ASPRO Fortex-kleding VLESSim H00FD- PIJN? 2 ASPKO's tfe*ztmee% fix, IFOTOBEDRIJF Jan de Waa Speciale Wolverkoop De jaren waarop wij wachten HUIS FA KIKKERT, DE COCKSDORP toonaangevend. T.V. Dr. van W. F. J. Waveren praktijk hervat een meisje wintergoed Uw flim Uw foto's vaste knecht Kunt U met het blote oog halfwollen ondergoed Texels Bioscoop Theater Telefoon 2027 De ruiters van de Mississippi Het begon in Napels Lange pantalons 'T KLEUTERHUIS, Binnenburg Texelse Bestuurdersbond Bambi kunt u overal kopen. JAN AGTER zorgt er voor WAAR HET OM DRAAIT WETEN NU VELE TEXELSE HUISVROUWEN De firma Frans Zegel kan met grote voldoening terugzien op de gehouden huishoudrevue „Waar het om draait". Deze werd donderdagavond verzorgd door het cabaretgezelschap Elvano. De voorlichting voor de huisvrouw was deze avond van meer belang dan het show-element, zodat vele dames weer een keus hebben kunnen doen uit talrijke artikelen. De voorlichting van diverse gebruiks artikelen willen we zeer goed noemen. De demonstratie met de mixer heeft velen versteld doen staan. Achter een groot TV-scherm verscheen het kokkie in de keuken en de heerlijkste dranken en gerechten werden klaargemaakt. Het bakken met een koekepan, waar je bij weg kunt lopen, zal door vele dames worden geprobeerd. Brabantia en Tornado, Super Kat en plastic artikelen, alles passeerde de revue. De nieuwste vindingen werden gedemonstreerd en zo zagen wij hoe een grote vlek van jodium op een wit overhemd verwijderd werd met een speciale zeep. De Trio slagroomklopper is een van die aardige Sint Nicolaas-geschenken, die menig huismoeder dankbaar zal aanvaarden. Natuurlijk ontbrak de Melitta koffiefilter niet en de geur die ons tegemoet kwam, deed ons water tanden. Natuurlijk wordt er tijdens een der gelijke avond reclame gemaakt. In de eerste plaats voor de winkelier, die de organisatie ter hand heeft genomen, in dit geval de firma Frans Zegel Kzn. en in de tweede plaats voor de diverse merkartikelen. Maar het gezelschap Elvano heeft ook gedacht aan ons ge meentebestuur en de Rijkspolitie. De leider van het gezelschap bracht dank voor de vele verkeersborden in Den Burg. Het was een toer voor hem ge weest het pand van de firma Zegel in de Parkstraat te bereiken. Er werden deze avond waardevolle gebruiksartikelen zo maar voor niets weggegeven. De dames hadden allen een entreekaart voorzien van een num mer en 50 van deze nummers werden aan het eind van de avond getrokken. De gelukkige winnaars werden voor zien van een geschenk. Dat het jonge echtpaar Zegel zo nu en dan in het zonlicht werd geplaatst, verhoogde de gezelligheid. BEZOEK AAN DS. WOLFENSBERGER Dinsdag hebben enkele bewoners van Den Hoorn en twee predikanten van het eiland een bezoek gebracht aan ds. Wolfensberger in Amsterdam. Na mens vele Texelaars hebben zij daar het bedrag, ƒ700,overhandigd aan de predikant van Den Hoorn, die in een der ziekenhuizen in Amsterdam wordt verpleegd. Dit bedrag werd bij eengebracht om de reis van Oostenrijk naar Nederland mogelijk te maken. Ds. Wolfensberger schreef zelf onderstaand dankwoord, dat wij hierbij gaarne af drukken. Dinsdag 10 oktober werd mij het be drag overhandigd, dat via een oproep in de Texelse Courant door een aantal vrienden voor mij werd bijeengebracht. Het was werkelijk een aanzienlijke som. Uiteraard weet ik niet hoe deze gift is samengesteld. Op één uitzonde ring na. ƒ100,ontving ik namelijk van een collecte in de R.-K. kapel in Den Hoorn en dat is toch wel een aparte vermelding waard. Bij deze wil ik allen, die mij zo' goed hart toedragen vriendelijk bedan ken voor hun goedgeefse sympathie. Helaas ben ik nog niet in staat uit voeriger op de vele blijken van mede leven in te gaan. Wat ik aan brieven, kaarten en velerlei andere attenties in deze maanden heb ontvangen is enorm geweest. Deze gift in geld vormt er als het ware de bezegeling van. Hoe graag zou ik U allen vergelden voor Uw werken en mijn dienst onder U hervatten. Maar dat is U en mij nog niet gege ven. Voorlopig ben ik al blij dat ik eigenhandig dit dankwoord op papier kan zetten en zo iets van mijn erkente lijkheid kan laten blijken. Houdt U zich ervan overtuigd, dat ik in gedachten telkens weer bij U op het eiland ben en ook stellig op Uw vriendelijkheid zou hebben gereageerd als ik dat had gekund. Laten wij in tussen hopen dat we over niet al te lange tijd elkaar weer persoonlijk mo gen ontmoeten. G. H. Wolfensberger GRANAAT GEVONDEN De Rijkspolitie heeft deze week weer een achtergebleven granaat van het strand gehaald. Wandelaars ontdekten het overblijfsel uit de oorlog nabij het Noordvlak. 27. Ze begreep al gauw, dat dit de bewuste persoon moest zijn, die het nachtelijke drama van mevrouw Wibeau had uitgelokt. Maar hoe kwam hij hier, en wat deed hij hier? Nog steeds zei hij geen woord en deed niets om zich te verontschuldi gen. Dat was toch eigenlijk een bewijs van grote brutaliteit en pleitte niet voor zijn persoonlijkheid. Ze werd een beetje boos over zijn afwachtende houding. Hoe moest ze dit varkentje nu eens wassen? „Ben jij misschien het borstbeeld, of weet ik veel, waar ik hier in dit huis wel eens over heb horen spreken?" pro beerde ze de muur van zwijgzaamheid te doorbreken. „Nee", ontkende de clandestiene sla per met een lachje, „ik ben nog niet aan een borstbeeld toe, en mijn naam is zodanig, dat geen statistiek ter wereld het aantal meer bij kan houden". Met iets van verontschuldiging liet hij erop volgen: „Mijn naam is Jan Jansen". Dat geeft dadelijk een meer eigen gevoel", waardeerde Henny spottend. Jan Jansen zuchtte komisch. „Mis schien kunt u me nu wel vergeven, dat ik hier mijn intrek genomen heb?" „Nee, daar is meer voor nodig. Je ziet me toch zeker niet voor zo kinder lijk aan, dat ik zo maar zonder meer, met je aanwezigheid hier genoegen neem? Weet je wel, Jan Jansen, dat jouw verschijnen de vorige nacht, hier het hele huis op stelten heeft gezet? Want dat jij dezelfde bent, die hier ook gisteren rondsloop, dat is boven alle twijfel verheven. Maar waar je je tij dens het onderzoek verborgen hebt kunnen houden, is me een raadsel". „Wel", zei de jongeman, met dee moedige stem, ,,'s nachts, toen iedereen het huis doorzocht, heb ik me tijdens de verwarring kunnen verbergen in het kamertje van Wilma en vandaag kroop ik, toen het noodzakelijk was, van dit kamertje naar de fruit- of rommelzol der, al naar het beste uitkwam. Dat ging prachtig door de brede dakgoot. Ik trof het buitengewoon dat er geen mensen buiten over de weg passeerden, die mijn vreemde capriolen konden zien". „Heeft Wilma hierin misschien de helpende hand? Want het viel me op dat je haar naam zo gemakkelijk uit sprak". „Ik zou hierop graag ontkennend ant woorden", zei de indringer, terwijl hij Henny smekend aanzag. Maar Henny vond, dat er nu genoeg met haar gesold was. Eerst de hele dag in de narigheid. Nu zat ze met een jongeman op haar kamer, maar wee de herrie als ze nu zo eens ontdekt werd. Nee, ze moest er nu het hare van heb ben, zodat ze zich bij een nieuwe aan val kon verdedigen. „Doe die hele geheimzinnige affaire nu maar eens uit de doeken", nodigde Henny met aanmoedigende blikken. Het bevreemdde haar, dat ze ondanks het zotte van de situatie, toch steeds meer vertrouwen in haar tijdelijke kamerbe woner kreeg. Jan Jansen zuchtte, en die zucht was echt gemeend. „Ik geloof ook, dat het openleggen van de kaarten het aller beste is. Ik heb dat vandaag nog tegen Wilma gezegd. Maar Wilma heeft, door vroegere ervaringen, die mij bekend zijn, alle vertrouwen in de mensheid verloren. Ze wilde niets van een open hartige bekentenis weten". „Nee", zei Henny boos, „maar wel de verdenking op onschuldige mensen la ten vallen, dat kan ik toch ook moeilijk bewonderen". „Als ik alles heb uitgelegd, zal je wat minder hard over Wilma oordelen. Ik ken haar van vroeger, toen ze nog als leerlingverpleegster in een ziekenhuis werkte. Ik heb alle bewondering voor haar werklust, haar levenshouding en dapperheid, waarmee ze de opge schroefde verachting van haar collega's verdroeg. Maar daarover mag ik verder niets vertellen, dat is haar eigen ge heim". Met zijn lange lenige vingers streek de ongenode gast zijn lokken naar ach teren, en vervolgde; „Door bijzondere omstandigheden heb ik de lessen op de academie van beeldende kunsten kun nen volgen. Men zegt dat ik talent heb, als kunstschilder, maar ik moet het nog allemaal bewijzen. Dat wil zeggen, dat ik nu mooie werken tracht te maken, die waard zijn op een tentoonstelling geëxposeerd te worden. Binnenkort wordt er in de stad een grote expositie geopend. Ik besloot mijn uiterste best te doen, om tot de uitverkorenen te be horen, die daar hun werken mogen brengen. Ik koos als onderwerp het grote kerkgebouw met de prachtige to ren, van dit kleine stadje. Ik wilde de toren vanuit een heel nieuwe gezichtshoek schilderen en kwam tot de slotsom, dat dit het beste kon gebeuren, vanaf de zolderverdie ping van dit gebouw. Zonder verder door te denken, belde ik aan en was hoogst verwonderd, dat ik hier Wilma aantrof. Ik zei je al, dat ik destijds een grote bewondering voor haar koesterde, maar dat mijn hart zo'n gekke lucht sprong zou maken, toen ik haar weer zag, dat had ik niet gedacht. Hetzelfde scheen van haar kant ook zo te zijn en we hebben elkaar geloof ik nog al dwaas staan aanstaren". Henny kon zich het dwaze staren van de nooit uit de plooi komende zuster moeilijk voorstellen, maar misschien was ze tegenover het sterkere geslacht anders in haar optreden. De onuitgesproken gedachte scheen in haar ogen te lezen te zijn, want de verteller viel zichzelf in de rede, door te verklaren dat hij Wilma zeer van nabij kende, en dat ze feitelijk heel an ders was, dan iedereen vermoedde. 8* Bij opkomende hoofdpijn of verkoudheid DOOR BRAND BESCHADIGD De Koog De trekker van de heer Van Santen, Ruigedijk, is dinsdag door brand beschadigd. De trekker stond in een schuur en toen men de motor wilde starten, sloegen de vlammen er uit. Men slaagde er in de machine naar buiten te halen en daar heeft men de brand geblust. De trekker werd zwaar beschadigd. ZANG VOOR DE BEJAARDEN In het Dorpshuis te Den Burg, waar iedere week de bejaarden een middag samenkomen, heeft deze week een groep Duitse zangertjes de zaak opge luisterd. Een kinderkoor van De Stem des Volks uit Bremen heeft daar laten horen hoe er bij onze buren wordt gezongen. Woensdagavond is genoemd koor, dat in de Jeugdherberg „Panorama" heeft gelogeerd, op bezoek geweest bij de Texelse zangers van „de Stem" Ook tijdens de avonduren is met aandacht naar de jonge zangers geluisterd. SCHAAKCLUB „EN PASSANT" De uitslagen van de le ronde zijn: - - o—l 1—0 afgebr. 1—0 0—1 J. Doornbos-J. L. Veldhuis F. R. Drevel-D. de Ruyter O. Feitsma-C. Schulte J. Hoogerheide-J. Hooijberg F. v. Lare-L. J. Vlugt PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur ds. Beerthuis 19.30 uur experimentele jeugddienst in de „Kleine Vermaning". De Waal 10 uur ds. Beerthuis Oosterend 10 uur ds. Waardenburg Oudeschild 11 uur Eerw. heer Veldhuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. A. A. v.d. Leer, Purmerend Oosterend 10 uur ds. Hamming H. Avondmaal 3 uur ds. Hamming H. Avondmaal en dankzegging GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 uu ds Wynhoud van Den Helder GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.30 uur Gemeentedag. De Koog 19.30 uur experimentele jeugddienst. TEXELAARTJES Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Onze maatkleding geeft u iets persoonlijks, wat Uw zelfvertrouwen bevor derd. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel. Wij hebben een grote sortering zacht- en hard board, tegelboard, massa- nieten enz. enz. tegen concurrerende prijzen. Franco thuis. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Grote sortering hout, schroten, latten, ge schaafde en geploegde ribben, asbestplaten, ge galvaniseerde en licht- platen. Franco thuis. Con currerende prijzen. A v.d. Vis Zoon, Wilhel minalaan 17, tel. 2356 Te koop voetbalschoe- en m.38f5,- Kees Breet, Schilderend 111, Den Burg Te koop prima haard oliestook. Keijser, Molen straat 79. Te huur aangeboden ha grasland voor schapen Keijser, Ruitersplacts Te koop BM W. scoot mobiel; 1. en korte leren jas J Verberg, Kogerstr. 50 Te koop oliehaard, pe troleumkachel BK, wringer, babyweegschaal, vier pits Butagasstel Na vanavond uur. Weverstr. 38 Tele foon 2978. Meisje b.z.a.voor 2 halve of 1 hele dag voor huish Br. onder no. 284 bur. v blad. Verse eieren dagelijks verkrijgbaar 25 voor f 2,50 Bakker, Waalderstr. 16. Te koop vierkante was tafel maat 55x45x15 cm Prijs f15,- Te bezichtigen maandag drukkerij Texelse Courant. Enige en algemene kennisgeving voor Texel Heden overleed in het Lidwina Zieken huis te Den Hel der, onze innig ge liefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Trijntje Dros-Eelman, sinds 1945 weduwe van Nic. Dros, in de leeftijd van bijna 81 jaren. De kinderen: P. Dros M. Dros-Eelman De kleinkinderen: Nic. Dros N. Dros-Weijdt KI. de Porto G. de Porto-Dros S. Dros C. Dros-Bremer A. Heerschap T. Heerschap-Dros en achterklein kinderen. Texel, 13 oktober 1961 Condoleantie-adres P. Dros Nzn., Oester straat 19, Oosterend. De teraardebestel ling zal plaats hebben op maandag 16 okt. n.m. 2 uur te Oos terend. Met blijdschap en dank baarheid geven wij U ken nis van degeboorte van ons zoontje en broertje Frederik We noemen hem Freek A Blom—van Klaveren F. Blom Jillert, Trudy, Dicky Oesterstraat 27, Oosterend, 12 oktober 1961 Hiermede betuigen wij u onze hartelijke dank voor de vele blijken van deel neming ons betoond bij het overlijden van onze vader, groot- en overgrootvader Gerrit Krijnen. Uit aller naam A. N. v. d. Hulst Gevers Deijnootweg 121, Scheveningen Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van deel neming ons betoond bij het overlijden van onze lieve moeder en oma C. M. Pereboom-Kooiman Vooral Directrice en Zuster de Jong voor de goede verzorging onze oprechte dank. Namens de familie H. Kalis Den Burg, oktober 1961 Piet Slot en Martha Vonk hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op dinsdag 24 oktober 1961,13.30 uur ten gemeentehuize te Den Burg, Texel. Oudeschild „Wezenplaats" S 13 Den Burg, Hogerstraat 1 Receptie op de trouwdag van 15.00 tot 16,30 uur te Oudeschild Wezenplaats S 13. Toekomstig adres: „San- dershuis" B 34. Oogarts maandag a s. Te ruil aangeboden tegen klein huis in omgeving Den Burg Oudeschild 67 Te koop gevraagd een woonhuis middelbare grootte. Aan Den Burg. T M Graaf, Beatrixlaan 2 GEVRAAGD voor hulp in de huishou ding en kaswerk Bloemisterij Hin Kogerstr. 92a, tel. 2361 Te koop gevraagd oude speelgoedpoppen met houten kop. Oud glas- en aardewerk. K Horstman Peperstr. 30, Hoorn (N.H) Wij komen maandag op de markt met een uitge breide collectie damesmantels, herenjassen kinderjassen, kinderbroe ken malle maten en soorten truien, vesten, montycoats ruiten jassen. Verder alles wat u kunt gebruiken van de winter en alles halve winkelprijs. Klaver-Hendriks Haarlem voor tien uur gebracht dezelfde dag gereed Weverstraat 51, Den Burg Iemand gevraagd om te venten Bakkerij ,De Hoop" De Koog fE KOOP mijn Fiat 1400 B J Drijver, Elemert 16 Den Burg, Telefoon 2012 Te koop Haard, tafel en stoe len en kinderbox. J. P. De Koog Te koop Salamander kachel z g a.n. N. Trap, Nieuwstr. 14 Oosterend, Telefoon 337 H. H. Bloemisten Nog een prima partij ha- verstro. Let op voor alles de plas over is. J. P. De Koog GEVRAAGD per I maart woning disponibel Keijser, „Korenschoof" Te koop aangeboden Wevo Camper de luxe Bouwjaar herfst 1957 Volledig uitgerust voor zien van dichte voortent telescopisch neuswiel en polige bedrading. H. de Boer, Texla Den Burg de kwaliteit beoordelen van Dat valt U niet mee I Komt U daarom naar het vanouds vertrouwde adres voor dit goed: Wij geven U graag alle inlichtingen. Ruime keus voor dames, heren en kinderen. Maandag, dinsdag en woensdag a.s. Op alle andere textiel deze dagen 10°/0 korting b.g.g.h. 2552 Zaterdag 8 uur en zondagmiddag 4 uur John Wayne en William Holden in (The horse soldiers) Een van de meest dramatische en op windende gebeurtenissen uit de Ameri kaanse burgercorlog. In kleuren. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag 8 uur Clark Gable, Sophia Loren, Vittorio de Sica in Napels en Capri als decor voor een sprankelende komedie met het 10-jarige Italiaanse jochie Marietto als middelpunt. Hij was een nuchtere Amerikaan, maar legen de zorgeloze en vrolijke sfeer van Napels en tegen de temperamentvoile Sophia Loren was hij niet opgewassen. Ja, het begon In Napels En hoe hel verder ging laat deze sprankelende komedie u zien. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Helanca, Ramo, Azet, pracht kwaliteit Zeer grote collectie in de kleuren korenblauw, groen mos, grijs, bruin, d. blauw, lichtblauw, wit, geel. Costuums Sportcolberts Pantalons Regenjassen (gabardine en katoen) Winterjassen Bij iedere bestede 2,50 ontvangt U een Vlessing's waardebon van ƒ0,10. Hedenmiddag kinderfilm in Casino, aanvang half drie. Nog enkele kaarten beschikbaar. Maar slaat dan het volgende ook tot uw beschikking? 1. De beste merken steeds voorradig 2 Op proef gedurende plm 10 dagen 3. Vakkundige opstelling antenne 4. Onderdelen steeds in voorraad 5. Gediplomeerd personeel 6. Eigen T.V. en radiowerkplaats 7. Goede service. Vraag onze klanten of ze tevreden zijn. telefoon 2114

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2