Pockets VARKENS VLEES WEEK deurslager £oed boek Om het leven van een kind 5 Herwonnen Levenskrach Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Texel algemene vergadering meisje )ulp voor seizoen winkelpand is a.s. vrijdag afwezig chauffeur praktijk hervat woonhuis, schuur en erf stukje grond Wintervoordelen Woensdag natuurlijk gehaktdag Topslagerij D. C. Visser verkoopsters hulpverkoopsters Begin te fotograferen AGFA CLACK f 25,00 LANGEVELD DE R00IJ N.V. groot Aga-fornuis met boiler, bijzetfornuis en warmkast Wegens enorm succes brengt de keurslager U nog een extra GOËNGA EYK FOTOHANDEL Langeveld De Rooy Schrijfkassas Langeveld en de Rooij Demonstratie Demonstratie Indische Rijsttafelgerechten 't Vispaleis, Den Burg tel. 2598 Een overvloed van in de Parkstraat! Extra zegel nbiedingen Spaart voor een-fijne paastaart slechts 32 stempels UOTE FIETSRALLY VOOR 10 x 10 Zaterdag 3 februari wordt een grote tsrally gehouden ten bate van de tie 10 x 10. Het inschrijfgeld bedraagt cent. De rally is voor jongens en •isjes tot 16 jaar. Na afloop van de :ht wordt er in Den Burg een film rtoond. Geef je spoedig op bij één r onderstaande adressen: Voor De Cocksdorp bij Lina de Graaf, jrpsstraat 24; voor Oosterend: Aris •emer, Kerkstraat 5; voor De Waal: »nk Kooger, Hogereind 40, voor ideschild: Wim Bruin, Trompstr. 10; or Den Hoorn: Janny Bakker, H 30; K>r De Koog: Harry v. Splunter, >rpsstraat 39 en Jan Veldman, Ruijs- an 37; voor Den Burg: Toon Idema, hoonoordsingel 41 en Rinske Visser, ittekruislaan 12. S.V. DE KOOG-NIEUWS De adspiranten konden tegen Texel niet tot een overwinning komen. Be- jnnen zij met 8 man; later kwam er ig één bij. Wegblijvers, bedankt hoor! ulde aan de 9 jongens, die met slechts -1 verloren van het zeker ook sterke •xel b. De Koog 1 trad tegen Succes 4 in het •ld en verloor in een enerverende rijd met 42. Het zat niet mee, man- in. De keeper van Succes was in top- irm. Trouwens het gehele elftal van ïcces heeft er voor gestreden. Succes begon met het Koger doel on er druk te zetten, waar De Koog maar et onder uit wist te komen. Het mid- nveld werd verwaarloosd en dat gaf ïcces gelegenheid om aanval op aan- il op te bouwen. De achterhoede van Koog was aardig op dreef en dat as maar gelukkig ook. De rust kwam met 30. Na de rust ging net veel beter met e Koog. Adri Eelman zorgde uit een :ije schop voor een treffer. Hoog in de >ek verdween de bal in het net. Dat 31. Jn. Veldman kreeg ook zijn ins en ook Saartje weerde zich uit- ekend, maar wist het doel niet te nden. Jan Veldman wist met een huiver er 32 van te maken. 2 Min. >or tijd liet Boet de bal lopen voor keeper, maar die miste grandioos en et was 42. Daar bleef het bij. Het tweede vertrok naar Oudesluis. ok hier twee wegblijvers. Jongens, ingens, waarom toch zo! Een strijdvaardig tweede wist echter lfs te winnen met 9 man. In de eerste •lft scoorde Roeli dankzij een zuivere ass van Leendert. De rust ging in met 10 voorsprong. Na de rust wist udesluis toch het doel te vinden: 11. aar toen ineens een productieve bui in de 3-mans voorhoede van De Koog, ie goed gesteund werd door de mid- enlinie met Paul Verhage aan het oofd. Roel wist er 21 van te maken; )k Piet Douma wilde niet achterblij- enen maakte er 31 van. Wietse reeg het op zijn heupen en het was 1. Oudesluis kreeg meer vat op het >el en drukte De Koog in de verdedi- ng. Oudesluis knabbelde de achter and geleidelijk af. Toen eindelijk het ndsignaal weerklonk stonden wij met —3 voor. Goed gedaan, mannen!! Programma voor a.s. weekend: Adspiranten zijn vrij. Het eerste gaat lp bezoek bij Vesdo 2 en het tweede ntvangt HRC 7. PUBLIKATTE VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Reeds vastgestelde data voor uitvoeringen, vergaderingen etc. Februari 1962 Donderdag 1, Den Burg, Dagvergadering Ver. voor Bedrijfsvoorlichting. Zaterdag 3, Den Burg, Toneelvoorstelling Ver. oudleerlingen Landbouwschool. Zaterdag 3, Alle dorpen, start fietsenrally. Zaterdag 3, De Koog, muziekavond. Donderdag 8. Den Burg, Fotoclub Donderdag 8, Oudeschild, Ontwikkelingsclub Vrijdag 9, Den Burg, ledenvergadering PvdA. Zaterdag 10, Den Burg, Toneelvoorstelling Ver. oudleerlingen Landbouwschool. Zaterdag 10, Den Burg. optocht 10 x 10. Maandag 12, Den Burg. Lezingwedstrijd Ver. oudleerlingen Landbouwschool Maandag 12, Den Burg, de heer v.d. Hoek voor Landbouworganisaties. Dinsdag 13, Den Burg, Demonstratie Fa. v.d. Vis. Dinsdag 13, Oudeschild, Ledenvergad. PvdA. Woensdag 14 Den Burg, bridgedrive Donderdag 15, Den Burg, Amateursavond 10 x 10. Donderdag 15, De Koog, Oranjevereniging Lezing. Vrijdag 16, Den Burg, Nutsavond. Zaterdag 17 en zondag 18, Den Burg, CJOT jeugdleiders-weekend Zaterdag 17, De Koog, bal-masqué 10 x 10. Maandag 19, Den Burg, Postzegelbeurs Dinsdag 20, Den Burg, Plattelandsvrouwen. Woensdag 21. De Cocksdorp, Plattelandsvr. Donderdag 22, Den Burg, Fotoclub Donderdag 22, Den Burg R.K vrouwengroep afd. Gilde. Vrijdag 23 en zaterdag 24, Den Hoom, fancy- fair t.b.v het dorpshuis. Zaterdag 24, Den Burg, Volksdansweekend Woensdag 28, Den Burg, bridgedrive. Bedrijfsvoorlichting. Maart 1962 Vrijdag 2, Den Burg, Vergadering Ver. voor Vrijdag 2, De Waal, Toneeluitvoering Amateurtje". Zaterdag 3, De Waal, Toneeluitvoering ,,'t Amateurtje". Donderdag 8. Den Burg, Schoolconcerten. Donderdag 8, Den Burg. Fotoclub Donderdag 8, Den Burg, Plattelandsvrouwen Donderdag 8, Den Burg, Toneelvoorstelling Meeuwen boven Sorrento" Donderdag 8, Oudeschild, Ontwikkelingsclub Vrijdag 9 en zaterdag 10, Den Burg, Toneel voorstelling „Meeuwen boven Sorrento" Woensdag 14, Den Burg, bridgedrive Zaterdag 17, De Cocksdorp. Damesuitvoering SVC. Dinsdag 20, Zuid-Eierland, Lezing Platte landsvrouwen. Woensdag 21, Den Burg, R.K. vrouwengroep Afd Gilde. Donderdag 22, Den Burg, Fotoclub Zaterdag 24, Den Burg, Middenstandsavond Zaterdag 24 en zondag 25, Den Burg, Week end CJOT voor jeugd 15 jaar en ouder. Woensdag 25, Den Burg, bridgedrive Vrijdag 30. Den Burg. Plattelandsvrouwen. April 1962 Maandag 2, Den Burg. Postzegelbeurs Donderdag 5, Oudeschild, Ontwikkelingsclub Donderdag 25, Den Burg, Slotbridgedrive Donderdag 25, Den Burg, R.K. Vrouwen groep afd. Gilde. Donderdag 26, Den Burg, Plattelandsvrouwen. Vrijdag 27 en zaterdag 28, Den Burg, To neeluitvoering UDI. Over data na 1 april a.s. kunnen lichtingen worden verkregen bij de Admini strateur van de Stichting cultureel werk Texel, de heer G. A. Oskam, p a. raadhuis Den Burg (tel. (02220) - 2141). Men wordt verzocht wijzigingen en aanvul lingen van deze lijst zo spoedig mogelijk door te geven Dit kan schriftelijk of telefonisch gebeuren aan bovengenoemde functionaris. U bewijst er andere verenigingen een dienst mee als u uw data zo spoedig mogelijk doorgeeft. Voor schriftelijke opgaven zijn kosteloos kaar ten verkrijgbaar ten raadhuize. Wilt U bij het bepalen van een datum voor een bepaalde activiteit zoveel mogelijk rekening houden met andere activiteiten. Hierdoor wordt ongewilde concurrentie van verschillende verenigingen voorkomen. Voor een LANGEVBLD DK BOOU N.V. TEXEL AARTJES regels ƒ0,80; elke regel néér ƒ0,20. Onder adres berT. (niet eerder dan 1 u. in Bo«kh.) en onder ïr. ƒ0,20 meer. Nog steeds voorradig land- en moesappelen en toofperen. M Huisman )e Veen, tel. 2203 loot behang naar Roeper fel. 2264 Leverbotpillen, spenen- tilten, penicilline, unicum )rog v. d. Slikke 20 eieren voor f 2,50 Waalderstraat 16 Voor al uw vervoer Kan Boven'a Transport- in Taxi-Onderneming, lestel voor uw bagage len kleine vrachtauto, lillijk tarief. Oudeschild leter dan goed, dus uit- iindelijk veel goedkoper s maatkleding van Uw deermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 1 Alkmaar, tel. 3615. ïlke week op Texel Te koop 6 pansdakraam :ompleet (15,— Briige- najin, Binnenburg. Verloren donderdag 25 anuari, gele glacé hand- ichoen. De Ruyterstraat 18, Oudeschild Verloren in Waalenburg wieldop van auto. Gaarne aericht tegen bel N Slot, Eierland Tel 02225-225 Te koop z.g.a.n. donker :ostuum tr. 50. Vermeu len, Vogeimient 5, De Koog Wie heeft zaterdagavond een verkeerd windjack meegenomen uit De Wald hoorn, zeer gedupeerd. Tevens een nieuwe sjaal gevonden Jaap Schuijl, Den Hoorn 34 Bza meisje 16 jaar, voor hele dagen Adres bureau Texelse Courant. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Marja R Eelman—Kooij G. Eelman Dorpsstraat 19, De Koog, Texel 28 januari 1962 Tijdelijk adres Schilderend 101 Heden is overleden onze lieve moeder, be huwd groot-, over groot- en betovergroot moeder Geert uida Dop wed van Huibert de Ridder in de ouderdom van 96 jaar. Namens de familie G de Ridder Den Burg, Texel 25 januari 1962 Warmoesstraat 53 De begrafenis heeft plaats gevonden maan dag 29 januari op de alg begraafplaats te Den Burg nodigt u hiermede uit tot bijwoning van de spannende, ontroerende film met als voorprogramma enige films over de gezondheidszorg Deze films worden vertoond op dinsdag 30 januari 1962 ir. hotel De Zwaan. Den Burg aanvang 8 uur Gratis toegang boven 18 jaar. Bezoek de op donderdag 1 februari a s. aanvang vm 10,30 uur Zie voor de agenda de toegezonden convocatie Het Bestuur. Heden overleed ge heel onverwacht mijn lieve man en onze zorg zame vader Dirk Sluis echtgenoot van M. E. Muller op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam M. E. Sluis Müller Texel, januari 1962 Den Burg, Weverstr. 36 De crematie heeft in alle stilte plaats gehad GEVRAAGD voor de huishouding 1 dag per week J. van Lenten |r Eierland C 48 GEVRAAGD S. Lap Bzn Herenstraat 43, Den Hoorn tel. 206 Te koop aangeboden met ruime winkel, ruime werkplaats en of magazijn ruimte met bovenwoning op mooie stand aan Den Burg. Apart maar ook in zijn geheel te koop. Beide woningen leeg te aanvaarden. Brieven onder no 313 bureau van dit blad. Tandarts Ten Hooi BIEDT ZICH AAN: per 1 maart in bezit van alle rijbewij zen. ook als trekkerchauf- teur, tevens in bezit van sproeidiploma. A Oostenbrug, Vianenweg E 126 Ch. W. v. Waveren Jr. oogarts Bij inschrijving te koop aan de Ruijslaan 8 te De Koog, groot 8 aren 6 cen tiaren, met recht van op stal tot 30-6-1988 van de grond (canon f 56,40 per jaar Bezichtiging 1, 6 en8tebr as. telkens van 4 16 uur Inschrijf biljetten af te halen en in te leveren ten kan tore van notaris J. R. van Wijland te Den Burg, uiterlijk 15 febr a s. waar tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen Ter afronding van mijn terrein op Zuidhaffel te koop gevraagd in het ruilverkavelingsge- bied ter grootte van 10— 50 are, desnoods wat groter Ik zou hier gaarne in het komende weekeinde over komen praten. J. A. v. d. Vlis tel. 's av. 02953-4346 Varkenspoot grote zak Krabbetjes per 500 gram Hachévlces 300 gram met zakje kruiden Magere speklapjes 500 gram Kinnebak 500 gram Saucijsjes 500 gram 150 gram boterhamworst 85 1,30 1,20 1,60 90 1,70 45 Vrijdag en zaterdag Runderlappen Malse paardenlappen per 500 gram 150 gram preskop 150 gram Berliner 150 gram snijworst 500 gram prima gehakt 1,60 Hogerstraal 16 2,68 1,90 48 65 59 De N.V. VLESSING vraagt voor haar binnenkort te openen Unie Warenhuis voor diverse afdelingen en Zij, die het prettig vinden, om in een modern bedrijf met veie perspectieven te werken, worden verzocht zich te melden op hel kantoor boven de meubelzaak 's middags van 2 tot 6 uur Zeer aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden en 5 daagse werkweek met een met prima lens, ceelfilter en portretlens ingebouwd tel. 2058, Den Burg Te koop aangeboden afkomstig uit huize Irene. Ter plaatse te bezichtigen op woensdag 31 januari a s. van 10—12 uur vm. Aanbiedingen in gesloten enveloppe te bezorgen bij de directeur van gemeentewerken, Parkstraat 3, Den Burg uiteilijk vrijdag 2 februari as voor 12 uur vm. STIERENKEURING 1962 De burgemeester van TEXEL maakt bekend, dat de in artikel 2 van het „Stierenreglement Noord holland 1949" bedoelde keuring van stieren in 1962 voor de gemeente Texel zal plaats vinden op dinsdag, 20 maart 1962, te 11 uur bij het K.I.- Station, Zuidhaffel. Voor de keuringen in andere gemeenten kan men ten raadhuize nadere inlichtingen bekomen. Aangiften van stieren voor de keuringen moeten geschieden vóór 15 februari 1962 bij de secretaris der Provinciale Commissie ter bevordering van de rundveefokkerij, onder inzending van het afstam mingsbewijs en onder opgave van de verder ge bruikelijke gegevens. Bij de aangifte voor de keuring behoort het bewijs van aangifte van de stier te worden inge zonden, op straffe van uitsluiting van de keuring. Als bewiis van de aangifte wordt het afstammings bewijs voorzien van een gemeentesteinpel. Formu lieren voor deze aangifte zijn verkrijgbaar bi) de heer B. Oostra, Schilderweg S 26 b, Oudeschild. Ingevulde formulieren kunnen bij de heer Oostra worden ingeleverd tot uiterlijk 10 februari 1962. Met nadruk wordt er op gewezen, dat voor de keuring van stieren, die niet tijdig worden aange geven en dientengevolge niet in de katalogus staan vermeld, 10,extra keuringsgeld verschuldigd is, alvorens tot keuring kan worden overgegaan. Tot de keuringen worden uitsluitend toegelaten stieren van het zwart-bonte veeslag. Niet geringde stieren kunnen van de keuringen worden uitge sloten. De éénjarige stieren kunnen slechts voor een jaar zgn. „voorlopig" worden goedgekeurd en nog aanwezige 3-jarige stieren en oudere, die steeds definitief werden goedgekeurd, behoeven niet ter keuring te verschijnen; wel moet er aan gifte van ten gemeentehuize worden gedaan. Tenslotte vestig ik er de aandacht op, dat de houders van stieren verplicht zijn. telkens wanneer door hen een stier wórdt aangekocht of verkocht, hiervan ten raadhuize aangifte te doen. Texel, 26 januari 1962. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. LAATSTE NIEUWS! Varkensvlees - Modern vlees! Weet U wat zo prettig is bij varkensvlees? Allereerst de hoge voedingswaarde, dus volop eiwitten en B-vitaminen Daarbij is varkens vlees snel gaar, dus U bent in een wip de keuken uit. Inderdaad, mevrouw, varkensvlees past in deze tijd van gauw-gauw. Het is dus echt modern vlees. Ontdek het zeil deze week en maak gebruik van de aanbiedingen. Nu volop smul len tegen een zacht prijsje Karbonade rib 1,98 Karbonade haas 2,28 Karbonade schouder 1,88 Rollade 2,68 Varkenslappen 2,68 Hamlappen en fricandeau 2,98 Verse worst en saucijsjes 1,78 De gehele week voor de boterham 150 gram ham 88 150 gram pekelvlees 98 200 gram boterhamworst 58 Woensdag extra fijn gehakt 1,78 Den Hoorn tel. (02226) 252 Den Burg tel. (02220) 2971 Parkstraat Den Burg In één dag gereed. Demonstratie-avond op het gebied van o a. nasi-goreng, bahmi, salé, loempia, enz Deze demonstratie wordt gehouden 13 en 14 fi des avonds 8 uur in Casino Ie Den Burg Kaarten kunt u gratis afhalen per I februari onze zaak. Pé Dé - Kwc E> Echte chocola hagel per pak 59 10 punten extra :or de Jong - Fa iliteit, lage pri - en stempelaa (tra zegelaanbiedinga Rondellos per zak 65 10 punten extra ..agerveld, zen n Maria Biscuits 250 gram 44 10 punten extra Ie soort kersenjam per pot 98 10 punten extra Veronica zegt het 2 pk KWF lucifers 60 10 punten extra Peulvruchten elk kilo 10 punten extra Taa Zand allerhande 1 250 gram 59 1 stempel rtstempel-aanbieding Zonfruit 200 gram 63 1 stempel en Familieshampoo grote lies 1,25 1 stempel Pindakaas per pot 95 1 stempel Levertraan capsules grote flacon 3,65 1 stempel Limonade per fles 1,15 1 stempel Goudboonpoederkoffie per blik 1,88 1 stempel Ie soort speciebonen 2 blik 1,93 1 stempel Ie soort slaolie per fles 1,49 1 stempel

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 3