„En wat doen ve met moeder Hoe Texel feestvierde Stramheid en Pijnen vallen van D af net de kleine dageliikie dosis Rrnschen. TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 4 MEI 1962 POSTZEGELNIEUWS Ter gelegenheid van de laatste ruil beurs van dit seizoen op maandag 7 mei a.s. worden weer de jaarlijkse verlotin gen gehouden. Traditiegetrouw is er één gratis, terwijl van de andere ver loting de prijs per lot 10 cent bedraagt. Ieder lid wordt opgewekt vooral deze avond niet te verzuimen. Verder ver zoekt het bestuur de leden, die nog iets verschuldigd zijn wegens aankopen uit de zichtzendingen, uiterlijk a.s. maan dag af te rekenen. Aan de bekende adressen kunnen de volgende nieuw uitgegeven postzegels worden afgehaald: Nieuw-Guinea, Zil veren huwelijksfeestgedenkzegel a ƒ0,65; Nederlandse Antillen, serie van 3 postzegels in verband met het Inter nationaal schaaktournooi, ƒ1,70 per serie; Suriname, Anti-malaria zegels, serie van 2 stuks a ƒ0,50 per serie. GRASLANDDAG Op verzoek van veel Texelse boeren zal er dit voorjaar een graslanddag plaats vinden. De hooiwinning zal hier in het middelpunt van de belangstelling staan. Deze demonstratie vindt plaats op het bedrijf van de heer T. Tjepkema, Prins Hendrikpolder. Nadere berichten vol gen. C. van Groningen F. Brouwer. KLEINDIERENSPORTVERENIGING „KOTEX" BESTAAT 20 JAAR Ter gelegenheid van het twintig-jarig bestaan gaat de kleindierensportvereni- ging „Kotex" een vierdaagse tentoon stelling organiseren. Deze tentoonstel ling zal gehouden worden van 18 - 21 oktober a.s. in Casino. Maar vanaf mor gen kunt U leden van genoemde ver eniging verwachten, die U een lot aan bieden. „Kotex" heeft een loterij geor ganiseerd met prachtige prijzen en de prijs van de loten is slechts 25 cent. 7. „Hardstikke leuk hier. We wonen drie hoog, maar moeten alles zelf van beneden halen, want de leveranciers vertikken het om boven te komen. Voor de boodschappenlift, die praktisch altijd kapot is en dus niemand kan benutten, moeten we per week 50 cent boven de huur betalen Voor de gemeenschappe lijke tuin, waar niemand ooit zit, nog eens vijfenveertig cent. Voor de tele fooncentrale, die ik nooit nodig heb, nog eens een dubbeltje. Nou, wees jij maar blij met je ouderwetse huisje aan het Zuiderpad. Dat bovendien nog jullie eigendom is. En dan die hoge huurMaar ja, we hebben een dak boven ons hoofd en dat is vandaag de dag al heel wat. Laat ik maar niet mopperen. Er zijn er zovelen, die ik weet niet hoe lang inwonen". Aaltje liep naar het raam. „Je hebt hier anders een prachtig uitzicht. Zo ver. Is dat het ziekenhuis met?" Tonnie kwam bij haar staan en knikte. „Ja, en ginds is het station. Kijk, daar komt net een diesel aanrij den. Och, er zijn natuurlijk wel voor delen. We wonen buitenaf, dus weinig last van de stadsdrukte Dicht bij het station is ook wat waard en naar de stad is maar enkele minuten fietsen. Wim vindt het hier prettig wonen en dat is het belangrijkste". Ze draaide zich om en keek haar schoonzuster aan. „Nou, jij moet hier anders de hele dag zitten. En hij werkt" „Ja, overdag is hij natuurlijk nooit thuis. Alleen met het eten. En een paar avonden in de week is hij ook vort. Nu ja, een man moet z'n vertier hebben. Hij schaakt graag en is be stuurslid van een paar verenigingen. Ze mogen hem allemaal. Tja, wat wil je? Wim vindt, dat we met dit flatje een lot uit de loterij hebben en in zekere zin is dat natuurlijk zo. Hoewel, ik voor mij zou best in de Beemster willen wo nen, maar dat kan niet door Wim z'n baan". Tegen half tien vertrok Aaltje. Het was gaan regenen en daarom was het al nagenoeg donker. Gelukkig had ze haar plastic regenjasje bij zich, dat ze verleden jaar van Bep gekregen had. Deed toch maar lekker dienst, als het nodig was. Op de Purmersteenweg, waar de rio leringssleuven waren, reed ze onver wacht door een kuil en meteen verloor ze de kap van haar bel. Ze remde en stapte vlug af. Hoe kon dat nou? Zeker losgeraakt, toen ze haar fiets in de box bij Tonnie had neergezet. Ze liep enkele meters terug en bij het rode licht van een bij de sleuven ge plaatste lantaarn zag ze de bel schitte ren. Ze raapte het ding op en keek nog even in de sleuf. Meteen zag ze een donker voorwerp liggen, vlak aan de rand. Automatisch draaide ze de belschaal weer vast en bukte zich nog eens om te zien, wat dat donkere voorwerp was. Toen ze het opraapte, bemerkte ze tot haar verbazing, dat het een portefeuille was. En nog wel een dikke. Natuurlijk door iemand verloren. Misschien wel door diezelfde kuil gereden en door de schok uit de zak gegleden. Bij het licht van de waarschuwings lamp keek ze even in de portefeuille. En tot haar stomme verwondering be merkte ze, dat het ding vol zat met bankpapier. Maar bankpapier, dat ze niet kende. Het leek wel een groot bedrag te zijn. Zeker verloren door een veekoper van morgen na de markt. Dat moest haast wel, want wie liep er anders met zo veel geld in zijn zak? Enfin, nu maar even langs het politiebureau rijden. De dienstdoende wachtcommandant nam de portefeuille van haar over. „Waar hebt u die gevonden?" „Op de Purmersteenweg, waar ze met de riolering bezig zijn. Dicht bij het ziekenhuis". IN DE WAAL STAAT DE TIJD STIL. (Van onze correspondent) Nee, beste lezers en lezeressen, dit opschrift betekent echt niet, dat wij op De Waal achterlijk zijn, al zijn we het kleinste dorp van het eiland. Wij weten ook mee te doen met alles, zij het soms op bescheidener schaal. Wij weten ook feest te vieren, dat is maandag geble ken. Hebben wij niet een Dorpshuis, waar we trots op zijn? In de winter is dit avond aan avond bezet. Dat bete kent toch heel wat in zo'n kleine ge meenschap. We hebben een bloeiende Hobbyclub; op de feestmarkt wist deze club zelfs nog een prijs in de wacht te slepen: Bravo, leden van de club! En toch staat de tijd op De Waal stil. Er steekt een toren, fier omhoog. Op deze toren zitten drie wijzerplaten. Het lag in de bedoeling, dat bleek bij de opening in december 1961, dat deze wijzerplaten verlicht waren. Helaas is een der wijzerplaten sedert ongeveer twee maanden, constant in nachtelijk duister gehuld, wijl de kleine urenwij- zer hoogstwaarschijnlijk zwaar verliefd is op het cijfer 7. Zij verlaat dit cijfer onder geen voorwaarde. Vandaar mis schien die duisternis? De beide andere wijzerplaten zijn wel verlicht, doch dit is eigenlijk echt niet nodig. Na bijna een maand weten de Waalders nu heus wel, dat de stand „half twee" is. Dit is toch geld weggooien aan elektrische stroom? Zo goedkoop is die nu heus niet! Op de nationale feestdag gaven vele Waalders gehoor aan de oproep: steekt de vlaggen uit! Het was jammer, dat onze nationale driekleur niet hoog bo ven ons dorp uitwapperde! We misten de vlag op of aan de toren! Staat de toren op de Bevrijdingsdag er weer zo kaal bij? Het ware niet te wensen. (P.S. Woensdag is men begonnen het uurwerk op gang te helpen. De bewo ners van De Waal hopen nu maar dat het uurwerk blijft draaien Red.) De man opende de sluiting en floot even. „Daar zit meer in als U en ik in een week verdienen, juffrouw. Laten we maar eens kijken, of we wat kunnen ontdekken omtrent de eigenaar". Hij haalde de inhoud tevoorschijn en legde alles voor zich op zijn bureautafel. Er bleek ook een pas in te zitten. „Dat zal de vermoedelijke eigenaar wel zijn. Laat eens zien; ene meneer Hendrik Huurdeman uit Hillegom. Huurdeman. Huurdeman.... wacht eens, dat is de aannemer van de riole ringswerken Natuurlijk, dat is de baas zelf. Nou, dan mag hij van geluk spre ken, dat het geld gevonden is. We zul len het even tellen". Met stijgende verbazing zag Aaltje, dat het allemaal briefjes van duizend en honderd gulden waren. En het was derhalve gauw geteld: Zestienduizend en vierhonderd gulden. „Dat is meer als mijn jaarsalaris", lachte de agent. „Nou, daar zal wel een fooitje voor de eerlijke vindster over schieten, reken maar. Wie bent u?" „Ik? Ik ben Aaltje Dinkla uit de Beemster". „Aaltje Dinkla uit de Beemster", her haalde hij schrijvend op een vel papier. „Dinkla. bent U familie van meneer Dinkla, die hier op het stadhuis werkt?" Ze knikte. „Dat is een broer van me" „Zo? Ja, die ken ik wel, leuke snui ter. Nou, Aaltje.... Zuiderpad, zei je? Ik heb het genoteerd, hoor. Als de ver liezer zich meldt, zullen we hem ver tellen, dat jij het geld gevonden hebt en hier bracht. Dat zal je geen windeieren leggen". Ze haalde haar schouders op. „O, daarom heb ik het niet gebracht, hoor. Het is toch niet van mij?'" Hij lachte. „Je bent een reus.Wil je de portefeuille meenemen, of moet ik hem hier opbergen?" Ze schrok. „O nee, ik durf al dat geld niet mee naar huis te nemen. Stel je voor, dat ik het verlies. „Dan houden we het hier. Ik zal je even een bewijsje van ontvangst geven" Met een rood hoofd kwam Aaltje over tienen thuis. Dirk zat in zijn hoekje, was even overgewipt om een praatje te maken. „Wat ben je laat, me kind". Met haar jas nog aan zakte ze op een stoel. „Moet U horen, ik heb een porte feuille met geld gevonden. Op de Pur mersteenweg. Meer als zestienduizend gulden zat er in. En het is van de man van dat rioleringswerk in de stad. Z'n naam stond erin". Dirk keek belangstellend naar zijn zusje. „Laat eens zien", vroeg hij, zijn hand uitstekend. „Ga nou? Ik heb het niet meegeno men, hoor. Ik heb het in de stad op het politiebureau gebracht natuurlijk". „Stom. Gaan die lui met de beloning strijken en jij krijgt alleen dankjewel". „Ik heb een papiertje gekregen. Een bewijs van ontvangst", zei ze, hem het briefje overreikend. „En ze hebben mijn naam en adres opgeschreven". Dirk keek even het briefje door en legde het toen op het raamkozijn. „Daar geef ik ook geen cent voor. Je had de portefeuille eerst thuis moeten brengen en daarna naar de politie gaan". „Het is toch zeker mijn geld niet? En als je wat vind, dat niet van jezelf is, dan breng je het bij de politie. Zo hoort dat". „Ja. daar heeft Aal toch wel gelijk in, Dirk", meende de oude vrouw. „Kan wel zijn, maar ik zou het an ders ingepikt hebben. Kom, ik stap maar weer eens op. Welterusten saam". Die nacht droomde Aaltje van porte feuilles, die door de lucht vlogen en waaruit de bankbiljetten van duizend gulden fladderden. Dirk en zij stonden te kijken en iedere keer, als ze bijna één van de briefjes had, pakte Dirk het net voor haar hand weg. (Wordt vervolgd) WAALDER VOLKSFEESTEN De dag werd begonnen om 9 uur met de versierde kinderoptocht. Voorafge gaan door de drumband van het Fanfare maakten de kinderen een rondje om en door De Waal. Degenen, die meededen, hadden veel aandacht besteed aan het versieren van autopeds, fietsen, onder stellen van kinderwagens etc. Jammer alleen, dat er te veel jeugd onder de toeschouwers geteld kon worden. De dames van de jury kwamen tot de volgende uitslagen: Enkelingen: 1. „Klein, klein kleuter tje" (Trudy Reij), 2. „Piet Heijn" (Peter Reij), 3. Cathrien Witte. Paren: 1. „Oranje in Zilver" (Lida Plaatsman en Marianne Rikkenberg), 2. „Miss Holland" (José en Karin du Porto), 3. „Piggelmee" (Adri en Thea Kager). Hierna ging de Waalder jeugd (ook vele ouderen) naar de feestmarkt te Den Burg. De Waal werd hier verte genwoordigd door haar Hobbyclub. Om half twee begonnen op het feest terrein de kinderspelen. De uitslagen waren: Jongens 6-7 jaar: 1. Jacob Keijser, 2. Lou Witte, 3. Jan Keijser. Meisjes 6-7 jaar: 1. Els Verberne, 2. Corrie Hin, 3. Greetje Spigt. Jongens 8-9 jaar: 1. Dirk Rikkenberg, 2. Peter Jan Verberne, 3. Adri Kager. Meisjes 8-9 jaar: 1. Joke Zoetelief, 2. Cora Oudes. 3. Anneriet Keijzer. Jongens 10-11 jaar: 1. Wim Keijzer, 2. Egbert Roeper, 3. Karei Betsema. Meisjes 10-11 jaar: 1. Nellie Kuiper, 2. Annie Verberne, 3. Ansje Maas. Jongens 12-13-14 jaar: 1. André Keijzer, 2. Piet Wim Roeper. Meisjes 12-13-14 jaar: 1. Carla Oudes, 2. Lida Plaatsman, 3. Cobi Zoetelief. Vervolgens kwamen de ouderen aan de beurt. Onder grote belangstelling trachtten de deelnemers(-sters), gezeten op een bromfiets, de ring aan de stok te rijgen. Uiteindelijk vielen de prijzen als volgt: 1. mej. M. Reij, 2. mevr. J. Verijzer- Koopman, 3. mevr. R. du Porto-Kieft. De olifantenrace was het volgende punt van vermaak. De „olifanten" had den een zware taak onder het grote zeil, hetgeen ook wel te zien was. Menig zweetdruppeltje is terecht gekomen op het land van de heer C. Keijser. De winnaressen waren; 1. Mej. M. Reij, 2. mevr. J. Reij-Schoenmaker, 3. mej. Hannie Keijser. Na het eten ging de feestcommissie op de weegschaal. Wie zou het juiste gewicht van de voltallige commissie goed geraden hebben? Het werd de heer J. Kooij uit 't Zandt, die zijn schatting bekroond zag, door het goede gewicht te raden: 1850 pond. Daar is hij dan ook veehandelaar voor. Om 7 uur startte de Vossenjacht. Een heel geren voor jong en oud. Van de jeugd werd de winnares Marianne Rik kenberg. De taart voor de ouderen werd gewonnen door Ineke Plaatsman en Kees Koopman. Terwijl de jeugd daarna de Meierblis ontstak en zich daarbij vermaakte, gin gen de ouderen zich klaar maken voor het gemaskerd bal, dat gehouden werd in het Waalder Dorpshuis. Er waren veel deelneemsters en deelnemers. Is voor meerdere avonden het Dorpshuis te groot of groot genoeg, nu was het zeker te klein. Op de dansvloer was niet veel ruimte. Toch vermaakte iedere aanwezige zich kostelijk om de gemas- kerden. Ook hiervoor had de commissie prijzen beschikbaar gesteld. Van de groepen werd no. 1: de negerinnen, 2. de Indianen. De paren: no. 1 Zeerovers, 2. Biedemeyer; Enkelingen: no. 1 het Varken, 2. de Poes. Dit was het slot van een gezellige feestdag, ter ere van het Zilveren Hu welijksfeest van ons Koninklijk Paar. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER ELÏAS (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oostcrend en De Cotksdorp DOKTER SIEBINGA (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst dierenartsen H. DE BOER (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. FORTGENS Oosterend, tel. (02223) - 250 of 207 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. MANNESSEN Den Burg, tel. (02220) - 2414 (zondag van 9 tot 13 uur) Ja - met Kruschen drijft U die ondrage lijke pijnen uit Uw ledematen. Dat doet de aansporende werking op de bloed zuiverende organen van Kruschen's zes minerale zouten. Onzuiverheden uit het bloed worden losgemaakt en langs na tuurlijke weg afgevoerd. Neem óók Kruschen, van vandaag op morgen en iedere dag weer. Allengs voelt ge Uzelf weer de oude worden, vief en fit en vrij van pijn. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 6 mei op om 5.02 uur en gaat onder om 20.12 uur; 9 mei op om 4.57 u en onder om 20.16 uur. Maan. 4 mei N.M.; 11 mei E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 4 mei 8.51 en 21.15; 5 mei 9.36 en 21.56; 6 mei 10.16 en 22.32; 7 mei 10.52 en 23.08; 8 mei 11.23 en 23.44; 9 mei 11.54 en 10 mei 0.19 en 12.25; 11 mei 0.51 en 12.57; Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. HET FEEST IN OUDESCHILD Het Koninginnefeest is ook te Oude schild opgewekt gevierd. Het begon met een rondgang van de Margaretha Sin- clairband door het dorp, waarna men gezamenlijk optrok naar het school plein. Na het hijsen van de vlag werden diverse vaderlandse liederen gezongen. Daarna volgde de optocht met ver sierde voertuigen. Er waren 32 deelne mers, belangrijk minder dan vorige jaren, maar er was door de deelnemers veel werk van de versiering gemaakt, zodat het toch nog een mooi geheel ge worden is. Voorafgegaan door „de Ha- venkanters" werd een rondje door Oudeschild gemaakt, waarna de jury gelegenheid had om de winnaars aan te wijzen. Dit waren voor de groepen: 1. Gouden Koets; 2. Hollands Glorie; 3. 25 jaar getrouwd. Paren: 1. Appeltjes van Oranje; 2. Gouden sloep; 3. Juliana en Bernhard, 4. 25 jaar. Enkelingen: 1. Lintjesregen; 2. Kroon, 3. Koninklijke familie; 4. Kabouter. De jury voor de beoordeling van de versierde voertuigen bestond uit: mevr. Hoogerheide-Blom, mevr. A. Krijnen- Eelman, het hoofd van de o.l. school, de heer Visser en de heer J. Boom. In het Dorpshuis voerde een aantal leden van de feestcommissie hierna een toneelstukje voor de jeugd op, getiteld frDe Geldmolen". Het ging er in als koek. Ze werden natuurlijk ook getrac- teerd wat de feestvreugde nog ver hoogde. 's Middags kwamen de spelen aan de beurt voor jong en oud. Uitslagen: Meisjes 6, 7, 8 jaar, vlaggetjessteken: 1. Jolanda Boekei; 2. Marja v.d. Meer; 3. Liesje Schraag; 4. Cobi Dogger; 5. Bea Hemelrijk. Jongens 6, 7, 8 jaar, kruiwagentje rij den: 1. Bouke Visser, 2. Gerrit v. Strien, 3. Jos Wessels, 4. Adrie de Porto. Meisjes 9, 10 jaar, was ophangen: 1. Willie v.d. Galiën, 2. Carla Vlas, 3. Martha Jansen, 4. Corrie Anker, 5. Wallie v.d. Galien. Jongens, 9, 10 jaar, bussen gooien: 1. Hans Witte; 2. Wim Kuyper, 3. Rinus Kooger, 4. Bert Backer. Jongens 11 jaar en ouder, tonnetje rollen: 1. René Kuyper, 2. Ronnie Ba- kelaar, 3. Martien Witte, 4. Theo Schraag. Meisjes 11 jaar en ouder, verkleden: 1. Hannie Zandee; 2. Gerne Slikker; 3. Bettie Eenhoorn; 4. Janneke Schade; 5. Jannie Zutfen. Ringsteken op fiets, 12-16 jaar: 1. Jaap Krijnen; 2. Dick Koning; 3. Ap Schagen. Ringsteken op bromfiets voor boven 16 jaar: 1. P. Koopman en Jannie van Leeuwen; 2. D. Witte en mej. Tinie Hopman; 3. S. Daalder en mevr. Slikker Strijd om de man: 1. Nettie Zuide- wind; 2. Atie van Leeuwen. Strijd om de vrouw; 1. Mart. Boom, 2. J. Vlas Lzn. Tot slot 's avond een buitengewoon leuk en gezellig gemaskerd bal. De eerste prijs ging naar Pipo de Clown, een groepje van de breiclub, waarvan de kinderen 's morgens met de Gouden Koets ook al een eerste prijs hadden behaald; 2. Oranjehuis keukenpersoneel W. Gersonius en echtgenote en Jannes de Vries met verloofde; 3. Kaartclub, Jan Zegel en echtgenote, Jan de Vries en verloofde. Paren: Nederland en de West: mevr. Boekei en mevr. Griek; 2. Telefoon, Gerrit Stolk en echtgenote; 3. Hawaiian Meisjes, mej. M. Backer en Annerie Kuip De jury voor het gemaskerd bal werd gevormd door de dames A. Dros-Kuiper en N. Zijm-v.d. Pol en de heren Wes sels en J. Boom. Al met al een zeer gesiaagd feest. ZUID- EN MIDDEN-EIERLAND De Koninginnedag is hier uitstekend geslaagd, 's Morgens konden de kinde ren van de kleuter- en lagere scholen gedurende twee uren, in het Vliegveld hotel genieten van leuke films, terwijl er in de pauze getrakteerd werd. Deze films waren zondagavond voor wat ouderen vertoond. Dank zij de spontane medewerking van de leden van de jeugdclub „The Rockets", die de diverse spelen leidden, hadden deze een zeer vlot verloop en was de animo voor deelname groot. De uitslagen zijn: Jongens 6-7 jaar: 1. Martien de Ridder; 2. Adam de Jong; 3 Jack Smit. Meisjes 6-7 jaar: 1. Bertha de Jaeger; 2. Janny Hooijschuur; 3 Marijke Mechiel- sen. Jongens 8-9 jaar: 1. Bram de Ridder; 2 Piet Dros; 3. Jan v.d. Star. Meisjes 8-9 jaar: 1. Nelly Smit, 2. Ada van Beek, 3. Dinie Eelman. Jongens 10-10 jaar. 1. Klaas v.d. Star, 2. Charles Marlissa; 3. Jan van Beek. Meisjes 10-11 jaar: 1. Elsje de Ridder 2. Jenny Leber; 3. Elly Blom. Jongens 12-13 jaar; 1. Ben Gieze; 2 Kees de Ridder; 3. Geert Nijboer Meisjes 12-13 jaar: 1. Nelly Witte- 2 Elly v.d. Weert; 3. Carla Leber. Kussengevecht: 1. Wim Kok, 2. Kees Stammes. Kruiwagenrace voor paren: 1. Bauke Boersma en Jeanne Dijkshoorn; 2 Jaap v.d. Berg en Greetje van Beek. Behendigheidswedstrijd voor gemoto riseerde rijwielen. Motoren: Jitse Ba- rends; brommers: Tonnie van Beek; snelbrommers: 1. Hans Veldman, 2 Piet Saai. Strijd om de vrouw: Fred v.d. Star; Strijd om de man: Jeanne Dijkshoorn. Na het „strijden" hield de Van Swinderen Band de danslustigen nog lange tijd gezellig bijeen. HOORNDER FEEST Ook Den Hoorn heeft op waardige wijze het Zilveren jubileum van ons Vorstenpaar gevierd Het fanfarekorps D.E.K. opende vanaf de kerktoren op muzikale wijze het feest. Hierna werd onder zang van de schooljeugd de Ne derlandse driekleur gehesen. De nieuwe meisjesdrumband gaf een show. De drumband was voor het eerst gestoken in haar nieuwe uniform en maakte een zeer fleurige indruk. Het is frappant om te zien hoe in zo'n korte tijd van het bestaan de drumband zo'n geweldige vooruitgang gemaakt heeft. Ook 's middags in de Herenstraat gaven zij een keurige show. Er is de laatste tijd zeer veel en hard geoefend. Na deze show trok het fanfare en de drumband en daarachter de optocht van versierde voertuigen door het dorp. Bij de groe pen ging de eerste prijs naar de gouden koets met gevolg; 2. Versierde fietsen J. en B. 25 jaar getrouwd; 3. drumband. Enkelingen; 1. Versierde boot; 2. Bloemenmeisje; 3. Vliegtuig; 4. Dag boek Koningin; 5. Piggelmee. Bij de spelen voor dames en heren vanaf 30 jaar, die een wedstrijd voor paren in pijproken hielden, waren de winnaars: 1. B. Wijngaarden en echtge note; 2. J. Bakker en mevr. W. Kikkert- Duinker; 3. J. Huisman en mevr. H. Zijm-Huisman. Na de middag: Ringsteken met krui wagen voor dames en heren, 16-30 jaar: 1. M. Witte en mej. A. v. Heerwaarden; 2. H. Koorn en mej. R. Witte; 3. A Dij ker en echtgenote. Kinderspelen: 13, 14, 15 jaar, meisjes en jongens, zaklopen: 1. Henk Hin en Joke Bakker; 2. Dick Drijver en Simona Lap; 3. K. Bousma en Reina Lap. Meisjes 6-7 jaar, vlagzetten in flesjes: 1. M. Commandeur, 2. Nellie de Leeuw; 3. Sinta Commandeur. Jongens 6-7 jaar, autopedrace: 1. Piet Kok, 2. Harrie Bakker, 3. Piet v.d. Gaag Meisjes 8-9 jaar, was ophangen: 1. Rita Wilner, 2. Gerda Heerschap, 3. Anneke van Leeuwen. Jongens, 8-9 jaar, zaklopen: 1. Wim Arnout, 2. Louis Bakker, 3. Arie Lap. Meisjes, 10-11 jaar, ballen op blad: 1. Arina Lap; 2. Rietje van Leeuwen; 3. Ans de Graaf. Jongens 10-11 jaar, ringsteken op fiets: 1. Arie Kikkert; 2. Paul Bakker; 3. Jan Hoedjes. Meisjes 12 jaar. zaklopen. 1. Annie Hin, 2. Christina Keijser; 3. Lia Schuil. Jongens 12 jaar, kruiwagenrace: 1. Jack Schilling! 2. Gerard Jonker; 3. Willi- brprd Bakker. 's Avonds werd door de drumband en fanfare van D.E.K. een taptoe ver zorgd. Als sluitstuk was er een op- drachtwedstrijd. Men kon 18 letters vinden in het dorp; 9 letters vormden een woord dat betrekking had op deze dag. Velen dachten Wilhelmus, maar het waren de letters die „Meierblis" vormden. Piet Zijm won een taart voor het eerste binnenbrengen van de naam. De andere prijzen werden bij loting als volgt verdeeld: Mona Lap, Janneke Goënga, S. Lap Kzn. en A. Smit. Bal was er niet in het dorp. En zo kan de feestcommissie terugzien op een uitstekend geslaagd feest. Begin september krijgt Den Hoorn nog zijn 2-daags volksfeest, wat om de 2 jaar wordt gehouden. VAKANTIE IN DENEMARKEN De vereniging van oud-leerlingen der L.L.S., in samenwerking met de Inter national Youth Exchange, stelt jongelui tussen 15 en 25 jaar in de gelegenheid om een werkvakantie in Denemarken door te brengen. De kosten van deze werkvakantie bedragen ongeveer ƒ200,allesinbegrepen o.a. zakgeld Voor dit geld kan men dan 3 weken naar Denemarken, waar dan gedurende de morgenuren werk wordt verricht op een boerderij als vergoeding van kost en inwoning. De reis van en naar Denemarken kan in één van de navol gende periodes per volkswagenbusje worden gemaakt. Zo'n busje biedt plaats aan 9 personen. De data zijn van 1 tot 21 juli of van 22 juli tot 11 aug. Tot slot kan nog vermeld worden, dat dames ook van deze gelegenheid ge bruik kunnen maken een werkvakantie in Denemarken door te brengen. Op gave voor 26 mei a.s. bij Jb. Zuidewind, Kerkeplaats. TEXELSE FOTO IN LANDELIJKE SCHOOLKRANT In het blad „Onze eigen krant", een schoolkrant, die o.a. op de school voor Christelijk Volks Onderwijs wordt uit gereikt, komt ditmaal een Texelse foto voor. Dit nummer is gewijd aan het Vorstelijk huis. Er is van Texel een foto in opgenomen van Koningin Juliana in 1953 (na de watersnoodramp), die een bezoek brengt aan de Eendrachtpolder. AANVRAGEN TEELTBEWIJS VOOR HOOFDGEWAS Wij willen belanghebbende manne lijke personen van 40 jaar en ouder wijzen op de mogelijkheid tot het aan vragen van een erkenning voor het te len van hoofdgewassen. Voor deze er kenning behoeft men geen scholing te hebben genoten. Wel dient men aan te kunnen tonen, dat men van de laatste 6 10 jaar drie jaar werkzaam is ge weest in de bollenteelt. Een aanvraag formulier is te verkrijgen bij het kan toor Landbouwschap, Kennemerpark 28, Haarlem AVONDWANDELING TE DEN HOORN Zondag 13 mei organiseert de Hoorn der Instuif een avondwandeling. De tocht loopt rond Den Hoorn. Hieraan kan iedereen meedoen. Aanvang precies 7 uur bij de Waldhoorn. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 9 mei a.s worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren. Den Hoorn 1 15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3.00 uur; De Koog 4.00 uur. i

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 3