadje wordt gebracht, 't Is precies of men wil zeggen: „Toe maar, jongens, zet 'm op, Want wanneer jullie niet helpen Zitten wij straks met de strop". En met deze woorden, vrienden, Eindig ik ditmaal mijn preek, Want wat zal 'k er méér van zeggen, 'k Ben daarvoor toch maar een leek. Huib de Rijmelaar. „WAAR HET OM DRAAIT" De Texelse dames kunnen volgende week donderdag weer volop genieten lekker een avondje er tussen ujtWaai het om draait" zal de firma Zegel U dan vertellen 'in een avond, die de moeite waard is te be zoeken. Zie ook de advertentie in dit nummer. TEXELSE BOYS-NIEUWS Tex. Boys 1-Koedijk 1 42. In de thuiswedstrijd tegen Koedijk hebben de Boys met 42 gewonnen. Dit was geen wedstrijd van hoog gehalte. Na plm. 10 min. schoot de Koedijk r.- binnen een effectvolle bal op het doel en het was 10 voor Koedijk. 2 min. later maakte A. Boogaard uit een snelle aanval: 11. Tot 10 min. voor de rust èing het spel met lange halen heen en weer, tot dat een Koedijkspeler met z'n hand op de bal viel in het beruchte gebied. A. Boogaard nam de strafschop feilloos: 21. Zo bleef de stand tot de rust. Na iets beter spel aan beide kanten kwam de Koedijk-midvoor alleen op keeper Spigt af. Op het moment dat de speler zou schieten greep Henk zijn laatste kans en greep hem bij zijn been Na deze penalty wees het scorebord 22 en bleef zo tot 7 min. voor tijd, want toen was het A. Boogaard die de Koedijk-verdediging wist te misleiden en een afgemeten bal naar r.buiten J. Witte speelde, die de hem geboden kans dankbaar aanvaardde en keihard in schoot^2. Enkele minuten voor tijd moest de Boys-verdediging nog even kortdaat ingrijpen. L.half C. Timmer plaatste naar de teruggekomen l.buiten P. Hopman. De Boys-l.binnen T. van Heerwaarden snelde naar de 1-buiten- plaats en trok hierdoor enkele Koedijk spelers naar zich toe, waarna P. Hop man de bal keurig naar de r.buiten speelde, die in volle ren de bal in de touwen joeg: 4—2. Met deze stand kwam het einde. De Boys-junioren hebben hun eerste overwinning behaald, nl. 43 tegen Watervogels-jun. Deze overwinning heeft nog wel even aan een zijde draad je gehangen, maar doordat H. v. Sam- beek in het laatste kwartier zijn verde diging kwam assisteren, werd de ver diende voorsprong behouden. De wedstrijden van de adspiranten en welpen werden door de regen van za terdag j.l. afgelast. Zondag a.s.: Hugo Boys 1-Tex. Boys 1; Tex. Boys 2-HRC 7; HRC jun. b-Tex. Boys jun. Zaterdagmiddag: Tex. Boys b-De Koog a. Het programma van de welpen is nog niet bekend. Terreindienst: Theo Witte en P. J. van Heerwaarden. DE STEMMEN VAN TEXELAARS IN DE ETHER In het kader van de Streekontwikkc- ling Texel zal er op vrijdag 6 oktober a.s. een radio-uitzending via Hilversum 1 plaatsvinden van 12.20-12.25 uur. U zult Texelaars horen vertellen over o.a. de mogelijkheden die ons eiland biedt. In d,e nabije toekomst zal hier over nog een radio-uitzending volgen. Luistert U mee? DOOR EENDRACHT STERK Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boeren! Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. ƒ2,25 p. kwart. 25 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm KOGENAAR WINT AUTO De heer Nic. Schoo van De Koog heeft zondag zijn gewonnen prijs van de vaste wal gehaald. De heer Schoo werd winnaar van een spiksplinternieuwe Mercedes (waarde ƒ13.500,—). Hij was eigenaar van een lot dat hij gekocht had voor de kerkbouwactie Brazilië. Wij wensen de heer Schoo vele ge lukkige jaren met zijn nieuwe wagen. Er heerst in De Cocksdorp nog een goede, ouderwetse dorpsgeest. Want het is met in ieder dorp meer mogelijk om gezamenlijk een bazar te organiseren. In het hoge noorden heeft men de handen ineen geslagen en het resultaat is dat er vrijdag en zaterdag een bazar wordt gehouden, die groots genoemd mag worden. Leden van de Dorpscommissie, Platte landsvrouwen, zangvereniging en de sportvereniging zetten het beste beentje voor om straks weer nieuwe activiteiten te kunnen ontplooien. Dat er gezamenlijk iets te bereiken valt is ook te zien aan de prijzen, die beschikbaar zijn. Heeft U interesse voor een schaap? Het is te winnen, met vele andere waardevolle prijzen. Vrijdagavond a.s. om 7 uur is de offi ciële opening en ook zaterdag kunt U nog terecht. Deze gezellige bazar, die gehouden wordt in garage Barends, mag U niet missen. VERTROKKEN PERSONEN Albert Bruijn, van Den Hoorn 128c naar Wageningen, Nude 36-38; Hendrik Kooiman, van Den Burg, Schoonoord singel 11 naar Amsterdam, Zaanstraat 95 I; Anna C. Kuip, van De Koog, Ka merstraat 15 naar Bergen, Loudelsweg 20; Neeltje J. Slot, van S 13 naar Haar lem, Nieuwe Gracht 90. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 2 oktober 1961: 6 koeien 725—1000; 5 pinken 525—550; 14 graskalveren 325—375; 14 rammen 100350; 38 schapen 80130; 47 lam meren 7090; 5 nuchtere kalveren 110—140. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 4 October a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3.00 uur; De Koog 4.00 u. ZWEMBAD VAN DE „ORANJE" WORDT BASSIN VOOR JONGE ZEEHONDEN Hedenmorgen om half elf zal de directie van de Maatschappij Ne derland het zwembassin van de „Oranje" overhandigen aan de directie van het Texels Museum. In Amsterdam zal deze over handiging plaats vinden. Onge twijfeld heeft men bij de Maat schappij Nederland de dag van vandaag uitgekozen omdat men op 4 oktober speciaal aan de die ren denkt. Het bassin dat. naar Texel komt heeft de afmeting 3.15 x 3.55 x 1.50 meter. Hierin zullen de jonge dieren, die het komende seizoen weer worden „opgepikt" in wor den ondergebracht. In ons volgend nummer zullen wij iets over de overhandiging publiceren. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 4 oktober Oosterend, Geb. v. Chr. Belangen, 8 uur handwerktentoonstelling. Donderdag 5 oktober De Koog, Jeugdhuis, 8 uur, handwerk tentoonstelling. Vrijdag 6 oktober De Waal, Dorpshuis, 8 uur Handwerk tentoonstelling. De Cocksdorp, Garage Barends, bazar t.b.v. dorpscommissie, zangvereniging, sportver. SVC en plattelandsvrouwen Zaterdag 7 oktober Den Burg, aula 0.! school, half drie, handwerktentoonstelling. De Cocksdorp, Garage Barends, bazar t.b.v. dorpscommissie, zangvereniging, sportver. SVC en plattelandsvrouwen Zijn we donderdag weer allemaal op de training aanwezig?? spreekster, is zeker de VVB opleiding, die in september is gestart. De Voorop leiding Verzorgende Beroepen is op 22 scholen in ons land gestart en wij prij zen ons gelukkig dat Texel daarbij is. Nog prettiger is het als er gehoord wordt, dat de school op Texel het groot ste aantal leerlingen heeft voor dit VVB. Hieruit blijkt dat ook de kinderen graag de school bezoeken. Mevr. De Wijn besloot haar toespraak met een kort afscheidswoord en wenste mej. Droog in Schagen veel succes. Na mens het bestuur der school werd een boekwerk van het eiland Texel over handigd. Namens het gemeentebestuur was het wethouder Hin die de dank overbracht. De huishoudschool is wel een kostbare school voor ons geweest, maar over het onderwijs op de school hebben wij nooit te klagen gehad, zo sprak wethouder Hin. Wij kunnen de zeven jaren, die U hier gewerkt heeft zeker bloeiende ja ren noemen. Niet alleen U, maar ook de school in Schagen wensen wij geluk. De heer C. P. Laan sprak als hoofd van de landbouwschool. De school, die de afgelopen jaren nauw heeft samen gewerkt met de school van de meisjes. Denken wij dan alleen maar aan de aardappelfuifjes" die ieder jaar hebben plaats gevonden. De heer Laan noemde de laatste zeven jaar „de zeven vette jaren". Ook hij prees de prettige samen werking. Hierna werd het woord gevoerd door de heer Jur. Beumkes, die namens het bestuur sprak van de Landbouwschool. Tussen al deze „lovende" woorden hebben de leerlingen gezorgd voor een muzikale afwisseling. Twee leerlingen speelden aardige melodieën op de accordeon. De scheidende directrice heeft diverse geschenken ontvangen en ongetwijfeld zal mej. Droog bij het gebruiken van de diverse cadeaux nog dikwijls aan de jaren op het eiland terugdenken. De huidige directrice, mej. Huitema, bracht de dank over van de leerkrach ten en hoopte op een zelfde prettige sa menwerking als in het verleden. Mej. Droog dankte allen voor de woor den, mede namens haar moeder die ter gelegenheid van haar afscheid aanwe zig was, en hoopte in Schagen een zelfde prettige werkkring te zullen vinden. Vrijdagmiddag heeft mej. Droog af scheid genomen als directrice van de Landbouwhuishoudschool Texel. In een der lokalen van het schoolgebouw aan de Hollewalsweg heerste een gezellige drukte. De leerlingen van de school hebben daar voor het laatst de schei dende directrice toegezongen. „Wij wensen U in Schagen veel geluk", zo klonk het door het lokaal. De vele Texelaars die bij dit afscheid aanwezig waren, stemden hier allen mee in. Namens het bestuur van de school was het mevrouw F. de Wijn-Jonker, die in een toespraak de dank over bracht voor het vele werk dat mej. Droog in het belang van de school heeft gedaan. Onder haar bezielende leiding zijn vele uitbreidingen tot stand ge komen. De ouders en het bestuur, aldus mevr. De Wijn, hebben Uw onderwijs zeer gewaardeerd. Daarom is er in al die jaren nooit enige wanklank gehoord. De kroon op Uw werk, zo vervolgde SPORTNIEUWS SVC Uitslagen dit weekend: SVC 2-WGW 4 2—0; Oudesluis 2-SVC 1 0—10. Adsp. en welpen afgelast. Het eerste speelde in Oudesluis tegen het 2de elftal en kwam met een 100 overwinning naar het eiland. De heren van het eerste zijn schijnbaar dit jaar van plan, ter gelegenheid van ons der tig jaar bestaan, tevens 2de klasser te worden. Ook het 2de wist in een heel aardige wedstrijd de punten thuis te houden: 20. Voor de rust werden diverse kan sen onbenut gelaten, zodat de rust met gelijke stand aanbrak: 00. Hierna was het weer SVC dat de toon aangaf en na zeven minuten spelen volgde een goede combinatie tussen Wim en Jan, welke laatste ons met een goed schot de leiding gaf: 10. W. deed alles om de gelijkmaker te scoren, maar de S.-achterhoede wist steeds het ge vaar te keren. Na een half uur spelen wist Wim de SVC-zege veilig te stellen- Programma a.s. weekend: SVC 1-Cal- 20. lantsoog 2, aanvang 1.30 uur; BKC 4- SVC 2, b-terrein, aanvang 2 uur. Zaterdag 4 uur: SVC a-Oosterend a.

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 1