"rs^T—Groen Twartslexelsin het harG - Altijd liever IVOROL P. Vlaming clubkampioen visclub Texel i •C; 0- ar*" - t Dit jaar nog geen technische school op Texel Dan zeker van frisse mond en witte tanden VRIJDAG 6 JULI 1962 I t I T« «t,^ .»t„ I 75e JAARGANG No. 7f TEXELSE®COURANl Uitgave N.V. v.h. Langeveld de RooQ Den Borg, Texel - Postbox 11 - Tel. 2058 \I 25 ct. incasso. Advertenties: familieberid 12 ct p. mm.; andere advert 10 ct p. i BMHH •-••• v' V ENORM BEDRAG ƒ10.757,57 VOOR 10 X 10 Nu we ook de laatste afrekeningen binnen hebben, kunnen we de eindstand van de actie „10 x 10" bekend maken. We ontvingen van actiegroep „De Koog" nog een bedrag van 66,96; Oosterend liet zich nog even zien met 90,en de toneelgroep „St. Jan" maakte de ons toegezegde 50,over. Allen heel hartelijk bedankt en we zor gen er voor dat het ter bestemde plaatse komt. Op 18 mei maakten we reeds ƒ10.000,over. Na aftrek van gemaak te noodzakelijke onkosten (wandelspeld jes etc.) kunnen we nog ƒ757,57 over maken. Binnenkort krijgen de comitéleden een uitnodiging om nog 1 x bij elkaar te komen. Het landelijk comité heeft ons een herinnering toegezegd. Dan wil ik tevens de volgende actie bekend maken, maar die is dan be stemd voor onze eigen jeugd. de V. (Zwembad? redactie). SraPwSWKSt' Dc heer J. Brouwer van Oosterend haalde zondag tijdens de viswedstrijd een bot boven van ruim veertig centimeter. Hij werd zondag winnaar van de viswedstrijd. Vol trots toonde de bengelaar zijn vangst. VERGADERING VAN DE RAAD Volgende week donderdag zal de Texelse vroedschap bijeen komen. Op de agenda staan enkele punten, die tij dens de vorige vergadering werden aangehouden, omdat de pre-adviezen te laat aan de leden van de raad werden verzonden of ter vergadering werden aangeboden. De agenda is ook ditmaal niet groot, slechts vijftien punten plus de rond vraag worden vermeld. Voor de verbreding Kogerweg zal de Gemeente Texel een lening van ƒ652.000,aangaan met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te Den Haag. Er zullen drie bezwaarschriften, die zijn ingediend in verband met het uit- breidingsplan-in-onderdelen voor Den Burg in behandeling komen. Zowel B. en W. als prof. Wieger Bruin adviseren de raad de bezwaarschriften ongegrond te verklaren. De heer L. Gieles, Witte Kruislaan 32, Den Burg, maakt bezwaar tegen het uitbreidingsplan, waarin de Burger houtstraat is opgenomen. Hij wijst er op dat het bouwperceel, dat hij daar in eigendom heeft, door genoemd uitbrei dingsplan totaal als bouwterrein ver dwijnt door de verbreding van de be staande straat. „Persoonlijk begrijp ik niet waarom een straat, volgens mij van ondergeschikt belang, een dusdanige breedte moet hebben als in Uw plan staat aangegeven", zo schrijft de heer Gieles aan de Raad. In het uitbreidingsplan-in-onderdelen van Den Burg is een weg geprojecteerd op de plaats waar thans de N.V. Rab haar schuur heeft op het Schilderend. Op deze plaats komt een doorbraak Keesomlaan-Wilhelminalaan. Aan de Wilhelminalaan, hierop corresponde rend, heeft de heer P. Langeveld, zijn pakhuis. J)e heer Langeveld maakt bezwaar tegen' deze plannen omdat hij meent dat zijn twee pakhuizen op de Wilhelmina laan, dicibt bij elkander moeten blijven. Het verplaatsen van een der pakhuizen betekent een financiële strop. Regelma tig dienen goederen van het ene in het andere pakhuis te worden overgebracht. Van de firma Rab heeft de Raad een bezwaarschrift ontvangen met de vol gende inhoud: „Naar aanleiding van de 5e wijziging Zondag werd aan liet strand bij paal 17 ecu liengclwedstryd georganiseerd door vis club Texel. Het was de laatste wedstijd voor het clubkanipioensciiap De heer P. Vlaming, Den Burg, werd als kampioen gehuldigd. Wjj zien hem hierboven weer een exemplaar uit zee halen. De altüd actieve S. Langeveld laat zijn keurend ook er over gaan en legt hem op dc meetlat. Binnenkort zal visclub Texel een wedstrjjd houden tegen de visclub van Wieringen. MEDEDELING HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING DE TUINEXCURSIE Er kunnen nog dames mee met de excursie naar Amsterdam op donderdag 12 juli a.s. Vertrek 8.00 uur van 't Horntje. Terug 7.30 uur van Den Hel der. Kosten vanaf Den Helder 7,50, lunch inbegrepen. 's Morgens krijgt U een inleiding over tuinaanleg met film; 's middags be zoekt U enkele volkstuincomplexen in Amsterdam. U kunt zich nog opgeven voor deze excursie bij mevrouw Roeper-Mantje, „De Fenne", tel. (02220) 2332. van het Uitbreidingsplan te Den Burg, Texel, waar enkele gebouwen van onze N.V. bij betrokken zijn, delen wij U mede, dat wij hiertegen ernstig be zwaar maken, n.l. om de volgende rede nen. Ie. Voor het bezorgen van brandstoffen in Den Burg is het noodzakelijk dat de afstand van ons pakhuis naar de klan ten zo kort mogelijk is voor besparing vrachtkosten. 2e. Het pakhuis Schildereinde 19 is het middelpunt van ons gehele bedrijf, en hebben wij woningen gebouwd in de nabijheid om ons personeel zo dicht mogelijk bij hun werk te hebben. 3e. Bovengenoemd pakhuis hebben wij op doelmatige wijze ingericht hetgeen voor goede bedrijfsvoering noodzakelijk en onmisbaar is, terwijl hier tevens 6 vrachtwagens in worden gestald. 4e. Het pakhuis Schildereinde 19 is tevens een bestelkantoor voor onze klanten in dat gedeelte van Den Burg en is dicht bij het woonhuis van onze directeur gelegen. 5e. En verder nog andere redenen die te zijner tijd genoemd zullen worden. Daar naar onze mening de oplossing van Uw probleem op andere, doch min der kostbare wijze kan worden opgelost, verzoeken wij U dringend ons bedrijf door b.g. plan niet te vernietigen. Voorts stellen B. en W. de Raad voor om van de heer N. D. Vermeulen, De Ruyterstraat 101, Oudeschild, een per ceel grond te kopen gelegen aan de Houtmanstraat te Oudeschild. Het per ceel is 0.62.45 ha. groot en het bedrag, dat er mee gemoeid is, bedraagt J 7.806,25. Dit perceel is nodig voor het uitbreidingsplan-in-onderdelen Oude schild. Ook in De Koog liggen enkele'perce len grond, die de gemeente gaarne in eigendom wil hebben De heer C. Kuip en de heer en mevrouw G. Eelman- Hoogenbosch zijn bereid een perceel grond, gelegen aan de Dorpsstraat te De Koog te verkopen aan de Gemeente Texel. Ook hier is de grond nodig voor het uitbreidingsplan. Een perceel is groot 525 m2 en het andere perceel 4975 m2. De gemeente kan eigenaar worden voor een totaal bedrag van ƒ11.146,25. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 27 juni tot en met 4 juli 1962 Geboren: Pieternella Jozephina, dv. Wouter J. v.d. Slikke en Bartha Bugel; Alexandra Margaretha Maria, dv. Hen- drikus N. Witte en Maria Albertha G. van Gerven; Yvonne, dv. Bauke Dootjes en Simmetje van Boven. Ondertrouwd. Gerardus Brand en Alida Veenema. Overleden: Willem Vlas, oud 79 jaar, echtgenoot van Mart je Platvoet; Jan Witte, oud 63 jaar, echtgenoot van Jan netje Barhorst. DIJBEEN GEBROKEN De Koog Zondagavond fietste de familie H. A Witte, van de kermis naar huis. Door de harde wind raakte de fietsen van de beide zoons elkander, waardoor de 7-jarige Harry zo ongeluk kig kwam te vallen, dat hij zijn dij been brak. De heer C. Goënga, die van af zijn huiskamer het ongeval zag ge beuren, heeft de jongen thuisgebracht. Dokter van Loon liet de jongen direct naar het St. Lidwina ziekenhuis ver voeren, waar hij thans verpleegd wordt. MENSELIJK GERAAMTE GEVONDEN In de duinen nabij De Koog troffen enkele wandelaars resten van een men selijk lichaam. Door de harde wind was een geraamte te voorschijn gekomen, dat daar vermoedelijk sinds de laatste oorlog heeft gelegen. Het lichaam was niet meer te identificeren. De rijks politie heeft het skelet geborgen. Voor de samenstelling van de laatste lijst van vrije accommodaties verzoeken wij onze leden, vóór woensdag 11 juli a.s. ons de gegevens te doen toekomen. Teneinde misverstanden te voorko men, gelieven diegenen, die ons eerst kort geleden een opgave toezonden, deze te herhalen. In een advertentie maken B. en W. bekend, dat leerlingen voor de Techni sche School zich dit jaar nog moeten melden voor schoolbezoek te Den Hel der. Het was de bedoeling dit jaar de eerste klasser op te vangen en onder te brengen in noodgebouwen op Texel, om op deze wijze technisch onderwijs te geven. Hiervoor werd uit Den Haag geen toestemming ontvangen. Deze toe stemming zou wel ontvangen zijn als men op het eiland kon garanderen dat volgend jaar de nieuwe school klaar was. Deze garantie kon men hier nog niet geven. Wel is er een schetsontwerp vervaardigd door de architect en deze is naar Den Haag gezonden, maar een goedkeuring zal nog wel geruime tijd uitblijven. Volgend jaar hoopt men wel de eerste klassers op te vangen en daarna spoedig alle leerlingen die el ders een technische school bezoeken. De Texelaars zullen dus nog een jaartje naar Den Helder moeten met alle onge makken daaraan verbonden. Er is door B. en W. en het Stichtingsbestuur veel gedaan om dit jaar op Texel te kun nen draaien maar de minister van O. K. W. vond het onjuist op deze wijze te starten. VERGADERING VAN DE RAAD Vèrgadering van de raad der ge meente Texel op donderdag 12 juli 1962, n.m. 2.30 uur ten raadhuize (ver gaderzaal in het polderhuis). Texel, 2 juli 1962. De burgemeester van Texel, C. DE KONING 1. Notulen 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Toelating van nieuw benoemde raadsleden. 4. Vaststelling van de elfde wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment der gemeente Texel. 5. Vaststelling van de eerste wijziging van de Wachtgeldregeling der gemeente Texel 6. Vaststelling van de derde wijziging van de Uitkeringsverordening der ge meente Texel. 7. Vaststelling van de elfde wijziging van de „Verordening tot het verlenen van een kindertoelage aan het personeel der gemeente Texel". 8. Beslissing op een drietal ingediende bezwaarschriften en vaststelling van de vijfde wijziging en aanvulling A van het „Uitbreidingsplan-in-onderdelen Den Burg". 9. Aangaan van een geldlening van ƒ652.000,met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. 10. Beslissing op ingediende bezwaar schriften tegen aanslagen in plaatse lijke belastingen. 11. Aankoop van een perceel grond te Oudeschild van de heer N. D. Vermeu len, aldaar. 12. Aankoop van enige percelen grond te De Koog van de heer C. Kuip en van de heer en mevrouw G. Eelman- Hoogenbosch. 13. Wijziging van de begroting voor de dienst 1961. 14. Wijziging van de begroting voor de dienst 1962. 15. Wijziging van de begroting voor 1962 van de dienst gemeentewerken. OVERDENKING: „ONZE KINDEREN OP SCHOOL Deze weken is er in heel veel gez nen spanning. Examens van heel 1 langrijk tot zeer onbelangrijk vorir' heel wat stof tot gesprek tussen oude ouders en kinderen, ouders en lerai of onderwijzers. Voor op te stellen is vanzelfsprekei dat, aangezien in onze maatschap het bezitten van een diploma als ii goddelijks wordt aangezien, de race het bezit ervan zal voortduren. En I heeft een waarde, dat je op deze wij kunt bewijzen „iets te kennen". Echter belangrijker lijkt het mij bewijzen „iemand te zijn". Dit laats is niet in een diploma vast te leggc Dat komt in de praktijk van het leve Ik ken genoeg mensen met vele dipl ma's die „niemand zijn". Ontstellende armoede. Uiterlijk g slaagd, innerlijk verslagen. Hopenlijk zullen vele ouders hier n< eens aan denken! Wie is hun kim „Hun" kind is een geheel, eigen, g schapen persoon, door God ons toeve trouwd. Dat wil heel praktisch zegge 1 dat zij dat kind niet te verwijten hel1 ben als het niet zoveel kan opbrenge 1 als wij als ouders zouden willen. Oude: trots kan in deze dingen zozeer verwoj den tot een ondraaglijk juk, door h< egoïsme waaruit het ontstaat, dat j „bijna" neiging krijgt om de kindere gelijk te geven, die zonder dat zich z bewust te zijn, „hun rechten als mens uiten in weglopen. Ik zeg zeer bewust „bijna". Ook nu i het niet geoorloofd tegen de ouders o te staan. Ook voor het kind zonder diploma' is er alle gelegenheid om rijk te zijr doordat het werkelijk „een mens" ii Iemand, die het leven aanvaardt ei bemint. In heel veel gevallen heeft de diplo ma-loze mens meer kans deze diepen levenswijsheid te leren dan de ander omdat ze niet zo gehinderd worder door de afgod: „kennis is macht". Het geen bij velen gelijk schijnt te staar met „geld". Iemand zijn, mens zijn, is het moei lijkste examen, dat kan worden afge legd. Ook hier zijn er die slagen of zakken. Het enige gevaar in dit examen is dat het niet alleen eigen toekomst beslist, maar ook zo'n groot gedeelte van hun omgeving beïnvloedt. Laat de kinderen bovenal weten, dat hun ouders hen altijd bereid zijn te dragen, met gebed, met begrip, met liefde. Dan hebben beiden, ouder en kind, hoe vervelend en teleurstellend andere uitslagen mogen zijn, het grote examen van dit jaar glansrijk doorstaan. H. v. Bilderbeek Bracht U weer Brandend Maagznor mee? Op Uw werk, op een avondje uit eten, op vakantie of op zo-maar een dagje uit? Over de hele wereld vinden meer mensen baat bij Rennies dan bij enig ander maagtablet. EVANGELISATIE-A VOND Maandagavond zal de heer A. Rama ker spreken tijdens de maandelijkse evangelisatieavond. Deze wordt gehou den in het Dorpshuis te Den Burg. Een ieder is welkom. Het onderwerp is: Het staat niet in de sterren geschreven. GESLAAGD Den Burg Tineke Dros, Schilder end 56, behaalde de hoofdakte kleuter leidster aan de Haanstra-school te Leiden. FILMNIEUWS: „THE THIRD MAN" Holly Marins, een jonge Amerikaan, arriveert na de bevrijding in Wenen om een goede vriend, Harry Lime, te ont moeten, die hem vaag iets had beloofd over menslievend werk, dat hij daar met hem zou kunnen doen. Doch dat pakt heel anders uit. Maar dat kan men het komende weekend op het witte doek zien. In geen film is de rolbezetting zo voortreffelijk gekozen als hier. Opval lend in deze film is de citermuziek, ge componeerd op enkele eenvoudige the ma's en gespeeld door Anton Karas. Een film die men beslist moet zien. Zaterdagavond te Oudeschild en zon dagavond in Den Hoorn. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 8 juli op om 4.29 uur en gaat onder om 21 00 uur; 11 juli op om 4.32 uur cn onder om 20.58 uur. Maan: 10 juli E.K.; 17 juli V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 6 juli 1.32 en 13.35; 7 juli 2.06 en 14.09; 8 juli 2.44 en 1445; 9 juli 3.23 en 15.24; 10 juli 4 09 en 16.17; 11 juli 5.03 en 17.15; 12 juli 6.02 en 18.16; 13 juli 7.04 en 19.25; 14 juli 8.09 en 20.27. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. despaarbank met volledige bankservice LqjIDJ

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 1