HOLLANDIA speelgoed-af delin g Toch nog liefde bruidsjaponnen Radio- en Televisietafeltjes, kastjes en stoelen. Moerbeek's Meubelhandel Woningruil Alkmaar - Texel Wat is moeder blij tafel- of kachelzeiltje Moerbeek's Meubelhandel Veevoedings voorlichtingsavond Algemene ledenvergadering Fa. Staman Voorlichtings avond U schiet vast in de roos Moerbeek's Meubelhandel Verwen haar met Een cadeau voor hem Drogisterij v. d. Slikke Drogisterij v. d. Slikke, t.o. postkantoor Fa Frans Zegel Kz. Parkstraat, Den Burg De wens van St Nicolaas is De IJsbeer S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: SRC-Texel 21; Texel 2-Oudesluis 2 21. Pupillen: ZDH-Tcxcl 02; Texel b-Tcx. Boys a 04. Texel 1 heeft z'n aanhang een grote teleur stelling bezorgd door van SRC te verliezen. Dat vooral omdat S. meer strijdlust aan de dag legde en er van onze voorhoede weinig uitging, omdat Max een te zware bewaking genoot. Vooral de onmachtigheid in onze aanval was de oorzaak. Teun was wel de beste uit deze linie. De SRC'ers hadden het middenveld meestal in handen. Achterhoede en halfs speelden goed. Nu nog een ploeg, die zich voorneemt tot elke prijs kampioen te worden en dan weer terug naar de 4e klas bij ons 50-jarig jubileum. Texel 2 wist met 21 Oudesluis 2 te ver slaan. De elftallen wogen vrij goed tegen el kaar op. Wel heeft Texel meer doelrijpc kan sen gemist dan de bezoekers. Eenmaal was keeper Jac. al uitgeschakeld, maar Tonie kwam precies op tijd. Arie was even afgezwenkt en schoot ons naar 10. Het is 20 geworden en uit een buitenspelstand van dc O-middenvoor werd het 21. Goed gedaan, mannen! Pupillen a won in Den Hoorn met 20; pu pillen b kin van Tex. Boys a met winnen: 04 Programma a.s. zondag: Duinranders-Texel; JVC-Geel-Zwart; Kaag vogels-Vesdo; N.Niedorp-WGW; W.Waard- Vronc. Texel 2-Zeemacht 3. Adsp.: Texel a-De Cocksdorp. S.V. DE KOOG Het eerste ging zondag naai Oosterend om de schade te verrekenen van de vorige keer. Dat dit niet zou meevallen stond bij voorbaat vast Op het laatste ogenblik nog een uitvaller; maar er werd snel besloten om nog een oud paardje van stal te halen, die direct bereid was aan te treden. Begonnen met 10 man hadden wij reeds spoedig de leiding door een vol treffer van Leo Toen kwam de elfde speler in het veld. Goed gedaan Wijnand! Voor de rust wist Oosterend echter weer op gelijke voet te komen. KI. Burger zond een kogel in vanaf zeker 30 meter afstand: 11. Na de rust een steeds sterker spelend Dc Koog, waartegen Oostcrcnd geen verweer had Doelpunten konden niet uitblijven: Leo scoorde no. 2, Boet liet er ook een noteren en Fedde deed hetzelfde. Toen de kruitdamp was opgetrokken en de scheidsrechter inrukken had gefloten, had De Koog de winst binnen: 4—1. Het tweede moest thuis tegen Geel-Zwart de strijd opnemen Op de ranglijst van gelijke kracht met De Koog. Dat De Koog 2 een vaste wil had te winnen lag voor de hand, maar dat het voor dc rust zo vlot zou gaan had vriend noch vijand verwacht. Rust 72 voor De Koog. Na de rust een meer gelijk opgaande starijd. De Koog wist nog 2 maal het doel te vinden en Geel-Zwart 1 maal. zo dat 't einde kwam met 93 voor De Koog. Volgende week zijn het eerste en tweede weer vrij. De adspirantcn gaan zaterdag naar Den Hoorn en zullen proberen hun hoge plaats te behouden. Of dat echter zomaar zal gaan? Afwachten maar! Denk er om, jongens, niet te licht opvatten en speel voor wat je waard bent en denk om de plaats waarop je staat. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 kwam met enkele invallers in het veld in dc uitwedstrijd tegen Callantsoog 1 De 51 eindstand voor Callantsoog was wel wat geflatteerd, want in het veld waren de Boys zeker niet de mindere, maar het tempo en de gang was in de voorhoede niet te vin den. Met de rust had Callantsoog een 20 voosprong. Vooral in de 2de helft kwamen de Boys sterk in de aanval, doch het verdiende tegenpunt kon P. Hopman niet eerder inkop pen, dan nadat Call .oog de stand op 30 had gebracht. Met goed opgezette aanvallen werd het Call.oog-docl onder druk gezet, maar het beslissende schot kwam niet, al moest de lat een keer redding brengen. Call.oog wist echter nog 2 maal de Boysverdediging te omspelen, waardoor de eindstand 51 werd. Boys 2 moest in de thuiswedstrijd tegen ZAP dc eer met 53 aan laatstgenoemde laten, ondanks dat dc Boys 2 maal een ver diende voorsprong wisten te nemen. Jammer dat de Boys-keeper zijn dag niet had, anders had er zeker nog wel een gelijk spel of mis schien wel een kleine overwinning in gezeten. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd konden wij deze keer op naam van J. Kager noteren, die met een prachtig schot in de bovenhoek de ZAP-keeper passeerde. Dit mocht jammer- genoeg niet baten. Boys. Boys adsp b verloor met 40 van Ooster end b en welpen a, aangevuld met enkele spelertjes van welpen b won verdiend met 40 van Texel b. Zondag a.s.: Tex. Boys 1-AGSV 1; Water vogels 5-Tex. Boys 2; Helder b jun -Tex. Boys juni. Zaterdagmiddag: Tex. Boys a-Tex. Boys b. In verband met dc intocht van St. Nicolaas is er zaterdagmiddag geen programma voor de welpen vastgesteld. Terreindienst: P. Hopman en H. Spigt DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 17 november: C. Dijker-Jb. Koom 2—0 J Hooijberg-C. Vinke 20 Jas. Vinke-S. Hin 20 W. A. v. Zeijlen-C. P. Burger 11 C. v d. Werf-G. Dros 02 Jn. Stam-Jo Schoo 02 S. Ros-A. de Haan 11 A. v d. Slikke-D. v.d. Werf 2—0 Jac v Heerwaarden-J. Wittee 20 Jb Koorn verloor in een meerderheidseind spel, wat in deze partij op zich een prestatie is. Inmiddels is C. Dijker nog zonder verlicspunt en wordt de tweede plaats bezet door J. Hooij- berg met 10 punten uit 6 partijen. Zaterdag 25 november a.s. met de boot van 10.30 uur gaan we op bezoek bij „Ons Genoegen" te Andijk. In de vorige wedstrijden kwam het er niet op aan, dat er enkele par tijen verknoeid werden. Tegen R.O.E. won nen wc toch en tegen Schagen waren we kansloos. Nu evenwel gaan we dammen! Een derde plaats moet toch ook dit jaar mogelijk zijn. Z.D.H.-NIEUWS Ons eerste is thuis nog ongeslagen geble ven, al zijn we dicht bij een nederlaag ge weest. Toch hebben wij ook verschillende kansen gehad. Er was volop spanning. Lolle verving Loek, die verhinderd was, uitstekend in de goal. De eerste helft was erg lauw; wel waren we sterker, maar doelpunten bleven uit. Na de rust was er veel meer leven, al bleef het tempo erg laag. Aan weerskanten kwamen spannende momenten voor de doelen, maar de stand bleef blank, waarmee Petten en ZDH tevreden mogen zijn. Er zullen toeschouwers teleurgesteld zijn over deze wedstrijd, maar men moet bedenken, dat we een afdeling hoger spelen en de wed strijden veel zwaarder zijn voor onze jongens. Het tweede trok naar Schagen. Op een zeer zwaar veld werd eervol met 10 verloren. Vanavond om 8 uur trainen onder leiding van dc heer Schaap. Jongens, allemaal present, we hebben het hart nodig. Zondag komt de leider Zeemacht naar Den Hoorn. Bereid jullie voor op deze grote strijd. Het 2de is vrij. S.V.O.-NEEUWS Oosterend kon het zondag niet klaarspelen tegen De Koog. Na een 10 voorsprong van De Koog te hebben weggewerkt met een prachtig doelpunt van Klaas, wisten we geen energie meer op te brengen. De eindstand was voor De Koog verdiend: 41. Ook dc junioren wisten het niet tot een overwinning te brengen: 02 tegen WGW. Voor de -adspiranten was het een goede dag. Ze wonnen met 40 van Tex Boys b. Doelpunten van P Klippel 2x, J. Renout 1 en J. Bakker 1. Ga zo door jongens. A.s. zondag: Vesdo-Oosterend 1; de junioren ontvangen ZAP b om half 2; adsp thuis tegen Texel b om half vier. Om half drie spelen de welpen onderling een wedstrijd. De trainingsavond kan nog beter worden bezocht Onze trainer heeft steeds een leuk programma. Hier volgen nog eens de tijden: 7.30 uur welpen; 8.15 uur adspiranten en 9 uur senioren en junioren. A.s. zaterdag het restant bicten opruimen. Met z'n allen present. Laten we nu tonen, dat we nog wat clubliefde hebben. Nog eenmaal en het is gebeurd SPORTNIEUWS S.V.C. Zondag j.l. heeft het eerste met een 50 zege op Petten 2 de eerste helft van de competitie afgesloten. Na de prachtige over winningen op WGW en Watervogels voor het Gouden Kruis volgden acht overwinningen in Jeze eerste helft met een doelgemiddeldc van 37 voor en 5 tegen Zo is het eerste na tien wedstrijden ongeslagen. Dit is een compliment waard, jongens. In dc wedstrijd tegen Petten zag het er voor de rust niet naar uit dat S. toch nog een grote zege zou behalen. De doelman van Petten was in een uitstekende vorm en wist, met Vrouwe Fortuna op zijn hand, tot de rust zijn doel schoon te houden. Na dc thee was het weer hetzelfde spel: een sterk aanvallend SVC en een stug verdedigend Petten. Na tien minuten in de tweede wordt een fout van de P.-verdediging afgestraft: 10. Dit wordt gevolgd door een keihard schot van Arie, dat beter lot verdiend had. Even daarna weet een der backs geen andere oplossing dan de bal met de hand te spelen. De zeer goed leidende scheidsrechter IJzer ontgaat dit niet en hij wijst naar de beruchte stip. Jan Piet laat zijn collega vergeefs op deze penalty duiken. 20. Het ijs is nu ge broken en P speelt een verloren wedstrijd. Met nog drie goede doelpunten komt het einde van deze strijd. Hierna speelden nog twee combinaties te gen elkaar, welke door de in wit shirt ge stoken spelers met 32 werd verloren Programma as weekend: adsp. Texel- SVC a; SVC 1-BKC 3. Dit wordt zondag wel de wedstrijd van het seizoen. Het 2de is vrij. De speciaalzaak voor de nieuwste met bijpassende sluiers blijft Modehuis Arthur Coltof Keizerstraat 27 Den Helder heeft ze in voorraad Aangeboden in Alkmaar: luxe driekamerflat aan de buitenkant van de stad, met vrij uitzicht, tweede etage, groot baleon. Huur: f93,22 incl service Gezocht: woning in Den Burg Brieven met aanbiedingen en mededelingen aan Directie V.V.V -Texel met een uit de collectie van op donderdag 23 nov. in hotel Texel om 8 uur Sprekerde heer F. W J Swart dierenarts aan de Schothorst Onderwerp: „De voeding van rundvee en schapen in verband met stofwisselingsziekten" Centrale Coöp. LTB afd. Texel Coöp. Aankoop Ver. Texel G A Koopt uw v' RADIO of TELEVISIE B5 HET VERTROUWDE ADRES Techn. bureau Jan Agter tel. 2114 Algemeen Ziekenfonds „Texel" Den Burg, Texel, Telefoon 2375 woensdag 29 november 1961 des avonds 8 uur in „Casino", Den Burg. Agenda: Opening Notulen verg. 28 juni 1961 Begroting vrijwillige verzekering over 1962 Contributieverhoging? Bestuursverkiezing: Aftredend doch terstond her kiesbaar Alb. Backer, A. de Leeuw en S. Zijm Candidaatstelling tot uiterlijk maandag 27 nov. 1961 ten kantore van het ziekenfonds. Na de pauze: Film „Wil om te winnen" van de Ned. Ver. tot rheumatiekbestrijding; duur 20 min. Toelichting van de heer J. G. Leibbrandt, Gedele geerde van de Federatie V.M.Z. Verzekerden, buiten Den Burg, kunnen zich voor vervoer opgeven ten kantore van het ziekenfonds, bij de boden en aan de Bestuursleden. Voor De Cocksdorp en Eierland: P. Zoetelief. Voor Oosterend, Oost en het Noorden: Jn. Bakker en S. Zijm. Voor De Waal: J. Lok. Voor Den Hoorn: A. de Leeuw. Voor Oudeschild en P.H. Polder: Alb. Backer. Voor al Uw Sint Nicolaas geschenken naar De Ruijterstraat 27 Oudeschild Tel. (02220) 2612 Bloembollencultuur afd Texel op woensdag 22 nov. 8 uur in Hotel „De Linde boom—Texel" Sprekers P Muntjewerf L. N. Onderwater Onderwerp financiering en credit mogelijkheden in het bloembollenbediijf. Het Bestuur als u gaat om een Sint Nicolaascadeau naar Wij brengen een pracht collectie Kapstokken met bijpassende kleden Rotan stoeltjes, tafels en bloem- standaards Heren en damesfauteuils Poefs, theebeurzen, naaiboxen, enz Exclusief damesondergoed voor iedere vrouw een feest om te krijgen, Hollandia onderjurken zijn er in vele prachtige modellen met rijke kantgarnering toxttelhois en dan uit de enorme collectie van „AFTER SHAVE" artikelen Old Spice vanaf 3,75 4,50 Tabac Tabacco Fresh Up Vinolia 5,95 1,95 3,95 Grote sortering Toilettassen Nageltangen Nagelknippers 75, 90 et. per stuk Scheei kwasten Scheerapparaten Wij hebben meer ruimte gekregen, dus meer keus, meer sortering. Nog steeds breidt onze zich uit. Komt u ook eens boven kijken? Knip dit uit. dat alle leuke meisjes en jongens aan het feest mee doen. Ook komt hij in 't IJsbaertJa om alle kinderen ts tracteren op vrijdag 1 dec n.m. 3 uur. Doet U inkopen in Den Burg? het is bij *ns gezellig en de koffie is prima. FEUILLETON door HANOL SPOOR 6. Andries keek met bewondering en op luchting naar Paulicn. Daar moest je toch maar vrouw voor zijn om je met zo'n halve waarheid te redden. Niet gewend om te huichelen, keek hij zegevierend naar Ber nard. Maar hij bezat nog te weinig vrouwen kennis om te begrijpen dat Martha onder deze omstandigheden met geen halve waar heid genoegen nam. Het zaadje van wa_u- trouwen, waarvoor Bernard verantwoordelijk was, had wortel geschoten, en met toegekne pen lippen had ze naar Paulien geluisterd. Bernard deed er nog een schepje op door de schampere opmerking: „Wordt je moeder soms kinds, dat met haar niets meer bespro ken kan worden?" Op hetzelfde moment wist Paulien bijna zeker dat Andries gelijk had om deze man niet te vertrouwen. Ze keek naar zijn hate lijke glimlach, en verafschuwde hem plotse ling zo erg, dat ze een rilling niet kon on derdrukken. Ze voelde een nieuwe, hechtere band met Andries, en wendde zich onwille keurig vol vertrouwen tot hem. Martha zag die onbewuste beweging en vroeg scherp- „Was dat alles, Paulien?" Paulien dacht aan hun afspraak, en aan dat wonderlijke gevoel dat hen beiden na af loop van hun gesprek bekropen had. Ze boog als schuldbewust het hoofdje en antwoordde niet. Dit deed bij Martha de aangekweekte verdenkingen groeien. Zouden die twee toch van elkaar houden? Wie weet hoe lang ze haar al bedrogen. Smart en woede streden om de voorrang. Nu ging het zo goed met de zaak. Moest ze Andries nu weer loslaten? Met ingehouden spanning en met drin gende stem stelde Martha onverwacht de vraag: „Paulien en Andries, houden jullie van elkaar?" Met een schok stond Paulien ineens kaars recht, haar ogen in wilde schrik wijd open. Bernard verloor opeens zijn slome blik. Dit ging niet de goede kant voor hem op. Stel je voor dat Martha zo gek was om dit jonge stel het bedrijf aan te bieden, dan was zijn rijk evengoed naar de haaien. Nee. Andries moest verdwijnen, hoe dan ook. „Och welnee" zei Bernard temerig „begrijp je dit dan niet Martha, het is alleen dc ver boden vrucht, die zo zoet smaakt". Andries' blik viel op Bernard, die na deze opmerking met een sinistere grijns het groepje bekeek. „Jij verdwijnt vandaag nog", beet hij Ber nard toe. „Jij verpest hier dc sfeer, en dank zij jou is hier de goede verstandhouding to taal bedorven". Bernard verroerde zich niet. Waarschijnlijk wachtte hij op commentaar van Martha. „Hoor je me?" hernam Andries. „Jij ver dwijnt zo vlug mogelijk; je gaat er uit, da delijk, voor ik je er uit zal slaan". Andries kwam een stap naar voren; de vrouwen hieven als in afweer de handen om hoog. Bernard scheen geen angst te hebben. „Als er een uit gaat, dan zul jij dat wel zijn, mannetje" hoonde hij. „Martha zal haar broer die zo goed voor haar belangen op komt, niet op straat gooien. Maar jij zult je langste tijd hier wel gehad hebben". „Wie wordt hier de baas?" brieste An dries; „één woord van mij en je gaat". „Zo, denk je dat?" Langzaam en tergend, als genoot Bernard van de door hem opge roepen situatie, vervolgde hij: „Jij krijgt te veel praatjes, het wordt nu tijd dat je weet dat ook na je huwelijk, Martha alles te zeg gen heeft. Er zijn zekere voorwaarden, en die heb je met je stomme kop al getekend". Na die woorden viel er een doodse stilte. Martha had vol schaamte de handen voor haar gezicht geslagen Ze had nooit ver wacht dat haar broer nu al die list zou prijs geven. Alles zou ze willen geven om deze hele scène, die tot een tragedie dreigde uit te groeien, ongedaan te maken. Andries duizelde even. Aan dc manier waarop hem dit werd toegevoegd, proefde hij de waarheid van de bewering. Onmiddellijk begreep hij ook, hoe dit had kunnen ge beuren en hoe argeloos en simpel hij er ui was gelopen. Woest keek hij naar Martha, en zag haar schuldige houding. „Is dit waar?" snauwde hij haar toe. Nu was het Martha, die het hoofd boog. Andries keek naar Paulien Verwondering, on geloof en medelijden streden bij haar om de voorrang. Diep ellendig beantwoordde zij zijn blik. Andries' gevoelens zochten naar een uit weg Grote drift welde in hem omhoog. Had hij zich daar als een klein, onmondig jon getje door hen laten beetnemen Wat moesten ze zich wel vrolijk gemaakt hebben om zijn onnozelheid. Ja, hij kon dit papier opvragen en dan was er zogenaamd niets verloren. Maar elke dag zou hij op zijn hoede moeten zijn. Nee, al die mooie plannen voor de toekomst, alle blijdschap om dit werk, de gehele tuin derij, waaraan hij zich al met iedere vezel van z'n lichaam gehecht had. zou hij vaar wel moeten zeggen. Een doffe woede maakte zich van hem meester. Zij waren slecht ge weest, en hij stom, oerstom. Wat hielp het harde werken, wat hielpen eerlijkheid en goede wil wanneer je tegen mensen opliep, die zo berekend op eigen voordeel uit waren. „Als het waar is", zei hij schor en wan hopig, ,als het waar is dat ik zo iets getekend heb, dan zweer ik bij de dierbare nagedachte nis van mij moeder, dat ik nooit meer, hoor je, nooit meer één handtekening op papier zal zetten, tenzij en hier liet Andries een angstigmakendc lach klinken, „tenzij ze mij een bedrijf zonder meer, zonder één enkele voorwaarde aanbieden, ha-ha-ha Zijn wrange lach eindigde in een snik. Paulien was op Andries toegesprongen, toen hij zo nadrukkelijk de dure eed aflegde. „Nee, nee, niet doen Andries". gilde ze. Snikkend viel ze in een stoel; haar hoofdje bonsde op tafel. Met iets van verwondering, als werd hij uit een bange droom wakker, keek Andries naar haar gedrag. Zijn gezicht vertrok smar telijk. „O ja, Martha, je hebt nog geen antwoord op je vraag gekregen of we van elkaar hou den. Nu kan ik je zeggen dat bij je woorden een deur is dichtgegaan, maar een andere is open gesprongen. Ja, ik hou van Paulien, misschien geloof je me niet, als ik zeg dat ik het zelf pas sinds de laatste minuut weet. Hoe het met haar is, weet ik niet. Ik hoop dat u deze ongeluk-brengende liefde niet beant woordt, want ik kan haar niets aanbieden". Met een moedeloos gebaar liet hij er op volgen: „Het beste is maar dat ik verdwijn". Tegelijk zag hij de" triomf in de ogen van Bernard. Ziedend van woede vloog Andries op „Weg, ga allemaal weg, voor 'k ongeluk bega", schreeuwde hij. Verschrikt vluchtten dc vrouwen het huisje uit. Ook Bernard volgde met ongekend* haast de verdwijnende vrouwen. Andries voelde iets als een opluchting. Te gelijk kwam het plotseling doelloze van zijn verdere leven in z'n gedachten. Hij had zin om als een kind zijn wanhoop uit te huilen. „Moeder, ach als jij nog maar leefde", kreun de hij. Nog maar dan naar een tuinderij ver langde Andries op dat ogenblik naar een mens, die met hem zou meevoelen, en z'n verdriet en vernedering zou willen helpen dragen. Nooit zo duidelijk als nu had hij gevoeld, dat al het materiële niet opweegt tegen het bezitten van liefde en vriendschap. Was hij niet de meest beklagenswaardige stumper in de wereld? Hij kon zich noch op het ene, noch op het andere beroepen. (.Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4