Tentoonstelling „Eerst denken dan doen" BREIWOL en WOLLEN DEKENS Vandaag morgen WOLFEDERATIE in De Oranjeboom Vleeswarenweek euislager Uitbreiding consultatiebureau van het Witte Kruis nog niet mogelijk BRAADWORST-WEEK Woensdag gehaktdag Topslagerij D. C. Visser Voorlichting voor Akkerbouwers voorlichtingsbijeenkomst en NU extra goedkoop nu 10 pet korting Coöperatie-avond De Coöp. in de toekomst Woensdag EYK GOËNGA ERNSTIG VERKEERSONGELUK De Koog Vrijdagmiddag is er een vrij ernstig verkeersongeluk gebeurd op de Badweg. De jeugdige Jan Veld man reed met z'n nieuwe bromfiets in op de auto van de heer J. P. Eelman, die van het badhotel de helling af kwam rijden. Brommer zowel als auto liepen flin ke schade op. Nog erger was Jan er aan toe. Met een beenfractuur en een ern stige hersenschudding moest hij per ziekenauto naar Den Helder worden getransporteerd. TEXELSE SCHEIDSRECHTERS Zaterdagmiddag hebben vijf Texe laars theoretisch examen gedaan voor de functie van scheidsrechter KNVB. De namen zullen worden bekend ge maakt als de heren ook geslaagd zijn voor de praktijk. Er begint binnenkort weer een nieuwe opleiding. De heer P. A. Zegers, Wilhelminalaan 78, die zitting heeft in de examencommissie, is gaarne bereid nieuwe „fluiters" te noteren. Iedere zaterdag en zondag vindt men jong en oud op het sportveld en het is prettig voor de spelers als er onder leiding gespeeld kan worden. Onge twijfeld zullen er op het eiland meer dere gegadigden zijn, die de sport op deze wijze willen helpen. „EERST DENKEN DAN DOEN" Vandaag en morgen wordt er in hotel „De Oranjeboom" te Den Burg een tentoonstelling georganiseerd onder het motto „Eerst denken dan doen". Een bezoek aan deze tentoonstelling, die georganiseerd wordt door de Streek- ontwikkeling Texel en de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting is zeker de moeite waard. De openingsuren zijn beide dagen van 14 tot 22 uur. STORMSCHADE Vrijdag is Nederland, en in het bij zonder de kuststreek, geteisterd door een noordwesterstorm windkracht 11. Texel kwam er „genadig" onder van daan. Wel kwam het water hoog en moest de coupure te Oudeschild worden gesloten, maar de dijken liepen geen gevaar. Door de dijkwacht is de gehele nacht patrouille gelopen en op het Raadhuis waren er de hele nacht auto riteiten bijeen. De duinafslag is weer enorm geweest. Aan het Westerslag is veel schade. De rijwielstalling, die daar op het duin stond, is half naar beneden gekomen en de tegels trof men op het strand. Over al langs de kust steken de duinen loodrecht naar beneden. De toegangs wegen tot het strand zijn geheel weg geslagen. Gelukkig bleef het op het eiland bij deze schade. IN VOLGEND NUMMER Wegens de grote toevloed van adver tenties moeten enkele verslagen en sportberichten blijven liggen. MIJN AANGESPOELD Bij Paal 9 is dezer dagen een mijn aangespoeld van 40 cm. in doorsnee. Het gevaarlijke apparaat is maandag door de Marine mijnenopruimingsdienst verwijderd. „SCHAKELS Toneelvereniging „Het Masker" zal zaterdag opvoeren een stuk van Heij er- mans, Jr. „Schakels". Bezoekers worden er op attent gemaakt, dat de deur om acht uur wordt gesloten en dat men daarna alleen tussen de kleine pauzes de zaal kan betreden. GEMASKERD BAL VOOR DE 10 x 10 De Koog Zaterdagavond is te De Koog een gemaskerd bal georganiseerd door de leden van het actiecomité 10 x 10. De heer Jan Bruin Jr. opende het feest en weldra zat de stemming er in. Er was belangstelling voor deze jeugd- actie. Tussen de dansnummers door werd er een verloting georganiseerd door de heer Zwan en deze bracht 26,45 op. Er waren nog meer verras singen. Men kon raden naar de naam van een pop, maar niemand was ge lukkig. De pop werd daarna Ameri kaans verloot en bracht nog 18,75 op. De band o.l.v. Frans Pieterse gaf een sardig stukje muziek. Om 1 uur was het einde en werden de winnaars van de gemaskerden bekend gemaakt. Enkelingen: Medicijnenman, T. v.d. Kerkhof; Pipo de Clown, Arie Eelman; Zigeunerin, Marga Grit. Paren: Assepoes en Prins, J. Verlaan en J. Henstra; Bloemenmeisjes Toch ben ik dol op jou, Gerie Hillen en M. Bakker; Dag en Nacht, Henny Grit en Joop Buscop; Veilig Verkeer, T. Kooiman en H. Koopman. Zaterdagavond kunnen liefhebbers in Jeugdherberg „Panorama" deelnemen aan een Volksdansbal. Dit bal is toe gankelijk voor jongeren van 15 jaar. Er wordt om acht uur begonnen. Nog even ende Texelaars kun nen weer deelnemen aan een wandel tocht. Er zijn twee routes: één voor ouderen; vanaf Bos en Duin langs het strand naar De Koog en daarna door de Dennen terug; en voor jongeren: Start op dezelfde plaats maar via paal 17 terug. Opgave is mogelijk bij de comitéleden van de actie 10 x 10 in alle dorpen. Tijdens de vrijdagavond in hotel „Lakeman" gehouden Witte Kruis-verga- dering deelde de voorzitter, de heer P. Beemsterboer, mee, dat de verbouwing van het Consultatiebureau dit jaar nog niet zal plaats vinden. De plannen, die tijdens de laatste vergadering van 1961 ter tafel zijn geweest, zijn door hogere instanties van het landelijke Witte Kruis afgeraden. Derhalve heeft het bestuur van Het Witte Kruis Texel besloten tot aankoop van een woning aan de Witte Kruislaan, eigendom van de familie Kuiper en een perceeltje grond, dat eigendom is van Gemeente Texel. Voor het huisje werd een prijs genoemd van ƒ15.000,De aankoop is nodig voor een betere en grotere uit breiding van het bestaande gebouw. De vergadering gaf goedkeuring deze plannen af te ronden. De belangstelling van de leden van de vereniging was beter dan het be stuur van Het Witte Kruis gewoon is. De voorzitter sprak daarover zijn vol doening uit en hoopte in zijn openings woord dat de belangstelling zal blijven groeien. In het bijzondér sprak de heer Beemsterboer een woord van welkom tot dokter Elias, de zusters van de vereniging en tot de badmeester. Voorts richtte bij een speciaal woord van wel kom tot de heer De Wilde, directeur van het Provinciaal bureau van de Noordhollandse Vereniging Het Witte Kruis. De heer De Wilde heeft na de huishoudelijke vergadering gesproken over de rheumabestrijding. Hierbij werd een film vertoond. Nadat de altijd actieve secretaris, de heer H. Remmers, zijn uitvoerige notu len had gelezen die onveranderd werden goedgekeurd kwam de be groting 1962 ter tafel. Op de laatste vergadering was door enige leden reeds bezwaar gemaakt te gen de post salarissen secretaris en pen ningmeester. De penningmeester, de heer Melissen, gaf een toelichting op de begroting. De begroting sluit met een tekort van 5745, Enkele leden van de vereniging maakten bezwaar tegen de post sala rissen secretaris en penningmeester. Zij achten het onjuist, dat van een derge lijke vereniging de genoemde bestuurs leden een salaris ontvangen. Zij vroe gen of het bestuur bereid was deze post af te voeren en tevens wilden zij weten in welke vergadering deze salaris kwestie aan de orde was geweest. De heer Beemsterboer deelde mee, dat het voor de vereniging onbetaal baar is een vaste administrateur in dienst te nemen. De vergoeding, die ge geven wordt, is gezien het werk dat wordt verzet, zeer gering. Misschien dat bij een eventuele vacature in ge noemde functies dit veranderd kan worden, maar nu zeker niet. Op welke vergadering dit precies is vastgesteld, was ter vergadering moeilijk te noe men. De voorzitter wist wel dat deze gang van zaken 23 jaar geleden ook van toepassing was. Het bestuur is zeer ingenomen met het werk dat wordt ge daan door de beide leden en zullen hier zeker geen streep door halen. De heer De Wilde noemde hierna enkele cijfers van andere verenigingen, die veel met de Texelse vereniging ge meen hebben. Daar zijn de posten van administratie in veel gevallen hoger. Hij had een dergelijke opmerking wel verwacht van een vergrijsde Kruis medewerker, maar niet van personen van een jongere generatie. U weet be slist niet wat voor werk er door ge noemde heren wordt verzet. Er zijn on geveer 80 verenigingen, die een toelage geven aan secretaris en penningmees ter. Er werd over dit punt nog veel gesproken. Het slot was dat er werd gestemd. De begroting werd aanvaard met acht stemmen tegen en 14 stemmen voor. De aftredende leden: mevr. Eelman- Hoogenbosch, De Koog; mevr. Bakker- Bruin, De Waal; de heer G. Kikkert, Den Hoorn; de heer J. Bakker, Ooster end, en de heer J. Th. Boom, Oude schild, werden allen herkozen. De voorzitter deelde hierna mee, dat de plannen voor de uitbreiding van het Consultatiebureau nog niet zijn afge rond. Tijdens een vorige vergadering hadden de leden een schets gezien van de architect C. Alkema. Deze zal op aanraden van meerdere instanties van Het Witte Kruis, worden gewijzigd. In de komende najaarsvergadering hoopt men nu met omlijnde plannen te komen. Tijdens de rondvraag werd op een vraag van een der leden meegedeeld, dat het bezoek aan het badhuis terug loopt. Er worden nu nog 200 baden per week geboekt. Dit is nog geen reden om het badhuis op te heffen. Op de laatste vergadering was de vraag gesteld of het niet mogelijk was dat de vereniging een voorlichtings folder zou uitgeven op het gebied van de kankerbestrijding Het bestuur was er niet in geslaagd een geschikte folder te vinden, die leesbaar was voor de leek. Er zal nog een na-oproep komen voor het doorlichten op t.b.c. Ook de personen, die door omstandigheden nj zijn opgeroepen, kunnen dan een opro verwachten. Hierna was het woord aan de he De Wilde, die een film vertoonde i sprak over de rheumabestrijding. GEKNEUSDE VOET De echtgenote van de heer P. v, Lenten, Eierland, liep bij de waslijn e gekneusde voet op. In een ziekenhi te Den Helder werd zij behandeld, mj kan nu in haar woning de algehele g nezing afwachten. JEUGDUITVOERING S.V.C. Zaterdagavond komt de jeugd S.V.C. op de planken in het Buurthi van Midden-Eierland. Zie ook berii in de krant van vrijdag. DIJBEEN GEBROKEN Oudeschild Zaterdag is mei Snitjer-Dogger tijdens het ramenlapp van een trapje gevallen. Ze brak hieri een dijbeen. BEZOEK DE FANCY FAIR DEN HOORN NAAR VOREN Het belooft vrijdag en zaterdag „De Waldhoorn" een gezellige boel worden, want dan draait de fancy-f; ten bate van het gebouw. Er zijn do vele dames zeer mooie artikelen v( vaardigd, die als prijs te winnen zi Men kan schieten, ballen gooien en voor elk wat wils. Wederom is de h der onder het toneel een sensatie. De fancy-fair wordt vrijdagmidd om half 4 geopend '(tot half 6) en avonds om 8 uur kunt U er ook tereci Zaterdagmiddag van 3 uur tot half 's avonds om 8 uur wordt het fe voortgezet. Reeds velen hebben gelegenheid had om loten te kopen voor de ver ting die momenteel draait en waan de trekking zaterdagavond wordt houden. S.V. DE KOOG N. Niedorp-Texel 1 12; Oudest 2-Texel 2 2—1; Tex. Boys a-Texel 1—0. TEXELSE BOYS-NIEUWS Tex. Boys 1-Oudesluis 1 11; T Boys a-Texel b 10. De overige w strijden werden afgelast. Terreindienst: F. Hopman en C. M S.V. DE KOOG-NIEUWS De Koog 2-Oudesluis 3 90. De ad wedstrijd werd afgelast. SPORTNIEUWS S.V.C. SVC 1-Helder 4 5—0; WGW 4- S 2 3—0. Z.D.H.-NIEUWS Callantsoog 3-ZDH 2 43. De ve strijd van het eerste werd afgelast. Wegens de faney-fair is er donó dag- en vrijdagavond geen gymnasti TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Nog steeds voorradig hand- en moesappelen M. Huisman De Veen tel. 2203 20 grote eieren voor 2,50 Waalde'straat 16 Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Na jaren kijkt U nog met tevredenheid naar onze maatkleding. Dus uitein delijk het voordeligst. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild Aangeboden iedere dag verse kippeneieren 20 voor 2,50 Buisman, Hollewal 20 Wegens verhuizing ter overname aangeb. royale oliehaard met 6 m. koper- leiding, olievat en bok f 100, grote grasmaaima- chine f 90, tuingereedschap met grasschaar en zware heggeschaar f 19,50, groot schoolbord f 15, twee was ketels f 5, autopedje f 3,50 en vier golfplaten f 10 G. H Fortgens, Wilhel minalaan 112, Den Burg Aangeboden 2-persoons spiraal. Garage A. Kievit Jaap Roeper en Mary Zwikker hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 2 maart a s. des mid dags om 12 uur op het stadhuis te Bergen op Zoom Kerkelijke bevestiging om 14 30 uur ir. de Evangelisch Lutherse kerk tc Bergen op Zoom door Ds H. W Meihuizen. Doopsgezind predikant te 'sGravenhage Texel, „De FenneV Duinweg Bergen op Zoom, Boven Groenewoudseweg 1 Gelegenheid tot feliciteren 25 februari a.s. op „De Fenne", Duinweg Toekomstig adres Zaanstraat 60, Leiden Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Johan (lohannes Dirk) E. Hopman-v. Meerten Joh. Hopman Boodtlaan 36, De Koog, Texel, 19 februari 1962 23 februari a.s. viert onze juf voor de 13e keer haar verjaardag op Texel Zij is dan ook I2'/2 jaar onderwijzeres aan de St. Jozefschool. Die dag 7,45 uur gezongen H. Mis uit dankbaarheid. 20,4522,30 uur receptie hotel De Zwaan. Namens alle kinderen van haar klas Agnes Schrama en Marcel Visser Zend vroegtijdig Uw advertenties Int Op 16 februari 1962 is tol onze diepe droef heid overleden na een smartelijk lijden, mijn innig geliefde vrouw en zorgzame moeder Adriana Smit geb. Vliegenthart oud 36 jaar Haar diepbedroefde man en kinderen Mr Joop Smit Gerrie, Hans, Ineke 525 Third St.. London, Ont., Canada. 98 98 3 stuks braadworst 300 gram saucijsjes 200 gram pekelvlees 200 gram snijworst ys 3 pakjes margarine 98 Alle braadworstsoorten deze week voordeliger dan ooit De fijnste kwaliteit en heerlijk ge kruid. Tevens kunt u deze week nog profiteren van de volgende voordelige aanbiedingen. Carbonade per 5C0 gram vanaf 1,90 Varkensrollade heerlijk gekruid 2,70 Extra blank jong paardenvlees 500 gram lappen 2,— 500 gram lappen mager 2,20 En natuurlijk op 500 gram prima gehakt 1 pakje gehaktmlx Hogerstraat 16 1,60 25 Op vrijdag 23 februari des nam half twee wordtin het restaurant op het vliegveld een gehouden, waar de heer C. Zijdewind uit Schagen diverse akkerbouwvraagstukken zal behandelen Iedereen is welkom. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Streekontwikkeling Texel Heden overleed plotse ling onze zorgzame man, vader, behuwd en grootvader Willem Boon in de ouderdom van 65 jaar J. Boon-Kalis M. Boon H. Boon-Vlaming T. Boon Jeannette De Cocksdorp 32 Texel 16 februari 1962 De teraardebestelling heeft plaats gehad maandag 19 februari 1962 's namiddags 2 uur te De Cocksdorp Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant X- VICTORYW OL Bijzonder mooie wol in diverse kleuren. Ook in de moderne meerkleuren wol. Zolang de voorraad strekt kost O Qf) deze wol slechts per knot ■X- Grote partij extra zware kwaliteit 100 pet zuiver wollen dekens in prachtige kleuren Zeer fraai dessin Nu tientjes goedkoper 160 x 220 nu voor 49,00 190 x 230 nu voor 59,00 ORIGINELE NOORSE WOL nu extra goedkoop per pak <e nn van 10 knotten slechts IU,UU -X* Grote sortering truien en vesten Ook de moderne noorse truien zowel voor dames en heren Al deze artikelen zijn gloednieuw, gaaf en onbeschadigd. DE WINKELAUTO KOMT: Dinsdag, 20 februari 1962 Den Burg, Landbouwcoöperatie, 1.5.uur Woensdag, 21 februari 1962 Den Burg, Landbouwcoöperatie, 9.10.15 uur De Waal, C. R. Keijser, 10.45 - 12.— uur Oosterend, Joh. Roeper, 1.30 - 4.30 uur Donderdag, 22 februari 1962 De Cocksdorp, J. v.d. Kooy, kruidenier 9.15 - 11.uur De Cocksdorp, C. Zijm, C 21, 11.30 - 12.uur Eierland, Vliegveld, 1.30- 2.45 uur De Koog, I. Bonne Zn, Nr. 41, 3.15- 4.30 uur Vrijdag, 23 februari 1962 Den Hoorn, A. J. Lap, Kerkstraat 44, 9.15 - 12.uur Oudeschild, Landbouwcoöperatie, 1.30- 3.uur goed en goedkoop Langestraat 48 Alkmaar Telefoon 02200-7581 Woensdag 21 februari om 8 uur in de landbouwschool Inleider de heer Lont uit Nieuwe Niedorp Onderwerp met groepsdiscussie. De Keurslager brengt u een grandioze Onze vleeswaren zijn ons troetelkind Iedere week besteden wij de uiterste zorg aan ont uitgebreid assortiment kwaliteitsprodukten Daarbij zijn altijd echte keur specialiteiten dit u nergens anders kopen kunt Dooi onze grote omzet kunnen wii ook voordeliger zijn en., u bent zeker van VERSE WAAR In de VLEESWARENWEEK bieden wij U BOTERHAMWORST - SNIJWORSi BLOEDWORST en HAMWORST deze 4 soorten een volle week lang het tweedi ons voor de halve prijs. Vleeswaren, die u niet overal vindt: 100 gram gebraden keurgehakt 49 100 gram gebakken leverkaas 58 100 gram gebraden rollette 49 100 gram pekelvlees 65 Vrijdag en zaterdag 500 gram le soort schoudercarbonade 1,98 6 pakjes slagersboter Treffer 1,98 2 rookworstjes en 1 kg zuurkool 1,98 250 gram kippenpolet met een pakje kippensoep naar keuze 1,4! 500 gram gehakt 1.7! Ware lekkernijen, u voorgeschoteld door di vakman Den Burg tel. (02220) 2971 Den Hoorn tel. (02226) 252 Notaris J. R. van Wijland zal op donderdt maart as. om 10 uur vm op „de Bezaan" aat Werf te Den Hoorn voor de heer Joh. F Zijm publiek en a contant verkopen 25 schapen en 1 tweejarige ram (ingeënt te mond- en klauwzeer 1 zware platte wagen luchtbanden, 1 gecombineerde, 1 hooischop, 1 j tank 750 It, 1 vrachtauto Ford met hekken, 1 m wagentje op luchtbanden, 1 trapslijpsteen, 1 we pomp met 2x6 meter slang, 1 bietensnijder m eli motor, 1 kruiwagen koeien- en kalverenhalsba» met ketting, kribben, ruiven, schuilen, voer- lammerenbakken, bussen, emmers, tuigwerk.het palen, gaas en wat verder zal worden aangebo

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2