ïurslager 1,58 êhier is uw De Texelse Keurslagers EYK GOëNGA BOEKEL lange bruidsjapon Bijverdienste Agent-bezorger Java kapok matrassen zoekt inwoning Texelse kap Mehka-avond mijn werk weer hervat een zelfstandig werkend kok en hulpkok. kinderfiets kroonkarpet vergadert Inkoop van oud goud en zilver slachtkippen van granen en bieten Algemene vergadering Nog nooit Mantjes Schoenhandel MEVROUW Uit onze Keurslagerij gehaktdag RIJKSGOEDKEURING R.-K. KLEUTERSCHOOL Er is thans een Rijksgoedkeuring ntvangen voor de bouw van een R.-K. leuterschool te Den Burg. OORZAAK EN GEVOLG (Ingezonden) Naar aanleiding van de onenigheid >ntstaan tussen de bioscoopdirectie en le hoteleigenaar zou ik U het volgende villen verzoeken. Ten eerste is het U allen zeker wel bekend dat de jeugd ar de dupe van is. Zaterdags en zondags geen film, dat is iets wat verschrikke lijke gevolgen zal hebben. De jongens en meisjes weten niet meer waar ze heen moeten en het gevolg is een hoop leven in Den Burg en een hoop narig heid. Zijn de heren dan niet in staat een beetje water bij de wijn te doen en de bioscoop te laten draaien totdat de an dere bioscoop klaar is? Het spijt mij dat ik geen groot gebouw heb, anders liet ik er direct film in draaien om de jeugd, die toch al moeilijk is, tevreden te stellen. Ik hoop, dat de overheid voor het aanstaande seizoen nog iets weet te vinden om de jeugd en ook veel oude ren tevreden te stellen, want dit gaat alle perken te buiten. Sijp. UITWISSELING JONGEREN TEXEL-AALSMEER De R.K. Jongerenvereniging „Alm- jon" heeft het afgelopen weekend een 25-tal meisjes en jongens uit Aalsmeer- Bovenkerk op bezoek gehad. Zaterdag middag werd na aankomst in Den Burg de toren van de grote kerk beklommen, om meteen de gasten een hoge indruk van ons eiland te geven. Om 5 uur ver trokken ze van De Zwaan, waar de koffie gebruikt werd, naar de diverse „onderduikadressen". Zaterdagavond om 8 uur kwam alles weer bijeen in de K.V.C. aan de Pontweg. Hier werden de gasten vermaakt met de operette „Hans en Grietje'. Tot slot werd er in een gezellige sfeer tot half twaalf ge danst. Zondagmiddag 2 uur kwam alles bij een bij de K.V.C. om een fietstocht te gaan maken. Het weei was echter, zoals we dat gewend zijn, en daarom werden er enkele auto's gecharterd. Dank zij de bekende Texelse bereidwil ligheid waren er weldra zeven auto's, die de hele groep over het eiland ver voerde. Om 5 uur was iedereen terug in de K.V.C., dik tevreden over deze inder haast georganiseerde „bejaardentocht". De boot van 18.25 vervoerde een stel Aalsmeerse jongeren, dat zeer tevreden was. HOBBYCLUB „DE ZONDAGSRUITERS" Afgelopen zondag sloot de Hobby club te Oosterend haar seizoen af met een keurig verzorgde tentoonstelling, waarbij de gemaakte spullen zeer ge willig van de hand gingen. De kas voor het nieuwe seizoen is weer zeer gezond. Voor degenen, die het beste werk hadden afgeleverd, waren speciaal ge slagen ere-medailles beschikbaar ge steld. Bij de meisjes gingen de medailles naar; Willy Hin, Tiny Hin, Marja Hin en Corrie Hin. Bij de jongens waren Kees Witte en Theo Witte de gelukki gen. De Zondagsruiters kunnen op een prachtig seizoen terugzien. Veel succes! GYMUITVOERING IN „DE SLUFTERVALLEI" De Cocksdorp Traditiegetrouw wordt U zaterdagavond a.s. in de Sluf- tervallei de damesgymuitvoering aan geboden. Door bijzondere omstandig heden komt deze uitvoering wat later dan gebruikelijk, maar toch hopen wij dat de belangstelling er niet minder om zal zijn. Er wordt U een bont programmma aangeboden. Door de dames is de laat ste weken hard gewerkt en beloont U dit werken met een bezoek aan de Sluftervallei. De toegang is gratis en in de pauze zal een verloting worden gehouden ter versteviging van de kas en ter bestrij ding van de onkosten. Heeft U soms iets over voor de verloting, dan kunt U dit afgeven bij binnenkomst van de zaal. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 9 april 1962: 2 koeien 650800; 14 schapen 80120; 60 nuka's 5095. Z.D.H.-NIEUWS Het eerste ging op het goede pad voort door thuis met 31 te winnen van Sint Boys en zodoende revanche te nemen op de „uit" geleden nederlaag. Het eerste kwartier moesten we op tornen tegen harde wind en stromende regen en het was lang geen pretje voor de spelers. Gelukkig werd het droog toen Ide en Kees met reserveshirts arriveerden. Na 20 min. spelen moesten onze jongens in een rood shirt spelen. Al vele malen hebben we tegen de Boys gespeeld in eigen tenue, maar dit mocht nu niet van de scheidsrechter. Het duurde tot vlak voor de rust voor er doelpunten werden gemaakt. Het waren de bezoekers die de leiding namen. Maar de rust kwam toch met gelijke stand door goed doorzetten. Na de rust was het spoedig 21 voor ons en na 20 min. zelfs 31. Verdere doelpunten bleven uit, ondanks ons grote overwicht. De andere elftallen kwamen niet in het veld. Programma: ZDH 1 vrij; ZDH 2- ZAP 6; zaterdag: adsp. ZDH-Oosterend. NUTSBIBLIOTHEEK De uitlening vindt deze en volgende week niet plaats op vrijdag, maar op donderdag, gewone tijd '.(zie adv.). DRUMBAND GAAT DEFILEREN De drumband van de Margaretha Sinclair zal op woensdag 9 mei deel nemen aan het défilé in Haarlem. Dit défilé zal worden afgenomen door het Koninklijk Paar ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest. Het is een eer voor de band, die dit jaar vijf jaar bestaat, aan deze huldiging te mogen deelnemen. Wij menen te mogen schrij ven dat het een goede vertegenwoordi ging is van het eiland Texel. FIRMA HOOGERHEIDE OPENDE GEMODERNISEERDE ZAAK Den Burg Zaterdagmorgen heeft de firma Hoogerheide, Weverstraat, de geheel gemoderniseerde zaak geopend. Het was precies tien jaar geleden dat de heer Hoogerheide Sr. van Oudeschild naar Den Burg kwam. In Oudeschild had men minder behoefte aan schoenen; er werden daar nog veel klompen ge dragen. Schoenhandel Hoogerheide is in die tien jaar een zaak geworden die er zijn mag. Thans is de winkel weer uitge breid en een nog overzichtelijker ver koopruimte is door architect Alkema geschapen. Aannemer Gieze heeft met zijn onderaannemers een mooi stuk werk afgeleverd, terwijl de verlichting werd aangelegd door de firma Agter. Een mooie verbetering vinden wij de voorpui. De oude is geheel verdwenen en een moderne en practische entree is er voor in de plaats gekomen. De eta lageruimte is vergroot en koning klant kan nu nog beter dan voorheen reeds buiten een eerste keus maken. Aan modellen en soorten ontbreekt het niet. Een keurige collecte schoenen voor groot en klein wordt U binnen getoond en er is ruime gelegenheid om Uw toe komstige „stappers" even te passen. Natuurlijk bestond er voor de ope ning belangstelling van de zijde der middenstand en ook de directie van de V.V.V.-Texel was aanwezig. Diverse bloemstukken versierden het geheel en toen de jeugd om elf uur een ballon in de hand werd gedrukt was het feest helemaal compleet Wij wensen de gebroeders Hooger heide veel geluk in de verfraaide zaak. S.V. TEXEL Bij Texel werd het terrein afge keurd, wat bij zulk slecht weer te be grijpen was Wel jammer, maar we hopen dat alles toch nog tijdig gereed komt. Bertus, die met z'n brommer 'n ongeval had, was tijdig hersteld en ook Bob had z'n griepaanval afgesla gen. A.s. zondag: Texel-Duinranders; Texel 2 vrij. Adsp. Tex. Boys a-Texel b; Texel a-SVC. Handbal: Ook hier werden de terrei nen afgekeurd. Voor a.s. zondag staan DWO-Texel en jun. DWO-Texel op het programma. Texel 1, zorg dat je in conditie blijft, dus woensdagavond allemaal weer pre sent. Ook Duinranders behoort tot de sterkste tegenstanders. Uit werd met 31 gewonnen. Groot nieuws van de jeugdcommissie Op 21, 22 en 23 april, met pasen dus, komen onze Beverwijker vriendjes weer bij ons op bezoek. Aan alle pupillen zijn inmiddels formulieren uitgereikt met opgavebiljet. Ieder, die onze jongens de gelegenheid wil geven om 1 of mis schien wel 2 vriendjes te logeren te krijgen, moet dit biljet ingevuld gaan inleveren bij de heer Van Zeijlen. Wij vertrouwen dat dit, evenals vorige keren, weer vlot zal verlopen. We heb ben de beste herinneringen aan de vorige ontmoetingen. Het is weer een aantrekkelijk pro gramma, dat jullie te wachten stakt, jongens. Onze pupillen a-ploeg moet de D.D.-wisselbeker verdedigen. Doe je best om de beker weer te winnen. Dat zal wel niet eenvoudig zijn. In ieder geval, laten we allemaal ons best doen om alles weer vlot te doen slagen. Binnenkort wordt het program ma bekend gemaakt. Jongens, spoor je ouders aan om de biljetjes spoedig in te vullen en breng ze dan meteen even weg. Ook dit uitwisselingstournooi past in ons a.s. 50-jarig bestaan. Denkelijk een week later volgt een tournooi voor de adspiranten en ook zij moeten ons helpen om de bezoekers uit Oosterhout en Beverwijk onder te brengen. Spreek alvast maar met je ouders. Ook aan alle andere sportvrienden, senioren enz. een verzoek om logies voor onze bezoekende jeugd. Bij voor baat vriendelijk dank. DAMCLUB TEXEL 2—0 1- 2—0 2—0 0—2 1- 0- 0—2 0—2 S. RoS-W. A. v. Zeijlen P. Bakelaar-S. Hin C. Dijker-Jac. v. Heerwaarden S. v. Heerwaarden-C. Vinke H. Bruining-Jb. Koorn C. P. Burger-D. v.d. Werf G. Dros-C. P. Burger G. Dros-C. Dijker S. Hin-C. Dijker Jac. v Heerwaarden-S. v. Heerwaarden 0- G. Dros-J. Hooijberg 0 J. Vinke-P. Bakelaar fi jn,. Stam-A. v.d. Slikke 02 Jo Schoo-C.*P. Burger 20 H. Bruining-C. Vinke 20 Volgende week kunnen ook S. Ros en P. Bakelaar hun 18de partij spelen. Dit wordt dan meteen de laatste com petitie-avond. Donderdag 19 april wordt de slotavond gehouden. KLEUTER VAN BIJNA TWEE JAAR NA ONGELUK OVERLEDEN De Koog Zaterdagmiddag heeft in de Vogelmient alhier een ongeluk plaats gevonden met dodelijke afloop. Kinderen waren in de berm van de weg aan het spelen. Ook de bijna twee jaar oude Pieter van de familie Bakker-Keijser was daarbij. De heer Hin stond met zijn wagen aan de kant van de weg en toen deze wegreed hoorde hij hevig geroep. De kleuter was tegen de wagen gekomen en is bijna terstond overleden. Hij moet tegen de wielen zijn geklapt, want ernstige verwondingen heeft hij niet opgelopen. De vader van de kleine Pieter ver blijft op zee. UIT HET VERLEDEN Enkele weken geleden publiceerden wij een artikel over de Burenton van de Hogeberg. Een lezeres schreef ons naar aanleiding van dit artikel het volgende: Geachte Van der Vlis, Als Texelaar in „hart en nieren" lees ik steeds met grote belangstelling uw stukken over „Texel van vroeger". Het stuk over buurtschap Hogeberg van 27- 3-'62 was wel niet van uw hand, maar had mijn bijzondere aandacht, omdat Hendrik Helm de Opa van mijn Omoe van moeders kant was. Dus mijn bet overgrootvader. Deze is vroeger uit Duitsland gekomen. Hier kwamen in de maaitijd de Duitsers, de zogenaamde „poepen". Ze brachten heerlijke worst mee „poepenworst" genoemd. Deze Hendrik Helm, die als zeer oppassend bekend stond, huwde met Jacoba Baas. Hij bleef op Texel en wist door vlijtig werken zich drie boerderijen te ver werven. Namelijk „Panorama", „San- dershuis" en liet „Helmshoeve" bou wen. Hij had 2 zoons en 1 dochter. De dochter huwde een zekere Flens en kreeg „Panorama". De zoon Sander kreeg het „Sandershuis", later naar hem genoemd, de zoon Jan „Helms hoeve", door diens dochter later zo genoemd naar haar vader. Al de drie gebouwen bestonden een paar jaren ge leden nog. „Panorama" is pas afgebro ken, na al geheel verbouwd te zijn en nu helemaal opnieuw opgebouwd. Het Sandershuis staat nog zoals het was, en Helmshoeve is een paar jaren geleden tot schuur omgebouwd. Jan Helm kreeg 4 dochters, waarvan één mijn Omoe was. Eén dochter huwde een schoen winkelier aan Den Burg, één een poli tieagent, mijn Omoe een bakker, en de jongste een visser die boer werd en op de boerderij kwam. Dit was mijn liefste tante (oud-tante eigenlijk) en daar heb ik heel veel gespeeld. Sander Helm kreeg geen kinderen, en de dochter Tetje was de enige die zoons (en dochters) kreeg, zodat de naam Helm metéén uitgestorven was op Texel. De buurtschap bestond in mijn jeugd nog steeds. De bijeenkomst heette Bureton. Mijn Opa bakte de bureton- bollen altijd. Het waren hele grote krentebollen. Zo groot als een gewoon krentenbrood maar dan rond. Ze kos ten 20, later 25 cent per stuk. Als ze uit de oven kwamen smeerde Omoe ze meteen, want dit moest gebeuren als ze nog heet waren; de boter moest er helemaal intrekken. Ik stond als kind verbaasd te kijken over de grote klon ten boter die er op werden gesmeerd. De boter werd apart berekend. De heer C. Keijser van de Stenen plaats had een tante, mej. Anne Keijser wonende in de Waalderstraat. Onge veer 35 jaren geleden, wij woonden toen nog in de bakkerij, bestelde deze dame zo maar voor zichzelf enige buretonbollen. Ze zei: we worden weer ouderwets. Opa bakte er toen voor ons ook een paar. Heerlijk waren ze. Dit is waarschijnlijk de laatste maal ge weest, dat Opa ze heeft gebakken, want ongeveer 35 jaren geleden is de bure ton opgeheven. Uw oud-leerling, J. J. de W. PUPILLENCOMPETITIE Zaterdag zijn er wel geen wedstrijden gespeeld. Programma voor zaterdag 14 april: Tex. Boys a-Texel b; Texel a-SVC en Tex. Boys b-SVO a, aanvang 3 uur. Mogen we om aller medewerking verzoeken om het programma zoveel mogelijk af te werken? Het einde is in zicht. SVO b is te ver achter, kan dus niet uitspelen. RECTIFICATIE De PTT verstrekte ons een verkeerd nummer van een abonnee in Spang; hieronder de juiste opgave. Telefoon Joh. C. Roeper t.n.v. Spigt Spang W 32, De Waal, stond op no 399 Oosterend, dit moet zijn: 263. Philip Woltering en Riet van Groningen geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden op don derdag 19 april a.s om 13 uur, in het gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke bevestiging door de weleerw. heer Ds. D. Froentjes om 13,30 uur in de Ned Hervormde kerk te Den Burg. Gelegenheid tot feliciteren van 14,45 lot 15,30 uur. Weverstraat 49, Den Burg Texel Toekomstig adres: le Ja cob v,an Campenstr 40 I, Amsterdam. Amsterdam, april 1962 Ie Jacob v Campenstr 40 I De Clerqstraai 92 II TEXELAARTJES Wandelwagen te koop 25,De Waal 48. Te koop goede wringer met wringer- bok ƒ7,50. J. Kramer, Schoonoord singel 9, Den Burg Te k. gevr, voetbalschoenen m. 36 of 38. Jac. Witte, Beatrixlaan 4, Den Burg Groot terrarium met' inhoud te koop ƒ25,Tevens opvouwb. kinderwagen 25,Boersma, Eierland E 63 Te koop mooie grijze kinderwagen. De Ruyterstraat 63, Oudeschild. Te koop Grundig TV toestel 43 cm. ƒ350,Bob Kuiper, Bomendiek 3, De Waal, telef. 2257. Gevr. wandelwagentje. Loodssingel 32, Oudeschild. Verloofd G. v. d. Kooi Marianne Hol 'dam, maart/april 1962 Geen ontvangdag Getrouwd Jan Agter Sr. wedn. van G. v d Lee en F. Zondervan wed van B. G. Ipenburg Den Burg, „De Ark" De Koog „Duinoord" Texel, 6 april 1962 Enige kennisgeving Martin H. Eelman en Erna v. d. Kooi geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op donderdag 19april as des voormiddags 11 uur te Den Burg Den Burg. Schilderend 32 De Cocksdorp, Doipsstr 35 Receptie: De Cocksdorp 19 april van 3,30 - 5 uur n.m in hotel „De Hoop Door een noodlottig ongeval werd plotseling van ons weggenomen onze lieve kleine Pieter in de leeftijd van bijna 2 jaar. A. Bakker N Bakker Keijser Bart Vogelmient 21De Koog Texel 7 april 1962 De crematie zal plaats vinden dinsdag 10 april (heden) 's namiddags 3 uur te Velzen. Met grote droefheid geven wij kennis dat plotseling van ons is weggenomen, ons lief kleinkind en neefje RudoH Pieter Fam Keijser „De Korenschoof" Fam Bakker De Cocksdorp Texel, 7 april 1962 Te koop maat 42, met sluier, tasje en handschoenen. Billijke prijs. Adres bureau Tex. Crt. Ochtendblad De Telegraaf vraagt voor Den Burg Brieven aan N V Dagblad „De Telegraaf",N Z. Voor burgwal 225, Amsterdam, Afd Inspectie Buiten Ter overname aangeboden 30 prima (l-persoons) Bosch en Zee", De Koog Bejaarde dame, niet onbemiddeld op Texel, liefst bij weduwe of alleenstaande vrouw. Br. r.r 336 bur v d. blad Te koop gevraagd met toebehoren. Br nr 337 bur. v. d. blad Wij mogen u toch ook verwachten op onze op woensdag 11 april in Het Wilte Huis, aan vang 8 uur Kindervoorstelling met attracties aanvang 4 uur U bent van harte welkom Zuivelhandel De Koog Een avondje uit? Max past op uw baby Telefoon 2858 Met alle voorkomende werkzaamheden bekend Vanaf heden wordt De lessen gaan op de ge wone wijze weer door Mej D. Wijngaarden Lerares coupeuse Warmoesstraat 70 GEVRAAGD 1 voor het a s. seizoen Hotel Het Witte Huis De Koog U kunt een avond gezellig uit. Natuurlijk, want u heeft hiervoor 13 of 14 april gereserveerd. Let daarom goed op de Nieuw Leven advertentie a.s. vrijdag in dit blad. Te koop 5 - 10 jaar Schilderend 52 Te koop 310 x 225 en 2 kleedjes f 97,50 Adres bureau Tex Crt. Bloembollencultuur donderdagavond 8 uur in hotel De Lindeboom-Texel Het Bestuur. J. NAUTA, Texel. Wij betalen de hoogste waarde voor uw Fa Plaatsman-Cornelissen poeliers tel. 2218 Ook voor het zaaien houden wij ons aanbevolen F. Duinker, Nieuweschild O 51 tel. 286 N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming van aandeelhouders op donderdag 3 mei 1962 te 20.30 uur in hotel „De Lindeboom-Texel" te Den Burg. Te behandelen punten: 1. Opening 2. Notulen 3. Jaarverslag 4. Aanbieding ontworpen Balans en Verlies- en Winstrekening met toelichting. 5. Verslag commissarissen betreffende onderzoek Balans en Verlies- en Winstrekening. 6. Vaststelling Balans en Verlies- en Winstreke ning. 7. Verkiezing Commissaris, (aftredend de heer J. de Wit, niet herkiesbaar) 8. Behandeling voorstellen van aandeelhouders. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. De Balans en Verlies- en Winstrekening met toelichting, alsmede de te behandelen punten lig gen van heden af tot en met 2 mei 1962 op werk dagen van 10-13 uur voor aandeelhouders ter in zage ten kantore der onderneming te Den Burg. Overeenkomstig de Statuten kunnen voorstellen van aandeelhouders bij de Raad van Commissaris sen worden ingediend. Volmachten kunnen worden ingeleverd ten kan tore der onderneming uiterlijk t/m 28 april 1962, te 12.15 uur. De Raad van Commissarissen. Voor deze vergadering rijden gratis bussen. Vertrektijden worden nader opgegeven. was onze collectie steun- en gemakschoenen zo geslaagd ais dit voorjaar, voor iedere voet een goed passende schoen. 3 stuks braadworst 1.28 1 slagersrookworst 98 500 gram verse worst1.78 150 gram pekelvlees heel sappig 98 150 gram keurgehakt bijzonder lekker 67 Bloedworst 5 plak voor een pittige boterham 68 VOOR HET WEEKEND Riblappen 500 gram Gesmolten vet 250 gram Varkensrollade 500 gram Soepcomplet Samen 2,74 6 2.80 2,98 98 100 gram Gekookte ham en 100 gram snijworst en 100 gram Tongenworst Samen Woensdag als vanouds Vleesgehakt 500 gram nu 1.78 en zakje paneermeel 20 samen 1,98 op Me Ch Voi zie

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2