Cjroen TwarL-Jexels in het harL, kou gevat Sanapfrin saa -JaC Vóórhellere Jf§ö©MEï- Baby-huidje PTTBABYDERM^^ blust snel'opkomende'flrlqp 75e JAARGANG No. 7633 COURANT IJDAG 8 FEBRUARI 1862 jave N.V. v.h. Lcmgeveld de Rooij bek-, Kantoorboek- en Fotohcmdel Handelsdrukkerij n Burg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 fEXELSE ALGEMENE VERGADERING BEDRIJFSVERENIGING Goede mineralenvoorziening steeds van belang )ok dit jaar ondervond de op 1 ruari j.l. gehouden algemene verga ing van de Vereniging voor Be- jfsvoorlichting „Texel" weer een r goede belangstelling. Er waren m 100 personen aanwezig toen de irzitter, de heer A. Dros Bzn. de gadering opende. In zijn openings- >rd werd een speciaal woord van kom gericht aan de inleider, de heer v.d. Grift van het Instituut voor «voedingsonderzoek te Hoorn en de istenten. )e heer Dros memoreerde in zijn ningswoord de gehouden landbouw- •ktuigententoonstelling in het R.A.I.- ouw te Amsterdam. Spreker vroeg dacht voor een verantwoorde me- nisatie, waaronder hij ook begreep eventueel gezamenlijk gebruik van ■ktuigen. fit het door de secretaris, de heer M. iper Pzn., uitgebrachte jaarverslag ek, dat de vereniging nog steeds een angrijke taak blijft vervullen bij de dichting van de Texelse landbou- •s. Weliswaar is het ledenaantal de tste jaren, speciaal door oorzaken, buiten het werk van de vereniging ;en iets terug gelopen, maar overi- s is er nog steeds grote belangstel- j voor de vereniging. )e financiële toestand van de vereni- g was blijkens het aan de leden toe- onden overzicht zeer gezond. De rzitter kon daarom namens het be ur voorstellen de contributie op het e bedrag van 40 ct. per hectare cul- rgrond te handhaven. Door de heer van Rossem werd namens de com- sie van rekeningnazieners medege ld, dat alle bescheiden in orde wa- lij het punt Mededelingen werd door voorzitter naar voren gebracht, dat een goede samenwerking tot stand ;ekomen tussen de Commissie voor ïekontwikkeling en het bestuur van vereniging. In gezamenlijk overleg pt men de eerstvolgende jaren te ïen tot een intensivering van de rlichting. erder werd de uitbreiding van het stentenkorps door de benoeming de heer H. Sturkenboom gememo- rd. De heer Dros bracht verder het tuursvoorstel naar voren om aan de stenten Witte en Sturkenboom een rage in de kosten van vervoer te lenen. Dit voorstel werd met alge- ie stemmen aanvaard, e bestuursverkiezing voor de vaca- :n Jn. Kikkert M. Jzn. en A. E. de ve gaf als resultaat de verkiezing de heren P. Koom Tzn. en Jn. ten. Beide heren namen hun benoe- g aan. ervolgens werd het woord gegeven a Dr. v.d. Grift. Zijn onderwerp: olgen van mineralentekort bij het werd met grote belangstelling be- terd. ïleider ging allereerst na welk een ïwikkeld proces er nodig is voor de :etting van het voedsel tot de stof- die uiteindelijk de groei en de pro- tie bepalen. Inleider illustreerde dit r aan te geven welke energiebron- en chemische stoffen er nodig zijn een hoeveelheid van 2 gram hooi te zetten in de stoffen, die het dier ig heeft. Dat dit proces in het die lichaam in zeer korte tijd volbracht dt is eenvoudig een wonder. Het erstreept echter ook de noodzake- aeid van een complete voeding, zo- het dier de geschiktheid behoudt i processen in het lichaam te vol- igen. Is zeer belangrijk moet daarbij wor- beschouwd een goede werking van 'gn. enzymen, die hun goede werk- nheid o.m. ontlenen aan de aanwe- ieid van een aantal noodzakelijke eralen. Spreker merkte op, dat het >reken van een goede enzymwer- l de onmiddellijke dood van het dier gevolg kan hebben. Door een on- loende werking ontstaan er be lde afwijkingen en daling van de luctie. preker ging vervolgens in op de ge ien van tekorten aan bepaalde mi rten bij het rundvee. Indien de eralentoestand van de drachtige in orde is, dan wordt het kalf ge en met een voldoende voorraad mi rten, die in de lever zijn opgeslagen, gebeurt echter meermalen, dat de veelheid koper en ijzer bij de ge- rte slechts de helft van het noodza- jke is. Daar in de melk slechts zeer hig van deze stoffen aanwezig is, :t het jonge dier ook geen gelegen- l deze voorraad aan te vullen. Het rtg is, dat een dergelijk kalf zeer akkelijk het slachtoffer wordt van ctieziekten, longontsteking en rhee. et voorgaandt was volgens inleider een groot gedeelte ook te wijten een verkeerd begrip omtrent de Üng van oud-melkse of droogstaan- Irachtige koeien. Nog te veel wordt *ndeld volgens het systeem: geen luctie, dan ook geen krachtvoer. Dit 't dan tevens tot gevolg, dat deze CANDIDATENLIJST C.H.U. VOOR DE GEMEENTERAAD Binnenkort een derde vrouwelijk raadslid? Tijdens de ledenvergadering van de C.H.U. is de candidatenlijst samenge steld voor de a.s. verkiezing van raads leden. De heer S. van der Vis, die sinds 9 maart 1948 in de Texelse Raad zitting heeft namens genoemde partij, heeft gemeend zijn plaats aan jongeren te moeten afstaan. De voorzitter van de C.H.U.. de heer J. Pranger, noemde ons de namen van de candidaten en inderdaad treffen wij hier verschillende jonge Texelaars op aan. Lijstaanvoerster is mej. Ank G. Luysterburg van De Koog; nummer 2 is de heer G. Westerlaken, P.H. Polder. Voorts is de volgorde: W Ellen, Oos terend; J. Huisman, Berkhoeve, Den Burg; A. Witvliet Jzn., Oudeschild; J Pranger, Gerritsland; A. Boon. De Cocksdorp; H. Tjepkema, P.H. Polder; J. C. Dros, Plan Zuid, Den Burg. dieren geen mineralen ontvangen. D e mineralenbron is nl. veelal het kracht voer. Vervolgens wees spr. er op, dat bij een goede mineralenvoorziening de overgang van stal naar weide en ook omgekeerd veel beter verloopt. De remming in de groei, die dan meestal ontstaat kan voor een goed deel wor den voorkomen door een evenwichtige voeding. In een proef, waarbij werd na gegaan of de val in de melkgift. die vrijwel steeds optreedt omstreeks 15 augustus kan worden voorkomen door een goede mineralenvoorziening bleek dit niet geheel het geval te zijn. De daling was bij de proefdieren echter aanmerkelijk kleiner. Veranderd uiterlijk Zeer opvallend was de mededeling van Dr. v.d. Grift, dat door een goede mineralenvoorziening „het uiterlijk" van de dieren op sommige punten sterk veranderde. Zo werden de ho rens aanmerkelijk groter, de klauwen harder, waardoor deze minder behoef den te worden bijgesneden. Verder werd de vruchtbaarheid van de dieren verlaat. Het verwekte in de zaal enige „deining" toen de inleider mededeelde, dat bij proeven, die in Hoorn nu al en kele jaren lopen de melkgift bij eerste en tweede-kalfskoeien met 300 - 500 kg. per lactatieperiode werd verhoogd door een goede mineralenvoeding. Inleider was van oordeel, dat op zeer veel bedrijven ook een tekort aan na trium voorkwam. Gevolgen daarvan waren een onvoldoende ontwikkeling van het uier, moeilijke verlossingen en het blijven staan met de nageboorte. Kopziekte Heel kort werd verder ingegaan op de oorzaken van kopziekte. Als een belangrijke oorzaak noemde spreker ook een te geringe opname van droge stof door de waterrijkheid van de voe dermiddelen. Het voorkomen van melkziekte geeft nog steeds aanleiding voor allerlei vragen. Wel meende spr. ook hier te moeten wijzen op het belang van een goede voeding tijdens de droogstand. Het is voor hoogproductieve dieren nl. onmogelijk om tijdens de periode van de hoogste productie middels de voe ding alle benodigde stoffen in voldoen de hoeveelheid op te nemen. Daarom pleitte Dr. v.d. Grift ten aanzien van de mineralenvoeding voor een voeding, die op jaarproductie werd bekeken, samenstelling van het ruwvoeder wor- Daarbij moet speciaal de mineralen den betrokken. Op deze wijze moeten we komen tot een zelfde mineralen- mengsel gedurende het hele jaar. Aan het slot van zijn inleiding deelde in leider mede, dat op het moment bespre kingen gaande zijn over het samenstel len van drie mineralenmengsels, waar uit dan door de bedrijven op basis van mineralenonderzoek zou gekozen moe ten worden. De bedoeling was deze mineralen in de vorm van korrels in de handel te brengen. Discussie Uit de discussie, die op de inleiding volgde, stppen we het volgende aan. Het al of niet graag opnemen van bepaalde mineralen heeft niet te maken met het wel of niet aanwezig zijn van een tekort aan deze stoffen. Het is be slist niet zo, dat dieren, die kopergebrek hebben ook graag koperkoekjes opne men. Bij het voorkomen van kopergebrek is het geven van een koperinjectie zeer BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 31 januari tot 7 februari 1962 Geboren: Jozias Jacobus, zv. Comelis J. de Wolf en Maria S. van Velzen; Theodora Cornelia, dv. Willem J. Bakker en Cornelia A. E. Witte; Maria Anna Margaretha, dv. Hubertus E. van Tongelen en Johanna M. van Heerwaarden; Petrus Jacobus, zv. Joseph M. Bergman en Johanna Huisman. Ondertrouwd: Otto Goënga en Neeltje Vinke; Fransiscus Jacobus Bakker en Catha- rina Cornelia Maria Merkx. Overleden: Hendrik Witte, oud 86 jaar, weduwnaar van Dientje Keijzer; Simon He melrijk, oud 81 jaar, echtgenoot van Antje Bruin. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 14 februari a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3.00 uur; De Koog 4.00 uur STEEDS MEER VVADDENZEEMOSSELS In de maand november werden via het mosselverkoopkantoor te Bergen op Zoom 1.012.700 1(2.067.800) kg. Zee- landse mossels verhandeld, tegen een bedrag van ƒ116.734,— (ƒ220.963,—), terwijl in dezelfde maand 11.470.900 (7.885.900) kg. Waddenzeemossels wer den verhandeld voor een bedrag van ƒ1.386.122,— (ƒ940.201,—). De cijfers tussen haakjes zijn die van november 1960. Uit deze cijfers, die we ontlenen aan Visserij nieuws, blijkt duidelijk, dat de mosselleverantie uit de Waddenzee be langrijk blijft stijgen, terwijl de pro- duktie van Zeelandse mossels een ver der dalende lijn vertoont. belangrijk. Daarmee is men er echter niet. Men moet dan doorgaan met het geven van koperkoekjes. Het gevaar voor een overmaat in de kopervoeding was volgens Dr. v.d. Grift bij rundvee zeer klein. Voor schapen ligt dit anders. Daar kan een teveel zeer nadelig zijn. De inleider was van oordeel, dat het zeer moeilijk, zo niet onmogelijk is om aan de hand van uiterlijke kenmerken vast te stellen of een bepaald gebrek aanwezig is. Zo behoeft een roodver- kleuring van de haren bij het rundvee beslist niet te wijzen op kopergebrek. Ook bij een aantal andere stoornissen reageert het dier met roodverkleuring van de haren. Het strooien van een hoeveelheid van 2V« kg. kopersulfaat over het dauw- natte gras vóór het inscharen van de dieren noemde inleider een goede me thode voor de kopervoorziening bij jongvee. Voor melkvee moet dit beslist worden afgeraden met het oog op moei lijkheden bij de zuivelbereiding. Op een vraag omtrent de oorzaak van de vreemde schapenziekte in de droge zomer van 1959 antwoordde spre ker, dat hierover het laatste woord nog niet is gesproken. Er waren echter aan wijzingen omtrent een tekort aan glu cose. Na inleiding en discussie werden door Dr. v.d. Grift een serie fraaie dia's over Birma vertoond. In het kader van hulp aan ,,de zich nog ontwikkelde gebie den" heeft Dr. v.d. Grift 3 jaar in Bir ma gewerkt. De aanwezigen kregen 'n buitengewoon goede indruk omtrent moeilijkheden en mogelijkheden in dit land, waarin enorme kunstschatten aanwezig zijn. De inleider wees met grote andruk op de verantwoordelijk heid van de „rijke landen" voor deze Oosterse landen Inleider noemde dit geen kwestie van wenselijkheid, maar van besliste noodzaak. We kunnen er niet buiten om. Het was ditmaal zeker geen „lege" bewering toen voorzitter zich de tolk van de aanwezigen noemde in zijn dankwoord aan Dr. v.d Grift. Van verschillende zijden hoorden wij de opmerking: De keus was deze keer buitengewoon goed. Na de inleiding van Dr. v.d. Grift werden door ass. Nieuwenhuis nog en kele punten naar voren gebracht om trent de resultaten van het bedrijfs economisch onderzoek. Door de heer C. van Groningen werd een overzicht ge geven van de resultaten van een aantal proefvelden, de voederwinning en de bestrijding van ziekten. Wij komen hierop nog nader terug in korte arti kelen in de Texelse Courant. In zijn slotwoord wees de voorzitter op de ruime mogelijkheid tot het be drijven van voorlichting middels arti kelen in de Texelse Courant. Spreker waardeerde dit zeer en bracht de re dactie hiervoor dank. C. v. Gr. TWEE EILANDEN Weer willen donkere kinderen hun vakantie graag doorbrengen bij ons. Nu alle banden tussen bruin en blank dreigen te worden verbroken, doet het goed dat Texel contact zoekt met Ambon. Dat kan middels blije kinder ogen. Sommige kijken brutaal, andere bedeesd de wereld in, maar allemaal zijn ze gek op ons. Daar doe je wat voor. Zou onze gastvrijheid naar Pasen toe kunnen groeien, gelijke tred hou dend met hun verlangen? Van 19 tot 30 april komen Ambon- nese kinderen van lagere school-leeftijd naar Texel, zoveel als het bergen kan. Als u kunt, doet u dan mee en stel uw huis open voor een kind uit een van de kampen in ons land, speciaal het kamp Almeire. U kunt zich daartoe opgeven tot 20 februari bij: mevr. De Boer, Texla, Kogerweg, tel. 2527; mevr. Van Loon, Warmoesstraat 52. tel. 2016, en de heer J. F. Veldwisch, Hogeberg, tel. 2197. Ook hen, die van de vorige keer een kind terug willen zien binnen hun muren of al een afspraak hebben met de ouders van een kind, radên wij aan dit op te geven. Eén en ander kan dan misschien gemeenschappelijk geregeld worden. Is u niet in de gelegenheid kinderen onderdak te verlenen, ook een gift voor vervoer is welkom op giro 621865 t.n.v. mevr. A. de Lange-Douma. Wordt Pasen-op-Texel voor vele Ambonnese kinderen weer werkelijk heid? Het Ambon-comité INGEKOMEN PERSONEN Wilhelmus G. J. van Lierop (en echtgen.) van Loon op Zand, Hcibloemstraat 3 naar E 81; Oeds Helmhout van Oterleek, Dorpsstraat 52 naar Kogcrstraat 2, Den Burg; Maria van Groenigen, van Amsterdam, Roemer Visser straat 36 hs naar Den Burg, Weverstraat 49; Adri J. Binsbergen (en echtgen.) van Alk maar, Stalpeartstraat 53 naar Vogelmient 28, De Koog; Jan B. Staal, van Amsterdam, a.b Reeuwijk. VERTROKKEN PERSONEN Theo van Bckkum, van Oosterend, Koete- buurt 9 naar Alkmaar, Wiardi Beckmanstraat 31; Johan Saalmink van H 131 naar Doorn, Mariniersweg 7; Sjoerd Brandsma (en gezin) van Den Burg, Haffclderwcg 15, naar Gro ningen, Adm. de Ruyterflat 68-48, Peizerweg; Jan A. v.d Slikke, van Schilderend 28 naar Huizen, Crailoseweg 116, Jacob M. Wetsteen, van Den Burg, Weverstraat 25 naar Rotter dam, Baarschootsekreek 51 (en gezin); Mar garetha Paagman, van E 48 naar De Bilt, Prof. Bronkhorstlaan 10; Hart de Zwart (en echtgen van Oosterend, Schoolstraat 13 naar Utrecht, Magelhacnlaan 23; Mane Zwan. De Koog, Ruijslaan 33 naar Amsterdam, Gabr. Mctsusstraat 32hs; Rcné C. van den Burg, van H 131 naar Doorn, Mariniersweg 7; Pieter A. Verseput, van B 164 naar Doetinchem, Kep- pelseweg 370; Johanna Brücher, van Den Burg, Julianastraat 4 naar Amsterdam, Roose- veltlaan 198 I; Elizabeth P. van Weert, van C 21 naar Baarn. K. v.d Heidelaan 15; Leen den van den Berg, van Den Burg, Weverstraat 57a naar Wieringermeer, Slootdorp, Brink 44. EEN VROLIJKE NOOT VOOR 10 x 10 De Koog Zaterdagavond verzorg den enige jongelui een gezellige avond in de zaal van hotel „De Toekomst", ten bate van de actie 10 x 10 De zaal was maar matig bezet toen Jan Veldman deze avond opende. De verschillende nummers accor- deonmuziek, solo's zowel als trio's, wer den door de conferencier Jan Veldman geestig aan elkaar gebreid, terwijl Jan Bruin zich ontpopte als een prima imitator. Ook werd nog het spel „Trek aan de bel" gespeeld, tot groot vermaak van allen. De traditionele verloting had een vlot verloop. Er waren veel prachtige prijzen. Ine Kikkert, Emmy en Mies Duyzer waren de vocalisten, terwijl Andries de Ridder, Harm van Hintum, Jaap Borgman, Martin Duyzer, Kees Kaczor en Chris Bremer de muziek voor hun rekening hadden genomen. De leiding van het bal was in goede handen bij de „Pioniers". Al met al een leuke, gezellige avond voor een goed doel. De prijzen, gevallen op de volgen de loten, kunnen afgehaald worden bij C, Duyzer. Rood: no. 642 en 750 en geel: no. 506, 516, 517, 534 en 827. S.V. TEXEL Programma voor zondag 1 kl. NH.: WWaard-Duinranders; N Niedorp-Geel Zwart; Vrone-SRC; JVC-Texel; WGW-Vcsdo. 3e kl.: Texel 2-De Cocksdorp; Adsp. Texel b- Oosterend; Tex. Boys a-Texel a. Voor Texel 1 en 2 uiterst belangrijke ont moetingen. Texel 1 zal, wil het tot de kans hebbers blijven behoren, geen punten meer moeten verliezen. Voor het 2de een eer een zo goed mogelijk figuur te slaan tegen de kophouders. Ook van de adsp. worden prima uitslagen verwacht. Van de feestcommissie. Het ligt in de bedoeling om op zaterdag 3 maart a.s. een bal-masqué te houden ter inleiding van een nog nader uit te werken programma. Er wordt een grote deelname verwacht. Maakt U dus gereed. Verschijnt dinsdags en vrijdags Bank: R'damse Bank. Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. ƒ2,25 p. kwart, -f 25 ct ine. Adv. 10 ct p. mm. TER OVERDENKING: ENKELE VRAGEN ROND DE 10 X 10-AKTIE Als er een kippenfarm of een manufac turenzaak in de brand staat, moet je je niet gaan verdiepen in de oorzaak van de brand, maar dan moet er zo snel mogelijk geblust worden. Als een deel van de wereld honger lijdt, moet je je niet gaan verdiepen in theo retische beschouwingen, maar dan dient er zo snel mogelijk geholpen te worden, hoe ook. Toch ga je jezelf wel eens vragen stellen over het verloop van de aktie. Is het niet vreemd, dat wij allerlei feestavonden gaan organiseren, om op die manier de mens in nood te helpen? Zou je niet veeleer andersom moeten werken en moeten zeggen: beste meis jes en jongens, we hebben volgende week een feestavond, maar deze gaat niet door in ver band met de aktie 10 x 10. De gelden, die we met dit offer uitsparen, zullen we overmaken op de giro van de anti-honger-aktie! In het niet vreemd, dat we dus eerst zelf aan onze trekken willen komen, en dat dan pas de ander aan de beurt is? Of met andere woorden: is het niet vreemd, dat wij pas in staat zijn tot gevende naastenliefde, als daar een feest avond of op zijn minst toch wel een lootje tegenover staat, waarop je een auto kan win nen? Zomaar geven zonder meer kennen we bijna met meer. Ei- moet iets geweldigs worden georganiseerd, om de mensen tot grote gaven te brengen. En waarom hebben we dan ge geven? Omdat we allemaal dachten met dat lootje die auto te winnen, en niet, omdat we het zo te doen hadden met de groep mensen, voor wie die loterij was georganiseerd. Uit eindelijk zit er dus niet zozeer iets scheef in de aktie 10 x 10, maar in onze naastenliefde, in onze goedgeefsheid, die een goedgeefsheid blijkt te zijn met een stiekeme hoop, dat we er zelf maar een heel stuk beter van worden. En als we dan niets gewonnen hebben voor de zoveelste keer dan gaan de lootjes de prullenbak in met de woorden, die dan als zelf troost worden gesproken- nou alla, het was voor het goeie doel Ik geef dit voorgaande als overdenking. Een antwoord is niet nodig. Het is duidelijk, dat onze naastenliefde het dok in moet voor een grondige beurt. Ik stel graag nog een andere vraag: moet de christen niet op de eerste plaats het geestelijk welzijn van zijn naaste beogen? Is een aktie, die van de zalig gepre zen „armen" rijken wil maken, nog wel chris telijk te noemen? En vervolgens: moeten we niet veel meer overlaten aan de Voorzienig heid? Op de eerste vraag zouden we dit kun nen stellen: God beoogt het levensgeluk van de hele mens. Wij zullen eens voor eeuwig met ziel èn lichaam gelukkig zijn. Die samen hang is veel inniger dan wij vaak denken. Liefde gaat uit naar iemand, en met alleen naar zijn ziel. Zo bemint God ons en zo houden wij van elkaar. Het volkomen geluk van de hele mens zal inderdaad pas in de hemel bereikt worden, maar iets van de glans van de hemel moet nu al over de aardse mens vallen. Dat is de taak van het christendom. En het is dus zeer christelijk, om de mens ook in zijn lichamelijkheid al iets te laten proeven van de hemel. En ik kom nu aan de laatste vraag wc moeten dit niet allemaal af schuiven op de Voorzienigheid. Wjj moeten die hemel op aarde laten proeven en door schemeren. God heeft de vrije mens ingescha keld in de verwerkelijking van zijn plannen. God veroordeelt ons niet, om te slapen, maar Hij heeft ons uitgekozen, daadwerkelijk met Hem mee te werken. President Kennedy zei in zijn eerste rede: „Let us go forth to lead the land we love, asking His blessing and His help, but knowing that here on earth the work of God must truly be our own" Laat ons voorwaarts gaan om het land te leiden, dat wij liefhebben. Zijn zegen vragend en Zijn hulp, maar in het besef, dat hier op aarde Gods werk waarachtig ook ons werk moet zijn. Wat God van ons vraagt via Zijn Zoon is daadwerkelijke en belangeloze naasten liefde. Als Christus vertelt heeft van de barmhartige Samaritaan, die alles voor zijn naaste over had in tegenstelling tot de an dere twee voorbijgangers, en Christus vraagt daarna: wie van deze drie bad de grootste liefde, dan is het enig goede antwoord: hij, die hem barmhartigheid bewees. En na deze conclusie is het enige, dat Christus ons nog te zeggen heeft: ga, en doe gij ook zo. Y. C. T. EVANGELISATIE-AVOND TE DEN BURG Maandag wordt de maandelijkse evangelisatie-avond gehouden in het Dorpshuis te Den Burg. De spreker van deze maand is de heer L. Kolle, mede werker van de Youth for Christ. De heer Kolle zal binnenkort naar Suri name vertrekken als zendeling. De avond begint om acht uur en een ieder is er welkom. TWEEDE EN DERDE PRIJS VOOR GYMVERENIGING TEXEL Leden van de gymnastiekvereniging Texel hebben deelgenomen aan de februari-wedstrij- den te Schagen. De meisjes behaalden met 13.4 p een derde prijs. De dames behaalden met 14.9 p. een tweede prijs. Op het eiland kunnen wij de turners be wonderen op zaterdag 17 februari a.s. 's Mid dags zullen de jongeren in hotel „De Oranje boom" het beste beentje voor zetten, terwijl om 8 uur 's avonds de uitvoering van de oudere leden begint. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oostercud en De Cocksdorp DOKTER SIEBINGA (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst dierenartsen I TH. BERTELS, De Koog, tel. 336 (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr FORTGENS Oosterend, tel. (02223) - 250 of 207 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. HOL Den Burg, tel. (02220) - 2414 (zondag van 9 tot 13 uur) 19 cent per rol

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 1