De eerste lammerenmarkt geen daverend succes 2995 Sportuitwisseling 1 met Opsterland Een fragment uit een vogelleven geopend. hydraulischepers afwezig van 23 mei tot 13 juni Een bollenschuur iemand Afwezig mej. Y. Veenstra Meisjt Dames I permanent of watergolf Ford Anglia '60, Vakantie-ruil Voor de eerste lammerenmarkt was de aanvoer groter dan vorig jaar. Veer tienhonderd lammeren werden te koop aangeboden, dat is 300 meer dan in 1961. De vraag was echter minder en er vertrokken diverse boeren rond het middaguur met de lammeren weer huiswaarts. Er waren boeren die tachtig gulden gekend hebben, maar deze prijs niet maakten en later met 78,ge noegen moesten nemen. De marktprijs was ƒ59,tot ƒ78, Vorig jaar werden tijdens de eerste lammerenmarkt prijzen genoteerd van rond de negentig gulden. Gezien het late voorjaar en het weinige gras is de huidige prijs begrijpelijk. Men sprak van een stugge markt, maar dit kwam omdat het aanbod groter was dan de vraag. Hieronder een overzicht van de eerste lammerenmarkten van de laatste tien jaar: Jaar Aanvoer Prijs 1952 1100 50—75 1953 1200 46—62,— 1200 417 1500 2100 1850 1600 1800 1100 44—62 68—75 85—97,— 70—80,— 44—60,— 47—63 50—70,— 68—90 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1400 59—78,— Het weer was maandag bijzonder slecht. Een aanhoudende regen lokte weinig publiek naar de Groeneplaats. Enkele marktkooplieden, die het van het vrouwelijk publiek moeten hebben, verdwenen van het „Gouden Boltje" zonder handgeld. Misschien dat de zon de komende week meer zal schijnen..? TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 21 mei: 1401 lammeren 5978, handel stug; 3 nuchtere kalveren 70130; 5 schapen 90125; 4 graskalveren 130200. !b fcj Nog zijn alle namen van de deelne- i. mers niet binnen en zo kan het ge- beuren, dat niet iedere deelnemer voor !j zaterdag in het bezit komt van de deel- jij nemerskaart. k Dit neemt niet weg, dat we hen toch zaterdag bij de boot van 13.00 uur ver- wachten, als niet uitdrukkelijk een af- wijkende reis werd opgegeven. 5 Per vereniging zullen bootkaartjes |i aan het loket klaar liggen, zodat iedere (1 leider de afgifte en afrekening vlot 1U kan regelen. (li Zorgen deze leiders er ook voor dat J de shirts meegenomen worden, zoals dit bij de opstellingen werd vermeld? ,g Op de deelnemerskaarten is alleen de plaats vermeld (geen adres) waar men 1 uiteindelijk wordt ondergebracht. Mocht jD alsnog een speler moeten worden ver- vangen, dan is het voldoende de in- (e valler de betreffende deelnemerskaart P te geven. Dus bij afbericht uw kaart in- 2 leveren bij Uw eigen verenigingsbe stuur s.v.p. i De indeling is als volgt: iS Voetbal: r1 Junioren Oosterend naar Bakkeveen; ia Junioren Tex. Boys naar Langezwaag; i1 Junioren Texelse comb, naar Terwispel; I-} Adsp. S.V. Texel naar Beetsterzwaag; Adsp. SVC, SVO, De Koog naar Wijnje- lr terp; adsp. Tex. Boys en ZDH naar 'c Ureterp. ia Sen. Tex. Boys en ZDH naar Ureterp; I Sen. SVC, SVO en De Koog naar Gor- 3 redijk, Sen. S.V. Texel naar Tijnje. c D Volleybal: Dames GDS naar Gorredijk; Heren II GDS naar Gorredijk; Dames GVT naar Lippenhuizen; Heren GVT naar Lippen- la huizen. ïl e Gymnastiek: Dames en meisjes SVC naar Beetster zwaag; dames en meisjes SVO naar Ureterp; dames en meisjes GVT naar Tijnje; heren en jongens GVT naar Langezwaag. Schaakclub En Passant naar Beet sterzwaag. Damclub Texel naar Gorredijk. Schudjassers naar Wijnjeterp, Biljarters naar Beetsterzwaag. Handbal S.V. Texel naar Siegers- woude. Aan alle deelnemers zal onderweg een volledig programma worden uitge reikt, dat tevens toegangsbewijs is bij verdere evenementen. Enkele opstellingen van gecomb. teams zullen moeten worden herzien door enkele uitvallers. Dit zal naar ver luid tijdens de bootreis gebeuren. Wij zen we dan ook de aanvoerders aan? Voor eventuele boodschappen op de valreep kunt U bellen fam. J. M. de Vries, tel. 2473 Den Burg. Voor het overige tot zaterdag, goed weer, veel succes en plezier. J. Hooijberg. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Vesdo-Texel 01; Kaagvogels-WGW 01. Vesdo en Kaagvogels moeten een beslissings wedstrijd spelen om de laatste plaats te ontgaan. Petten 2-Texel 2 40. Handbal: De senioren verloren met 50 en de junioren met 92. Vesdo-Texel meer spannend dan fraai. Vooraf mocht Ruud de felicitatie vergezeld van bloemen in ontvangst nemen. Hoewel Texel een goed veldspel speelde, konden ze hun meerderheid, zelfs tegenwind in, niet in doelpunten uitdrukken. Talrijke pogingen misluk ten. Ook Vesdo, dat het bekende spel van lange trappen en hard lopen toe paste en zelfs twee prima kansen on benut liet, was geen sterk geheel. In de verdediging en halflinie zat het goed. Prima speelde Kees hier, maar voor moest het van Hans komen. Een aantal goede voorzetten bleef on benut. Wim schoot van dichtbij hoog over. Met de rust was het nog 0—0. De tweede helft ging het aanvanke lijk wel goed. Na ca. 10 min. volgde een scherp schot van rechts. Keeper v.d. Slikke kon de bal niet vastkrijgen, waarvan Hans profiteerde door ineens langs de keeper te schieten. Een enorme kogel van hem ineens genomen, ging juist naast. Intussen was Max fout, hij speelde haast niet mee, totdat Ruud goed vond dat Teun weer op de vleugel en Max middenvoor ging spelen. Dat mag niet voorkomen, dat men z'n club z'n medewerking ontzegt. Bij een aanval op rechts werd Niek geblesseerd en kwam Piet z'n plaats in nemen, waar hij zich goed heeft ge weerd. Er kwam weer schot in, om beurten stuwden Kees en Bob de voor hoede, maar dat tweede doelpunt wilde maar met komen. Eenmaal rolde de bal langs de doellijn, waar drie spelers mis ten. Maar de wedstrijd is gewonnen en we staan met 3 punten voor bovenaan. Het was een feestelijke uittocht, spe lers met hun dames en een aantal sup porters (wat gezellig was dat) waren in de beste stemming en het leek zo nu en dan op een bruiloft. In de bus en op de boot was het steeds Texel, o Texel, U zijn wij steeds trouw. Ook de thuisreis was een en al feest. Het was een demonstratie van gebon denheid, vriendschap en clubliefde. Moge de toekomst bewijzen dat al deze feestvreugde tevens het begin zal zijn van een intensieve voorbereiding voor onze rentree in de 4e klas. Bij aankomst te Den Burg stond het Texels Fanfare gereed om ons feestelijk in te halen. De voorzitter Koorn sprak onze spelers toe en er werd tot slot de voetbalmars gespeeld. Deze zeer pret tige attentie wordt door S.V. Texel ten zeerste gewaardeerd. Hartelijk dank. Met de laatste bus kwamen de adspi- ranten terug uit Beverwijk. Ze hebben het prettig gehad. Maar weinig succes in de wedstrijden. Een werd er gewon nen, een gelijk gespeeld en drie verlo ren. Aan de leiders onze hartelijke dank. En nu alle aandacht en medewerking voor de uitwisseling Opsterland-Texel. Laat niets lopen tot het laatste moment. Stel je op de hoogte in het kastje en werk mede aan een eervolle sportuit wisseling. Er werd een grijze zijde sjaal gevon den. Terug te bekomen Schilderend 63. Met het oog op het afsluiten van de boeken, verzoekt de 2de penningmees ter zo spoedig mogelijk de resterende contributie af te rekenen. „VERKEERSSLEUTEL" Om te trachten de verkeersveiligheid op de weg te bevorderen heeft het Ver bond voor Veilig Verkeer een populaire verkeerstheorie, de „Verkeerssleutel", samengesteld, welke door bedrijven en instellingen aan hun werknemers ter beschikking kan worden gesteld. De theorie heeft bewezen in een grote behoefte te voorzien: menig bedrijf, er van overtuigd dat onvoldoende kennis van de verkeersregels een van de voor naamste oorzaken van de verkeerson gevallen is, waardoor werknemers aan het arbeidsproces ontnomen worden en er produktieverlies optreedt, stelt de „Verkeerssleutel" gratis aan zijn werk nemers beschikbaar en looft prijzen uit voor de beste resultaten. De cursus bestaat uit zes losse delen (hoofdstukken) en een boekje met ver keerstekens. De lessen kunnen zowel thuis als in groepsverband (met toelich ting) worden bestudeerd, ieder hoofdstuk is een aantal vragen opgeno men, welke door de cursist moeten wor den beantwoord De vragen mogen even tueel met behulp van het bestudeerde hoofdstuk worden gemaakt De vragen lijsten worden collectief aan het Ver bond gezonden, welke ze corrigeert en weer terugzendt. Na de zesde les wordt een klein exa men afgenomen waarin de stof uit alle lessen is betrokken. Het Verbond be oordeelt deze tests, geeft een cijfer en schrijft voor de geslaagden een certifi caat uit; bij dit certificaat behoort te vens een draag(sleutel)-insigne. De cer tificaten en inisgnes worden in veel ge vallen aan de cursisten uitgereikt tij dens een feestelijke bijeenkomst. De instantie, die zich nu al 35 jaren bezighoudt met het organiseren van de Kanaalraces heeft een van de voorge schreven regels gewijzigd. Oorspronke lijk luidde deze regel, dat de Kanaal zwemmers uitsluitend brillen en bad- kappen mochten dragen. En er is nu aan toegevoegdeen zwemkostuum. DE MOLEN VAN OUDESCHILD De molen te Oudeschild, die gereed gemaakt wordt voor het opwekken van elektriciteit, is thans geheel ontman teld. en het binnenwerk is er groten deels al uitgesloopt. Ook thans is de molen object van fotografen. PLATTELANDSVROUWEN AFDELING TEXEL MAAKTEN TRIP Het jaarlijkse reisje van onze afde ling voerde ons deze keer via Anna Paulownapolder, waar we langs vele mooie mozaïeken van bloeiende bloem- bollenvelden reden. Bij Oudesluis kwam er plotseling een groot mistgebied op zetten; achter Schagen klaarde het een beetje op en bij Opmeer was de zon er weer volop. Daardoor waardeerden we het des te meer, dat de zon ons de hele dag niet meer in de steek liet. En zo toerden we op Hoorn aan, waar we de koffie gebruikten in „de Waag". In de nabijheid van Jan Pieterszn. Coen staat het West-Fries museum en daar hebben we een kijkje genomen. Stijlvol waren alle antieke meubelen enz. verdeeld over diverse kamers Veel mooie stuk ken waren er bij. Vooral het wand kastje met kleine zilveren voorwerpen was prachtig. Daarna gingen we weer rijden. Door het ruilverkavelingsgebied de Zeevang, waar, evenals op Texel, veel nieuwe boerderijen waren ge bouwd. Omstreeks het middaguur arri veerden we in Monnikendam, waar we het middagmaal nuttigden. Marken was het volgende programmapunt. Na een gezellig boottochtje zetten we voet aan wal en dwaalden we door de karakte ristieke smalle straatjes van Marken. Velen van ons bezichtigden een oude woning. Na inscheping zetten we koers naar Volendam. Daar dronken we thee en gingen we op weg om dit plaatsje iets beter te bekijken. Om 5 uur zouden we weer vertrek ken met de bus, maar het had nog heel wat voeten in de aarde voor alle dames de bus gevonden hadden. En zo gingen we weer op huis aan. Door de polders Purmer, Beemster en Schermer met hun vele brede wateren en mooie frisse landerijen. Prachtig op tijd kwamen we bij de boot te Den Helder om de laatste etappe af te leggen van een gezellige en interessante dag. 18, 19, 20 EN 21 JUNI AVONDVIERDAAGSE OP TEXEL Ook dit jaar zijn Texelaars in de ge legenheid de avondvierdaagse te wan delen. Op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag, 18, 19, 20 en 21 juni zal de avondvierdaagse worden georgani seerd. De hoofden van scholen ontvangen binnenkort weer een inschrijfformulier en ook alle Verenigingen op het eiland zullen worden uitgenodigd in vereni gingsverband deel te nemen. Wederom zal een beroep worden gedaan op alle muziekkorpsen van het eiland om de laatste avond feestelijk te doen slagen. De route is nog niet bekend, maar deze zullen wij t.z.t. volledig publiceren. Men kan nu reeds trainen en dan straks vol wandellust aan de start verschijnen. De start zal plaats vinden in de We- zentuin en ook het afmelden kan daar weer geschieden. De training moet, evenals de voet verzorging niet vier dagen voor de avondvierdaagse beginnen. De organisatoren rekenen weer op veel medewerking en men tracht er nog enkele attracties tussen te voegen. Er is een wijziging in de afstand ge komen. Vorig jaar mocht Texel bij uit zondering een avondvierdaagse organi seren van 40 km. Dit jaar zullen de Texelaars van 14 jaar en ouder 65 km. moeten wandelen. Maar dit kan zeker geen bezwaar zijn. De eerste avond wordt een wandeling gemaakt van 15 km., de tweede avond moet 20 km. wor den getippeld, maar dan zien de wan delaars ook de mooiste plekjes van het eiland De laatste twee dagen wederom 15 km. De jeugd tot 14 jaar wandelt 40 km. Er wordt nu vast op gewezen, dat als binnenkort de adressen waar men zich op kan geven bekend zijn, dit uitslui tend kan geschieden bij gelijktijdige be taling. De deelnemersprijs is voor vol wassenen 1,25, voor de jeugd ƒ1,en in groepsverband eveneens ƒ1,per deelnemer. Gaarne geven wij enige nuttige wen ken door: Wie met dagelijks voetenwassen be gint, vlak voor dat hij de avondvier daagse gaat lopen, veroorzaakt daar mee alleen maar een weekheid van de huid, waardoor bij het vele lopen ge makkelijk beschadigingen ontstaan. Nog te veel mensen verontachtzamen hun voeten. Zij wassen ze te weinig, zij knippen hun nagels te zelden of ze doen dit laatste verkeerd. Het rustig bekijken van de voeten behoort een onderdeel te zijn van de lichaamsverzorging. Deze bestudering van de onderdanen wordt voorafgegaan door reiniging en gevolgd door het verhelpen van eventuele euvels. Er wordt gewassen met zeep en warm water en men mag daarbij gerust een stevige borstel gebruiken. Het na spoelen gebeurt met schoon koud water en daarna de voeten afdrogen met een badhanddoek. Zorgvuldig afdrogen, ook tussen de de tenen Dit laatste is van groot belang. Als de voeten regelmatig worden ver zorgd, loopt men straks zonder pijn de avondvierdaagse. Vorig jaar namen er 750 Texelaars aan deel en men verwacht er dit jaar duizend aan de start. De organisatoren hopen dat veel wan delaars zich in clubverband zullen aan melden. Er zijn weer clubprijzen be schikbaar. Al onze gevederde vrienden die met de komst van de winter een andere breedtegraad opzochten zijn weer in ons land teruggekomen. Waar we ook zijn, hoe triest en koud nog de dagen, rondom is weer de vogelzang die we enige maanden moesten missen. De vogels fleuren de dagen wat op en, al lijkt soms de zomer nog ver, we weten dat deze spoedig zal komen. Gehuld in een dikke winterjas hoorden we in het begin van de bloeimaand het lieflijke geluid van de nachtegaal. Eerst nog even aarzelend, maar dan kwamen de heerlijke rollers, die de zang van deze solist zo prachtig vol doet klinken. Ondanks het zo koude voorjaar blijft de bloeimaand toch voor ons dè maand van het jaar In de periode van mei en juni im mers gaan de standvogels weer hun nesten bouwen en vormt de broedtijd een verbintenis aan hun woning. En later, als de eierschalen zijn gebroken, sperren in deze nesten de jonge donsjes de bekjes wijd open voor het dagelijks voedsel. We beleven dan van heel dicht bij de trouw van het ouderpaar. We zien hen sloven van de vroege morgen tot de avond. Een zorgzaamheid die blijft be staan tot dat de jongen hun vleugels kunnen uitslaan om zelf een plaats te zoeken in de wijde ruimte rondom hen. Het weg zijn onder moeder vleugels zal voor velen van hen het verbreken der banden met het ouderpaar betekenen. Het is een weg zoeken in de Natuur, welke met zonder zorg zal zijn, omdat belagers en ook de natuurelementen hun tol zullen eisen. Na het broedseizoen zien we de oude re vogels terug en het is hun aan te zien wat een drukte dit voor hen is ge weest. Onverzorgd en verwaarloosd vaak zitten ze op de boomtakken. Hun taak is volbracht. Van heel dicht bij maakten we dit eens mee in de Westen. In een afgele gen bosje, temidden van een weelderige vegetatie, hadden we een schuiltent ge plaatst. De kijker was gericht op een familie Wielewaal dat een elzenboompje bewoonde. Het nest was geheel verscho len in een bladerdek en wiegde tussen het gaffeltje bij elke windvlaag. Wielewalen hebben tientallen jaren daar in dat kleine bosje in de Westen gebroed. Waarschijnlijk was dit gekozen omdat dit bosje zo stil was en van de bewoonde wereld scheen afgesloten. Want de familie Wielewaal, die tot een der schuwste vogelsoorten van ons land behoort, trekt zich daar terug, waar de mens zich het minste laat zien. Deze vogels zijn in het bosterrein zeer gewaardeerd, niet alleen omdat ze nuttig zijn, maar ook door hun wel luidende zang. Let eens op dat heldere „dudleo dudleo", dat ver in de omtrek is te horen. Misschien hebt ge het ge luk om deze schuwe vogels te zien. Ze mogen beslist tot de mooisten gerekend worden van de in het wild levende vogels. Het mannetje, hoog geel ge kleurd, heeft zwarte vleugels; het wijfje is geelachtig groen gekleurd. In de vlucht vallen ze vooral op door de lange spitse vleugels. De grootte is ongeveer als die van een lijster. Half mei begon het echtpaar Wiele waal met de nestvoorbereidingen. In een gaffel van een elzentak werden de fundamenten der vogelwoning zicht baar. Met speeksel werd het gaffeltje omwonden en verdere materialen als plantenstengels, grasstengels en stro- afval werd aangevoerd. Naar eigen smaak heeft het wijfje het interieur in gericht en gaf voorkeur aan wol en andere zachte bekleding. Al spoedig waren een vijftal room kleurige eieren het trotse bezit der familie. Het was hun enige bezit, dus ook het kostbaarste. In dc schuiltent hebben we uren doorgebracht en het boeiende leven van het ouderpaar gadegeslagen. Daar was in de eerste plaats altijd weer de verrassing van de terugkomst van een van de vogels. Een zacht „dudleo" klinkt uit een hoge boom. Schichtig vliegt het wijfje heen en weer. In het begin duurde het een minuut of tien voor dat het wijfje, dat al heel spoedig op het nest terugkeerde, volko men rustig werd. Dan is daar op eens ook het mannetje. Een prachtig span en tegelijk een moment, dat te mooi is om ooit te vergeten. De trouwheid van een vogelechtpaar. Moeder Wielewaal laat zich rustig op haar nest wiegen. Aan de ene kant is t!e kop en aan de andere kant het uiteinde van de staart zichtbaar. Haar lichaam met de donsveren houdt de eieren op temperatuur. Na een uur komt het mannetje in de buurt en fluit zacht. Hij verbergt zich tussen het gebladerte. Het wijfje wordt onrustig en gaat van het nest. Ergens in een aangrenzende boom wordt het voedsel overgebracht. Dit bestaat bij de Wielewaal in hoofdzaak uit insecten. Wanneer deze ceremonie heeft plaats gehad keert het wijfje naar de eieren terug. Een enkele keer wordt de rust verstoord. We zien dan het wijfje Wie lewaal zenuwachtig rond kijken. Een andere keer was het weer eens het fraai gekleurde mannetje dat de gezinsplichten vervulde en de broedzorg overnam. Enkele weken later zijn er jongen en is het fourageren een drukke bezigheid geworden. Onafgebroken zijn de voed- selreizen naar het nest waar begerige bekjes wijd opengesperd zijn en het de indruk geeft of jonge wielewalen onver zadigbaar zijn. We hebben ze zien opgroeien en uit vliegen. Het intieme leven gevolgd van een vogelsoort in dat afgelegen bosje in de Westen. Een leven vol idylle, vro lijkheid en bezorgdheid. Ver verwijderd van de rumoerige wereld. Misschien dat het juist daarom zo goed en gaaf was en vol uitbundige vrolijkheid. Jac. J. Bais TEXELAARTJES Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor aw bagage een kleine vrachtauto. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Te koop z g a n. brom fiets Monark, wegens over- compl Schilderend 63 Te koop kinderwagen i.pr st. W. Gersonius, De Ruijterstraat, Oudeschild. Eieren 10, 11 of 12 cent Gravenstraat 20 Te koop gevraagd een goed onderhouden rijzadel. K. Lap, tel 282 Den Hoorn Goed tehuis gezocht voor jong hondje halfjaar oud J Schaatsenberg, Slufterweg, Z -Eierland Te k. 4 stoelen, 2 arm stoelen en 2 fauteuils J. Borgman, Kamerstr. 4, De Koog Onze maatkleding een kwaliteitsproduct, met elegante blijvende snit. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Billijk tarief. Oudeschild 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. GETROUWD: P. M. Mantje en E. Koopman Hoeve „Rembrandt", Texel, 18 mei 1962. Heden overleed, na een kortstondig lijden, zacht en kalm, onze lieve vrouw en moeder Pieternella Diderika Jonker, in de leeftijd van 67 jaar. A. K. Jonker Janna M. Jonker Den Hoorn 23, Texel, 19 mei 1962. De teraardebestel ling zal plaats vinden woensdag 23 mei a.s. om twee uur te Den Hoorn, Texel. Voor de vele bewijzen van medeleven op 11 mei onze hartelijke dank H. P Bolt A. J. Bolt— van Wijk en kinderen Huis ter Heide Voortaan zijn wij iedere DINSDAG de gehele dag WOENSDAG 23 mei zijn wij echter de gehele dag GESLOTEN, Kapper BAKKER TE KOOP 20 ton compleet met frame Kiljan, Oudeschild. Dokter Van Loon Waarneming doktoren Elias en Schalkwijk Apotheek 's morgens te huur aan de Ruigedijk- seweg Ook geschikt voor kampeerschuur. Inlichtingen bij C SCHUMAKER, K 44, De Koog. GEVRAAGD die tegen goede betaling kan helpen met schoon maken. Br. no. 352 bur. v.d. blad zal gedurende de maanden mei, juni, juli, AFWEZIG zijn op donderdag, vrijdag en zaterdag. Evenl. telefonisch te be reiken op 06700-4651 Voor uw belangen groot of klein moet u bij de Partij van de Arbeid zijn GEVRAAGD voor strandpaviljoen Westerslag Hotel Bos en Duin Wilt u voor de feestdagen dan naar Oudeschild. Geen zwaar gewichl of hitte meer op uw hoofd Bespreek zo mogelijk di rect, het voorkomt teleur stelling. L. de Bruin Oudeschild tel. 2994 De C.H.U. is uw stem waard fE KOOP ziet er uit als nieuw Weinig gereden. Telefoon 2994 Telef. aangesloten HALSEMA'S Schoonmaakbedrijf Schoorsteenveger Mooie riante woning in bosrijke omgeving van Arnhem Tegen vrij huis op Texel in de tijd van 21 juli tot 3 augustus a.s. A. A Rossner, Arnhem Wielewaalstraat 15 Telefoon 08300-24633 30 MEI C.H.U.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2