Gratis T V Hoe is de Texelse Onderwijssituatie? Ontwikkelen en afdrukken met de feestdagen BEL 2000 Electrohuis „ELECTROHUIS" POLDERBELANGEN KUNNEN VOORTAAN IN EIGEN HUIS WORDEN BESPROKEN (Vervolg van pagina 1) gewaagde van een frisse wind, die door de ruilverkaveling op het eiland was gaan waaien. Door deze modernisering gaat Texel een voorspoedige toekomst tegemoet. Een primitieve behuizing is voorgoed verleden tijd, uw bestuurs werkzaamheden zullen daardoor beter tot recht komen. „In de toekomst hoop ik", aldus de heer Blaauboer, „dat sa menvloeiing van alle polderschappen op het eiland mogelijk is. Mijnheer de Dijkgraaf, ik wens U geluk met Uw gebouw". Namens het gemeentebestuur van Texel sprak burgemeester C. De Ko ning. Er is een concurrentiestrijd ge weest tussen het gemeentebestuur en het bestuur van de Dertig Polders. Bei de instanties hadden interesse voor het gebouw, waaruit de Boerenleenbank zou verdwijnen. Ik vind, aldus de bur gemeester, het een historische dag voor Texel. Spreker overhandigde de dijk graaf enkele zeer fraaie asbakken, voor zien van het wapen van de Gemeen schappelijke Polders. De heer Van der Stadt sprak namens de Bond van Polderschappen in Noord- holland. „Waakzaamheid blijft gebo den", aluds deze spreker. „Moge dit nieuwe Polderhuis voldoen aan Uw wensen". De besturen van de overige Polder- schappen op het eiland waren ook aan wezig. Als dijkgraaf van de P.H. Polder sprak de heer A. de Visser. De heer Visser hoopte spoedig te kunnen spre ken van „ons" polderhuis. De heer A. Kalis sprak als dijkgraaf van polder Eijerland. Na zijn toespraak overhandigde hij zijn collega dijkgraaf een geschenk. Diverse sprekers volgden hierna. Na mens het personeel werd het bestuur een barometer overhandigd. Maandag was een ieder in de gele genheid het Polderhuis te bezichtigen, waarvan velen gebruik hebben ge maakt. S.V. ZWALUWEN DEN HOORN VIERT DERTIG-JARIG BESTAAN Den Hoorn S.V. Zwaluwen Den Hoorn viert vrijdag- en zaterdagavond haar 30-jarig bestaan. In „De Wald hoorn" zal de Hoornder toneelvereni ging, onder regie van de heer G. Wit vliet opvoeren het mooie blijspel „De Baron van Haberniks". PUBLIKAT1E VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Reeds vastgestelde data voor uitvoeringen, vergaderingen etc. Februari 1962 Zaterdag 3. Den Burg, Toneelvoorstelling Ver oudlcerlingcn Landbouwschool. Donderdag 8, Den Burg, Fotoclub Donderdag 8, Oudeschild, Ontwikkelingsclub Zaterdag 10. Den Burg, Toneelvoorstelling Ver. oudleerlingen Landbouwschool. Maandag 12. Den Burg, Lezingwedstrijd Ver. oudleerlingen Landbouwschool. Zaterdag 17 en zondag 18. Den Burg, CJOT jeugdleiders-weekend Maandag 19, Den Burg. Postzegelbeurs Dinsdag 20, Den Burg. Plattelandsvrouwen. Donderdag 22, Den Burg, Fotoclub Donderdag 22, Den Burg R.K. vrouwengroep afd. Gilde. Maart 1962 Donderdag 8. Den Burg, Schoolconcertcn Donderdag 8. Den Burg, Fotoclub Donderdag 8. Oudeschild, Ontwikkelingsclub Zaterdag 17, De Cocksdorp. Damesuitvoering svc Woensdag 21. Den Burg, R.K vrouwengroep Afd. Gilde. Donderdag 22, Den Burg, Fotoclub Zaterdag 24 en zondag 25, Den Burg, Week end CJOT voor jeugd 15 jaar en ouder. Vrijdag 30. Den Burg, Plattelandsvrouwen. Over data na 1 april as. kunnen in lichtingen worden verkregen bij de Admini strateur van de Stichting cultureel werk Texel, de heer G. A. Oskam, p a. raadhuis Den Burg (tel. (02220) - 2141). Men wordt verzocht wijzigingen en aanvul lingen van deze lijst zo spoedig mogelijk door te geven. Dit kan schriftelijk of telefonisch gebeuren aan bovengenoemde functionaris. U bewijst er andere verenigingen een dienst mee als u uw data zo spoedig mogelijk doorgeeft Voor schriftelijke opgaven zijn kosteloos kaar ten verkrijgbaar ten raadhuize. Wilt U bij het bepalen van een datum voor een bepaalde activiteit zoveel mogelijk rekening houden met andere activiteiten. Hierdoor wordt ongewilde concurrentie van verschillende verenigingen voorkomen. FILMNIEUWS Zaterdag- en zondagavond: „MAKKERS STAAKT UW WILD GERAAS" Het gezinsleven in de sinterklaastijd is het onderwerp van een Nederlandse speelfilm, die een vergelijking met buitenlandse amusementsprodukten glansrijk kan doorstaan. Regisseur Fons Rademakers heeft een gevoelig verhaal over gewone grote en kleine mensen op een gevoelige wijze verfilmd, vol humor, vol tragiek, maar steeds met een lichte, fijne toets. Hij beschikt over sterke speltroeven, die hij zeer natuurlijk heeft weten doen spe len: Ank van der Moer, Jan Teulings, Ellen Vogel, Guus Hermes, Guus Oster, Yoka Berretty. Zondagmiddag: „PIJN EN GEIN IN DE KAZERNE" Geef acht voor deze soldatenkolder, kolder voor heel het gezin. Iedereen zingt en fluit het liedje. „Soldaten - kameraden". Sergeant Vaeldegaard, bij genaamd „de kannibaal" staat gereed om een nieuwe lichting te ontvangen en volgens zijn systeem te drillen. Het is een vrolijke comedie met een frisse en geestige story, gespeeld door rascome- dianten. Nederlands nieuws O.a.: Een vlag voor Nieuw-Guinea; Leidens blauwe tram vertrokken; Slip- jacht in Brabant; De stoomboot meert te Amsterdam, Sinterklaas trekt door de hoofdstad. DIJKGRAAF BENOEMD Met ingang van 31 december is bij Koninklijk Besluit tot Dijkgraaf van polder Waal en Burg benoemd, de heer H. J. Keijser Dzn., Den Burg. OUWE SUNDERKLAAS Den Hoorn Ja, 12 december nadert weer snel. Hebt U Uw pakje en grim al klaar liggen voor de grote dag van het jaar? Zo niet, dan vlug aan het piekeren om iets te vinden. Laat het van het jaar nu zo zijn, dat er meer spelers zijn dan kijkers. De jury zit, evenals andere jaren, in „De Wald hoorn" om te oordelen wie met de prijzen gaan strijken. Van 7 tot 8 uur kan de jeugd tot en met 14 jaar terecht en van 8.30 tot 10.00 uur de ouderen. Belangstellenden boven de 20 jaar, die warm willen zitten, kunnen in „De Waldhoorn" een plaatsje nemen om het spel van dichtbij gade te slaan. JONGE ZEEHOND IN BASSIN TEXELS MUSEUM Zaterdag heeft de directeur van het Texels Museum een jonge zeehond ge haald uit Den Oever. Deze jonge zee hond had eerst een wandeling gemaakt over de straten van Den Oever en is gevonden op een weiland in Stroe. Het dier was voorzien van een geel merk teken op z'n staart. In Engeland is men dit jaar begonnen de zeehonden, die daar op de Krijtrotsen verblijven, te merken. Het is nog een jong dier, dat toch reeds een behoorlijke afstand heeft afgelegd. SINT OP „DE INSTUIF" Den Hoorn Zondagavond was het 'n gezellige drukte in „De Waldhoorn" De twee instuifgroepen vierden Sinter klaasfeest; met feestmutsen getooid ontvingen zij de goede Sint. radio betekent: klankschoonheid EERSTE AVOND ONTWIKKELINGSCLUB OOSTEREND Zaterdagavond was de eerste avond van Ontwikkelingsclub Oosterend in dit seizoen, waarin de heer Hennephof sprak over Griekenland. De heer Vis- man opende deze avond en moest tot zijn spijt constateren, dat de belang stelling gering bleek te zijn. Een wel kom aan de heer Hennephof, die al spoedig aan zijn causerie begon. Waarom Griekenland een reisdoel blijkt en is geweest, aldus de heer Hennephof heeft zijn oorzaak omdat in Griekenland toch feitelijk onze West- Europese geschiedenis begint, waarvan nog zeer veel te zien is. In de geschie denis heeft Griekenland een be langrijke rol gespeeld tot ver voor onze jaartelling. Het blijkt ook, dat de Grieken een zeevarend en handeldrijvend volk zijn, waardoor zij hun beschaving en ont wikkeling hebben overgedragen aan an dere volken. Aan cultures is Grieken land arm, evenals zijn volk. Daarom moet er veel ingevoerd worden. De heer Hennephof gaat ook zeer uitvoerig in op het godsdienstige leven van de be volking, een bevolking, die zeer gastvrij is en een grote hoffelijkheid bezit, welke wel eens lastig blijkt te zijn. Hiervan geeft spreker vele voorbeelden. Door zijn vele monumentale gebou wen is het mogelijk een inzicht te verkrijgen in de ontwikkeling van het oude Griekenland, hetwelk ook vele bezetters heeft gekend, welke zeer dik wijls niet alleen hun levensgewoonte deden veranderen, maar ook gebouwen veranderden of vernietigden. Deze ge woonten en beschavingsvormen geven overal zijn indrukken, welke men op heden, ondanks de duizenden jaren verschil nog terug kan vinden. De heer Hennephof geeft zijn indrukken weer op een komische vertelwijze, welke zeer gewaardeerd werd en een bijzonder cachet aan deze causerie gaf. Na de pauze vertoonde de heer Hennephof vele dia's van de verschil lende bezienswaardigheden. Zeer mooie opnamen, waarbij vooral de nachtop namen een mooi bezit vormen. Begrijpelijk, dat de heer Visman tot slot de heer Hennephof, namens de aan wezigen hartelijk dankt voor zijn boeiende causerie, waardoor een in zicht is verkregen van Griekenland en zijn bevolking. Voor het bezoek aan onderwijsinstel lingen, die aansluiten op het gewoon lager onderwijs is de jeugd van Texel lange tijd mede aangewezen geweest op Den Helder. Aanvankelijk was de u.l.o. naast de toenmalige zeevaartschool wel haast het enige instituut voor vervolg onderwijs ter plaatse. De laatste decen nia hebben de onderwijsmogelijkheden binnen de gemeente evenwel een be langrijke uitbreiding ondergaan. In 1928 kwam de lagere landbouwschool tot stand, in 1949 de landbouwhuishoud- school en in 1956 de h.b.s. Binnen af zienbare tijd kan zelfs de opening van een lagere technische school verwacht worden. Het zijn dus vooal de jongere gene raties die van de ruimere mogelijkheden kunnen profiteren. Het aantal van de genen, die na het verlaten van de la- RUIM VIJFTIGDUIZEND GULDEN De reactie van het Nederlandse volk om de zeehonden te behouden voor het Museum is enorm geweest. In het drie maandelijks tijdschrift „Texels Mu seum" schrijft de redactie: „Overal in het land verzamelde men gelden voor het behoud van de robben. Van heinde en ver werden giften ontvangen. Be dragen van één tot zelfs drieduizend gulden deden een totaal bedrag van ruim vijftigduizend gulden binnen ko men. De zeehonden mogen blijven. De plannen om het gehele complex bassins achter het museum te restaureren zijn reeds klaar. Een reden te meer om de Museum vereniging te steunen. Voor het lid maatschap kan men een minimum van vijf gulden storten op giro 378080 t.n.v. Texelse Museumvereniging. ALGEMENE VERKEERSCURSUS OOSTEREND Medegedeeld wordt, dat begin januari bij voldoende belangstelling een alge mene verkeerscursus zal worden gehou den te Oosterend (7 lesavonden). Plaats, dag en uur van deze cursus zullen nog nader worden bekend gemaakt. Indien bij U voor deze cursus be langstelling bestaat, gelieve U zich vóór maandag, 18 december a.s., 12.00 uur, op te geven bij de heer J. Visman, Peperstraat 39, Oosterend. Mocht blij ken, dat de deelname onvoldoende zal worden, dan zal dit in de krant van woensdag, 20 december a.s. worden medegedeeld. Gezien het grote aantal ongelukken lang de weg, heeft deze cursus zeer zeker zijn grote waarde. Het gevaar op de weg kunnen we verminderen, door ons van tijd tot tijd weer eens in de verkeersregels te verdiepen. Daarvoor komt nu de gelegenheid en laat die gelegenheid niet voorbij gaan. De docenten zijn de heren Adj. Gul mans en Opp. Wmr. Stomp, die met voorbeelden uit hun jarenlange politie praktijk, lichtbeelden van de meest uit eenlopende verkeerssituaties en een verkeerstafel, U de nodige kennis op aanschouwelijke wijze weten bij te brengen. Mogen wij op Uw opkomst rekenen? Verbond Voor Veilig Verkeer, Afd. Texel. GEEN GYM Den Hoorn Donderdagavond geen gym voor de ouderen wegens de slot- repetitie. Ook de gym van vrijdagavond komt te vervallen. PUPILLENCOMPETIT1E Zaterdag: SVC-ZDH, Tex. Boys-Texel en SVO-Texel b. Alle aanvang 2 uur. S.V. TEXEL Het is een algemene rustdag voor het amateurvoetbal. Volgens het comp.-pro gramma is Texel 1 zondag vrij. Texel 2 ontvangt dan De Cocksdorp, de leider in deze afdeling. We hopen maar dat het tweede het er beter zal afbrengen dan de uitwedstrijd, die met 50 werd verloren. Vooral nu trouw blijven trainen. Adsp. Texelse Boys-Texel. Z.D.H.-NIEUWS Zondag: ZDH 1-Hugo Boys 1; Het tweede is vrij. Het tweede speelde zondag j.l. tegen een veteranenelftal. De uitslag was: 11. Leden, die een prijsje voor de verloting willen geven, zijn welkom. SPORTNIEUWS S.V.C. Het eerste speelt zondag uit tegen Texel 2, aanvang 2 uur. Het tweede ontvangt Geel-Zwart 3, aanvang 1.30 u. Zaterdagmiddag spelen om 3 uur de adspiranten thuis tegen ZDH. S.V.O.-NIEUWS Zo het er nu uitziet, zullen de wed strijden van zondag waarschijnlijk wel weer worden afgelast. Luister zaterdag om 6 uur naar de nieuwsberichten. Het eerste speelt thuis tegen Succes 4. De junioren zijn vrij en de adspiranten spelen thuis om 3 uur tegen De Koog. Doe je best jongens. De bietencampagne is achter de rug. Het bestuur van S.V.O bedankt een ieder, die hieraan mee heeft geholpen. Namen noemen is misschien in dit geval niet juist, maar toch wil ik langs deze weg vooral v.d. Meer en Beuving dan ken voor wat zij voor ons deden. Aan jullie kunnen we allen een voorbeeld nemen. Nogmaals heren, onze dank. gere school geen vervolgonderwijs (u.l.o., v.h.m.o., l.t.s., resp. huishoud school) meer genieten, wordt dan ook steeds geringer. In 1958 bedroeg het percentage voor de meisjes zelfs nul, voor de jongens bedroeg het 32.7. Naarmate de onderwijsinstellingen op Texel langer werkzaam zijn, zal het aantal „'gestudeerden" toenemen. Het onderwijsniveau van de bevolking komt hoger te liggen. Hoe is de situatie thans? De volkstelling zal daar antwoord op geven. Bij de volkstelling van 1960 werd nl. voor het eerst in de geschie denis geïnformeerd naar het genoten onderwijs. Gevraagd werd zeer gede tailleerd op te geven welke onderwijs instellingen bezocht werden en welke diploma's behaald werden. Zodra deze gegevens allemaal verwerkt zijn, zal precies bekend zijn hoevelen per leef tijdsgroep van 5 jaar (15 - 19 jaar, 20 - 24 jaar enz.) (alleen) de lagere school, de lagere landbouwschool, de lagere technische school, de u.l.o., de h.b.s. of soms een hogere technische school of 'n universiteit bezochten. Onlangs zijn de eerste globale cijfers epubliceerd. Daarbij is alleen een on derscheid gemaakt tussen „lager", „uit gebreid lager" en „middelbaar en (semi) hoger" onderwijsniveau. Van de 3.015 mannen, die op 31 mei 1960 tot de beroepsbevolking van Texel behoorden, hadden er 1808 of 60% uit sluitend een lagere opleiding (lager on derwijs, lagere landbouw- of lager technisch onderwijs) genoten, 1023 of 34% een uitgebreid lagere opleiding (o.a. u.l.o.) en 184 of 6% middelbaar en (semi) hoger onderwijs (v.h.m.o., kweekschool enz.). Het aantal vrouwen dat een beroep uitoefende in 1960 bedroeg 644. Van dit aantal volgde 51% een lagere, 42% een uitgebreid lagere en 7% een mid delbare en (semi) hogere opleiding. Ten overvloede zij hier opgemerkt, dat „huisvrouw" in de statistiek nog steeds niet als beroep wordt erkend. Bovenstaande cijfers zijn gemiddel den voor het gehele eiland. Per dorp/ wijk komen aanzienlijke afwijkingen voor. Het ligt voor de hand dat in het (culturele) centrum Den Burg het on derwijsniveau zowel bij de mannelijke als vrouwelijke beroepsbevolking hoger ligt. In sommige overwegend agrarische wijken zoals Èierland, Het Noorden ligt het lager. Ook dat is verklaarbaar. Voor de agrarische bevolking is een bezoek aan de lagere landbouwschool veelal het enige vervolgonderwijs. De Cocks dorp en De Koog zijn echter geen agra rische dorpen, doch ook daar is het percentage mannen dat met een lagere opleiding heeft (moeten) volstaan vrij hoog. Het zelfde geldt voor Oudeschild. Een uitgebreid lagere opleiding komt naar verhouding veel voor in Oosterend (116 van de 281 mannen), in de wijk „Verspreide huizen op het Oude Land" (156 van 389), en in „De Kuil, Hoorn der Nieuwland en P.H. Polder" :(22 van de 55). Na Den Burg telt De Koog vrij veel mannen met opleiding op middelbaar en (semi) hoger niveau. (22 of 10.2% van de 215). In laatst genoemde plaats is de groep die een uitgebreid lagere opleiding volgde betrekkelijk gering. Bij de middelbare opleiding is het percentage voor De Cocksdorp opval lend. Het gaat hier echter om kleine absolute aantallen. Van de 80 manne lijke beroepspersonen aldaar hebben er 5 een middelbare en (semi) hogere op leiding gevolgd. De vrouwen met een middelbare op leiding zijn evenals hun mannelijke col lega's in Den Burg sterk vertegenwoor digd 11% (absoluut 29). De percentages voor de overige wijken hebben weinig betekenis, aangezien het daar om zeer kleine aantallen vrouwen gaat. De groep vrouwen met een uitge breid lagere opleiding is vrij sterk ver tegenwoordigd in De Waal: 47% (abs. 8), Oudeschild 45% (abs. 24), Den Hoorn 58% (abs. 14), Verspreide huizen op Het Oude Land 58% (abs. 35), De Kuil enz. 50% abs. 3). Van de vrouwelijke beroepspersonen zijn er in deze wijken naar verhouding meer door hun ouders destijds in de gelegenheid gesteld een uitgebreid lagere opleiding te ontvan gen van hun mannelijke collega's. Aan deze conclusie moet onmiddellijk toege voegd worden dat dus (nog) niet be kend is hoevelen van de vrouwen zon der beroep eveneens een uitgebreid la gere opleiding hebben ontvangen. Het is wel belangrijk dit te weten daar het aantal vrouwen met een beroep nu eenmaal betrekkelijk gering is. Tot slot volgt hier nog een overzicht met de percentages voor de mannen voor de afzonderlijke wijken: Onderwijsniveau mannelijke beroeps- bevolking: Wijken resp. Lager, uitgebreid lager en Middelbaar en (semi-) hoger; Den Burg 55 34 11 De Koog 66 24 10 Oosterend 55 41 4 De Waal 60 37 3 Oudeschild 68 29 3 Den Hoorn 66 30 4 Verspreide huizen op het Oude Land 57 40 3 De Kuil, H. Nieuwland en P.H. Polder 58 40 2 Verspreide huizen rond De Koog en Duingebied 65 33 2 De Cocksdorp 68 26 6 Eierland, Eendracht 66 32 2 Het Noorden 70 29 1 B. Nieuwland en Waal en Burg 50 50 Geheel Texel 60 34 6 LANGEVELD DE ROOIJ N.V. TEXELAARTJES Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Onze maatkleding van topklasse met de nieuw ste coupe is Uw en ons succes. Modelkleermake rij Carel Schmidt, Boom- kampstr, 8, Alkmaal, tel. 3615. Elke week op Texel. Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild Wie heeft zondag mijn glacé handschoen in Den Burg gevonden Gaarne terug Age Kramer, Schoon oordsingel 9 Te koop gevraagd een set stapelpannen de Ridder, E 60b, Eierlandtel 264 Te koop 2 motorwie- len met goede banden en buddy-sit. Burgwal 25 Te koop Giese Wilde man stoofperen 4 kilo 1,25 A Witte, Molenstraat 34 Net meisje 18 jaar zag zich gaarne geplaatst als winkelmeisje ook genegen huish. werk te doen. Br. onder nr 296 bur. Tex. Crt Wie vond mijn nummer bord SE 06 45 met stop lichtje van motor A Mosk Dorpsstr. 28, De Koog Enige kennisgeving voor Texel Ko Moeas Ria Dijkshoorn hebben het genoegen-u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen hu welijk waarvan de vol trekking zal plaats vinden op vrijdag 15 december 1961, nm 2 uur ten ge meentehuize te Den Burg Texel Kerkelijke inzegening plm 3 uur in de Ned. Herv kerk te De Cocksdorp door de weleerw. heer Ds. W. A Soesan. Wageningsewcg C 44a Oorsprongweg C 37 Texel Receptie van 4,30 lot 6 uur Vliegveldrestaurant Eiei- land. Toekomstig adres: Hoofd weg E 21, Eierland Texel Fred Beyert en Nannie Zwaan hebben de eer u, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden D V vrijdag 15 december 1961 nm 3 uur ten gemeentehuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging nm 3 45 uur door de weleerw heer Ds Zwen in deGeref kerk te Oosterend Oosterend, Oranjestraat 10 Staveren, Smidstraat 11 Receptie Oosterend op de trouwdag in het Gebouw voor Chr. Belangen van 8 —9 uur. Toekomstig adres„De Douwik", 0 89 Ons Texel Heden werd van ons weggenomen in het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam onzejongste lieveling en broertje André in de aanvallige leeftijd van 4 weken. Zijn diepbedroefde ouders C N Slot A C Slot—Smit Hoeve Rotterdam Eierland, Texel Heden is in het Sint Lidwinaziekenhuis na een kortstondige ziekte overleden onze .moeder en huisgenote Grietje Hoep wed v J Blankenvoort in de ouderdom van 70 jaar. Krommenie Remmert Blankenvoort Den Burg Tjeerd Visser Kogerstraat 36 Den Burg, Texel 2 december 1961 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 5 dec. jl op de algemene begraafplaats te Den Burg Heden nam God, voor ons nog onverwachts, van ons weg in de volle verzekerdheid des ge- loofs, onze innig gelief de vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder Ida Vlaming echtgenote van Jacob Vlaming in de ouderdom van 75 jaar. |ac Vlaming P. Vlaming W. Vlaming-Drost M. Vlaming M Vlaming-Drijver M. van Groningen Vlaming G van Groningen J Vlaming j. Vlaming- Stoepker en kleinkinderen Oost O 74, Texel, 3 december 1961 De begrafenis zal plaats hebben hedenmiddag 2 uur te Oosterend. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Stuur de Philipscoupon (uit de dagbladen) met onze naam snel in of laat ons uw inzending verzorgen. vanaf f 645 Wij bieden u een keus uit méér dan 15 moge lijkheden met Philips TV. GRUNDIG de aristocraat onder de radio's verkrijgbaar bij Telefoon 2000. 2260 4 golfbereiken 3 luidsprekers fraai uiterlijk edelhouten kast

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2