Welverzorgd IOxIO Bronchiletten Toch nog liefde Voor Texelse uitbreidingsplannen bestaat behoorlijke belangstelling Onrustige Zenuwen? TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT Iedere Hollandse gulden betekent een jaar leven voor een kind in een hon gerend gebied. Nog even en dan kunnen we zeggen: „Kinderen uit West-Afrika we komen er aan". Verantwoording van op de Boeren leenbank gestorte gelden: Eindstand vorige afrekening ƒ5888,32 H. J. Smit, B 98 15, Waalder Mennistenclub 24^23 Gewicht schatten (zware jongens) 9<h71 Den Hoorn (actie-comité) 77,40 Hennie Sielias en Gerie Kok 4,25 Oosterend (actie-comité) 422,50 Wereldvrouwengebedsdag Den Burg 37,21 Fanfare 8,50 Rens v.d. Zwaag en anderen 7,50 Tineke Schoorl en Annemarie 2,51 Jan Roeper en Hans Sielias 16,04 Yvonne de Graaf en Magde en Ina Barhorst 22,00 Trudie Zoetelief 3,20 Jeugdherberg-volksdansen 14J10 Wieten-club en Huish. school 128,81 Den Hoorn (actie-comité) 46,45 De Koog (actie-comité) 7CL50 Stand op heden ƒ6879,13 We hebben nu een groot aantal be dragen te verantwoorden van jongelui die zelf op pad gegaan zijn om hun steentje bij te dragen. Sommigen van hen maakten een kijkdoos en voor een gering bedrag mocht men dit bewon deren. Anderen zochten het in het ma ken van voorwerpen die men ging ver kopen of men ging de huizen langs voor oud papier. Meisjes en jongens jullie hebben je steentje bijgedragen voor die hongerende kinderen en wij zijn trots op jullie. Heel hartelijk dank. We zijn op het ogenblik weer nieuws gierig wie of de ƒ7500,— gaat vol maken. De ƒ5000,werd volgestort door de Rockets, die samenwerken met De Cocksdorp. Voetballen voor 10 x 10 A.s. zaterdag zullen de ploegen van het gemeentepersoneel en de geestelij ken en onderwijzers tegen elkaar in het strijdperk komen. Voor de actie 10 x 10 zullen zij hun beste (voetbal)beentje voorzetten en deze gelegenheid laat U niet voorbijgaan om deze sterrenploe- gen te gaan bewonderen. Wij hebben vernomen dat de keuze commissie van de KNVB present zal zijn i.v.m. de op handen zijnde ontmoe ting tegen België. Kapelaan Tuyn van Volendam speelt ook weer mee! Er wordt om 2 uur begonnen en de toegangsprijs is zeer laag gehouden. Meisjes en jongens, de onderwijzers rekenen er op dat jullie hen komen aanmoedigen; er mag gebruik gemaakt worden van toeters. Klaverjasdrive in De Koog In het Witte Huis zal als slot van de actie 10 x 10 een klaverjasavond ge houden worden, met een paar leuke prijzen. Aanvang 8 uur. Inleggeld ƒ1,25 per paar. REÜNIE TEXELSE ZEEVAARDERS De tijd van de Texelse Zeevaartschool behoort reeds langs tot het verleden. Thans heeft het gebouw een andere bestemming en komen er geen toekom stige zeevaarders maar andere leergie rige jonge Texelaars. De school mag dan een andere be stemming hebben gekregen, talrijke leerlingen zijn hun toekomst op het eiland begonnen. Waar zijn al deze leerlingen gebleven? De heer W. Peeters, De Koog, heeft het plan om in de eerste helft van sep tember een reünie te houden van alle oud-leerlingen der Texelse Zeevaart school. Hij bezit thans 100 namen, maar slechts vijftig adress. Misschien kunnen eilandbewoners hem een handje helpen. Als oude kostbazen nog namen en adressen weten dan ontvangt de heer Peeters graag even een berichtje. De heer Peeters, Ruijslaan 1, De Koog, is oud-gezagvoerder Shell Tan ker en telefonisch te bereiken onder nummer 301. Wij wensen de heer Peeters succes met de voorbereidingen. INSTUIF MET VERRASSING Den Hoorn Vooi de groteren is er zondag instuif. Elke vijfde instuiver krijgt een verrassing. Komt allen. OOSTEREND BIJ DE A.S. FEESTEN PRESENT I VRIJDAG 30 MAART 19, rlnnr 9 POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oosterend en De Cocksdorp DOKTER SIEBINGA n (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst dierenartsen H DE BOER (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. RIETVELD De Cocksdorp, tel (02222) - 292 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. HOL Den Burg, tel. (02220) - 2414 (zondag van 9 tot 13 uur) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 4 april a.s worden de moeders van Den Burg en Oudeschild ver wacht van 13.00 tot 16 30 uur. NIEUWE V.V.V.-KAART VERKRIJGBAAR Vanaf heden is de nieuwe toeristen- kaart van Texel bij de V.V.V. verkrijg baar. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat het een pracht kaart is. Op het formaat 60 x 90 cm. heeft men een keur van wegen en paden, boerderijen en strandpalen. Natuurlijk vaart de boot van de N.V. TESO op de kaart reeds uitsluitend via het Horntje. Men heeft stellig gedacht: regeren is vooruitzien. In dit verband niet alleen het Horntje, ook de nieuwe wegen die thans in het uitbreidingsplan bekend worden gemaakt, zijn reeds zij het bescheiden aangegeven. Wij vragen ons wel af hoe men aan de naam „Pontweg" komt en de naam „Ponthaven". Er wordt namelijk geen pont gebouwd. Het schip, waarvan kort geleden de kiel werd gelegd wordt door experts „Veerboot" genoemd. De naam Pontweg is ook nog geen officiële benaming, maar hier spreekt weer dui delijk de volksmond. „Men" zegt pont en „men" zegt pontweg De nieuwe strandwegen zijn ook op de kaart aangegeven en tevens de par keerplaatsen. De straten van De Koog, Den Burg, Den Hoorn en De Cocksdorp zijn apart weergegeven en dit alles kan men verkrijgen voor de prijs van ƒ1,75. Ongetwijfeld zal het een „gewild" ar tikel worden rond de bali van de VVV- kantoren. Alleen: kon er geen plaatsje meer af voor een aparte plattegrond van Oosterend? VOOR RECHTER WEGENS MEESLEPEN VAN BOEI De Texelse schipper A. v.d. B. ver scheen maandag voor de Helderse poli tierechter omdat hij bij het in span vissen een gasboei, die in de netten verward was geraakt, over een afstand van bijna drie mijl van de vaargeul in de Texelstroom had verplaatst. Het net was daarna in de schroef van zijn schip gekomen, zodat er voor ongeveer ƒ3000,schade aan was. Onder de in druk hiervan had de schipper boven dien verzuimd het ongeval aan het Loodswezen te melden, zodat er onno dig gevaar voor de scheepvaart op deze drukke route zou kunnen ontstaan. De officier van justitie eiste 500, boete of zestig dagen en drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. De rechter zal op 2 april te Alkmaar uit spraak doen. In de gehouden vergadering van de Oosterender feestcommissie, dinsdag j.l., hebben de aanwezige Oosterenders zich uitgesproken voor feestviering in eigen dorp. Oosterend zonder feest zou als een zee zonder water zijn dus een onmogelijkheid. Begrijpelijk dat met de nog korte tijd van voorberei ding resoluut te werk werd gegaan. Het programma omvat in grote lijnen: 's morgens kinderspelen, 's middags volksspelen, terwijl voor de avond voorlopig een amateurprogramma met tot besluit samenzang is gepland. De meierblis zal de dag besluiten. Het dagelijks bestuur werd met al gehele instemming aangevuld met de heer Th. Medema, die het financieel beheer gaat voeren, terwijl commissies zijn gevormd ter voorbereidnig van de verschillende spelen. Bij de aanwezigen was in ruime mate medewerking aanwezig. Op 6 april zal men weer vergaderen om de verkregen resultaten te overleggen. Zoals men van Oosterend gewend is, zal het op 30 april weer behoorlijk voor de dag komen om deze feestdag als een geslaagde dag aan de annalen toe te voegen. DAMCLUB TEXEL S. v. Heerwaarden-S. Ros 02 J. Vinke-J. Hooijberg ii W. A. v. Zeijlen-P. Bakelaar ll Jac. v. Heerwaarden-Jb. Koorn 2—0 Jo Schoo-S. Hin o2 C. Vinke-A. v.d. Slikke 20 Jn. Stam-H. Bruining 20 S. v. Heerwaarden overschatte zijn stand in het gevorderde middenspel wat zwart tenslotte het voordeligste spel en ook de winst bracht. S. Hin bleek ook nu een geducht tegenstander terwijl A. v.d. Slikke niet tijdig remise maakte. W. A. v. Zeijlen-P. Bakelaar was een goede partij met een voor bei den eervol resultaat. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 23 maart 1962 Gevonden tc Den Burg: rechter witte wollen dameshandschoen; damespolshorloge met nik kelen bandje; linker wit wollen kinderwantje; gele plastic emmer; wollen kinderwantje (rood met witte randjes); houten raam zonder glas; lederen beige dameshandschoen; roodlederen damesportemonnee; geruit jongensjasje en ge ruite das; kinderportcmonnee met dubbeltje en buskaartje; gekleurde sjaal met kwast; witte portemonnee met ruim ƒ25.—; paar bruin- lederen motorwanten met schapewol gevoerd; rechter motorwant; stoffen riem met sluiting; paar gele handschoenen. Verloren te Den Burg: blauw-witte voerzak; rode schooltas met knikkers; bruin-groene wollen sjaal; huissleutel; groen-gelc autoped; gebroken wit wollen dameshandschoen; groene geblokte mohairwollen tas; beige rechthoekige zijden sjaal; rechter zwartlederen dameshand- schocn; zwarte plastic hercnportefcuille met ƒ42,50 en foto; zwarte portemonnee met knipsluiting (inh, onbekend); bruine portemon nee met ƒ1,60; paar blauwe wanten met witte strepen; Lips huissleutel; onderstel van een kinderwagen. Gevonden rijwielen, groene damesfiets, merk onbekend, sportmodel, vrij nieuw Vermiste rijwielen: Turner herenfiets, grijs, sportstuur, versnelling; zwarte damesfiets met geel-rode biczen, merk Peerless, zwart zadel, beroest stuur; zwarte damesfiets, merk onbe kend, tamelijk oud, handremmen, blank hou ten handvatten, pleisters op gaten in ketting- kast. zwarte jasbeschermers, koplamp ont breekt; zwarte herenfiets, merk onbekend, achterband vrij nieuw, zelfgemaakte snelbin ders van autobinnenband, vrij oud, kettingkast kapot, vrij nieuw lederen zadel, zwarte gummi spatlap. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. Mljfihordfs Zenuwtabletten Tot en met 5 april a.s. heeft het hoofd van het gemeentebestuur Texel, ten kantore van de Dienst Gemeente werken enige uitbreidingsplannen ter inzage gelegd. De heer Bosma vertelde ons dezer dagen, dat de belangstelling van de zijde van de eilandbewoners flink groot is. Het is in het verleden wel eens ge weest, dat er twee „kijkers" kwamen voor een of ander plan. Nu zijn er maandagen geweest, dat er ruimte te kort was in het kantoor en dagen dat er 20 - 25 Texelaars een kijkje namen, zijn niet zeldzaam. De toekomstplannen van het eiland zijn ook de moeite waard eens te gaan zien. Er ligt o.a. een ontwerp-uitbreidings- plan-in-onderdelen voor 't Horntje. Dit is een punt op het eiland, waar het laatste jaar meer Texelaars hebben vertoefd dan in het verleden. De ha venwerken zijn een trekpleister en er is ook gevraagd op het bureau gemeente werken- „Wat komt daar nu verder?" Wat er verder komt in de toe komst is een hotel-wachtlokaal dicht in de nabijheid van de haven. Er komen wat bergplaatsen voor Rijkswaterstaat en TESO en voorts is er een strook grond aangewezen voor bebouwing met ééngezinswoningen voor TESO-per- soneel? Dat laatste is een vraag en men weet uiteraard nog niet hoe de ontwik keling zal zijn. De heer Beumkes is thans een nieuwe woning aan het bouwen. De gemeente is eigenaar van het oude terrein waar de toegangsweg naar de haven is doorgetrokken. Den Hoorn gaat een goede tijd tege moet. Als we het uitbreidingsplan-in- onderdelen bezien dan zullen er in de komende jaren ongeveer honderd woningen gebouwd worden. (Was het alvast maar waar, gezien de woning nood). Deze komen dan aan het begin van het dorp, zo rond de oude zuivel fabriek. In de nabijheid van het Hoorn- der kerkje blijft alles open en vrij, het uitzicht op dit alom bekende gebouw zal niet in het gedrang komen. In De Koog verandert niet zoveel. Het hart van het dorp ondergaat geen wijziging. De Badweg zal worden door getrokken en even buiten de huidige bebouwing komt een R.K. Kerkgebouw. Er is een plan om achter de kamp terreinen van Bruin en Zutphen een weg door te trekken tot achter de Boodtlaan. Aan deze weg komen één gezinswoningen. Ook is in deze uitbrei ding een flinke parkeerrumte gepland, een sport- en speelterrein. Ook het toe komstige busstation is op deze plaats geprojecteerd. Het is nog niet bij bena- dering te zeggen hoe lang de uitvoering van deze uitbreidingsplannen op zich zal laten wachten. De Koog is nog steeds de grootste pleisterplaats voor de toerist, in ieder geval voor de jonge toerist. Aan de vrije zijde van de Epelaan is 'n plan tot bouw van bungalows in de particuliere sector. Deze zullen behoor lijk van aanzien moeten zijn wil men voor de bouw vergunning krijgen. De plannen voor het Noorden van het eiland zijn ongewijzigd en voor een Ho«»tdrqnk in tabletvorm. 95ct FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 31. HOOFDSTUK XXV Gerard brengt uitkomst Eerst met lome schreden, maar al lengs vlugger liep Paulien op het kleine huisje af. Ze kon Andries een vreugde volle tijding brengen, en toch was er iets dat op haar blijdschap een domper legde. Zolang Andries niet had toege stemd om naar haar moeder te gaan, en zolang hij nog niet de tuinderij had aanvaard, zou ze zich niet gerust ge voelen. Stil glipte ze de achterdeur in, maar toen ze hem daar dacht te zien zitten, met het hoofd in de handen gesteund, toen was al haar beheersing weg, en met een vreugdekreet viel ze om' zijn hals Met een kreet deinsde ze echter ach teruit. Zij had een volslagen vreemde ling omarmd. Verschrikt keek ze de jongeman aan. „Wat doet U hier?" hijgde ze. Gerard wai ook opgesprongen en keek naar he1, meisje dat hem zojuist had omhelsd. rJit Andries' beschrijving begreep hij, dat Paulien tegenover hem stond. Ondanks haar grote schrik, kreeg zijn gevoel voer humor de overhand, en lachend zei lij: „als Andries mij alles verteld hal over die vrouwenin- vasies hier in di huis, dan was er niet zoveel moeite v-or nodig geweest om mij hierheen te trijgen". Paulien begreep dat hij ook op Agnes doelde.-Ze keek Gerard onderzoekend aan. Zijn wat bleek, maar sympathiek gelaat stond haar wel aan. Tegelijk met de grote teleurstelling dat Andries toch niet thuis bleek te zijn, kwam bij het horen van zijn naam de hoop weer boven, dat deze jongeman, die een ken nis van Andries bleek te zijn, iets meer over hem weten zou. Gerard stelde zich voor en vroeg Paulien plaats te nemen. Paulien deed dit gretig. Ze moest zoveel mogelijk van Andries te weten zien te komen. Ge rard scheen echter over zijn verblijf niets te willen loslaten. Toen Paulien begreep dat Gerard met het noodlot van Andries op de hoogte was, vertelde ze hem, welke boodschap ze voor An dries had. Gerard gaf een kreet van vreugde. Baldadig sloeg hij met zijn vlakke hand op tafel Paulien verwonderde zich, en dankte gelijk de voorzienigheid dat zo'n gesloten karakter als dat van Andries toch in de vreemde zo'n prachtige kameraad gevonden had. Ze voelde zich al dadelijk helemaal vertrouwd met hem. Samen overlegden ze, hoe nu het beste in contact te komen met Andries Gerard besloot met Paulien mee te gaan. Ook hij was bevreesd, dat An dries het prachtige aanbod van Pau- liens moeder uit ridderlijke overwegin gen niet zou aanvaarden. En het moest! De druk boven deze jonge levens moest opgeheven worden. Hij keek de kleine huiskamer rond. Die rust was maar van korte duur ge weest. Jammer, het beviel hem hier uitstekend. Aan de andere kant was het beter dat hij niet meer terugkwam Na Z.D.H.-NIEUWS Het eerste gaat zondag naar Callants- oog. Als we ons allemaal volop geven, zit er een gelijk spel in. We hebben nu 13 punten verzameld. Het 2de blijft thuis en speelt tegen Geel Zwart 3 om half 2. Adsp. zijn vrij. Op de jaarvergadering werd door het aftreden van de heer Vlugt uit de elftalcommissie, de heer C. de Bruijn gekozen. Reina Lap is een grote actie bezig voor de gymnastiekafdeling. zijn ontmoeting met Agnes was het ge daan met zijn gemoedsrust. Toen Paulien hem met het hoofd in de handen aantrof, had hij in deze hou ding al uren gezeten. Tal van dwaze, avontuurlijke voornemens had hij zit ten maken. Die Bernard was zo'n mooie en lieve vrouw niet waard. Hij zou eens tonen hoe je zo'n beeldschoon en lief meisje behandelen moest, getrouwd of niet getrouwd. Het volgende ogenblik had hij deze gedachten als de grootste onzin van zich af geschud. Het feit echter, dat hij hopeloos verliefd was, bleef bij hem knagen. Toen hij met Paulien alles besproken had en de eerstvolgende tramverbin ding had nagekeken, kon hij zich niet langer meer inhouden, en vroeg Paulien met iets verlegens in zijn hou ding, of zij geloofde in liefde op het eerste gezicht. Paulien keek een ogenblik heel be duusd. Wat bezielde Gerard opeens? Had ze hem ten onrechte op slag ver trouwd, en kwam hij nu toch nog met flauwe praatjes? Maar nee, zij keek recht in zijn ogen en zag daarin alleen een hunkering naar de bevestiging van zijn woorden. „Ik geloof dat het mogelijk is", zei ze aarzelend, en met een begrijpend lachje: „Agnes?" Gerard knikte. „Nu ja" zei Paulien, „dat is te be grijpen. Ik ben ook weg van haar. Maar heus, Gerard, hier zal je verstand het wel winnen. „Laten wij het hopen" zei Gerard schokschouderend. „In ieder geval is het goed dat andere zaken mijn gedach- groots recreatieplan aldaar is nog n definitiefs. Er zijn wel plannen, m daar houdt het dan ook mee op. Den Burg heeft o.a. het plan ach! de Wilhelminalaan. De toekomsti Bernhardlaan aldaar zal bebouC worden met woningen geen ho-t bouw en op de twee einden kan it iets groter openbaar gebouw kom'; Dit plan IS iets gewijzigd. AanvankelJ had men in de hoek hoogbouw en me dere openbare gebouwen gedacht. Het is ons wel duidelijk geword dat, als men plannen heeft om te lx, wen of eventueel te verbouwen, ir, eerst eens even op het bureau-gemee tewerken moet gaan praten over mogelijkheden tot uitvoering. u VOORJAARSWEEKEND VOOR KATHOLIEKE JONGEREN Zaterdag en zondag organiseert i'i R.K. Jongerenvereniging „Almjon" ev groots voorjaarsweekend, dat in h! teken zal staan van de missiearbeid. 4 Zaterdagavond wordt de filfl „Tokende" getoond, welke het opgai van de heidense volken in de christfi lijke beschaving laat zien. Zondagmo- gen is er een gezamenlijke H. M i waarna ontbijt in Casino. Om ongeve i 11 uur zal Zr. Teresa Evers, een zust< van de orde der medische missiezuste een inleiding met dia's verzorgen. Gezien de ervaringen van de 3 voo gaande voorjaarsweekends én door h. belangrijke onderwerp, beloven 't zei V interessante dagen te worden. Mocht* er jongens en meisjes tussen 17 jaar geen uitnodiging ontvangen het ben, dan is dat een administratie* 1 fout geweest van het bestuur. Hun raa is dan ook: kom gerust! BALLETDANSERESSEN OPGELET! In verband met de ouderavond va de Nutskleuterschool beginnen all balletlessen vandaag een kwartier eer i der dan normaal. De damesles kom geheel te vervallen. EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN Het eerste kievitsei is ook op on eiland gevonden. Sijp Kuiper van D, I', Waal was de gelukkige vinder en hi' heeft het aan de firma Plaatsman Cornelissen van de hand gedaan. Ge noemde poelier heeft het burgemeestei De Koning aangeboden. Het eersti V kievitsei is dit jaar aanmerkelijk latei dan vorig jaar Toen werd het op IC maart gevonden. VERZILVERING VAKANTIEBONNEN j PASEN 1962 Het bestuur van het Vacantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat van vrijdag 13 t.m. zaterdag 21 april 1962 wederom gelegenheid zal bestaan tot M het laten verzilveren van vakantiebon nen van het boekjaar 1961-1962 (ken baar aan de opdruk „Geldig tot en met .1 30 april 1962") en wel tot een bedrag van ten hoogste 75,— in totaal. De aandacht wordt erop gevestigd, dat bij de vaststelling van dit bedrag o.a. reke ning is gehouden met het doen verzil- i veren van bonnen voor Hemelvaarts dag. Zulks is o.m. gedaan, omdat het in de bedoeling ligt dit jaar slechts één zomerverzilvering te houden. De chequebonnen, die door het Va-i cantiefonds voor de Landbouw zijn uit-i gereikt aan arbeiders, die wegens her-1 halingsoefeningen in militaire dienst i zijn geweest, kunnen tegelijk met de vakantiebonnen worden ingeleverd - 1 Deze chequebonnen zullen alleen dan worden verzilverd, indien men zich op voldoende wijze kan legitimeren. Wor den de ohequebonnen ten behoeve van l(een) ander(en) aangeboden, dan zal een machtiging moeten worden over gelegd waaruit blijkt, dat men bevoegd is de chequebonnen te laten verzilveren De totale waarde van vakantiebon nen en chequebonnen mag niet meer bedragen dan 75,—. I l ten nu bezig houden". HOOFDSTUK XXVI Besluit Nu Martha eenmaal haar besluit had genomen, voelde ze een oneindige, wel dadige rust over zich komen. Vreemd toch, dat ze eerst zo aan de tuinderij gehecht was geweest, en niet had be seft hoeveel meer plezier ze van het bedrijf zou hebben als het aan bekwa me, jonge handen zou zijn toever trouwd. Met een glimlach bedacht ze, hoeveel moeite het haar had gekost om Paulien te overtuigen, dat ze heus aan haar eigen rust dacht, en niet uitslui tend aan het geluk van Paulien en Andries, dat daarmee tegelijk bezegeld zou worden. Ze had Paulien van haar droom ver teld en gezegd dat zij plotseling een grote behoefte had gekregen op de een of andere wijze het algemeen belang te dienen. In rustig vertrouwen lag Martha de dingen nu verder af te wachten. Nog steeds deed de operatiewond veel pijn, maar ze was te dragen. Martha had al contact gezocht met de andere patiën ten op de zaal. Het waren meest vrou wen uit de stad, die gretig naar ver schillende gebruiken vroegen op het platteland. Martha glimlachte soms om de ver keerde denkbeelden, die er nog steeds over de plattelanders heersten. Nu tijd en gelegenheid er waren om deze zaken met elkaar te bespreken, wat kwam men elkaar dan toch vlug nader. Bij het aanbreken van het bezoekuur kwam er toch een zekere spanning over Martha. De zuster, die de temperatuur had opgenomen, had haar even onder zoekend aangekeken Martha schonk haar een geruststellend lachje. Haar toestand was natuurlijk nog zodanig, dat een klein beetje opwinding al op de koortsthermometer te zien was. Toch moest deze zaak eerst achter de rug. Ze behoefde daarvoor zeker niet die jonge mensen in zoveel narigheid te laten. De zusters legden voor het laatst de la.kens en kussens netjes. Sommige pa tiënten keken nog even verstolen in een zakspiegeltje en haalden vlug een kam door de haren. De grote deuren gingen open en Martha behoefde niet lang te wachten, want met grote stappen been de Andries, na even een onderzoekende blik door de zaal, regelrecht naar het bed van Martha. Met een vaste greep, die pijn deed, schudde hij haar hand, om ineens bij het vertrekken van haar gezicht, on middellijk los te laten. Daarna deed hij iets, dat zowel Martha als de langzaam naderbij komende Paulien diep ont roerde, hij drukte heel voorzichtig en teder een kus op haar voorhoofd. „Mar tha, meisje" zei hij zachtjes. Ondanks haar tranen, glimlachte Martha bestraffend: „Meisje" bootste ze hem na; je bedoelt: „moeder". (Wordt vervolgd) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 1 april op om 6.17 uur en gaat onder om 19 12 uur; 4 april op om 6.10 uur en onder om 19.17 uur. Maan: 4 april N.M.; 11 april E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 30 mrt 1.07 en 13.55; 31 mrt. 2.28 en 15.30; 1 apr. 4.11 en 17.13; 2 apr. 5.52 en 18.48; 3 apr 7.14 en 19.52; 4 apr 8.15 en 20.48; 5 apr 9.07 en 21.33; 6 apr. 9.52 en 22.12.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 3