HOUVAST Culinaire Voorlichtingsshow voorkom brandgevaar Sparen geeft Bodart n.v., Amsterdam N UTSSPAARBANK Vijftig jaren S.V.T. Voor 't aannemen 't Kleuterhuis Woensdag gehaktdag wamÊnËWÊÊÊÊÈmÊMKÊÊWÊBÊHMÊKmÊWÊÊHmÊM* Veel belangstelling voor receptie van jubilerende sportvereniging Dokter Renout Woningruil C. J. Visman 2 woonhuizen net kosthuis f 1,60 D. C. VISSER, Hogerstraat 16 Laat uw schoorsteen vegen Kalsema's Schoorsteenvegersbedrijf ingerichte slijpmachine BARKER'S IJZERHANDEL 1i.'i - B0DART n.v. in hotel „De Lindeboom" op woensdag 16 mei jj en donderdag 17 mei a.s. te 14.30 en 20.00 uur Zaterdag hebben talrijke sportvrienden het bestuur van de jubilerende Sport vereniging „Texel" geluk gewenst met het vijftig-jarig bestaan. In hotel „De Graaf' werd in de middaguren een receptie gehouden. Leden, oud-leden en vele sportvrienden van de vaste wal waren in de zaal aanwezig. Namens de oud leden en vele vrienden van S.V.T. heeft de heer N. Ran een album vol namen overhandigd. Hij mocht namens hen allen een bedrag van ƒ1550,overhandi gen, dat zal worden besteed voor de bouw van een nieuw dubbel kleed lokaal. In de feestelijk versierde zaal was de heer P. Neijens de eerste spreker. Hij voerde niet alleen het woord als oud lid maar tevens vertegenwoordigde hij het bestuur van de K.N.V.B. De heer Neijens haalde vele herinneringen op uit het verleden. In zijn toespraak werd duidelijk dat de heer Dapper, die reeds 33 jaar voorzitter is van SVT, veel voor de jeugd heeft betekend. Hij was de man die de jonge spelers opriep en hen de kneepjes van de voetbalsport bij bracht. Reeds in de tijd van de heer Neijens organiseerde de heer Dapper toernooien voor de jeugd en speelde men o.a. tegen Zwolle. Met hartelijke woorden bracht de heer Neijens dat allemaal in herinnering. Namens de KNVB bracht hij ook gelukwensen over en als geschenk van de Bond overhan digde hij de wimpel, die een 50-jarige vereniging toekomt. Van de afdeling Noordholland ont ving de jubilerende vereniging een Bondsvlag. De heer Neijens was na deze plechtig heid nog niet klaar. Ook richtte hij zich speciaal tot de secretaris van de ver eniging, de heer G. ten Cate, die dooi de heer Dapper zélf de promotor van de vereniging wordt genoemd. De heer Neijens kent de heer Ten Cate reeds van vroeger. Het verheugde hem dat hij deze trouwe sportvriend een Bonds- onderscheiding mocht opspelden. De zilveren Bondsspeld is een erkenning voor vele jaren trouw en sportliefde. Een hartelijk applaus was het slot van deze ceremonie. Namens de Texelse Sportraad sprak de heer J. Hooijberg. Het verheugde hem dat alle sportverenigingen van het eiland de hoofden bij elkaar hadden ge stoken om gezamenlijk een geschenk te overhandigen. Er is in het verleden wel eens gezegd dat de sportraad geen lang bestaan beschoren zou zijn, maar dit overkoepelend orgaan draait al weer heel wat jaartjes mee. Spreker mocht een geijser en verdere installatie in het vooruitzicht stellen voor de nieuwe kleedlokalen. Namens BKC, Helder, Succes en Schagen sprak de heer E. Pauw. Hij vond het jammer, dat het afgelopen seizoen geen contact had bestaan op de groene mat, maar hij hoopte dat SVT kampioen zou worden en daarmee weer terug zou keren in de vierde klas KNVB. Spreker overhandigde een bal. De afgelopen jaren is een nauwe band ontstaan tussen Beverwijk en Texel. De pupillenuitwisselingen worden ieder jaar gehouden. Bij monde van de heer Grapendaal werden de gelukwensen uitgesproken namens Beverwijk. Een tekening van de Wijker kerk zal in de toekomst de Texelse kleedkamer sieren. Ook Watervogels was vertegenwoor digd. De heer Meijer overhandigde na mens deze sportclub een geschenk onder couvert. Hierna kwamen drie Texelse spre kers. De heren P J. Koorn, H. Schrama en P. Schoorl spraken respectievelijk namens het Koninklijk Texelse Fanfare, de Texelse Boys en de Gymvereniging Texel. De heer P. J. Koorn had gaarne een serenade gebracht, maar was van me ning, dat de receptie daardoor gestoord zou worden en beloofde de muzikale medewerking als SVT zondag a.s. kam pioen wordt. Deze spreker overhandig de de heer Dapper een kleine finan ciële attentie. Hierna was het woord aan de heer N. Ran. Oud-leden hebben reeds vorig jaar de hoofden bijeen gestoken en be sloten, dat het vijftigjarig bestaan van SVT niet ongemerkt voorbij moest gaan. Nu dat is niet opgemerkt voorbij gegaan, want de heer Ran mocht na mens zeer velen ƒ1550,overhandigen. Ook de heer Ran riep herinneringen op uit het verleden. Dat velen een dank bare herinnering houden aan hun sport jaren werd zeer duidelijk. Leden, oud leden, donateurs en vele supporters hebben hun naam gezet in een album en dat album heeft de heer Ran het be stuur van de jubilerende vereniging overhandigd. Er was ook een brief van de oud-leden Dick Geense en Klaas de Vries uit Canada De heer D. Dapper dankte hierna al len voor de prettige woorden en de vele geschenken, die de sport waren aangeboden. Het stemde hem tot grote vreugde, dat SVT nog zo midden in de belangstelling staat en hij hoopte dat SVT nog vele jaren in de Texelse ge meenschap van betekenis mag zijn. Er waren bloemstukken ontvangen van de toneelverenigingen U.D.I. en Het Masker, van de dames van de be stuursleden, van de oud-bestuursleden, hotel 'De Graaf, spelers van het eerste elftal, handbalclub en vele anderen. Van de N.V. TESO was eveneens een geschenk onder couvert ontvangen. Daverende revue Nadat 's middags de receptie was gehouden kwamen de sportvrienden 's avonds bijeen in hotel „De Oranje boom". Hier werd door eigen krachten ?en revue opgevoerd, die de aanwezigen niet spoedig zullen vergeten. Het programma had slechts enkele punten. Zoals gebruikelijk was nummer ^én van het programma een openings woord. De heer D. Dapper verrichtte leze taak met vreugde. Een bijzonder woord van welkom sprak hij tot burge- neester De Koning en wethouder Roe ier en vele oud-leden die van ver wa ren gekomen om met alle sportvrienden het vijftig-jarig bestaan van SVT te vieren. Hierna verleende hij het woord aan burgemeester C. De Koning. Burge meester De Koning sprak namens het gemeentebestuur woorden van dank voor de uitnodiging. Hij wenste SVT gaarne en oprecht geluk met deze mijl paal. Na een geestige speech overhan digde hij de voorzitter een envelop met inhoud (hij hoopte tenminste dat er wat in zat) namens het gemeentebestuur Een van de laatste wedstrijden was door Texels eerste burger bijgewoond Hij noemde SVT een belangrijk element in de maatschappij en hij hoopte dat dit in de toekomst zo zou blijven. Hierna sprak burgemeester De Koning tot de heer D. Dapper persoonlijk. Het ver heugde hem dat hij de heer Dapper voor het vele werk dat voor de sport was gedaan een koninklijke onderschei ding mocht opspelden. De heer D. Dapper ontving de eremedaille in zil ver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Dapper was zichtbaar ontroerd na de woorden van burge meester De Koning. Nadat de heer Dapper zelf zijn onder scheiding eens aandachtig had bezien, had ook hij de aangename taak enkele sportvrienden te onderscheiden. Zeven personen, waaronder een dame, werd het insigne van verdienste op de borst gespeld. De heer Dapper sprak de heren toe en een ieder kreeg een toepasselijk woord. De enige dame, mej. J. West dorp, werd toegesproken door de heer Ten Cate. Als handbalspeelster heeft zij nog nimmer een wedstrijd gemist en zij speelt steeds met veel genoegen. De leden, die deze onderscheiding mochten ontvangen zijn: Harry du Porto. Wim Kiewiet, Bert Heerschap, Bob Bakker, Frans Schellinger, Piet Vlaming en mej. Joop Westdorp. De heer Dapper eindigde; ,,Ik hoop dat jullie ook in de toekomst nog veel voor onze vereniging willen doen". Na deze plechtigheid was het woord en de daad aan de leden van S.V.T. De heer Dapper had in het begin van de avond om clementie gevraagd. Dat had hij beslist niet behoeven te doen, want nog zelden zagen wij zo'n spon tane en sprankelende revue. Op het programma werd vermeld. „Non-stop revue: Spo(r)t en Spel, medewerkers: te veel om op te noemen. Een goede raad: Bescherm Uw lange tenen, er kan op getrapt worden". Een dei eerste taferelen was de tri bune op het terrein van SVT. Daar zagen wij ze zitten de schippers aan de wal. Zelfs een Duitser had in de tribune plaats genomen en een „vogeltje man" ontbrak evenmin. Wie het allemaal hadden gedaan daar tijdens de wed strijd behoeft niet herhaald te worden. Goed was ie Een ander onderdeel was de plaats onder in de TESO-boot. Daar zag nipn de jeugd bijeen. Verboden te kaarten. verboden.... Dat er jongeren zijn die ook nog spontaan iets kunnen doen, werd tijdens de revue duidelijk. Na tuurlijk werden ook hier de lange tenen opgezocht. Het slot was enorm. Koning Voetbal op zijn troon sprak verschillende harte- wensen uit. Wij hopen voor de sport dat vele in vervulling gaan. De heer G. Pansier, de schrijver van de revue, verkreeg aan het eind een verdiende pluim. Hierna bleef men nog geruime tijd in gezellige sfeer bijeen. Er is tijdens de receptie regelmatig gesproken over „terug naar de vierde klas". Dat is zondagmiddag waarheid geworden. SVT is kam pioen. Wieringerwaard verloor de wedstrijd tegen N.Niedorp. Hier door is Texel kampioen. Gelukge wenst met dit resultaat. Bij voldoende deelname kan voor hen die Texel naar Vesdo a.s. zondag willen vergezellen, een bus worden ingelegd. Opgave tot donderdagavond bij Hotel De Graaf. Kosten ƒ3,p p. zonder boot. VECHTLUSTIGE JONGELUI Vrijdag waren enkele Waalder jon gens aan het voetballen op een perceel land van de heer A. Keijser uit Onge- ren. De heer Keijser zag gaarne dat de jeugd verdween maar daar was niet veel animo voor. Wie de eerste klap toediende is de Rijkspolitie niet be kend, maar de heer Keijser heeft enkele verwondingen aan zijn gezicht. De po litie heeft de zaak in onderzoek. AVONDVIERDAAGSE De avondvierdaagse zal dit jaar plaats vinden op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag, 18, 19, 20 en 21 juni a.s. In het volgend nummer komen wij op dit evenement terug. FORUMAVONDEN PARTIJ VAN DE ARBEID In het programma voor de forum avonden van de Partij van de Arbeid was enige wijziging noodzakelijk. Dientengevolge zal het forum a.s. vrijdagavond optreden in Oosterend in Het Centrum, op donderdag 24 mei in De Waal in het Dorpshuis en op vrij dag 25 mei in Den Burg in Casino op treden. Hedenavond is de revue-forum avond in De Koog (zie ook aHv.) Indien bij advertentie- opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen- heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Van topkwaliteiten is onze maatkleding ver vaardigd, dus op den duur veel goedkoper. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild Voor het weekend werk gezocht voor jongen van 14 jaar Liefst in of bij Den Burg Adres bureau van dit blad. Prima eetaardappelen bij Jac. v. d Star, 't Noorden telefoon 317 Te koop gevraagd 1 kin derledikant en aangeboden 1 geëm huishoudkachel met nikkel stang f40. Adr J Bremer, Vogelmient 14, De Koog Tek. 8 stoelen, waarvan 4 met leuning. Geschikt v kampschuur. Abres te bevr. bureau Texelse Courant. Wie heeft op de feest avond van S.V. Texel mijn licht blauwe linnenjasje meegenomen, afgezet met raffia, behorende bij een pakje A. v. d. Kerkhof- Kikkert, De Waddenparel Telefoon 02228-356 Marja Duinker, Nieuwe Schilderweg O 57, Ooster end biedt zich aan voor het seizoen, na half juli. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God, geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje Henriëtte Francisca Johanna T. Lap-Stolk D. Lap P.H. Polder H 15, Texel, 10 mei 1962. „Elk zal Hem juichend hulde bien" J. Zegers-van der Knaap F. Zegers Nida en Aart geven blijde kennis van de geboorte van hun dochtertje en zusje Maartje Wij noemen haar Matthy Oosterend, Texel, 11 mei 1962, Achtertune 23. Tijdelijk adres: Hoeve „Wiljo", 't Noorden Met grote dank en blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon en broertje Hendrik Pieter C. Roeper E. Roeper-van Leersum Kees en Wim Waalenburg W 78, Texel, 13 mei 1962. Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Karin Alina S. Lakeman A. E. Lakeman-Blom Oudeschild, Texel, 11 mei 1962, De Ruyterstraat 85 c. Met dank aan God en grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Johanna (Hanneke) J. Beneden A. M. Beneden-Vlaming Marianne Amsterdam, 7 mei 1962, Hendrik Dienskestraat 9. André Ran en Helen de Wal hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, dat gesloten zal worden op dinsdag 29 mei 's morgens om 9 uur in het Gemeentehuis te Den Burg. De huwelijksinzegening zal plaats vinden om 9.30 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg. Den Burg, Emmalaan 5. Receptie op de trouwdag van 2.30 tot 4 uur hotel „De Graaf" te Den Burg. Toekomstig adres: Waalderstraat 20 I, Burg, Texel. Den Heden ging van ons heen, na een langdurig doch moedig gedragen lijden, onze geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader Maarten Koorn, echtgenoot van Trijntje Kok, in de ouderdom van 73 jaar. T. Koorn-Kok Eierland: A. Dros-Koorn A. Dros Bzn. Waalenburg: J. Koorn C. M. Koorn-Roeper Kogerveld: P M Koorn A. Koorn- van Beurden Gouda: A. Baylë-Koorn G. Baylë Den Burg, Texel, 11 mei 1962, Schilderend 15. De begrafenis heeft imaandag 14 mei plaats Igehad. Heden is van ons heengegaan onze lieve Opa Maarten Koorn, Eierland: Marga Renna Trix Bert Waalenburg: Tineke Lia Maarten Kogerveld: Hankie Carla Elsje Thia Gouda: Anne Gerhard Jan woensdag 16 mei afwezig. Voor spoedgevallen dokter Siebinga Den Helder—Texel Eigendom best. uit kamer en suite, keuken, bijkeuken schuurtje, 2 sl kamers en fl. zolder tegen iets der gelijks. Brieven Goverstr. 16, Den Helder Voor inrichting en aanvulling op huishoudelijk gebied van uw zomerhuisje pension of bungalow Het adres De Cocksdorp TE KOOP in centrum Den Burg Ook genegen te ruilen voor woonhuis aan of nabij Den Burg. Br. onder no 347 bureau van dit blad. Gezocht in Den Burg of naaste omgeving per 1 juni 1962 J H Groen, Rembrandtkade 16 Deventer weer nieuwe jurkjes ontvangen. Ook jongenspakjes, overhemdjes, strikjes, sokjes, haarjint, haarkransjes De zaak met de grootste sortering 500 gram prima gehakt met zakje kruiden Topslager nu deze na het stookseizoen droog is Gasthuisstraat 40 Laat NU teeds uw grasmachine nazien en slijpen op onze speciaal dam voor U voorkomt dan straks te moeten wachten. telefoon 2767 Heden is van ons heengegaan, na een voorbeeldig gedragen lijden, onze geliefde broer en zwager Maarten Koorn, echtgenoot van Trijntje Kok, in de ouderdom van 73 jaar. Fam. Koorn Den Burg, Texel, 11 mei 1962. Zoals de schipper zich vei lig gemeerd weet bij zwaar weer, zo voelt de spaarder zich veilig bij tegenslag met zijn spaartegoed achter de hand. Minstens drie maal het maandinkomen op het spaarbankboekje is de stel regel waaraan velen zich houden. U spaart veilig bij de HOOFDKANTOOR: POLDERWEG 1 Bijkantoren: Nieuw Den Helder Marsdiepstraat 251 Schagen Gedempte Gracht 65 Den Burg (Texel) Binnenburg 9 Vlieland Dorpsstraat 119 West-Terschelling Gommandeurstraat 10 DEN HELDER EEN SOCIALE INSTELLING ZONDER WINSTOOGMERK (geen stapeipannen) Tijdens de show wordt een gezellige quiz gehouden met aantrekkelijke prijzen. B Koffiegarnltuur gratis.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2