Texelse samenleving gediend met afvoer van arbeidskrachten goed boek Welt er temidden van alle propagan da om elders te gaan werken, bij ons eilanders niets op wat dit eens voor een wedervraag stelt? Gaarne maak ik van de gelegenheid gebruik om er een ge dachte voor te leveren. Texel heeft een gesloten gemeen schap. Ook bij de a.s. snellere verbin ding met het vaste land blijft Texel een eiland. Het zal de sfeer in onze samenleving maar zeer betrekkelijk aantasten. Moeten we er dan voor waken dat dit behouden blijft? Zeer zeker wel in de zin van saamhorigheid, zolang Texel werkelijk een eiland is. We kennen ons organisatieleven, wat elk op zijn terrein wil bijdragen de ge meenschap te dienen. Texel heeft een middenstand die in de taak van ver zorging bij is. Verder een aantal dienst verlenende bedrijven die allen hun plaats waard zijn. Op religieus, cultu reel en ontspanningsterrein draagt hier gelukkig nog veel persoonlijk en plaat selijk initiatief bij tot de verrijking van ons leven, individueel en maatschappe lijk. In verhouding tot vele andere plattelandsgemeenten wordt hier meer gedaan. Dit tot aller welzijn en om het klimaat te scheppen dat het leven waard is ook op Texel geleefd te wor den. We mogen er gelukkig mee zijn; de lokroep van de grote industrieën klinkt hier echter ook. Loopt het dan zo'n vaart met ons arbeidsoverschot om nu reeds een alarmtoestand te creëren? We geloven dat een zeer beperkt aantal mensen wat hier zou vertrekken om elders te gaan werken, de gemeenschap geen schade zou doen. Bij het beëindigen van de ruilverkaveling komen er een aantal mensen vrij. Dit betreffen voor het merendeel landarbeiders, die met grondwerk bezig zijn geweest. Als wij onze overwegend agrarische gemeen schap eens aanzien, wat kan daar dan weer geplaatst worden of gaat die groep eventueel nog meer afstoten? De mechanisatie in de landbouw heeft een aantal werkers overbodig gemaakt. Evenwel worden er thans ondanks deze mechanisatie in het teeltplan verschil lende gewassen opgenomen die weinig arbeid vergen. Men kan eenvoudig toch geen mensen krijgen om extra werk te laten doen. Wanneer deze spanning iets vermindert dan zal de landbouw zeker voor een aantal arbeiders werk houden. De verkaveling brengt de be drijven wel beter bij elkaar doch dit kan ook een mogelijkheid geven voor meer intensief gebruik. Na de zorgen van de ruilverkaveling komt het onder houd van sloten en waterlopen straks ook weer op voor de boer. Gaan we een stap verder naar de dienstverlenende en handelsbedrijven die op de land bouw zijn gericht, dan zit men daar ook nog niet met een overschot. De parti culiere en coöperatieve graanbedrijven kunnen het draaiende houden cn zullen door de jaren nog een enkele man kunnen missen. In de zuivelfabriek be staat voor hen, die zich in deze richting willen bekwamen, weer wel ruimte. De loonwerkers in de landbouw, waar steeds meer boeren een deel van hun bezigheden naar overhevelen kunnen ook wel wat mensen plaatsen. De land- bouwsmederijen hebben ook wel ruim te voor plaatsing, zij het dan meer technisch. Komen we op het terrein van de bouwwereld en hun toeleveringsbedrij ven op het eiland, dan bestaat hier toch ook wel het vermoeden, dat er veel werk voorhands in deze sector blijft. Voorzieningen voor de steeds groter wordende stroom gasten naar Texel zullen nog wel een aantal jaren door gaan. Al met al blijft er voor de naaste toekomst voor velen werk vol gens onze mening. Er ligt hier echter wel een taak voor de ondernemers en het bestuur van de gemeente. We weten dat er mensen over zullen zijn. Ligt het dan niet op de eerste plaats aan ons Texelaars zelf om alles te proberen hier werk te stichten. Misschien kunnen bepaalde industrieën voor de fabrikage van wei nig omvangrijke en naar gewicht kost bare goederen geïnteresseerd worden op Texel te onderzoeken wat hier ge maakt kan worden. Dit zal steeds onze aandacht moeten hebben. We menen, dat ons inwonertal zeker niet zal mo gen dalen. Voor de gemeenschap zou dit betekenen dat diverse activiteiten zouden gaan kwijnen en de op het hui dige zielental ingestelde verzorgings apparaat ongunstig zou komen te liggen. NIEUWS VAN IJSCLUB OOST Donderdag 28 december had onder grote belangstelling de eerste wedstrijd plaats van IJsclub ,,Oost". Deze werd op „de Putten" gehouden. Dit was een estafettewedstrijd voor 1 dame en 2 heren; er namen 36 personen aan deel. Na een spannende wedstrijd werden de prijzen gewonnen door: 1. W. van der Berg, mej. G. Saai en T. Boon Wzn; 2. Jn. Brouwer Jr., Ina v.d. Vis en Jack Betsema; 3. Kees Koning, mevr. Kalis van Liere en Dick Bakker Szn. De prijzen bestonden uit contanten. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 7 jan. op om 8.47 uur en gaat onder om 16.46 uur; 10 jan. op om 8.46 uur en onder om 16 50 uur. Maan: 6 jan. N.M.; 13 jan. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 6 jan. 8.03 en 20.38; 7 jan. 8.55 en 21.29; 8 jan. 9.42 en 22.16; 9 jan. 10.24 en 23.00; 10 jan. 11.04 en 23.41; 11 jan. 11.42 en 12 jan. 0.19 en 12.20; 13 jan. 0.53 en 12.57. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. Men mag zich de vraag stellen of het de meeste mensen zou liggen zich aan te passen in de andere vormen die de nieuwe omgeving hun brengt. De ruimte om ons heen, de vrijheid van bewegen, en het leven in een onge dwongen gemeenschap is ook een vorm van bezit. We leven immers niet van brood alleen. In de grote centra ont moet men het leven weer anders. Vooral waar men zijn arbeid onder nr. moet aanbieden, zijn buurman niet kent of slechts nauwelijks groet; het altijddurende geraas wat je dagelijks omringt. Ook de ploegendiensten, die oorzaak zijn van het gehele andere le ven in het gezin, waar vrouw en kin deren op tenen door huis lopen omdat de man moet slapen. Het zijn slechts enkele overwegingen, die naast een ze kere materiële welstand ook om de hoek kijken. Laten we dus eerst bekijken voor wie hier wel werk is voordat nu een vlucht van het eiland zou ontstaan waar de gemeenschap en verschillende migran ten niet mee gediend zijn. L. J. van der Geest HOTEL „HOLLANDIA" TE DE KOOG VERKOCHT De eigenaar van hotel „Hollandia", de heer Holtewes, De Koog, heeft zijn pand verkocht aan de heer J. W. B. van der Meer te Den Burg. De heer Van der Meer is voornemens in het benedenpand zijn groentenzaak te vestigen. Ook heeft de huidige eigenaar meer dere plannen, maar die waren nu nog niet afgerond. Het staat wel vast dat de benedenverdieping volledig als win kelpand zal worden ingericht. ONGELUKKEN DOOR IJSPRET Twee jeugdige Texelaars hebben tijdens de kerstvakantie pech gehad. Pieter Jan Koorn, de Hemmer, heeft tijdens schaatsenrijden zijn pols ge broken. Jaap Drijver, Schilderend, Den Burg, brak zijn been met sleetjerijden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oostcrend en De Coctsdorp DOKTER SIFBINGA (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst dierenartsen H. DE BOER (ingaande zaterdagmiddag 12 uui) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. MANNESSEN Den Burg. tel. (02220) - 2414 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. RIE'I VELD De Cocksdorp, tel (02222) - 292 (zondag van 9 tot 13 uur) KUNST- EN FILMAVONDEN NEDERLANDSE BLINDENBOND De Nederlandse Blindenbond is op Texel geen onbekende instelling. Met 'n tussenpoze van meerdere jaren verzorgt deze bond regelmatig op Texel een aantal propaganda-avonden. Het laat ste geschiedde dit in januari 1957, toen propaganda-avonden werden verzorgd in de dorpen De Cocksdorp, Den Hoorn, Oudeschild, Den Burg en De Koog Thans is ook Oosterend in het reis- tournee van de bond opgenomen. In haar programma's vestigt de blin denbond onze aandacht op onze blinde medeburgers. Zij zal u laten zien hoe deze gehandicapten ook in het volle leven kunnen staan, nuttige arbeid kunnen verrichten of op andere wijze gaven en krachten tot nuttige ont plooiing kunnen brengen. Het is goed eens kennis te maken met de blinde medemens en iets te verne men van zijn moeilijkheden, maak ook van zijn mogelijkheden en wij achten het voorlichtende werk, hetwelk de bond op de haar vertrouwde wijze ver richt. dan ook zeer belangrijk. Het is bekend dat er op deze avonden heel wat goeds wordt gebracht. Een hoogtepunt van de avond is stellig de vertoning van de film „De stoute schoenen", een indrukwekkende film over de revalidatie van later-blind- gewordenen. Het scenario voor deze film werd geschreven door de blinde predikant-dichter ds. Jan Wit. In de buitendorp zal voorts de film „Het be toverend tulpenland" worden vertoond. De avonden zullen plaats vinden op: maandag 8 jan. in Hotel „Het Witte Huis" te De Koog; dinsdag 9 jan. in het Dorpshuis ,,'t Skiltje" te Oudeschild; woensdag 10 jan. in café „De Aanleg" te De Cocksdorp; donderdag 11 jan. in het dorpshuis „De Waldhoorn" te Den Hoorn; vrijdag 12 jan. in hotel „Texel" te Den Burg; zaterdag 13 jan. in het Gebouw voor Christelijke Belangen te Oosterend. Aan de verschillende avonden zal voorts plaatselijke medewerking wor den verleend en wel: te De Koog door het N H. Kerkkoor en de zangvereniging „Advendo"; te De Cocksdorp door het plaatselijk zang koor; te Den Burg door de „Stem des Volks"; te Oosterend door de zangver. „Nieuw Leven" en het Chr. Mannen koor. In Oudeschild, De Cocksdorp en Den Hoorn zal het accordeonduo Tom en Rudy van der Wulp muzikale luister bijzetten, terwijl in Den Burg de blinde pianist Dirk Schipper uit Hilversum zal medewerken. Alle avonden vangen aan om 8 uur. Programma's, tevens bewijs van toe gang, zullen u dezer dagen worden aangeboden. Bovendien zullen zij op meerdere adressen verkrijgbaar gesteld worden. (Zie de advertentie). JAN P. STRIJBOS VOOR HET VOETLICHT De Koog Donderdagavond 28 de cember hield de heer Strijbos, op ver zoek van de Oranjevereniging, een le zing over zijn reis door Zuid-Frankrijk, de Pyreneën en Andorra. De zaal van het Witte Huis was vol belangstellen den, toen mevr. Luberti deze avond opende. Zij voorspelde de aanwezigen mooie, boeiende uren. En dat zijn het inderdaad geworden. Op zijn eigen, prettige wijze nam de heer Strijbos, aan de hand van verschillende films, allen mee naar dat prachtige, vaak ruwe land. Volop is genoten van de sublieme opnamen van fauna en flora. Ook de eeuwenoude bouwwerken, kerken en kastelen, waren een lust om te zien. Zeker kan deze als één van de beste avonden van de Oranjevereniging be schouwd worden. In haar sluitingswoord dankte mevr. Luberti de heer Strijbos hartelijk en wenste hem een voorspoedige reis, wel ke hij in 1962 gaat maken naar Nieuw- Zeeland en de wens uitsprekende dat allen t.z.t. deze reis per film mochten meemaken. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 10 januari a.s. worden de moeders van Den Burg en Oudeschild ver wacht van 13.00 tot 16.30 uur. MUZIEKUITVOERING PETER KOK Muziekschool Kok zal zaterdag 13 januari voor het voetlicht komen met de première „De Dageraad". De avond wordt gehouden in „De Oranjeboom" en in de advertentie kan men lezen waar men de kaarten kan verkrijgen. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 28 december t.m. 3 januari 1962 Geboren: Simon Jacob Jan, zv. Simon Kooij en Petronella Reuvers; Theodora Geertruida Joanna, dv. Theodorus J. Hoogenbosch en Geertruida H. Kars- man; Marjolein, dv. Antonius Leijen en Erna Bouwman; Simon, zv. Pieter Daalder en Cornelia van 't Hoog. Ondertrouwd: Dirk Eelman en Cor nelia J- Mantje. DOOR GLADHEID IN DE SLOOT Een chauffeur van de Graanhandel P. Langeveld reed met een vrachtwa gen door Spang. Op een van de boch ten raakte de wagen van de spiegel gladde weg in de sloot. Er werd alleen materiële schade genoteerd. BELGISCHE POSTDUIF Rusthuis „Sint Jan" te Den Burg heeft er dezer dagen een bewoonster bijgekregen. Er is een Belgische post duif aan komen vliegen. Het dier zal worden verzorgd tot dat er bericht van bevoegde instanties is ontvangen, waar het naar toe gezonden kan worden. WEEKAGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 6 januari Den Burg, Texel, cabaretavond paar densportvereniging. Maandag 8 januari Den Burg, De Graaf, postzegelbeurs. Den Burg, Landbouwschool, lezing- wedstrijd ver. oudleerlingen. Den Burg, Texel, Voorlichtingsavond Scheepvaartvereniging Zuid. De Koog, Het Witte Huis, Propaganda filmavond Nederlandse Blindenbond. BELANGRIJK BERICHT VOOR LANDBOUWERS De Plaatselijke Sociale Commissie van het Landbouwschap deelt aan be langhebbende landbouwers mede, dat, volgens mededeling van het Arbeids bureau. de „landbouwarbeidsvoorzie- ningsregeling" (vroegere z.g. A-rege ling) voor het seizoen 1962 wederom van kracht is. Bij de opstelling van de bouwplan nen, met betrekking tot de teelt van meer of minder arbeidsintensieve ge wassen, kan hiermede dus rekening worden gehouden. De Commissie stelt zich voor de be kende aanvraagformulieren ten be hoeve van vnd. regeling ook dit jaar vroegtijdig te doen uitgaan. Zij adviseert belanghebbenden zich dus tijdig over één en ander te bera den en t.z.t. voor een vlotte indiening van hun aanvraag bij het Arbeids bureau zorg te doen dragen. HELP ZOEKEN NAAR DE SNOEKEN UITSLAG KERSTPUZZEL Honderden lezers en lezeressen van de Texelse Courant hebben de kerst puzzel opgelost en ingezonden. De op lossing was: „Een goede kerst wensen wij U allen toe". Uit al de inzendingen zijn drie prijswinnaars gehaald. Dit zijn: 1. C. Bakker, P.H. Polder, H 12, Oudeschild, boekenbon ƒ10,2. A. Dros, „De Volharding, Eierland, boe kenbon ƒ5,3. J. J. Witte, Warmoes straat 51, Den Burg, boekenbon ƒ5, De prijzen kunnen worden afgehaald in de Boekhandel Langeveld De Rooij, Parkstraat, Den Burg. VERTROKKEN PERSONEN Jan K. Voorthuijzen, van E 95 naar Amsterdam, van Woustraat 127; Gerard J. Zoetelief (en echtgen.) van Den Burg, Parkstraat 34 naar Callantsoog, Zeeweg 33; Diederika M. Bruin, van Den Burg, Kogerstraat 94 naar Am sterdam, Pr. Hendriklaan 2b; Grietje Lap, van Den Hoorn, Herenstraat 39 naar Amsterdam, Postjeskade 257 IV; Elly Eelman, van Den Burg. Wilhel- minalaan 5 naar Arnhem, Rietgrachtstr. 45a; Maria Tamerus. van O 1 naar Breda, Crogtdijk 60; Geertje P. Hillen, van K 89 naar Baarn, Lage Vuursche, Soestdijkeiweg 17; Annie E. M. Rom mel, van De Koog, Ruijslaan 6 naar Bergen N.H., Princessenlaan 11; Jan N. Koorn, van Den Burg, Wilhelminalaan 54 naar Alkmaar, le Landdwarsstraat 20; Jantje Scholtanus, van E 43 naar Noordwijk, Zwarteweg 20; Roelof Wittink, van Den Burg, Beatrixlaan 86 naar Alkmaar, E. de Wittestr. 18; Ada M. L. Riteco, van Schilderend 81, Den Burg, naar Alkmaar, Jul. v. Stolberg laan 32. ONDERZOEK NAAR T.B.C. Als U dit bericht leest, is het onder zoek te Den Burg reeds in volle gang en zult U reeds in het bezit zijn van Uw oproepkaart of deze spoedig ont vangen. Graag willen wij de noodzaak van dit onderzoek nog eens extra onder strepen. Het is zo eenvoudig om in de sleur van het alledaagse het gemak van een rustige zit in de verwarmde huiskamer te nemen voor het ongemak van een tochtje door weer en wind naar de onderzoekauto. Het is zo gemakkelijk om te zeggen: „ik ben te oud", „ik heb het te druk" of „ik ben goed gezond" ofenfin, noem maar op! Bedenkt U dan toch vooral, dat dit onderzoek niet voor niets zo massaal wordt georganiseerd; dat niet voor niets de sanatoria nog steeds overvol zijn! Ondanks alle moeite en inspanning is de t.b.c. nog steeds één van de ge vaarlijkste volksziekten en is zij helaas nog niet bezworen. Telkens duikt ze weer ergens op, op plaatsen en bij mensen, waar men ze veelal niet ver wacht. Jaarlijks worden nog duizenden in ons land voor het eerst besmet. Plotse ling slaat de ziekte dan toe, zowel in steden als op het platteland; zowel bij 20-jarigen als bij 80-jarigen en zonder onderscheid van lichamelijke gesteld heid. Toch wordt terrein gewonnen, dank zij het feit dat steeds meer mensen zich van hun verantwoordelijkheid voor zichzelf, hun gezin, hun medemensen, bewust worden. Op Texel zijn het nog maar zeer weinigen, die de onderzoekauto niet opzoeken, getuige de opkomstpercen tages in 1956 en 1959 van respectieve lijk 96 en 97%. Prachtige cijfers, maar toch is dit nog niet voldoende, want de kans, dat onder de overige 4 of 3% nog zieken of bacillendragers zijn is weliswaar gering, maar zeker niet uit gesloten. Zekerheid hebben we pas bij 100% opkomst. Laten we het daar toch vooral op aanhouden. Leest U vooral onderstaande mede delingen goed. 1. Kinderen geboren na 1 januari 1948 worden niet onderzocht. 2. De kosten bedragen ƒ1,50 p.p., bij of in de onderzoekauto te voldoen. 3. Betaalt U vooral met gepast geld. 4. Ontkleden is niet nodig. Wel wordt verzocht er op toe te zien, dat kno pen in de kleding alleen voorkomen over het midden van borst en rug. 5. Bewoners van de volgende buurt schappen zullen worden opgeroepen om op de volgende plaatsen te ver schijnen: Spang: bij hoeve Varia; Zuid-Haffel: in K.L-station; Gerntsland; bij Jac. Verseput; De Westen: bij D. W. Keijser; P.H. Polder: bij H. G. Timmer; Oost: bij Dorpshuis Oost. 6. De bewoners van huize Irene. Goll. Stichting, St. Jan en Jan Dirkszoord worden ter plaatse door de auto op gezocht. 7. Komt LI vooral op tijd. 8. Alleen in bijzondere gevallen (b.v. ziekte, onderwijs vaste wal, vakan tie, beroepswerkzaamheden) mag U op een andere plaats op tijd dan op de oproepkaart staat vermeld wor den onderzocht (zoekt U uit op het onderzoekschema). 9. Kunt U onverhoopt niet deelnemen aan dit bevolkingsonderzoek, dan verzoeken wij U hiervan mededeling te doen aan de gemeente-secretarie, afd. Alg. Zaken en de oproep mede te nemen. 10. Heeft U daags vóór het onderzoek in Uw woonplaats nog geen oproep ontvangen, meldt U zich dan toch bij de auto. U kunt dan alsnog worden onderzocht. 11. Staat het bij U vast, dat U dichter bij een andere onderzoekplaats woont of werkt, dan op Uw oproep kaart staat vermeld, meldt U zich dan op de dichtstbijzijnde plaats. Onderzoekschema vrijdag 5 januari: 09.00 -12.00 uur. Den Burg. Witte Kruisgebouw; maandag 8 januari: 13.30- 17.00 en 18.30 - 20.15 uur, Oosterend, Ge bouw, Chr. Belangen; dinsdag 9 januari: 13.45 -15.45 uur, Midden-Eierland, oude school; 16.15-17.15 en 18.15-20.00 uur, De Cocksdorp, hotel „De Hoop"; woensdag 10 januari: 13.30 - 16.15 uur, De Koog, Dorpshuis; 16.30 - 17.00 uur De Koog, „Koger Hoop" (Irene); 18.30 - 19.45 uur, De Koog, Dorps huis; donderdag 11 januari: 0.9.15-11.45 uur, Den Hoorn, Dorpshuis; 13.30 - 14.30 uur, K.I.-station, Zuid- Haffel; 15.15 -17.00 uur, De Waal, Dorps huis; vrijdag 12 januari: 09.00- 11.00 uur, Zuid-Eierland, Vliegv. paviljoen; maandag 15 januari: 13.30 - 17.00 en 18.30 - 20.00 u., Oudeschild, Dorps huis; dinsdag 16 januari: 13.30 - 15.30 uur, Gerritsland, Jac. Verseput; 16.00 - 17.00 en 18.30-20.00 uur, Den Burg, Witte Kruisgebouw; woensdag 17 januari: 09.00 - 09.45 uur, Den Burg, Gollardsstichting; 10.00 - 10.45 uur, Den Burg, Jan Dirkszoord; 11.15 - 12.00 uur, Den Burg, Rust huis St. Jan; 13.45 - 15.00 uur De Westen, D. W. Keijser; 15.45 - 16.30 uur P.H. Polder. H. G. Timmer; donderdag 18 januari: 13.45 - 14.30 uur, Spang, hoeve „Varia"; 15.15 - 16.45 uur Oost, oude school; 18.30 - 20.00 uur Den Burg, Witte Kruisgebouw; vrijdag 19 januari: 09.00-11.00 uur, Den Burg, Witte Kruisgebouw. Texel, 21 december 1961. Het Bestuur van Het Witte Kruis PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Bevestiging ambtsdragers De Cocksdorp 9.30 uur ds. Soesan Den Hoorn 11 uur ds. Soesan Bevestiging ambtsdragers De Koog 10 uur ds. Waardenburg Kerkeraadsverkiezing De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Kerkeraadsverkiezing Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Bevestiging van ambtsdragers, extra collecte kerkeraadskas. Oudeschild 11 uur Eerw. heer Veldhuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. De Lange 3 uur ds. P. J. Rechel, Heemstede Oosterend 10 uur ds. P. J Rechel Voorbereiding H. Avondmaal 3 uur ds. De Lange GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur da. Reinhold TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér ƒ0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. ƒ0,20 meer. Voor behang naar koeper Tel. 2264 Van topkwaliteiten is onze maatkleding ver vaardigd, dus op den duur veel goedkoper. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Te koop net gedragen dames- (42—45), heren- en jongenskleding. Postweg E 63 Verloren rood leren handschoen in de Park straat. Fam Beers, Groe- neplaats 13 Verloren 2de kerstdag donkerblauwe ceintuur van jongensjas. Leon Eelman Gollardshoeve tel. 237 Te koop pracht dressoir br. 1,80, hoog 90 en diep 54 cm, niet ouderwets. J Visman, de Ruijterstraat 7 Oudeschild tel. 2611 Verloren 18 dec. 1 bril op haven Oudeschild. Te gen beloning terug te be zorgen J Maas, Zandvruch Voor een LANGEVELD DE HOOU N.V. Wij wensen u allen een gelukkig nieuwjaar Kapsalon Schaart S. Rentenaar en familie GN. Wij wensen u allen een gelukkig 1962 Familie Koorn De Spar, Oudeschild Aan familie en beken den een voorspoedig 1962 Fam. M. Hoogesteger Canada Wij wensen allen een voorspoedig 1962 Rijwielhandel H. Troost A. N Plaatsman I Plaatsman—Boggia en Adri wensen vrienden tn be gunstigers een gelukkig nieuwjaar Wij wensen u allen een voorspoedig 1962 Familie P. Boon, Den Hoorn Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter die bij het H Doopsel de namen ont ving van Theodora Joanna Geertruida We noemen haar Teddy. Th. J Hoogenbosch G. H. Hoogenboch— Karsman Oudeschild, 29 dec. 1961 Loodssingel 34 Met blijdschep geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Jantje Johanna Janny A. C. Rozendaal— Plaatsman P. Rozendaal Thea 't Noorden, 4 jan. 1962 De heer en mevrouw Rademacher Rab en Renée geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun zoon en broertje Frederik Jacob Christiaan Rijswijk Z.H Steenlaan 74 26 december 1961 Heel blij geven wij ken nis van de geboorte van ons dochtertje Marjolein A. Leijen E. Leijen—Bouwman Texel, 29 dec 1961 't Horntje H 55a God verblijdde ons met de geboorte van een wel geschapen zoon Simon C Daalder-van 't Hoog P. Daalder Peperstraat 16, Oosterend Texel, 31 dec. 1961 Op zaterdag 6 jan. 1962 hopen onze lieve ouders B. Dootjes S. Dootjei-v. Boven de dag te herdenken dat zij 12'/2 jaar geleden in het huwelijk traden Hun dankbare kinderen Boogerd 6, Den Burg

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2