moerbeek Forum-revue-avond Forum-Film-avond Forum-film-avond COUPONS net meisje paling cassière net meisje Damestruien, vesten en blousen „keukenhulp" motorrijwiel Oudeschild - dorpshuis 't Vispaleis Dros' Magazijn Wij komen maan dag op de markt. Klaver-Hendriks Heinkell scooter werkster Wie ruilt aandelen TESO flinke jongen 19,45 uur Zuid-Eierland - Vliegveldhotel Oosterend, Het Centrum Costuums Colberts Pantalons Jassen Jacks HERENMODE Steeds hel laatste nieuws Enorme sortering in alle prijzen. Geen zon, dan de vitaminen maar in huis gehaald Fa P. v. Etten, Kogerstr. 11 demonstratie Bakker's Ijzerhandel Coöperatieve Boerenleenbank te Texel. de gehele dag gesloten. VERSLAG V.V.V.-RAPPORT (Vervolg van pagina 1) >p de kaart staan ook de natuur- ïrvaten aangegeven. Wij moeten ter constateren, dat er voor Texel :ele vergeten zijn. Wellicht zijn die :ele terreinen door het gfrote aantal Texel rijk is, over het hoofd gezien, n de Toelichting wordt over diverse :en nader in details getreden. Over cel wordt weinig afzonderlijk ver- ld. Opgemerkt wordt slechts dat «el 27 km. of 15% van de totale andlengte van Noord- Zuid-Holland rit. In het Aanhangsel van de Toe- ïting worden bij de toeristische wa- tochten de tochten van De Cocks- rp en Oudeschild uit genoemd. In de •t van musea zijn het Natuurhistorisch ïseum en de Oudheidskamer opge- men. Bij de monumenten van ge- ïiedenis en kunst staan de N.H. ker- n van Den Burg, Den Hoorn, Ooster- d en Oudeschild vermeld. Het rapport over Watersport en atertoerisme besteedt ter nauwernood ndacht aan Texel. Wij citeren: „Mogelijkheden voor watersport oerisme) zijn te vinden op de Wad- nzee. Door dagrecreanten wordt de addenzee alleen bevaren van Den ?lder (Marinepersoneel) uit. Oude- hild en Den Oever zijn behoorlijk uit rust met watersportaccommodaties. >k van hier uit wordt de Waddenzee varen. Primair is het Waddengebied hter van belang voor het vakantie- 'ater)-toerisme, dat hier uiteraard leen met de grootste pleziervaartui- in te bedrijven is. Een belangrijke van watersport in dit gebied is op korte rmijn niet te verwachten. In Den elder wordt, wel behoefte gevoeld aan ïstiging van een jachtbedrijf". Overzien wij alle rapporten dan moe- n wij constateren, dat er aan feitelijk- ïden over Texel geen nieuws in staat, e commissie refereerde vnl. aan het erk van de Studie-commissie Wad- meilanden. Aan de mogelijkheden x>r Oudeschild bij de watersport had ten wel wat meer aandacht kunnen ?steden. Deze (bescheiden) kritiek neemt niet eg dat de rapporten nuttige beschou- ingen bevatten voor de besturen van .V.V.'s en al die andere, haast niet ieer te tellen instanties, die menen zich 'iet het vreemdelingenverkeer te moe- in bezighouden. Wij denken in het bij- >nder aan de uiteenzettingen over de bjecten en de accommodaties voor het reemdelingenverkeer. Op het grote elang van de omschrijvingen van be- 'rippen als vreemdelingenverkeer, mthuisje, kampeerhuisje, kamphuisje, ampgebouw, kampbednjf, waarom- ,:ent nog wel eens verwarring heerst, Vezen wij in het begin reeds. De Commissie, die deze omvangrijke tudie het licht deed zien, bestond uit ertegenwoordigers van de drie pro- inciale verenigingen voor vreemdelin- enverkeer, waaronder de Federatie an V.V.V.'s te Alkmaar, Rijksdienst oor het Nationale Plan, Ec Techn. ')ienst voor Noordholland, Prov. Plano- 'ogische Diensten van Noord-Holland, j'uid-Holland en Utrecht, Bedrijfschap loreca, Ned. Kampeerraad, A N.W.B., 'Con. Ned. Ver. van Transportonderne- ningen. De commissie stond onder lei- ling van het lid van Gedeputeerde Sta- en van Noordholland, belast met de behartiging van de economische belan- 'jen. Secretaris was drs. S. Schreur van 1 le E.T.D. voor Noord-Holland, adj.- secretaris drs. J. B. Koot, eveneens van ie E.T.D. Laatstgenoemde heeft de rap porten samengesteld en geschreven ^ank brengen wij hierbij gaarne SCHIETOEFENINGEN Op 21 en 23 of op 22 en 24 mei worden schietoefeningen gehouden. Geschoten wordt :ussen 08.00 en 17.00 uur vanuit de haven van Den Helder in de richting van het wad Veiiigheidsschepen zijn aanwezig. TEXELSE BOYS-NIEUWS Uitslagen Dirkshorn l-Tex. Boys 1 20; HRC 7-Tex. Boys 2 62; Tex. Boys jun. 'ZAP b jun. 10—1. Een klein schuttersfestijn .Tex. Boys adsp b-SVC 14 Dinsdag 22 mei a.s. houden wij onze jaar vergadering. De uitnodiging hiervoor hebben 'jullie inmiddels ontvangen. Vanzelfsprekend zijn we allemaal deze avond om 8.00 uur in jhotel „De Zwaan" aanwezig. De veteranen speelden zondag een wedstrijd tegen de Texel-veteranen van 1936: 22. BEJAARDEN VAN DEN BURG EN OMSTREKEN TOERDEN OVER HET EILAND Dinsdagmiddag hebben de bejaarden van Den Burg en Omstreken een rond rit over het eiland gemaakt. De weers omstandigheden waren gunstig en er is volop genoten. Bijzonder op prijs werd gesteld het bezoek aan de nieuwe haven. Diverse ouderen hadden dit enorme werkobject nog niet gezien en ook de rit over de Pontweg was nieuw. In de beide Jeugdherbergen werd de koffie gebruikt. Het was een enorme stoet: Zestig autobezitters hadden hun wagen be schikbaar gesteld en tevens was er een bus van de N V. TESO nodig om alle deelnemers te kunnen vervoeren. Toen de stoet Den Burg naderde, stond de Gidsendrumband op het Ko- gerend opgesteld en onder vrolijke klanken trok men naar de Groene- plaats. De band heeft haar best gedaan totdat alle bejaarden waren uitgestapt. Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de „bejaardenritten" was de avond ook buitengewoon feeste lijk. In hotel „De Oranjeboom" waren keurige tafels gedekt en hier werd een volledig diner aangeboden. De heer T. van der Wulp zorgde tijdens de maal tijd voor muzikale klanken en nadat de „consumptie vooraf" was gebruikt, heb ben de bejaarden de tafel alle eer aan gedaan. Namens de Dorpscommissie is ons verzocht een woord van dank te schrij ven aan alle dames en heren chauffeurs voor de bereidwilligheid, aan alle ge vers die getekend hebben op de lijst om een dergelijke rit mogelijk te maken, de rijkspolitie voor de onmisbare mede werking en verder allen, die hebben ge holpen deze rit te doen slagen. FILMNIEUWS „DE CIRCUSHELD" Zaterdag- en zondagavond kan de jeugd weer volop genieten. „De Circusheid" zorgt voor een genotvolle avond. De verlegen Andrew Larabce is als leraar verbonden aan de Larabec-school die door zijn voorvaderen is gesticht Andrew is op zoek naar een beeldje van de Romeinse god Pan Dat beeldje moet zich bevinden op de plaats waaf de circusdirectie de tenten op heeft laten slaan. Andrew, die op aandringen van vader reeds verloofd is, ontmoet een meisje, dat in druk op hem maakt. De mensen uit het circus hebben spoedig een groot verlovingsfeest in el kaar gezet, maar Andrew weet uiteindelijk toch te ontkomen. Op de dag van zijn huwelijk met zijn ver loofde Letitia Fairchild belandt hij toch in de circustent Daar wordt hij vastgehouden dwingt men hem te trouwen met Selena uit het circus De centrale figuur in deze comedie wordt vertolkt door de bekende filmkomiek Danny Kaye. die zeker enige uren van ge zonde ontspanning verschaft. Zie ook adv, S.V. TEXEL Programma: Vesdo-Tcxcl; Petten 2-Texel 2 Adsp vrij. Handbalstcrs gaan naar Schagerbrug Uitslagen zondag' Texel 2-N. Niedorp 2 3- Adsp Texel b-ZDH 70. Handbal: zowel de sen. als de jun kwamen niet tot winst, waardoor de sen. het volgend seizoen een klasje lager moet proberen. Texel 2 verloor met 34 van N.Niedorp 2 Vooraf werd door de leider van N. Niedorp een enveloppe als feestgeschenk aangeboden. Prettige geste van N.Niedorp. De jubileumwedstrijd Texel '37-Tex. Boys veteranen eindigde in een gelijk spel; 22. Zondag voor Texel 1 haar laatste wedstrijd in de afd. N.H. Hoewel de spanning er uit is, heeft Texel een sportieve taak te vervullen Dus Texel kent uw taak. Of er voldoende deelname is voor een 2e bus moeten, we afwachten, maar de spelersbus is vol. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds Soesan 19.30 uur ds Wolfensberger, jeugddienst Den Hoorn 10 uur ds. Wolfensberger De Cocksdorp 19.30 uur ds Soesan De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg De Waal 19 30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis, extra collecte noodlijdende kerken en personen. Oudeschild 11 uur ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. G. D. Hanemaayer 3 uur ds. De Lange Oosterend 10 uur ds. De Lange 3 uur ds G. D Hanemaayer, Temaard GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek Den Hoorn 19 30 uur ds van Bilderbeek Maandag Doopsgez zusterking Oudeschild TEX EU AARTJES Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Te k. grote partij board, sloophout en diversen Tegen concurr prijzen Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353. tel. 3161, na 6 uur, tel 1369 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Damhekken Grote voorraad, in lengten van 3.35, 3,65 en 4 meter. A. v.d. Vis Zoon, Wilhel- minalaan, telef. 2356 De kleding waar U zich prettig in voelt is maat kleding van Modelkleer makerij Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, Alk maar, tel. 3615. Elke week op Texel Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 P. C. Kaan. Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken $3, tel. (02220) 2721. Schuurtjes. Heeft U 'n schuurtje of garage no dig? Kom even kijken en praten. A. v.d. Vis Zn., Wilhelminalaan, tel. 2356 Te koop aangeb f 10, heneoen winkelprijs nw. Falconregenjas m 44 Te groot gekocht Verl.koM 14 Oosterend Te koop driew. kar, houten hooischop, divan met zgan kleed Jac. Verseput, Gerritsl K 91a Te koop enig zwaar ge- bruikshout w o amerik gr. loggerkiel 18,5 vt 10x10 dm Benevens solide aanrecht- karte.a huish voorwerpen ook landbouwgereedschap B J Vlaming, Westerbuurt nb Oost Te koop z.g a n. kinder wagen en box De Ridder Kogerveld K 19 Te koop leuk brommertje merk Aberos nw banden J Zuidema, deC'dorp 9a Te koop strandtent afm 2,50 x 2,50 m Loodssingel 28, Oudeschild Te koop aangeb. korte bruidsjapon (wit) mt 38, niet op Texel gedragen. Br. no 351 bur. v. d. blad Te koop zgan. kinder wagen Rarhorst Haffelder- weg 9 Te koop platenwisselaar in salonkast als nieuw J Visser, W. v. Beierenstr 9 De heer en mevrouw Roeper-Spanjer geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun dochter Anje Jacqueline Rotterdam, 12 mei 1962, Hoflaan 61. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Paulus Leonardus (PAUL) J. J. Krugers- van Tatenhove W. J. M Krugers De Koog, Texel, 14 mei 1962. Tijdelijk adres: Pomona" W 68, De Koog Tot onze grote vreugde en dankbaarheid zegende God ons huwelijk met de geboorte van onze Esther Bij het H. Doopsel ont ving zij de namen Esther Hendrika Maria G. E. Verwey- v.d. Linden Th. M. Verwey Beatrixlaan 50, Den Burg, Texel, 15 mei 1962. Enige kennisgeving voor Texel Heden werden wij zeer verblijd met de geboorte van ons zoontje en broertje Barend L. Druif-Griffioen J. Druif Marjantine Annemieke 12 mei 1962, 107 Blackreef Rd, Dinwiddie Germiston, Zuid-Afrika, T.v.l. Henri Claude Julien en Cornelia Nancy Kikkert hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats hebben op woens dag 23 mei a.s. op 11 uur in het gemeentehuis te Den Burg. „Elzenhof", Pijpersdijk. Toekomstig adres: 15 Rue Schnapper, St. Germain en Laye Frankrijk. Piet Klaver en Janny Timmer hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waar van de kerkelijke inzege ning zal plaats vinden op vrijdag 1 juni 1962, des morgens te 11.00 uur in de R.K. Kerk te Den Burg. Heiloo, Kanaalweg 3 Den Burg, Weststraat 8. Receptie op de trouwdag van 2.30 tot 4.00 uur te Den Burg, Weststraat 8. Toekomstig adres: Westdijk 26, Alkmaar. Voor de zeer vele blij ken van belangstelling bij ons 35-jarig huwelijks feest, zeggen wij U allen hartelijk dank. M. C. Boogaard-Smit Jn. Boogaard .Trentgeest", Oosterend, Texel, mei 1962. Aad Kooger De Waal 40 en Riet Eelman Bargen W 45 hebben het genoegen U, ook namens de ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, dat voltrokken zal wor den op vrijdag 25 mei 1962 om 2 uur in het Polderhuis te Den Burg Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. kerk te De Waal om 3 uur n.m. door de Weleerw. heer ds. A. W. F. Waardenburg. Receptie op de trouwdag van 8.00-9.30 uur in „De Wielewaal" te De Waal Toekomstig adres: De Waal 33. Texel, 11 mei 1962. Langs deze weg be tuigen wij onze oprechte dank voor de overgrote belangstelling bij het overlijden en de teraarde bestelling van onze lieve man en zoon JOHAN en MEIJERT SPIGT In het bijzonder dokter Elias, zuster Rietveld, ds. Waardenburg en meester Stoer, en verder aan al len, die de overledenen de laatste eer hebben be wezen. Uit aller naam, F. Spigt-Kok De Koog, 18 mei 1962. Tot onze grote droef- neid geven wij U ken nis van het overlijden van onze enige zoon en broer Jacob Willem Schraag, in de jeugdige leeftijd van bijna 19 jaar. Op 27 april is hij na een noodlottig ongeval te Antwerpen overle den. Namens de familie: J. Schraag Den Burg, Texel, Kogerstraat 60. De begrafenis heeft inmiddels plaats ge had. Hiermede betuigen wij U onze dank voor Uw belangstelling bij riet overlijden van onze Moeder NAATJE BAKKER weduwe van Adr Jac. Bruin J. C. Bruin A. Bruin-Over Den Burg, Texel, mei 1962. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve grootmoeder, over grootmoeder, zuster en schoonzuster Frouwtje Mets, weduwe van Jacob Buijs Jzn., op de leeftijd van ruim 92 jaar. Namens de familie, J. A. Dros Alkmaar, 14 mei 1962, „Huize Westerlicht". Condoleantie adres' Comanstraat 33, Alk maar De crematie heeft donderdag 17 mei te Westerveld plaats ge had. Aan allen, die bij ons 25-jarig huwelijksfeest blijken van belangstelling gaven, zeggen wij onze hartelijke dank. W. J. Eelman N Eelman-Lap Den Burg, Texel. Onze hartelijke dank aan allen, die ons op de 10de mei zo een plezierige en genoeglijke dag heb ben bezorgd. C. G. Kersemaker E. H Kersemaker- Pawlik Huize „St. Jan", Den Burg, Texel. De C.H.U. voor werkgever en werknemer B z a. voor a s. seizoen per 1 juni Brieven onder nr 348 aan bureau Texelse Courant Te koop prima onderhou den D K.W. 250 c c 1956 Te bevragen hotel „Lyda' De Koog A.s. maandagavond worden de be woners van Oudeschild en omgeving uitgenodigd tot bijwoning van de van de Partij van de Arbeid in 't Skiltje. U krijgt gelegenheid vragen te stellen aan de raadsfractie i.v.m. het opgestelde urgentie programma voor de raadsverkiezingen en heeft tevens de kans u met de door de Stem des Volks verzorgde revue kostelijk te amu seren. Toegang gratis. 30 MEI C.H.U. Volop verse verkrijgbaar. Telefoon 2598 DERDE WIJZIGING UITBREIDINGSPLAN-IN-HOOFDZAKEN Het Hoofd van het gemeentebestuur van TEXEL brengt ingevolge artikel 37, vierde lid, der Woning wet ter openbare kennis, dat de door de gemeente raad bij besluit van 17 maart 1961, nr. 27 vastge stelde „Derde wijziging van het uitbreidingsplan- in hoofdzaken voor de gemeente Texel" door Ge deputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 27 april 1962, nr. 278 werd goedgekeurd. Het betreft hier de projectie van een rondweg rond het dorp Den Hoorn. Het goedgekeurde plan ligt in uitvoerige kaarten ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Texel, 15 mei 1962. Het hoofd van het gemeentebestuur van Texel, C. DE KONING. Gevraagd voor onze zaak in De Koog Gevraagd voor de zomermaanden voor de winkel. J. NAUTA, Weverstraat Zomerjaponnen 7,50 Terlenka rokjes 4,90 Blazers 15, Kinderrokjes 9,75 Truitjes en broekjes 2 voor 2,50 Verders te veel om op te noemen voor halve win kelprijs Haarlem Huizenrull of huur Gezin 2 kind. pi. hulp zoekt comfortabel huis of verblijf 2 weken aug. Texel. Ev ruil comf huis Gooi, grenz aan bosnatuurreserv 5 m van bushalte Amsterdam Offertes vóór zondag 20 mei. Tel. 02959-10630. TE KOOP in zeer goede staat C Graaf, Hogerstraat 9 GEVRAAGD: voor 1 hele of twee halve dagen per week Mevr v. d Vlies, Kogerstraat 90 De C.H.U. is uw stem waard woning op Texel voor woning in Nw Loosdrecht van 24 juli tot 4 aug Br. no 349 bur v. d blad Bij deze maakt Meijert Boon bekend, dat hij voorne mens is binnen enkele weken een aannemersbedrijf teslichten te De Cocksdorp Hij houdt zich beleefd aanbevolen voor alle soor ten van bouwwerken. Te koop gevraagd Brieven onder no 350 aan bureau van dit blad GEVRAAGD voor direct vast werk D. Wuis, 't Noorden tel 02223-339 RECTIFICATIE Het aanvangsuur van de feestavond S.V. Cocksdorp is niet zoals werd gemeld om 17,45 uur maar om Toerfietsen, sportfietsen, kinderfietsen niet duur, maar duurzaam. Dét is Gazelle! A.s. dinsdagavond wordt door de Partij van de Arbeid in het vlieg veldhotel een belegd. Alle bewoners van Eierland zijn hier hartelijk welkom. Naast het gebruikelijke raadsforum wacht U een kostelijke film met Fernandel als „Het Schaap met vijf poten". Toegang gratis. U bezoekt toch hedenavond ook de van de Partij van de Arbeid, in „Het Centrum". Na de pauze wordt vertoond de speelfilm „Het Schaap met vijf poten" met in de hoofd rol' Fernandel. Toegang gratis Vindt u mijnheer In grote verscheidenheid bij Grote sortering Rijwielhandel Zegel Telf. 2150 Den Burg Maandag, dinsdag en woensdag 21, 22, 23 mei r Warmoesstraat 't Is bij Verse spinazie Mooie krop sla Goudgele andijvie Blanke bloemkool Grote bossen rabarber Grote komkommers Radijs 1,5 kg 50 3 voor 1,10 per kg vanaf 50 1,25 p stuk 25 40 en 55 3 bos 50 Onze fruitprijzen nog steeds billijk Rode Jonathans 1,5 kg 1,25 Grote p kg 1,10 Verder Golden delicious, Goudreinetlen en mooie buitenlandse appels Sinaasappelen 16 Salta's voor 1,— Extra grote 6 voor 1,10 Bananen p kg vanaf 85 Groot glas spersiebonen 68 Extra groot glas appelmoes 82 Er zijn weer blikken capucijners 68 Grote potten pruimen op sap 90 Onze diepvries voor de vanouds bekende prijzen Telefoon 2908. Maandagmorgen a s. in onze zaak met een een ideale snijmachine voor alle doeleinden. In verband met een personeelreis, is ons kan toor op woensdag 23 mei Ook de zitting te Oosterend komt die dag te vervallen.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2