moerbeek Tank ra Super Mix Dros' Snelservice BLOEMENDAG nieuw... leuk apart... nummer 1 van lijst 4 Op Texel is geen Wegenwacht Dros' service, goede service MOEDERDAG BLOEMEN HUIS „DE IRIS" Moederdag Pullovers DAMESMODE *i i li 11 M (r5l C.H.U. Wat doet u 30 mei C.H.U. Breng op 30 mei uw stem uit op MeJ. A. G. LUYSTERBURG C.H.U. C.H.U. Maar wel Grote reparaties volgens afspraak. Spoed reparaties voorrang. Eierland, telefoon 02225-233 Fa. Gebr. Schoorl „En wat doen we met moeder I Uw maag smeekt om Kennies, TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 11 MEI Uit voorraad leverbaar Opgemaakte plantenbakjes Opgemaakte vaasjes Diverse soorten hangers Grote sortering snijbloemen, planten enz Binnenburg 12, telefoon 2024 Den Burg Kleur en charme uit de zuidelijke landen De gracieuze mode van onze zuiderburen ligt bij ons nu „voor het grijpen". In de meesterlijke modekleuren bleu. zachtgeel, rose, knalrood en gifgroen zijn er jeugdig- charmante jumpers Draion Helanca Acrylon Blouses Millfleur en Elvy Vesten Rokken Dusters Kousen Pyjama's Zakdoeken enz. enz. enz. Voor de grootste keus in elke prijsklasse naar fe ÈfSêK. ,ss% mg B E j m §3 gw Wij Tcx laars willen allen bouwen aan een goede toekomst voor gezin en gemeenschap Wij halen en bezorgen eventueel over geheel Texel. Profiteert van deze unieke servicedienst. Waalderstraat 30—35. Telefoon 2550 HET TOERISTENVERVOER WORDT DIT JAAR IN HET HOOGSEIZOEN EEN PROBLEEM VOOR DE N.V. TESO Tijdens de gehouden aandeelhouders- vergadering van de N.V. TESO heeft de directeur, de heer P. Sibinga Mulder, het jaarverslag uitgebracht. De direc teur merkte op, dat dit jaar het vervoer via het Horntje zal plaats vinden, maar dat deze verandering nog geen verbete ring is, daar met het bestaande mate riaal moet worden gevaren. Het volledige verslag laten wij hier onder volgen. Gang van zaken 1961 heeft zich ten aanzien van de T.E.S.O. gekenmerkt door diverse bij zondere gebeurtenissen, welke wij hier, gevolgd door een algemeen overzicht, willen laten volgen. Per 1 april vond de directiewisseling plaats. De heer Van der Vlies is het eerste kwartaal van 1961 aangebleven, aangezien de nieuwe directeur eerst op deze datum in functie trad. Het definitieve plan van het nieuw te bouwen schip werd door de Raad van Commissarissen in de algemene verga dering van aandeelhouders op 23 maart bekend gemaakt, alsmede de definitieve keuze inzake de diesel-elektrische voortstuwing, te weten: Lister Black- stone motoren in combinatie met A.E.G. installaties. De bestekken werden in de loop van de zomer door het Bureau voor Scheepsbouw, in overleg met de directie, geheel voltooid. Hierin had de oud-directeur, de heer Van der Vlies, een werkzaam aandeel. In een vergadering van Commissaris sen d.d. 10 oktober 1961, werd het be sluit genomen om de opdracht tot de bouw te plaatsen bij de Zaanlandse Scheepsbouw Maatschappij te Zaandam. Het bouwcontract hiertoe werd te Den Burg getekend op 14 december 1961. Met deze nieuwbouw is een bedrag ge moeid van ƒ5.791.494, Rijkswaterstaat heeft in dit jaar defi nitief een aanvang gemaakt met de werkzaamheden aan 't Horntje. Na de aanbesteding op 7 april kon de eerste fase van het havenproject worden ge gund aan de Gebroeders van Oord te werkendam. Het werk werd van meet af aan fors aangepakt. De verwachting is gewettigd, dat wij circa 1 juni 1962 met ons bestaande materiaal van de veerstoepen aan 't Horntje gebruik kun nen maken. Met Rijkswaterstaat hebben wij dit jaar regelmatig contact gehad inzake diverse voorzieningen, zowel op Texel als in Den Helder. Op Texel werden bovendien, in samenwerking met de Rijkspolitie, wijzigingen aangebracht op het haventerrein te Oudeschild, inzake het leiden en opstellen van de ver keersstromen; een en ander heeft tot voldoening gewerkt. De definitieve plannen van Rijkswa terstaat ten aanzien van de indeling van het haven- en opstelterrein te Den Hel der, zijn ons inziens niet overeenkomstig de te stellen eisen aan het snel af- en aanvoeren van het gemotoriseerde ver keer. Behalve de Gemeente Den Helder, bracht ook de Koninklijke Marine be zwaren naar voren, maar helaas schiet voor Rijkswaterstaat de tijd te kort om een geheel nieuw voorstel onzerzijds in overweging te nemen. Men heeft dan ook de plannen in huidige vorm moeten afronden. Voor de Koninklijke Marine betekent dit een vrij ernstige ingreep op haar terreinen en andere accommo datie. Om een goede samenwerking te waar borgen, werd van onze zyde al het mogelijke gedaan om de relatie met de Koninklijke Marine en de gemeentelijke instanties te handhaven en uit te brei den. Een en ander zal hopelijk in de toekomst haar nut bewijzen. In het begin van het jaar werd dooi de N.V. Sinberg contact met ons ge zocht om te komen tot een nauwe sa menwerking. Deze samenwerking heeft er toe geleid, dat de N.V. T.E.S.O. zich daadwerkelijk is gaan bezighouden met 9. Vrijdagsmiddags, toen ze even naar de stad moest voor een boodschap moeder deed toch haar middagdutje stond ze eensklaps op de Kippemarkt vlak voor hem. Hij lachte en stak z'n hand uit. ,,Ha, die juffrouw Dinkla. Hoe maakt u het sinds woensdag?" Automatisch legde ze haar hand in de zijne. „O, best". „En? Al een nuttige bestemming aan het geld gegeven?" Ze schudde lachend haar hoofd. „Wel nee, dat heeft de tijd wel. Ik heb niks nodig". Hij keek haar onderzoekend aan. „Kijk, kijk. dat pleit voor u, juf frouw Dinkla. De meeste andere jonge vrouwen zouden minstens een complete garderobe gekocht hebben, maar u hebt daar blijkbaar nog niet aan gedacht. Apropos, al thee gedronken?" Ze lachte. „Kom nu nauwelijks drie uur" „Nou, maar ik heb de thee al gaar. Woensdag heb ik ze bij U gedronken, mag ik u nu uitnodigen voor een kopje thee in mijn huis?" Ze keek hem ongelovig aan. „Uw huis? Woont u dan in Purmerend?" Hij lachte voluit. „Tijdelijk. Gaat u maar mee, het is hier vlakbij". Als in een droom volgde ze hem naar de Kanaalkade. Daar stond, vlak bij het water, een grote vroonwagen. Hij wees ernaar. „Dat is mijn tehuis". Ze liepen er heen en Aaltje las: Di- rektiekeet Firma H Huurdeman en Zoon. „Hier werken we en woon ik in m'n eentje. De oude baas gaat altijd weer naar huis, als hij hier geweest is. Hij komt niet iedere dag, hoor. Het meeste laat hij toch aan mij over. Maar de boekhouder werkt hier en de teke naar. Kom maai mee". Hij hielp haar het trapje op en open de de deur met een sleutel. Ze stapte binnen en keek nieuwsgierig rond. „Dit is het kantoor", legde hij uit. Hier zitten twee man te werken. De tekenaar is al naar huis en de boek houder is met de lonen rond. En daar hij wees naar achteren is mijn woon- en slaapvertrek. Kom maar mee, de thee zal intussen wel sterk genoeg zijn en ik heb zelfs koek in huis". Ze liep door naar het tweede ver trek en dat was smaakvol gemeubileerd. Er stonden enkele crapauds en een laag tafeltje. In een hoek stond een divan. Nog meer naar achteren in een afgeschoten gedeelte, waarvan hij nu het gordijn wegschoof, zag ze een minia tuurkeukentje en op een oliestel een theepot. Verder was er een kraan. Voor alle ramen hingen gordijntje, die niet bepaald helder waren. Maar ver der zag alles er netjes uit. „Ga maar ergens zitten, waar u wilt. Ik zal nu eens voor gastheer spelen. Veel of weinig suiker? En soms melk erbij?" „Geen melk en een beetje suiker" Hij lachte. „Moet u soms om uw lijn denken? Maar een koekje neemt u toch wel?" Ze knikte en legde de tas naast zich op de grond. Ze keek nog eens rond in het vertrek. „Hoe vindt u het?" „Leuk. Zo echt gezellig. Intiem, zou ik haast zeggen. En woont u hier al die tijd, zolang u hier aan het werk bent?" ,De weekeinden ga ik naar huis. Straks, als het werk afgelopen is, om half zes. Dan ga ik alles nog even na, ot de pompen goed werken en de lam pen bijgevuld zijn en de waarschu wingsborden goed staan en zo. Je moet overal aan denken. Dan ga ik me op m'n opmak verkleden en daarna eten. Tenslotte rijd ik naar huis. Maandag ben ik er dan weer in de loop van de morgen". Hij zette de thee voor haar neer en opende een blik met koekjes. „Neem er maar twee", zei hij, „ze zijn niet groot van stuk". „Dank u wel. En slaapt u hier dan van maandag tot vrijdag?" Hij knikte en wees naar de divan. „Dat is 's nachts mijn bed. Lakens en dekens berg ik overdag weg. Dat staat anders zo ongezellig, vind ik". „En houdt u het zelf schoon?" „Ik? Ik heb wel wat anders te doen. Nee, 's morgens komt er een vrouw de boel aan kant maken. Die zorgt er wel voor, dat alles weer schoon wordt". Behalve dan de gordijnen, dacht ze. Ze dronk van haar thee, terwijl hij te genover haar ging zitten. „Sigaret?" Ze schudde lachend haar hoofd. „Ik rook niet", antwoordde ze. Hij knikte. „Een echt buitenmeisje. Die zijn er dus inderdaad nog. Woont u daar alleen met uw ouders?" Haar gezicht betrok even. „Met m'n moeder. Vader is al jaren dood". „Hebt u geen broers of zusters?" „O ja, we zijn met z'n zessen. Ik heb nog drie broers en twee zusters. Maar die zijn allemaal getrouwd. Ik ben nog alleen thuis". „En lijkt u dat?" Ze keek verbaasd op. „Natuurlijk, het is wat fijn bij moeder. Waarom niet?" „O, ik dacht zo maar. U bent ten slotte jong. En misschien is het een beetje saai, zo samen met een oudere vrouw". „Moeder is helemaal niet saai". Hij glimlachte en er kwam een zachte trek op zijn gezicht. „U hebt gelijk, juf frouw Dinkla, moeders zijn nooit saai. Moeders zijn de liefste wezens in de hele wereld". Ze dronk haar thee leeg en keek hem een poosje aan. „Gaat u vrijdagsavonds ook naar uw moeder?" Hij knikte. „Ik ben enige zoon. Enig kind. Het is wel prettig, de weekeinden thuis te zijn. Ik heb er m'n vrienden". „Vindt u dan de avonden in de week niet vervelend?" Hij haalde zijn schouders op en trok aan zijn sigaret. „Kom, kom, ik rijd wel eens een avondje naar Amsterdam. En soms heb ik werk. Er is altijd wel wat te doen". Ineens stond hij op. „Mèg ik u nog een kopje inschenken? Of was mijn thee niet goed gezet?" Ze lachte. „Uw thee was zelfs bijzon der lekker. Graag nog één kopje". Met haar blik volgde ze hem naar het keukentje tot hij met de theepot terug kwam. Handig deed hij dat allemaal. Je kon wel zien, dat hij vaak alleen was en voor zichzelf moest zorgen. „En waar eet u nu? Hier?" „Soms. Als ik zin heb. Tenminste brood en zo. Warm eten doe ik altijd in de stad. Heb ik een vaste gelegenheid voor. Maar hoe vindt u m'n home?" „Knus", bekende ze eerlijk. „Hele maal niet het idee, dat je in een woon wagen zit. En het ziet er zo gezellig uit". „Ik heb zelf indertijd alles uitgezocht. Tenslotte moet ik er in wonen, niet waar?" Ze keek nog eens rond. „Ik heb be wondering voor uw smaak. Er zit lijn in. Harmonie, bedoel ik". „Ik wilde vroeger binnenhuis-archi tect worden, maar m'n vader heeft het me uit het hoofd gepraat. En nu zit ik in de rioleringswerken. Wel een heel verschil, niet?" Ze knikte. „En vind u dit werk dan niet prettig?" „Och hij haalde zijn schouders op een mens krijgt het toch niet in het leven, zoals hij dat soms graag wenst. We hebben volop werk en ik heb er verstand van. Ik doe al enige jaren niet anders, in het hele land. Dan ken je zo langzamerhand wel het klappen van de zweep". (Wordt vervolgd) de burgerluchtvaart. Tijdens de p sterdagen vonden de eerste rondvh ten boven Texel plaats, waarna op 8 de heer C. H. Roeper als loco-bu meester de lijndienst Schiphol-T- - opende door de eerste vlucht sinds' oorlog mee te vliegen. Behalve de gelmatige diensten op Schiphol, wl j op de zaterdagen werden gevlojl^ werden ook diverse opdrachten nl andere vliegvelden in Nederland ui' voerd. De rondvluchten hebben, aantallen passagiers betreft, de j wachtingen overtroffen. Afgezien van enkele plaatsel: moeilijkheden, mogen wij constate dat deze eerste stap van de T.E.S.O. het gebied van de luchtvaart niet z der succes is geweest. Wij hebben g de verwachtingen dat wij in de mende jaren in nauwe samenwerk met de N.V. Sinberg tot uitbreid^ van deze lijndiensten en rondvluch kunnen komen. Over het algemeen gesproken zijn dit jaar gespaard gebleven voor e; stige averij en andere schade. De dok- en onderhoudsbeurten eu ter eisen hoge financiële offers, h geen in de rekening materialen duic lijk tot uitdrukking komt. Enerzij? door de omstandigheid dat het oü materiaal, zoals de „Koningin Wilh mina", de „Dokter Wagemaker", „Voorwaarts" en de „Zeemeeuw" stee,, meer onderhoud vragen, anderzijds o 1 het nieuwste schip „De Dageraad" dc j het intensieve gebruik grondige dc beurten moet ondergaan. Om aan onverwachte tegenslagen U dit gebied het hoofd te kunnen biedc bestaat ons inziens de dringende t hoefte van een reserve-rekening vc vi dit soort doeleinden. Het bleek noodzakelijk de radar v V „De Dageraad", welke geheel was c geschreven, te vervangen, aangezi i hieraan regelmatig ouderdomsgebrek C optraden. Deze gebreken hebben o begin september met zware mist gele tot ernstige vertraging van de vee i a dienst. De oude radar werd geheel g i?' reviseerd geplaatst op ons reserv ij?) schip de „Dokter Wagemaker". (Zie ook volgend nummer) ij f als overtollig maagzuur weer zo |H laaiende zuurkolom doet opslaan en niet weet waar U te bergen van d snerpende pijn. U weet toch, over c hele wereld vinden méér mensen dag lijks baat bij Rennies dan bij enig and» maagtablet.Jyj FILMNIEUWS: BAD DAY AT BLACK ROCK (zij allen waren schuldig) Een sneltrein raast door het eenzarr landschap van middenwest Amerika e houdt stil bij het kleine gehucht Blac Rock. De enige passagier, die uitstaj is de oorlogsveteraan John Macreedy die naar Black Rock is gekomen om aa de Japanse boer Komoko een medaill te overhandigen, die posthuum aan zij zoon verleend is voor zijn moedig ge drag in het Amerikaanse leger. Macreedy bemerkt al spoedig ds men niet op vreemdelingen gesteld i: Wantrouwig volgen hem de blikken va cowboys, die loom in de zon zitten. Na dat men hem met tegenzin een hotel kamer ter beschikking heeft gestelc rijdt Macreedy met een gehuurde jee naar de hoeve van Komoko. De bewoners van het dorp komei snel samen. Hoeveel weet deze vreem deling van Komoko, wat komt hij pre cies doen, is hij in dienst van de politie Intussen bereikt Macreedy de plaat, waar Komoko zou moeten wonen. Hi vindt alleen de resten van een afge brande boerderij, een waterput en bloe men die op een graf wijzen. Een der dorpsbewoners wordt achtei hem aangestuurd en moet proberen herr het ravijn in te krijgen, wat maar tei nauwernood mislukt. De strijd komt dan pas goed op gang Het is een van het begin af aan span nende film en de liefde speelt er ook een voorname rol in. Zaterdagavond te zien in De Waal en zondagavond in Oudeschild. DE JUISTE DAG In ons vorig nummer werd een be- richtje opgenomen over de a.s. kinder- modeshow van het Kleuterhuis. Er werd echter een verkeerde dag ge- 1 noemd. De modeshow wordt gehouden op vrijdag 18 mei a.s. S.V. DE KOOG De adspiranten moesten te elfder ure aantreden tegen Texel a. Voor de rust was Texel overwegend sterker: 51 ruststand. Na de rust een iets gelijk- opgaande strijd. Eindstand 73 voor Texel a. Zondag a.s. speelt het eerste thuis tegen N. Niedorp 3. Zijn we allemaal present mannen, dan zit er zeker nog een winstkansje in. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 16 mei a.s. worden de moeders van Den Burg en Oudeschild ver wacht van 13.00 tot 16.30 uur. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 13 mei op om 4.50 uur en gaat onder om 20.23 uur; 16 mei op om 4.46 uur en onder om 20 28 uur. Maan. 11 mei E.K.; 19 mei V.M Hoog water ter rede van Oudeschild: 11 mei 0.51 en 12.57; 12 mei 1.36 cn 13.51; 13 mei 2.46 en 15.09; 14 mei 4 03 en 16.31; 15 mei 5.16 en 17 44; 16 mei 6.21 en 18.41; 17 mei 7 09 en 19.27; 18 mei 7.49 en 20.07; 19 mei 8.24 en 20.42; 20 mei 8.58 en 21.16. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 3