Taxi Taxi TA» V erbouwings- uitverkoop Dros' Magazijn MONTINI- DDD goed boek 2323 2525 Op alle niet-afgeprijsde artikelen (ook lederwaren) 20 pet korting. Speelgoed en Byoux 25 pet. korting Toch nog liefde (£sso) PETROLEUM 'JEUK' Toneelavond 0 oom Albert toch! N\. A.B. club TEXEL Puzzelrit Behaaglijk warmt Natuurlijk een oliehaari gestookt met ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN Last van zenuwen? GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 20 januari 1962 Gevonden te Den Burg: paar kinder wanten (Noors patroon); paar rood-wit- blauw en groen gekleurde kinderwan ten; rode autoped op luchtbanden; sleu tel van schaats „Hudora"; dameshor loge; blauw kinderjack „Hazewind"; lichtbruine portemonnee met rits, zon der inhoud; Nappa lederen donkergrijze herenhandschoen; bruinlederen motor- want; kinderbril met één glas; robbe- lederen tasje met ƒ4,60; grijze das; vulpen van het merk „Champion"; zwarte jongensjekker met rits en op linkermouw een souvenir genaaid; wijnrood gymnastiekpakje; blauwe want; boodschappentas met rits; licht bruine gevoerde motorwant; ketting van grote oranje en kleine groene kralen; nieuwe kinderschaats; padvin- dersriem; gele kindersjaal; bruine kin dersjaal; blauwe gebreide muts; 2 paar grijze wanten; paar blauwe wanten; grijze ceintuur; paar herenlaarzen, kort model; rood gebreid wollen kinder wantje; rode aansteker, merk Poppell. Verloren te Den Burg: bankbiljet van ƒ10,zilveren damesarmbandje, waarin „Afke" gegraveerd; herenpols horloge, merk „Licana" met gebroken rekband; paraplu met hoes; bruinlede ren muilkorf; benzinedop N.S.U.-brom- fiets; lederen motorkap (hoofddeksel) met wollen oordekjes; lederen donker grijze handschoen; vierkante zijden sjaal (bontgekleurd); boodschappentas met één hengsel; bruine herenporte monnee met ongeveer ƒ6,witte ge haakte dameshandschoen; donkerbrui ne herenportemonnee met rits en druk knopsluiting, waarin foto's; rood gym- pakje; mohairwollen sjaal; kenteken plaat SV-58-21; zilveren halskettinkje, waaraan kwartje; witte foxterrier met korte staart, zwarte vlek op rug en bruine vlek op oog; damespolshorloge, merk „Endura"; groene wollen kaki- kleurige herenhandschoen; roodlederen portemonnee met inhoud; zwart dek seltje van bromfietsgereedschapskastje; zwarte vulpen zonder dop; speelgoed- olifantje (grijs met kraagje van rood vilt); zwarte portemonnee met onge veer ƒ60,en papiertje waarop noti ties (portefeuillemodel). FILMNIEUWS: „OP NAAR HOLLYWOOD!" Hoofdrolspelers Dean Martin als de gokker Steve Wiley en Jerry Lewis als de op Anita Ekberg dodelijk verliefde Malcolm Smith maken al vlug duidelijk dat deze film niet gemaakt werd voor prietpraters en lieden die alleen open staan voor een oerserieuze documen taire. Genoemde knapen worden beiden als winnaar aangewezen van een loterij die als hoofdprijs een kostbare auto mobiel te vergeven had. Op naar Holly wood in die car! Malcolm is het om de daar vertoevende Anita Ekberg te doen (U weet wel, de „ijskoude" sexbomb) en Jerry gaat mee omdat hij de auto niet wil verliezen. U moet ons het ver haal verder cadeau doen. Ze bereiken heus de droomstad, maar zonder bar dwaze avonturen gaat dat niet. Beide avonturiers worden het eens met bui tengewoon welgebouwde vrouwtjes en alles loopt goed af. VIJF GEBRANDMERKTE VROUWEN Ook in Joegoslavië maakten de parti- sanen gedurende de Duitse bezetting korte metten met meisjes die zich met de overweldiger inlieten. In deze kei harde film treft vijf meisjes het lot ge heel kaal geschoren te worden, omdat ze heulden met een Duitse sergeant. Deze wordt door de partisanen zwaar verminkt, waarna de meisjes door de Duitsers uit hun woonoord worden verbannen. Zij trekken de bergen in, en sluiten zich ondanks alles bij de par tisanen aan. Vier van hen weten zich bij de zeer strenge eisen aan te passen, de vijfde knoopt een liefdesverhouding met een van de mannen aan: executie van het liefdespaar. We zien een sterke rol van Van Haflin als de guerilla- leider Velko. Ook de naam Silvano Mangano biedt enige garantie voor goed spel. Aanbevolen voor filmlief hebbers die niet al te teerhartig zijn. Nederlands nieuws O.a.: Treinramp bij Harmeien. S.V.O.-NIEUWS Zaterdag: Adsp. Oosterend-Tex. Boys b 140. Onze junioren konden het zondag met 10 man, waaronder 2 invallers, niet bolwerken tegen Tex. Boys-jun. Waar waren Frans en Tonny? Jullie hebben je jeugdleider weer mooi in z'n hemd laten staan. Het is wel erg om iemand, die zo veel voor jullie doet, zo te behandelen. Voor ziekte of een an dere reden wegblijven is niet erg, maar doe in ieder geval tijdig bericht. Zonder meer wegblijven is toch geen stijl. De junioren zijn zondag vrij. Oosterend 1 speelt zondag thuis vriendschappelijk tegen Tex. Boys 2, om 2.30 uur. De adsp. spelen zaterdag thuis tegen ZDH a om 3.30 uur, welpen a-ZDH welpen 2.30 uur. Allemaal op tijd aanwezig, s.v.p. SPORTNIEUWS S.V.C. Uitslagen zondag j.l.: Texel b-SVCa 31; SVC 2-BKC 4 afgelast. Zeemacht- SVC 1 2—10. Het eerste speelde zondag te Den Helder tegen Zeemacht. Door de vele regen was het veld zeer slecht bespeel baar. Dit mocht echter de schietgrage voorhoede van SVC 1 niet beletten om de Z.-doelman tien maal te passeren. Nico 5, Liekele 3, Dick en Jan eenmaal, verdeelden hun doelpunten door voor de rust 5 en na de thee nogmaals 5 doelpunten aan te laten tekenen. Voor al een omzetting van de links- en rechtsbinnen in onze voorhoede bete kende een goede vooruitgang. Programma: Tex. Boys a-SVC a; SVC 2-Schagen 4 om half twee. Het eerste is vrij. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: le klasse N.H. Duinranders-N.Niedorp 34; Vesdo- JVC 1—4. Uitslagen Zaalhandbal Alkmaar: Senioren: Texel-N.Niedorp 56; HVS- Texel 73. Junioren: Texel-Dosko 56 en JHC-Texel 03. Waren het dan weinig overwinnin gen, de uitslagen zeggen ons dat er goed partij is gegeven. Programma voor zondag: le klasse: Geel Zwart-Texel; N.Niedorp-Vrone; Vesdo-SRC; Kaagvogels-JVC. Texel 2-Petten 2. Adsp.: Texel b-De Koog. Zowel Texel 1 als Texel 2 zullen voor de punten moeten zorgen. Als alle spelers zich geheel inzetten, zullen ze ons niet teleurstellen. Texel b, zet 'm op. Het zal zwaar worden, maar je kunt nooit weten. Succes allemaal. ONTWIKKELINGSCLUB OUDESCHILD KWAM BIJEEN Niet krabben. De helder j vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek- j tekiemen en geneest tot j diep in de huidporiën. f 1.20 per flacon. geneest uw huid VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP Voor een LANGEVELD DE ROOU N.V. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente Oosterend vraagt gegadigden voor het maken van graven en onderhoud begraaf plaats. Sollicitaties bij C. de jong, Oosterend BOUWSTENEN beter en goedkoper bij J. P. STAM. Donderdag 11 januari hield de Ont wikkelingsclub weer een van haar avonden. Na een kort openingswoord van de voorzitter, waarin het bestuur de leden het beste toewenste voor het reeds begonnen jaar, en waarin even werd stilgestaan bij de ramp bij Har- melen, hopende dat wij allen voor meerdere rampen op welk terrein ook, gespaard mogen blijven. Vervolgens werd het woord gegeven aan de heer Moulier, van Amsterdam, als vertegenwoordiger van de Vereni ging het Nederlands Fabrikaat. Door dia's te vertonen kregen de plm. 40 aanwezigen een beeld hoe verschillende producten van eigen bodem gemaakt woorden tot hoogwaardige artikelen, o.a. tafelzilver, kaarsen groot en klein, stijfsel, haarden, thee, stofzuigers, elek trische snoeren enz. Mocht het pro gramma niet helemaal aan de verwach tingen voldoen, de manier waarop de heer Moulier alles toelichtte, vergoedde alles, zo geestig als hij toelichting gaf. Het was gewoon enorm. Een gratis ver loting besloot deze avond. In het slotwoord van de voorzitter werd de heer Moulier dank gebracht voor het gebodene. De leden werden opgewekt om donderdag 8 februari weer aanwezig te zijn; dan hoopt het Reisbureau E.S.A. te Amsterdam te komen met films. We gaan dan genie ten van het buitenland. bestellen (02220) bellen Toon Smidt Financiering van: Vee, alle landbouw werk tuigen. auto's bromfietsen riiwielen, huisraad enz. van den Berg Oosterend Tel 366 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker. Tel. 203 Autobedrijf A. Kievit ASSURANTIEKANTOOR Ger Dros Bz De Koog, Tel. 02228-351 Verzekerd U goed en niet duur en bemiddeld tevens in hypotheekzaken. REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper I Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg Garage Reij Den Burg, Waalderstr. 15 Tel. (02220) 2.3.4.5 b.g.g. 2101 Ver. van Oud-leerl. Lagere Landbouwschool Opgevoerd wordt blijspel in 3 bedrijven op 3 en 10 febr. a.s. in De Oranjeboom, aanvang 8 uur. BAL NA Kaartverkoop bij dhr. C. P. Laan, Kogerslraat en maandags in hotel Texel. op zondag 28 jan. Dit is de laatste rit voor het kampioenschap 1961. Start om 2 uur bij Centraal Bureau, Waalderweg. De opbrengst van deze rit is bestemd voor het Tex museum. Het Bestuur. UKBL WARMS MINDER ROET itUINlCUUt C. J. VISMAN Do Coclcsdorp 19 - Tol. 02222-232 F0T0 LANGEVELD DE R00IJ N.V. in Den Burg Suikerpot helder glas 35 üt Bloempothanger met pot 69 Ct Bitterbekers helder glas 6 st 69 Ct Piastic Billfold met vakjes 69 Ct Soepkop en schotel creme aardewerk 75 Ct Kop en schotel porselein met stip 79 Ct Sauskom porselein ^5 Botervloot porselein 1^5 Warmwaterbord zacht plastic 1,5® Weekendtas grote maat met 44 qc leer afgezet 'Ij Drinkservies 30 dig fraai 17 95 geslepen 1 Bowlstel 14 d|s 01 95 modern slijpsel Glazen waterkan flinke maat Koffiekan creme aardewerk 1,95 Scheerdoos mooi gelakt 1,95 Toilettas gr. maat met rits en f qc vakverdeling l,aj Grote gieter zacht plastic 2,®® Schemerlamp modern n go wandlampje ^5 Theebeurs goede vulling 4,®® Vruchtencoupes Leerdam c je in doos 6 st 0, 0 Kapstok div. moderne q 75 kapstokken v af «»i Uitgezonderd enkele merkartikelen I 1 FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 18. Hij onderzocht haar zorgvuldig en schudde daarna het hoofd. „Volgens mijn mening is het geen blindedarm ontsteking. Wat het dan wel is kan ik nu nog niet constateren". Hij keek ernstig naar Martha, die ongewoon bleek zag en door het bed woelde van de pijn. „Wilt U me dan een spuitje geven, dat de pijn verdooft", smeekte Martha. „Het spijt me, dat kan ik niet doen. Het zou kunnen dat u naar een zieken huis moet, en dan kan ik tevoren geen injecties geven". De dokter dacht enige ogenblikken na. „We zullen wachten tot vanmiddag, als de pijn niet gezakt is, moet u naar een ziekenhuis". Martha verwonderde zich daarover niet. Ze begreep dat er iets moest ge beuren. Volgens haar gevoel hield ze dit geen uur meer uit. Doch de pijn martelde Martha al die uren, dat ze wachten moest. Bernard was een en al bezorgdheid. Telkens kwam hij in de slaapkamer informeren of ze iets gebruiken wilde. Maar Mar tha had hevige braakneigingen en de gedachte aan eten of drinken deed die neiging nog verergeren. Toch was ze haar broer dankbaar voor zijn attenties. Juist nu voelde ze hoe alleen ze eigenlijk stond. Daar lag ze nu ziek. en als haar broer er niet geweest was dan zou ze van iedereen verlaten zijn. Bernard had Paulien dadelijk een telefonische boodschap willen sturen, doch Martha had geprotesteerd. Waar om dat kind nu laten schrikken. Wie weet liep alles nog mee. Daar zag het echter niet naar uit en Martha nam zich voor om aan de dok ter te verzoeken haar zo mogelijk naar het ziekenhuis te laten brengen waar Paulien werkte. In de middag kwam de dokter terug en stelde enkele vragen. Martha had geen koorts. Ze lag te rillen van de kou, terwijl buiten een zachte temperatuur heerste. De dokter keek naar haar in-wit ge zicht en besloot er een ziekenhuisop name van te maken. Hij vroeg haar of ze nog voorkeur had voor een bepaald ziekenhuis, en Martha sprak haar wens uit. „We zullen zien", zei de dokter wel willend; „het hangt natuurlijk af of er plaats is. De ziekenhuizen zijn tegen woordig overvol, maar we zullen ons best doen". Even latei was er een druk geloop in Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen huis. De dokter vroeg assistentie van de zuster. De zuster kwam helpen en legde Martha's kleding klaar. Extra schoon goed. pantoffels en een peignoir. Ber nard werd Om de ziekenhuispapieren gestuurd. Martha liet alle drukte langt zich heen gaan. De pijn was zo hevig dat ze bijna verlangde dood te zijn. Van haar rechterzijde trokken de pijnscheu ten nu helemaal tot in haar benen en geen enkele houding bracht enige ver lichting. In die toestand was ze blij, toen ze de claxon van de ziekenauto hoorde. De bedrijfsleider kwam ook nog vlug even kijken, maar Martha knikte al leen maar ten groet. Ze had niet meer de moed om nog verdere aanwijzingen te geven. Trouwens, ze wist dat de tuinderij bij hem in goede handën was. De reis in de auto werd een langge rekte marteling. Hoe goed de auto ook was ingericht, iedere schommeling of stoot bracht nieuwe pijnen. Ook toen men de lange rit door de stad maakte had Martha het idee, dat juist vandaag het verkeer extra druk was, en onnodig ophield. Eindelijk werd de deur opengemaakt en kwamen de chauffeur en de verple ger helpen om haar met een brancard de ingang van het ziekenhuis in te rollen. De brancard reed door de lange gangen en zelfs de afgeronde richels op de grond bezorgden Martha nog pijn. Ze werd een zaal ingereden, waar aan iedere kant zes bedden waren ge plaatst. Een bed in het midden der zaal was leeg, en Martha werd daar door twee zusters met ervaren handen in getild. Even flitste het door haar heen, hoe vlug ze toch van gewoon mens een ziekenhuispatiënte was geworden. Van morgen nog vol energie aan het werk, en nu door twee zusters in bed gelegd. Tamelijk vlug kwam een dokter haar ondervragen. Toen Martha vertelde welk een hevige pijn de geringste stoot haar had bezorgd, luidde zijn voorlo pige conclusie: „niersteen". Martha keek hem hoogstverwonderd aan. „Niersteen?" deed ze vragend, maar dan liet ze zich in de kussens terugvallen. Wat het ook was, als de dokter haar in ieder geval maar vlug van de pijnen wist af te helpen. „We moeten natuurlijk zekerheid hebben", zei de dokter. „We beginnen straks nog met het onderzoek". Even later werd er weer een bran card de zaal ingereden, en Martha ver huisde voor de tweede keer op dit rij dend materiaal. Toen ze de onderzoek- kamer binnenkwam, werd er juist een luid kreunende patiënt weggebracht. Martha wist wel dat men in zieken huizen minder prettige dingen beleefde, maar ze nam zich toch voor om niet zo luid als deze patiënt iedereen te over tuigen van de pijn, die je moest lijden. Ze probeerde nu al het gekreun, dat haar af en toe ontsnapte, te onderdruk ken. Later, toen Martha enige tijd van. dit onderzoek was uitgerust, zover als bij pijnlijden van uitrusten sprake kan zijn, herinnerde zij zich dit voornemen als iets zeer voorbarigs. Martha wist toen. dat een onderzoek zodanig kan zijn dat men zelfs geen wil meer heeft, en men je kan laten gillen als een dier Uit de voorbereidingen op de onder in doodsangst. zoektafel begreep ze al dat het onde zoek niet gemakkelijk zou zijn. Ni voor haar en niet voor de dokter. He wat instrumenten kwamen er aan pas. Ze hoorde nog hoe de dokter ei der zusters toebitste omdat deze ee tikje veroorzaakte tussen een glaasj en een der instrumenten. Terwijl ze ondanks haar pijn nog ti; vond om medelijden te hebben met verpleegster, kreeg ze zelf een lx straffende opmerking omdat een bf paalde handeling van de dokter haa zoveel meer pijn veroorzaakte, dat als in reflex haar lichaam optrok. Mai tha kon echter het besef van het heuse van die opmerking niet opbrt gen. De pijn, die haar werd aangedaai was nergens meer mee te vergelijkei Martha jammerde als een klein kim Na een eindeloos lijkende tijd dit pijnlijke proces beëindigd. Mart! vroeg zich niet af, wat er nu eigenlij gebeurd was. Het was afgelopen en da was het voornaamste. Hoe kon ee mens zoveel pijn verdragen zonder be wusteloos te worden. Voor het eers van haar leven had ze verlangd tot ee van die vrouwen te behoren, die bij d geringste gebeurtenis flauw vallen. Ze werd op een brancard op een de gangen geschoven. Nog natrillend va de doorgestane emotie, kwam een zus ter haar naam vragen. Onzeker kee Martha de zuster aan. Ze wist nie meer hoe ze heette en het kon haar nie meer schelen ook. Rust, dat was he enige wat ze behoefde. De zuster nam de controlekaart keek er op: „Mevrouw M. de Groede Vester, klopt dat?" Martha knikt flauw. Wat raar, nu wist ze het weei (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 4