Spotprijzen Coöperatieve Boerenleenbank Instituut Belz ROSEL HEIM Ruimtevaart op Texel binnen 24 uur kunt laten repareren DROS' snelservice Dros' service goede service 1947 1962 15 jaar Timmer's Bakkerij Voor elke lekkernij naar TIMMER'S BAKKERIJ 1947 Den Burg tel. 2420 1962 Geen schoonmaakweer Geen nood zomerjurk of rok Wij ontvingen een mooie collectie zomerstoften P. B0SMA. De nieuwe stoffen zijn binnen Rockita Toile sacco Teenager- stoffen Poplins »real hand- Ladyroy Cordette TEXTIELHUIS ZEGEL BONTE AVOND IN ZUID-EIERLAND De Jongerenclubs te Zuid-Eierland zijn wel zeer actief. Op vrijdag 2 maart verzorgden zij weer een bonte avond die zowel door de opkomst als door het ten tonele gebrachte alleszins geslaagd mag heten. De avond werd ingeluid met het stukje „Maja, het ondeugende elfje". De kleine meisjes kenden hun rol goed en waren gekleed in speciaal voor dit stuk gemaakte jurkjes. „De verborgen schat" opgevoerd door de grotere jongens voerde ons naar het land der Apachen. Dit stukje eiste niet veel entourage en aankleding. Maar de jongens voelden zich best thuis in dit soort wildwest stukje. Tot slot brachten de groteren nog 'n stukje getiteld „Televisite", Dit stuk werd heel goed gebracht en was goed ingestudeerd. Alleraardigst volgden de flitsen elkander op. En wij hebben er van genoten. Al met al een goede avond, die navolging verdient. TONEELVERENIGING „SINT JAN" PRESENTEERDE „GEVAARLIJK SNOEPGOED" Het was zaterdagavond weer volop carnaval in de zaal van hotel „De Oranjeboom". Aanleiding daartoe was de dolle klucht „Gevaarlijk Snoepgoed" die werd gepresenteerd door de toneel vereniging „Sint Jan". Er was geen plaats onbezet toen de voorzitter van de vereniging, de heer C. Witte Czn. een woord van welkom sprak. In het zuiden van het land viert men carnaval en het is zo langzamerhand traditie gehouden dat genoemde toneel vereniging aan de vooravond van as- woensdag op Texel zorgt voor een „as ge maar leut het" stemming. Nu die stemming was er en is tot aan het einde van de avond gebleven. „Gevaarlijk Snoepgoed" is een klucht in drie bedrijven, geschreven door Max Andrea. De schrijver heeft diverse zot ternijen aan een hoofdmotief opgehan gen. Dat hoofdmotief is een carnavals bal dat door enkele personen is bijge woond. Het ongeluk wil dat Johan La- tour aan het einde van de feestavond een verkeerde vrouw in zijn echtelijk bed deponeert. Hij draagt haar als een liefhebbende echtgenoot de trap op en voor dat hij het weet slaapt de dame op de plaats van zijn vrouw. Maar daar wist hij niets van. Hij was van mening, dat het zijn eigen vrouw was, die hij (na 20 huwelijksjaren) de trap op had gedragen. Een dergelijke handeling komt natuurlijk tot ontknoping. Als zich diverse taferelen in de huiskamer van de familie Latour hebben afge speeld, komt de vrouw des huizes bin nen. Groot is dan de schrik van pa en niet minder van opa. Opa is inwonend en hij heeft (ook al in de stemming van carnaval) een vrouwtje meegenomen, dat zich zo alleen voelde. In het cos- tuum van Napoleon voelde hij zich bij zonder sterk. Dan was er de dochter die met Sint Nicolaas thuis kwam. Deze Sint was reeds enige weken met Terry verloofd maar daar wist pa weer niets van. De ene dwaasheid volgde de an der op. Het was jammer voor het eer ste bedrijf, dat de inhoud op het pro gramma was weergegeven. Nu zat er voor de hoorders weinig spanning in. In het tweede bedrijf kwamen de moeilijkheden eerst werkelijk ten to nele. De familie ontwaakte en in een wat over hoop liggende kamer zagen wij de carnavalsvierders weer verschij nen. Nu vermomd als heer en dame van het dagelijks leven. Het „snoepje", de vrouw die naar bed was gedragen, maar geen echtgenote was, komt -ook de kamer in. Door een krantenbericht is duidelijk geworden, dat deze dame een rijke erfgename is en dat er plan nen waren haar te ontvoeren. Men komt tot de slotsom dat de costuums maar weer moeten worden opgezocht om de schijn van ontvoering weer weg te helpen. Meesterlijk zijn de situaties als opa (de heer C. Witte) door de ka mer huppelt en diverse oude liedjes zingt. Als op een goed moment de bel gaat, huppelen allen mee. Aan de deur was.de schillenboer.De dame, die de naam snoepje heeft gekregen, wordt dan reeds betiteld als zuurtje in een kleverig papiertje. Het spel De rol van pa, die als zeerover naar het carnavalsbal was geweest, werd gespeeld door de heer C. Vinke. Zijn rolkennis was niet 100% en dat was vooral in het eerste bedrijf jammer. Niet alleen voor de aanwezigen, maar ook voor zijn medespelers die niet alle maal dezelfde routine hadden als de heer C. Witte. De heer Witte heeft zijn rol als opa wel bijzonder goed ge speeld. Hij was de oude man, die mum melend naar zijn kinderen kijkt en ant woorden geeft, die af zijn. Vermakelijk was het moment dat hij met zijn Ans van het bal thuis kwam en haar op de bank liet plaats nemen. Als in het derde bedrijf de dame wordt ontmas kerd als een werkelijke ontvoerster, dan kan opa haar van alles doen. De rol van Ans werd gebracht door mej. M. Leij dekkers. Getooid in baleostuum was zij haar rol meester en wist zij vaart In het spel te brengen. Die vaart misten we bij Sint Nicolaas, de heer H. Smit Pzn., die als zoon van een com missaris van politie een oogje had op de dochter van de familie. Zijn tegen speelster Terry, was vlot en vrolijk. Zij speelde op de manier zoals een jong meisje dat werkelijk doet De ontvoer de Lorna of te wel het snoepje" kreeg gestalte door mej. L van Sambeek, die haar debuut maakte. Gewoon maar een boef was de heer A. van Heerwaarden, Deze rol was een kolfje naar zijn hand. Mevrouw N. Keesom-Logman speelde de rol van ware moeder en vrouw. Ook haar toneelroutine kwam duidelijk naar voren. Na afloop van het spel werden door de leden van Sint Jan de feestmutsen etc. verkocht ten bate van de actie 10 x 10. Hierna werd menig dansje ge maakt. GESLAAGD BAL-MASQUE VAN S.V. TEXEL Zaterdagavond werd in hotel „Texel" als inzet van het 50-jarig jubileum, ons bal masqué gevierd. Een ongekend grote deelname, waartussen tal van leden, ook van de handbalafdeling. Door velen was er met bijzondere ambitie gewerkt, wat resulteerde in tal van fraaie figuren en voorstellingen. Ook jaren en groepen waren present. Er is maar een „ding" jammer en wel dat de dansruimte te klein was voor deze massa, vrolijke feestgangers. De jury bestaande uit de dames mevr. Room-Wilkeshuis, mevr. Bakker- Zuidewind, mevr. v.d. Kooi-Moojen en de heren Bakker en v.d. Kooi, had het stellig niet gemakkelijk met de beoor deling. Men is er echter prima uitge komen. Hartelijk dank voor deze mede werking. De prijswinnaars waren: Enkelingen: 1. Medicijnman, 39 pnt., <T. v.d. Kerkhof); 2. Surinaamse fruit vrouw, 38 pnt., (mevr. I. Bakker-Geus); 3. Glenn ruimtevaarder, 37 pnt., (W. Bruin, Oudeschild). Paren: 1. Donauwellen, 39,5 pnt., (mevr. A. Huizinga-v. Dijk met dochter) 2. Spinneweb, 39 pnt., Anneke en Betsy Bakker; 3. Stierenvechters, 38 pnt., C. Slegh en F.' Schilling. Groepen: 1. Harem, 39 pnt., (groep v.d. Veen); 2. Hans en Grietje met heks 35 pnt., (groep Thijs Molenaar); 3. Schotten, 34 pnt. (groep R. Beumkes). De balmuziek was in prima, zij het noodzakelijk wat luidruchtige, handen van Peter Kok en zijn band. Lustig werd er gedanst en gezongen; er was vreugde alom! Stellig kan de feestcommissie, die deze avond gebruikte als opening voor de gouden jubileumviering volkomen tevreden zijn. Het geeft ons vertrouwen voor wat nog volgt. Tot het laatst toe bleven de feesten den bijeen. Het bestuur van S.V. Texel zegt dank aan allen die spontaan deel namen en op andere wijze hun mede werking verleenden, waarbij dan zeer zeker de feestcommissie. D. „DE DUINKANTERS" BRACHTEN „DR. LEXO" De Koog Zaterdag werd door „De Duinkanters" het blijspel „Dr. Lexo" van Jo Spit opgevoerd in de zaal van „De Toekomst". De zaal was goed ge vuld toen de heer P. Vermeulen deze avond opende en in het bijzonder het ere-lid, de heer Mantje, en mevr. Luberti verwelkomde. De opvoering van dit stuk is voor „De Duinkanters" een groot succes gewor den. Wij maakten kennis met Dr. Lexo, een rustend arts (H. Schoo), die van zijn zoon (H Wiegers) het verzoek krijgt logies te willen verlenen aan zijn 19-jarige dochter Aridia (Ireen Eel- man), omdat deze licht overspannen is. Dr. Lexo heeft zijn kleindochter nog nooit gezien, daar zijn schoondochter (mevr. Klaassen Bos) een dame van adel, niet met de in haar ogen ruwe, opopgevoede dokter wil omgaan. Dit is ver beneden haar stand. Als het meisje gebracht wordt, bemerkt de oude dok ter direct, dat dit kind door een ver keerde opvoeding geestelijk vermoord wordt en hij neemt zich voor hier direct verandering in te brengen. Zelf een hartstochtelijk ruiter, besluit hij haar te leren paardrijden. Hij bespreekt dit met zijn vriend Baron van Gieteren Bromink {H. Houwing), die op zich neemt haar persoonlijk les te geven. Na verloop van tijd ontpopt Aridia zich als een levenslustig, vlot meisje, zeer naar de zin van haar grootvader en zijn huishoudster, juffrouw Wilman (mevr. Ipenburg) met wie zij uitstekend over weg kan. De baron wordt, hoe kan het anders, verliefd op zijn leerlinge en hoewel hij 17 jaar ouder als zij is, probeert hij het haar duidelijk te maken. Maar steeds op het kritieke moment weet zij door een of andere vraag de verklaring te doen mislukken, want er is een rivaal verschenen in de vorm van Hein Hoge- boom (KI. Veldman) een medisch stu dent. Deze is bij zijn oom (D. Bonne) gelogeerd, een buurman van Dr. Lexo, maar zijn aartsvijand. Aridia stuurt een telegram naar haar ouders, dat zij zich verloofd heeft. Haar grootvader is hevig verontwaardigd als hij hoort dat Hein de uitverkorene is en wijst hem de deur. Hoe zou zijn kleindochter zich verloven met een neef van zijn grootste vijand? Daar is geen sprake van. Als het zijn vriend de baron geweest was, ja, dan was het goed. Intussen zijn de ouders van Aridia door 't telegram opgeschrikt, gekomen. Ook zij menen dat de baron hun a.s. schoonzoon zal zijn, wat zeer naar hun zin is. Als zij dan horen, dat het maar een eenvoudig medisch student is, kent hun verontwaardiging, vooral van mama, geen grenzen Dr. Lexo hoort dit allemaal aan, en wat niets ter wereld heeft kunnen bewerkstelligen, doen de woorden van mevr. Lexo jr. Hij belt zijn aartsvijand op, noemt hem amice en verzoekt hem bij hem te komen om de verloving van zijn kleindochter met Hein te vieren. Dit kostelijke blijspel, vol humor en fijne trekjes is op een sublieme wijze naar voren gebracht. De heer Schoo, die bijna het gehele stuk op het toneel is, heeft zijn rol voortreffelijk gespeeld evenals Ireen Eelman, Ook de overige spelers waren voor hun rol geknipt, De Duinkanters kunnen trots op hun leden zijn. Wij willen nog KI. Bonne noemen, die de rol van huisknecht speelde en er het zijne toe bijdroeg om dit blijspel werkelijk blij-spel te maken. Uit de reactie van de zaal kon men opmaken hoe dit stuk insloeg. Hartelijk is er gelachen en een schier eindeloos applaus bewees hoe er is genoten. De regie berustte bij de heer P. Ver meulen, die zeker een compliment ver dient. Na afloop is er nog enkele uur tjes prettig gedanst. WERELDVROUWENGEBEDSDAG DE WAAL Vrijdag, 9 maart worden de vrouwen van alle gezindten te De Waal, ver wacht in de Doopsgezinde kerkekamer. Aanvang 8 uur. WAALDER BEJAARDEN OPGELET! De bejaarden van De Waal, die don derdagavond de toneeluitvoering „Meeuwen boven Sorrento" gaan zien, worden er op gewezen, dat de speciale bus om kwart over zeven bij het Dorps huis staat! AUTO OVER DE KOP In de vroege nacht van jongstleden zaterdag op zondag geraakte de aan Aerocontractors toebehorende Land rover, bestuurd door de heer J. van L. in de langs de linkerkant van de Waalderweg lopende diepe greppel, vlak vóór ,,'t Vossehol". De wagen reed nog even door, stootte op een dammetje en vloog over de kop. De bestuurder raakte in een uiterst benarde positie. Hij zat ondersteboven klem en hij mag zijn passagiere, mej. H. C. dan ook wel uiterst dankbaar zijn dat deze hem in de meest letter lijke zin het hoofd boven water liet houden. Pogingen om zich los te werken mis lukten. Een voorbijganger wist een portier te openen en daarna de wan boffende bestuurder te bevrijden. De wagen had weinig schade, de inzitten den kwamen er met enkele schrammen af. Doordat van L., na bevrijd te zijn, in volle lengte in de greppel gleed, moest hij met een nat pak te voet naar Den Burg terug JAARVERGADERING KONINKLIJK TEXELS FANFARECORPS In telegramstijl enkele punten over deze vergadering, die op 1 maart werd gehouden in hotel „De Zwaan": Bestuursverkiezing: Aftredend waren de heren P. J. Koorn, F. J. van Sam beek en K. Modder. Zij werden allen herkozen. Beknopt overzicht van het werkplan: 30 april: medewerking aan de Oranje feesten in Den Burg; 31 mei: concours in Hippolytushoef. In de eerste helft van juli zal worden medegewerkt aan een openluchtmanifestatie in Den Burg; rondgangen in Den Burg, De Koog en Oudeschild. Winteruitvoeringen: 18 en 19 januari 1963 in Den Burg en 26 janu ari in Oudeschild. Ener is nog geld nodig voor het uniformenfonds! Een commissie is be noemd om te komen tot het uitgeven van obligaties voor uniformenfonds en het onderhoud van de instrumenten. Tevens zal voor dit doel een amuse mentsavond in de muzieknis in de Wezentuin worden georganiseerd. Vóór de jaarvergadering werd een serenade gebracht aan de gouden bruidsparen Bakker-Knol en Knol- Bakker in Den Burg. IN VOLGEND NUMMER Enige verslagen en berichten moes ten tot een volgend nummer blijven overstaan red. Hoornders opgelet Hedenavond 8 uur Klaverjassen in Loodsmanswelvaren TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Nog steeds voorradig hand- en moesappelen M Huisman De Veen tel 2203 Voor behang naar koeper Tel. 2264 9, 10 of 14 eieren voor l gld. Gravenstraat 20 Te koop een Solex en een pick-up met 35 platen P. Kingma, Vogelmient 7, De Koo£ Te k. 2 vers afgekalfde vaarsen en 2 kuikalveren. C. Hopman, Ongeren Te koop een 2 persoons schudbed (compleet) en 1 pers ledikant (Engels) Na 6 uur L Dyker, Dc Ruijterstr 94, Oudeschild Te koop 1 pers opklap bed met prima spiraal f25 Kogerstraat 96 V W te koop F van Hintum, Brink 7, De Koog te Texel Jaarlijkse Algemene Vergadering der leden op dinsdag 20 maart 1962 nm 8 uur in hotel „De Zwaan" te Den Burg O a verkiezing van een bestuurslid, een lid van de raad van loezicht en'n plaatsvervangend bestuurslid De agenda en de candidatenlijst liggen vanaf heden ler inzage aan het kantoor der bank. Gevestigd elektrische ontharing, sauna, pedicure, mani cure, massage, gelaalsverzorging Op het gebied van verantwoordelijk vermage ren zijn wij gespecialiseerd Depositaire Baden Baden plantaardige preparaten Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat Telefoon 2154 Den Helder Aangeboden iedere dag verse kippeneieren 20 voor 2,50 Buisman, Hollewal 20 Beter dan goed, dus uit eindelijk veel goedkoper is maatkleding van Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto Billijk tarief. Oudeschild Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Theo Bij het H Doopsel ontving hij de namen Theodorus Jacobus A A. Reij-Haarsma J. N Re ij Duwie Texel, 2 maart 1962 Polderweg 2, De Waal Met grote vreugde geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter Miranda Corry Dros-Telman Han Dros Texel, 2 maart 1962 Buurtje 2, Oudeschild zover zijn we nog niet. Wel zijn we zover, dat u uw fiets, bromfiets, scooter of motor door Eierland C 49 U belt nr 02225-233 Eierland ol nr 2829 Den Burg Wij halen en bezorgen event, over heel Texel Grote reparaties volgens afspraak. Spoedreparaties voorrang. Profiteert van deze unieke servicedienst. Wastafels (alle kleuren) ook dubbele op zuil, Closets, Gasgeijsers, Mengkrar.en, Gootstenen (ook dubbele) Douchebakken, Compl. douchecel, Bidets, Wandurinoirs, Inbouwbaden, Wastroggen H. van Lieshout, Reinwardtstraat 30 Amsterdam O tel 020-56310 Notaris J. R van Wijland zal rp d< nderdag 8 maart as. om 10 uur vm op „de Bezaan" aan de Werf te Den Hoorn voor de heer Joh F Zijm publiek en a contant verkopen 25 schapen en I tweejarige ram (ingeënt tegen mond- en klauwzeer 1 zware platte wagen op luchtbanden, 1 gecombineerde, I hooischop, 1 gier tank 750 It, 1 vrachtauto Ford met hekken, I melk- wagentje op luchtbanden, I trapslijpsteen, I weide- pomp met 2x6 meter slang, I bietensnijder m elektr. motor, I kruiwagen koeien- en kalverenhalsbanden met ketting, kribben, ruiven, schuilen, voer- en lammerenbakken, bussen, emmers, tuigwerk, hekken palen, gaas en wat verder zal worden aangeboden, w.o. I gecombineerde, I giertank 600 Itr met kar, g'erpomp, wentelpioeg, schelfzeil, gareel, partijstek- hout, hooikaros op luchtbanden. Koop vertrouwde vakklading bij een Vertrouwde vokkleding, tonneka, VertrOUwd ad^l blouwe werkpakken. De mooiste die U kunt kopen, de degelijkste die U n ACIX Jl kunt dragen I Her venrouwde adres: D V/ lliV&A onze zaak, waar U tonneker werkkleding in olie verscheiden, heid en alle maten wndtl Zandgebakjes per pak 10 voor 75 ct Zandgebakjes boter 10 voor 1,25 Kokosmakronen 13 t per stuk Allerhande met amandelen en sucade per 250 gram 80 ct boter per 250 gram 1,25 Kokostruffels per 100 gram 55 ct U maakt nu alvast uw Kom gauw onzo enorme sortering bekijken. Nu is er de grootste keusU struktuur rokstof in zomerse tinten exsclusieve japon- en rokstoffen speciale, moderne dessins in tal van kleuren Schuttersveld bedrukte stoffen tinneroy, pletvrij prachtige kleuren hartveroverende kleuterstoffen

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2