leur gcdimgden Dansgroep „Texelein" voor het voetlicht Rijwielen te huur. Woensdag gehaktdag Kktftmsti t PEERLESS FIETS P. Vlaming, Den Burg kampioen an visclub Texel PEERLESS PEERLESS PEERLESS PEERLESS camera's goedkoper Jan de Waal Rijwielhandel A. Kievit f 1,60 D. C. VISSER, Hogerstraat 16 yy?r\ Textielhuis Zegel PEERLESS PEERLESS PEERLESS PEERLESS PEERLESS PEERLESS PEERLESS Dat ook het Texelse publiek zich niet ïrgeefs laat roepen als er eens iets iders dan anders wordt aangekondigd, it werd jongstleden vrijdag in „De ranjeboom" duidelijk bewezen. De zaal dreigde zowaar overvol te orden. Er waren mensen die mopper en over voor de „Texeleintjes" vrijge- juden plaatsen; er waren er zelfs ook e boos naar huis terug gingen. Al e belangstelling gold het optreden m de dansgroepen „Texelein". Mevrouw Van Loon-le Roy vertelde haar openingswoord dat deze avond s bedoeling had een indruk te geven m wat op de lessen, steeds onder lei- ng van mevrouw Hinda Kucsmirak, ileerd wordt. In totaal heeft mevrouw uscmirak 120 leerlingen onder haar >ede, in leeftijd variërend van 3 jaar •t ongeveer60! Na 10 maanden Tien maanden is er nu op Texel „ge- st", en de leidster vond het verant- oord om met de vorderingen voor de ~aad te komen. Voor een belangrijk ïel bleek die opvatting ook wel te- ?cht. Met deze vorm van lichamelijke woeding (ten onrechte door het pu- iek nogal eens ballet genoemd) is heel TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 2 juli 1962; >0 lammeren 4582, handel stug; 1 De 650; 14 nuchtere kalveren 70150. Zondagmiddag werd de laatste vis- edstrijd gehouden van de visclub *xel voor het kampioenschap. De ïimo was niet groot, maar dat was et te verwonderen. Het weer was van en aard dat men beter bij de warme ichel thuis bleef. De stemming was renwel prima. Met veel plezier werd n even twee uur gestart en ondanks i harde wind bleef de moed er in tot ilf vijf. In Paviljoen Paal 17 werden de prij st uitgereikt en de kampioen bekend- imaakt. Deze wedstrijd werd gewonnen door i heer J. Brouwer van Oosterend. Op it laatste moment wist hij nog juist zee exemplaren tegelijk uit het water halen. Tweede werd de heer G. de raaf uit Eierland. Nummer drie de 2er Piet Vlaming en er waren er vee voor de vierde zetel en wel Maar- n Vlaming en L.o Heerschap. Hierna maakte de voorzitter, de heer Sok, de kampioen van de vereniging ïkend. De heer P. Vlaming, Den Burg, erd een keurige bos bloemen overhan- gd. Hij behaalde het hoogste resultaat, evens werd hem door de heer C. Vis- an, als DAM-dealer, een werphengel ingeboden. Een hartelijk applaus was it slot van de kampioenswedstrijden. Dit is niet het einde van het vissei- >en. Binnenkort hoopt men een wed- Tij d te organiseren voor gast en landbewoner en voorts zal er een edstrijd worden gehouden tegen de sclub van Wieringen. JAARVERSLAG „JAN LIGTHARTHUIS" Jaarlijks stuurt de heer Joh. K. A. chreuder ons het jaarverslag van het in Ligtharthuis. Een gedeelte uit dit Drslag willen wij hieronder laten Dlgen: In ons vorig jaaroverzicht werd mel ing gemaakt van de ingrijpende ver- aderingen, die er in en om ons kamp d Texel zouden plaatsvinden. Dat pro- ïs heeft zich inmiddels voltrokken, zo- at nu op slechts een afstand van 5 dnuten de nieuwe haven is gekomen. Wanneer U dit verslag dan ook zult atvangen, is de nieuwe bootverbinding >t stand gekomen, de nieuwe weg voor os kamp klaar en een enorme dijk errezen. Een ogenblik hebben we gevreesd, dat et zoute water vanwege de opspuiting er dijk een funeste invloed zou hebben p onze jonge-boomaanplant. Gelukkig lat dit zich vrij gunstig aanzien. De ampen zelf behoorden tot een der ivaarste der laatste jaren, maar ook an van de mooiste. Dit laatste vond zijn orzaak in de late aanmelding van een inke groep werkende jeugd met bij- mdere „inslag". Er zou een boekdeel ver alle spannende, gelijk machtige elevenissen te schrijven zijn. Ook nu 'eer was het een wonderlijke gewaar wording, om met de jongelui naar het ïooie oude kerkje van Den Hoorn te aan, zonder enig protest te horen van eze totaal onkerkelijke jeugd. Hulde n respect voor de meisjes, die de goede temming er in hielden na vier dagen n nachten van storm (windkracht 7 tot 0). Dankbaar ook mogen we zijn een amphuis te hebben waar alles aanwe- ig is, om de jeugd bij slecht weer bezig i houden. Iedere goed Jordaner is dol op vissen n daar was op Texel volop gelegenheid oor. Dat de jongens van het Jan Ligt- arthuis bij een viswedstrijd de eerste rijs haalden was voor hun een van de oogtepunten. Zo zelft, dat ze een ere- oog van hun hengels vormden en het /ilhelmus aanhieven toen de kamp- iider met de winnaar het terrein op kwam. wat te bereiken. Bepaald vertederend was het optreden van de allerkleinsten, die het gelukkig meestal lieten af weten als het ging om al te strakke discipline, en die met allerlei heerlijke beweginkjes natuurlijk de lachers en de trotse ouders op hun hand kregen. Het heeft niet de minste zin nummer voor nummer meet kritiek te lijf te gaan, dat zou zelfs bijna ongepast zijn. Er is aan de getoonde dansen met groot enthousiasme gewerkt, en of dan een hoepeltje eens de verkeerde kant opgaat, om bij een wervelende dans twee verkeerde handen elkaar grijpen, is dat dan erg? Neen, dan vinden wij het veel erger dat een der oudere meis jes het bestond, U mag het geloven of niet, tijdens haar optreden met bijna hoorbaar maar zéér zichtbaar geweld op een stuk kauwgom te kauwen. Het is niet aan te nemen dat die bewegingen bij het programma behoorden. De vierde klas kwam met een revue- dans en later een springdans alleraar digst voor de dag, gasten uit Den Hel der tracteerden ons op een flirtpartij en een Hongaarse dans. Deze dames had den, zo werd meegedeeld, reeds 7 jaar les gehad. In dat licht gezien vielen hun prestaties toch echt een beetje tegen. De derde klas nam het programma- deel na de (véél te lange) pauze voor haar rekening met de uitvoering van „De verjaardag van de Poppenfee" Erg leuk. Over de (door dames en ouders zelf vervaardigde) costumes niets dan lof! Er moet kolossaal veel werk aan ge weest zijn. Décors niet dominerend en dus goed waren van de hand van de heer Igor Kucsmirak, die ook de make-up met succes had verzorgd. De heer Kassenaar begeleidde de dansen op de piano Al met al een avond, die heeft be wezen, dat er in de toekomst nog meer mag worden verwacht. Als we daar een tip bij mogen geven: geef niet te veel tegelijk, maak een volgend programma niet zó lang dat de toekijkende kinde ren bijna van hun stoel rollen van de slaap. Mogelijk zou er iets zitten scheiding van de programma's, zodat de kleintjes bijv. eens op een middag zou den kunnen optreden? „NIEUWS UIT ZUID-AFRIKA" In het maandblad „Nieuws uit Zuid- Afrika" lezen wij o.a het volgende: Dominee en ouderling op bezoek 'n Predikant en sy ouderling moes gaan praat met 'n gemeentelid wat te veel gekuier het by sy buurvrou. Die domi nee het woorde gebruik uit die hoogste rakke. Maar alle beroepe op die gewete en alle verwysing na wet en gebod het min behelp. Die kuieragtige broer wou nie van die vrou afsien nie. Toe heet die ouderling die woord ge- neem. Ongeveer soos volg: Piet, ek wil graag toegee dat Hannie 'n mooi vrou is. Man, ek voel party dae sommer self lus om by haar te gaan kuier. Maar dink nou ook 'n keer in 'n ander rigting. Jy en jou vrou is getroud in gemeenskap van goed en jou plaas is vandag maklik vyftigduisend werd en nou praat ek nog nie eens van jou vee nie. As jy bly kuier bij Hannie, gaan jou eie Mina een van die dae na die hof om 'n eg- skeiding. En as die skeiding uitgespreek word, verloor jij maklik minstens vyf- en-twintig-duisend. Gebruik jou kop, man. En Piet het sy kop gebruik. Hy het Hannie gelos en hy leef vandag nog gelukkig en tevree met Mina op sy eie AAT KAPTEIN. BIOSCOOPBEZOEK IN DE VER. STATEN NEEMT ONDANKS DE T.V. WEER TOE Naar wij vernemen zullen de bios coopeigenaren in de Verenigde Staten dit jaar op een toeneming van het aan tal bezoekers mogen rekenen. In Holly wood staan n.l. enige nieuwe groots op gezette films op stapel, die zo ver wacht men de Amerikanen bij hun televisie toestellen zullen weghalen en de bioscopen weer goede tijden zullen doen beleven. Het bioscoopbezoek, dat gedurende de afgelopen maanden reeds was toegenomen, heeft theaterdirecties aanleiding gegeven om hun plannen op de te verwachten gunstige ontwikkelin gen te richten en flinke bedragen in de bouw en restauratie van bioscopen te investeren. In de loop van dit jaar werden b.v reeds 55 miljoen dollar aan de bouw van 142 nieuwe theaters besteed, terwijl 42 miljoen aan restauratiewerkzaam heden en 28 miljoen aan de installatie van Cinerama-apparatuui werden uit gegeven. Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Sandra. Bij het H. Doopsel ont ving zij de namen Alexandra Margaretha Maria H. N. Witte M. A. G. Witte- van Gerven Jan Pieter Den Burg, Texel, 30 juni 1962, „Mont Rosa". Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Jacqueline Annette A. Mantje-Brak D. Mant je Crocusstraat 25, Breezand, 30 juni 1962. -O Indien bij advertentie opdrachten niet duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. 53. tel. (02220) 2721. Lyda Veenema en G. Brand hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op zaterdag 14 juli in het raadhuis te Den Burg om 11 uur v.m. Inzegening door de weleerwaarde heer, ds. D. J. Froentjes in de Ned. Herv. kerk te Den Burg om 11.30 uur. Den Burg, Wilhelmina- laan 62, Den Helder, a.b. Hr. Ms. „Neptunus". Receptie van 16.00 tot 17.30 uur in hotel „De Lindeboom-Texel". Hiermede vervullen wij de treurige plicht U kennis te geven dat in het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam, na een moedig gedragen lijden, is overleden onze innig geliefde zoon en broer Gerard Jan Visman, in de jeugdige leeftijd van bijna 27 jaar. Zijn diepbedroefde oudeis en broertje J. Visman J. P. Visman-Bas Pieter Jan De Ruyterstraat 7, Oudeschild, 1 juli 1962 De begrafenis zal plaats hebben woens dag 4 juli a.s. 's na middags 2 uur op de Oudeschilder begraaf plaats. ONDERTROUWD Huip Peterse en Lies Dijker Kerkelijke bevestiging D.V. op donderdag 19 juli om half drie in de Grote Kerk te Doorn. Kantdwarsweg 7, Doom. Sitiopark 1, Doorn. Toekomstig adres: Oude Arnhemse Boven- weg 195, Driebergen, Rij zenburg. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U kennis te geven, dat heden, na een moedig gedragen lijden is overleden onze innig geliefde kleinzoon en neef Gerard Jan Visman, in de jeugdige leeftijd van bijna 27 jaar. Zijn diepbedroefde grootouders, oom en tante, neven en nichten: J. Bas A. Bas-Pool J. J. Zegel D. Zegel-Bas F. J. Zegel N. Zegel-Wuis Jan Zegel A. Zegel- v.d. Schans Texel, 1 juli 1962. Heden nam de Here nog onverwachts tot Zich onze lieve man en vader Jan Vermeulen, in de leeftijd van 53 jaar. 'k Weet: Hij stierf voor mij aan 't kruis, 'k Dank Hem hier en ook voor eeuwig. Als 'k Hem zie in 't Vaderhuis. C. Vermelden de Jonge Henny en Kees Elko Oosterend, Texel, 30 juni 1962. De teraardebestel ling zal plaats hebben op dinsdag 3 juli a.s. 's namiddags 2.30 uur te Oosterend. Heden nam de Heere tot Zich onze lieve zoon, broer en zwager Jan Vermeulen, echtgenoot van C. de Jonge, in de leeftijd van 53 jaar. Fam. Vermeulen Fam. De Jonge Oosterend, Texel, 30 juni 1962. Met ontroering ge ven wij kennis, dat na een ernstige ziekte, toch nog plotseling het Gode behaagd heeft uit ons midden weg te nemen broeder J. Vermeulen, op de leeftijd van 53 jaar. Gedurende bijna 12 jaar heeft hij de Kerk in het ambt van dia ken mogen dienen Zijn geloven is nu aanschouwen. Trooste de Heere zijn achtergebleven echtgenote en kinde ren, zijn moeder en verdere familie. Rom. 8 vers 37-39. Namens de Kerkeraad der Geref. Kerk, C. Jongejan, Praeses A. Timmer Czn, Scriba Oosterend, Texel, 30 juni 1962. Rijwielen en -onderdelen Fa F. Zegel Den Burg Rijwielen en -onderdelen M. en A. i. Vonk Den Burg Rijwielen en -onderdelen A. Bakelaar Den Burg Rijwielen en -onderdelen A. Kievit Den Burg Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de gena demiddelen der H. Kerk, na een kortston dige ziekte, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader Jan Witte, echtgenoot van Jannetje Barhorst, in de ouderdom van 63 jaar. Namens de familie, J. Witte-Barhorst kinderen en klein kinderen Den Burg, Texel, 1 juli 1962, Molenstraat 46. De plechtige H. Mis van requiem zal aan God worden opgedra gen op woensdag 4 juli a.s. v.m. 9 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Do per, waarna de begra fenis op het r.-k. kerk hof alhier. Het behaagde de Here tot Zich te ne men onze lieve zorg zame moeder, groot moeder en overgroot moeder Neeltje Roeper, weduwe van Cornelis Lap, in de ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam: P. Lap Amsterdam, 29 juni 1962, Wijttenbachstr. 15 III. De begrafenis heeft maandag 2 juli plaats gevonden. Heden ging van ons heen te Amsterdam, Wijttenbachstr. 15 III, onze lieve zuster, be huwdzuster en tante Neeltje Roeper, weduwe van Cornelis Lap, in de ouderdom van 87 jaar. Namens de familie, T. Moerbeek-Roeper J. C. Roeper Pzn. C. M. Roeper-Keijser C. P. Vlaming- Roeper Neven en nichten Texel, 29 juni 1962. Hiermede geven wij U kennis van het over lijden van onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader Willem Vlas, echtgenoot van Martje Platvoet, in de ouderdom van 79 jaar M. Vlas-Platvoet kinderen en klein kinderen Den Burg, Texel, 1 juli 1962, Jan Dirkszoord 30. De begrafenis zal plaats vinden donder dag 5 juli a.s. des namiddags 2 uur van af het sterfhuis op de Algemene Begraaf plaats te Den Burg. Allen, die mij tot grote steun geweest zijn bij de ziekte van mijn man en dochter, en hun thuis komst tot onvergetelijke dagen hebben gemaakt, dank ik van harte, ook namens mijn man en Fenny. A. Daalder-Zutphen De Ruyterstraat 15, Oudeschild, Texel. Voor de overgrote hulp en belangstelling betoond tijdens de ziekte en het overlijden van onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder NEELTJE DEN BRAVEN weduwe van A. Eelman, betuigen wij onze harte lijke dank. In het bijzonder aan de dragers, mevr, Kok, dok ter Elias en ds. Soesan. Namens de familie, A. Eelman. Zuid-Eierland, Texel. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Weeldebelasting omlaag, Fotovreugde omhoog I Want alle zijn nu geworden Profiteer bij Fotobedrijf Weverstraat 51 500 gram prima gehakt met zakje kruiden Topslager Als wij u mogen adviseren: KIES DE NIEUWE MODE Uw garderobe ondergaat een totale vernieuwing omdat foundations voortaan fleurige accessoires zijn geworden. Pas-Tunette brengt deze nieuwe mode met smaakvol- frisse en frans-elegante dessins. Natuurlijk met behoud van de persoonlijke Pas-Tunette pasvorm. Off-shoulder model met voorgevormde cups. Dit model corrigeert uitstekend Gemaakt om te dragen onder kleding met wijde hals 6.95 VOOP Rijwielen en -onderdelen Ben Dros Eierland Rijwielen en -onderdelen J. Keijzer De Waal Rijwielen en -onderdelen K. Kikkert De Koog Rijwielen en -onderdelen Fa Barends De Cocksdorp Rijwielen en -onderdelen H. Troost Den Hoorn Rijwielen en -onderdelen S. Rentenaar Oosterend Rijwielen en -onderdelen Witvliet Westerlaken Oudeschild

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2