li %-i;^ IkgswiHtM s t ree konfwi kkel i ng Pracht gereedschapset B 348.- „ELECTRO HUIS" Zaterdag De grote dag FLITSER! VOOR DE POLITIERECHTER Maandagmiddag verscheen voor de politierechter, Mr. J. A. Markus, te Den Helder, mevrouw A. Zoete-Blom. Zij was gedagvaard wegens het openbaar beledigen van gezagvoerders van de N.V. T.E.S.O. In de Texelse Courant van 2 augustus j.l. had zij een inge zonden stukje geplaatst, waarin verteld wordt dat het niet nodig is een plaats op de boot te bespreken voor de auto, maar dat met een fooi heel wat is te bereiken. Op 15 juli was zij 's morgens om 7 uur aanwezig op het havenplein in Den Helder en was daar getuige van een vreemd voorval. Zij was met een ken nis naar Den Helder gereden en deze had met zijn wagen in de rij van onbe sproken auto's plaats genomen. „De heer Nagel", zo vertelde mevr. Zoete- Blom, had de TESO gebeld om te be spreken, maar bespreken was niet meer mogelijk geweest". In die zelfde rij stond ook een wagen met vier heren, afkomstig uit Rotter dam, met het plan op Texel te gaan vissen. Mevr. Zoete-Blom zag de heren uit de wagen stappen en achter het TESO-gebouw de portemonnees te voorschijn halen on allen bijpassen. Later werd er een bedrag overhandigd aan degene, die belast was met het rangschikken der wagens en de be wuste wagen werd verplaatst in de besproken rij. Onder de wachtenden heerste daarna geen prettige stemming. Men wilde dit publiceren in diverse dagbladen. Ik heb toen gezegd, aldus mevrouw Zoete- Blom, laat mij het maar in de Texelse Courant doen, dat is veel beter. Toen de heer Nagel dit aan één der kapiteins vertelde, heeft deze gezegd: „Wat voor de plank gebeurt, heb ik niets mee nodig". Later op de middag, zo vervolgde mevr. Zoete-Blom, moet de directeur gezegd hebben tegen een der wachten den: „Man, ga terug, je hoeft toch niet naar Texel". Op Texel heeft men mij gevraagd of ik een hekel had aan de directeur, waarop ik heb geantwoord: „Ik ken de goede man niet". Het is in geen geval mijn bedoeling geweest de kapiteins te beledigen, die hebben met het hele ge val niets te maken. Het gaat alleen om de persoon, die in Den Helder geld heeft aangenomen". De heren kapiteins en de directie van de N.V. TESO waren niet voor deze zaak opgeroepen, maar waren wel bij de openbare zitting aanwezig. Zij kre gen ter zitting nog gelegenheid het hunne te zeggen. Als eerste werd de directeur van de N.V., de heer P. Sibinga Mulder daar toe in de gelegenheid gesteld. De politierechter vroeg hem of hij die dag in Den Helder aanwezig was. Nadat de heer Sibinga zijn agenda had geraad pleegd, deed hij de mededeling daar geweest te zijn. „Ik ben daar gaan kijken om de drukte in ogenschouw te nemen. Sinds kort ben ik directeur bij de maatschappij en het was het eerste seizoen. Het komt meermalen voor dat auto's in een verkeerde rij staan en ik heb zelf al diverse malen een dieren arts, een dokter of een ander uit de niet besproken rij gehaald. Mevrouw heeft gezien, dat er geld overhandigd werd, maar dat wil niet zeggen dat er sprake is van omkoperij". „Vindt U het stukje grievend?" zo vroeg de politierechter. „Mijn mensen hebben hun uiterste best gedaan. Toen de heer Albers die Open brief heeft gepubliceerd, ben ik er niet op ingegaan. Hij had bij mij moeten komen met zijn klachten", aldus de heer Sibinga Mulder. „Daarna kwam het tweede stukje en mijn kapiteins hebben toen gezegd: Daar moet iets tegen gedaan worden". Politierechter: „Het is de vraag of er iemand beledigd is" Hierna werd de heer C. Krijnen ge hoord. „Heeft U het stukje direct gelezen toen de krant verschenen was en voelde U zich daardoor gegriefd?" „Ja, want wij mogen bij TESO geen fooien aannemen". Politierechter: „Sloeg dat stukje op U?" Kapitein: „Je kunt er op aangekeken worden. De onder-directeur kwam op de haven en tegen hem heb ik gezegd: Dat neem ik niet". Politierechter: „Het houdt dus in dat er met geld iets valt te bereiken. Heeft U altijd controle op de auto's die op de boot komen. Weet U dat er alleen wa gens opkomen, die besproken zijn?" De heer Krijnen verklaarde dat hij de wagens kon onderscheiden door het etiket op de voorruit. Dat was voor de politierechter geen bewijs dat hij wist voor de knutselaar. Fabrikaat „Wolf". Prijs ƒ242,50. Wolf tUPA PONIII 'Y'tefc lêff TT WkrTCft fOR 01 RN T 5IBN HOKfJ Vraagt inlichtingen bij BAKKERS IJZERHANDEL Telefoon 2767 of de wagens ook werkelijk besproken waren. De heer Vlas verklaarde eveneens dat hij het stukje beledigend vond. „Er is geschreven van „de eerste de beste" en dat kan ik zijn omdat ik kapitein ben". „U gelooft niet dat U daar op aange zien wordt?" zo werd hem de vraag gesteld. Antwoord: „Nee". De rechtzaak kreeg hierna een enigs zins Texels karakter. De heer Vlas sprak; „Als je bij mij gekomen was had ik gezegd: Antje, hou je kalm, dat komt best in orde"; Hij keek hierbij in de richting van mevrouw Zoete-Blom. De politierechter wilde waarschijnlijk niet onderdoen en hij vroeg aan de heer Broersma, die hierna werd gehoord, of de boot nog wel varen kon. Ook hem werden dezelfde vragen gesteld. De officier, Mr. Dr. J. M. Vellinga, merkte hierna op dat men was terecht gekomen in de moeilijkheden van Texel. TESO is zoiets als een heilig huisje en als je daar aankomt, komen er moei lijkheden. Hij vroeg zich echter wel af waarom dit in de krant was geplaatst en mevrouw Zoete-Blom niet naar de Directie was gegaan. Mevrouw Zoete heeft gezegd, dat de directeur dan waarschijnlijk zou zeggen: „Mevrouw het was niet uw auto, waar bemoeit U zich mee". Er zijn toch wel grievende woorden gebruikt in het betreffende stukje. De kapiteins zijn vergroeid met de TESO, aldus Mr. Dr. Vellinga. Zij doen alles met grote nauwkeurigheid en gaan met kalmte te werk. Het seizoen is inderdaad moeilijk, en toch hebben de mensen het gevoel onkreukbaar te zijn. Mevrouw had zich moeten reali seren wat voor uitwerking een derge lijk stukje kan hebben. Dat het de Texelaars aan het hart gaat, bewijst wel de aanwezigheid van de heren van de TESO, die niet gedagvaard zijn, maar toch willen weten wat hier ge zegd wordt. Ik heb de indruk, zo ver volgde de officier, dat zij (mevr. Zoete- Blom) gemakkelijk praat en misschien ook gemakkelijk schrijft. Ik acht de belediging bewezen en een gematigde boete, ƒ40,of 8 dagen hechtenis, een redelijke eis. Mevrouw Zoete-Blom verklaarde hierna nog eenmaal, dat het betreffende stukje in het geheel niet als belediging was geschreven, en dat een der wacht meesters van Texel haar had gezegd, dat de directeur van de N.V. TESO niets liever wilde dan dat de rotte plek uit de maatschappij werd weggesneden. Nadat de politierechter de wens uit sprak dat de Texelaars straks op de terugtocht gezamenlijk zouden koffie drinken, deelde hij mee dat op maandag 27 november te Alkmaar uitspraak zal worden gedaan. radio betekent: klankschoonheid 2260 4 golfbereiken 3 luidsprekers fraai uiterlijk edelhouten kast GRUNDIG de aristocraat onder de radio's verkrijgbaar by: Telefoon 2000. RAKET AFGESCHOTEN Dinsdagmiddag is een raket de lucht in geschoten door Holland Signaal, in samenwerking met het Rijksluchtvaart laboratorium. Dit vond plaats op het wad nabij De Cocksdorp. BOERDERIJBRANDEN IN SEPTEMBER In de maand september 1961 zijn vierendertig boerderijbranden voorge komen, waarbij de boerderij vernield of zwaar beschadigd werd. Twee van deze branden kwamen voor in Groningen, vijf in Friesland, vier in Drenthe, twee in Overijssel, zeven in Gelderland, twee in Utrecht, twee in Noord-Holland, één in Zuid-Holland, één in Zeeland, zes in Noord-Brabant en twee in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op ƒ1.995.650,—. Zes van deze branden werden veroor zaakt door hooibroei, acht door blik seminslag, zes door het spelen met vuur, twee door kortsluiting, één door een verkeerd aangesloten gasfles, één door een defecte schoorsteen, één door vuur uit een uitlaat van een balenpers, terwijl in negen gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwa men 5 stuks rundvee en 15 varkens om. ANDERE LEZING In het nummer van zaterdag plaats ten wij een berichtje over een brom fiets die in brand vloog. Daarbij werd vermeld, dat de heer De Jager, nadat hij de brand ontdekte, direct naar de politie was gegaan. Hij vertelde ons zaterdag echter dat hij eerst getracht heeft de brand te blussen, maar dat in zijn polis van de verzekering staat dat men verplicht is officiële instanties te waarschuwen. Dat heeft hij gedaan door de Rijkspolitie te verwittigen. BOEKHOUDER BENOEMD Als boekhouder van de V.V.V.-Texel is benoemd de heer A. Binsbergen. De heer Binsbergen is 26 jaar en woon achtig te Alkmaar. De nieuwbenoemde is een zoon van wijlen Nol Binsbergen, die jaren op Texel heeft gewoond. FLINKE OPBRENGST De onlangs gehouden bazar van de Doopsgezinde Zusterkringen heeft ƒ2500,opgebracht. De verkoopdag te Oosterend zal het komende voorjaar worden gehouden. LAATSTE HUWELIJKSVOLTREKKING Vrijdagmorgen a.s. om half elf zal voor de laatste maal een huwelijk wor den voltrokken in het raadhuis aan de Vismarkt. Het gebouw is in zo'n verval len staat, dat het onverantwoord wordt geacht langer de raadszaal te gebrui ken. De heer A. Dijker en mej. H. de Graaf zijn de laatste Texelaars, die al daar voor de ambtenaar van de burger lijke stand elkaar trouw zullen beloven. Na 1 december zullen de huwelijken worden voltrokken in het Polderhuis (de voormalige Boerenleenbank). BEJAARDEN VAN DEN HOORN, OPGELET! Vrijdagavond a.s. begint er om 7 uur een bus te rijden. Route: Klif, Heren straat, Diek. Ieder, die mee gaat naar „lm weissen Röss'l", wordt verzocht hiervoor klaar te staan! Zaterdagmiddag zal om half twee Sint Nicolaas op Texel voet aan wal zetten. Hij arriveert met de boot in de haven van Oudeschild en zal daar door honderden kinderen worden ver welkomd. Het Koninklijk Texelse Fan farecorps zal muzikale medewerking verlenen, zodat het een feestelijke in tocht zal worden. Om 2.15 uur wordt de Sint met zijn gevolg verwacht aan het Schilderend en vandaar begint de grootse rondgang door Den Burg. Ook de band van de Margaretha Sinclair-groep zal aan de optocht deelnemen. De route die wordt gevolgd is: Schilderend, Weverstraat, Stenenplaats, Kogerstraat, De Zes, Gasthuisstraat, Weststraat, Molenstraat, Zwaanstraat, Gravenstraat, Hogerstraat, Binnenburg, Groeneplaats. Hier verlaten auto's met kinderen de stoet en worden de kin deren opgesteld voor het terras van hotel „De Lindeboom-Texel". Sint Ni colaas vervolgt zijn route door Park straat, Weverstraat naar Warmoes straat, Zwaanstraat, Groeneplaats, aankomst ongeveer 3.15 uur. De Sint zal plaats nemen op het ter ras van hotel „Texel" en vandaar zal hij de kinderen toespreken. Burgemees ter C. De Koning zal de goede bisschop een woord van welkom toeroepen na mens de burgerij. De kinderen van de kleuterscholen zullen de Sint toezingen en hopelijk. een tractatie ontvangen van de Sint en zijn knechten. De Sint verwacht dat allen de vlag zullen uitsteken ter ere van zijn komst en verzoekt het publiek vooral op de haven en op de Groeneplaats zich te houden aan de aanwijzingen van de politie, die worden bijgestaan door de Padvinders, want: Hoe U in 't feest ook op mag gaan, Sint ziet de kleuters 't liefst vooraan! TEXELAAR KWAM NA HANDGEMEEN IN ZIEKENHUIS De jeugdige Texelaar, A. Visser, Warmoesstraat, kreeg maandagmiddag op de Technische School te Den Helder ongenoegen met een mede-leerling. Deze leerling gebruikte daarbij een bezem en sloeg de Texelaar, die hier door een lichte hersenschudding opliep en een wond onder het oog. Hij werd in bewusteloze toestand naar ziekenhuis Parkzicht overgebracht. De oogwond moest worden gekramd. Vermoedelijk zal hij enige dagen in het ziekenhuis moeten verblijven. De andere leerling is de toegang tot de school ontzegt. ■fr Cursus Bloemschikken Den Hoorn. Volgende week komen de Hoornder dames voor het laatst bijeen om bloemen te schikken. Wij willen mej. A. Wachter, van de Stichting Huishou delijke voorlichting ten Plattelande de lerares van deze cursus hartelijk dank zeggen. Cursus kleine karweitjes in Oos terend en Oudeschild. Nu vrijdag kan mej. G. van der Weij niet. We komen weer bij elkaar op vrijdag 1 december. ■fr Dames in Oudeschild, De Koog en Den Burg U boft enorm. Volgende week komt er een spreek ster van de Ploegfabriek Bergeijk een inleiding houden over het onderwerp „Hoe kleden wij ons?" De spreekster neemt veel japonstoffen mee. U zult advies krijgen welke patronen, motie ven en kleuren het beste bij U passen. Kortom een reuze gezellige en leer zame avond! Op maandag 27 november in De Koog, Het Witte Huis" om 8 uur, uit gaande van de Oranjever. De Koog. Op dinsdag 28 november in Den Burg, uitgaande van de vrouwenvereni ging van het N.V.V. Op woensdag 29 november in Oude schild, 't Skiltje, om 8 uur, uitgaande van de dorpscommissie Oudeschild. VERZILVERING VAKANTIEBONNEN KERSTMIS 1961 Het bestuur van het Vakantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat van vrijdag 15 tot en met zaterdag 23 de cember 1961 voor de eerste maal ge legenheid zal bestaan tot het doen ver zilveren van vakantiebonnen van het boekjaar 1961-1962 (kenbaar aan de op druk „Geldig tot en met 30 april 1962") en wel tot een bedrag van ten hoogste I 60,in totaal. De totale waarde van vakantiebonnen en chequebonnen mag niet meer dan ƒ60,bedragen. De bonnen zullen bij aanbieding ter stond worden verzilverd; er vindt dus geen voorinlevering van bonnen plaats. Het aanbieden van bonnen kan uitslui tend geschieden bij een plaatselijk pen- ningmeester van één der navolgende bonden: Algemene Nederlandse Agrarische Be- drijfsbond; Nederlandse Christelijke Landarbeidersbond en Ned. Kath. Landarbeidersbond „St. Deusdedit". Bonnen, welke niet in de hiervoor bestemde opplakboekjes van het Va- cantiefonds voor de Landbouw zijn ge plakt, kunnen niet worden aangenomen. Bedoelde boekjes zijn eveneens bij de plaatselijke penningmeesters van bo vengenoemde bonden verkrijgbaar. OUWE SUNDERKLAAS OUDESCHILD De dorpscommissie is een dezer dagen bijeen geweest voor een nadere be spreking van het Ouwe Sunderklaas- feest. Evenals vorig jaar zullen er prij- zen beschikbaar gesteld worden voor groepen, paren en enkelingen, ook voor de jeugd. De wisselbeker voor groepen, die in het bezit is van een damesclubje, zal door deze club moeten worden ver dedigd. Bovendien stelde Textielhuis Zegel een lauwertak beschikbaar voor de eerste prijswinnaar bij de paren en I de firma Slaman een wisselbeker voor de beste onder de enkelingen. De win naars van bekers en lauwertak krijgen eveneens een geldprijs. De dorpscom missie hoopt dat een en ander een aan sporing zal zijn om iets goeds van de twaalfde december te maken en dat men zijn uiterste best zal doen de beker te behouden en te winnen. Oudeschil ders, laat zien wat je kunt. De dorpscommissie zal ook voor feest verlichting zorgen en verzoekt verder aan de dorpsgenoten zoveel mogelijk de lichten aan te steken. Natuurlijk is er ook bal in 't Skiltje. Het feest kan alleen slagen als de Oudeschilders massaal meedoen. En de dorpscommissie vertrouwt er op dat het dik in orde komt. GYM DEN HOORN Den Hoorn De gymnastiek voor< ouderen gaat donderdagavond, wege de Middenstandsshow, niet door. PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen van zaterdag: Tex. Boys b-SVO b, SVO b niet opgekoms ZDH-Texel a 02; SVO a-SVC geen uim ontvangen. Texel b-Tex. Boys a 04. SVO b is niet verschenen. Het lijkt moeil om dit elftal bij elkaar te krijgen. Toch z len onze programma's op tijd afgew«i moeten worden, ook als er toevallig een T programma is. Aller medewerking hebben nodig. De stand is nu. Texel a 6 Texelse Boys a 5 ZDH 6 SVC 4 SVO 4 Texelse Boys b 4 Texel b 5° SVO b l 6 O 3 -O- 3 0 1 2 -I 2 0 kb Programma voor zaterdag is niet 0j maakt in verband met intochfcgi^Nicolaag 0P| WEEKAGENDA STICHTING CULTUREEL WE uk TEXEL Woensdag 22 november Den Hoorn, De Waldhoorn, St. Nlo laasshow middenstand. Den Burg, Texel, bridgedrive. Den Burg, Panorama, bijeenkomst Cm traal jeugdoverleg Texel. Donderdag 23 november De Koog. Contactavond Luberti-school. Den Hoorn, De Waldhoorn, St. Nic< laasshow middenstand. Den Burg, Texel, Voorlichtingsavon C.A.V. en L.T.B. over „Rundvee- schapenvoeding", spreker de hr Swa Vrijdag 24 november Den Burg, Oranjeboom, Bejaardenui voering toneelgroep „Het Masko"' De Cocksdorp, De Hoop. Holl. Mij. vaj Landbouw, de heer B. Zinkweg spree] fYiror* o fiat nn j c over afzet en teelt van aardappelen Zaterdag 25 november Den Burg, Intocht van Sint Nicolaas Den Burg, „De Oranjeboom", T^nee groep „Het Masker" speelt de tonee bewerking van de operette „lm wèisst Röss'l". al - ftv I ZAALHANDBAL TE ALKMAAR Zondag wortftM^er te Alkmaar weer zu handbalwedstrijden gehouden, waaraan Texel met een senioren- en juniorcnelft deelneemt. 10.35 uur HSC-Texel; 11.10 uur Texel-CS (junioren); 12.10 uur N. Niedorp-Texel 12.55 uur Texel-JHC (junioren). Dat worden weer prachtige wedstrijden geen last van terreinafkeuringen. Doe je bei Zorg er voor een goed figuur te slaan Meei malen hebben onze speelsters daar successo behaald. Voor familie-drukwerk Drukker^ Texelse Courant Bij uw CAMERA hoort een LANGEVELD DE ROOIJ N.V. TE XE LA ART JES Voor behang naar koeper Tel. 2264 - Van topkwaliteiten is onze maatkleding ver vaardigd, dus op den duur veel goedkoper. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8. Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild Te Koop z g a n dames- wintermantel m 44 nieuwe modeklstel dames pumps beige m. 38 geheel nieuw. Mevr. Broekema Wilhel minalaan 61. Te koop goed onderh clubstel. Adres Bur. van dit blad. Te k lange leren damesjas maat 42 f75,— en nieuwe wintermantel maat 40 f 50, N v d. Vliet—Wuis „Den nenrust" B 156 Tel (02220) 2735. Te koop jonge kippen oude kippen ruilen we in P. Keijser. Den Burg, Tel. 2165. Wie heeft Cor zijn ge breide sjaal groen mohair ;evonden, verloren met iinte Maarten. Gaarne te rug Bremer, Vogelmient 14 De Koog. Te koop een drachtige 8 jarige stamboek premie merrie N Swaerts, Hoge- berg Tel. 2467. Enkele ingeruilde tele visie toestellen prachtig beeld en geluid prijs zeer billijk M. A. J Vonk. Jongen gevraagd on geveer 15 of 16 jaar voor de visserij. Tel. 2912 Te koop wringer met wringerbok f 12,50 J. Kra mer Schoonoordsingel 9 Wie heeft Ome lan Boo gaard zijn actetas gevon den? Te koop een mak werk paard. W. Zijm, Hoekzieht De Westen Gevr. een werkster voor I dag per week C Bakker Duinweg B 148 Aangeb elektr: wasma chine met wringer en een l-p eng. ledikant Dros, Volharding tel 02225-251 H H veehouders. De gym van Oosterend spaart nog steeds papieren zakken veevoeder, koek enz Jn Daalder, Vliestr of Ren tenaar Te koop motor CZ., ko nijnenhokken, brommer Vicky of event te ruilen voor Solex D Lap, Hoorn der Nieuwland tel 224 it it it it it it it 26 november è.s. hopej onze lieve Ouders S. Rentenaar N. Rentenaar-Bommexlj hun 25-jarig huwelijk vieren. Nog vele gelukkige ja ren is de wens van hui liefhebbende kinderen Tineke en Adri Gelegenheid tot felicite ren maandag 27 novem ber van 15.00 - 17.30 uu in ,,'t Centrum". it it it it it Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter, die bij het H. Doopsel de namen ont ving Johanna Maria Wij noemen haar Marja. B. J. H. Barhorst- Duijser G. C. M. Barhorst Wageningseweg C 45e, Eierland, Texel, 19 november 1961. Met dankbaarheid ge ven wij kennis van de geboorte van ons doch tertje en zusje Jannetje Wij noemen haar Jenny. M. Medema G. Medema-v.d. Slikke Douwie en Tineke Oosterend, Kerkplein 5, 17 november 1961. Met dankbaarheid en grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje Neeltje Wij noemen haar Nely. J. Waaijer-Schaap G. Waaijer Oosterend, Texel, Oesterstraat 10. 19 november 1961. Tijdelijk adres: Kraam kliniek Zaal 13. W.G., Amsterdam. Na een langdurig gedragen lijden heeft de Heere in Zijn heer lijkheid opgenomen mijn geliefde man, zorgzame vadsa be huwd- en grootvader Jan Brouwer Pzh., in de ouderdom yan bijna 62 jaar. „Gij hebt mijn veiligd voor den (1™ Ps. 56 6 (bë^tad) M. Brouwer-Ë^ker P. Brouwer A. C. Brouwer- Hooimeijer C. C. Ellen-Brouwer H. Ellen J. Brouwer Kleinkinderen Oosterend, Texel, Peperstraat 18, 18 november 1961. De teraardebestel ling heeft plaats gehad dinsdagmiddag 21 no vember om 2 uur op de begraafplaats te Oosterend. Heden is in volle vrede, na e^n geduldig gedragen_ ^Lijden, van ons heen gegaan, in de leeftijd van 29 jaar, onze liëvë dochter, zuster, schoonzuster en tante Maria Vinke A. Vinke 1 M. Vinke-vd.. Hoek C. J. Vinke N. J. Vinke-Vendel J. Vinke en verloofde Adri, Wim en Robby Eierland, 20 nov. 1961. De begrafenis zal plaats vinden donder dag, 23 november a.s. te De Cocksdorp. Ver- ,|f»k vanaf het sterf huis n.m. 2 uur.

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2