Dames Over kamperen, reserveren en over anuleren m Toch nog liefde Ons j aar is zes-en-twintig seconden tweede blad HAMIA-GCLKIISSsI Aan dat gemartel Rennies nemen! lang te Pracht gereedschapset 4 i==~- |S TEXELSE COURANT ZATERDAG 2 DECEMBER 1961 Ten behoeve van de lente-uitgave ,962 van het blad „Voor Vrienden van Texel" heeft de V.V.V. een beroep ge- iaan op het Bedrijfschap Horeca om •erantwoorde voorlichting voor exploi- ant en gast over de richtlijnen, die [elden voor het aangaan en afzeggen •an huurcontracten. Het gaat dus over reserveren en annuleren". De A.N.W.B. rerd verzocht te schrijven over „Kam- eerdocumenten". Beide bijdragen zul- ?n zowel in het Nederlands als in de Irie moderne talen in de V.V.V.-krant epubliceerd worden. Wij achten het gestelde echter van oveel belang voor de Texelse toeristi- :he sector, dat onderstaand deze bij lragen reeds worden gepubliceerd. (G. H. F.) Van reserveren tot annuleren Wanneer op een eiland als Texel, raar in het zomerseizoen grote aantal- jn gasten moeten worden geherbergd, loeilijkheden voorkomen, omdat de ersoonlijk gemaakte afspraak tussen ast en gastheer niet wordt nagekomen, an rijst steeds weer de vraag waarom eze afspraak niet schriftelijk is vast- elegd. Immers, een door beide partijen :hriftelijk bevestigde overeenkomst is e enige wijze waarop houvast kan wor- en verkregen wanneer over de inhoud overeenkomst meningsverschil be- taat. Een der eerste voorwaarden, welke an ook voor het goed functioneren an het gehele logiesverstrekkende ap- araat noodzakelijk té, is de eis dat dere afspraak moet worden vastge- ïgd. Of bij reservering een bepaald per- entage van het t.z.t. verschuldigde be- rag vooruit moet worden betaald, kan iede in deze overeenkomst worden ogenomen. Dit punt zal iedere exploi- mt voor zichzelf moeten beoordelen, owel wat het vragen van handgeld zelf Is het bedrag van dit handgeld betreft. De grootste moeilijkheden komen, anneer gasten niet aan hun verplich- ngen voldoen door eenvoudig weg te 'ij ven. Wanneer het gaat om de verhuur van emeubileerde huisjes of kamers zonder leer dan is het duidelijk dat de over- •ngekomen huurprijs niettemin dient worden betaald. Daar staat tegen- ver, dat de verhuurder moet trachten de opengevallen periode andere uurders aan te trekken. Lukt dit ge sel of ten dele, dan zal de schadever- ïedingsclaim op de annulerende huur- sr overeenkomstig lager worden. Gold de annulering een pensionover- jnkomst, waarbij dus drie maaltijden er dag worden verstrekt, dan geldt in rincipe hetzelfde als hiervoor reeds iteengezet, echter met dien verstande, at niet het gehele verschuldigde pen- onbedrag in een schadeclaim kan orden opgenomen. Immers, komt de ast niet, dan zullen voor hem geen vensmiddelen behoeven te worden igekocht; dit betekent dus minder uit- aven, hetgeen in de schadeclaim moet orden verdisconteerd. Gebruikelijk is an deze schadeclaim op 2/3 van de rereengekomen pensionprijs te fixeren. Houdt de pensionovereenkomst alleen st verstrekken van een warme maal- jd in, dan zal de schadeclaim 5/6 van pensionprijs moeten zijn. Ook hierbij :ldt, dat de pensiongever verplicht is trachten de schade voor zijn gast iveel mogelijk te beperken, m.a.w. hij ïl pogingen moeten ondernemen voor openvallende periode nieuwe gasten in te trekken. Op grond van deze algemeen aan aarde regelingen moet het mogelijk jn in gevallen van twijfel tot een voor 'ide partijen bevredigende oplossing komen. Kampeerdocumenten Alle kampeerterreinen, bungalow- drijven, kamphuizen, kampeerboerde- len e.d. op Texel vallen onder de ge- eentelijke kampeerverordening, het en inhoudt, dat de gebruikers of lurders in het bezit moeten zijn van n geldige kampkaart. Onder kampe- n wordt in de zin van de gemeente re verordening namelijk niet slechts rstaan het verblijf in een tent of ravan, doch ook het nachtverblijf in bouwen of bouwsels, die niet als fcrmanente) woningen, hotels of pen cils zijn aan te merken. De kampkaarten worden uitgegeven tor de ANWB namens de Nederlandse ampeerkaartencentrale (NKC). Aan- aagformulieren kan men verkrijgen alle kantoren en bijkantoren van de VWB. De kosten van een kampkaart, die ldig is in het jaar van afgifte en die rlengd kan worden gedurende 3 ja- n volgend op het jaar van afgifte, be- agen ƒ1,De verlenging van dit do- ment kost 0,75. De kampkaarten worden onderschei- n in persoonskampkaarten en gezins- ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 3 december op om 8.28 uur gaat onder om 16.31 uur; 6 december op 8.32 uur en onder om 16.30 uur. Maan 8 dec N.M.; 14 dec EK. Hoog water ter rede van Oudeschild: dec. 2.25 en 15.22; 3 dec. 3.39 en 16.37; dec. 4.55 en 17.44; 5 dec. 6.00 en 18.41; dec. 6.56 en 19.30; 7 dec. 7.43 en 20.15; dec. 8.31 en 20.59; 9 dec 9.13 en 21.42. Aan het strand ongeveer een uur eerder og water. kampkaarten. Kinderen beneden de 16 jaar, die in gezinsverband kamperen behoeven geen eigen kampkaart te hebben. Dat moeten zij echter wel als zij er individueel op uittrekken, onge acht hun leeftijd. Bij het aanvraagformulier voor een persoonskampkaart moet een recente pasfoto worden bijgesloten, voor een gezinskampkaart een foto van de man en één van de vrouw. Buitenlanders hebben geen kamp kaart nodig. Wel verdient het aanbeve ling, dat zij in het bezit zijn van het z.g. Internationale Kampeercarnet, dat zij kunnen aanvragen bij de buitenland se kampeer- en toeristenorganisaties. De z.g. leiderskampkaart wordt ver strekt aan jeugdleiders van tenminste 18 jaar oud voor het leiden van kam pen van ten hoogste 20 personen bene den de leeftijd van 23 jaar. Voor het aanvragen van een leiderskampkaart is overlegging vereist van een „Verkla ring omtrent het gedrag" welke niet ouder dan 3 maanden mag zijn. Verenigingen kunnen in bepaalde ge vallen een groepskampkaart aanvragen. Deze wordt verstrekt aan goed bekend staande organisaties of instellingen, voor deelnemers van 21 jaar en ouder, indien er bijzondere omstandigheden aanwezig zijn, op grond waarvan het aanvragen van individuele of gezins- kampkaarten bezwaarlijk wordt ge acht. De groepskampkaart kan éénmaal voor een te houden kamp worden ge bruikt en moet tenminste een maand voor de aanvang van het kamp worden aangevraagd. Een ieder wordt aangeraden de kam peerdocumenten tijdig aan te vragen of te laten verlengen. Wacht u niet tot het laatste moment, want dan loopt U de kans, dat U niet op tijd in het bezit bent van de vereiste documenten. Kampeerders en caravanners willen wij er nog even op attent maken, dat het kamperen buiten de officiële kam peer- en caravanterreinen niet is toege staan. met brandend maagzuur moet U 'n einde maken. En vandaag ermee beginnen. Dan geen zorg meer over pijnen door overtollig maagzuur. U blust die brand met Ren nies prompt. Makkelijk in te nemen en nog smakelijk óók. Vraag ze bij Uw apotheker of drogist. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 28 november 1961 Gevonden te Den Burg: springtouw van waslijnenplastic; geruite ceintuur; plastic speelgoedlocomotief; hamer; paar bruine motorwanten; witte wollen kindersjaal; groen sigarettenaansteker- tje in plastic étui; blauwe wollen want; bril in zwarte étui; bruine lederen mo torwanten; klein koperkleurig sleutel tje; paars-groen zijden sjaaltje; vulpen (Mont Blanc); linker beige handschoen met leer afgewerkt; halsketting (parels); dubbele bruine zeildoeken fietstas, waarin tangetje; herenpolshorloge, waaraan koperdraad; Marokkaanslede ren kinderportemonnee, opdruk kameel; motorbril; lichtgrijze paraplu; rode kinderautoped. Verloren te Den Burg: donkerbruine linker motorwant; zwarte damesrok; zeehondehuiden damesportemonnee met enige kwartjes; groen schortje; wieldop van DAF-personenauto; witwollen kin derwantje met roodvilten keeshondje; wieldop Taunus; ballpennen; herenhor loge met lederen band; grijze korte bromfietsjas (rubber), zwarte plastic regenbroek; linker zwartlederen motor- want; 3-wielig houten kinderautopedje; linker gevoerde bruine motorwant; bruinlederen portefeuille met militaire papieren; bruine portemonnee met Vlessing enz.; wollen kinderwantjes aan knipslot, in. 25,een bonnetje n.v. koordje (bruin met groene streep); licht grijze meisjesportemonnee met ƒ5, klein zwart doosje met inhoud; plastic regenjas; paar zwarte lederen wanten; paar rode dameshandschoenen met rits. Het bureau der Rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. Het jaar 1961 begint zo langza merhand afscheid van ons te ne men. In vrijwel iedere woning in Nederland steekt het nieuwe jaar voorzichtig de neus door de brie venbus, als de postbode er de grote gele enveloppe doorschuift, waarin gewoonlijk de nieuwe jaarindeling, in de vorm van een kalender, wordt verzonden. Als de nieuwe aanwinst wordt uitgepakt verwijlen onze gedach ten misschien een ogenblik bij de schenker en waarschijnlijk gaan wij ook nog even vluchtig na of de veranderlijke feestdagen in het nieuwe jaar nog wat gunstig val len*, maar verder reikt onze be langstelling meestal niet. Ter begeleiding van de „kalen der-lawine", die jaarlijks over onze hoofden wordt uitgestort, volgt hier de geschiedenis van dit, reeds meer dan 2000 jaar oude, voor onze samenleving onontbeerlijke, hulp middel. De naam „kalender" is afgeleid van het latijnse woord „Calare" (roepen). Bij de Romeinen was het gewoonte, dat het begin van iedere maand door de priesters werd uitgeroepen om ieder, die daarmee te maken had, er van op de hoogte te stellen dat de dag, waarop de interesten moesten worden verre kend, was aangebroken. De Romeinse kalender kende aanvan kelijk slechts tien maanden, waarvan Martius (onze maand maart), zo ge noemd naar de oorlogsgod Mars, de eer ste was. De overige maanden heetten: Aprilis, Maius, Junius, Quintilis, Sextilis, Sep tember, October, November en Decem ber. Mainus en Junius hadden respec tievelijk haar namen te danken aan de godin van de ontwikkeling van de aarde door natuurlijke vruchtbaarheid, Maia, en de schutsgodin der Romeinse vrouwen, Juno. De andere namen gaven eenvoudig de plaats van de maand in het geheel aan, zoals: de tweede, de vijfde, enz. De verdeling van het jaar in dagen, weken en maanden is afhankelijk van de beweging van de aarde de zon en de maan. Ook de Romeinen hielden daar al rekening mee, maar dit kon toch niet beletten dat er nogal wat fouten werden gemaakt. Ten tijde van Julius Caesar hadden deze fouten zo'n omvang aangenomen, dat er een wat chaotische toestand was ontstaan. Julius gaf daarom opdracht de tijdrekening te herzien. Men neemt aan, dat deze opdracht werd uitgevoerd door Numa Pompilius, die er de naam Juliaanse tijdrekening aan gaf. Pompilius bracht het aantal maanden van 10 op 12 door er Januaris (afgeleid van Janus, de god van de vrede en be schermer van poorten en deuren) en Februaris (genoemd naar de god van de onderwereld Februus) aan toe te voegen. Omdat Julius Caesar in de vijfde maand geboren was verving hij de naam Quintilis door Julius. Keizer Augustus legde op zijn beurt beslag op de maand Sextilis, omdat hij in deze maand consul was geworden en vele overwinningen had geboekt. In 46 v. Chr. liet Julius Caesar zijn tijdrekening ingaan. Twee jaren daarna werd hij vermoord. De nieuwe tijdrekening bleek wel een grote verbetering, maar foutloos was zij zeker niet. Men kende drie jaren van 365 dagen, telkens gevolgd door één jaar van 366 dagen. Gemiddeld was het Juliaan se jaar 365 dagen en zes uren en dus ruim elf minuten te lang. Deze fout werd uiteraard steeds groter en in de zestiende eeuw was zij dan ook al uit gegroeid tot 12 volle dagen. In 1582 vond Paus Gregorius XIII, dat het zo niet langer kon doorgaan. Hij herstelde de juiste tijd door kort en goed te bepalen, dat 5 oktober van dat jaar tevens 15 oktober zou zijn en elk vierde jaar een schrikkeljaar, met uit zondering van de eeuwjaren, die niet door 400 deelbaar zijn. Met deze Gregoriaanse tijdrekening werken wij tot op de huidige dag. Ook nu moeten wij echter nog rekening hou den met een kleine fout: ons jaar is nog 26 seconden te lang. Indien deze tijdrekening gehandhaafd blijft, zullen dus onze nazaten in een verre toekomst weer eens een dag moeten overslaan om „bij de tijd" te geraken. Het is echter heel goed mogelijk, dat het zover niet komt, want spitse gees ten zijn en blijven bezig met het ont werpen van nieuwe tijdrekeningen. Een tiental jaren geleden circuleerde in de pers het bericht dat er een nieuwe UNO-wereldkalender op komst was. Volgens dit nieuwe systeem zou het jaar worden verdeeld in vier kwartalen van elk 91 dagen. De eerste dag van elk kwartaal zal dan steeds een zondag zijn. Doordat aarde, zon en maan hun loop zelfs niet door de UNO zullen laten beïnvloeden, zal er dus ieder jaar één dag overblijven. Dit wordt Werelddag, die aan het einde van het jaar zal vallen, geen datum krijgt en waarop iedereen vrij zal zijn. Hetzelfde geldt voor Schrikkeljaardag, die eenmaal in de vier jaren, na 30 juni, zal vallen. Wij hebben na de eerste publicaties niets meer over deze UNO-kalender gehoord. Vindt het plan ooit doorgang, dan zal men steeds met één kalender toekunnen. Iedereen zal altijd op de zelfde dag jarig zijn en de liefhebbers van een „lange" kerst komen volledig aan hun trek. De kerstdagen zullen steeds op maandag en dinsdag vallen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER ELIAS (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oostcrend en De Cocksdorp DOKTER SIEBINGA (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst dierenartsen I TH BERTELS, De Koog. lel. 336 (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr FORTGENS Oosterend, tel. (02223) - 250 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. HOL Den Burg, tel (02220) - 2414 (zondag van 9 tot 13 uur) voor de knutselaar. Fabrikaat „Wolf". Prijs ƒ242,50. Wolf UFA MM» 'Y'tat UflTYMAfTM riiNj OfBN BAMIS Vraagt inlichtingen bij BAKKERS IJZERHANDEL Telefoon 2767 FILMNIEUWS: „DE JANTJES" Zondagavond draait in Texels Bios cooptheater een oude bekende. „De Jantjes" zullen op het doek verschijnen. Het is een film naar het toneelstuk van Herman Bouber en voor het doek bewerkt door A. Benno en J. Speyer. Enkele spelers willen wij noemen; Fien- tje de la Mar, Aaf Bouber, Rika Hopper, Jan van Ees, Joh. Kaart Jr., Henriette Davids, Louis Davids en zo zouden we door kunnen gaan. Drie Amsterdamse jongens: Dries, Manus en Toon, bij velen in de Jordaan beter bekend als „de dolle", „de schele" en „de blauwe", hebben hun militaire diensttijd vervuld aan boord van een oorlogsschip. Dat is het begin van het verhaal en het blijft de moeite waard deze film te gaan zien. Zaterdagavond en zondagmiddag: „REVOLVERDUEL" Een film waarin de revolver meer malen gebruikt wordt. Geen man kon tegen Will Sabre op. maar nu had hij er vijf tegenover zich.Spanning en actie in een aantrekkelijk Western- avontuur Het was voor Dan Tomlinsen niet mogelijk langer te leven als een paria, maar zijn verleden bleek onuit wisbaar. Nederlands nieuws O.a. Vogeltentoonstelling in Artis; Dodenherdenking in Groesbeek; De jeugd viert Sint-Maarten; Nederland- België 04. Wereldnieuws O.a.: De Gaulle bezoekt Corsica; De grote brand in Hollywood; Adenauer herkozen, Ontmoeting Nehroe-Kennedy CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 6 december a.s. worden de moeders van Den Burg en Oudeschild ver wacht van 13.00 tot 16.30 uur. FEUILLETON door HANOL SPOOR 9. Het zou toch wel erg zijn, als hij haar nu een standje maakte voor haar hulp vaardigheid hier in huis. Toch mocht dit niet doorgaan. Hij zou zich maar verplicht voelen. Bovendien zou het dorp gauw genoeg klaar staan met las terpraatjes. Hij mocht daar Paulien niet aan wagen. „Paulien", begon hij enigszins hape rend. „je moet hier niet meer komen, dat is voor ons beiden niet goed". „Ik kan er immers niet mee door gaan", zei Paulien verdrietig, „ik moet over enige dagen weer aan mijn werk. Mijn vakantie is haast om en o, ik ver lang er naar om weer aan de slag te gaan. Ik ben blij, dat ik het dan weer heel druk zal hebben. Zo druk, dat ik naar ik hoop niet meer zo zal moeten nadenken. Hier zal ik gek worden". Ze had zo heftig gesproken, dat An- dries haar verbaasd aankeek. Zo'n klein ding, dacht hij, en haar gedachten tol len al net zo wild door haar hoofd als door 't mijne. Ondanks zijn grote zorgen, vond hij het een prettig gevoel dat Paulien even als hij geen vrede scheen te hebben met de dingen, die achter hen lagen en evenmin met de bestaande toestand. Hij liet zich zuchtend op een stoel vallen. Paulien kwam bij hem staan. „Probeer je er overheen te zetten, Andries", troostte zij. „Je bent zo flink; je zult best nog eens in de gelegenheid zijn om een eigen bedrijf te stichten". „Het gaat niet alleen om een eigen bedrijf", zei hij somber. ,,Het gaat om dit bedrijf. Je weet dat die tuinderij van ons is geweest, en ik vond het een re habilitatie van onze naam, als een De Jonge daarvan weer eigenaar was ge worden". „Zou je dan gelukkig zijn geweest met mijn moeder?" Paulien vroeg het wat angstig. An dries mocht niet denken dat ze iets an ders bedoelde als werkelijk het geluk van moeder en hem. „Ach, wat is geluk?" Andries haalde de schouders op. „Ik had in de tuin ge werkt en Martha in de huishouding, en ze is een goede huisvrouw, dat weet je". „Geluk", zei Paulien met grote, glan zende ogen, „geluk is, als je blij bent. Dag en nacht blij, ook bij tegenslag en ook aLs je alleen bent. Alleen maar een blij en licht gevoel, dat je zelf niet kunt verklaren, maar dat er is, altijd.als je slaapt, en als je wakker wordt. En het doet je ogen wijd van vreugde opengaan". Andries keek verbaasd en verrast naar Paulien die als in vervoering tot iemand sprak die er niet was. Dan zag hij hoe ze verschrikt haar hand voor de mond sloeg. Hij greep haar handen. „Maar Paulien, dan zou ik nu gelukkig zijn, want ik ben ondanks alles dat ik pas heb meegemaakt blij, blij dat jij hier bent en met me praat, blij dat je met me meevoelt en blij dat je zorgen over me hebt... Paulien Zacht trok hij haar naar zich toe. Paulien ver weerde zich niet. Wel voelde ze hoe haar tranen langzaam naar boven wel den. Dit had ze zelf uitgelokt. Had zij de liefde in Andries wakker gemaakt? Moeder zou haar slecht vinden, en o. ze kon er niet tegen vechten, ze hield van Andries en verlangde intens door hem gekust te worden. Lang stonden ze in eikaars armen en kusten elkaar iedere keer weer Dan hield Andries Paulien op armlengte van zich af. „Dit had ik nooit mogen doen", zei hij hees. „Ik breng hiermee mijn onge luk op jou over". „Nee", weerstreefde Paulien; „ik zal naar moeder gaan en haar alles uitleg gen; ik weet zeker dat zij ons vergeven zal". Na even nagedacht te hebben, vroeg ze langzaam en wat angstig aan An dries: „Als alles goed is tussen ons drieën, zou je dan toch moeder niet wil len helpen en je taak als bedrijfsleider weer opvatten?" Andries schudde onwillig het hoofd. „Is onze liefde dan niet groot genoeg om je schadeloos te stellen aan wat je eerzucht te kort komt?" vroeg Paulien met een smartelijk vertrokken gezicht. „Dat is het niet, kindje", zei Andries verdrietig. „Ik kan je niet met handen en voeten binden aan een man, die in de maatschappij niet meer volledig mee telt". Toen vertelde hij haar, wat hem die dag was overkomen. Hij was naar een werk gegaan waar aan aannemers uit de vreemde verbon den zijn Hij hoopte zodoende gevrij waard te worden van nieuwsgierige vragen. Het was een grote werkhaven. Er werden daar zinkstukken gemaakt voor een groot plan tot drooglegging en het winnen van veel cultuurgrond. Het was daar een leven en beweging ge weest van draglines en vrachtauto's. Zware basaltkeien moesten vervoerd en verwerkt worden. Het werk stond hem niet aan, doch wel het doel, waarvoor het uitgevoerd moest worden. Er was een groot gebrek aan werkkrachten, en hij kon onmiddellijk beginnen. Eén der onderaannemers stond hem te woord, en vroeg hem zijn naam op een formu lier in te vullen, dat spaarde tijd. An dries weigerde. „Kom", zei de man, „als je niet schrij ven kunt, zet dan maar een kruisje, dan is dat je handtekening; ik heb geen tijd; opschieten". Toen Andries andermaal weigerde, scheen de man bevreesd te zijn met een geestelijk gestoorde te doen te hebben, en maakte de afspraak ongedaan. „Zie je Paulien, daarom was ik zo vroeg terug. Ik moet hierover naden ken. Het beste is, dat ik toch maar hier in de buurt aan het werk ga. Men stelt misschien wat vragen, zonder belang; dat moet dan maar". „Maar wat heeft dat allemaal met ons te maken?" vroeg Paulien dringend. „Dit alles kan ons toch niet verhinderen om gelukkig te worden?" „Ik vrees van wel". Langzaam ver volgde hij. „Ook een huwelijk vraagt een handtekening". Paulien deinsde terug, alsof ze een klap had gekregen „Andries", hijgde ze, „wat verschrikkelijk". Geruime tijd heerste er tussen de twee jonge mensen een verdrietige stilte. „Maar ik laat je niet in de steek", viel Paulien plotseling hartstochtelijk uit. „Ik zal terugkomen; eens moet er voor ons toch een oplossing zijn". Dan barstte ze in snikken uit, en An dries streek troostend over haar zwarte haren. „Lieverd, je weet niet hoe goed het me doet, dat je zo je liefde toont, maar ten eerste ben ik dat niet waard en verder mag ik je goede naam hier aan niet wagen. Je mag niet terugko men, we moeten beiden flink zijn. Ik vind het heel erg dat jij nu ook moet boeten door zijn onbesuisd optreden". „Dat optreden was begrijpelijk; men heeft je in goed vertrouwen bedrogen. O, dat moeder daaraan mee kon doen, en nu dit", snikte Paulien. Andries en Paulien zochten weer troost in eikaars armen Buiten verwij derde zich iemand met slepende voet stappen. Het was Martha, die door het lange uitblijven van Paulien ongerust was geworden, en hier haar vermoeden bewaardheid zag. Ze had de laatste woorden gehoord en schaamde zich diep Toch mag dit niet doorgaan fluis terde zij voor zich heen. Er komen on gelukken van. Paulien moet maar weer vlug aan het werk, en niet meer deze kant uitkomen. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 3