HBwrt Heijn heeft de lekkerste kaas! l.09 GOUDSE KAAS EIEREN 6.0.85 nieuwe Arendsoog Langeveld de Rooij c. C. Dros, Nederlands kampioen 50 cc klasse „De stad van de verdwenen cowboys' Rauwe boereham Boterhamworst Gekookte worst Pekelvlees 69 45 29 55 BELEGEN GOUDSE VOLVET 100 GRAM EXTRA BELEGEN GOUDSE VOLVET100 GRAM 34 JONGE LEIDSE VOLVET100 GRAM JONGE EDAMMER1/4k«s 32 30 98 Ti di co VERSLAG VAN DE SECTIE-VERGADERINGEN TIJDENS DE WADDENCONFERENTIE Een algemene klacht, die te horen was op de sectie-vergaderingen tijdens de Waddenconferentie was: „Wat is er de afgelopen jaren bereikt". Gemeentebesturen Het gemeentebestuur van het eiland Texel werd vertegenwoordigd door het voltallig college van B. en W., burge meester De Koning en de heren wet houders Roeper en Hin, zomede de gemeentesecretaris, de heer Beemster- boer. Ook van de overige eilanden wa ren de gemeentebesturen goed verte genwoordigd. We hebben ons wel even de vraag gesteld of Harlingen ook tot de Waddeneilanden behoord. De ge meente Harlingen werd vertegenwoor digd door burgemeester B. Nauta. Ge zien de opmerking van de secretaris der Waddenfederatie, de heer P. Beemster- boer, de conferentie toch niet al te veel uit te breiden daar het een bescheiden orgaan moet blijven, werd in andere secties deze vertegenwoordiging ook vreemd gevonden. Men kan dan ook Den Helder als voorstad van Texel uit nodigen. Of dit laatste gunstig zou kunnen werken gezien de fuikenkwes tie voor de nieuwe boot, willen wij niet beoordelen. De gemeentebesturen hebben, mede naar aanleiding van het „Rapport Stu diecommissie Waddeneilanden 1959", de ontwikkeling van het toeristenverkeer over de afgelopen jaren in beschouwing genomen. Algemeen was men van oordeel, dat de recente ontwikkeling weliswaar een onstuimig karakter had, doch dat er desondanks in de eerst komende paar jaar nog op geen van de eilanden enige vrees behoeft te zijn voor een aantasting van het ruimtelijk aspect. Met betrekking tot het ordeprobleem op de kampeerterreinen was de alge mene conclusie, dat het in deze sector in het afgelopen seizoen „rustig" is ge weest. Een blijvend overleg met de exploitanten van kampeerbedrijven, voor wat een strikte naleving van de kampregels betreft, wordt aanbevolen, terwijl de gemeenten tevens zullen blij ven streven naar een geleidelijke ver hoging van de normen voor de akkom modatie van deze bedrijven Ernstig wordt overwogen, de uni forme gastenstatistiek kustgemeenten, zoals die reeds op Texel en Terschelling wordt toegepast, ook op de andere eilanden in te voeren. Voorts werden de volgende onder werpen besproken: Huur en exploitatie van de voor het badleven bestemde strandgedeelten, waarbij tevens aandacht werd ge schonken aan de verder nodige maat regelen tot bescherming van de veilig heid van de baders; De resultaten van de op Texel en Ameland ingelegde vliegverbindingen in het toeristenseizoen, welke in het algemeen in een behoefte bleken te voorzien en voorts het onderzoeken van de mogelijkheden om eventueel ook andere eilanden hierbij in te schakelen (probleem air-strips); Het verkeer op de eilanden en in het bijzonder het gemotoriseerde verkeer. Van hogere instanties wordt nog maals met grote klem begrip en finan ciële steun gevraagd voor de tot stand koming van diverse objecten, die nood zakelijk zijn voor een verantwoorde akkommodatie en ontwikkeling van de eilanden als een zeer belangrijk recrea tiegebied van Nederland. Justitie en Politie De sectie Justitie en Politie is van oordeel, dat ondanks de buitengewoon grote toevloed van vakantiegangers in het seizoen 1961, er vrijwel geen grote moeilijkheden zijn geweest, doch dat er integendeel kan worden gesproken van een betrekkelijk rustig seizoen. De vele onderwerpen die besproken werden waren verder alle van locaal belang. Horeca De sectie Horeca heeft afwerking verzocht van de door hen gestelde pun ten over de Waddenconferentie 1960 en stelde voor het Federatiebestuur uit te breiden met één zakelijk lid van ieder eiland. Middenstand De middenstand waardeert de erken ning door het bestuur der Waddenfede ratie, dat er van een praktische aanpak op de sectievergaderingen van de ge signaleerde problemen door de federa tie nauwelijks sprake is geweest. (Zie vorig nummer). De daaraan ten grond- slag liggende moeilijkheden worden door de middenstand ook ten volle on derkend. Teneinde in het vervolg toch tot praktische resultaten van de Wadden conferenties te komen, stelt de mid denstand voor om telkenjare een urgent probleem centraal te stellen. Dit vraag stuk zou dan voorzien van een prae- advies tijdig vóór de conferentie aan de verschillende secties dienen te worden voorgelegd. Voorwaarde daarbij is uiteraard, dat alle aan de conferentie deelnemende sectoren, de één natuur lijk minder dan de andere, bij het te behandelen probleem betrokken zijn. In dit verband zij opgemerkt dat de mid denstand zich voorstelt in het vervolg ergens aan de vaste wal één of meer keren samen te komen teneinde tot uit wisseling van ervaringen te geraken. Zou de Waddenconferentie 1961 niet een meer bevredigende organisatie der besprekingen voor volgende jaren op leveren, dan tot op heden het geval is geweest, dan zal de middenstand van de andere eilanden het voorbeeld van Vlieland, waarvan de middenstand zich dit jaar reeds van deelneming aan de conferentie onthield, gaan volgen. De sectie Middenstand verwacht voorts de toezegging van het federatie bestuur, dat de Waddenconferenties in de toekomst op dinsdag en woensdag worden georganiseerd. Vervoer Tengevolge van het toenemende aan tal auto's gaat het autovervoer naar de Waddeneilanden ongekend grote vorm aannemen. Steeds meer automobilisten gaan bovendien hun wagen gebruiken voor het vervoer van bagage (kampeer uitrustingen e.d.) Dit heeft tot gevolg, dat het autovervoer, voornamelijk voor de TESO, op de zaterdagen tot een probleem is uitgegroeid. Autovervoer naar Vlieland en Schiermonnikoog blijft vooralsnog on mogelijk. De trein vanuit Duitsland naar Den Helder zal tijdens het zomerseizoen 1962 weer rijden. TESO zal, in samen werking met de N.S. maatregelen tref fen, opdat deze treinpassagiers van een vlotte overtocht verzekerd zijn. De zaterdagen vormen voor het boot- vervoer het grootste probleem. Zelfs bij een bevredigende vakantiespreiding blijft het vervoer op zaterdag te inten sief. Het zou wenselijk zijn wanneer men in het algemeen zou streven naar aankomst en vertrek op een andere dag dan zaterdag. De sectie vervoer is van mening, dat de oplossingen van grotere problemen ook in de toekomst door de Wadden federatie moeten worden bewerkstel ligd. Kleinere moeilijkheden kunnen door de sectie zelf worden behandeld. Kamperen Opmerkelijk was dat het seizoen 1961 weinig aanleiding tot klachten i.v.m. ordeverstoringen heeft gegeven. Met betrekking tot de kampkaart wordt vastgesteld, dat de exploitanten steun dienen te verlenen en dit ook in feite doen, aan de A.N.W.B. met be trekking tot het handhaven van de waarde van dit kampeerdocument De aandacht werd gevraagd voor het instellen van een kampeer-informatie- dienst voor en door de Waddeneilanden. In algemene zin is een bespreking gewijd aan het onderwerp: het hygië nische aspect van het kamperen. Hier bij kwamen aan de orde: Vrijdag en zaterdag is te Schijndel-Valken- burg de kampioensrit van de K.N.MV verre, den. De jeugdige Texelaar, Kees Dros, werd kampioen. Binnenkort zal hü te Utrecht wor den gehuldigd De rit is allesbehalve makkelijk geweest, zo vertelde ons de Texelse rijder. Er waren wegen bij die zo glibberig waren, dat het een toer was op de weg te blijven. Op een ander moment moest je door een stuk bos heen en als hij niet op het stuur was gaan liggen dan had hij nu nog in de struiken gezeten De rit heeft twee dagen geduurd. Vrijdag morgen en zaterdag is om 9 uur gestart en werd er om half vijf gestopt. In totaal is er zo'n 500 km. verreden. „Mijn achterwerk was als een plank" en dat willen wij gaarne aan nemen, temeer daar zondag nog deelgenomen werd aan een trial in de omgeving van Assen. Kees Dros heeft thuis een enorme kast met medailles. Wij hebben ze terloops geteld en kwamen tot dc honderd. „Dit is de laatste rit geweest in deze klasse", zo vertelde Kees. „Ik ga het nu met een zwaardere proberen". Hij zal een 125 cc. aan schaffen. Diverse trialkampioenschappen heeft hij op zijn naam en vorig jaar was hij voor het Nederlands kampioenschap nummer drie. De aanhouder heeft dus gewonnen. De over winning is eerlijk verdiend, want in het ge sprek werd wel duidelijk dat het een „kluif" was. Hij heeft door die ritten heel wat geleerd. Een monteur mag er tijdens de tocht niet aan te pas komen en zodoende moet je alles zelf doen. Wat ik „onderweg" opgedaan heb, heb ik al vele malen in de werkplaats toegepast. Proficiat, Kees! ZONDAG WEER KAMPIOENSPUZZELRIT Zondagmiddag organiseert dc M.A.B.-club Texel haar tweede kampioensrit voor auto's, motoren en bromfietsen Deelname is open gesteld voor iedereen. Voor de A.-klasse is voor de eerste keer ook het betrouwbaarheitls- element als proef ingeschakeld, bestaande uit enkele kleine gedeelten minder goede weg. Deze zijn echter van di;n aard, dat elk voer tuig er zonder bezwaar of brokken door kan met uiteraard een iets lager gemiddelde. De rit is echter zo uitgezet, dat de hierdoor ver loren tijd vóór de volgende tijdcontrole kan worden ingehaald. De B -klasse gaat uitsluitend over mooie wegen met een eenvoudige routebeschrijving, zodat iedereen hieraan mee kan doen. Deze klasse is dit jaar voor het eerst ingesteld om nieuwe liefhebbers en minder ver gevorderden in de gelegenheid te stellen, direct met kans op succes mee te doen en de rit ook uit te rijden. Dc bedoeling is echter om deze klasse langzamerhand ook naar een iets hoger peil op te trekken, zodat het juist nu een mooie gelegenheid is, om te beginnen en enige erva ring op te doen. Mocht dc belangstelling voor de B.-klasse onvoldoende zijn, dan bestaat de mogelijkheid dat deze weer komt te vervallen. Het woord (en de daad) is dus aan U, liefhebbers. Wij kunnen U nu alvast een prettige middag ga randeren, zelfs al zou U er nog niets van terecht brengen. Een eenvoudig reglement wordt voor de B- klasse aan de start uitgereikt. (Zie ook adv. zaterdag a.s GESLAAGD Vrijdag behaalde te Amsterdam mej. A. C. M. Witte, Molenstraat, het diploma voor apothekersassistente. De Waal Onze plaatsgenoot, de heer J. de Haas, deed met gunstig gevolg examen voor het machinistendiploma. NIEUWS CS' HET KORT Zondagmiddag reed de heer B. uit Ooster end met zijn bromfiets op de Wilhclminalaan te Den Burg tegen een stilstaande auto. De Oostercnder had meer belangstelling voor een tegenligger. Het gevolg was, dat de brommer flink werd beschadigd en B. met enkele lichte verwondingen door een der doktoren naar zijn woning moest worden gebracht. De noodzaak van behoorlijke voor zieningen; Het probleem van de investeringen in verband met de mogelijkheden van rendabele exploitatie; Is bij de huidige stand van zaken (kort seizoen, geen vakantiespreiding) een rendabele exploitatie mogelijk? De mogelijkheden van technische voorlichting omtrent doelmatige ak kommodatie door de bevoegde instan ties wordt bepleit; De hygiënische toestanden zijn een integrerend deel van het totaal van het beheer en niet alleen afhankelijk van de akkommodatie. De sectie stelt voor het Fedefatiebe- bestuur te verzoeken middelen te bera men, om de vragen die in de secties zijn opgeworpen door deskundigen c.q. des kundige organisaties te doen beant woorden en deze antwoorden aan de betreffende deelnemers van de secties tijdig voor de volgende conferentie te doen toekomen. Besprekingen van de overige secties hebben wij in andere verslagen weer gegeven. Zondagmorgen zijn bij paal 22 enkele overblijfselen gevonden van een vliegtuig. De heer J. Bonne, Boodtlaan, De Koog, heeft zijn vondst bij de politic gemeld. De Rijks politie heeft de brokstukken, die bestonden uit brokken brandstofleiding en aluminium stukken naar Den Helder laten overbrengen. Matti Vos van Den Hoorn kwam met haar rijwiel onder een passerende auto op de Hoomderweg. Zij had veel belangstelling voor een vliegtuig dat boven haar hoofd te zien was. Met een gewonde enkel werd zij thuis gebracht. De fiets werd flink beschadigd. Vijf jaar geleden kwam de nu op Texel woonachtige, mevrouw J Bukowietz, Wilhel- minalaan, Den Burg, Nederland binnen. De opstand in Hongarije deed haar besluiten haar vaderland te verlaten. Nu, op dezelfde datum, arriveerde haar 76-jarige moeder op ons eiland. Zij heeft vergunning enkele maan den in Nederland te vertoeven. FIAT BESCHADIGD Maandagmiddag was een chauffeur van dc firma Van Boven bezig zijn vrachtwagen ach teruit een zijweg van de Schildcrweg uit te njden. Van Den Burg kwam de heer D. van De Koog in zijn Fiat en wilde de vracht wagen passeren. Dat passeren verliep niet zonder kleerscheuren, want de Fiat raakte met het rechterwiel de vrachtwagen. Een kraanwagen heeft de personenwagen naar de garage gebracht. De Rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. ANTI-HONGER- AKTIE 1961 Dc collecte ten bate van dc Anti-Honger- Aktie 1961 lijkt weer een zeer behoorlijk resultaat te zullen opleveren. De opbrengst van 9 van de 10 wijken te Den Burg leverde een resultaat op van i ƒ494,31 In Oosterend bedroeg de opbrengst 279,65 en in Dc Waal en Spang 56.06 In totaal bedraagt de opbrengst reeds ƒ830,02 zodat het er naar uit ziet, dat de totale op brengst de ƒ1000,ruimschoots te boven zal gaan. Er wordt aan herinnerd, dat zij, die niet door de collectrices werden bereikt, hun bij dragen ook kunnen storten op dc rekening van het „Mevrouw De Koning Hulpcomité" bij de Coöp. Boerenleenbank te Den Burg. STREEKONTWIKKELING TEXEL afd. Huishoudelijke voorlichting De tentoonstelling van 8 november komt nu al dichterbij Er wordt hard gewerkt om U allen straks iets goeds te tonen. Ook voor de vrouwen is op deze tentoonstelling een plaats ingeruimd. Herinnert U zich de Handwerk- tentoonstelling en de wedstrijd daaraan ver bonden? De resultaten van deze wedstrijd kunt U hier bewonderen! De taak van de huisvrouw is zeer omvat tend. U kunt in de grote stand voor de vrouw overzichtelijk zien wat U in werkelijkheid allemaal moet doen. De huishoudelijke voor lichting richt zich juist op deze taak van de huisvrouw. Op de tentoonstelling kunt U derhalve zien naar welke gebieden het werk van de voorlichting zich in de komende jaren zal richten. Kom daarom kijken, oordcel. En wij hopen van U zelf nog waardevolle aanvullin gen te vernemen. De linndnerktentoonstelling Lapjes, lapjes, waar blijven jullie? Nog niet alle lapjes zijn terug. U kreeg gratis een lapje. En gratis dingt U mee naar 5 mooie grote lappen. Stuur nog vandaag Uw lapje op; misschien bent U dc gelukkige! En als het niet zo goed wil lukken Stuur het toch op! Want dan heeft U de voldoening iets te hebben afgemaakt. Kogerstraat 40f Den Burg. Weet U wel alles van elektriciteit af? Weet U wel hoe al die nieuwe textiel- stoffen gewassen moeten worden? Wilt U een handige huisvrouw heten? Houdt U veel van knutselen in uw huis? Kom dan vrijdag 3 november naar de reparatiecursus. Er is nog plaats! Met nnu 01 ijn. K, C Ki evei o xel, Vrijt 0 ize 2 -jari der C E ieks it zi. ..jgen n bt ren Fa D< Fa Vc Fa W Fa KI Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Uw zelfvertrouwen wint in hoge mate door maat kleding van Modelkleer makerij Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, Alk maar, tel. 3615. Elke week op Texel Wie wil er een lief klein poesje keuze uit 4 Het Kinderdok, De Koog. Wij hebben nog 1 jong Fox hondje. Wie wil het hebben? C. H. Mantje, Spang W 30 Tel. (02223) 331. Te koop lerenjas m.44 f50,- M. BakkerKuip, 't Noorden tel. O'end 254 Te koop gevraagd 3 ton voerbieten A. N. Plaatsman bij Texla, Tel. 2139. Verse eieren dagelijks verkrijgbaar 20 voor f2,50 Bakker, Waalderstraat UITSLAG LYRA-LOTERIJ Dinsdagmorgen heeft de trekking plaan vonden van de gehouden Lyra-loterij v Gidsenband. Adjudant Gulmans haalde een enorm grote doos een heel klein geel piertje, waarop stond nummer 819. Met trekking van dit ene nummer was de uitslag bekend. Bezitter van lot-nummer kan de Erres centrifuge in ontvangst net De bezitters van de nummers 919, 719, 519, 419, 319, 219, 119 en 19 ontvangen paar nylonkousen. De nummers die cindj op een negen ontvangen een balpoint jnci prijzen zullen zoveel mogelijk worden tj n|(b bezorgd. Dc Erres is reeds thuisbezorgd wel bij de heer J. Vonk te Oudcschild. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 30 oktober 1961 14 koeien 6501100; 6 pinken 450600; graskalveren 350400; 16 schapen 80—j 20 lammeren 80115; 18 biggen 4050 8 nuchtere kalveren 60120. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 27 oktober 1961: J. Vinke-C. Dijker C. v.d. Werf-J. Hooijberg C. Vinke-Jb. Koom Jo Schoo-J. A. v. Enst A. v.d. Slikke-S. Ros D. v.d. Werf-W. A. v. Zeijlen S. Hin-Jac. v. Heerwaarden fj«" C. Dijker beheerste de partij en wit h fden aan een eindspel zelfs niet toe. C. v.d. kreeg nadeel op de lange vleugel en kon doorbraak niet voorkomen. C. Vinke had niet moeilijk, evenmin als S. Hin, die ii opening twee schijven won. J. A. van A. v.d. Slikke en D. v.d. Werf boden h ogen nekkiger weerstand alvorens de voor zware patijen te verliezen. Het rooster voor de bondscompetitie weer uit en dat betekent voor ons thuisv strijden tegen R.O.E. en Schagen op zate; 4 cn 11 november a.s. Zaterdag 25 nov. we naar Andijk. Zondag 17 dec. ontva: we Damlust om te besluiten met de uiti strijd tegen Winkel op zondag 7 jan. 196; We hebben dus maar twee uitwedstrij; zaterdag 25 nov. cn zondag 7 jan. Voor wedstrijd tegen Andijk zullen we met de 1 van 11.40 uur moeten vertrekken. Voor ene zaterdag zal dit hopelijk voor geen ons bezwaarlijk zijn. Vast staat dat ons tig aanmerkelijk is verzwakt. Als we ons j voor honderd procent inzetten is er wel! toch een eervol resultaat te bereiken. In it geval is het mogelijk strijd te leveren en d voor nemen we dan ook deel aan de ba competitie. PUPILLENCOMPETITIE Zaterdag j.l. werd alles afgelast. De fi regen was door de oorzaak van. Het programma voor zaterdag is nu: Texel a-SVC, 3 uur; SVO a-ZDH, 3 i SVO b-Texel b, 3 uur; Tex. Boys b- Boys a, 3 uur. GEVONDEN EN VERLOREN tot en met 24 oktober 1961 Gevonden te Den Burg: bruine vi) hoed; gele pet; houten autoped; gro tebak voor weegschaal; gele plastic 1 zak aardappelen; paraplu; huissleu kinderportemonnee met 3 dubbelt; rode plastic bal; bruine lederen poi monnee met bioscoopkaartje; 2 fis sleuteltjes; bruine rozenkrant in tomaatrode sjaal; kakikleurige olie: Verloren te Den Burg: filmrol in papier; zilveren molentje (bedelt; rode marokkaanslederen portemom met fietssleutels en foto's; schrift aantekeningen; bruinlederen aktenl waarin portefeuille met rijbewijs brood en papieren; kentekenplaat (VD 19-60); zilveren kinderringetje blauw steentje; plastic grijs tasje 2 portemonnees en bril; lichtbrui meisjesschoen maat 23; blauw kind regenjack; benzinetankdop Solex; zw hondje „Pico"; grijze boodschappes met inhoud; donkerblauwe ceintn met koperen gesp; lichtblauwe pla regenjas; 3 autosleutels Fiat; 4 mal den-oud dwergpincertje (soort hond) Z.D.H.-NIEUWS Alleen het tweede kwam in het veld deelde de punten met het bezoekende WGH Het programma voor het komend weeki Z.D.H.-Hugo Boys 1, half twee; Geel Zwatt ZDH 2; adsp. ZDH-De Koog Een dringend beroep op de leden ora terdagmiddag op het veld te helpen niet plaatsen van de banken en andere karweit Te koop groot kippen hok of loods plm 60 m2 opp. P. Keijser, Graven straat 20. Wim Detering en Gretha Dijt Ld. hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden in de paro chiekerk van St. Kierans op zaterdag 11 nov. om 3,30 nm te Moe. 15 Main Road Ferny Creek Victoria 9 Prince street Moe Victoria Australia Toekomstig adres Ferntree Gully Victoria Australia Welke soort u ook kiest, Albert Heijn heeft de lekkerste kaas, met alle vakkundige zorgen omringd ...kaas voor de kenners 1 Het proeven waard' Er is weer een verschenen, t.w. no 23: door P. Nowee Voorhanden bij Parkstraat JONGE VOLVET 500 GRAM VAN 1.40 VOOR AH FIJNE VLEESWAREN 100 gram 200 gram 100 gram gram KLASSE 3 EXTRA AANBIEDING geldig van 2 t/m 8 november LICHT Albert Heijn Kom ook naar de Kaas-showt In elk filiaal is een rijk ge varieerd kaat-assortimenc vertegenwoordigd. Kom eens kijken. Kies de kaas precies naar uw smaak. Kom gratis proevon en keuren I De Hc l r Goi l fl 250 H op Te dag 8 stellin: Ier ve [niet t raad), roorzi ting z; schrift leverd der ca boveni T< Oei Hier bezi

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2