Kanker een probleem? i Naast liet rijbewijs ook de polis Woifl rtefc Verkou den? DAM PO Onlangs verscheen van de hand van dr. Van Duinen, een aldus getitelde brochure samengesteld onder auspiciën van de Voorlichtingscommissie van de Landelijke Organisatie voor de Kan kerbestrijding. Deze uitgave werd financieel moge lijk gemaakt door de Stichting Konin gin Wlhelmina Fonds. De inhoud van deze brochure is be langwekkend, omdat hierin o.m. een duidelijke stelling wordt genomen te gen de redeloze angst van de mens voor alleen al het woord kanker. Het is helaas niet zo, dat, zoals som mige sensationele krantenkoppen ons graag zouden willen doen geloven, het geheim van de kanker al ontdekt zou zijn. Men hoort er na zo'n eerste be richtgeving nooit meer iets van of vindt enige tijd later weer een nieuwe sen- satiekop van het kankerfront. Helaas wekken dit soort publicaties een hoop op genezing, die de patiënten straks toch weer zullen moeten laten varen. De bittere ontgoocheling en het leed dat deze onverantwoorde publica ties beweeg brengen is met geen pen te beschrijven. Kanker altijd ongeneeslijk? Een geheel andere zijde van dit pro bleem is, dat men uit deze elkaar op volgende sensatie-berichten, die op niets uitlopen, de indruk moet krijgen, dat men met het kankervraagstuk nog niet veel verder is gekomen. Dit zou het grote publiek overigens ten onrech te, „kopschuw" kunnen maken. Voeg daarbij het feit, dat het woord kanker op zichzelf al met de nodige omzichtig heid en angst wordt uitgesproken, dan raken wij nog verder af van het doel dat wij zouden willen bereiken: het wegnemen van de redeloze angst voor deze ziekte. Een ziekte die tot nu toe in Nederland volgens de leek bij voorbaat doch volkomen ten onrechte als ongeneselijk wordt bestempeld. Toch worden er vorderingen gemaakt Er worden echter wel degelijk vor deringen gemaakt om de ziekte te be strijden, getuige het feit dat alleen al in Amerika ruim een miljoen mensen genezen zijn van kanker. Is de weten schap in Amerika dan al verder voort geschreden dan in Nederland? Neen, Nederland staat daarbij geenszins ten achter, maar de instelling van het Amerikaanse publiek t.o.v. kanker is een geheel andere dan hier te lande. Men durft er daar vrijuit over spreken! Toch zouden deze Amerikaanse cijfers eigenlijk al in staat moeten zijn, de nuchtere beschouwer het redeloze van de angst voor kanker te doen inzien. Maar tot dit punt is het Nederlandse publiek helaas nog niet gekomen. Angst een slechte raadgever En dan te bedenken, dat het nog niet zo lang geleden is, dat men uit angst voor het woord tuberculose dit maar afkortte tot T.B.C. Thans spreekt ieder openlijk voor tuberculose, omdat het sterftepercentage is gereduceerd tot 'n betrekkelijk klein percentage. Dat weet iedereen! Op dit ogenblik moet men helaas nog constateren, dat de angst voor kanker op zichzelf al een ziekte is, die erger dreigt te worden dan de ziekte zelf. Is dat redelijk? „Ja" zegt het grote publiek, „want de ziekte neemt toch maar in omvang toe". Is dat waar? Geen overhaaste conclusies Inderdaad komt kanker als doods oorzaak op de tweede plaats in de sta- tiestiek. Dus toch Geen overhaaste conclusies alstublieft. Want bedenk dan wel, dat, door ver fijning van de diagnose, kanker steeds meer als doodsoorzaak kan worden vastgesteld. Bovendien is hier nog een geheel an dere factor in het spel. De bevolking van Nederland is de afgelopen eeuw nl. geweldig toegeno men en de gemiddelde leeftijd van de Nederlanders wordt gelukkig steeds hoger. Een vergelijking tussen 1850 en 1950 leert, dat in 1850 het gemiddelde aantal te verwachten levensjaren voor de pasgeboren jongen 36,2 jaar was, voor een pasgeboren meisje 38,5. Deze te verwachten leeftijden in 1950 zijn resp. 70,6 en 72,9 jaar. Deze stijging van de gemiddelde leeftijd is enerzijds te danken aan de vooruitgang der sociale omstandigheden (hogere levensstan daard, betere woningen), anderzijds aan de vooruitgang op hygiënisch gebied (goede riolering, vuilver wij dering, wa terleiding) etc. Voorts ontwikkelde de preventieve geneeskunde het voor komen van ziekten dus zich tot een ongekend hoge trap. Ook de voort schrijding der curatieve geneeskunde (penicilline, bloedtransfusie, long- en hartchirurgie) heeft tot die verhoging van de gemiddelde leeftijd een belang rijke bijdrage geleverd. Hoe gelukkig dit steeds hoger worden van de gemiddelde leeftijd ook moge zijn, het aantal kankergevallen wordt daardoor ongunstig beïnvloed. Immers, het is een ziekte, die voornamelijk be gint op middelbare leeftijd en het meest voorkomt op oudere leeftijd. En juist deze hoogste leeftijdsgroepen nu zijn, zoals hierboven bleek, de laatste jaren aanmerkelijk toegenomen. Zoals gezegd, kan door verfijning van de diagnostiek kanker beter dan vroe ger als doodsoorzaak worden vastge steld. M.a.w. vroeger overleden ook mensen aan kanker, zonder dat dit me disch als oorzaak kon worden aange toond. Dit betekent geenszins dat door de perfectionering van het onderzoek en ten gevolge van het daardoor veel vuldige ontdekken van kanker, de ziekte aan de winnende hand zou zijn. Integendeel, want er kan ook veel meer dan vroeger met succes worden inge grepen. Reeds thans kan worden gesteld, dat de kankersterfte voor vrouwen aan het afnemen is, terwijl deze sterfte bij mannen blijft schommelen om een ge middelde van 88 per 100.000 inwoners per jaar. En dat terwijl de gemiddelde leeftijd van de bevolking nog steeds stijgt. Toch blijft het een feit, dat kan ker in ons denken en in onze gesprek ken zo'n grote plaats inneemt en zo'n ongunstige betekenis heeft gekregen. Maar waarom accepteren wij m het algemeen dan wel en veel gemakkelij ker de dood ten gevolge van hartver lamming? En wat zegt U het woord griep? Och ja, een ziekte als je het zo noemen mag die je hoogstens een paar onaangename dagen bezorgt. Maar niemand denkt aan de duizenden doden per jaar die dat onschuldige griepje tengevolge van complicaties op zijn naam heeft staan. Ook in Nederland genezen patiënten Kanker blijft echter het merkbeeld dragen van een slepend, pijnlijk en langdurig ziekteproces waar onherroe pelijk de dood op moet volgen. Is dat merkbeeld echter juist? Het antwoord kan een krachtig „neen" zijn. Maar velen zullen dit moeilijk kunnen geloven. Waarom? Wel zolang de vrees voor de ziekte blijft bestaan, zullen vele doktoren zich er wel voor wachten hun patient te ver tellen dat hij kanker heeft, ook al is die van betrekkelijk onschuldige aard. Het is waar, dat ook in Nederland ge lukkig duizenden genezen kankerpa tiënten rondlopen, maar zij weten dit veelal niet, omdat zij niet eens weten dat zij aan die „verschrikkelijke ziekte" hebben geleden. Ga vroeg naar de dokter Bedenk, dat de genezingskansen veel en veel groter zijn voor hen, die zich vroegtijdig voor een nkder onderzoek melden. Helaas weerhoudt de angst, die toch met recht redeloos mag worden genoemd, velen van een zo vroeg mo- lijker door U veel en veel te laat te laten angst een groter gevaar te worden dan de ziekte zelf. Maak het Uzelf en Uw arts niet moei lijke door U veel en veel te laat te laten onderzoeken, indien U meent, dat het kanker zou kunnen zijn. Veelal blijkt dan. dat U gelukkig mis was in Uw le- kendiagnose. Niettemin is het verstan dig vroeg te komen. Wees er van overtuigd,'dat er overal in Nederland en niet in de laatste plaats in dertien speciale centra on afgebroken wordt gevochten tegen deze ziekte. Ook U kunt daarbij helpen, door allereerst die angst te laten varen. Lees die brochure Laat U hierbij op weg helpen door lezing van de in de aanhef van dit ar tikel genoemde brochure, die tegen betaling van 30 cent verkrijgbaar is bij het Bureau Voorlichting van de Lande lijke Organisatie voor de Kankerbestrij ding, de Lairessestraat 33, Amsterdam- Z., tel. (020) 73 55 74 en bij de Ver. tot Steun aan het K.W.F., Koninginneweg 28, Amsterdam-Z., tel. (020) 72 60 00. I KI PA P0WM M# oiamoL ro#M( 01BN H0M(! 1 BAKKERS IJZERHANDEL VERTROKKEN PERSONEN Cornells P. Hartog, van Schilderend 75, Den Burg, naar Rolde, Papenvoort 15a; Grietje Troost, van Den Hoorn, Herenstraat 65 naar Bloemendaal, Wes terduinweg la; Cornelis J. van Schaijk, van H 131 naar Den Helder, Buiten haven 5; Diena Stark, van O 1 naar Zeist, Krakelingweg 10; Theresia Bak ker, De Koog, Dorpsstraat 44 naar Berkhout, De Goorn 41; Dieuwertje Dros (wv. Brouwer) van Den Burg, Schilderend 10 naar Doorn, Beatrixlaan 10; Cornelis P. de Haan, van Den Burg, Groeneplaats 14 naar Ouder-Amstel, Achterdijk 6; Douwe Beijert, van Oos terend, Peperstraat 9 naar Alkmaar, v.d. Lijnstraat 6. HANDELSREGISTER Onder nieuwe inschrijvingen lezen wij: Hotel Pension „Opduin", Texel, De Koog, Ruijslaan 22. Restaurantbedr. enz. Vest. fil. te Texel, De Koog, Dorps straat 20, o.n. Cafetaria „Veronica". OPBRENGST ANTI-HONGER-ACTIE 1962 De huis-aan-huis-collecte t.b.v. de Anti-Honger-Actie 1962 heeft het na volgende resultaat gehad: Den Burg ƒ502,82; De Waal ƒ56,06; Oudeschild ƒ140,48; Oosterend ƒ279,65; De Cocksdorp ƒ133,47; Den Hoorn ƒ122,65; De Koog 162,99; Zd.-Eierland 32,32. Totaal ƒ1430,44. Voorts werden tot dusver de volgen de bijdragen ontvangen: mej. A. B. ƒ2,50; collecte streekontwikk. 3,58; St. Jan ƒ50,—. Totaal ƒ56,08. Stand per heden 1486,52. Wie maakt de eerste ƒ1500,vol? De rekening van het „Mevrouw De Koning-hulpcomité" bij de Boerenleen bank blijft beschikbaar voor het ont vangen van bijdragen van hen, die nog niet via de huis-aan-huis-collecte wer den bereikt. Binnenkort hoopt het comité een be roep te doen op de plaatselijke vereni gingen om in enigerlei verband steun aan deze actie te verlenen. Vast staat voorts dat van de zijde van het jeugd werk ook medewerking verleend zal worden aan de aktie „10 x 10" ten bate van deze aktie. BOERENHULPVERLENINGSDIENST In de op 7 november 1.1. gehouden vergadering is besloten tot het oprich ten van een hulpverleningsdienst. De uit de afdelingen van de stands organisaties samengestelde commissie van voorbereiding is thans zover, dat zij meent sollicitanten te kunnen op roepen voor de functie van hulpkracht en eventuele reserve-hulpkracht(en). De aan te stellen hulpkracht dient ui teraard een bekwaam vakman te zijn, die vooral met de werkzaamheden op een veehoudersbedrijf goed op de hoog te is en in staat is alle voorkomende werkzaamheden te verrichten. Voor het geval de leiding van het bedrijf geheel ontbreekt, moet hij in staat zijn de gang van zaken op het bedrijf zo goed mogelijk te doen ver lopen. Ongetwijfeld zal dit niet altijd een gemakkelijke taak zijn maar zeer zeker ligt voor iemand met gevoel voor verantwoordelijkheid hier een aantrek kelijke en dankbare werkkring. Een werkkring tevens, die, zoals uit de be sprekingen is gebleken, men meent uit stekend te moeten belonen. Ten aan zien van de reserve-hulpkrachten meent men vooral uit te moeten zien naar in vallende melkers, waarbij men denkt aan boerenzoons, die een niet volledige taak op het ouderlijk bedrijf hebben! Ook voor hen geldt, dat ook hun werk zaamheden een goede beloning be hoeven. Belangstellenden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad, terwijl de genen, die nader ingelicht wensen te worden over organisatie en werkwijze van de vereniging i.o. hierover zich in verbinding kunnen stellen met de leden van de commissie voor voorbe reiding, die bestaat uit navolgende le den: Jac. Roeper Johzn., voorzitter; P. Kikkert, secretaris, R. Barendrecht, G. Witte C. Pzn., G. van Groningen en J. H. van Benthum. FRIESE KRITE TEXEL Dinsdagavond heeft de Friese Krite haar eerste lustrumavond gehouden in hotel Texel. Na een kort woord van welkom van de voorzitter, nam de heer H. de Vries, fotograag van de Friese Academie, geassisteerd door z'n echt genote, ons mee rond en door Friesland. In 480 kleurendia's kregen leden en belangstellenden een beeld van de provincie Friesland van vandaag. De fantastische opnamen met hun rijke kleurschakeringen in de vier jaargetij den hebben allen een onvergetelijke avond bezorgd. VERGADERING C.P.V.B. De christelijke Plattelandsvrouwen bond heeft 9 november haar vergade- ring gehouden in Eben Haëzer te Den Burg. Mevr. Vermet, bondspresidente, heeft deze avond gesproken over haar reis naar Amerika, die ze gemaakt heeft als reisleidster van de N.C.R.V. Ze is op verschillende plaatsen, zowel op het platteland als in de steden, ge geweest en heeft het „Amerikaanse" leven daar meegemaakt. Wij, Hollanders, behoeven heus niet jaloers te zijn op de Amerikanen, want het is daar een rusteloos leven en steeds de angst zonder werk te komen. Het was een interessante avond en er is dan ook met aandacht geluisterd. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oosterend en De Cocksdorp DOKTER SIEBINGA (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. HOL Den Burg, tel. (02220) - 2414 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. RIETVELD De Cocksdorp, tel (02222) - 292 (zondag van 9 tot 13 uur) Zondagsdienst dierenartsen I. TH. BERTELS, De Koog, tel. 336 (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) VIJFDE HOORNDER WINKELIERSEXPOSITIE De Hoornder zakenmensen vieren de komende week hun eerste lustrum. Voor de vijfde maal wordt een expo sitie gehouden. In „De Waldhoorn" zul len de firma's KI. Boon en Zoon, M. Goenga, L. Goënga, B. Timmerman, H. Troost en G. de Wit en Zoon, een waar cadeau-festijn organiseren. De expo sitie is geopend van dinsdag tot en met donderdag van 3 - 6 en van 7-10 uur. Er is een aardige attractie aan het be zoek verbonden. Er zal namelijk een centrifuge „uit de bus" komen. Regering wil, dat iedere weggebruiker verzekerd is Wanneer het parlement begin vol gend jaar, dus over hooguit twee of drie maanden, bij de behandeling in de staten-generaal de ministers Korthals, Zijlstra en Toxopeus ge lijk geeft, dan zullen alle wegge bruikers in Nederland, inclusief de miljoen bromfietsers, zich moeten verzekeren. Het wetsontwerp daar toe is al enige tijd gele.den bij de Tweede Kamer ingediend. He{ heeft in verzekeringskringen en onder de (georganiseerde) wegge bruikers de nodige onrust veroor zaakt. Aan de ene kant is men bang, dat de auto-, motor- of bromfietsrijders een te onverschil lige houding aannemen ten opzich te van de polis en van de zijde van de weggebruikers vreest men, dat de verzekeringmaatschappijen van de gelegenheid gebruik zullen ma ken om haar premies te verhogen. De nieuwe regeling maakt voor het autoverkeer niet zo erg veel uit. Tij dens een bijeenkomst in het Scheve- ningse Kurhaus, waar in de zomer tal rijke badgasten verpozing zoeken, maar in de winter het rijk is opengesteld voor talrijke congressen, zei mr. A. W. Baron Van Imhoff, voorzitter van de Konink lijke Nederlandse Automobielclub, dat het voor automobilisten in feite alleen maar gunstig is. Nu al is 95 procent van alle autobezitters tegen wettelijke aansprakelijkheid verzekerd. Het nieu we wetsontwerp voor de W.A.-verzeke- ring, dat pas na grondige bestudering van het Nederlandse verkeerswezen tot stand kwam, raakt hen dus niet zozeer. Anders is het met de bromfietsers. Zij zullen moeten kunnen bewijzen, dat zij tegen W.A. zijn verzekerd. Baron Van Imhoff was daarvoor bij onze oos terburen te gast geweest. Hij opperde het idee om door de verzekeringsmaat schappij een soort van kentekenbewij zen te laten verstrekken, welke aan het spatbord van de bromfiets kunnen worden bevestigd. Iedere agent kan dan direct zien of een bromfiets verze kerd is of niet. De voorzitter van de KNAC zag er nog een ander voordeel in: „Wie direct herkenbaar is aan een kenteken zal allicht een stuk beheerster in het verkeer zijn". Het is nog een vraag of zijn sugges tie door de regering of door de ver zekeringsmaatschappijen zal worden overgenomen Wel had hij een ander prijzenswaardig idee. De regering heeft het wetsontwerp alleen geldig gemaakt voor het motorverkeer, maar daarbij een uitzondering gemaakt voor de zg. „IJzeren Honden". Dat zijn de hand wagens met hulpmotor en gemotori seerde bestelwagentjes, die niet h'arder mogen rijden dan 16 kilometer per uur. Ze worden door bakkers, melkboeren, kruideniers etc. door het gehele land steeds meer gebruikt. „Deze logge, nog al zware voertuigjes, waarvoor boven dien vrijstelling wordt verleend van de remvertragingseisen, kunnen bij een aanrijding gemakkelijk ernstige schade toebrengen", aldus Baron Van Imhoff. Veel belangstelling bestond vanzelf sprekend voor de verzekeringmensen, die bij deze gelegenheid een doekje zouden ontvouwen, waarop de toe komstplannen van de maatschappij, of tenminste de verwachtingen daarover, stonden geborduurd. Het meest opval lend was de uitlating van mr. J, C. van Laer, voorzitter van de Nederlandse vereniging van automobiel assuradeu ren, die in mei van dit jaar, toen de plannen voor een verplichte W.A.- verzekering juist bekend waren ge worden, zei: „De premies zullen als gevolg van het wetsontwerp ongetwij feld omhoog gaan". Tijdens de recente conferentie in Schevemngen wilde mr. Van Laer dit echter niet direct zeggen. Wel werd de mogelijkheid geopperd, dat voor bepaalde categorieën wegge bruikers, die onder de kwalijke naam „brokkenmakers" bekend staan, spe ciale hogere tarieven worden samengesteld. Dat zou dan een compen satie zijn voor het hogere risico, dat de verzekeringmaatschappij bij deze ver keersdeelnemers loopt. Wat mr. Van Laer ook ondubbelzinnig liet blijken was, dat de verzekeringskringen hele maal niets voelen voor het onlangs offi cieel naar voren gebrachte idee (in de Benelux-raad) om het zogenaamde „eigen risico" te laten vervallen. Op het ogenblik is het gebruikelijk, dat men de eerste vijftig gulden van zijn schadebedrag zelf betaalt. Dat zal dus ook bij de nieuwe wet waarin hier over geen bepaling is opgenomen wel zo blijven. Al blijft altijd de mogelijk heid, dat het parlement aandringt op een wijziging van het wetsontwerp in deze zin. Over niet al te lange tijd zal dus iedere gemotoriseerde weggebruiker naast zijn rijbewijs ook een verzeke- ringskaart moeten tonen. Voor de voet gangers betekent dat, dat zij in ieder geval hun schadevergoeding krijgen, wanneer ze buiten hun schuld worden aangereden. De kans zit er zelfs in, dat die schadevergoeding, gerekend naar de huidige normen, hoger zal worden. De Nederlandse rechters rekenen nog al tijd naar conventionele maatstaven. Be dragen, zoals die in Amerika en Enge land worden uitgekeerd, zijn hier on bekend. Nu de rechter weet, dat achter de schuldige een maatschappij staat, die van het betalen van de schade een bedrijf heeft gemaakt, zal hij allicht wat grotere bedragen laten uitkeren! Natuurlijk blijft altijd een klein per- centage weggebruikers de nieuwe wet negeren. Maar ook daarin is voorzien. Er zal een waarborgfonds worden ge. sticht, dat door het Ministerie van Fj. nanciën wordt beheerd en waaruit be* talingen kunnen worden gedaan, als de schuldige aan een verkeersongeluk niet verzekerd blijkt. Het wetsontwerp is beslist niet af. wijzend ontvangen. In andere landen is de verplichte verzekering geen onbe kende meer. De uitwerking moet men niet zoeken op verkeerstechnisch, maar sociaal terrein. Ieder weet zich door de wet in het verkeer nu ook financieel beschermd. (Nadruk verboden). S.V.O.-NIEUWS Oosterend ontvangt De Koog om half drie. De Koog zal zeker op revan- che belust, in het veld komen, dus staat ons een zware wedstrijd te wachten Laten wij trachten er een mooie wed strijd van te maken en de punten thuis te houden. De junioren gaan naar WGW b met de boot van elf uur. Jongens allemaal present. Zorg ook eens voor een ver rassing. INGEKOMEN PERSONEN Astrid A. H. Keijzer, van Engeland. Boreham, naar Den Burg, Gravenstraat 5; Hans L. van Wieren, van Driebergen- R., Engweg 32 naar Den Burg, Lijnbaan 27; Gerardus Scholten, van Den Helder, Jan in 't Veldstraat 11 naar Oudeschild, Heemskerckstraat 7; Gerhard A, Smeenk, van Zutphen, Buitensingel 54 naar De Cocksdorp 20; Ida W. Noord- hoek wv. Gillot, van Delfzijl, Rijksweg 109 naar Herenstraat 34, Den Hoorn VEEL WILDE ZWANEN Kenners vragen zich af of dit jaar de winter vroeg zal arriveren. De wilde zwanen zijn namelijk bijzonder vroeg Werden er vorige jaren slechts enkele wilde zwanen waargenomen, nu kan men koppels van veertig van deze die ren aan het werk zien in Waalenburg. Zij proberen alles wat eetbaar is te bemachtigen. SPIEGELRUITEN BESCHADIGD Het is de laatste weken meermalen voorgekomen dat door de Texelse jeugd spiegelruiten van winkelzaken worden beschadigd. Dit gebeurt in veel geval len niet moedwillig. Het zijn de kleine kinderen die met scherpe voorwerpen de ruiten vernielen. De rijkspolitie ver zoekt ons toch de ouders hierop wijzen. WEEKAGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 18 november Den Burg, „Oranjeboom", Toneelvoor stelling Rederijkerskamer UDI. De Koog, De Toekomst, Toneelvoorstel ling „De Duinkanters" met „De sloep zonder visser". Maandag 20 november Den Burg, Landbouwschool, de heer C. Bras spreekt over „Bedrijfsorganisatie" Oudeschild, 't Skiltje, Ledenvergade ring Partij van de Arbeid. Dinsdag 21 november Den Hoorn, De Waldhoorn, St. Nico- laasshow middenstand. Woensdag 22 november Den Hoorn, De Waldhoorn, St. Nico- laasshow middenstand. Den Burg, Texel, bridgedrive. Den Burg, Panorama, bijeenkomst Cen traal jeugdoverleg Texel. Donderdag 23 november Den Hoorn, De Waldhoorn, St. Nico- laasshow middenstand. Den Burg, Texel, Voorlichtingsavond C.A.V. en L.T.B. over „Rundvee- er schapenvoeding", spreker de hr Swarl Vrijdag 24 november Den Burg, Oranjeboom, Bejaardenuit voering toneelgroep „Het Masker" De Cocksdorp, De Hoop, Holl. Mij. vai Landbouw, de heer B. Zinkweg spreekt over afzet en teelt van aardappelen. Zaterdag 25 november Den Burg, Intocht van Sint Nicolaas. Den Burg, „De Oranjeboom", Toneel groep „Het Masker" speelt de toneel bewerking van de operette „lm weissen Röss'l".

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4